Connect with us

Horoskopi

Muaji nentor vjen me eklipsin henor ne 19 Nentor/ Astrologu Jorgo Pulla jep parashikimin e muajit

Published

on

Parashikimet mujore: Nëntor 2021:

Mbyllja përfundimtare e qarqeve problematike në masën më të madhe te qen ndonje here !

Nëntori është muaji që na vë në kontakt me nevoja, pasiguri dhe situata më të thella. Ndikimet nga ky muaj dhe ne te ardhmen do të sjellin zhvillime të rëndësishme kryesisht në nivel ekonomik dhe psikologjik. Në të njëjtën kohë, po hyjmë në një periudhë Eklipsesh që do të jenë veçanërisht intensive dhe dinamike.

Nëntori, muaji i Akrepit, është një muaj i veçantë këtë vit, pasi rëndësia e tij astrologjike nuk është e zakonshme. Së pari ky muaj sjell eklipsin e parë në aksin Demi-Akrep. Shumë eklipse në këtë bosht material dhe ekonomik do të pasojnë në vitet në vijim, duke formuar një situatë të re në ekonominë botërore.

Eklipsi është Hënor do të ndodhë më 19/11/2021. Fokusi i këtij eklipsi është në Amerikë, pasi përkon me ditëlindjen e Presidentit Joe Biden. Zhvillimet nga Nëntori në pranverë do të jenë te veshtira mjaft për SHBA-në.

Së dyti më 5.11.2021 Afërdita kalon tek Bricjapi, ku do të qëndrojë për 4 muaj të tërë deri më 05.03.2022. Kjo do të ndodhë sepse do të kthehet në retrograde nga 19/12/2021 deri më 28/01/22. Afërdita retrograde në këtë shenjë sjell shqetësime për situatën financiare, por vë në plan të parë edhe çështjen e energjisë. Në Nëntor, kur do të kalojë nën hijen e kursit të tij retrograd nga eklipsi e në vazhdim (19 Nëntor 2021), do të na japë shenjat e para se çfarë saktësisht mund të presim gjatë sezonit të festave.

Muaji fillon me një Hënë të re në Akrep që eshte ne kundërshtim me Uranin, planetin e të papriturave, surprizave dhe kaosit. Vendi ynë është shumë i ndikuar nga kjo Hënë e re e cila krijon intensitet më të madh, ngjarje të paparashikueshme dhe një shpërthim fenomenesh natyrore, meteorologjike dhe gjeofizike. Duhet të jemi më të kujdesshëm për datat kur formohen Kendet e sakta të Diellit dhe Marsit me Uranin ne katrorët me Saturnin. Kendet e Nëntorit ndikojnë edhe në harten astrologjike të Bashkimit Evropian, por edhe Turqisë dhe Izraelit.

CilaT janë ditet më te mira për të rezervuar takimet tuaja të rëndësishme?

Kur duhet të bëni një fillim të ri? Kur duhet të jeni të kujdesshëm për çështjet shëndetësore dhe veprimet dhe vendimet e parëndësishme?

Shënoni të mirat dhe të këqijat e nëntorit për të organizuar më mirë orarin tuaj.

1 Nëntor: Muaji hyn me një aspekt pozitiv mes Mërkurit dhe Jupiterit, një trekëndësh i mrekullueshëm që favorizon komunikimin, lajmet e mira, tregtinë, studimet, çështjet e transaksioneve, blerjet dhe shitjet, intervistat, start-up-et, udhëtimet.

Ndikon pozitivisht Dashi, Binjakët, Luani, Peshorja, Shigjetari dhe Ujori me ditëlindjet në dhjetëditëshin e tretë apo ato të Diellit apo ashendentit afër shkallës së 22-të.

2 nëntor: katerkendeshi  i Mërkurit formohet nga Peshorja me Plutonin në Bricjap. Ajo ndikon në mënyrën tonë të të menduarit duke theksuar negativitetin, sfondin, dyshimin, hakmarrjen. Pak vemendje  Dashi, Peshorja, Gaforrja dhe Bricjapi duhet të jenë më të kujdesshëm në komunikim, pasi Dielli apo ashendenti i tyre është afër 24 gradëve të këtyre shenjave.

4 Nëntor: Hëna e re zhvillohet njëkohësisht me kundërshtimin Diell-Uran që përfundon pak pas mesnatës së datës 4 deri në 5 Nëntor, duke sjellë zhvillime kataklizmike në jetën tonë të përditshme, ndryshime të papritura, trazira, tensione, ngjarje të papritura që prekin një nivel global. Më shumë preken Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori me ditëlindje në dhjetëditëshin e dytë dhe konkretisht afër 12 gradëve të shenjave të tyre të zodiakut apo ata që kanë horoskop afër 12 gradëve të shenjave të mësipërme.

Hëna e Re në Akrep më 04.11 është tipike për ngjarjet që mund të ndodhin brenda këtij muaji. Humori subversiv dhe i papritur mund të çojë në konflikte intensive dhe mbyllje përfundimtare. Kontrasti i saktë i Rezeve me Uranin nga Demi lëkundet atmosferën dhe çon në zhvillime të papritura që do të ndikojnë në çështjet ekonomike, marrëdhëniet personale, psikologjinë tonë. Kushtet nuk do jenë të lehta për shenjat e zodiakut të Kryqit Fiks të dhjetëditëshit të dytë (Demi, Luani, Akrepi, Ujori) pasi quhen në një mjedis shumë të elektrizuar për të ruajtur ekuilibrin në nivel personal, profesional dhe familjar.

5 Nëntor: Afërdita zhvendoset në Bricjap ku do të qëndrojë deri më 6 mars 2022. Është një lëvizje që do të jetë shumë shqetësuese për ne pasi në dhjetor Afërdita do të fillojë kursin e saj retrograd duke na ftuar të marrim kontakt mbi substancën me nevojat tona. . Në këtë shenjë të veçantë, Afërdita e përqendron vëmendjen tonë në mjedisin social. Çështjet që kanë të bëjnë me evolucionin e marrëdhënies dhe imazhin tonë në shoqëri do të na shqetësojnë shumë. Kujdes nga distancimi emocional që mund të shkaktojë tension dhe probleme në marrëdhëniet romantike.

6 Nëntor: Mërkuri tashmë ka avancuar në shenjën e Akrepit dhe të shtunën më 6 nëntor formon një gjashtëkëndësh me Afërditën, një aspekt pozitiv për komunikimin tonë, kontaktet tona, shprehjet e ndjenjave tona. Aspekt ndihmës për diskutime, por edhe lëvizje, për Akrepat, Bricjapët, Virgjëreshat, Gaforret me ditëlindje në fillim të shenjave të tyre të horoskopit apo ata që kanë Diell apo horoskop në shenjat e mësipërme afër shkallës se pare Merkuri  kalon te Akrepi duke përforcuar dyshimin dhe nevojën për t’u përkushtuar ndaj çështjeve financiare që duhen zgjidhur. Marrëveshjet me palët e treta favorizohen për sa kohë ne i besojmë instinkteve tona dhe nuk futemi në kurth në dyshime dhe frikëra që na mundojnë.

10 nëntor: Një nga ditët më kërkuese të të gjithë muajit, pasi kemi tre Kende intensive në të cilat Merkuri dhe Marsi marrin pjesë me Saturnin. Sesioni Merkur-Mars atë ditë është nga njëra anë një aspekt dinamik, tregon zgjuarsi dhe vendosmëri, por mund t’i çojë lehtësisht në nxitim dhe zemërim ata që ndikojnë në të. Në të njëjtën ditë, katrori i Mërkurit me Saturnin formohet te Ujori natën vonë, duke gdhirë 11/11, katerkendeshi i Marsit me Saturnin. Këto aspekte prekin edhe 11 Nëntorin. Vështirësitë dhe pengesat në komunikim, në veprim, masa shtrënguese, problemet, kufizimet, aksidentet do të jenë trendi i këtyre dy ditëve dhe shenjat që duhet të jenë më të durueshëm, jo ​​të nxituar dhe sa më pozitivë në mënyrën se si mendojnë dhe përballen. gjërat,shenjat qe duhet te jen me te vemendeshme  janë: Demi, Akrepi, Luani, Ujori me ditëlindje në dhjetëditëshin e parë ose më saktë ata që kanë Diell apo ashendente në shenjat e mësipërme nga 5 deri në 9 gradë.

12 Nëntor: Trekëndëshi i Diellit formohet nga Akrepi me Neptunin  tek Peshqit. Një ditë që favorizon shprehjen artistike, muzikën, ëndërrimin me sy të syve, intuitën, ndërkohë që do të kapim prirjet për t’u larguar pak nga realiteti. Gaforret, Akrepat, Peshqit janë më të prekur për sa i përket vetë-shprehjes, ngjarjeve romantike dhe krijimtarisë, veçanërisht ata që kanë një Diell apo ashendenten  në këto shenja të zodiakut nga 18 deri në 22 gradë.

13 nëntor: Një tjetër ditë shpërthyese, me Merkurin në krahasim me Uranin, duke shkaktuar probleme në komunikim apo teknologji, mungesë durimi, shpërthime sjelljesh. Më të prekur janë Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori, Dielli apo ashendenten të cilëve është nga 10 deri në 14 gradë.

15 Nëntor: Dita pret katerkendeshin  e Diellit nga Akrepi me Jupiterin. Por edhe kuadratet e Jupiterit mund të tregojnë fat, mundësi, zgjidhje, por edhe shtyjnë për ekzagjerim dhe sipërfaqësi. Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori, me Diell apo ashendenten në këto shenja të zodiakut nga 21 deri në 25 gradë, janë më të prekurit.

16 nëntor: Formimi i një kendi  gjashtëkëndore midis Diellit në Akrep dhe Plutonit në Bricjap është veçanërisht intensiv dhe i fuqishëm kend qe mund të sjellë vendosmëri, efikasitet, zbulime, por edhe një tendencë të fortë për të kontrolluar gjërat. Akrepat, Bricjapët, Virgjëreshat, Peshqit dhe Gaforrja me Diell ose ashendente nga 22 deri në 26 nga shenjat e mësipërme janë më të prekurit. Por kujdes nga obsesionet dhe lojërat manipuluese në marrëdhënie.

17 nëntor: Me Marsin në krah me Uranin, slogani është kaos! Mund të ketë sulme, veprime provokuese, , zhvillime të papritura, konflikte. Fakti që përkon me ngjarjet e shum viteve me pare  e bën ditën disi më të rrezikshme me manifestime dhune. Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori me Diellin apo ashendenten në këto shenja të zodiakut nga 10 deri në 14 gradë duhet të jenë më të kujdesshëm.

18 nëntor: Trekëndëshi i Mërkurit me Neptunin  tregon intuitë dhe instinkt të fortë, frymëzim artistik, imagjinatë, zgjuarsi, kreativitet, ndjeshmëri, por edhe prirje ikjeje. Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit mund të përfitojnë nëse Dielli ose horoskopi juaj është nga 18 deri në 22 gradë nga shenjat e mësipërme.

19 nëntor: Formohet eklipsi i parë Hënor i stinës së dimrit dhe i pari në shenjat fikse të Demit dhe Akrepit. Në dy vitet e ardhshme do të pasojnë eklipse të tjera në këto shenja. Më të prekur janë Demi, Akrepi, Luani, Ujori me Diell apo ashendenten nga 25 deri në 29 gradë të këtyre shenjave.

Eklipsi Hënor në boshtin Akrep – Demi i kthen sytë në nivel ekonomik dhe emocional, duke prekur shenjat fikse të dekadës së tretë. Fakti është se lidhja e Hënës mund të çojë në mbylljen përfundimtare të cikleve që kanë të bëjnë me ekonominë, jetën tonë romantike në një mënyrë të mprehtë dhe jashtëzakonisht të pakëndshme. Kendi  i Rrezeve  me Jupiterin tek Ujori nuk përjashtohet të çojë në ekzagjerime, arrogancë, situata të pamatshme që do të lëkundin besimin.

Kundërshtimi i Marsit nga Akrepi me Uranin tek Demi rrit surprizat dhe konfliktet pasi zbulon sekrete dhe procese prapaskenash që do t’ju shqetësojnë. Kjo periudhë nuk është e përshtatshme për vendime që mund të stigmatizojnë jetën tonë, ndaj është më mirë të marrim kohë dhe të shmangim konfrontimet, marrëveshjet, diskutimet që nuk do të zhvillohen siç presim.

20-21 nëntor: Kemi dy aspekte të Mërkurit që formohen në mëngjes herët dhe në mëngjesin e 21 nëntorit, por ndikojnë në atë të mëparshëm. Merkuri  formon nje katror me Jupiterin, një kend  që nuk është negative, por mund të ketë thashetheme, sipërfaqësor në mënyrën se si i perceptojmë gjërat apo shprehim pikëpamjet tona, përhapjen e thashethemeve ata që kanë diellin apo ashendenten duhet të jenë më të kujdesshëm në shenjat fikse. të Demit, Akrepit, Luanit dhe Ujorit nga 22 në 26 gradë.

Mëngjesin e 21 nëntorit, Mërkuri formon një gjashtëkëndësh me Plutonin në Bricjap, i cili na ndihmon të kemi mendim eksplorues, të zgjidhim lehtësisht misteret dhe enigmat mendore, të përqendrohemi në qëllimet tona. Prek pozitivisht kryesisht Virgjëreshat, Akrepat, Bricjapët, Peshqit, Gaforret, Dielli apo horoskopi i të cilëve janë nga 22 deri në 26 gradë të këtyre shenjave. 22 nëntor: Dielli kalon në Shigjetar, duke rritur ndjeshëm disponimin tonë pozitiv ndërsa dalim nga një periudhë introversioni intensiv. Por të mos harrojmë se jemi nëpër eklipse kështu që ngjarjet do të lidhen me mjedisin tonë më të gjerë, dijen, fenë, dogmatizmin. Kushtet janë të favorshme për zhvillimet në punët e jashtme, reklamat dhe tregtinë. Në të njëjtën kohë, çështjet juridike po dalin në pah pasi është koha për t’i trajtuar ato në mënyrë efektive.

24 nëntor: Mërkuri kalon tek Shigjetari, duke forcuar nevojën për komunikim, për udhëtime, për t’u angazhuar me objekte shpirtërore që na interesojnë. Arroganca dhe prirja dogmatike mund të çojnë në konfrontime me njerëz nga mjedisi më i gjerë. Le të përfitojmë nga ky kalim për të udhëtuar drejt destinacioneve të afërta dhe të largëta dhe për të fituar përvoja të reja që do të na shoqërojnë gjatë jetës sonë.

29 Nëntor: Dielli takohet me Mërkurin duke ndryshuar pozicionin e zodiakut dhe duke kaluar te Shigjetari. Është një pozicion ndihmës për komunikim, kontakte, diskutime, udhëtime. Kryesisht ndikon pozitivisht tek Dashi, Luani dhe Shigjetari dhe negativisht Binjakët, Virgjëresha dhe Peshqit, nëse Dielli ose horoskopi i tyre është nga shkalla e 5-të deri në të 9-tën e shenjave të mësipërme.

Në të njëjtën ditë, trekëndëshi i Marsit nga Akrepi në Poseidon tek Peshqit përfundon. Është një aspekt që i jep një dimension më artistik veprimit tonë, ndihmon imagjinatën tonë të jetë evidente në mënyrën se si bëjmë edhe përditshmërinë tonë dhe nxjerr në pah çështjet që lidhen me mjekësinë, në det. Favorizon Gaforret, Akrepat dhe Peshqit, dielli ose horoskopi i të cilëve është nga 18 deri në 22 gradë të shenjave të mësipërme.

30 nëntor: Dielli formon një gjashtëkëndësh me Saturnin, një aspekt pozitiv që na ndihmon të jemi më metodikë në zgjidhjen e problemeve, më të fokusuar dhe më të disiplinuar në qëllimet tona, sjell justifikim dhe shtyn të marrim përgjegjësi. Favorizon Shigjetarin, Luanin, Dashin, Binjakët, Peshoren dhe Ujorin, Dielli apo ashendenti i të cilëve ndodhet nga 5 deri në 10 gradë të këtyre shenjave.

Vini re edhe ditët kur Hëna do të jetë në shenjat fikse të Demit, Akrepit, Luanit dhe Ujorit, pasi këto janë ditët me intensitetin më të madh dhe që sjellin ngjarje më të lehta.

4, 5 nëntor: Hëna në Akrep, Hëna e re

10, 11, 12 nëntor: Hëna në Ujor

17, 18, 19 nëntor: Hëna në Demi – Hëna e plotë – Eklipsi i Hënës

25 nëntor 26: Hëna në Luan

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Trending