Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i muajit Nentor dhe Dhjetor 2021 nga astrologu Paolo Fox/ Keto jane 3 shenjat me te favorizuara

Published

on

DASHI:

Zgjedhjet që mund të bëni do të jenë më të lehta në aspektin profesional, edhe pse qëndrueshmëria ekonomike pritet ende të vijë. Nëse prisni një konfirmimin, duhet të duroni deri në fund të muajit. Jupiteri dhe Saturni vazhdojnë me kalimin në shenjën tuaj dhe kjo është diçka me rëndësi. Gjërat do të shkojnë shumë më mirë pas datës 22, kur Dielli kalon në shenjën tuaj. Nëse jeni ndier të irrituar, të fyer, tani ka ardhur momenti të ngrini zërin, sidomos nëse dikush ju detyrohet për diçka. Jeni gati të reagoni. Datat 25 dhe 26 do të jenë shumë interesante për të shfrytëzuar disa mundësi të reja. Nëntori do të sjellë më shumë optimizëm në aspektin profesional.

Ju e dini se e keni të vështirë të ruani qetësinë brenda në familje kur jeni të shqetësuar për probleme jashtë saj. Bëni kujdes dhe mos shkarkoni stres dhe shqetësime tek ata që po përpiqen të të ndihmojnë. Nëntori do të jetë një periudhë reflektimi në sferën sentimentale . Ata që janë lidhur prej disa muajsh duhet të kuptojnë se çfarë po ndodh me zemrën e tyre. Në vështirësi do të ndihen çiftet që kanë kaluar kriza të mëdha së fundmi. Raportet delikate duhet t’i mbroni sa më shumë, sidomos në datat 22, 23, 29 dhe 30, ditë që do të karakterizohen nga nervozizmi. Disa njerëz që keni afër duan t’ju bëjnë të ndiheni në faj, edhe pse ju nuk keni për çfarë ta kritikoni veten.

Nëntori do t’ju vërë edhe në një provë fizike, duke rikthyer te ju atë nervozizmin dhe ankthin që shoqëroi edhe fundin e verës. Lajmi i mirë është se pas datës 22 gjithçka do të ndryshojë, sidomos nëse do të nisni një terapi. Bëni më shumë kujdes me ushqyerjen.

DEMI:

Do të ndryshoni rrotën e fatit tuaj, por jo nga nevoja. Për ju është e pashmangshme që të mos zgjidhni ca llogari që kanë mbetur pezull që prej fillimit të 2021. Toleranca nuk do të jetë pika juaj e fortë këtë periudhë, sidomos në aspektin profesional. Të rinjtë që zakonisht ankohen më shumë kur nisin punë, duhet të gjejnë zgjidhje tjetërkund, jo tek eprorët. Mund të eksperimentoni sa të doni, por pa e tepruar me shpenzimet. Problemi më i madh për ju këta dy vjetët e fundit kanë qenë pikërisht shpenzimet e tepërta, herë me të drejtë e herë pa të drejtë. Sa më shumë i afrohemi fundit të vitit, aq më shumë do të ndieni forcën e Jupiterit.

Këtë periudhë edhe çiftet më të konsoliduara kanë pasur vështirësi, sidomos nëse është bërë fjalë për çështje ekonomike. Venusi do të nisë një tranzicion interesant. Hidheni me kujdes çdo hap në marrëdhënien tuaj. Kush nga ju mendon të martohet, duhet të jetë i bindur 100%. Tradhtitë janë gjithnjë të rënda dhe nuk shërbejnë si zgjidhje për çiftet që nuk arrijnë më të kuptohen. Historitë që lindin gjatë muajit nëntor do të jenë interesante. Sprovat që keni kaluar deri tani kanë qenë të shumta dhe ndiheni të lodhur. Data 18 do të shënojë një takim të bukur, që dhuron emocione.

Me yjet e këtij muaji duhet të ruani durimin në maksimum, gjë që s’do të jetë e lehtë në datat 11 dhe 12, ditë plot nervozizëm. Fakti që keni kaq shumë planetë kundër, ndieni nevojë të çliroheni, duket sikur doni të largoheni nga situata që sjellin vetëm acarim dhe lodhje.

BINJAKËT:

Nëse keni probleme në punë, të cilat janë krijuar që në të shkuarën, duhet t’i zgjidhni brenda dhjetorit, sepse viti i ri do të hyjë paksa me probleme, sidomos në aspektin profesional. Nëse keni një projekt, përshpejtojini hapat. Konfliktet ligjore do të marrin një kthesë tjetër me të ardhur viti tjetër. Nuk ju këshilloj të merrni kredi apo borxhe dhe të ktheni përgjigje të nxituara.

Nëntori nis me kundërshtimin e Venusit, i cili për fat do të largohet në datën 5. Ky muaj nuk do të jetë ai i dashurive të mëdha, pas të cilave do të humbni toruan. Ndiheni të qetë dhe po i vlerësoni më mirë ndjenjat. Puna ju ha shumë kohë dhe kjo gjë pasqyrohet edhe në familje. Bëni kujdes edhe në marrëdhëniet mes familjarëve, si prindër-fëmijë apo mes vëllezërve. Kundërshtarët tuaj më të fortë këtë muaj do të jenë ata të shenjës së Demit, Luanit dhe Akrepit. Mbyllni të gjitha marrëveshjet brenda dhjetorit, pasi deri atëherë do t’i keni yjet në favorin tuaj.

Nëntori do të nisë në një mënyrë disi të lodhshme, por Venusi do t’ju mbështesë pas datës 5 dhe do të ndiheni më energjik. Bëni kujdes me rrugët e frymëmarrjes, pasi janë pika juaj e dobët. Të lindurve të shenjës suaj u pëlqen të flasin, të argëtohen, të ushqehen mirë, ja përse duhet të rrethoheni nga njerëz të këndshëm dhe të buzëqeshur. Pushimet ju kanë munguar shumë këtë vit, por ndoshta brenda dhjetorit do të realizoni diçka që do t’ju kënaqë.

GAFORRJA:

Yjet e nëntorit premtojnë shumë për të ardhmen, pasi Marsi dhe Mërkuri ju nxitin për të ndërmarrë nisma të reja dhe të rëndësishme. Datat 4, 5, 12 dhe 23 janë vendimtare. Në fund të muajit, Jupiteri do të kalojë plotësisht në mbrojtjen tuaj. Mundësi të mira në sferën profesionale. Studentët dhe ata që punojnë në mënyrë të pavarur do të marrin lajme të mira pas datës 22. Do të krijoni aleanca me kolegët që ju qëndrojnë më afër. Ngritje në detyrë, ndryshime, mundësi të mira, të gjitha këto do t’i sjellë 2022.

Gjatë këtij muaji do të bëni njohje të veçanta dhe intigruese. Janë të paktë ata që plotësojnë standardet rigoroze që keni ju në dashuri. Një përplasje e vogël mes partnerëve që kanë kaluar një krizë së fundmi. Keni kohë që keni nisur gjuetinë për emocione të reja, ja përse duhet ta kuptoni mirë rolin tuaj në çift. Mos lini pas dore partnerët ngaqë ndiheni të lodhur. Yjet favorizojnë të gjitha çiftet që duan të bëhen me fëmijë apo të martohen brenda vitit tjetër. Do të diskutoni paksa mbi datat, organizimin apo rrethanat, por fundi do të jetë i bukur.

Duhet të kujdeseni për formën tuaj fizike, pasi Venusi mund të sjellë disa tensione apo shqetësime për disa shpenzime të tepruara. Mbani nën kontroll nervozizmin, sidomos në datën 9 dhe 23. Keni shumë punë, por me mbështetjen e Marsit të gjitha do t’i zgjidhni me maturi.

LUANI:

Këtë periudhë nuk ju pëlqen asgjë dhe s’jeni dakord me askënd. Datat 4 dhe 5 do të jenë më të tensionuarat. Ju jeni nga ata që njerëz që keni qejf të përparoni, por kur hasni njerëz që nuk duan të bashkëpunojnë apo të ruajnë ritmin tuaj, ju priten krahët menjëherë. Vetëm një fjalë ju ndan për të ndarë nervozizmin nga bashkëpunimi. Mbyllni çdo marrëdhënie apo probleme të lëna pezull që prej vitit të kaluar pasi s’keni më interes për to. Nëse keni një borxh, vetëm pas datës 22 mund të gjeni një zgjidhje për të. Krenaria juaj është e ditur tanimë, ja përse bëni kujdes në debate që përfshijnë familjen, pasi keni shpenzuar shumë muajt e fundit. Frytet e punës vijnë me vonesë.

Të gjitha marrëdhëniet që janë krijuar në tetor do të ecin mirë, ndër çiftet e lidhura prej kohësh do të ndihen nën presion. Do ta keni të vështirë të sintonizoheni me personat që ju pëlqejnë, sidomos në datat 10, 11 dhe 17. Kujdes me xhelozitë. Lidhje dhe miqësi të reja. Do të debatoni me partnerët për disa shpenzime të paparashikuara. 2021-i ka qenë një vit betejash për të lindurit e shenjës suaj. Pas dhjetorit, Jupiteri do t’ju mbështesë. Lëreni ndonjëherë mënjanë krenarinë, pasi ndonjëherë ju hapin probleme edhe me njerëzit që doni më shumë.

Që prej fillimit të këtij viti, nga pikëpamja ekonomike dhe profesionale, keni qenë të detyruar të bëni rolin e rregullatorit apo jeni kënaqur me pak. Edhe me kolegët apo eprorët keni debatuar për shkak të diplomacisë që shpesh ju mungon. Këto ditë do të shoqërohen nga luhatjet e humorit. Pas pasdites së datës 24, gjithçka do të ndryshojë për mirë.

VIRGJËRESHA:

Yjet këtë muaj do të ndikojnë më së mirë, edhe pse tetori ka qenë disi i ngadaltë. Sfera profesionale do të ketë përfitimet e saj falë Venusit që do të vijë në shenjën tuaj pas datës 5. Nëse keni pasur çështje të lëna pezull apo marrëveshje ekonomike të pambyllura, tani është momenti të përvishni mëngët. Edhe Mërkuri do të kalojë në favorin tuaj dhe një telefonatë e papritur do të ndryshojë shumë gjëra. Mos u mërzitni nëse përballeni me një person ziliqar që kërkon t’ju pengojë. Për të zgjidhur një problem me rëndësi, datat më të favorshme janë 5 dhe 24. Edhe të ardhurat do të jenë më të mëdha. Ditët e lodhshme do të vijnë pas datës 22.

Në sferën sentimentale gjërat do të shkojnë më mirë, edhe pse gjithçka varet nga raportet që keni. Çiftet në krizë do ta marrin veten brenda disa javëve falë Venusit që i ndihmon. Dy javët e para do të jenë shumë intriguese për beqarët, pasi do të kenë shumë takime të reja. Mërkuri do të sjellë më shumë pasion, jo vetëm fizik, por edhe mendor. Shumë nga planetët do të jenë aktivë në shenjën tuaj. Raporti me një grua në familje mund të sjellë debate nëse nuk tregoni diplomacinë e duhur. Çiftet që duan të bëhem me fëmijë mund të marrin lajme të mira. Çifteve të lidhura prej kohësh ju këshilloj të krijoni një kontakt më intim dhe shpirtëror me personin e zemrës.

Nëntori do të sjellë më shumë forcë dhe gjallëri. Terapitë janë të favorizuara pas datës 18, sidomos takimet me specialistët. Rrini larg situatave stresuese dhe mos nënvlerësoni sinjalet që ju jep trupi kur jeni të lodhur, sidomos në datat 23 dhe 28. Perfeksionizmi ndonjëherë ju lodh, ndaj shikojeni gotën më mirë gjysmë plot.

PESHORJA:

Nëntori nuk do të sjellë nisma të reja, por të paktën do t’ju lejojë të ruani gjithçka që keni konkretizuar tani. Probleme të lidhura me burokracitë do të zgjidhen shumë shpejt. Do të merrni disa të ardhura të papritura, me të cilat do të shlyeni detyrimet e tetorit. Jupiteri do të futet në shenjën tuaj, ndaj bisedimet për punë të reja janë të favorizuara. Mes datave 19 dhe 26 do të merrni drejtimin e duhur profesional. Ndiqni instinktin në këtë periudhë. Vitin e kaluar u druheshit shumë ndryshimeve, ndërsa tani kërkoni me ngulm atë që meritoni. Profesionistët e pavarur nuk do të kenë edhe aq fat. Provoni gjërat të reja vetëm mes datave 22 dhe 30, gjatë të cilave Dielli dhe Mërkuri do të jenë aktivë. Një ndërmjetës do t’ju ndihmojë për të zgjidhur një problem që ka lidhje me drejtësinë.

Sfera sentimentale nuk do të jetë aq e gjallëruar sa muajin e kaluar, por ndoshta shkaku i kësaj është individualizmi juaj për shkak të ngarkesës së madhe të punës. Nuk ju mungon kurrë dëshira për të qenë protagonistë, ja përse jetën private ndonjëherë pa dashur e kaloni në plan të dytë. Mos flisni vetëm për problemet tuaja pa marrë parasysh ato të partnerit. Ndoshta do të ndieni se partneri ju qëndron larg dhe do të doni të sqaroni shumë gjëra, por këto kërkesa mund të shndërrohen edhe në polemika, sidomos në datat 14 dhe 15. Mos bini pre e pesimizmit dhe mos harroni se kjo është thjesht një periudhë që ju vë në provë. Lidhjet e krijuara në këtë periudhë s’do të jenë thjesht aventura të vogla. Nëntori do të zgjojë pasionin. Ndoshta do ta gjeni dashurinë në një qytet tjetër, në ndonjë rrjet social, në vende ku s’e prisni.

Gjatë kësaj periudhe bëni çmos që të ruani të njëjtën rezistencë fizike, bëni kontrolle për sytë dhe ushqehuni sa më shëndetshëm dhe thjeshtë. Venusi, planeti juaj do t’ju vendosë në provë në datat 15 dhe 21.

AKREPI:

Marsi do të kalojë në shenjën tuaj gjatë nëntorit. Energjia do të jetë shumë e mirë, por disa gjëra do të vonohen për shkak të disonancës së Jupiterit dhe Saturnit, sa ju duket sikur hidhni një hap para dhe dy mbrapa. Nëse do të jepni një intervistë pune, bëni kujdes që të nisni një CV të përgatitur më së miri. Të gjitha projektet e nisura në këtë periudhë do të jenë shumë të rëndësishme në të ardhmen. Datat 10 dhe 12 do të shoqërohen nga disa polemika. Nëse nuk merrni përgjigje për kërkesat tuaja, do të mërziteni. Keni plane dhe ide shumë të qarta për të ardhmen, por duket se ju rrethojnë vetëm persona aspak të aftë. Më mirë shmangini ndërlikimet. Nëse po kërkoni një vend të ri pune, nëntori nuk ofron shumë mundësi. Merrni pak frymë dhe nisni një revansh të dytë. Nëse keni probleme ligjore, vetëm në janar do ta kuptoni se ç’drejtim duhet të ndiqni.

Nëntori do të jetë një muaj i nxehtë për ndjenjat, pasi ardhja e Marsit në shenjën tuaj do të zgjojë pasionin brenda jush. Falë ndikimit pozitiv edhe të Venusit, datat 8 dhe 9 do të jenë plot shkëndija. Kjo është një periudhë interesante edhe për njohjet e reja, por edhe për çiftet që nuk duan të heqin dorë nga marrëdhëniet për probleme të vogla. Beqarët do të ndiejnë nevojën për t’u çliruar dhe për të përqafuar emocionet e bukura dhe të sinqerta. Dashuritë e reja të kësaj periudhe janë shumë të rëndësishme, por bëni kujdes nëse po krijoni pa kuptuar dy lidhje paralele. Ndërsa për çiftet e konsoliduara prej kohësh armikja do të jetë xhelozia. Kush nga ju do të ndryshojë shtëpi apo të shpërngulet në qytet tjetër, në fund të vitit 2021 do të ketë siguri ekonomike më të madhe.

Muajt e parë të vitit kanë qenë shumë të vështirë për ju, ndaj tani në nëntor duhet të gjeni sërish qetësinë. Jeni shumë nervozë dhe nuk do të bëni gjumë të qetë, sidomos në datat 10, 11, 17 dhe 18. Fundi i muajit do të jetë më mirë, sidomos kur edhe Jupiteri t’i buzëqeshë shenjës suaj.

SHIGJETARI:

Në aspektin profesional, gjithçka po ecën mirë, edhe pse me ritme të ngadalta, por mos harroni se shumë gjëra varen edhe nga mosha. Më të rinjtë duhet të nisin kërkimet. Po përpiqeni të vendosni një ekuilibër të ri mes jetës profesionale dhe asaj sentimentale. Këtë periudhë janë të favorizuara shitje/blerjet, edhe pse kjo krizë botërore duket se nuk po kalon. Bashkëpunimet që kanë pasur krisje, më në fund do të gjejnë rrugën e duhur. Profesionistët e pavarur do të kenë mundësi interesante pas datës 22.

Nëse s’jeni lidhur prej disa muajsh, ndoshta keni frikë të angazhoheni. Të thoni “të dua” është e lehtë, por pak më e vështirë është të ruani pasionin, sidomos për të lindurit e shenjës suaj që jetoni me ritme të shpejta. Pasioni më i madh për një Shigjetar është dashuria e paarritshme. Nëse njihni dikë të pavarur dhe që mban ritmin tuaj, atëherë kjo lidhje mund të zgjatë shumë. Nëse partneri varet nga ju për gjithçka dhe ju ngjitet pa ju lënë hapësirën tuaj, atëherë ju e largoni direkt. Data 15 është e favorizuar për njohje të reja, sidomos në rrjete sociale. Emocionet mund të lindin nga momenti në moment. Dashuria, profesioni, jeta juaj praktike mbrohet nga Mërkuri, i cili kalon në shenjën tuaj në datë 24 dhe ju do të jeni më të përqendruar. Ju jeni të aftë të shndërroni një ide të vogël në një projekt të madh, ndaj përfitoni nga ky moment.

Nëntori do të jetë një muaj force, qëndrueshmërie, sidomos gjatë ditëve të fundit të muajit. Do të hiqni një barrë të madhe nga shpina dhe do të ndiheni edhe më mirë gjatë periudhës 22 deri më 30 nëntor.

BRICJAPI:

Venusi është në shenjën tuaj dhe kur keni kaq shumë planetë në favorin tuaj, është e vështirë të mos përjetoni emocione të bukura. Megjithatë, prisni edhe Jupiterin, pasi ai është më efikas. Datat 4, 5, 8, 9 do të jenë shumë të rëndësishme. Disa nga ju do të kenë shumë sukses mbi një ide që janë përpjekur të realizojnë. Nëntori nuk do të bëjë mrekulli për financat tuaja, por disa të ardhura më shumë edhe do t’i sjellë. Ju jeni shumë realistë dhe nuk para ëndërroni syhapur. Njerëzit që ju rrethojnë ju marrin shembull pikërisht për këtë. Nëse doni të bëni një investim të vogël apo të zgjidhni një problem që ju ka shqetësuar, nëntori është muaji i duhur. Falë Uranit dhe Venusit do të kaloni një fundjavë fantastike mes datave 19-22. Yjet favorizojnë edhe studentët që duan të hedhin një hap të madh.

Personat që nuk janë të dashuruar, por që duan të përjetojnë emocione, duhet të përveshin mëngët, sidomos nëse i kanë kaluar të tridhjetat. Edhe nëse disa çifte kanë mosmarrëveshje, nëse keni vullnetin e duhur, gjithçka do të kapërcehet. Nëntori do t’ju çlirojë nga tensioni që keni grumbulluar. Mund të krijoni marrëdhënie me persona që janë larg jush. Venusi i ëmbël ndriçon sferën tuaj sentimentale. Nga data 17 deri më 28 do të kaloni situata interesante dhe aventura. Do të njihni dikë që është në harmoni me botën tuaj, sidomos për gjërat që mund t’ju ofrojë. Disa nga ju do të vendosin të shkojnë larg dhe të eksperimentojnë, por jo vetëm kaq.

Yjet janë gjithashtu në favorin tuaj për të nisur kurat dhe terapitë. Në pozicionin që është Venusi do t’ju dhurojë forcë fizike, por edhe ju duhet të bëni diçka për t’u çliruar nga ankthi dhe pasiguritë e muajve të fundit. Kujdesuni dhe vlerësojeni më shumë aspektin estetik. Data interesante do të jenë 9, 17 dhe 18.

UJORI:

Ankthi dhe tensioni i grumbulluar gjatë muajve të fundit është kapërcyer, por edhe nëntori do të sjellë ditë të vështira. Bëjini mirë llogaritë e shpenzimeve, sidomos nëse i kini shtrirë këmbët më shumë sesa jorgani. Në datat 4 dhe 6 do të bëni mbledhje në familje apo në punë për të kuptuar se çfarë po ndodh. Realiteti është se edhe profesionistët më të vjetër në zanat janë detyruar të bëjnë shpenzime apo investime të paparashikuara, rezultati i të cilave s’do të jetë i menjëhershëm. Nëse keni një konflikt me një ish-partner apo një çështje ligjore të hapur, Jupiteri do t’ju ndihmojë ta zgjidhni. Çështjet e punës dhe raportet sociale kërkojnë shumë diplomaci. Ndoshta keni shkelur dikë me këmbë për të arritur çka keni dashur në aspektin profesional.

Në sferën sentimentale nëntori do të jetë një muaj intrigues që do të vazhdojë të dhurojë emocione përgjatë muajve në vijim. Keni në zemër një person që ju pëlqen apo doni të ktheheni me dikë që keni dashur shumë, ndaj ju këshilloj të mos dyshoni shumë dhe ta lini veten të udhëhiqet nga instinkti. Kush nga ju do të kalojë vetëm disa aventura, gjysma e parë e muajit është shumë e favorshme. Të rinjtë do të përballen me disa probleme në familje, sidomos nëse kanë krijuar një lidhje që prindërve nuk u pëlqen. Dëshira juaj për t’i befasuar të tjerët apo për të bërë gjëra të pazakonta, mund t’ju shtyjë të shkelni disa norma. Investimet vonohen, por nuk bllokohen. Jupiteri kalon në shenjën e Peshqve në ditët e fundit të vitit dhe 2022 premton më shumë të ardhura. Takimet janë të favorizuara pas datës 24.

Forma juaj fizike do të jetë më e mirë gjatë dy javëve të para, ndërsa në datën 18 do të ndieni një farë nervozizmi. Gjërat e përsëritura dhe të mërzitshme janë armiket tuaja. Shmangni polemikat apo hapat e gabuara që finalizojnë një fazë të lodhshme, sidomos rreth datës 25. Shqetësimet psikosomatike nuk mungojnë.

PESHQIT:

Fundviti do të jetë shumë i mbarë për të lindurit e shenjës suaj. Nëse keni pranuar një detyrë të re në vjeshtë, në dhjetor do t’i shikoni rezultatet. Datat 12 dhe 22 do të jenë shumë interesante. Në javët në vijim nuk do të keni asnjë planet kundër. Kjo nuk do të thotë se fati është automatikisht vetëm me ju, por se të gjitha nisma tuaja do të ecin më mirë. Bashkëpunimet e krijuara së fundmi japin garanci të mëdha. E sigurt është se 2022 do të jetë viti juaj, sepse Jupiteri vjen te ju më datë 29 dhjetor. Bëni kujdes me shpenzimet, sidomos dhjetë ditët e fundit të muajit. Nëntori është muaj i qetë, një muaj ku do të përqendroheni më shumë në analizën e atyre që po ndodhin.

Dashuria do të zgjohet, sidomos pas datës 5, kur Venusi i bën gjërat më interesante. Histori të reja dashurie apo edhe shkëndija të vjetra që nuk janë harruar. Nëse ju pëlqen vërtet dikush dhe doni t’i bini në sy, ky është momenti i duhur. Mes datave 12-14, do të gjeni kombinimin e duhur. Nëse disa nga ju sapo janë ndarë, do të marrin nga ish-partnerët çka duan dhe do të gjejnë një zëvendësues shumë shpejt. Projektet në çift do të funksionojnë më mirë, madje edhe planet për fëmijë. Disa çifte që kanë probleme për të sjellë në jetë një fëmijë do të marrin në konsideratë edhe adoptimin. Nëse merrni vendimin e duhur, do të nisni të thurni ëndrra të mëdha.

Nëntori do të jetë muaji i rikuperimit psikofizik. Bëhuni gati të përjetoni një dashuri të madhe. Kur jemi të dashuruar, na shtohet edhe dëshira për të qenë më mirë dhe për t’u dukur më bukur. Nëntori ju gjen protagonistë, gjë që kishte disa muaj që nuk ndodhte. Probleme të lehta me këmbët. Bëni kujdes nga sforcimet në datat 22 dhe 30.

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Trending