Connect with us

Horoskopi

Mbani shenim daten 10 dhe 14 Nentor/ Keto jane 8 shenjat e horoksopit qe i hapen portat e fatiti

Published

on

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme, transmeton Telegrafi.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Jini të hapur ndaj përshtatjeve të planeve tuaja dhe improvizimit. Bëni një listë prioritetesh dhe organizohuni në përputhje me të, në mënyrë që të mos humbni kohë dhe energji. Mund të merrni një ofertë për një punë ose partneritet shtesë, që duhet ta keni patjetër parasysh – mos nxitoni, por prisni derisa të informoheni më mirë.

Shëndeti: Ju gëzoni shëndet të mirë.

Dashuria: Jini kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja, në mënyrë që qëndrimi juaj kokëfortë ndaj parimeve të mos çojë në një humbje, për të cilën do të pendoheni më vonë. Mund të mos jeni gati t’i pranoni disa të vërteta, por të paktën kini parasysh që nuk jeni gati dhe mos merrni asnjë vendim. Nëse jeni vetëm, mund të takoni dikë që do t’ju tërheqë vëmendjen, në një ngjarje publike apo tubim shoqëror.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Nuk është koha për të nisur ndryshime dhe projekte të reja, përcaktoni pozicionin tuaj dhe përkushtojuni pak më shumë ruajtjes së komunikimit afarist, pra forcimit të marrëdhënieve me bashkëpunëtorët, kolegët dhe partnerët e biznesit. Ju keni nevojë për mbështetjen e tyre në periudhën e ardhshme, kur do të jeni në gjendje të plasoni idetë tuaja dhe të filloni projektet tuaja.

Shëndeti: Shkoni diku ku nuk keni qenë deri tani për të balancuar energjinë tuaj mendore dhe fizike.

Dashuria: Ndryshime pozitive në jetën dashurore – me partnerin është e mundur të kaloni në një nivel më të lartë marrëdhënieje dhe angazhimi, por ngjarjet në nivelin emocional mund të lidhen me distancën. Nëse jeni vetëm, mund të shfaqet dikush që është larg – mund të jetë një njohje e re (nëpërmjet rrjeteve sociale), ose “nxehje” e një dashurie të vjetër.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Nëse arrini të qëndroni të qetë dhe të mos përfshiheni në diskutime të panevojshme, do të merrni mbështetje në mjedisin e biznesit. Mund t’ju duhet t’i lini për më vonë ose t’i rregulloni planet tuaja. Për ju, këto ditë, fillon një cikël në të cilin do të shfaqen rezultatet e përpjekjeve tuaja të mëparshme. Jini korrekt dhe të kujdesshëm.

Shëndeti: Hiqni dorë nga disa shprehi të këqija dhe kujdesuni për dietën tuaj.

Dashuria: Ngadalësimi në rrugëtimin tuaj të dashurisë, rrëmuja mund t’ju pengojë, por kjo është një periudhë reflektimi dhe transformimi personal, në të cilën nuk do të jetë e lehtë për ju të përshtateni me nevojat dhe kërkesat e partnerit tuaj. Nëse jeni vetëm, kjo mund të jetë një periudhë përgatitjeje për të marrë iniciativën – ju keni të drejtë të kërkoni atë që dëshironi dhe të dini se çfarë jeni duke bërë, nëse nuk arrini atje ku synoni.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Zhvilloni biznesin me partnerë afaristë të mirënjohur dhe korrektë, bëni atë që dini më së miri – veproni hap pas hapi dhe jini të durueshëm. Nëse jeni duke bërë diçka kreative, suksesi është përpara jush dhe vetëm një hap mund t’ju sjellë shumë afër arritjes së qëllimeve dhe planeve tuaja.

Shëndeti: Stabiliteti, harmonia mendore dhe fizike, vijnë nëpërmjet kujdesit dhe qëndrueshmërisë.

Dashuria: Energjia juaj emocionale është në pikën më të ulët. Në lidhjen dashurore, mund të ndiheni të larguar nga partneri juaj, madje edhe të vetmuar, por është një gjendje kalimtare, nëpërmjet së cilës do të fitoni njohuri më të thella për atë që është më e rëndësishme për ju dhe partnerin tuaj. Nëse jeni vetëm, mund të lidheni me dikë që ka nevojë për ndihmë, por mund të jetë një kurth nga i cili do ta keni të vështirë të dilni.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Vetëbesimi është çelësi i suksesit në këtë periudhë. Mos hezitoni në kryerjen e detyrave, për të mos thyer afatet dhe për të shkaktuar pakënaqësi të bashkëpunëtorëve dhe kolegëve. Vlerësimi i duhur dhe përfundimet e sakta do të sjellin zgjidhjet që kërkoni. Jini të përgatitur për t’u përballur me vështirësitë dhe për të treguar qetësi dhe forcë mendore.

Shëndeti: Kthehuni në jetën tuaj të brendshme, dëgjoni trupin tuaj dhe vëzhgoni veten.

Dashuria: Shqetësimi i brendshëm ju shtyn drejt ndjesive të reja, ndërsa ndjeshmëria juaj dhe ndjekja e intimitetit dhe përvojave të dashurisë mund t’ju çojë në aventura dhe eksperimente. Nëse jeni vetëm, nuk ka pengesa për t’u kënaqur me të, por nëse keni një partner, mund të tundoheni të eksploroni impulset tuaja jashtë një marrëdhënieje, gjë që mund ta komplikojë jetën tuaj (dhe të prishë marrëdhëniet) në planin afatgjatë.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09

Puna: Jeni të frymëzuar për të bërë plane për të ardhmen dhe mund të tundoheni të bëni disa ndryshime drastike, por arsyeja e shëndoshë dikton që të mos i nënshtroheni impulsivitetit. Zgjerimi i biznesit apo ndryshimet e vendeve të punës gjatë kësaj periudhe nuk kanë mbështetje adekuate në mjedisin e biznesit.

Shëndeti: Mbështetuni në intuitën tuaj dhe nëse mendoni se diçka nuk ju pëlqen, aplikoni shprehi të reja në rutinën tuaj të përditshme.

Dashuria: Ju keni standarde të larta dhe pritshmëri të larta dhe rrugëtimi juaj i biznesit është i ndërthurur me jetën tuaj personale – nëse jeni vetëm, është e mundur të lidheni emocionalisht me personin e përfshirë në projektet tuaja. Në lidhjen dashurore një periudhë afërsie, plane të përbashkëta dhe biseda të gjata, si dhe takime familjare.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Është koha për të bërë ndryshime, të cilat do t’ju sjellin përparësi dhe qetësi në periudhën e ardhshme. Kjo është një periudhë e tensionuar, por ju lejon të merrni parasysh atë që keni planifikuar për një kohë të gjatë. Vendosni në letër të ardhurat dhe shpenzimet tuaja, për të pasur një vlerësim real të buxhetit dhe për ta shpërndarë atë siç duhet.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe keni energji të mjaftueshme për të përballuar gjithçka që ju pret gjatë kësaj periudhe.

Dashuria: Në lidhjen dashurore një periudhë harmonie dhe aspiratash të përbashkëta – gjithçka që bëni së bashku do të sjellë rezultate të mira, madje do t’i kapërcejë pritjet tuaja. Nëse jeni vetëm, është një kohë e mirë për të shprehur ndjenjat tuaja, pra dashurinë ndaj personit që ju pëlqen, edhe nëse ai person nuk ka reaguar deri më tani ndaj sinjaleve tuaja.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Ndryshimet në mjedisin e biznesit janë të dobishme, por ato aktualisht mund t’ju pengojnë në kryerjen e detyrave. Qëndroni larg njerëzve me të cilët është e vështirë të punoni dhe me të cilët tashmë keni përvoja të pakëndshme dhe kërkoni mbështetjen e atyre me të cilët punoni ngushtë dhe te të cilët keni besim.

Shëndeti: Jepini një pushim vetes, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Keqkuptimet dhe zhgënjimet në dashuri nuk janë diçka që duhet t’u atribuohen të tjerëve – mos e fajësoni partnerin tuaj nëse jeni në një lidhje dhe mos mendoni se thjesht duhet të takoni personin e duhur, nëse jeni vetëm. Kërkoni shkaqet te vetja juaj, te qëndrimet tuaja, perceptimet e dashurisë, te lidhja dhe përkushtimi, dhe filloni një bisedë me ato njohuri – ju nuk mund të dini se çfarë po mendon dikush, as të prisni që personi tjetër të dijë se çfarë mendoni dhe ndieni ju. Qartësia vjen me zgjerimin e perspektivës, jini mendjendritur dhe zemërhapur.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Tregoni maturi dhe përgjegjësi. Mendoni me kujdes për çdo hap dhe mos nxitoni shumë, përpara se të siguroheni që ajo që keni bërë siguron hapin tjetër. Tregoni maturi në shprehjen e pikëpamjeve tuaja dhe në ndarjen e informacioneve, domethënë flisni vetëm aq sa duhet, nëse nuk mund të heshtni.

Shëndeti: Ndryshimet e motit mund të ndikojnë në humorin tuaj dhe nivelet e energjisë.

Dashuria: Një periudhë harmonike në lidhje dashurore – ndoshta jo në paqe dhe harmoni, por sigurisht në bashkim dhe mbështetje të fortë nëpër një krize që po kaloni së bashku, ose veç e veç. Nëse jeni vetëm, kushtojuni vetes dhe zhvillimit tuaj personal. Futja e njerëzve të rinj në botën tuaj nuk është konstruktive për momentin.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Keni shumë ide të mira, por duhet të keni durim për të filluar realizimin e tyre. Qëndroni në detyrat aktuale, ndërkohë ajo që është dedikuar për ju do të gjejë rrugën drejt jush – mund ta përfundoni këtë periudhë duke negociuar dhe përgatitur një kontratë për periudhën e ardhshme. Çelësi i suksesit janë qetësia dhe vetëbesimi.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe rëniet e vogla të energjisë mund të jenë një reagim ndaj kushteve atmosferike.

Dashuria: Në lidhjen dashurore mund të filloni një ndryshim në rutinën, aktivitetet e përbashkëta ose bisedën që keni shmangur prej kohësh. Nëse jeni vetëm, mund ta gjeni veten nën ndikimin e një personi që ju magjeps, por nëse sugjerimet, kërkesat dhe këshillat e tij janë të çuditshme dhe të pakëndshme, atëherë dëgjoni ndjenjat tuaja, jo atë person. Mund të jetë një provë e vetëdijes suaj dhe e lidhjes me intuitën.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Puna është e lodhshme dhe rraskapitëse, por duhet të keni kujdes që të mos i shfaqni ato. Mund të prisni një ndryshim të madh. Nëse vërtet refuzoni çdo kompromis, mund të arrini sukses të madh. Pranojeni këtë rrezik, këshillojnë yjet. Keni mundësi të përmirësoni njohuritë dhe aftësitë tuaja, është një periudhë e mirë për të mësuar dhe zbatuar njohuri të reja.

Shëndeti: Shpërndani forcën tuaj, për të shmangur rraskapitjen për shkak të mbingarkesës.

Dashuria: Në lidhje dashurore tregoni qetësi dhe takt, drejtoni bisedat me ton të qetë dhe pa paragjykim dhe zemërim. Nëse jeni vetëm, mund të ftoheni t’i ofroni ndihmë dhe mbështetje një miku të ngushtë, ose një personi që kultivon më shumë se miqësi ndaj jush – për ju është një mundësi për të rishqyrtuar ndjenjat tuaja dhe për t’u përballur me disa paragjykime dhe bllokime.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Është koha për të aplikuar ndryshime, të cilat mund të jenë një trampolinë për të arritur nivele të reja në të ardhmen. Nëse merrni vendimin për të investuar para, prisni periudhën në të cilën do të rriten të ardhurat tuaja. Kujdes nga informacionet e paverifikuara dhe intrigat – mos besoni gjithçka që dëgjoni dhe mos e shpërndani atë informacion.

Shëndeti: Ju duhet të bëni një pushim nga gjithçka, gjë që mund ta bëni duke shkuar në një piknik, ose një pushim të shkurtër.

Dashuria: Në lidhje dashurore gjatë kësaj periudhe, mund të jeni vërtet të mërzitshëm dhe të vështirë – nuk mund t’i impononi partnerit tuaj atë që mendoni se është e drejtë, por me durim dhe tolerancë mund të stabilizoni atë që është e rëndësishme në marrëdhënien tuaj. Nëse jeni vetëm, një njohje e re mund të largojë të gjithë skepticizmin tuaj dhe t’ju bëjë të bëni gjithçka që keni premtuar se nuk do t’ia lejonit më vetes.

Horoskopi

Do krijoni 1 pasuri te madhe ekonomike/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Dita favorizon veprat e mira, ndaj gjeni një mundësi për të ndihmuar ata që kanë nevojë për mbështetjen tuaj. Horoskopi për i ofron Dashit t’i kushtojë vëmendje problemeve të njerëzve të dashur. Mos kurseni në shpenzime, nëse është e nevojshme, siguroni ndihmë financiare, të gjitha përpjekjet tuaja do të shpërblehen më shumë. Në jetën tuaj personale, jini aktivë dhe të relaksuar, përshtatuni me romancën. Hëna në Ujor i bën njerëzit më të ndjeshëm, të hapur ndaj komunikimit. Flirtoni, njihuni, merrni romancë, gjithçka është në duart tuaja. Ndoshta nuk duhet t’i kushtoni rëndësi të madhe ndjenjave të këqija dhe ëndrrave të këqija. Yjet paralajmërojnë kundër dyshimit të tepruar: përpjekjet tuaja për të hequr veten nga përgjegjësia do të duken qesharake dhe absurde.

Demi

Ditë që premton sukses në të gjitha sferat e jetës, transaksionet financiare do të jenë veçanërisht të suksesshme. Horoskopi i këshillon Demit të mos humbasë shansin për të përmirësuar gjendjen e tyre financiare. Sidoqoftë, nuk duhet të mbështeteni verbërisht te fati, konsideroni me kujdes çdo hap. Nëse nuk jeni të kënaqur me gjendjen e lëkurës tuaj, është koha t’i drejtoheni kozmetologëve. Fati është i favorshëm për të liruar Demin: Hëna në Ujor rrit dëshirën për seksin e kundërt. Mundohuni të jeni në qendër të vëmendjes, mos ngurroni të merrni iniciativën, do të bëheni të dukshëm dhe interesantë për të tjerët. Është momenti i duhur për të shkuar në një udhëtim. Çfarë mund të jetë më mirë se emocionet e ndritshme, përshtypjet dhe takimet e reja? Por mos u dekurajoni nëse nuk mund të realizoni ëndrrat tuaja: gjithçka është ende përpara.

Binjakët

Do të keni fat të mirë: do të merrni një shpërblim të merituar për punën tuaj. Horoskopi i këshillon Binjakët të mos jenë dembelë dhe të mos i shtyjnë gjërat e rëndësishme për më vonë. Mundohuni të mos humbisni mundësinë unike për të zgjidhur të gjitha problemet në të njëjtën kohë. Tani Binjakët duhet të jenë më seriozë në marrëdhëniet e tyre të dashurisë: Hëna në Ujor mbart lloj-lloj surprizash. Kujdes, mos nxitoni në zgjedhjen e partnerit të jetës. Do të jetë më mirë nëse e drejtoni energjinë për të zgjidhur problemet tuaja. Ekziston një rrezik i madh që në vazhdën e eksitimit të mbani mbi supe aq shumë detyrime sa të mos shijoni të gjitha gëzimet e jetës.

Gaforrja

Horoskopi i këshillon Gaforret që të mendojnë seriozisht për të ardhmen e tyre. Dita premton sukses në të gjitha ndërmarrjet, kështu që ndaloni të tërhiqeni, duke pasur frikë të prishni rrjedhën e zakonshme të punëve. Jeta është shumë e paparashikueshme për t’iu përmbajtur një strategjie të veçantë sjelljeje. Gaforret familjare duhet ta mbajnë veten në duart e tyre: Hëna në Ujor rrit prirjen për veprime të pamatura. Edhe miqësitë e gjata mund të kthehen papritur në dashuri pasionante. Natyrisht, duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje shenjave dhe gjurmëve të fatit. Edhe nëse asgjë e veçantë nuk ndodh në jetën tuaj, ia vlen të përgatiteni për ndryshime të mundshme, paramendimi është çelësi i suksesit.

Luani

Dita është e favorshme për sukses në jetën personale dhe profesionale. Horoskopi tërheq perspektiva të shkëlqyera para Luanëve: shikime admiruese, komplimente, ngritje karriere, mirëqenie financiare. Përpiquni të dispononi me inteligjencë përfitimet e kësaj dite. Tani Luanët mund të marrin kohë për hobi të tyre: Hëna në Ujor rrit kreativitetin. Nëse nuk keni vendosur ende për preferencat tuaja, angazhohuni në zgjerimin e horizonteve. Jini më shpesh me fëmijën tuaj në ngjarje argëtuese. Interesohu për mendimin e Fëmijëve, ndani përshtypjet, bisedoni për gjithçka në botë, kjo do t’ju ndihmojë të afroheni më shumë.

Virgjëresha

Dita favorizon njerëz të guximshëm të aftë për veprim vendimtar. Horoskopi i këshillon Virgjëreshat të ndjekin qëllimet e tyre, duke mos i kushtuar vëmendje vështirësive dhe pengesave. Çdo ide juaj do të pranohet me mirëkuptim dhe miratim, thjesht qëndroni në kursin e zgjedhur. Të dashuruarit e Virgjëreshës tani janë të lezetshëm dhe simpatikë si kurrë më parë. Pozicioni i hënës tek Ujori rrit të menduarit krijues, kështu që ju mund ta befasoni këndshëm të dashurin tuaj. Yjet nuk përjashtojnë takime dhe surpriza të këndshme: keni nevojë për një tronditje emocionale. Bëhuni krijues, komunikoni me njerëz interesantë, vizitoni teatrot dhe muzetë, kërkoni një burim frymëzimi në art.

Peshorja

E premte, 17 qershor: Ditë që frymëzon për ndryshim, ju bën të mendoni për të ardhmen. Ju nuk duhet të besoni verbërisht në fatin tuaj, është shumë më e dobishme të mblidhni forcë dhe të vendosni rregull në mendimet tuaja. Horoskopi i sugjeron Peshores të fillojë jetën nga një fletë e re, duke mos kujtuar gabimet e së kaluarës dhe problemet e pazgjidhura. Planifikoni një vizitë te estetisti, ndoshta do të ndaleni në procedurat e sallonit për kujdesin e fytyrës dhe trupit. Tani Peshorja mund të hapet me një anë të re: Hëna në Ujor u jep njerëzve një imagjinatë të pasur. Mos kini frikë të shpreheni, për shembull, përfshihuni në shkrimin e kujtimeve ose regjistrohuni në kurse zhytjeje. Mos u mundoni të kurseni në pushimet tuaja, ju meritoni një pushim luksoz. Edhe nëse nuk ka mundësi për të shkuar menjëherë në një udhëtim, filloni të njiheni me propozimet e agjencive të udhëtimit.

Akrepi

E premte, 17 qershor: Diya favorizon aktivitetet e biznesit. Horoskopi i Akrepit këshillon që të fokusoheni në përmirësimin e situatës financiare. Mos ngurroni të merrni iniciativën, kapni projektet më të pashpresë: rreziku është një kauzë fisnike. Tani Akrepat janë miqtë më të mirë të fëmijëve: nën ndikimin e Hënës tek Ujori, rritet tendenca për mashtrime dhe ligësi. Mos ia mohoni vetes kënaqësinë e argëtimit nga zemra. Mundohuni të mos humbisni mundësinë për të përmirësuar marrëdhëniet me të afërmit e moshuar. Në çdo mënyrë theksoni interesin tuaj për punët e tyre, jini të ndjeshëm dhe të kujdesshëm, përpjekjet tuaja nuk do të jenë të kota.

Shigjetari

E premte, 17 qershor: Horoskopi premton sukses në të gjitha çështjet. Horoskopi e këshillon Shigjetarin që të disponojë në mënyrë të arsyeshme mundësitë e kësaj dite për të mos mbetur humbës. Mos nxitoni për zbatimin e planeve të tyre, thjesht lëvizni në drejtimin e zgjedhur. Shigjetari mund të prishë marrëdhëniet me një të dashur për shkak të egoizmit të tyre. Hëna tek Ujori rrit prirjen për narcisizëm, ndaj përpiquni të mendoni në mënyrë racionale, mos e mbivlerësoni veten. Çdo gjë që lidhet me kohën tuaj të lirë meriton vëmendje të veçantë. Mos e refuzoni ftesën për të kaluar një mbrëmje të këndshme në një atmosferë komode: harroni të gjitha problemet e kësaj dite.

Bricjapi

Sukses në biznes, kjo ditë është menduar për zbatimin e planeve ambicioze. Horoskopi u ofron Bricjapëve të veprojnë me vendosmëri, pa marrë parasysh rrethanat. Mos kini frikë të ndryshoni planet tuaja, mos braktisni ndërmarrjet më të pashpresa, suksesi është i garantuar. Nëse deri vonë dyshonit në suksesin tuaj me seksin e kundërt, mund të relaksoheni: fati është në anën tuaj. Hëna në Ujor promovon komunikimin, ju mund të tërhiqni vëmendjen ndaj vetes. Ndoshta duhet të merrni parasysh të gjitha mënyrat e mundshme për të ardhura shtesë. Është e mundur që burimi i ri i të ardhurave të zëvendësojë gradualisht atë kryesor, por nuk duhet të nxitoni në përfundime.

Ujori

Mirëqenie familjare dhe sukses në biznes. Horoskopi i ofron Ujorit të përballet me të gjitha problemet me një goditje. Me shumë mundësi, nuk duhet të bëni shumë përpjekje. Përqendrohuni në biznes, mos tregoni padurim dhe agresion, rezultati nuk do të zgjasë shumë. Pozicioni i Hënës tek Ujori krijon dëshirën për të rënë në kontakt me të bukurën, ndaj mund të ndjeni nevojën për përshtypje të gjalla. Shkoni në një punëtori krijuese me fëmijët tuaj. Yjet premtojnë një takim të papritur me miqtë e vjetër. Koha është shumë e përkohshme, nxitoni të shijoni çdo moment të jetës, mos e privoni veten nga gëzimi i komunikimit të thjeshtë njerëzor.

Peshqit

Horoskopi tregon nevojën e Peshqve për të vlerësuar siç duhet forcën e tyre. Horoskopi i premton Peshqve një fillim të mbarë të projektit të ri, por nuk duhet të shpresoni vetëm për performancën tuaj. Besoni intuitës suaj: ju mund të parandaloni problemet serioze vetëm duke qenë në vendin e duhur në kohën e duhur. Nën ndikimin e hënës tek Ujori, ju mund të gjeni dashurinë e vërtetë, nëse, sigurisht, i nënshtroheni fatit. Mos refuzoni asnjë ftesë takimi, jini të këndshëm dhe miqësor me miqtë e rinj, lumturia do t’ju buzëqeshë. Yjet ju këshillojnë në asnjë rrethanë të mos e humbni prezencën e mendjes. Mos kini frikë të jeni krijues, jini origjinal, përndryshe mund t’ju mungojë lumturia juaj.

Continue Reading

Horoskopi

Do arrini ate qe keni pritur ne jeten tuaj/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoksopi

Published

on

Dashì

Ndìkìmì ì Vènúsìt nè jètën túaj nè çìft do jètè mjaft pozìtìv gjatè kësaj dìtè. Do kalonì vètëm çastè tè lúmtúra pranë atìj qè dashúronì. Bèqarèt do kènë múndësì për avèntúra tè jashtëzakonshmè sot. Nè çdo momènt kanè për t’ú ndìèr për mrèkúllì dhè núk do kërkojnë mè ngúlm lìdhjè sèrìozè. Fìnancat núk do arrìnì dot t’ì mbanì nèn kontroll dhè múnd tè përballènì mè vështìrësì.

Dèmì

Dìtè è mbúshúr mè mosmarrëvèshjè tè mëdha do jètè kjo è sotmja për ata qè janë nè një lìdhjè. Asnjë momènt núk do jètè ì qètè dhè shpèsh do ndìhènì kèq. Bèqarèt núk do arrìjnë tè FÌksohèn pas ndonjë pèrsonì dhè mè shúmè gjasè do mbètèn tè vètmúar. Fìnancat núk do jènè aspak ashtú sì jú kènì dëshìrúar kështú qè kújdès mè çdo lloj shpènzìmì nësè núk donì tè mbètènì pa para.

Bìnjakèt

Do kènì problèmè tè mëdha mè partnèrìn túaj gjatè kësaj dìtè dhè nè dìsa momèntè núk do jènì tè qartè nësè donì ta vazhdonì atë lìdhjè apo jo. Bèqarèt do kènë një dìtè tè zakonshmè dhè pa ndonjë takìm mbrèsëlënës. Do jú dúhèt èndè tè prèsìn èdhè dìsa kohè. Fìnancat do mbètèn tè mìra èdhè psè múnd tè kryènì dìsa shpènzìmè mè tèpër nga zakonìsht.

Gaforrja

Pasìonì do ndìzèt flakè sot për júvè qè jènì nè një lìdhjè. Do ndìhènì aq mìrè saqë núk do jú bèsohèt sè jènì nè rèalìtèt. Bèqarèt do kènë një dìtè tè mbúshúr mè súrprìza tè njëpasnjëshmè. Mìrè do jètè ta shfrytëzojnë atë nè maksìmúm. Búxhètì do jètè gjìthë kohës ì mbrojtúr nga yjèt. Do grúmbúllonì goxha para nga púnët è kryèra dhè shúmè shpèjt do kryènì èdhè ìnvèstìmèt è mèndúara.

Lúanì

Dìtè shúmè ìntèrèsantè do jètè kjo è sotmja për ata qè janë nè një lìdhjè. Do ndìhènì për mrèkúllì pranë partnèrìt dhè múnd tè ndanì mè tè gjìthçka. Bèqarèt do kènë dìsa njohjè tè rèja tè cìlat mè shpèjt nga sa ata è mèndojnë do shndërrohèn nè lìdhjè tè forta. Pèrspèktìvat FÌnancìarè kanè për tè qènè tè mìra. Múnd t’ì kryènì pa frìkè shpènzìmèt è mèndúara.

Akrèpì

Do ndìhènì sì tè búrgosúr sot jú tè dashúrúarìt dhè núk do bënì asgjë ashtú sì è kènì ëndërrúar. Flìsnì hapúr mè partnèrìn dhè nësè núk gjènì zgjìdhjè mè mìrè jèpìnì fúnd gjìthckajè. Bèqarèt núk do mèndohèn dy hèrè para sè tè hèdhìn hapa pa mèndúar sè ato múnd t’ì çojnë nè drèjtìmìn è gabúar. Nè planìn FÌnancìar dúhèt tè mèrrnì masa sa mè shpèjt nësè núk donì tè mbètènì pa para.

Shìgjètarì

Do jènì shúmè tè kújdèsshëm mè fjalët sot jú tè dashúrúarìt dhè núk do krìjonì aspak problèmè mè atë qè kènì nè krah. Tolèranca do jètè gjìthashtú një nga pìkat túaja mè tè forta. Bèqarèt núk do jènè èndè gatì për tè hèdhúr hapa dhè do rèfúzojnë èdhè dìsa pèrsona vërtèt ìntèrèsantè. Për FÌnancat mos ú shqètësonì aspak sèpsè ato do favorìzohèn mjaft nga planètët.

Brìcjapì

Do ì qëndronì shúmè bèsnìkè partnèrìt túaj gjatè kësaj dìtè dhè aì múnd t’ìú bèjè dìsa prèmtìmè qè do jú gëzojnë pamasè. Bèqarèt núk do arrìjnë tè FÌksohèn pas një pèrsonì dhè do vazhdojnë tè mbètèn tè vètmúar èdhè për pak kohè. Mè shpènzìmèt dúhèt tè jènì tè kújdèsshëm. Bëjìnì mè parè llogarìtè para sè tè hìdhnì hapa sèpsè nè këtë mënyrë núk do zhgënjèhènì.

Újorì

Núk do mèrrènì vèsh për asgjë sot jú tè dashúrúarìt dhè marrëdhënìa nè çìft do lèrè për tè dëshìrúar tèj masè. Qëndronì pak kohè nè qètësì dhè rèflèktonì. Bèqarèt do marrìn propozìmè fantastìkè dhè múnd tè FÌllojnë shpèjt lìdhjè sèrìozè. Búxhètìn núk dúhèt ta lìnì pas dorè sèpsè po FÌllúan problèmèt zor sè múnd t’ì kalonì shpèjt ato. Famìljarèt núk do múnd t’ìú ndìhmojnë sa hèrè jú tè kènì nèvojè.

Pèshqìt

Dìtè tèjèt è trazúar ka për tè qènè kjo è sotmja për ata qè janë nè një lìdhjè. Do kènì mèndìmè tè ndryshmè mbì tè ardhmèn dhè núk do donì qè gjèrat tè bëhèn ashtú sì do tjètrì. Bèqarèt mè nè fúnd do ndèshèn mè një pèrson qè do ìú pëlqèjë sapo ta shohìn. Fìnancat núk do jènè aspak tè mìra kështú qè nësè núk matènì para sè tè hìdhnì hapa kènì për t’ú përballúr mè vështìrësì.

Continue Reading

Horoskopi

“Zhdùken hállet…do nòtojnè në pára dhe pásùri”, Meri, Është muaji i mílíonave

Published

on

Ne líndim në stina të ndrýshme dhe aty lart në yje është e shkruar se për secilin nga ne Universi ka caktuar nga një fat të ndrýshëm. Nëse e keni vënë re edhe ju, njerëzit në jetën e tyre síllen paksa sipas stinës ku ata kanë líndur, për shembull ata të dimrit janë disi pak më të ftohtë dhe më të vèshtírë si persona.

Një hulumtim së fùndmi ka treguar se vjeshta është një stinë që sjell strès dhe dèprèsíon ndáj dhe të lindurit në këtë stinë hera herës i shfáqín këto shenja. Por, stina kur ju keni ardhur në këtë botë fshèh edhe shumë të vërteta për fatin tuaj dhe çfarë mùnd t’ju ndodhë në jetën tuaj dhe sot në këtë test ne do t’jua tregojmë të gjitha të vërtetat.

Çfarë duhet të bëni ju? Mjáfton të shikoni më poshtë stinën kur keni líndur dhe ajo do t’ju rrèfejë fije për pè se çfarë duhet të dini rreth ditëve që do të vijnë.

Ata që kanë ardhur në jetë në stinën e pranverës – Është një stinë shumë e qetë, e ëmbël dhe e adhurueshme, ndáj dhe nuk është çudi që ata që kanë lindur në këtë stinë janë të lumtur dhe gjithnjë pozitivë në jetë.

Puna, Për ta do të jetë një e ardhme e begatë pasi ata nuk e ndájnë optimizmin, lumturinë dhe gëzimin nga fytyra e tyre dhe jetën financiare do ta kenë plot lumturi.

Shëndeti, Është një stinë që sjell pak pròbleme ndáj dhe nëse keni lindur në pranverë nuk do të hásni asnjë sèmùndje të rèndë. Vetëm kùjdes se shëndosheni kollaj. Dashuria, Plot nota romantike do të jetë jeta juaj deri në fùnd të jetës pasi ju dhuroni veç dashuri dhe dashuri do të gjeni përjetë.

Ata që kanë ardhur në jetë në stinën e verës –  Është një nga stinët që dashurojmë më shumë pasi na drejton gjithnjë drejt pushimeve dhe drejt relaksit ndáj dhe kush ka ardhur në jetë në verë është një person i qetë, optimist dhe që kërkon që çdo situatë në jetë ta trájtojë me pozitivitet.

Puna, Ju do të keni një ngritje financiare nga fùndi i muajit qershor, pasi një periudhë e begatë do vjen për ata që kanë lindur nga korriku e deri në fund të gushtit.

Shëndeti, Kùjdes, mos përdorni shumë qetèsues dhe ánti-biòtíkë, pasi mund të ketë lèkundje në shëndetin tuaj. hani ushqim cilësor dhe flini sa më shumë.

Dashuria, Zemra juaj ka nxèhtèsi dhe zjárr dhe plot ndjenja të fòrta dashurie dhe pásíoni dhe përballë në datën 18 qershor do të keni një person që línd një dashuri me ju.

Ata që kanë ardhur në jetë në stinën e vjeshtës- Miqtë apo të afërm tuaj thonë se ju bëheni nèrvòzë për gjënë më të vogël, por kjo nuk është e vërtetë pasi ju i kërkoni t’i bëni gjërat sa më mirë dhe ndonjëherë e hùmbni dùrimin, por jo për të treguar se jeni e kèqè, por për t’i treguar të tjerëve se ju përpíqeni për të mirën.

Puna, Viti 2022 deri me tani ka qenë me ulje dhe ngritje për ju, por sërish jeni në gjendje më të mirë financiare në krahasim me të tjerët, ndáj dhe deri në fùnd të vitit bëni pak pushim. Shëndeti, Kùjdes, alèrgjítë në këtë periudhë pasi mùnd t’ju prèkin me lehtësi.

Dashuria, Nëse je e martuar dhe ke një familje, do të vijë një periudhë begatie që ti duhet ta jetosh plot páqe. Nëse je ende beqar, vlerësoje një person që ka shumë kohë që po tènton të të tregojë ndjenjat. Është i duhuri!

Ata që kanë ardhur në jetë në stinën e dimrit – Jeni pak person i ftòhtë dhe me zòr se i shprehni ndjenjat, madje ndonjëherë acáròheni aq shumë sa nuk ka njeri në botë që t’ju qetësojë. Por, jeni një lider dhe një person shumë krijues, ndáj dhe e ardhmja do të jetë e qetë për ty.

Puna, Duhet me çdo kusht të hèqësh dorë nga punët që po bën se nuk po të sjellin asnjë fitim. Ti je një lider, një person plot ide dhe mençuri ndáj dhe një përmirësim financiar po të prèt, por zgjidh atë që vlen për ty, mos u bëj pèrtác.

Shëndeti, Ngaqë acáròheni me lehtësi, kùjdes sepse jeni shumë të prèkshëm nga strèsi dhe dèprèsíoni. Quani sa më shumë qetësinë mèndore sepse nëse lòdheni shumë, do të sèmùreni lehtë.

Dashuria, Personat që ke në jetën tënde kanë filluar të mendojnë se po tregohesh pak egòist dhe i ftòhtë. Gjeni fòrcën dhe tregoni se ka një zèmër të zjárrtë edhe brenda akullit.

Continue Reading

Trending