Connect with us

Horoskopi

Do te krijoni 1 jete te re jashte vendit/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Hëna e re në Akrep më 4 Nëntor 2021 vjen me një forum dhe ka humor “të egër”. Kundërshtimi që formon me Uranin, planetin e revolucionit, përmbysjes dhe befasisë, dhe takimi me Marsin luftarak, që pretendon vendin e parë, jep beteja pa fund, por është impulsiv dhe kokënxehtë, nuk krijojnë kushtet më të lehta. dhe duhet të jemi të përgatitur për gjithçka. Në këtë përzierje shpërthyese duhet të kemi parasysh edhe KENDET konvergjente të një katrori me Saturnin, planetin e kufizimeve, kufijve, strukturave, disiplinës, organizimit, por edhe vështirësive e sfidave. Kështu e kuptoni se do të jetojmë… momente të mëdha, pasi frika, zmbrapsja dhe të gjitha emocionet negative do të dalin në sipërfaqe dhe ne do të jemi më nervoz, të dhunshëm, hakmarrës, egoistë, pasionantë dhe do ta tërheqim litarin derisa të prishet. pasi energjia e Akrepit do të mbretërojë.

Ndikimi në hartën astrologjike të vendit tonë

Përveç ndikimit që do të kemi të gjithë në planin personal, ndoshta kjo Hënë e re do të shënohet nga ngjarje në planin social, pasi aspektet që ajo formon ndikojnë edhe në zhvillimet në vendin tonë. Pamje të ngjashme kishim edhe në hënën e re të gushtit dhe të gjithë e kujtojmë shkatërrimin që patëm në vite me pare . Në mbarë botën, ngjarjet e trishtueshme që përfshijnë fenomene intensive gjeofizike ose meteorologjike, akte dhune dhe fanatizmi, armiqësi, sulme terroriste dhe situata që shkaktojnë zhvillime politike mund të jenë të rëndësishme në botë.

Hëna e re shënon gjithmonë fundin e një cikli dhe fillimin e situatave të reja. Megjithatë, kjo Hënë e re, e cila formon aspekte “të rrezikshme”, do të sjellë ndryshime të papritura, zhvillime të papritura, situata kaotike dhe nuk do të na japë kohë për t’u përshtatur. Shpresa jonë e vetme është takimi i Hënës së re me yllin e thjeshtë, e cila mund të nënshtrojë pak energjinë e parregullt dhe impulsive të Uranit. Një buzëqeshje optimizmi mund të sjellë gjashtëkëndëshi Afërditë-Merkur dhe ndoshta diplomacia nga disa do ta shpëtojë lojën.

Ndryshime të shpejta dhe takime të papritura

Kundërshtimi Hënë e re-Uran do të japë një prirje ndaj impulsit dhe lirisë dhe ne do të dëshirojmë ta jetojmë jetën në maksimum, pa rregulla, në kërkim të lirisë. Dhe nëse kjo tingëllon shumë bukur dhe alternative, është praktikisht kaotike, sepse nëse secili bën çfarë të dojë dhe pa menduar për pasojat, njëri mund të bëhet burgu i tjetrit. Grindjet dhe ndarjet mes çifteve mund të ndodhin papritur dhe për shkak se askush nuk do të ketë oreks për kompromis, mund t’i jepet një fund përfundimtar marrëdhënieve dhe situatave. Sigurisht, ndryshimet e papritura mund të na çojnë në mundësi emocionuese, nëse kemi gjakftohtësinë për t’i menaxhuar siç duhet dhe me maturi, por përfshirja e Marsit do të sjellë reagime impulsive. Gjithashtu, kundërshtimi i Hënës së re-Uranit dhe katerkendeshi  me Saturnin mund të sjellë takime të papritura me njerëz që kanë luajtur ose do të luajnë një rol vendimtar në jetën tonë.

Të cilët janë të prekur

Ndikimi i Hënës së re do të zgjasë për dy javët e ardhshme dhe do të na çojë në Eklipsin Hënor të 19 Nëntorit 2021, i cili do të intensifikojë zhvillimet e pakëndshme. Kërkohet vëmendje dhe vendime dhe lëvizje të matura.

Hëna e re më 4 Nëntor 2021 formohet në 12 gradë të Akrepit dhe prek më shumë: Demin, Luanin, Akrepin dhe Ujori te dhjediteshit  së 2-të dhe ata që kanë ashendente  apo planetë në këto shenja nga 10 deri në 14 gradë.

Por le të shohim se si do të ndikojë Hëna e re në Akrep te 12 përfaqësuesit e zodiakut.

DASHI

Hëna e re në Akrep në lidhje me sundimtarin tuaj Marsin dhe kundërshtimi me Uranin sjell zhvillime të papritura në temën e nxehtë të financave dhe mund të krijojë pasiguri dhe shumë nerva. Do të shqetësoheni për investimet, trashëgiminë, taksat, dokumentacionin, kompensimin, shpërblimet, të ardhurat e partnerit ose paratë e palës së tretë që mund të menaxhoni. Shpenzimet apo “vrima” në buxhetin tuaj që nuk i keni llogaritur mund të dalin në sipërfaqe ose papritur të shfaqet një borxh nga tatimet apo diçka tjetër, e cila mund të përmbysë llogaritë tuaja financiare. Ndoshta disa të ardhura ju shkurtohen papritur ose grindeni me partnerin ose bashkëpunëtorët tuaj dhe arsyeja janë arsyet financiare. Mund t’ju duhet të rishikoni kushtet e kontratave ose marrëveshjeve që keni bërë dhe të vendosni kufij më të sigurt. Kujdes nga bisedat që mund të bëni për paratë, llogaritë bankare ose pasuritë që mund t’i keni të përbashkëta ose me partnerin, vëllezërit e motrat ose prindërit, dhe mund të lindin papritmas çështjet e pushtetit dhe të pronësisë. Megjithatë, me Hënën e re, mund të keni mundësi të reja për të rritur të ardhurat tuaja, por kini kujdes që të mos rrezikoni investime të larta. Përveç financave, megjithatë, duhet t’i kushtoni vëmendje edhe lidhjeve tuaja të dashurisë, pasi mund të ketë presione që mund të zhvillohen në tensione dhe zënka. Kjo Hënë mund t’ju bëjë të dëshironi pavarësinë tuaj dhe nëse jeni në një marrëdhënie që mendoni se po ju kufizon, mund të gjeni guximin të thoni papritur lamtumirë.

DEMI

Marrëdhëniet dhe bashkëpunimet gjykohen me këtë Hënë të re te Akrepit, përballë jush, e cila formon një kend  kundërshtimi me Uranin në shenjën tuaj dhe ata që nuk i përballojnë dot dridhjet do të treten. Hëna e re trondit mendimet tuaja dhe mënyrën se si lidheni dhe bashkëpunoni me të tjerët. Ndoshta disa ngjarje të papritura ju tronditin besimin dhe ngrenë çështjet që ju shqetësojnë. Por shanset për ta bërë atë në mënyrë të qytetëruar janë të pakta dhe ju mund ta shfryni zemërimin mbi njerëzit që nuk kanë faj. Hëna ju bën më të vendosur, konkurrues dhe kokëfortë, do përpiqeni t’ua impononi dëshirat të tjerëve dhe do të përballeni me rezistencë. Në punë do ketë një barrë të madhe përgjegjësish dhe do mundoheni t’i përgjigjeni çdo gjëje dhe do jeni nën presion. Ju madje mund të zbuloni se ka një sfond për ju ose se disa njerëz po përpiqen t’ju pengojnë në disa nga planet tuaja dhe t’i çojnë gjërat në kufi. Nëse jeni në një lidhje apo partneritet që ju shtyn, do të gjeni guximin për të bërë ndryshime dhe vendime. Nga ana tjetër, nëse gjithçka shkon mirë në marrëdhënien tuaj, atëherë ndryshimet do të jenë pozitive dhe mund të vendosni papritur të shkoni një hap më tej. E rëndësishme është të dini saktësisht se çfarë dëshironi, në mënyrë që të bëni zgjedhjet e duhura për të marrë sigurinë e lakmuar. Ndoshta njerëz të rinj vijnë në jetën tuaj dhe ndoshta një romancë ose një partneritet i ri do të shfaqet nga qielli. Mund të vazhdoni…. me hapa shumë të kujdesshëm. Stresi dhe ankthi mund të mos ju lejojnë të shihni me sytë tuaj lëvizjet që duhet të bëni në interesin tuaj më të mirë. Pra, përpara se të premtoni shumë dhe përpara se të tjerët të fillojnë të kërkojnë prej jush, kushtojini vëmendje se çfarë dhe si angazhoheni. Marrëveshjet, kontratat, rishikimi i kushteve, vendimet gjyqësore do t’ju shqetësojnë.

BINJAKËT

Fushat e punës, shëndetit, fitnesit, por edhe psikologjia dhe nënndërgjegjja juaj aktivizohen me Hënën e re te Akrepi dhe presioni që do të ndjeni është i padurueshëm. Kendet  e Hënës së re (takimi me Marsin dhe kontrast me Uranin) mund t’ju shtyjnë në kufijtë tuaj, pasi orari juaj mund të përmbyset papritur dhe kjo mund t’ju acarojë edhe më shumë. Ose një problem shëndetësor mund t’ju bëjë të kuptoni se nuk ia vlen të vraponi dhe të shpenzoni gjithë energjinë tuaj dhe të mos i kushtoni vëmendje të mirës më të madhe që është shëndeti ynë. Ju duhet të gjeni seksionin e artë në përditshmërinë tuaj, sepse nyja ka arritur në fund. Nivelet tuaja të energjisë mund të jenë të ulëta sepse jeni të rraskapitur në punë dhe nuk kujdeseni për veten dhe gjendjen tuaj fizike. Kjo ju ka lodhur si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht, pasi nuk jetoni ashtu siç dëshironi. Është koha për të marrë vendime të rëndësishme dhe për të vendosur kufij për të tjerët, por edhe për veten për zgjedhjet tuaja të gabuara. Thjesht duhet të jeni më diskriminues me ndihmën që u jepni njerëzve të tjerë. Me rënkime dhe zëra zgjidhjet nuk vijnë, gjeni një mënyrë për të bërë disa gjëra gjatë ditës që ju kënaqin, në mënyrë që të largoni stresin në mënyrë krijuese dhe të këndshme. Afrohuni me njerëzit që ju ndihmojnë, ju mbështesin dhe jua bëjnë jetën më të lehtë, qofshin ata partnerë apo miq, dhe largoni toksinat që ju mbushin me negativitet. Ka mundësi që disa prej jush të ndryshojnë pozicionin apo punën këto ditë, por për shkak se ndryshimet thelbësore apo lëvizjet e karrierës do t’i bëni në Dhjetor dhe janar, do t’ju thoja që tani të tregoheni modest në gjërat e reja që mund të lindin dhe ndoshta një pak dyshues për atë që ju premtojnë.

GAFORRJA

Hëna e re që formohet në shenjën miqësore të Akrepit, në rrethana të tjera do t’ju premtonte vetëm fillime të reja dhe zhvillime pozitive në fushën e dashurisë, fëmijëve, krijimit, planeve tuaja të reja të biznesit dhe talenteve tuaja. Por tani që Hëna e Re formon një katror me Saturnin, një lidhje me Marsin dhe një kontrast me Uranin, vështirësitë dhe trazirat mund të vënë frenë në planet tuaja. Asgjë nuk do bëhet lehtë dhe lodhja do jetë më e madhe. Mund të ketë mundësi të papritura për të promovuar punën tuaj, për t’i dhënë shtysë ëndrrave tuaja, për të takuar një dashuri të madhe, për t’u afruar me njeriun tuaj, por duhet të jeni gati për luftë, sepse kjo Hënë vjen me shqetësime dhe surpriza. Sepse sa befas mund të fillojë diçka, aq befas mund të përfundojë, veçanërisht marrëdhëniet dhe premtimet që nuk bazohen në ndjenja të thella dhe të sinqerta. Jini të kujdesshëm dhe mbani mend se ndryshimet do të jenë të papritura dhe mund t’ju tronditin në fillim, por me kokëfortësi dhe guxim do të arrini atje ku dëshironi, ndaj trajtojini ato me fleksibilitet dhe vetëdije. Kujdes edhe me çështjet e financave, sepse Urani fsheh shumë surpriza. Mund të ketë probleme me miqësitë tuaja dhe skenarët janë të shumtë. Një miqësi mund të marrë papritur një kthesë romantike ose disa miq mund t’ju pengojnë në planin tuaj dhe papritmas mund të grindeni. Thamë, me këtë Hënë çdo gjë luan rol ne rendesin e vet.

LUANI

Hëna e re në Akrep ju kthen vëmendjen në fushën e karrierës-familjes, pasi disa çështje mund të lindin aq papritur sa nuk e dini se nga kanë ardhur. Mund të përballeni me disa sfida që vënë në provë limitet dhe karakterin tuaj, por nuk duhet t’i merrni gjërat me qetësi, për të mos pasur konflikte intensive me kolegët, partnerin apo familjarët. Do ndiheni më të paqëndrueshëm emocionalisht dhe do ankoheni vazhdimisht.Do të kujtoni ngjarje të së shkuarës dhe do mendoni se gjithmonë jepni shumë dhe të tjerët asgjë dhe do të zemëroheni dhe do të nervozoheni.Çfarëdo që keni mbajtur gjatë gjithë këtyre viteve, tani mund të dalë në sipërfaqe në formën e një ortek dhe të ndezë ndjenja zemërimi.Në fakt, nëse dikush ju kërkon ndryshim për sjelljen tuaj, atëherë do të vendosni kufij të fortë dhe do t’i shkurtoni lidhjet. Mund të largoheni nga mjedisi familjar, të zhvendoseni nëse jetoni në shtëpinë tuaj atërore ose të kërkoni që të afërmit tuaj të mos ndërhyjnë në jetën tuaj. Gjithashtu, shtëpia juaj do të jetë e zënë si një hapësirë. Mund të jeni në procesin e ridekorimit të tij, duke u marrë me sigurinë e tij ose mund të ndodhë një dëmtim i papritur dhe mund t’ju duhet të filloni punën. Gjithashtu, një ndryshim hapësinor mund të ndodhë pas ngjarjeve të papritura dhe në punë. Mos lejoni që pasiguria t’ju pushtojë dhe mos i mbani ankesat brenda vetes, sepse ju mishëroni ankthet tuaja.

Virgjëresha

Hëna e re nga Akrepi i vë flakën përditshmërisë suaj. Presioni dhe stresi do jenë të paprecedentë dhe do vraponi me ritme të furishme. Telefoni do të bjerë papushim dhe të gjithë do të duan diçka nga ju dhe aty ku mendoni se keni një orar dhe keni zgjidhur çështjet pezull, papritur diçka do të kthejë përsëri gjithçka përmbys. Planet tuaja mund të anulohen, disa udhëtime ose të tjera mund të presin dhe të tjerë të vijnë. Gjithashtu, kini kujdes se çfarë thoni, si e thoni dhe çfarë shkruani, veçanërisht në rrjetet sociale, sepse një nisem  e gabuar mund të sjellë reagime dhe nuk te con askund. Kushtojini vëmendje humorit, thashethemeve, sepse këto ditë mund të zbulohen shumë gjera . Lodhja juaj është e dukshme dhe nervat tuaja do të jenë te medhaja , sepse nuk do të mund të qetësoheni askund dhe do të shpërtheni tek këdo që do t’ju pengojë dhe një njeri që nuk dyshon do t’ju thotë një fjalë më shumë. Mundohuni të jeni të qetë dhe kompromentues dhe të mos ngecni në mendjen tuaj, sepse mund të prishni marrëdhëniet dhe më pas të pendoheni.

PESHORJA

Ndryshime të papritura në çështjet financiare sjell Hëna e re në Akrep dhe jeni thirrur të rishikoni marrëdhënien tuaj me paratë. Ndryshimet mund të vijnë nga njerëz të tjerë ose faktorë të çekuilibruar, por ato mund të vijnë edhe pas vendimeve tuaja impulsive, nëse për shembull ju nuk mund ta duroni punën në të cilën jeni dhe i përplasni të gjitha dhe largoheni ose mbyllni një biznes sepse keni pasur një grindje. me një partner ose një furnizues. Ose mund të jeni të lodhur duke plotësuar nevojat e të tjerëve dhe duke vendosur kufij krejt papritur. Për shkak se do të jeni të ngarkuar emocionalisht me këtë Hënë, vendimet mund të jenë të nxehta ose mund të mërziteni shumë nëse të tjerët (qoftë partneri, fëmijët ose kolegët tuaj) nuk i vlerësojnë sakrificat tuaja dhe kjo do t’ju bëjë ju ose interpretues të ftohtë, kur e kupton se ti shkollohesh dhe të tjerët po përfitojnë. Hëna e re ndikon në negociatat, zgjidhjet, zhvillimin e pasurive të paluajtshme, por edhe fillimin e bizneseve të reja. Mund të lindin tensione dhe konflikte dhe marrëdhëniet me njerëzit me të cilët shoqëroheni dhe keni interesa të përbashkëta mund të tensionohen. Nëse po planifikoni të bëni diçka vetë, mund të vazhdoni ose të përdorni një pjesë të talentit tuaj për të fituar para prej saj, por gjithmonë me maturi dhe kujdes. Rreziku i investimit nuk favorizohet.

AKREPI

Pritini Hënën e re me Marsin në shenjën tuaj të zodiakut, i cili është në kontrast me Uranin dhe katror me Saturnin. Çfarë tjetër mund të ndodhë, për të kuptuar se universi po ju bie ziles së alarmit dhe ju fton të jeni gati për ndryshime të papritura dhe ngjarje të papritura në të gjitha frontet! Është koha për ta hequr atë qe ju prishte pune deri dje dhe për të vazhduar me tej . Por e keqja është se Marsi, i cili është sundimtari juaj tradicional, ju bën të jeni impulsiv. Ndërsa Urani ju bën të pamatur dhe subversiv. Pra, ju mund t’i merrni këto vendime në momentin e ngrohjes dhe më pas ta zgjidhni atë. Hëna e re do t’ju japë shtysë për të shkatërruar patogjenët e jetës tuaj, për të lënë pas atë që nuk funksionon dhe atë që ju mban të ndenjur dhe për të transformuar. Por, thamë, nuk ka nevojë të marrësh një slitë dhe t’i shtypësh të gjitha, kërkon mendim të qartë dhe durim për vendime serioze. Mos digjen me të njomin  dhe I thati! Gjithashtu, përgatituni që mund të planifikoni disa gjëra dhe situata papritur të kthehen përmbys dhe gjithçka rreth jush të ndryshojë, pa mundur t’i kontrolloni. Kushtojini vëmendje çështjeve që lidhen me marrëdhëniet apo bashkëpunimet, pasi mund të shkaktohen disa tensione apo konflikte. Megjithatë, nëse ndryshimi i shtëpisë apo i karrierës ishte në planet tuaja, kjo Hënë thotë një “po” të madhe.

SHIGJETARI

Hëna e re ju çon në më shumë shtigje të brendshme dhe ju do të bëni introspeksionin tuaj. Do jeni më introvertë, do dëshironi të izoloheni nga muhabetet që ju çorientojnë dhe të gjeni veten dhe ekuilibrin tuaj, duke kuptuar të gjitha gabimet që keni bërë. Por nuk do të jetë aq e lehtë, sepse nga njëra anë Urani është duke pritur dhe përmbysur programin dhe dëshirat tuaja dhe nga ana tjetër Marsi po ju shtyn dhe ju sjell në kufijtë tuaj. Kjo do të thotë se do të keni tension dhe nerva, të cilat nëse nuk i lironi do t’i mishëroni. Ajo që Hëna e re me siguri do t’ju ndihmojë të bëni është të hiqni dorë nga zakonet e këqija dhe t’i jepni fund marrëdhënieve dhe situatave toksike në jetën tuaj personale dhe profesionale. Ju mund ta bëni atë në një mënyrë jo elegante dhe fjalët tuaja mund të keqkuptohen lehtësisht dhe të krijohen situata të pakontrollueshme. Në të njëjtën kohë, psikologjia juaj do të rëndohet, pasi mendimet që keni shmangur dhe problemet që keni groposur poshtë tapetit do të mbijnë papritur ose do të krijohen disa situata që do t’i nxjerrin në sipërfaqe dhe do të hyni në një proces pastrimi. Dëgjoni instinktin tuaj dhe hiqni nga jeta të gjitha marrëdhëniet që nuk ju shërbejnë më. Duajeni veten, ndryshoni mënyrën se si kujdeseni për shëndetin dhe fitnesin tuaj dhe gjeni forcën për t’u shkëputur nga “duhet” që ju rëndojnë. Do të jetë shumë ngushëlluese për psikologjinë dhe shëndetin tuaj, për të cilin gjithsesi duhet të jeni shumë të kujdesshëm.

BRICJAPI

Hëna e re ndikon në sferën e jetës shoqërore, punën kolektive, synimet, miqtë dhe bashkëpunëtorët dhe ndoshta papritur do të lindin disa situata që do t’i sjellin lart e poshtë. Nëse përgjigjeni me nerva, kritika dhe zëra, atëherë polemikat do të çojnë në këputje. Ju mund të jeni në procesin e pyetjes së disa njerëzve dhe rrjedhës së tyre në jetën tuaj dhe dëshironi të shkëputeni nga aktivitete të ndryshme që nuk ju shprehin më. Ose ndoshta doni të merrni më shumë role drejtuese dhe nuk ju japin mundësi dhe kjo ju acaron dhe ju reagoni. Nga ana tjetër, mund të dëgjoni disa thashetheme që ndikojnë në gjykimin tuaj ose mund të zbuloni se disa njerëz kanë ngritur një komplot mbi shpinën tuaj dhe ju tërboheni. Gjithashtu, problemet me partnerin tuaj seksual mund të lindin nga hiçi dhe ju mund të luftoni dhe kjo mund t’ju bëjë shumë presion, pasi do të ndjeni se ky zhvillim ju ekspozon edhe nga ana sociale. Gjithashtu, mund të ketë zhvillime të papritura me fëmijët tuaj nëse jeni një prind që do t’ju shqetësojë dhe stresojë. Mos investoni fillimisht te njerëzit që njihni tani, pavarësisht sa të mirë dhe të mrekullueshëm ju duken. Entuziazmi nuk është një këshilltar i mirë. Favorizohet veprimi kolektiv, jo përpjekja e njëanshme.

UJORI

Hëna e re në Akrep formon një kend me Saturnin në shenjën tuaj të zodiakut dhe mund të sjellë zhvillime të papritura në karrierën dhe shtëpinë tuaj. Kjo Hënë mund të shkatërrojë ose të ndërtojë karrierën dhe planet tuaja personale brenda natës. Një kurs i ri, një jetë e re mund të fillojë nga një fund i papritur dhe ndoshta Hëna e re ju sjell mundësi për të rritur famën, ambiciet tuaja dhe për të çuar përpara çështjet e punës dhe karrierës suaj. Ndryshimet do të vijnë përmes vështirësive dhe pengesave, por ato do t’ju vënë në procesin e rivlerësimit të qëllimeve tuaja. Dilemat do jenë të shumta dhe pasiguria do jetë e madhe, sepse gjithçka do të ndodhë papritur dhe do të ndjeni se po humbisni tokën nën këmbë. Mos harroni se ju duhet të dëgjoni instinktet tuaja dhe të vlerësoni veten dhe aftësitë tuaja. Vështirësitë dhe ndryshimet janë ato që na evoluojnë dhe ne duhet të përpiqemi të ruajmë qetësinë tonë kur ato ndodhin. Gjithashtu, Hëna e re do të zmadhojë nevojën tuaj për t’u bërë i pavarur, ndoshta duke bërë biznesin tuaj ose familjen tuaj ose duke lëvizur ose ndryshuar shtëpinë ose vendin tuaj të punës. Mund të ketë edhe dridhje në familje, martesë ose ndonjë çështje që shqetëson nënën tuaj. Duhet të keni kujdes se si flisni dhe silleni me eprorët dhe shefat dhe të mos reagoni në mënyrë të vrazhdë. E njëjta gjë vlen edhe për njerëzit tuaj në shtëpi, nuk duhet t’u bëni presion dhe as nuk mendoni se mund të veshin gjithmonë humorin tuaj, sepse do të keni reagime të forta që mund të çojnë në zënka dhe këputje.

