Connect with us

Horoskopi

Luani me shpreblime financiare, Ujori me ndarje/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 5 shenja horoskopi

Published

on

DASHI   Karta tarot e muajit: BOTA

TË PËRGJITHSHME: Muaji i përfundimit, përsosmërisë, por edhe i dashurisë dhe mirëkuptimit të thellë e të sinqertë është muaji Nëntor për ju Dash! Gjatë ditëve në vijim, ju avanconi planet tuaja personale, arrini qëllime të rëndësishme, përmirësoni marrëdhëniet që janë të rëndësishme për ju dhe ecni përpara, duke vendosur synime të reja për kursin tuaj!

DASHURIA : Dashuria ka fuqinë të durojë gjithçka! Kështu që këtë muaj, kuptoni se një person në jetën tuaj është mjaft i rëndësishëm për ju dhe investoni emocionalisht në një të ardhme të përbashkët me të! Sa për ju që nuk keni një lidhje, muaji ju ofron momente romantike që ju bëjnë të kuptoni se vetmia dalëngadalë do të fillojë të largohet nga zemra!

PROFESIONAL – FINANCIAR: Një synim i rëndësishëm profesional, për të cilin keni punuar shumë, tashmë po arrin në fazën e pushtimit! Muaji është i rehatshëm, relaksues, me momente të lumtura për biznesin tuaj. Këto momente do t’ju bëjnë të keni sukses në planet tuaja personale! Për sa u përket financave, këtë muaj nuk ju shkaktojnë stres, sepse arrini t’i menaxhoni më rehat.

DEMI   Karta Tarot e Muajit: I ÇMENDURI

TË PËRGJITHSHME:  Nëntori është një muaj plot argëtim, emocione, shkëndijë dhe vigjilencë! Do të filloni aktivitete të reja, të cilat do ju shkaktojnë mbisforcim, por eksperiencat do jenë unike. Prirjet tuaja egoiste do t’ju bëjnë të përplaseni me mundesit tuaja.

DASHURIA :  Dashuria bëhet një aventurë që ju shtyn të rrezikoni dhe të bëni ndryshime, por që janë të pasigurta! Do të ishte mirë të përmbaheni dhe të mendoni dy herë, nëse keni një lidhje. Nëse nuk jeni në një lidhje, muaji ju favorizon për një lidhje të re dashurie, e cila do t’ju magjepsë, por gjëja e vështirë do të jetë ta mbani atë të qëndrueshme në jetën tuaj për një lidhje!

PROFESIONALE – FINANCIAR: Do të keni propozime dhe riorganizime të reja në fushën profesionale këtë muaj të vitit. Nëse nuk punoni, atëherë është e sigurt që do të filloni një aktivitet të ri profesional. Nëse jeni tashmë punonjës, do të ndodhin disa ndryshime, por duhet t’i trajtoni ato me mençuri, duke ulur rrezikun! Ekonomikisht, është koha për të ulur parregullsitë dhe shpenzimet e panevojshme.

BINJAKËT   Karta tarot e muajit: HIEROPHANT

TË PËRGJITHSHME: Nëntori është një muaj shumë i rëndësishëm për shenjën tuaj të horoskopit, i cili ju jep ndjesinë e arritjeve dhe prestigjit në çdo fushë që keni vendosur synime! Një udhëtim është në planet e këtij muaji dhe do t’ju japë stimuj të rinj për të ardhmen! Në të njëjtën kohë, njohjet që do të bëni këtë muaj, do jenë shumë të rëndësishme dhe do ju mbështesin në planet tuaja të ardhshme.

DASHURIA : Një muaj stabilizimi, angazhimi, martese apo thjesht një zyrtarizimi është nëntori për shenjën tuaj të horoskopit! Marrëdhënia juaj tani po merr një formë më serioze dhe ju po investoni në zhvillimet e ardhshme që përmbushin ëndrrat tuaja! Nëse diçka nuk po ndodh në skenën e jetës tuaj romantike, në nëntor në jetën tuaj do të hyjë një person, me të cilin do të keni një rrugë të përbashkët!

PROFESIONAL – FINANCIAR: Njohuritë dhe përvoja që keni në fushën e veprimtarisë profesionale, do të njihen plotësisht këtë muaj! Do të keni ndihmë dhe mbështetje nga njerëz që do të vlerësojnë vlerën dhe njohuritë tuaja! Në financë ka perspektiva shumë të mira.

GAFORRJA     Karta tarot e muajit: DASHURIA

TË PËRGJITHSHME: Një muaj plot dashuri dhe dëshirë për të shijuar gjithçka që ju ka munguar apo ju është privuar! Këtë muaj zemra juaj do të rrahë fort dhe nuk do bëni kompromis me asgjë më pak se çfarë dëshironi! Etja për jetë, për argëtim dhe shkujdesje, këto janë pikërisht ato që do të përjetoni këtë nëntor…

DASHURIA : Nëntori është muaji më erotik i vitit dhe vërtet duhet të jetoni momente që do t’i mbani mend më vonë. Pasionet ndizen, dëshirat shumë dhe duket se po shkojnë në fazën e përmbushjes… Është një mundësi e mirë për të hedhur një themel të fortë në jetën tuaj romantike! Pavarësisht nëse jeni në një lidhje apo po ecni në shtigje të vetmuara, ky muaj nuk do ju zhgënjejë.

PROFESIONALE – FINANCIAR: Me frymëzim dhe pasion do ta nisni këtë muaj në biznesin tuaj dhe suksesi është i dhënë, përderisa keni dëshirën ta zhvilloni edhe pak punën tuaj! Financat janë të vështira dhe këtë muaj do të kuptoni që trajtimi juaj nuk ishte i duhuri! Qëndroni në tregjet, sepse disa para ju lënë pa menduar!

Luani     Karta tarot e muajit: PERANDORI

TË PËRGJITHSHME: Nëntori është një muaj dinamik, me arritje të rëndësishme për ju që i përkisni shenjës së Luanit! Imponimi juaj, ngacmimi dhe dëshira juaj për të arritur qëllimet do t’ju bëjnë të punoni mjaft mirë, gjë që do t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja! Muaji është i mbushur me ngjarje, zhvillime, ritme të shpejta, por edhe suksese që do ju rrisin prestigjin!

DASHURIA : “Ndjekja e dëshirave” mund të jetë titulli i jetës suaj romantike për këtë Nëntor! E vërteta është se pushtimet tuaja do jenë të shumta dhe nuk do i rezistoni dot lojrave  që ju hedh ky muaj. Nëse jeni burrë, do të arrini të fitoni interesin e gruas që ju pëlqen shumë! Nëse je femër, do të ketë një fanse që do të të rrethojë nga afër!

PROFESIONAL – FINANCIAR: Nëntori është konkurrues dhe ju jep ndjesinë e shpërblimit në biznes dhe financa! Sukseset vijnë e shkojnë si rezultat i punës së palodhur që keni bërë deri tani. Një pushtim, një prestigj, një titull, do t’ju japë shpërblimin dhe ngritjen që prisni! Sa i përket financave tuaja, ato gradualisht po përmirësohen!

Virgjëresha    Karta tarot e muajit: DREJTËSIA

TË PËRGJITHSHME: Ritmet tuaja janë relaksuese dhe këtë muaj keni më shumë nevojë për të qenë pranë njerëzve që doni dhe për të zgjidhur mosmarrëveshjet mes jush. Kështu gjen ekuilibrin, kapërcen problemet që të kanë pllakosur, i kupton gabimet, i korrigjon dhe merr kënaqësinë nga zhvillimet që të japin mesazhin se ia ka vlejtur mundi që ke bërë kaq shumë në të shkuarën!

DASHURIA : Ecuria e muajit do t’ju bëjë të ndiheni të qetë, harmoni dhe shoqëri! Nëntori do të mbajë me vete atë që vërtet ia vlen dhe ka perspektivë dhe do të ndjeni se për gjithçka që ka ndodhur në jetën tuaj romantike, ka pasur një arsye të rëndësishme! Gjatë këtij muaji do të merrni një formë konfirmimi emocional!

PROFESIONALE – FINANCIAR: Shpërblimi i mundit tuaj ka ardhur! Ju që keni punuar shumë, do ja dilni që këtë muaj të justifikoheni dhe të keni ngritjen dhe zhvillimin që prisni! Ju që keni boshllëqe dhe që nuk keni bërë përpjekje të matura kohët e fundit, do të paguani çmimin e veprimeve tuaja, fakt që do t’ju bëjë të kuptoni se tani duhet të ndryshoni taktikë!

Peshorja    Karta tarot e muajit: HERMIT

TË PËRGJITHSHME: Nëntori është muaj i rishikimit, por edhe i raportit për ju! Klima mund të jetë e rëndë, mund të jeni të mbyllur me veten, por jeni në një fazë riorganizimi, që do t’ju ndihmojë të vendosni në një rresht mendimet, ndjenjat, por edhe lëvizjet e mëpasshme! Disa njerëz mund t’ju zhgënjejnë, por mbani mend se ne nuk mendojmë dhe nuk ndihemi të gjithë njësoj!

DASHURIA : Jeta juaj romantike ju lë me boshllëqe dhe këtë muaj ndiheni paksa të vetmuar, pasi situatat janë pak të ftohta dhe indiferente. Ndoshta nuk i keni kapërcyer disa ngjarje të së shkuarës dhe ju duhet kohë për të shëruar disa plagë. Ecuria e Nëntorit do t’ju ndihmojë të maturoni ndjenjat dhe të kuptoni se ku po shkoni.

PROFESIONALE – FINANCIAR: Gjatë nëntorit do të ndjeni shpesh se po jepni maksimumin, pa pasur rezultatet e pritura θησε Mundohuni t’i shihni situatat ndryshe dhe me siguri lufta që po bëni tani do të shpërblehet muajin tjetër! Puna juaj ka kërkesat e saj këtë muaj, financat tuaja janë në ngërç, megjithatë ky likuiditet nuk do të zgjasë shumë, ndaj mos u zhgënjeni!

Akrepi    Karta tarot e muajit: RROTA E FATIT

E PËRGJITHSHME: Jeta kthime pas dhe surpriza që nuk e prisnit  , ndodhin ndryshimet më të rëndësishme, të cilat më parë nuk e kishit menduar se do të ndodhnin. Rrota e fatit thotë se Nëntori, që është edhe muaji i ditëlindjes suaj, sjell ngjarje të papritura dhe shumë momente emocionuese që ju ngrenë shpirtin! Ju ndryshoni pamjen tuaj, stilin tuaj, mendimet tuaja, njerëz të rinj hyjnë në jetën tuaj dhe ju bëni një fillim të ri shpresëdhënës, i cili ju rinovon!

DASHURIA : Dashuria pushton papritur jetën tuaj dhe ju rinovon në një mënyrë të bukur! Nëse tashmë jeni në një lidhje, atëherë surprizat e këndshme, momentet e argëtimit, zbulimet e bukura, por edhe sugjerimet, do t’i japin një notë rinovimi marrëdhënies tuaj! Sa për ju që nuk jeni në një lidhje, muaji sjell rrahje dashurie të papritura dhe një mashkull që do t’ju nxjerrë më në fund nga vetmia!

PROFESIONALE – FINANCIAR: Muaji ofron ndryshime të papritura në biznesin tuaj dhe pritet një rritje, sidomos nëse jeni në një profesion të pavarur, me teknologji apo komunikim! Propozime të papritura, mundësi rehabilitimi apo edhe kontakte jashtë vendit, favorizohen! Për sa i përket financave, do të keni mundësi të ngriheni!

Shigjetari    Karta tarot e muajit: FORCA

TË PËRGJITHSHME: Këtë muaj arrini të stabilizoni dhe të lidhni situata në jetën tuaj! Ju i kuptoni ndryshimet që kanë ndodhur në jetën tuaj së fundmi dhe e vendosni jetën tuaj në nje  rregull! Në të njëjtën kohë, arrini të gjeni seksionin e artë në marrëdhëniet tuaja, duke rikthyer boshllëqet që ishin krijuar mes jush dhe njerëzve afër jush!

DASHURIA : Muaji ju ofron zgjidhje dhe ju ndihmon të riktheni boshllëqet e jetës tuaj romantike! Gjeni mënyrën për t’iu afruar personit që ju intereson ose keni një lidhje dhe fitoni favorin e tij, por edhe interesin e tij! Pra, me përpjekjet tuaja do të jeni në gjendje ta çoni jetën tuaj romantike pikërisht aty ku dëshironi!

PROFESIONALE – FINANCIAR: Vendosmëria dhe iniciativat që do të ndërmerrni këtë muaj, do t’ju ndihmojnë në zhvillimin tuaj profesional dhe financiar! Në të njëjtën kohë, do të merrni mbështetje nga njerëz që kanë një pozicion më të lartë profesional se ju dhe që do të mund t’ju ndihmojnë në qëllimet tuaja personale! Financat tuaja gradualisht po përmirësohen.

Bricjapi   Karta tarot e muajit: I VARUR

TË PËRGJITHSHME: Nëntori është një muaj i lodhshëm, nga njëra anë sepse ka ngecje, nga ana tjetër ka konfuzion dhe pështjellim, që të çorganizon! Ajo që duhet të keni kujdes dhe të shmangni është mashtrimi në të gjitha fushat e jetës suaj! Joserioziteti dhe nxitimi do të kenë kosto, ndaj kushtojini vëmendje njerëzve të cilëve u besoni dhe bashkepunoni,nese keni vemendjen e duhur gjithcka do te shkoj mire!

DASHURIA : Nuk është momenti i duhur për të investuar emocionalisht në një person që nuk ju garanton një të ardhme të përbashkët dhe të qëndrueshme. Pra, qëndroni emocionalisht dhe përpiquni të shmangni ligësinë! Një gënjeshtër mund t’ju bëjë të ndiheni të tradhtuar dhe të zhgënjyer! Në të njëjtën kohë, sjellja e paqëndrueshme e personit që ju intereson do t’ju ngatërrojë emocionalisht!

PROFESIONALE – FINANCIAR: Mundohuni të shmangni mospërputhjet dhe konfuzionet në punën tuaj dhe mbani mend se disa herë këtë muaj mund të hutoheni, të gjendeni në dilemë apo edhe të bëni disa gabime në punën tuaj! Pra, vendosni sa më mirë që të mundeni për të shmangur kurthet. Muaji nuk është pozitiv për t’u hapur profesionalisht dhe financiarisht ndaj përpjekjeve të reja, të cilat nuk ju japin garanci. Disa sugjerime që do t’ju bëhen, mund të fshehin mashtrimin

Ujori   Karta tarot e muajit: VDEKJA

TË PËRGJITHSHME: Një moment i rëndësishëm në jetën tuaj po përfundon dhe kjo është diçka që ju e dini, e kuptoni dhe ju trishton! Por mos harroni se kur mbyllet një kapitull, ai gjithmonë bëhet një fillim i ri, plot ndryshime! Gjatë këtij muaji do të pastroni marrëdhëniet tuaja personale dhe do i thoni lamtumirë të shkuarës!

DASHURIA : Një lidhje ka përfunduar ciklin e saj dhe sado që ju ka zhgënjyer ne  fakt, do të jeni të detyruar ta kuptoni këtë muaj dhe të shkoni më poshtë! E kaluara duket se ju pushton shumë këtë muaj dhe ju shkakton ndjenja zhgënjimi! Mundohuni të shikoni përpara, duke mësuar nga gabimet që janë bërë dikur! Dashuria nuk është aq bujare këtë muaj, por ju ndihmon të pastroni, gjë që është për të mirën tuaj!

PROFESIONALE – FINANCIAR: Disa bashkëpunime marrin fund ose një punë që keni marrë përsipër përfundon dhe jeni të shqetësuar për atë që do të pasojë gjatë rrugës! Në këtë fazë ju jeni të detyruar të lini pas gjithçka të shkuar dhe të shkuar, duke parë përpara dhe duke bërë ndryshimet e nevojshme, në mënyrë që të ngriheni profesionalisht dhe financiarisht! Tregoni gjakftohtësi dhe kompromis me situatat, për të arritur ekuilibrin në punën tuaj!

Peshqit    Karta tarot e muajit: KUFIZIMI

TË PËRGJITHSHME: Jeni të lënduar, jeni të lodhur dhe po e keni të vështirë, është fakt, por nëntori ju jep mundësinë të rimbushni bateritë! Ju i kuptoni nevojat tuaja, çfarë dëshironi, cilët njerëz janë të rëndësishëm, por edhe realë në jetën tuaj dhe këtë muaj vjen restaurimi, por edhe harmonia!

DASHURIA : Nëntori ju favorizon për një ribashkim, për ta gjetur sërish veten me një dashuri nga të vjetrit apo thjesht për t’i gjetur sërish pas sherreve dhe problemeve, me personin që ju intereson! E kuptoni vlerën dhe rëndësinë e një personi në jetën tuaj dhe ndërmerren hapat për të qenë bashkë, të qetë dhe të lumtur!

PROFESIONALE – FINANCIAR: Muaji ju ofron mundësinë për t’u shërbyer profesionalisht, nëpërmjet bashkëpunimeve dhe njohjeve që keni! Diskutimet, kontaktet, bashkepunimet apo edhe mbështetja nga njerëzit tuaj, do të jenë mbështetja që ju nevojitet për të pasur sukses profesionalisht dhe financiarisht

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending