Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i plotë i Nëntorit nga Susan Miller: Punë jashtë vendit, bonuse parash dhe dashuri të reja!

Published

on

Dashi

Ky është muaji i ndryshimeve të papritura që as nuk jua merrte mendja që do të vinin! Shumë diskutime do të ketë rreth parave. Momenti më i papritur do të jetë ai i 4 nëntorit kur Hëna e Plotë mund t’ju shkaktojë disa telashe që lidhen me financat. Normalisht, ky do të ishte një moment shumë i mirë për të diskutuar rreth përfitimeve që merrni nga kompania juaj, por duke qenë se pozicioni i Uranit (planeti i të papriturave) s’është në anën tuaj, shtyjini marrëveshjet për një moment të dytë. 

Ç’mund të ndodhë? Për shembull, ti mendon se kërkesa juaj për rritje rroge do të pranohet lehtësisht, por mund të zbulosh që të është refuzuar, shtyrë, apo reduktuar papritur. Në një muaj si ky është mirë të mos i merrni gjërat të mirëqëna pasi mund të rezultojnë ndryshe nga ç’shpresoni ju. Strategjia më e mirë është të mos supozoni për asgjë këtë nëntor. 

Një shpenzim që s’e prisnit mund t’ju dalë papritur, prandaj bëni kujdes. Saturni do t’ju kërkojë të jeni praktikë dhe ta shihni situatën siç është në të vërtetë. Mos shpenzoni kohë duke u ankuar për padrejtësitë që po ju bëhen, por gjeni një zgjidhje për gjërat. Ju duhet thjesht të prisni, derisa të vijë momenti kur gjërat të bëhen mirë. 

Dy javë më vonë, një eklips hënor në Dem do të ndodhë në shtëpinë tuaj të dytë, atë të ardhurave. Mund të dëgjoni për fundin e një burimi të ardhurash dhe fillimin e një tjetri. Universi nuk i toleron shumë boshllëqet dhe do të gjejë një tjetër mënyrë për t’ju sjellë para. Pas shumë përpjekjeve do të marrësh rritjen që kërkove. 

16 nëntori do të jetë një periudhë e mirë për ju, sidomos në anën e karrierës. Një njeri shumë i rëndësishëm ka mbetur shumë i kënaqur nga performanca jote në të shkuarën. Prandaj, prisni të merrni lajme të mira papritur që lidhen me anën tuaj profesionale. 

Kontrollo herë pas here llogaritë bankare dhe kartat e kreditit, për t’u siguruar që nuk ka ndodhur asnjë ndryshim i paautorizuar. Nevoja për të mbrojtur veten do të jetë kryefjalë gjatë nëntorit. Nëse po përjetoni një divorc, 19 nëntori do të jetë finalizimi i procesit. Nëse dikush ju ka para borxh, mund t’i merrni të gjitha rreth kësaj date, ose të paktën një pjesë të mirë. Eshtë e vërtetë që nëntori do t’ju gjejë me makinë llogaritëse para, por s’mund të bëni asgjë për këtë. 

Përsa i përket romancës, nuk ka shumë të reja gjatë këtij muaji. E gjithë energjia juaj është fokusuar tek paratë dhe karriera. Bëni durim sepse dhjetori do të jetë shumë herë më i thjeshtë dhe do t’i shijoni siç duhet pushimet! 

Demi

Një lidhje e fortë mund të bëhet papritur e paqëndrueshme dhe personi në fjalë mund të jetë partneri juaj në biznes, i dashuri i shumë viteve, apo bashkëshorti. Bëni kujdes pasi gjërat mund të trazohen pas 4 nëntorit (ose 10 ditë pas kësaj date). Krejt papritur mund të përballeni me një situatë të pakëndshme që përfshin njeriun tuaj shumë të afërt dhe kjo situatë, kërkon marrjen e një vendimi. 

Gjatë këtij muaji s’do të keni shumë kontroll mbi gjërat sepse Marsi është në shenjën tuaj të kundërt, Akrepin për herë të parë pas 2 vitesh. Gjatë kësaj kohe duhet të jeni bashkëpunues dhe të mos këmbëngulni për të dalë e juaja. Nëse përpiqeni të manovroni mënyrën e të menduarit, do të takoni një tjetër forcë që do t’ju surprizojë.

Nëse partneri juaj romantik ose në biznes nuk ju shokon me një lajm të papritur, me një sjellje të çuditshme apo duke ju treguar aksidentalisht diçka që t’ju mërzisë, jeni JU ata që do shokoni partnerin. Eshtë koha për t’i bërë gjërat e qarta. Nuk keni insistuar kurrë në liri dhe pavarësi më shumë seç po e bëni tani. Si Dem që jeni përpiqeni të mos jeni rebel, por gjatë kësaj kohe mund të mësoni informacione që kanë qenë të fshehura deri tani. Muajt e fundit ka filluar zyrtarisht procesi i rritjes! 

7 ditë pas eklipsit të 4 nëntorit do të konfirmoni zyrtarisht një vendim të rëndësishëm që keni marrë. Aty nga 19 nëntori, një mundësi e re apo një kontratë do t’ju kërkojë të lëvizni në një vend të largët. Të gjitha ofertat që keni marrë deri tani kanë qenë interesante, por në vijim tregoni kujdes në lidhje me termat e kontratës. Ndryshimi do të vijë më shpejt nga ç’e mendoni. Nëse keni lindur (+/- 5 ditë) 18 majit, do të ndikoheni më shumë se të tjerët nga eklipsi i 19 nëntorit. 

Në lidhje me marrëdhëniet që keni do ta keni të pamundur t’i mbani përbrenda ndjesitë tuaja. Nëse do të zgjidhni ta vazhdoni lidhjen bëjeni, por kujdes me çfarë thoni pasi nuk mund të ktheheni më pas. Karriera po shkon mirë dhe duke patur mbrojtjen e Jupiterit do të shihni mundësi të reja shumë shpejt. 

Binjaket

Rreth e qark ka shumë stuhi kozmike, prandaj mos e mbingarko axhendën tënde pasi do të duhet të jesh fleksibël në lidhje me menaxhimin e kohës. Do të duhet ta fokusosh vëmendjen tënde tek shëndeti dhe jeta në zyrë. Nëse nuk je duke punuar, mund të jesh duke kërkuar për një punë të ngjashme me atë që bëje dikur. Pavarësisht kësaj, nuk je duke kërkuar për më shumë përgjegjësi, por sidoqoftë do ta marrësh. Ka shumë kohë që nuk shihet një muaj si ky, kështu që qëndroni pranë shtëpisë dhe mos e mbingarkoni veten. 

Hëna e Re e 4 nëntorit do të sjellë gjëra të papritura për të cilat ju s’jeni të sigurtë. Ndoshta kishit injoruar sinjalet ose informacioni ju është mbajtur i fshehur. Pavarësisht asaj që und të ketë ndodhur, gjithçka do të dalë në dritë me forcë dhe shpejtësi. 

Urani do të korrigjojë një situatë e cila ka kohë që lihet pezull. Një kolegu juaj mund t’ju njoftojë se do të largohet ose sjellja e tij do t’ju detyrojë t’i kërkoni të largohet. Do t;ju duhet të merrni më shumë përgjegjësi mbi shpatulla, por mos kërkoni t’i zgjidhni gjërat shpejt. Çfarë vjen pas Hënës së Re do të paktën 6 muaj që të zgjidhet plotësisht, prandaj bëni durim.

Një mundësi afatgjatë mund të arrij drejt fundit, por duke qenë se universi nuk e toleron vakumin do t’ju sjellë diçka tjetër për të mbuluar boshllëkun. Mund të keni disa lëkundje me financat, por asgjë për t’u shqetësuar. 

Do të ndiheni më të çliruar në 12 nëntor kur Dielli dhe Neptuni do të jenë në sinkron. Përgjegjësia ekstra që do të merrni lidhet me ikjen e një prej anëtarëve të stafit dhe kjo kërkon ta zëvendësoni ju. Bëni kujdes gjithashtu me shëndetin dhe ndiqni këshillat e mjekut tuaj. Aty nga fundi i muajit, mund të merrni një shumë të papritur parashë si rezultat i një biznesi që ju paguan mirë. 

Gaforrja

Në ditët që vijnë pas Hënës së Plotë (4 nëntor), mund të përjetoni disa turbulenca në lidhje me një marrëdhënie të ngushtë romantike. Kjo mund të jetë me dikë që dilni prej kohësh; personi në fjalë mund t’ju thotë se nuk ka qenë kurrë për diçka serioze me ju, opo t’ju pranojë se ka dalë paralelisht edhe të tjerë. Do t’ju thyhet pak zemra. Përgjatë nëntorit mund të bëni diferencime në lidhje me një nga fëmijët tuaj- situatë aspak e këndshme për një Gaforre të ndjeshme- prandaj trajtojeni me kujdes. Nëse një nga fëmijët tuaj ka nevojë për ndihmë, do të vraponi menjëherë drejt tij. 

Hëna e Re e4 nëntorit mund të sjellë debate mes jush dhe një pjesëtari të rëndësishëm të skuadrës suaj, për shkak të mëyrës së ndyrshme sesi i shihni gjërat. Mos kërko për përgjigje dhe zgjidhje të menjëhershme. Bëni durim dhe kalojini gjërat me prakticitet. Nuk është gjithmonë e thjeshtë, por këtë muaj është e nevojshme ta bëni.

Dy javë më vonë, në 19 nëntor do të ndodhë eklipsi i Hënës së Plotë do t’ju orientojë drejt miqësive të vjetra. Mund të takoheni me një shokë/shoqe që jeton larg ose mund të njiheni me versionin më të vërtetë të partnerit/shoqes suaj. Nëse çfarë do të mësoni ju zhgënjen, largohuni pa e kthyer kokën pas.

Do të mbaroni një projekt krijues shumë të rëndësishëm që do të shfaqë në mënyrën më të mirë të mundshme imagjinatën dhe gjerësinë e horizontit tuaj.  Nëse nuk jeni gati për një shtatzëni të re, tregohuni të kujdesshëm këto kohë. Nëse jeni shtatzënë, pyesni mjekun çfarë duhet dhe çfarë s’duhet të bëni. Shtëpia juaj e pestë, ajo e romancës, shtatzënive, lindjes dhe kujdesit ndaj fëmijëve është mbi gjithçka tjetër këtë periudhë dhe me shumë gjasa aspektet ku do të ndodhin ndryshimet më të mëdha. 

Do ndiheni krenarë për progresin që do të shihni, pavarësisht formës sesi vjen. Do të arrini qëllimet që i keni venë vetes dhe universi do t’ju ndihmojë për t’jua bërë të mundur sa më shpejt. Dhjetori do të jetë i ëmbël për shumicën e njerëzve, por në nëntor merreni shtruar. 

Luani

Disa vështirësi priten për muajin nëntor. Universi ka vendosur një sërë pengesash për të testuar shkathtësinë tuaj në Hënën e re në Akrep më 4 nëntor. Urani do të kundërshtojë Diellin dhe Hënën e re, ndoshta duke krijuar vështirësi në lidhje me një anëtar të familjes ose në lidhje me vendbanimin ose pronën tjetër që mund të keni me qira ose në pronësi. Ky është një aspekt i tensionuar.

Saturni në kënd të vështirë ndaj Diellit dhe Hënës së re, mund t’ju bëjë të ndiheni sikur po mbani peshën e botës mbi supe. Kjo ka të ngjarë të jetë një gjendje e përkohshme. Do t’ju duhet të gjeni mënyra për të qetësuar marrëdhëniet.

Nëse po përpiqeni të blini, shisni ose merrni me qira prona, ose nëse keni ndonjë plan tjetër për hapësirën tuaj, mund të hasni një pengesë. Shtëpia e katërt e shtëpisë dhe familjes do të jetë nën presion pasi Urani i paparashikueshëm do të jetë në një pozicion konfrontues. Jini të përgatitur për kthesa dhe kthesa. Nëse qëndroni vigjilent, duhet të jeni në gjendje të mendoni për përgjigjet për të përballuar pengesat – merrni kohën tuaj.

Nëse keni nevojë për para për të zgjidhur problemin, mund t’ju ofrohen më shumë, qoftë nga familja, qoftë nga një bankë apo huadhënës.

Më vonë, më 19 nëntor, një eklips hënor i Hënës së plotë do të ndodhë te Demi, sektori juaj prestigjioz i karrierës dhe duket se një grua me pozicion të lartë do të largohet nga kompania. Mund të nënkuptojë gjithashtu se bisedimet sekrete do të bëhen publike. Urani, ende aktiv në shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve, arritjeve dhe famës profesionale, do të kundërshtojë Marsin. Priten debate të forta me një anëtar të familjes.

Edhe pse ky muaj nuk është muaji më i lehtë për t’u kaluar, sigurisht që do të sjellë produktivitet dhe përparim. Mund të ndiheni të mërzitur kur shihni se një pjesë e jetës suaj të vjetër po zbehet, por jeta e re do të shfaqet së shpejti.

Nëse jeni beqarë, mund të interesoheni romantikisht për një person nga zyra që mund të jetë në nivelin tuaj ose më lart, në menaxhim. Nëse kompania nuk ka kufizime për takimin e punonjësve brenda firmës, pse jo? Nëse kompania ka kufizime, kini kujdes sepse mund të humbni punën. Mendoni me kujdes përpara se të vendosni.

Virgjeresha

Keni qenë të zënë dhe mund të keni dëshirë të madhe të udhëtoni, por këtë muaj të gjitha llojet e udhëtimeve kanë probleme. Asgjë nuk do të jetë ashtu siç duket në shikim të parë.

Hëna e re e 4 nëntorit do ta vendosë theksin tek udhëtimi. Ose mund të jeni duke u përgatitur për të nënshkruar një marrëveshje me një klient dhe dëshironi të udhëtoni për një takim ballë për ballë. Edhe pse mund të negocioni marrëveshje gjatë gjithë kohës si pjesë e punës, kjo kontratë e veçantë nuk do të jetë e lehtë për t’u finalizuar dhe do të jetë një provë e shkathtësisë, fleksibilitetit dhe zgjuarsisë suaj. Do të duhet të demonstroni aftësitë diplomatike. Për rezultate më të mira, mos planifikoni të nënshkruani deri në fund të nëntorit.

Problemi me Hënën e re më 4 nëntor është se Urani, planeti i paparashikueshmërisë, do të përballet me këtë Hënë të re dhe Diellin duke krijuar pengesa dhe vonesa në udhëtime DHE në negociata. Kjo Hënë e re do të bjerë në shtëpinë e tretë të marrëveshjeve, gjë që është arsyeja që marrëveshja mund të bëhet një sfidë – diçka që nuk e parashikoni.

Urani është sundimtari natyror i shtëpisë së gjashtë të detyrave ditore, njerëzve që ju raportojnë ose punojnë si pjesë e ekipit tuaj, pajisjeve që përdorni etj. Me Uranin që kundërshton Diellin dhe Hënën e re, është pothuajse e sigurt se do të dalë diçka që ka nevojë për vëmendje. Një klient mund të kërkojë një drejtim të ri për një projekt, ose një anëtar thelbësor i ekipit mund të njoftojë largimin e tij ose të saj, ose mund të keni probleme me kompjuterin etj.

Në të njëjtën kohë, Saturni do të ushtrojë presion edhe në këtë Hënë të re, kështu që do të ndjeni presion për të lëvizur gjërat përpara, për të marrë përgjegjësi. Së shpejti do të zbuloni se t’i mbash gjërat në rrugën e duhur është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet, sepse disa ngjarje të papritura do të vazhdojnë të ndodhin.

Të gjithë, të çdo shenje, do të ndjejnë “natyrën e egër” të nëntorit.

Dy javë më vonë, më 19 nëntor, një eklips hënor i Hënës së plotë do të shfaqet te Demi, duke ju sjellë një mundësi tjetër për të udhëtuar, vetëm se këtë herë mund të shkoni. Nëse nuk udhëtoni, mund të punoni me njerëz të huaj jashtë shtetit, një përvojë që po zgjerohet.

Eklipset hënore kanë forcën e disa Hënave të plota të mbështjella në një dhe shpesh sjellin ndryshime në jetë që i mbani mend gjatë. Demi është një shenjë që përzihet mirë me shenjën tuaj, por me Uranin që ende sillet çuditshëm dhe gati të kundërshtojë Marsin më 17 nëntor, nëse dikush përpiqet të kufizojë dëshirën tuaj për të eksploruar rrugë dhe gjëra të reja, do të rebeloheni – diçka që askush nuk pret që ju ta bëni.

Në këtë pikë të muajit, afër eklipsit hënor, theksi do të jetë te udhëtimet, marrëdhëniet ndërkombëtare, karrierën ose një çështje ligjore ose mediatike. Në këtë eklips të Hënës së plotë më 19 nëntor, diçka do të arrijë në një përfundim për t’i lënë vend diçka të re. Jini të durueshëm. Unë premtoj se dhjetori do të jetë super dhe nuk do të sjellë zhgënjime si ato që do të vijnë dhe do të shkojnë në nëntor. Shënoni 30 nëntorin në kalendar për një natë magjepsëse romance.

Peshorja

Mund të jeni gati të fiksuar pas shlyerjes së faturave, ndoshta sepse një sërë shpenzimesh të reja të papritura do të shfaqen menjëherë pas Hënës së re në Akrep, më 4 nëntor. Lajmet financiare që Urani sjell këtë muaj nuk do të jenë të mirëseardhura. Secili nga çdo shenjë do të ndiejë tension, kështu që duhet ta keni parasysh këtë, pasi ka të ngjarë të zbuloni se njerëzit me të cilët ndërveproni do të ndihen keq. Jini të sjellshëm dhe të butë dhe mbajini për vete kritikat.

Dielli, Hëna e re dhe Marsi do të marrin dridhje vezulluese nga Neptuni në shtëpinë e gjashtë të projekteve të punës. Është shumë e mundur që nëse jeni i vetëpunësuar, krijimtaria do të jetë arsyeja për të fituar një biznes të ri ose një projekt që do t’ju sigurojë para shtesë. Ose, është e mundur që një person tjetër t’ju ketë borxh, para të cilat nuk do të vinë tani dhe ndoshta kurrë. 

Mund të dëgjoni se jeni miratuar për një kredi bankare ose hipotekë, ose do të finalizoni negocimin e ndarjes së pronës.

Gëzimi që përjetoni në jetë si Peshore zakonisht vjen nga jeta e gjallë shoqërore dhe duke qëndruar me fëmijët tuaj.

Nëse kërkon dashuri, Peshorja, nga të gjitha shenjat, ka ende mundësitë më të mira për ta gjetur. Jupiteri, dhuruesi i fatit të mirë, ndodhet në shtëpinë e pestë të dashurisë, fëmijëve, argëtimit dhe kohës së lirë. Jupiteri do të qëndrojë në këtë zonë deri më 28 dhjetor.

Për fat të mirë, dhjetori është një kohë e lumtur e vitit – ju dhe të tjerët do të jeni më të relaksuar, të hapur dhe të lumtur – dhe shoqërimi me të tjerët bëhet më i lehtë. Kupidi e di që ju dëshironi dashuri dhe do t’ju ndihmojë ta gjeni. Do të duhet të bëni pjesën tuaj, duke qenë të hapur dhe mikpritës ndaj të tjerëve.

Mund të mendoni se e dini saktësisht llojin e partnerit që dëshironi të takoni, por dashuria është befasuese dhe shpesh e paparashikueshme – mund të mahniteni me personin që do të dashuroni në javët e ardhshme. Shijoni procesin.

Akrepi

Një gjë që të gjithë mësojmë në jetë është se ne nuk mund t’i kontrollojmë të gjitha ngjarjet që na ndodhin – disa mundemi, disa jo. Do të ishte mirë nëse do të mund të kontrollonim gjithçka që ndodh në jetë, por kjo nuk është mënyra se si funksionon bota. Jeta është shpesh një proces i egër, i djersitur, kaotik, që prodhon ndryshime të vazhdueshme.

Gama e gjerë e përvojave nëpër të cilat kalojmë të gjithë nga gëzimi te frika është e gjitha pjesë e jetës dhe ka për qëllim të testojë aftësinë tonë. Jeta teston elasticitetin, përshtatshmërinë dhe shkathtësinë tonë në intervale të rregullta. Ky do të jetë një muaj kur të gjithë nga çdo shenjë do të ndeshen me shumë gjëra. Të jesh në gjendje të përballesh me situata të papritura të ndihmon të rritesh dhe të piqesh, por sigurisht që nuk është e lehtë. Ne jemi të gjithë së bashku në këtë, i dashur Akrep.

Sfida juaj e parë dhe ndoshta më e madhe do të vijë më 4 nëntor, Hëna e re në Akrep, e cila do t’ju pyesë se çfarë do të doni të arrini vitin e ardhshëm? Kjo Hënë e re do t’ju kërkojë gjithashtu të merrni parasysh gjendjen e një marrëdhënieje të ngushtë, si ajo që do të kishit me partnerin/en në dashuri ose biznes. A po shkon mirë? Nëse jo, a jeni në fund të kësaj lidhjeje? Dëshiron ta vazhdosh me kushte të ndryshme, apo je gati të largohesh pa u penduar?

Situata e shtëpisë duket se po ndryshon gjithashtu.

Urani do të kundërshtojë fort Diellin dhe Hënën e re më 4 nëntor, një aspekt nervoz që tregon ndryshime të mëdha në lidhje me një marrëdhënie të ngushtë. Sa më afër ditëlindjes tuaj të jetë 4 nëntori, aq më i fortë do të jetë ndikimi. Ju mund të bëni një njoftim befasues, ose mund të jetë anasjelltas – që një ndryshim i detyrueshëm do të sjellë një ndarje me dikë.

Nëse keni kërkuar, por nuk keni gjetur asgjë të përshtatshme në lidhje me një situatë banimi ose familjare, gjërat do të përmirësohen në tre muajt e ardhshëm, deri në shkurt 2022.

Eklipsi i Hënës së plotë të 19 nëntorit te Demi do të kërkojë përgjigjen tuaj në lidhje me një marrëdhënie të ngushtë dhe për të adresuar gjithçka që ka ndodhur në fillim të këtij muaji. Nëse nuk jeni gati ta mbyllni këtë çështje, të paktën, duhet të njoftoni drejtimin që dëshironi të merrni.

Nëntori mund të duhet si i egër ose kaotik. Më shumë lajme befasuese do të dalin në këtë eklips, 19 nëntor, dhe do t’ju detyrojnë të merrni një vendim përfundimtar.

Gjatë gjithë muajit, Marsi, sundimtari dytësor, do të lëvizë përmes Akrepit dhe do t’ju dhurojë një prani dhe forcë të caktuar. Ndonjëherë mund të ndiheni të pambrojtur, por nëse po, ky është thjesht një iluzion. Në të vërtetë, do të jeni shumë më të fortë se sa mendoni dhe do të jeni në gjendje të gjeni zgjidhjen e duhur për çdo problem urgjent. Ju jeni përballur me pengesa më parë dhe mund t’i përballoni sfidat e këtij muaji me praktikë dhe vendosmëri.

Shigjetari

Një informacion sekret ose sjellja afatgjatë e një personi të afërt me ju që ka qenë jo shumë besnik mund të dalë në dritë në Hënën e re shumë të vështirë në Akrep, më 4 nëntor. Ky do të ishte një lajm që nuk do të dëshironit ta dëgjoni, kështu kini parasysh se e vërteta është më e mirë se të jetosh me gënjeshtra. Sigurisht, personi që u përpoq t’ju fshehë këtë informacion nuk do të jetë i lumtur që ju mësoni të vërtetën dhe mund të bëhet agresiv dhe fyes, të mohojë faktet ose papritur të jetë kritik ndaj jush për të larguar vëmendjen nga vetja. Injoroni fjalët dhe përqendrohuni te veprimet e kaluara dhe të tashmë të këtij personi.

Mund të kaloni një kohë kaotike në punë kur një asistent i besuar ose një vartës tjetër tek i cili mbështeteni, largohet papritmas, duke ju detyruar të përpiqeni të gjeni një zëvendësues. Ose mund të ndodhë që një klient të ndryshojë papritur drejtimin e një pune në të cilën po punoni ju dhe ekipi, duke bërë që ekipi të tërhiqet. Ekipi mund të jetë i frustruar dhe i demoralizuar përkohësisht – bëni diçka për t’i motivuar.

Kujdesuni mirë për shëndetin. Nuk përjashtohen emocionet. Ballafaqimi me surpriza të padëshiruara mund të përjetohet si një goditje, por universi e di se ju keni nevojë për informacion nëse doni të pastroni ndonjëherë situatën dhe të ecni përpara me energji. Ky do të jetë një muaj i vështirë për të gjithë – mbajeni mend këtë kur ndërveproni me të tjerët.

Eklipsi i Hënës së plotë i datës 19 nëntor që do të vijë më pas te Demi do të çojë vëmendjen te projektet e punës. Përgatituni për lajme të papritura. Pesë ditë pas Hënës së plotë të 19 nëntorit nuk do të ketë më ndryshime.

Në fund të muajit, do të mund të merrni frymë lirisht dhe jeta do të qetësohet. Nëntori përfundon në aspektin më të mirë të muajit – mbrëmje të bukura dashurie. Qëllon e martë, po punë e madhe!

Bricjapi

Çfarë ju nevojitet dhe dëshironi vs çfarë mund të përballoni duket se janë në kundërshtim. Hëna e re e 4 nëntorit do të hedhë dritë mbi situatën tuaj. Kjo Hënë e re do të shfaqet në shtëpinë e shpresave dhe dëshirave, por me Uranin drejtpërdrejt kundër Diellit dhe Hënës së re, mund t’ju duhet të anuloni planet aktuale dhe të hartoni të reja tani për tani.

Saturni në një kënd të vështirë ndaj Marsit është gjithashtu pjesërisht përgjegjës për shkaktimin e ngadalësimit. “Jo tani” nuk do të thotë “kurrë”. Paratë duket se po luajnë një rol në këtë muaj kaotik dhe nervoz dhe do të mësoni më shumë pas Hënës së re më 4 nëntor.

Lajmet e papritura do të mbizotërojnë tre javët e para të nëntorit dhe nga eklipsi hënor te Demi më 19 nëntor. Nëse gjërat nuk kanë shkuar mirë, në vend që të vazhdoni marrëdhënien me shpresën se gjërat do të ndryshojnë, mund t’i jepni fund lidhjes. Nevoja për pavarësi dhe respekt si individ me nevojat dhe dëshirat për t’u plotësuar do të jetë shumë e fortë.

Sigurohuni që të festoni datën më romantike të muajit, 30 nëntorin, kur Afërdita në Bricjap do të marrë një dridhje vezulluese nga Neptuni, planeti i dashurisë pa kushte. Kjo me siguri do të jetë një mbrëmje magjepsëse.

Ujori

Sundimtari juaj, Urani, do të jetë i tërbuar këtë muaj, me lajme që do të dalin nga askund, kështu që do t’ju duhet të qëndroni vigjilentë dhe të kujdesshëm. E dhëna e parë se diçka po ndodh me karrierën do të vijë shpejt pas Hënës së re, 4 nëntor, e cila mbërrin në shtëpinë e dhjetë të karrierës.

Në karrierë, menaxhimi mund të bëjë një njoftim që ju nuk e mendonit, duke i lënë të gjithë të pyesin. Ju mund të duhet të vendosni nëse do të qëndroni me kompaninë aktuale ose të kërkoni një pozicion të ri diku tjetër.

Urani do të kundërshtojë drejtpërdrejt Diellin dhe Hënën e re, duke i bërë të gjithë të ndjehen të prekur. Nëse nuk keni plane për të lëvizur, mund të shihni ndryshime brenda shtëpisë ose në lidhje me familjen. Qëndroni vigjilent.

Diçka mund të ndodhë dhe të ndikojë në marrëdhënien tuaj me partnerin/en në biznes ose dashuri. Nuk do të jeni lehtësisht në gjendje të bëni ndryshime dramatike pa e kuptuar anëtarët e familjes pse një ndryshim do të jetë i nevojshëm ose i dobishëm.

Eklipsi i Hënës së plotë i 19 nëntorit te Demi do t’ju gjejë duke marrë një vendim përfundimtar se si dhe ku dëshironi të jetoni. Mund të mos bëni ende ndryshime aktuale.

Nëse ka një person të rëndësishëm të cilit dëshironi t’i paraqisni një ide ose propozim, bëjeni këtë gjatë dy javëve të para të dhjetorit.

Dhjetori do të jetë një muaj i gëzueshëm dhe nuk do të jetë aspak si nëntori. Bëhuni gati për një muaj të lumtur. Tani kini pak durim.

Peshqit

Ky do të jetë një muaj sfidues për pothuajse të gjithë. Fajtori do të jetë Urani, i cili vepron në një mënyrë të egër, konfrontuese, në kundërshtim të drejtpërdrejtë dhe të ngushtë me Diellin dhe Hënën e re më 4 nëntor.

Hëna e re e 4 nëntorit do të nxjerrë në dritë një çështje mediatike, ndoshta për të përfunduar një projekt. Nëse jeni shkrimtar ose gazetar, mund të jeni duke punuar në një histori të rëndësishme, ose nëse jeni producent, mund të caktoni të drejtoni ekipin në një segment kyç. Jini të përgatitur.

Në të kundërt, mund të jeni subjekt i historisë së një gazetari për publicitet. Por duhet të përgatiteni mirë dhe të shqyrtoni çdo situatë sepse jo çdo gjë që do t’ju thuhet është ashtu siç duket.

Në një muaj që ka pothuajse gjithçka, kemi gjithashtu një eklips të Hënës së plotë më 19 nëntor te Demi, duke ndezur shtëpinë e tretë të komunikimit dhe duke ju detyruar të shikoni atë që thoni. Negocioni për kohën dhe jepini vëmendjen maksimale.

Ky muaj mund të jetë i vështirë për financat, por një “goditje” e vogël.

Nëse keni planifikuar të udhëtoni për ndonjë arsye, biznes apo kënaqësi, gjeni një mënyrë për të ndryshuar planet. Ky është një muaj i mundimshëm.

Jupiteri po afrohet me Peshqit dhe deri në fund të muajit të ardhshëm, 28 dhjetor, Jupiteri do të hyjë te Peshqit, duke e vendosur vitin 2022 si një nga vitet më të mira të jetës suaj. Të dashur Peshq, shumë nga synimet do të realizohen në vitin 2022.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending