Connect with us

Horoskopi

Bricjapi me shume para, Gaforrja do krijoj baza te forta/ Ky eshte horoskopi per 15 ditet e dyta te muajit Nentor

Published

on

Dashi

Hëna e re më 4 nëntor mund t’ju ndihmojë të negocioni për më shumë në një nivel personal, ndoshta duke ju sjellë ju dhe një partner intim më shumë në harmoni me ju emocionalisht dhe sensualisht.

Megjithatë, me Marsin dhe Mërkurin që gjithashtu i shtojnë benzinë ​​flakës në këtë sektor, ju gjithashtu mund të përqendroheni në një investim ose përpjekje aktive, ndoshta duke shpenzuar një pjesë të madhe parash në një linjë të madhe kredie ose duke l uftuar për të marrë miratimin për fondet e nevojshme për të të çuar më tej.

Një eklips hënor i hënës së plotë ndodh në datën e nëntëmbëdhjetë, duke sjellë një zhvendosje të destinuar në shtëpinë tuaj të dytë diellore të financave. Ju mund të dëgjoni lajme për një mundësi të madhe për të zgjeruar të ardhurat tuaja, qoftë në formën e një rritjeje, pune të re ose klienti fitimprurës. Ky është i pari nga disa eklipset që do të nxjerrin në pah prosperitetin tuaj deri në fund të vitit 2023.

Afërdita sjell gjithashtu shkëlqim në jetën tuaj profesionale duke filluar nga ky muaj. Ky është fillimi i një tranziti afatgjatë, që ka të ngjarë t’ju vërë në qendër të vëmendjes dhe të nxjerrë në pah ambiciet, kredencialet tuaja, dhe statusin. Ajo shkon në retrogradë muajin tjetër, kështu që bëni gjithçka që është e mundur për të mbyllur detajet e projekteve dhe nisjeve të mëdha. Gjithashtu, me Merkurin që është kthyer në rrugën e duhur këtë muaj, mund të vazhdoni me më shumë besim në të gjitha çështjet e biznesit.

Ditët e shënuara: 15, 16, 19
Ditë sfiduese: 10, 13, 17

Demi

Muaji më i rëndësishëm i vitit 2021 ka ardhur për ju Demi. Nëntori vë në pah në mënyrë të konsiderueshme marrëdhëniet tuaja, si dhe sjell një cikël eklipsi të sapogjetur që ndryshon me shpejtësi rrugën tuaj të destinuar.

Dielli, Mërkuri dhe Marsi kombinojnë të gjithë forcën e tyre në shtëpinë tuaj të shtatë diellore këtë muaj, duke treguar se jeni thellësisht i fokusuar në punën si ekip ose negocimin e përparimit tuaj krah për krah.

Në këtë sferë bie edhe hëna e re më 4 nëntor, duke ju hapur derën për të bërë plane afatgjata, për t’u fejuar ose për t’u martuar. Megjithatë, nëse nuk jeni në një linjë, ky muaj me siguri do t’ju copëtojë, duke ju ridrejtuar si gjethet e hedhura në erë.

I pari nga katër eklipset në shenjën tuaj të zodiakut arrin këtë muaj, duke bërë jehonë në natën e nëntëmbëdhjetë. Ky është një eklips hënor, që ju vendos në qendër të unazës dhe ju shtyn drejt përparimit tuaj të ardhshëm të madh. Një arritje, kulm, fitore ose pikë kthese e madhe tani mund të jetë afër. Megjithatë, nëse nuk jeni në rrugën e duhur, mund të shfaqet një përfundim ose zbulim domethënës, duke ju tronditur vendin ku qëndroni.

Sundimtarja juaj Venusi gjithashtu bën lëvizje këtë muaj ndërsa niset për një udhëtim, duke hyrë në shtëpinë tuaj të nëntë diellore të zgjerimit më 5 nëntor. Në muajt në vijim, ka të ngjarë të përqendroheni thellësisht në një përpjekje akademike, udhëtimi, mediatike ose shpirtërore që ka potencialin të bëhet instrumental në evolucionin tuaj personal. Ajo do të shkojë në retrogradë muajin tjetër, kështu që rregulloni detajet tani sa të mundeni.