PESHQIT

Hëna e re në Akrep prek çështje që lidhen me studimet, internetin, marrëdhëniet me të huajt dhe jashtë vendit, udhëtimet, promovimin e ideve apo punës tuaj, publikimet, mediat, çështjet ligjore. Përmbysjet, ndryshimet e papritura, surprizat dhe zbulimet mund të prishin orarin tuaj dhe të ndryshojnë planet tuaja. Këto ndryshime fillimisht mund t’ju tronditin, pasi do të ndjeni se nuk keni një rrjet sigurie, por në të ardhmen mund të jetë më e mira për ju. Ju gjithashtu mund të ndiheni të lodhur ndërsa merrni përsipër përgjegjësitë e të tjerëve dhe nuk mund të duroni më problemet e tyre dhe gjithçka që dëshironi është të shikoni nevojat tuaja. Mund të lindin probleme me njerëzit me të cilët vini në kontakt çdo ditë ose me vëllezërit e motrat dhe mund të ndodhin disa situata që ju destabilizojnë. Ju mund të keni nevojë të rivlerësoni këndvështrimin tuaj për to. Ju gjithashtu mund të merrni papritur vendimin për të ndryshuar vendin e punës ose për të studiuar dhe zgjeruar arsimin tuaj në fusha të tjera ose të filloni një kurs pasuniversitar në një vend të huaj. Por mënyra se si shpreheni ka nevojë për vëmendje, sepse mund të nxisni një stuhi reagimesh nga nuk e prisni.

Horoskopi

Do te keni ngritje ne detyre dhe rritje rroge/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Horoskopi Ditor 16 Qershor 2022

Horoskopi për diten e enjte, 16 qershor 2022, Permbledhja: Dita nuk është e favorshme për aktivitetin e biznesit, ndaj duhet të përmbaheni nga takime të rëndësishme dhe fjalime publike. Horoskopi këshillon t’i kushtoni një ditë reflektimeve: gjeni një mundësi për të pushuar në mënyrë që të mos nxitoni të mendoni për planet tuaja të ardhshme. Në periudhën e zbehjes së hënës, trupi juaj është në gjendje t’i rezistojë tendosjes së shtuar fizike. Megjithatë, është më mirë të zëvendësoni ushtrimet e forcës me joga ose shëtitje pa nxitim në ajër të pastër. Disa probleme mund të lindin në jetën tuaj personale: Hëna në Bricjap forcon aftësitë tuaja drejtuese. Mundohuni t’i kushtoni sa më shumë vëmendje të dashurit tuaj, organizoni atij një darkë romantike nën dritën e qirinjve. Yjet ju këshillojnë të mos i frenoni ndjenjat dhe emocionet: sa më shumë të jepni, aq më shumë merrni. Jini krijues, origjinal dhe mos kini frikë të eksperimentoni, shikoni me guxim në të ardhmen.

Horoskopi i Dashit

E enjte, 16 qershor: Kjo ditë do t’ju ndihmojë të arrini harmoninë e brendshme. Horoskopi këshillon Dashin të përshtatet me një valë pozitive: gjithçka është për mirë. Mos kërkoni një mashtrim të ndyrë në ngjarjet që ndodhin, mos nxitoni të fajësoni të tjerët për të gjitha fatkeqësitë dhe problemet, thjesht përpiquni të kuptoni veten. Faza e zbehtë e hënës është e favorshme për kryerjen e procedurave që synojnë heqjen e toksinave dhe skorjeve. Nëse nuk i besoni dietave, thjesht përfshini ushqime me pak kalori në dietën tuaj. Gjithçka që ka të bëjë me jetën personale të Dashit, tani ka një rëndësi të veçantë. Hëna në Bricjap përkeqëson ndjenjën e vetmisë, përpiquni të ndryshoni status: komunikoni më shumë me seksin e kundërt. Përsa i përket aktivitetit profesional, nuk duhen pritur ndryshime të mëdha. Ndoshta do të ketë një burim të ri të ardhurash, i cili përfundimisht do të bëhet kryesori. Sidoqoftë, mos nxitoni të ndaheni me vendin aktual të punës.

Horoskopi i Demit

E enjte, 16 qershor: Ditë me një humor të mirë që ndihmon për të hequr qafe mendimet e errëta. Horoskopi i ofron Demit të angazhohet në krijimtari: arti frymëzon kreativitetin. Ndoshta talenti i një poeti apo një artisti dremit në ju, thjesht besoni në veten tuaj. Nëse nuk jeni të kënaqur me jetën tuaj familjare, mos nxitoni të vendosni një kryq mbi të. Hëna në Bricjap mpreh ndjenjën e detyrës dhe përgjegjësisë, ndaj kushtojini më shumë vëmendje partnerit tuaj, kënaquni me të gjitha tekat e tij. Ky është një moment i përshtatshëm për ndryshimin e profesionit, nëse, natyrisht, ka nevojë për ndryshime rrënjësore. Megjithatë, mos merrni vendime të shpejta dhe të nxituara, kërkoni këshilla nga kolegët dhe miqtë.

Horoskopi i Binjakëve

E enjte, 16 qershor: Dita disponon pushim dhe reflektime të pangutura. Horoskopi i këshillon Binjakëve që të mos e nënshtrojnë trupin e tyre në prova të rënda. Do të ishte më mirë nëse gjeni mundësinë për të ndryshuar situatën, bëni diçka të këndshme, siç është kreativiteti. Në jetën personale të Binjakëve mbretëron harmonia e plotë: Hëna në Bricjap rrit ndjenjën e përgjegjësisë. Tani për ju në radhë të parë është komoditeti i njerëzve të dashur, kështu që problemet familjare do të zgjidhen veçanërisht lehtë. Ka mundësi që të keni një burim të ri të ardhurash dhe në një mënyrë shumë të papritur. Jini të hapur ndaj propozimeve të reja, merrni parasysh të gjitha opsionet e mundshme, pavarësisht sa absurde mund të duken.

Horoskopi i Gaforres

E enjte, 16 qershor: Kjo ditë optimizëm dhe krijon një humor të vetëkënaqur. Horoskopi u ofron Gaforreve të ndalojnë së vuajturi për ngjarje që nuk mund të ndryshohen më. Vetëm një qëndrim pozitiv do t’ju ndihmojë të kapërceni të gjitha fatkeqësitë: lini shqetësimet pas. Tani Gaforret mund të bëjnë planifikimin familjar: hëna në Bricjap jep një qasje pragmatike. Prandaj, gjeni një mundësi për të diskutuar me gjysmën tuaj planet e përbashkëta të parave. Yjet ju këshillojnë të mos i kushtoni rëndësi thashethemeve. Mos nxitoni të njihni të metat e tyre, por mos e ekzagjeroni dinjitetin. Hiqni dorë nga paragjykimet, jetoni në harmoni me veten tuaj.

Horoskopi i Luanit

E enjte, 16 qershor: Kjo ditë do t’ju ndihmojë të hidhni negativin e akumuluar dhe t’i hidhni një vështrim të ri gjithçkaje që ndodh. Horoskopi i këshillon Luanët të mos tundojnë fatin me veprimet e tyre të nxituara. Mos nxitoni rrjedhën e ngjarjeve, thjesht shikoni dhe koha do të vendosë gjithçka në vendin e vet. Luanët e dashuruar mund të rrëfejnë ndjenjat e tyre: Hëna në Bricjap i bën njerëzit më të ndjeshëm dhe të hapur. Mos kurseni në fjalët e buta dhe të ëmbla, do të jeni në gjendje të arrini zemrën e të dashurit tuaj. Është e mundur që ju të gjeni një burim shtesë të ardhurash. Megjithatë, mos nxitoni të largoheni nga vendi i mëparshëm i punës, mund të kombinoni disa aktivitete.

Horoskopi i Virgjëreshës

E enjte, 16 qershor: Dita nuk është e favorshme për aktivitete të vrullshëm, përkundrazi, mund të ndjeni një lodhje të lehtë dhe letargji. Horoskopi nuk i këshillon Virgjëreshat të shpenzojnë kohë dhe energji për zbatimin e planeve ambicioze. Jepini vetes një pushim, mos planifikoni ndonjë gjë të rëndësishme për këtë ditë. Tani nuk mund të keni frikë nga grindjet dhe skandalet familjare: Hëna në Bricjap forcon aftësitë diplomatike. Sapo të sillni një partner në një bisedë të sinqertë, marrëdhënia do të përmirësohet menjëherë. Mblidhni forcën dhe mendimet tuaja, mendoni se në cilin drejtim do të dëshironit të zhvilloheni. Jini aktivë dhe të relaksuar, merrni iniciativën në biznes, patjetër do t’i arrini planet tuaja.

Horoskopi i Peshores

E enjte, 16 qershor: Dita shoqërohet me një humor soditës, me dëshirën për t’u larguar nga ngutja. Horoskopi i ofron Peshores që të përpiqet të gjejë përgjigje për të gjitha pyetjet, duke u kthyer ndërgjegjeshëm. Ndoshta punët e përditshme dhe shqetësimet ju pengojnë të përqendroheni në gjërat thelbësore. Tani Peshorja duhet të shmangë stresin emocional: Hëna në Bricjap rrit plogështinë, frenimin e vetëdijes. Prandaj, përmbahuni nga risitë dhe eksperimentet. Natyrisht, do t’ju duhet të flisni shumë për meritat tuaja. Në aspektin profesional, keni arritur lartësi të tilla që mund të shpresoni për përmirësim. Mos ngurroni t’ju kujtoni meritat tuaja Eprorëve.

Horoskopi i Akrepit

E enjte, 16 qershor: Qetësi dhe përshtatje me harmoninë soditëse. Horoskopi i sugjeron Akrepëve të kalojnë pak kohë në paqe dhe qetësi, në mënyrë që asgjë të mos e shkëpusë mendjen nga të menduarit. Kështu që ju mund të kuptoni veten dhe të përcaktoni perspektivat e ardhshme. Tani Akrepat janë në gjendje të mendojnë në mënyrë racionale: hëna në Bricjap i jep kuptim çdo veprimi. Nëse nuk ndjeni dëshirën për të ruajtur lidhjet e vjetra, ndërpritini ato pa u penduar. Natyrisht, ju duhet të vendosni për qëllimet tuaja. Yjet nuk e përjashtojnë rimbushjen në familje, mendoni se sa të përgatitur jeni për ndryshime dramatike. Nëse nuk jeni të sigurt për nesër, prisni pak me këtë vendim.

Horoskopi i Shigjetarit

E enjte, 16 qershor: Shigjetari mund të jetë paksa i ashpër dhe jomikpritës ndaj të tjerëve. Horoskopi ju këshillon të mos refuzoni ndihmën dhe këshillën e dikujt tjetër. Sigurisht, aftësia juaj për të kuptuar shpejt thelbin e gjërave është e admirueshme, por ndonjëherë është e dobishme të dëgjoni një këndvështrim tjetër. Shigjetari nën ndikimin e hënës në Bricjap mund të tregojë ashpërsi të tepruar në marrëdhëniet me fëmijët. Lëreni tonin tuaj paralajmërues, filloni të tregoni më shumë interes për punët e brezit të ri. Yjet këshillojnë të prisni dhe të shihni qëndrimin. Nëse nuk jeni të sigurt për ndjenjat tuaja ose keni frikë të hidhni poshtë, lini mënjanë çështjen e rimbushjes së familjes për një kohë të pacaktuar.

Horoskopi i Bricjapit

E enjte, 16 qershor: Horoskopi i këshillon Bricjapët të përdorin talentin e tyre diplomatik, bën thirrje për qetësi dhe maturi. Prandaj, hiqni dorë nga të gjitha çështjet e rëndësishme dhe nëse nuk ekziston një mundësi e tillë: zgjidhni çështjet e diskutueshme vetëm përmes negociatave. Me shumë mundësi, ju mund të gjeni një gjuhë të përbashkët me brezin e vjetër. Hëna në Bricjap nxit mirëkuptimin dhe besimin e ndërsjellë mes njerëzve, prandaj nuk duhet të ketë probleme për sa i përket marrëdhënieve me të afërmit e moshuar. Yjet ju këshillojnë të mos ngadalësoni: nuk është ende koha për të pushuar. Ju nuk duhet të mbështeteni vetëm tek fati, mosveprimi mund të çojë në faktin se ju mungon lumturia juaj.

Horoskopi i Ujorit

E enjte, 16 qershor: Kjo ditë krijon një humor të qetë, shkakton dëshirën për të pushuar. Horoskopi i Ujorit këshillon një pushim nga nxitimi i përditshëm: lërini mënjanë të gjitha gjërat për më vonë. Asgjë e keqe nuk do të ndodhë nëse i lejoni vetes të përtoni pak, por duke i kushtuar vëmendje rrethanave. Për Ujorin prind, tani nuk ka asgjë më të rëndësishme se qetësia e fëmijëve. Hëna në Bricjap promovon mirëkuptimin e ndërsjellë midis njerëzve, kështu që ju mund të zgjidhni konfliktet e gjata. Ajri i pastër dhe ndryshimi i peizazhit janë të nevojshëm për të gjithë, ndaj ftoni prindërit në vilë. Pyesni për shëndetin e tyre, ofroni ndihmë në zgjidhjen e problemeve shtëpiake. Tani gjithçka varet nga ju. inalbania.al

Horoskopi i Peshqve

E enjte, 16 qershor: Horoskopi i Peshqve premton zbulime të mahnitshme dhe ngjarje të këndshme. Kjo ditë rrit intuitën, ndihmon për të parë atë që fshihet nga sytë kureshtarë: mundësi të reja, rreziqe të afërta. Prandaj, ju jeni në gjendje të gjeni një qasje jo standarde për zgjidhjen e problemeve të gjata. Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrën se si zhvillohet marrëdhënia me seksin e kundërt, merrni iniciativën. Hëna në Bricjap jep këmbëngulje në arritjen e qëllimeve: flirto, tërhiq vëmendjen tek vetja dhe gjithçka do të funksionojë. Kujdes nga thashethemet, ndani më pak detajet e jetës suaj. Lehtësia e tepërt mund të çojë në pasoja të trishtueshme, mos e rrezikoni reputacionin tuaj.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi Paolo Fox Dashi: Mund të ketë një diskutim të vogël që t’ju prishë planet. Nga ana tjetër, në punë, edhe nëse situata është e ndërlikuar, do ta gjeni zgjidhjen.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: Mos e humbisni mundësinë për të takuar njerëz të rinj. Mund të lindë diçka vërtet e rëndësishme. Kjo e enjte është një ditë e mirë për të pyetur shefin tuaj për diçka.

Horoskopi Paolo Fox Binjakët: Mund të takoni njerëz shumë interesantë. Në punë ndiqini dhe çojini përpara idetë tuaja sepse janë shumë të vlefshme.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: Bëni kujdes me mënyrën se si po silleni, ka disa lajme që vijnë. Do të duhet të zgjidhni një problem të vogël.

Horoskopi i Paolo Fox Akrepi: Fokusohuni në këtë ditë të enjte 16 për të kuptuar se çfarë nuk shkon me ju dhe me lidhjen tuaj. Edhe në punë gjërat nuk do jenë të lehta.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: Do të dëshironit që dikush t’jua kthejë të mirat që jepni. Ju po vuani faktin se jepni shumë e merrni thuajse asgjë mbrapsht. Do të përjetoni një moment të fortë stresi.

Horoskopi i Bricjapit Paolo Fox: Asgjë për t’u shënuar deri në fundjavë, por të shtunën do të keni një lajm të madh. Mos hiqni dorë nga ideja për të punuar vetë, në vend që të punoni për të tjerët.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: E premtja dhe e shtuna do të jenë ditë të mira për shenjën tuaj. Në punë ka pasur diskutime, por do të gjeni një mënyrë për t’i zgjidhur.

Horoskopi i Peshqve Paolo Fox: Së shpejti do të keni disa lajme, juve ju mbetet vetën të përpiqeni të fokusoheni në atë që dëshironi më shumë.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi 16-22 Qershor 2022/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe do kene shume FAT te mira

Published

on

Horoskopi i Dashit

Katër yje për Dashin. Lajm i mirë për dashurinë sepse Jupiteri dhe Venusi janë në anën tuaj dhe tani është koha e duhur për t’u rebeluar kundër kufizimeve, marrëdhënieve obsesive. Ata që po përjetojnë një histori konfliktuale, në fakt, do të jenë në përpiqen të thonë atë që mendojnë, por mos e bëni këtë në mënyrë të paqartë.

Në punë, përpiquni të përgatiteni për të ardhmen, sepse pas një situate disi të sikletshme, më në fund do të ketë disa lajme të mira! Ndërkohë që sa i përkët parave do të “lundroni” mes tyre gjatë kësaj jave.

Horoskopi i Demit

Katër yje për Demin. Në dashuri tani mund të ketë ndryshime: Sepse ç’është e vërteta, jeni një person bujar, por sigurisht keni dhënë shumë dhe… keni marrë pak. Jeni njeri që keni shumë entuziazëm, por përpiquni të qëndroni të qetë dhe të bëni gjërat që ju interesojnë duke ecur me kujdes, të paktën deri të enjten.

Në punë, figura juaj në periudhën e fundit është bërë më pak e domosdoshme dhe kur, tani, që ju prisni të kapni ndonjë shpërblim apo duke parë për më lart.

Horoskopi i Binjakëve

Pesë yje për Binjakët. Në dashuri, nëse po përjetoni marrëdhënie disi të paqarta dhe sipërfaqësore, ndoshta duhet të lexoni veten, të bëni një udhëtim brenda vetes për të kuptuar se kush jeni dhe çfarë po kërkoni. Për këtë mund tju vijë në ndihmë dhe shpallja e qershorit si një muaj rikuperimi, si mendoni? Në çdo rast duhet doemos të kuptoni se si të ndryshoni kartat në tryezë, në çdo moment që do të vijë puna.

Në punë, lajme të reja po vijnë: projektet që nisin tani ose po merreni aktualisht, mund të jenë thelbësore për atë që pritet në verë. Me pak fjalë, gjithçka duket mirë, por ju vazhdoni punën!

Horoskopi i Gaforres

Tre yje për shenjën e Gaforres. Në dashuri duhet të lini ca gjëra pas, të harroni të kaluarën dhe të vazhdoni për të ecur përpara. Mundohuni të mbani distancë dhe të largoheni nga polemikat. Kini kujdes sepse të gjitha marrëdhëniet tuaja do të përballen me shqetësime apo kokëçarje.

Në punë, tani duhet të jeni të zënë deri në “grykë” sepse situatat ekonomike po bëhen më të mira dhe që kjo të vazhdojë, gjithçka do të varet nga ju dhe vullneti juaj!

Horoskopi i Luanit

Pesë yje për Luanin. Dëshironi të përjetoni një emocion apo pasion të bukur? Epo, horoskopi premton gjëra të mëdha dhe madje mund të lindin dashuri të qëndrueshme. Mundohuni të besoni më shumë, t’u besoni miqve.

Në punë, tani duhet të gjeni guximin për të ecur përpara, aq më tepër që Jupiteri është në anën tuaj. Dhe mos harroni, edhe në sferën profesionale, gjithmonë mund të mbështeteni te miqësia! Sa i përket parave do të jetë java jua, do u hyjnë dhe nga dritarja, vetëm mos harroni ta lini hapur.

Horoskopi i Virgjëreshës

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Muajin e kaluar Afërdita vuri në dyshim dashurinë, por tani fillon faza e rikuperimit. Së pari do t’ju duhet të zgjidhni një problem me veten: jeni emocional, por çfarë është më e keqja, edhe shumë dyshues. Dhe kjo nuk është aspak e mirë në një raport.

Në punë keni të drejtë të jeni racionalë në çështjet ekonomike, Mërkuri është kundër dhe është më mirë të kurseni.

Horoskopi i Peshores

Katër yje për shenjën e Peshores. Në dashuri po jetoni nën një presion të vogël: përpiquni të reflektoni, të qëndroni të qetë dhe të kuptoni se ata që lindin rrumbullakët nuk vdesin katrorë, e thonë më shkoqur, njeriu nuk ndryshon dhe gjërat që janë për t’u bërë do të bëhen. Duhet të ecni përpara dhe të bëni zgjedhje. Por ta dini se ato, në mënyrë të pashmangshme do të çojnë në sakrifica.

Në punë, disa nga ju po përpiqen të arrijnë një marrëveshje, bëni kujdes për të mos nxitur polemika. Edhe një këshillë tjetër: Kujdes nga aksidentet e vogla rrugore!

Horoskopi i Akrepit

Katër yje për shenjën e Akrepit. Ju që jeni single po ndiheni mirë vetëm dhe disa të tjerë që janë me dikë, thjesht ju duket se nuk ju tërheq çmendurisht, ose e thënë troç, nuk ndjeni se keni kapur mrekullinë e shtatë. Por ka ardhur koha që të fokusoheni në atë që ju pëlqen vërtet, pa qenë nevoja të sforcoheni apo të bëni qoka ose ndjeni keqardhje, ca më keq, të ndjeheni të detyruar.

Në punë, përpiquni të bëni kërkesa për vjeshtën, e cila ndoshta duket shumë e largët, por është fare afër kur vjen puna të organizohen ndryshime në karrierë! Ngrihuni për veten tuaj!

Horoskopi i Shigjetarit

Pesë yje për shenjën e Shigjetarit. Qielli premton gjëra të mëdha dhe dashuria është te porta. Sepse Jupiteri dhe Venusi ushqejnë pasionet, ndaj takimet janë të favorizuara dhe do të keni mundësi të njiheni me më shumë njerëz. Epo, me Hënën në shenjë, ditët e së martës dhe të mërkurës janë ideale për këtë qëllim.

Në punë po filloni të korrni shpërblimet e para. Ata që studiojnë, nga ana tjetër, duhet të përballen me një provim, por mund të rrini të qetë: gjithçka do të shkojë mirë!

Horoskopi i Bricjapit

Tre yje për të lindurit në shenjën e Bricjapit. Aktualisht ju ja përfshirë dëshira që të qëndroni vetëm për pak kohë dhe kjo po ju ndodh sepse dashuria në periudhën e fundit nuk ju shell sadisfaksion. Nga njëra anë jeni në gjendje të pranoni shumëçka dhe nga ana tjetër nuk bëni dot kompromis me ndjenjat. E mesmja e artë ju takon ju.

Në punë nuk duhet të nxitoheni. Bëjini gjërat me mend në kokë e jo të zhyteni me kokë! Nga ana tjetër, kohë të tjera kanë ardhur, ndaj duhet të përpiqeni të mbani atë që keni sepse mundësitë nuk janë të pambarimta.

Parashikimet për Ujorin

Pesë yje për Ujorin. Lajm i mirë për sferën e ndjenjave, pasi keni Venusin në anën tuaj. Pranë jush gjendet një njeri i cili është në gjendje t’ju kuptojë dhe i gatshëm të pranojë gjërat tuaja, apo më mirë, t’ju pranojë siç jeni. Bëni vend, sepse së shpejti mund të vijë një histori e jashtëzakonshme, pothuajse transgresive.

Në punë, disa po përpiqen të zgjidhin një problem, të arrijnë një marrëveshje. Jupiteri po kalon në shenjën tuaj dhe do të favorizojë zgjedhjet që do të bëni!

Horoskopi i Peshqve

Katër yje për të lindurit në shenjën e Peshqve. Një pikë kthese po vjen në dashuri, por keni edhe disa dilema që ju kanë futur në mendime. Mes të martës dhe të mërkurës përpiquni të qëndroni të qetë dhe nëse jeni beqarë lëreni veten të shkojë pas rastësisë, sepse në fundjavë takimet janë goxha të mundshme.

Në punë jeni gati për çdo gjë, qoftë edhe për t’u rikthyer në lojë. Nëse punoni për veten tuaj, sukseset dhe kënaqësitë e mëdha janë fare afër

Continue Reading

Trending