Connect with us

Horoskopi

Do te takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Pak orë para Halloween (që sipas traditave kulturore të disa vendeve hapet “porta” dhe mund të vihet kontakt me botën shpirtërore), Marsi kthehet në shtëpinë e tij tradicionale dhe hyn në Akrepin e errët, i cili e ka si modernizim të sundimtarit. Plutoni, zoti i botës së nendheshme .

Marsi hyn në Akrep më 30 tetor 2021 dhe do të qëndrojë në këtë shenjë deri më 13 dhjetor 2021 dhe gjatë gjithë kësaj periudhe fjalët kyçe do të jenë: stres, obsesion, egoizëm, rilindje dhe shërim.

Ndryshimi i energjisë

Nga mesi i shtatorit, kur Marsi ishte në shenjën e Peshores, ishim fokusuar në marrëdhëniet tona ndërpersonale, por situatat i trajtonim me diplomaci, pasi Peshorja ka si synim harmoninë dhe ekuilibrin në komunikimin tonë.

Por tani energjia po ndryshon dhe Marsi në Akrep do të na udhëtojë nëpër rrugë të ndryshme. Do të na çojë në shtigje të vështira dhe në thellësi të shpirtit tonë, ku fshihen të vërtetat dhe frikërat tona të vështira.

Marsi sundon Dashin, shenjën e parë të zodiakut, por në astrologjinë tradicionale ai ishte edhe sundimtari i Akrepit, ndërsa Plutoni dhe Marsi tani konsiderohen bashkësundimtarë. Pra, mund të themi se Marsi po kthehet në shtëpinë e tij “atërore”, pikërisht aty ku ishte para shpërthimit të pandemisë së koronavirusit, pra në fund të vitit 2019 deri në fillim të vitit 2020. Në atë kohë, natyrisht, askush e dinte se një virus vdekjeprurës po përhapte dënimin duke lëvizur nën radar, pasi u përhap në heshtje dhe tinëzare në të gjithë planetin.

Akrepi është i magnetizuar nga kaosi, i motivuar nga errësira, dëshiron të arrijë situata në ekstreme dhe shijon çdo sfidë që e transformon. Ai nuk ka frikë nga fati i keq, ai shkakton fatin e tij dhe mund të rilindë nga hiri i tij. Preferon të presë lidhjet, të arrijë “vdekjen”, që të rilindë pa probleme.

Marsi dëshiron veprim dhe motivim dhe te Akrepi na motivon të transformohemi mendërisht. Të ndjekim pastrimin fizik, emocional dhe shpirtëror dhe të gjejmë veten tonë të vërtetë. Ai dëshiron që ne të njohim pikat tona të forta duke arritur ekstremet dhe ndoshta gjatë këtij kalimi ne do të ndihemi të dëshpëruar nga njëra anë dhe të fuqishëm nga ana tjetër. Marsi tregon se si ne imponohemi, si ngremë strukrturen tonë, si tregojmë forcën tonë. Në shenjën e Akrepit, Marsi forcon vullnetin tonë, forcon dëshirën tonë erotike dhe nxjerr në pah kapacitetin dhe pasionin. Pra, ai dëshiron që ne të përpiqemi të gjejmë atë që ai është më i pasionuar dhe ta vendosim atë në jetën tonë. Energjia e tij është intensive dhe ai duhet të gjejë kanalin e duhur për ta kanalizuar atë në mënyrë që të ndodhë,

Shumë herë energjia e Marsit tek Akrepi shfaqet si rënkime apo introversion. Pra, është më mirë të mos e detyrojmë veten të jemi dhe të dukemi social, pasi në fakt nevoja jonë shpesh do të jetë izolimi.

Kthimi në Mars

Nëse keni lindur me Marsin në Akrep, ky kuptim është kthimi i Marsit tuaj të lindjes. Gjatë kësaj periudhe mund të shqetësoheni për çështje financiare, trashëgimore, tatimore, por edhe më të thella, si ato psikologjike dhe seksuale. Është një periudhë introversioni, por me një ndjenjë të fortë dominimi dhe fuqie. Mund të lindin pasione intensive dhe marrëdhënie të stuhishme.

Aspektet e rëndësishme të Marsit nga Akrepi

Më 4 nëntor 2021, Marsi formon një lidhje me Hënën e re në Akrep dhe një katerkendesh  konvergjente me Saturnin dhe në kundërshtim me Uranin. Me pak fjalë, vini re këtë datë në kalendarin tuaj, sepse konsiderohet “URGJENTE”. Të gjitha këto aspekte do të nxjerrin në sipërfaqe emocionet tona negative. Pak ditë para dhe pas 4 nëntorit 2021 do të jemi nervoz, të dhunshëm, hakmarrës, egoistë dhe pasionantë. Tensionet në familje dhe marrëdhëniet do jenë të forta. Ne do të ndihemi të kufizuar, të dëshpëruar, të pakënaqur dhe konfliktet me partnerin tonë do të jenë të vështira për t’u shmangur nëse i çojmë gjërat në ekstrem. Ngjarjet e trishta që përfshijnë fenomene intensive gjeofizike ose meteorologjike, akte dhune dhe fanatizmi, të cilat mund të shkaktojnë edhe zhvillime politike mund të jenë në lajme. Harta e Bashkimit Evropian është interesante pasi do të jetë në fazën e kthimit të Saturnit në horoskopin se lindjes  . Grafiku i saj astrologjik ka Diellin dhe Marsin në Akrep në katror me Saturnin në Ujor. 7 javët e ardhshme mund të krijojnë trazira më të mëdha në Evropë

Më 10 Nëntor 2021 Marsi në lidhje me Mërkurin në Akrep na bën të shqetësuar dhe të padurueshëm dhe vështirë se do të jemi në gjendje të përqendrohemi në mendimet dhe veprimet tona. Ne do të përfshihemi në diskutime, por gjykimi ynë i nxituar dhe egoizmi do të na bëjnë të ndërpresim bashkëbiseduesit tanë dhe të nxjerrim përfundime të gabuara. Vështirë se do të durojmë refuzimin nga njerëzit që duam dhe do ta kapim ankesën. Karakteristikë e ditës do jenë vendimet impulsive që do na çojnë në gabime.

Në pasditen e së njëjtës ditë, Marsi formon një katerkendesh  të saktë me Saturnin në Ujor. Lodhja dhe zhgënjimi do të mbizotërojnë ditën, si dhe nervat dhe stresi. Kendet  e Marsit dhe Saturnit në dy vitet e fundit kanë qenë në krye të kufizimeve dhe salloneve.

Më 17 Nëntor 2021, Marsi, në kontrast të plotë me Uranin retrograd në Dem, na bën të shqetësuar dhe rebelë. Duhet të jemi tepër të kujdesshëm, sepse tensioni dhe problemet mund të lindin papritur dhe nga hiçi. Një fjalë e gabuar, një lëvizje e gabuar mund të çojë në pasoja fatale. Kujdes nga nervat dhe pakujdesia pasi janë të mundshme aksidente qoftë në rrugë qoftë në shtëpi.

Më 29 nëntor 2021, Marsi në një trekëndësh me Neptunin  retrograd tek  Peshqit forcon imagjinatën dhe intuitën tonë. Kushtojini vëmendje shenjave dhe ëndrrave tuaja.

Më 8 dhjetor 2021, Marsi formon një katerkendesh  me Jupiterin në Ujor dhe nga njëra anë mund të na bëjë aktivë dhe punëtorë, por nga ana tjetër mund të lindë skepticizëm apo dyshim dhe mund të shpërthejnë tensione, grindje dhe priremi të jemi të hidhur. dhe e ashpër.

Ndikimi i Marsit në dhjetëditëshin e shenjave të zodiakut

Gjatë kalimit të Marsit nga shenja e Akrepit, ndikimi do të “prekë” dhjetëditëshin e shenjave.

Dhjetë ditët e para do të pranojnë ndikimin e Marsit nga 30/10/2021 deri më 11/11/2021. Dhjetëditëshi i dytë nga 11.12.2021 deri më 28.11.2021 dhe dhjetëditëshi i tretë nga 29.11.2021 deri më 13.12.2021.

DASHI

Kalimi Mars sunduesi juaj në Akrepi ndikon ne shtepine e tetë  Diellore (e qeverisur nga Plutoni, planeti sndimtari I  Akrepit) dhe kërkon qetësi. Gjatë kësaj periudhe (30/10-13/12) do të jeni më të pasionuar dhe ne dashuri , por mund të keni edhe një ndikim  me partnerin dhe mund të dëshironi të kontrolloni lëvizjet e tij dhe kjo do të krijojë tension mes jush. Presionet që do të merrni do të jenë të shumta dhe mund të hasni vështirësi në arritjen e qëllimeve ose do të ndjeni se njerëzit përreth jush po ju bëjnë presion ose se po komplotojnë kundër jush. Por ju duhet të përqendroheni më shumë në punën tuaj dhe më pak në thashethemet dhe qëllimet e të tjerëve. Duhet të tregoheni të kujdesshëm për financat tuaja dhe veçanërisht për paratë e partnerit, kreditë, taksat, fparat e sigurimeve dhe asgjë mos  i lini rastësisë. Shmangni vendimet e rëndësishme financiare dhe mos bëni lëvizje të nxituara në fushat e investimeve, duhet t’i jepni rëndësinë e duhur dhe të mendoni dy herë përpara se të investoni para. Mund të jeni nën një presion të madh me orarin dhe kërkesat tuaja të punës dhe mund të ndiheni të lodhur  dhe nervoz. Mundohuni të pushoni sa më shumë dhe mos shpërtheni te njerëzit e gabuar dhe sidomos tek partneri/e, pasi keqkuptimet mes jush nuk do të mungojnë dhe në fakt arsyeja mund të jetë një çështje financiare. Mund të shfaqen probleme që lidhen me shëndetin tuaj. Kujdes nga lëndimet. Mund të keni edhe takime karmike me njerëz që mund t’ju ndryshojnë jetën.

DEMI

Marrëdhëniet dhe partneritetet do të ndikojë në tranzitin e Marsit në Akrepi që prek shtepi në horoskopin tuaj diellor. Marsi përballë do ju bëjë më l uftarak, por edhe më agresivë dhe dominues dhe sjellja juaj do të perceptohet nga të tjerët si egoiste. Do ndjeni shumë stres dhe presion dhe do nxirrni një person me pushtet, gjë që mund të krijojë probleme si në bashkëpunimet ashtu edhe në marrëdhëniet tuaja. Nëse nuk arrini të kontrolloni nervat dhe shmangni tensionet dhe debatet, do të dëmtoni karrierën, marrëdhëniet, por edhe martesën nëse jeni i martuar. Është më mirë ose të flisni me partnerin tuaj dhe të kërkoni mirëkuptimin e tij/saj, sesa të kërkoni që të tjerët të kërcejnë me ritmet tuaja. Mundohuni ta kanalizoni gjithë këtë energji në kanale krijuese, në mënyrë që të bëhet shumë punë dhe jo vetëm të mos pajtohemi dhe t’ua vëmë zërin të tjerëve. Në përgjithësi do të ketë sqarime në marrëdhënie dhe mund të dalin në sipërfaqe ankesat dhe dobësitë. Sigurisht që mund të dalin propozime dhe bashkëpunime të reja, por edhe marrëdhënie të reja. Për më tepër, ky kalim mund të nxjerrë në sipërfaqe çështje që lidhen me çështje juridike apo procese gjyqësore. Kujdesuni edhe për shëndetin tuaj, pasi mund të keni probleme me gjumin për shkak të rritjes së presionit psikologjik.

BINJAKËT

Marsi është tregues i forcës dhe guximit dhe gjatë kalimit të tij në shenjën e Akrepit, pra nga data 30/10 deri në 13/12, do të testojë qëndrueshmërinë tuaj. Do të keni nevoja dhe detyrime të shtuara në përditshmërinë tuaj dhe oraret do jenë rraskapitëse. Do ndiheni nën presion dhe do preferoni t’i bëni gjërat vetë për t’i përfunduar një orë më parë, por kjo nuk do të jetë gjithmonë e lehtë. Megjithatë, pavarësisht presioneve dhe tensioneve që mund të shkaktohen, do të keni energji për të përballuar dhe për të kryer shumë punë. Dinamizmi juaj do të sjellë rezultate në karrierë dhe nëse jeni në kërkim të një pune mund t’ju jepet tani mundësia për të gjetur atë që dëshironi. Por ju duhet të l uftoni, asgjë nuk do t’ju jepet pa e perfituar ate( falas ). Ende, Natyra juaj optimiste do ju lejojë të merrni vendimet e duhura për të ardhmen tuaj dhe të afroheni edhe më shumë me partnerin. Por gjembi i madh do të jetë sjellja juaj e papritur dhe zemërimi juaj që nuk mund ta kontrolloni, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja profesionale. Nëse arrini të mos shpërtheni tek ata që ju rrethojnë, sepse jeni të stresuar dhe të rraskapitur, atëherë do të arrini të përballoni një shenjë pozitive nga kjo periudhë. Por për shkak se kërkesat e të tjerëve do të jenë të shumta dhe do të vraponi vazhdimisht, duhet të kujdeseni për shëndetin dhe gjendjen tuaj fizike. Vendosni një orar dhe kushtojini vëmendje dietës tuaj dhe gjeni kohë për të pushuar pak dhe për të relaksuar energjinë tuaj në mënyrë krijuese ose me stërvitje dhe jo për ata që ju rrethojnë! 

GAFORRJA

Marsi në shenjën e Akrepit do ju bëjë më energjikë dhe pasionantë. Do të jeni më aktivë, konkurrues, shumë erotikë dhe aspak të disiplinuar. Do të dëshironi të impononi veten, dëshirat tuaja dhe do të vendosni “Unë” tuaj mbi gjithçka dhe mbi të gjithë. Në të njëjtën kohë, do të keni energji dhe do t’i kryeni detyrat në kohë dhe nëse keni detyra në pritje nga e kaluara që nuk keni arritur t’i kryeni, tani do të keni mundësi t’i kryeni ato. Gjatë kohës që Marsi do të jetë në Akrep (30 / 10-13 / 12) do të kaloni momente të bukura dhe do të rrisni rrethin tuaj shoqëror. Do jeni intensivisht te dashuruar  dhe do kërkoni kohë për kënaqësi me partnerin nëse jeni të fejuar ose do bëni njohje të reja nëse jeni të lirë. Është një kohë e mirë nëse synoni të keni një pasardhës. Ju që jeni prindër mund t’ju duhet të mbështesni fëmijët tuaj, të cilët mund të përballen me një problem ose, nga ana tjetër, mund të përballen me presione dhe konflikte me ta. Mund t’ju kërkohet të merrni vendime të rëndësishme në jetën tuaj ose të hapni horizontet për një temë të re ose një plan biznesi. Gjithashtu, mos harroni se deri më 13 dhjetor duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë si stilit tuaj egoist, ashtu edhe shpenzimeve të papritura që mund të lindin.

LUANI

Marsi në shenjën e Akrepi ndikon ne shtepine e 4 te shenjes suaj Diellore, ndaj duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm me marrëdhëniet tuaja familjare. Disa çështje mund të lindin me prindërit ose njerëzit me të cilët jetoni dhe nuk do të jeni në gjendje të bini dakord për atë që dëshironi. Ndoshta mund të lindin disa çështje pronësie apo trashëgimie të cilat mund të çojnë në grindje dhe polemika. Nga ana tjetër, mund të ketë një ndryshim në vendin ku jetoni dhe ju mund të rinovoni ose të zhvendoseni në një shtëpi tjetër. Në përgjithësi, ky mendim ju trondit të shpirtin e brendshem dhe është si të krijoni një tension në shpirtin tuaj. Do jeni në ankth të vazhdueshëm dhe sjellja juaj e “pashpjegueshme” do të shkaktojë vështirësi në marrëdhëniet me ata që ju rrethojnë. Ju nuk keni nevojë të hyni në diskutime serioze me partnerin tuaj gjatë kësaj periudhe (30 / 10-1 /12), sepse nuk do të keni avantazh dhe ka shumë mundësi që të përfundoni në zënka që do t’ju rëndojnë stresin. Për shkak se mund të ketë shqetësime dhe vështirësi, duhet të ruani gjakftohtësinë dhe të kujdeseni për shëndetin tuaj, pasi stresi psikologjik do të shpërblehet. Mund të gjeni një buton tek një person miqësor që ju kupton dhe ndjen nevojat tuaja. Përgjegjësitë tuaja profesionale do të jenë të shumta dhe mund të ketë vonesa në arritjen e objektivave, por mos e lini ne harres dhe mos rrezikoni.

Virgjëresha

Mars në Akrepi në Shtëpine e trete tuajen te horoskopit diellor do të sjellë ritme të shpejta në jetën tuaj të përditshme, në komunikimin tuaj dhe do t’ju bëjë të pandalshëm. Do të mendoni më shpejt, do shkarkoni vazhdimisht ide dhe do mund t’i shpjegoni më qartë. Do ndiheni plot energji dhe optimizëm dhe do arrini të bëni marrëveshje që do të shpërblehen. Në përgjithësi është një kohë e mirë për financat tuaja, për investimet tuaja dhe tani mund të shihni frytet e përpjekjeve tuaja në të kaluarën dhe ato kanë ngecur. Vetëbesimi juaj do jetë i lartë, por në të njëjtën kohë do jeni tepër agresiv, kokëfortë, nuk do bëni asnjë hap prapa nga pozicionet dhe pikëpamjet tuaja, do përpiqeni të imponoheni dhe siç e kuptoni kjo do të sjellë rezistencë të fortë. nga ata që ju rrethojnë. Mund të ketë tensione me fqinjët, me njerëzit që takoni çdo ditë, me vëllezërit e motrat dhe të afërmit e tjerë. Për sa i përket jetës suaj të dashurisë, ky pasazh do të jetë shumë premtues për ju. Do të kaloni momente romantike me partnerin, do të thyeni  mosmarrëveshjet, do të forconi lidhjet tuaja emocionale dhe të palidhurit e shenjës mund të gjejnë ndeshjen që kërkojnë. Kushtojini vëmendje udhëtimeve dhe sjelljes tuaj kur jeni ne timon.

PESHORJA

Marsi në shenjën e Akrepit ndikon në fushën e parave dhe të ardhurave tuaja dhe mendja juaj do të jetë vazhdimisht e përqendruar në portofolin tuaj deri më 13 dhjetor. Gjatë kësaj kohe mund të përballeni me situata stresuese në vendin tuaj të punës dhe duhet të punoni shumë për t’u shpërblyer për përpjekjet tuaja. Mbani një profil të ulët në marrëdhëniet e biznesit, me qetësi dhe maturi dhe jo në mënyrë agresive, për të shmangur keqkuptimet. Gjithashtu duhet të jeni të kujdesshëm në mënyrën se si i menaxhoni financat, pasi mund të jeni të fiksuar pas shpenzimit të parave shtesë për familjen ose shtëpinë tuaj. Ju gjithmonë do të keni parasysh se si të mobilizoheni për të fituar më shumë para, për të bërë një fillim të ri, një biznes të ri. Madje ka një rast që në mënyrë të njëanshme vendosni për një investim apo një blerje dhe kjo do t’ju sjellë ballë për ballë me familjarët tuaj (sidomos me të moshuarit) dhe do të keni polemika dhe zënka. Nëse ecni me maturi dhe realizëm dhe menaxhoni siç duhet, atëherë do të keni një fitim, por nëse bëni lëvizje të nxituara që përfshijnë rrezik, mund ta paguani shtrenjtë.

AKREPI

Marsi viziton shenjën tuaj të horoskopit më 30/10 dhe do të qëndrojë deri më 13/12 për t’ju sjellë në qendër të zhvillimeve. Do të ndiheni sikur ju kane injektuar me adrenalinë, pasi energjia juaj do të jetë e lartë, si dhe vetëbesimi. Mendja juaj do të funksionojë me një mijë xhiro ne sek, do të jeni konkurrues dhe do të kërkoni që të tjerët të punojnë me ritmin tuaj. Do të dëshironi të impononi mendimin tuaj pa asnjë dozë diplomacie dhe nuk do të lini asgje ne meshire te fatit. Siç e kuptoni kjo do të sjellë reagime dhe tensione. Në përgjithësi, presioni do të jetë i madh dhe marrëdhëniet tuaja me të tjerët në të kuqe. Do vraponi në punë dhe nuk do arrini dot dhe do t’ju duhet të punoni shumë dhe të bëni një lu ftë të madhe për të provuar vlerën tuaj. Koha e lirë do të jetë minimale dhe… rraskapitja do të bëhet shoqëruesi juaj, ndërsa nxitimi juaj mund t’ju sjellë në telashe dhe të keni aksidente të vogla, ndaj kini kujdes. Në përgjithësi duhet të jeni të kujdesshëm në mënyrën e shprehjes dhe shpërthimet e inatit qoftë ndaj kolegëve, të afërmve apo partnerit, sepse me sjellje agresive do t’i çoni marrëdhëniet tuaja në një nivel shume  te ulet .

SHIGJETARI

Marsi do të kalojë në shtëpine e 12 te shenjes  tuaj diellor dhe mund të ndiheni të merzitur , të padrejtë nga te tjeret  dhe kjo mund t’ju sjellë një tension mendor dhe acarim intensiv. Por sa më shumë te mërzitur dhe te zemëruar të jeni, aq më shumë pengesa i vendosni vetes. Kjo periudhë (30 / 10-13 / 12) nuk është koha e duhur për të marrë vendime për të ardhmen e punës dhe as për t’i çuar më tej situatat. Është një periudhë më e vetmuar, por thelbësore, për të kuptuar se nuk duhet të mbështeteni tek të tjerët por të besoni tek vetja dhe pikat tuaja të forta. Do të ketë gjithashtu një sfond të fortë në vendin e punës dhe kjo do të thotë dy gjëra, nëse jeni duke bërë lëvizje që nuk jeni ende gati t’i shpallni ose dikush tjetër po hap gropën pas shpine, por kjo nuk do të thotë se do të bini në kurth.. Me gjakftohtësi dhe durim gjithçka do të zbulohet dhe nga mesi i dhjetorit maskat do të bien. Për gjashtë javët e ardhshme, përpiquni të jeni pranë njerëzve të besimit tuaj të plotë, të cilët ju bëjnë të ndiheni të sigurt dhe të qetë dhe i japin më shumë rëndësi shëndetit dhe fitnesit tuaj.

BRICJAPI

Nga data 30/10 deri në 13/12, kur Marsi do të jetë në Akrep, është një periudhë kur duhet të vendosni synimet tuaja për të ardhmen dhe të filloni zbatimin e tyre. Çelësi i suksesit qëndron në punën në grup dhe respektin e ndërsjellë me partnerët tuaj. Nëse të gjithë punoni së bashku për të mirën tuaj të përbashkët, atëherë rritja dhe fitimet do të vijnë së shpejti. Por nëse përpiqeni t’i urreni dhe lëvizni kundër tyre ose ata ju lënë mënjanë, atëherë përpjekjet tuaja do të bien në vesh të shurdhër dhe kundërshtarët tuaj do ta fshijnë suksesin. Ekziston edhe mundësia e investimit ose blerjes së një prone. Në të njëjtën kohë, gjatë kësaj periudhe jeta juaj shoqërore do të marrë flakë. Do të keni dalje dhe takime me shumë njerëz, por mos tregoni sjellje egoiste, sepse nuk do të shmangni tensionet me miqtë tuaj. Përdorni energjinë tuaj pozitivisht dhe forconi marrëdhëniet tuaja në një nivel besimi. Bëni të njëjtën gjë me partnerin nëse jeni në një lidhje dhe kaloni momente të bukura që do t’ju lidhin më shumë. Nëse jeni beqarë do të keni mundësi të krijoni njohje të reja që mund të çojnë në një marrëdhënie të këndshme. Kujdesuni për shëndetin tuaj, sepse nëse jeni indiferentë mund të shfaqen probleme.

UJORI

Marsi nga Akrepi ndikon në mesnatën tuaj dhe vetëbesimi juaj do të rritet ndjeshëm dhe do të jeni të mobilizuar në planet tuaja profesionale. Në përgjithësi, ky ndikim është pozitiv dhe problemet që lindin janë minimale dhe ndodhin vetëm nëse nuk jeni të kujdesshëm dhe nuk i njihni nevojat e të tjerëve. Nuk duhet të debatoni, por qëndroni me bashkëpunëtorët dhe ata që kanë fjalën tuaj në punën tuaj, sepse konkurrenca nuk sjell rezultate të mira. Do të jeni ambicioz dhe të ashpër në punë dhe kjo do t’ju ndihmojë nëse jeni shefi i vetes suaj. Por nëse keni shefa dhe partnerë, atëherë nuk duhet të jeni agresivë, pasi tensionet nuk do të mungojnë. Ju gjithashtu duhet të jeni më pajtues, të tonifikuar dhe më të kujdesshëm me prindërit tuaj, shefat dhe kur bëhet fjalë për çështje ligjore, pasi mund të ndiheni nën presion ose të kërcënuar dhe të reagoni në mënyrë spazmatike. Mos harroni se përpjekjet që bëni tani do t’ju ndihmojnë në të ardhmen, megjithëse mund të hasni gabime të së kaluarës, por përsëri, thjesht shikoni përpara dhe mendoni për investimet tuaja afatgjata. Mund të merrni ndihmë nga një i afërm ose një person i rëndësishëm që do t’ju qëndrojë pranë. Ju që po studioni do të favorizoheni, si dhe ata që tani po fillojnë trajnimin tuaj në një lëndë apo seminar të ri. 

PESHQIT

Marsi në Akrep për gjashtë javët e ardhshme do të ndikojë në shtepin e  9 të në shenjen  tuaj diellore, që ka të bëjë me vlerat tuaja, zhvillimin tuaj shpirtëror, edukimin dhe udhëtimin. Do të jeni në kenaqesin tuaj  krijues dhe shpirtëror dhe mund të bëni lëvizje për të hapur krahët dhe horizontet tuaja. Disa mund të duan të zgjerojnë njohuritë e tyre dhe të fillojnë disa studime, të tjerë mund të organizojnë udhëtime që do t’ju ndihmojnë të vini në kontakt me kultura të tjera dhe të takoni njerëz me mënyra të ndryshme të të menduarit. Ju gjithashtu mund të dëshironi të udhëtoni për të rinovuar marrëdhënien tuaj dhe për t’u afruar më shumë me partnerin tuaj. Ka shumë skenarë, por ajo që duhet të keni kujdes është sjellja juaj, sepse nëse i shtyni të tjerët për atë që dëshironi ose besoni, mund të keni efekt të kundërt. Për shembull, nese keni qene pak larg partnerit tuaj dhe keni organizuar nje udhetim per dy veta, por pa e pyetur dhe pa marre parasysh nese ai/ajo eshte ne presion per te punuar dhe nuk mund te largohet, atehere nuk do te llogaritet qellimi juaj, por presioni qe ushtroni. . Në përgjithësi, duhet të jeni të kujdesshëm ndaj opinioneve dhe vendimeve të njëanshme, sepse ato do të sjellin më shumë probleme sesa janë. Do të jeni të preokupuar edhe me çështjet ligjore dhe me çdo kusht për të shmangur grindjet për pikëpamje subjektive (politike, feje), në fund të fundit secili ka të drejtë të besojë atë që do dhe nuk detyrohet të ndjekë imponimet tuaja. Në punë do të ketë përgjegjësi të shtuara dhe presion nga ndryshimet e papritura, të cilat mund të jenë edhe hapësinore. Mund t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme në të ardhmen e afërt, por në asnjë rrethanë nuk duhet t’i merrni ato të gjaknxehtesi. Kerkohet program disiplinë dhe një plan për gjithçka, nga paratë qe keni shperdoruar  e deri tek shëndeti juaj.

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Trending