Ditët e shënuara: 6, 12, 18

Ditë sfiduese: 4, 10, 13

Binjakët

Nëntori mund të jetë veçanërisht i ngarkuar për ju, Binjakët. Me kaq shumë fuqi planetare që ndez shtëpinë tuaj të gjashtë diellore, ju ka të ngjarë të qëlloni në të gjithë cilindrat. Për fat të mirë, me sundimtarin tuaj Mërkuri që largohet nga faza e tij pas hijes më 2 nëntor, ju po ecni përpara më shpejt se kurrë.

Hëna e re në këtë sferë mbërrin në datën e katërt, duke hapur një derë në jetën tuaj të punës dhe të punës. Nëse jeni të papunë, kjo hënë e re ka të ngjarë të sjellë një mundësi të re pune për ju. Megjithatë, ata që janë tashmë në një punë mund të gjejnë më shumë projekte dhe përgjegjësi të grumbulluara mbi supet tuaja, veçanërisht me Merkurin dhe Marsin që të dy shtojnë peshën e tyre.

Një mënyrë tjetër se si kjo mund të ndikojë tek ju është duke e kthyer vëmendjen tuaj në çështjet e shëndetit, fitnesit dhe dietës. Nëse dëshironi të bëni një plan të ri dhe të aktivizoheni, kjo është një periudhë e favorshme për ta bërë këtë.

Më pas, një eklips hënor në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë diellore të pushimit kërcënon në pavetëdijen tuaj më 19 nëntor. Kjo mund t’ju bëjë të ndiheni veçanërisht të lodhur, kështu që bëni çmos që të shtriheni, të kaloni pak kohë në vetmi ose të rikuperoheni. Ky drekë mund të fillojë një temë të re rreth punës me specialistë që mund të ndihmojnë shëndetin tuaj fizik ose mendor. Bëhuni gati t’i eksploroni këto tema në mënyrë të konsiderueshme në dy vitet në vijim.

Në të tretën e fundit të muajit, ndërsa dielli dhe Mërkuri kërcejnë në shtëpinë tuaj të shtatë diellore, do të shihni një fokus më të madh në marrëdhëniet tuaja. Tani mund të filloni të bëni plane për atë që dëshironi të bëni në pjesën e mbetur të vitit.

Ditët e shënuara: 2, 20, 30

Ditë sfiduese: 3, 10, 29

Gaforrja

Pasioni ju ndez zemrën në nëntor, Gaforre. Hëna e re më 4 nëntor është si një gur i çmuar gjatë natës, pasi ajo hap një derë në zemrën tuaj.

Dielli, Mërkuri dhe Marsi udhëtojnë nëpër këtë shtëpi të pestë diellore gjatë muajit gjithashtu, duke ju inkurajuar të shprehni veten dhe ta shihni jetën me gjithë bukurinë e saj të gjallë. Çështjet romantike mund të lulëzojnë, kështu që Gaforret beqarë duhet të përdorin këtë energji kozmike për ta vënë veten atje. Një lidhje shpirtërore binjake mund të kalojë në rrugën tuaj! Çiftet në marrëdhëniet ekzistuese mund të ndajnë gjithashtu këtë përfitim pasi përdorin yjet për të rikthyer shkëndijën në bashkimin e tyre gjithnjë e më të shndritshëm.

Një ndryshim i destinuar në jetën tuaj shoqërore mund të jetë afër, ndoshta dalja e një miku ose ardhja e një lidhjeje të re platonike shpirtërore. Me shumë mundësi do të jeni shumë të zënë me ngjarje dhe festime afër kësaj kohe. Dikush që beson në ju mund të hyjë në rrjetin tuaj për të hapur një derë për një nga aspiratat tuaja.

Fushat e diskutuara më parë do të shohin shumë emocione dhe ndryshime në dy vitet e ardhshme, ndërsa filloni një cikël eklipsi të ri në këto arena. Gjithashtu, me Venusin që kërcen nëpër qiell nga ju në shtëpinë tuaj të shtatë diellore që nga 5 nëntori, të gjitha lidhjet me partnerët ose bashkëpunëtorët mund të lulëzojnë dhe lulëzojnë.

Ditët e shënuara: 4, 6, 19

Ditë sfiduese: 3, 10, 17

Luani

Nëntori ju kthen vëmendjen te çështjet e rëndësishme të brendshme, Luani. Hëna e re mbërrin për të vënë në pah shtëpinë tuaj të katërt diellore më 4 nëntor, duke hapur një portë për ndryshim.

Gjithashtu, me diellin, Mërkurin dhe Marsin që të gjithë sjellin shumë energji në këtë sferë gjatë gjithë muajit, ju mund të lëvizni, rinovoni, rregulloni hapësirën tuaj të jetesës ose të trajtoni një çështje të rëndësishme familjare. Me kaq shumë fuqi planetare të grumbulluara në këtë cep të qiellit, ju mund të bëni shumë përparim tani.

Më pas, Venusi hyn në shtëpinë tuaj të gjashtë diellore në datën e pestë për të qëndruar për një tranzit afatgjatë, deri në mars 2022, kështu që do të shihni më shumë ëmbëlsi, hijeshi dhe lehtësi në punë ose në bashkëpunim me klientët. Nëse jeni pa punë, nuk duket se do të jeni për një kohë të gjatë.

E fundit që duhet theksuar është ardhja e të parës nga katër eklipset e fuqishme që bien brenda shtëpisë tuaj të dhjetë diellore të arritjeve. Ky eklips hënor ndodh më 19 nëntor dhe sjell një ndryshim të destinuar në jetën tuaj profesionale. Mund të vijë një promovim, një punë e re, një çmim ose një njohje publike, duke ju shtyrë më lart drejt ambicieve tuaja. Hyni në fuqinë tuaj dhe tregoni botës se çfarë ju bën të ulërini.

Vini re se mund të kaloni shumë pika kthese të destinuara në karrierën tuaj në dy vitet e ardhshme dhe mund të prisni më shumë status, para dhe fuqi nëse jeni të gatshëm të përpiqeni pandërprerë për të. Ylli juaj është në rritje, Luani. Nëse për ndonjë arsye zbuloni se puna juaj po përfundon, thjesht vini re se po ridrejtoheni drejt diçkaje shumë më të mirë.

Ditët e shënuara: 12, 15, 16

Ditë sfiduese: 10, 28, 29

Virgjëresha

Përgatituni për një rritje të aktivitetit në nëntor, Virgjëresha. Me sundimtarin tuaj planetar Mërkurin që nga momenti i dytë, mund të ndiheni të sigurt ndërsa vazhdoni.

Një pjesë e madhe e energjisë kozmike po zihet në shtëpinë tuaj të tretë diellore, me gjasë duke treguar se jeni veçanërisht të fokusuar në projektet e komunikimit. Hëna e re në shpërthimet e 4 nëntorit hap një derë për të filluar punën për një shkrim të ri, të folur, reklamë, media sociale ose çështje kontraktuale.

Megjithatë, me diellin, Mërkurin dhe Marsin që gjithashtu shtojnë forcën e tyre këtu, ju mund të jeni veçanërisht aktivë në udhëtime edhe në këtë moment në kohë! Ndërsa jeni të lidhur, mund të mësoni gjëra të reja dhe të hapni mendjen tuaj për perspektiva të reja.

Megjithatë, ndërsa një eklips hënor në shtëpinë tuaj të nëntë diellore arrin në datën e nëntëmbëdhjetë, është e garantuar që nuk do të qëndroni më në zonën tuaj të rehatisë. Ky eklips është i pari nga katër, duke treguar se gjatë dy viteve të ardhshme do të keni erën në velat tuaja. Ky eklips mund t’ju shtyjë të ndiqni një përpjekje akademike, mediatike, shpirtërore ose ndërkombëtare, një përpjekje që ndihet e destinuar. Duke ndjekur këtë drejtim të ri, ju mund të arrini kënaqësinë personale dhe profesionale.

E fundit për t’u theksuar këtë muaj është ardhja e Venusit në shtëpinë tuaj të pestë diellore të pasionit më 5 nëntor, ku ajo qëndron për muajt e ardhshëm. Ajo kalon një kohë jashtëzakonisht të gjatë këtu, duke sjellë shigjetat e Kupidit që bien nga lart. Virgjëreshat beqare mund të takojnë një shpirt binjak, ndërsa ata në sindikatat ekzistuese mund të gjejnë më shumë sinergji dhe kimi.

Ditët e shënuara: 2, 20, 28

Ditë sfiduese: 3, 10, 29

Peshorja

Përgatituni të hapni krahët për më shumë prosperitet në nëntor, Peshorja. Një prirje kryesore këtë muaj fokusohet në mënyrë eksplicite në shtëpinë tuaj të dytë diellore.

Hëna e re më 4 nëntor mund të hapë një derë për më shumë të ardhura që do t’ju vijnë në formën e një rritjeje, pune të re ose klienti fitimprurës. Me diellin dhe Mërkurin që sjellin peshën e tyre në të njëjtën sferë gjatë pjesës më të madhe të muajit, është e qartë se po analizoni gjithashtu buxhetin tuaj dhe dëshironi të shihni se si mund të shkurtoni shpenzimet e panevojshme. Megjithatë, me Marsin që shton zjarr këtu, ju mund të shpenzoni para më shpejt se sa i bëni! Kjo me siguri do të bëjë që shpenzimet tuaja të shpërthejnë gjatë gjithë muajit.

Një eklips hënor në shtëpinë tuaj të tetë diellore arrin në datën e nëntëmbëdhjetë, duke theksuar nevojën për të kuptuar asetet dhe investimet tuaja. Ky është i pari nga katër eklipset kryesore këtu, duke vendosur tonin për dy vjet se paratë janë në mendjen tuaj. Nëse jeni në mes të një shpenzimi të madh, mund të përfundoni dokumentet afër kësaj kohe.

Sidoqoftë, nëse në vend të kësaj po kërkoni të rifinanconi ose të aplikoni për një kredi, linjë kredie, kapital sipërmarrës ose shlyerje, kjo mund të shkëlqejë gjithashtu. Me kaq shumë potencial për të fituar para këtë muaj, është e qartë se mund ta lëvizni gjilpërën në drejtimin ku jeni gati të punoni.

E fundit që duhet vënë re është ardhja e Venusit në shtëpinë tuaj të katërt diellore më 5 nëntor, ku ajo do të qëndrojë për shumë muaj. Kjo siguron që ju po filloni një periudhë afatgjatë harmonie në shtëpi dhe me familjen tuaj. Shijoje.

Ditët e shënuara: 2, 18, 20

Ditë sfiduese: 3, 10, 29

Akrepi

Nëntori vendos nevojat tuaja përpara dhe në qendër, Akrep. Me kaq shumë energji planetare të mbushura në shtëpinë tuaj të parë diellore, ju jeni në fuqinë tuaj.

Më 4 nëntor shfaqet hëna më e rëndësishme e vitit për ju, sepse i përket shenjës suaj të zodiakut. Në ditët në vijim, mund të ndërmerrni shumë më lehtë veprime për të ndjekur atë që dëshiron zemra juaj.

Dielli, Mërkuri dhe Marsi po ju vënë në qendër të vëmendjes gjatë pjesës më të madhe të muajit. Lajmëtari ynë kozmik tregon se ju keni zgjuarsinë tuaj për ju dhe jeni në gjendje të bindni të tjerët të mbështesin vizionin tuaj. Me bashkësundimtarin që ju jep energji, forca është në anën tuaj. Ju keni më shumë energji për të ndjekur çdo gjë që keni në mendje dhe për të dominuar për ta marrë atë!

Megjithatë, një ndryshim i madh është në erë pasi një eklips hënor në shtëpinë tuaj të shtatë diellore kumbon në datën e nëntëmbëdhjetë. Ky është i pari nga katër eklipset e fuqishme në këtë sferë që do të bëjnë jehonë gjatë dy viteve të ardhshme. Nëse jeni në një linjë me partnerin tuaj, mund të bëni plane afatgjata dhe të lëvizni së bashku, të fejoheni, të bëni premtime ose të martoheni afër kësaj kohe.

Megjithatë, nëse nuk jeni në një linjë, mund të keni një zbulesë dhe të dini se është koha të shkoni në rrugët tuaja të ndara. Jini të sigurt se ju duhet të jeni në marrëdhënien më të kënaqshme, kështu që nuk ka asnjë arsye për t’u lidhur me këdo që ju bllokon dritën.

Vitin e ardhshëm, do të përjetoni eklipse edhe në shenjën tuaj të zodiakut, të cilat mund t’ju shtyjnë të ndiqni atë që vërtet ju vë flakën shpirtit.

Ditët e shënuara: 4, 5, 6

Ditë sfiduese: 10, 19, 29

Shigjetari

Nëntori mund t’ju bëjë të ndiheni veçanërisht introspektivë, Shigjetar. Me kaq shumë energji planetare të grumbulluara në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë diellore, do të ndjeni nevojën për të reflektuar dhe për t’iu dorëzuar universit.

Hëna e re më 4 nëntor mund t’ju vërë në kontakt me personelin mjekësor, qoftë për veten tuaj, qoftë për dikë për të cilin kujdeseni. Kjo mund të jetë aq e thjeshtë sa një procedurë dentare.

Dielli, Mërkuri dhe Marsi sjellin gjithashtu energji këtu gjatë gjithë muajit, dhe në vend të kësaj ata mund t’ju shtyjnë të përqendroheni në zhvillimin e planeve dhe projekteve të rëndësishme në prapaskenë. Përdoreni këtë kohë për të nxituar në projektet më të rëndësishme që do të dëshironit në bordin tuaj të vizionit për vitet në vijim.

Një eklips hënor në shtëpinë tuaj të gjashtë diellore shfaqet në datën e nëntëmbëdhjetë, duke vënë gjithashtu në pah rutinën tuaj të punës dhe shëndetin. Ky është një moment vendimtar kur ka të ngjarë të jeni veçanërisht të zënë dhe nuk duhet ta lejoni veten të digjeni. Një punë mund të fillojë ose të përfundojë afër kësaj kohe.

Stina e ditëlindjeve vjen kur dielli ndez shenjën tuaj të zodiakut më 21 nëntor! Mërkuri ju bashkohet duke filluar nga data njëzet e katër, një tjetër sinjal se kozmosi po kthehet në favorin tuaj. Ndizni stinën tuaj të ditëlindjes me një dëshirë për jetën dhe uri të përtërirë për aventura. Gjithashtu, reflektoni për gjithçka që ka ndodhur në një vit e gjysmë të kaluar, pasi eklipset e destinuara kanë ridrejtuar rrugën tuaj.

Një eklips i fundit diellor në shenjën tuaj të zodiakut qëndron në kurorën e dhjetorit. Është edhe një shans për të ndryshuar jetën tuaj për mirë.

Ditët e shënuara: 15, 18, 20

Ditë sfiduese: 10, 17, 28

Bricjapi

Nëntori mund t’ju ndihmojë të ndiheni pozitivisht euforikë, Bricjap. Me kaq shumë planetë që organizojnë një festë në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë diellore, ju me siguri do të lidheni me shumë miq dhe do të ndiheni të mbështetur nga universi.

Një hënë e re në këtë sektor mbërrin më 4 nëntor dhe mund të mbushë kutinë tuaj me tekste, ftesa dhe mesazhe nga shumë dashamirës në rrjetin tuaj. Ka të ngjarë të jeni shumë aktivë në shoqëri këtë muaj, ndoshta duke marrë pjesë në ngjarje, festime dhe momente historike. Gjithashtu, Bricjapët beqarë mund të shohin një mundësi të madhe për të ndjekur opsionet romantike përmes rrethit tuaj shoqëror ose takimeve në internet.

Duke folur për romancën, një ngjarje e destinuar në jetën tuaj arrin afër nëntëmbëdhjetë, një eklips hënor në shtëpinë tuaj të pestë diellore! Ky moment i fuqishëm nxjerr në pah pasionet tuaja, jetën e dashurisë, kreativitetin ose pjellorinë. Një zbulesë, një pikë kthese, një përparim ose një avari tani mund të jetë afër. Shumë Bricjap mund të takojnë një shpirt binjak dhe të bien thellë në dashuri, ndërsa ata të përkushtuar ka të ngjarë të ndjejnë një rritje të tërheqjes për partnerin e tyre.

Megjithatë, nëse nuk jeni me partnerin e duhur, mund ta kuptoni tani dhe të shpërtheni si shkëndija në erë. Nëse jeni artist, mund të kapni muzën dhe të debutoni një nga pjesët tuaja më të rëndësishme. Nëse jeni duke ndjekur shtatzëninë, mund të shfaqen edhe lajme për një fëmijë. Do të përjetoni katër eklipse në këtë arenë gjatë dy viteve të ardhshme, kështu që përgatituni për ndryshime të rëndësishme deri në vitin 2023. Çfarëdo që të ndodhë, dijeni se universi dëshiron t’ju shohë të lumtur pa marrë parasysh koston.

Ditët e shënuara: 4, 16, 19

Ditë sfiduese: 3, 10, 29

Ujori

Një muaj i rëndësishëm ka ardhur për ju në nëntor, Ujori. Me kaq shumë aktivitet planetar të gjallë në shtëpinë tuaj të dhjetë diellore, çështjet profesionale shkëlqejnë si xhevahire në kurorën tuaj!

Një hënë e re në këtë arenë zgjohet më 4 nëntor, duke ju hapur derën për të arritur më lart drejt ambicieve tuaja. Mund të shfaqet një promovim, çmim, njohje ose punë e re. Gjithashtu, me diellin, Mërkurin dhe Marsin që i shtojnë peshë kësaj sfere gjatë pjesës më të madhe të muajit, ju ka të ngjarë të punoni shumë për të thyer qëllimet tuaja dhe për të mos marrë të burgosur. Ambiciet tuaja janë në zjarr dhe ju jeni gati t’i tregoni botës pse nuk jeni kurrë i dyti më i mirë.

Nëse jeni pa punë, kjo është një kohë e shkëlqyer për të nxituar për të gjetur një mundësi tjetër. Nëse nuk jeni në rrugën e duhur të karrierës, kjo do të jetë veçanërisht e dukshme pasi do të hasni në rrugë pa krye kudo. Përdoreni këtë si një kontroll të realitetit kozmik për të rivlerësuar qëllimet tuaja dhe për të ecur në një drejtim të ri.

Më pas, një eklips i fuqishëm hënor arrin në datën e nëntëmbëdhjetë, duke vënë në pah sferën tuaj shtëpiake. Shumë Ujorë mund të lëvizin, rinovojnë ose riparojnë hapësirën e tyre të jetesës afër kësaj kohe. I njëjti eklips mund të zbulojë gjithashtu një ndryshim të destinuar në lidhje me familjen, veçanërisht një situatë të madhe rreth prindërve. Ky është i pari nga katër eklipset në këtë sektor që do të ketë jehonë gjatë dy viteve të ardhshme. Pavarësisht se çfarë duket, bëni çmos për ta trajtuar atë me shpejtësi, në mënyrë që të keni një ndjenjë më të fortë stabiliteti nën këmbët tuaja. Ju e keni këtë, Ujori.

Ditët e shënuara: 2, 4, 20

Ditë sfiduese: 10, 13, 19

Peshqit

Në nëntor ju thërrasin horizonte të reja, Peshqit. Me kaq shumë energji planetare që ju trumbetojnë nga pika e shtëpisë tuaj të nëntë diellore, ju jeni të etur të lini pas zonën tuaj të rehatisë.

Një hënë e re në këtë arenë mbërrin më 4 nëntor, duke ju hapur një rrugë që ishte mbyllur në lidhje me një çështje akademike, mediatike, botuese, emigracioni, udhëtimi apo ligjore. Me diellin, Mërkurin dhe Marsin është e qartë se mund të lëvizni gjilpërën e planeve tuaja në drejtimin e duhur.

Më pas, një eklips i fuqishëm hënor arrin në datën e nëntëmbëdhjetë, duke tronditur shtëpinë tuaj të tretë diellore. Kjo përsëri mund ta kthejë vëmendjen tuaj te kontratat ose udhëtimet, por gjithashtu ka të ngjarë të nxjerrë në pah një mesazh të rëndësishëm për zemrën tuaj që jeni gati ta ndani me botën. Një projekt monumental shkrimi, të foluri ose komunikimi mund të shpërthejë në qiell, i udhëhequr me kujdes nga feneri juaj. Ky është i pari nga katër eklipset në këtë arenë, ndaj bëhuni gati të jeni më në qendër të vëmendjes në dy vitet e ardhshme.

Në fund të muajit, dielli hyn në shtëpinë tuaj të dhjetë diellore më 21 nëntor, i ndjekur nga Mërkuri tre ditë më vonë. Bëhuni gati për një rritje të vrullit tuaj profesional sigurisht në atë kohë dhe aq më tepër në dhjetor. Vlerësoni se si jeni rritur gjatë një viti e gjysmë të kaluar, sepse nivelet më të larta mund të jenë afër. Ju e keni këtë, Peshqit. Vazhdoni të ngriheni!

Ditët e shënuara: 6, 12, 20

Ditë sfiduese: 10, 28, 29

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending