Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 1-7 Nentor sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja qe do e nis muajin Nentor me mbaresi

Published

on

Dashi

Këtë javë do të kërkoni diçka të veçantë në veprimet ose vendimet e të afërmve tuaj. Ata mund të kenë qëllime të ndershme dhe të hapura, por do t’ju ndihmojnë të arrini diçka në jetën tuaj ose t’ju duhet ndihma e tyre për të arritur qëllimin tuaj. Informacioni ose lajmi në lidhje me një mik do të jetë një rast për të biseduar me miqtë ose të afërmit tuaj. Java sjell një njohje të re me një person të cilit nuk nxituat që t’i besonit.

Gjatë këtyre ditëve do të keni një mundësi për të shijuar suksese, ngjarje ose mbledhje specifike dhe do të përjetoni një emocion të veçantë rreth zgjidhjes së një problemi që është i rëndësishëm për ju. Do të përfitoni nga suksesi i një burri. Mund të arrini rezultate dhe suksese të rëndësishme, falë disa njohjeve të reja nga java e kaluar ose e kësaj jave. Burrat do të kenë një kohë të mirë për të zhvilluar plane në lidhje me udhëtimet. Përvojat e dashurisë do të jenë interesante, por nuk duhet të keni frikë të tregoni ndjenjat tuaja. Gratë do të marrin në konsideratë se si ta shfrytëzojnë sa më mirë një shans që do t’u vijë gjatë këtyre ditëve.

Demi

Këtë javë do të keni mundësinë të arrini sukses, veçanërisht nëse dëgjoni intuitën tuaj. Mund të habiteni nga kontaktet e reja profesionale ose personale me njerëz të afërt dhe të largët. Disa nga planet tuaja për këtë javë mund të mos jenë të realizueshme, ose të paktën jo ashtu siç prisni. Kjo nuk duhet t’ju zhgënjejë, sepse ndonjëherë fati ka mënyrat e veta për t’i lëvizur gjërat në mënyrën më të mirë. Jini të kujdesshëm me premtimet që merrni.

Problemet në jetën në çift mund t’ju mërzisin. Do të keni nevojë për mbështetjen e njëri-tjetrit. Kjo javë paralajmëron një zhvillim të favorshëm të planeve dhe rasteve në lidhje me arsimin, karrierën, biznesin ose ngjarje të rëndësishme politike. Gjatë javës mund të planifikoni të bëni blerje në lidhje me përmirësimin e komoditetit në shtëpinë tuaj. Burrat do të befasohen nga disa ngjarje në punë. Për disa prej jush, një punë e re, një pozicion i ri, ose një ndryshim tjetër i papritur është i mundur. Gratë do të kenë një angazhim në familjet e tyre. Ju do të dëshironi t’i mësoni dikujt diçka që po e bëni edhe vetë.

Binjakët

Këtë javë do të përjetoni një zhgënjim nga njerëzit që mendonit se i njihnit më mirë. Zhgënjimi juaj mund të lidhet me dëshirën e tyre për të përfituar në një farë mënyre nga ju, nga kontaktet tuaja, ose nga natyra juaj e mirë. Është normale që disa detyra të reja të lindin në jetën tuaj, por në përgjithësi java do t’ju krijojë mundësi të favorshme. Do të jeni me fat në arritjen e sukseseve dhe qëllimeve që janë të rëndësishme për ju. Këtë javë, mund të merrni një shumë parash të papritura në lidhje me një djalë ose një burrë në familjen tuaj. Detyrat ose përgjegjësitë tuaja në punë do të kenë një zhvillim interesant. Mund të përjetoni surpriza të ndryshme, të cilat në shumicën e rasteve do t’ju japin ide të reja, do t’ju lejojnë të takoni njerëz të rinj ose do ju krijojnë ndryshme të reja.

Bëni kujdes në marrëdhëniet financiare, veçanërisht me njerëz që nuk i njihni personalisht. Gratë do të shqetësohen për problemet ose shëndetin e një burri në familje. Në përgjithësi, marrëdhëniet tuaja me burrat do të jenë delikate dhe do të kërkojnë më shumë kompromise nga ana juaj.

Gaforrja

Keni një javë të favorshme përpara për të zgjidhur problemet shtëpiake ose për të zgjidhur mosmarrëveshjet mbi pronën. Një problemi që ju ka shkaktuar shqetësim deri më tani do të jeni në gjendje t`i gjeni zgjidhjen më të mirë. Java parashikon më shumë njohje të reja, pasi ato me njerëz të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të jenë interesante dhe të rëndësishme. Gjatë kësaj jave, shmangni justifikimin e gabimeve. Qëllimi i tyre është t’ju japin një mësim, jo t’i injoroni ato.

Në punën tuaj mund të lindin kundërshtime ose konflikte, të cilat nuk ka gjasa të përshkallëzohen në diçka më serioze. Sidoqoftë, është më mirë të shmangni një situatë të tillë, duke pasur parasysh situatën dhe tensionin ku punoni ose jetoni. Këtë javë do të keni disa takime të këndshme. Këto angazhime do të priten, planifikohen ose përgatiten mirë. Burrat do të duhet të planifikojnë mirë punët e tyre shtëpiake, pasi kanë më shumë detyra dhe përgjegjësi për të kryer. I afërmi juaj i lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve do të kërkojë vëmendje. Gratë do ta kenë të vështirë të kuptojnë pozicionin ose planet e një të afërmi ose mikut të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Kontradiktat dhe konfliktet janë të mundshme.

Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë do të gjeni një zgjidhje për një situatë që lidhet me ndonjë ankth ose problem që ka të bëjë me shtëpinë ose familjen tuaj. Zgjidhja e tyre ju ka marrë shumë kohë, por e rëndësishme është që tani të mund të qetësoheni. Java do të jetë e mbarë për ribashkimin e familjeve.

Në fillim të këtij parashikimi, është mirë të dini se keni një javë të suksesshme dhe produktive përpara, në të cilën do të jeni në gjendje të arrini shumë, për sa kohë që planifikoni mirë detyrat tuaja dhe ekuilibroni reagimet emocionale. Në fund të kësaj periudhe shtatë ditore, arritjet ose humbjet tuaja eventuale do të varen plotësisht nga veprimet dhe vendimet tuaja. Gjatë javës, mund të lindë një angazhim i pakëndshëm në lidhje me një dokument ose një lloj tjetër dokumentesh, të cilin do t’ju duhet ta zgjidhni në një kohë të shkurtër. Më mirë mendoni paraprakisht për mënyrën më të mirë për t’u marrë me këtë. Kjo javë do të jetë e favorshme për një marrëdhënie romantike. Sigurisht, duke pasur parasysh situatën në vendin ku jetoni, mund të mos keni mundësi për një takim të vërtetë, por komunikimi juaj virtual do të zhvillohet mjaft mirë. Udhëtimet në lidhje me një takim romantik do të kenë një zhvillim të mirë. Burrat do të kenë arsye për gëzim ose kënaqësi, por ekziston rreziku i gabimeve serioze ose iluzioneve si në punët tuaja personale ashtu edhe në ato profesionale. Gratë do të dëshirojnë më shumë takime dhe kontakte me të afërmit ose miqtë.

Virgjëresha

Këtë javë do t’ju kërkohet të jeni shumë më të përqendruar në detyra dhe çështje të ndryshme financiare. Mos u tregoni mendjelehtë duke besuar në zgjidhjen e një problemi. Mundohuni të mos e përkeqësoni këtë problem, por të dilni nga situata, edhe nëse ju kushton një humbje të vogël. Do të jetë e vështirë të realizoni planet ose pritshmëritë tuaja këtë javë. Gjatë javës, mund të merrni një falje nga dikush që ju ka shkaktuar një problem ose një lloj tjetër tensioni. Shumë do të vizitojnë një institicion qeveritar, bankë ose një lloj institucioni tjetër për një çështje më të rëndësishme. Gjatë javës mund të keni probleme në lidhje me udhëtimet. Një aksident mund të ndodhë gjatë udhëtimit. Burrat do të duhet të bëjnë një kontroll të shpenzimeve të tyre dhe situatës së tyre financiare në përgjithësi. Gratë do ta përdorin shumicën e kohës për komunikimin virtual me gra ose për biseda telefonike.

Peshorja

Mos përdorni kursimet tuaja dhe mos u mbështetni te të ardhurat për të cilat nuk keni konfirmim real se do t’i merrni. Rreziku i zhvillimit të ngjarjeve të caktuara gjatë javës vjen kryesisht nga pritshmëritë tuaja jorealiste. Mos harroni se kjo javë do të jetë e rëndësishme të ekuilibroni të ardhurat dhe shpenzimet tuaja mirë në mënyrë që të mos gjendeni në një situatë të pakëndshme. Gjatë kësaj jave do të angazhoheni në detyra që lidhen me dokumente ose një kontratë. Shtyrja e informacionit të rëndësishëm nuk duhet të jetë shkak për panik ose emocione të tjera negative, pasi zhvillimi i disa ngjarjeve në jetën tuaj do të kërkojë një periudhë më të gjatë kohore. Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm me informacionin tuaj personal, veçanërisht me atë që ruani në telefonin ose kompjuterin tuaj personal. Ju nuk e ngarkoni veten emocionalisht dhe mendërisht. Lërini gjërat të rrjedhin natyrshëm. Disa prej jush do ta përdorin javën për të planifikuar udhëtime për në dhjetor. Burrat do të gjejnë mënyrën më të sigurt për të zgjidhur një problem në jetën e tyre. Gratë duhet të kenë kujdes nga premtimet e rreme, ofertat joshëse ose situata të tjera në të cilat rrezikojnë të mashtrohen.

Akrepi

Këtë javë do të keni nevojë për ndihmën e një personi ose institucioni të caktuar në zgjidhjen e një problemi apo situate që ju shqetëson. Në përgjithësi, java parashikon një zhvillim të favorshëm të ngjarjeve në këtë drejtim. E mira është që ju shpejt dhe lehtësisht do të gjeni mbështetjen dhe mirëkuptimin e njerëzve të rëndësishëm për ju. Këtë javë do të merrni një ftesë ose sugjerim që meriton të mendohet mirë para se të merrni një vendim dhe të përgjigjeni. Kjo do të jetë një kohë e mirë për t`u mbledhur me familjen, për të takuar dhe vizituar të afërmit të cilët nuk i keni parë për një kohë të gjatë. Java do të kërkojë më shumë vëmendje kur blini mallra të ndryshëm për shtëpinë, për nevojat tuaja personale ose për dhurata. Përqendrohuni në gjërat e domosdoshme. Bëni kujdes kur blini mallra me këste ose me zbritje dhe shmangni huatë. Nëse jeni të angazhuar në një lloj shitje, dokumentet financiare ose klauzolat e kontratës që do të duhet të nënshkruani kërkojnë vëmendje të veçantë. Meshkujt Akrep do të përballen me një javë të vështirë emocionale, pasi disa ngjarje do t’ju sjellin trishtim, zhgënjim ose ndarje. Do të jetë e vështirë për ju të flisni me njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Gratë do dalin për argëtim. Një marrëdhënie romantike pavarësisht nga statusi juaj martesor do t’ju sjellë përvoja të papritura.

Shigjetari

Këtë javë do të kaloni një gjendje depresioni ose trishtimi, për arsye të ndryshme. E mira është që ngjarjet e tjera do të pastrojnë shpejt këto gjendje pesimiste dhe do t’ju ngarkojnë me dozën e nevojshme të optimizmit dhe shpresës për të ardhmen. Gjatë javës mund të habiteni nga paratë e papritura ose një ofertë që do t’ju sjellë të ardhura shtesë. Para të papritura në buxhetin e familjes janë të mundura gjatë javës, përmes të afërmve të tjerë ose burimeve të papritura. Shumë do të duhet të zgjidhin një problem prone që ka lindur në javët e fundit. Jeta juaj e dashurisë do të zhvillohet pa shumë ndryshime. Disa prej jush do të duhet të marrin një vendim në lidhje me një histori dashuri aktuale ose të kaluar. Burrat do të kenë marrëdhënie të rëndësishme financiare me shumë gjasa me një grua. Gratë mund të ndihen të lodhura nga shumë përgjegjësi familjare.

Bricjapi

Këtë javë do të keni shqetësime financiare për shpenzimet që do të duhet të bëni gjatë këtyre shtatë ditëve. Në shumicën e rasteve, ato do të lidhen me shtëpinë tuaj, me nevojën për të riparuar ose zgjidhur një problem tjetër shtëpiak. Nëse jeni të angazhuar në një lloj shitje këtë javë, vështirë se do të merrni ofertën që prisnit. E gjitha varet nga fakti nëse jeni të gatshëm të bëni kompromis dhe me çfarë çmimi. Kjo javë do të jetë e favorshme për të bërë përparim në planet e rëndësishme për ju, përfundimi i të cilave do të jetë e rëndësishme të ndodhë deri në fund të këtij viti. Informacioni, ftesa ose sugjerimi që do të merrni gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju bëjë të mendoni para se të jepni përgjigjen tuaj. Mos nxitoni me vendimin, sepse në përgjithësi situata rreth jush, në vendin ku jetoni dhe në të gjithë botën do të jetë e paqëndrueshme. Është e mundur të kërkoni ndonjë përfitim në angazhimin tuaj eventual, por kjo mund t’ju shkaktojë më shumë humbje sesa sukses. Do të keni një marrëdhënie të komplikuar me miqtë ose të afërmit që jetojnë në një vend tjetër. Bëni kujdes kur udhëtoni për të shmangur probleme të mundshme, veçanërisht nëse ngisni makinën. Burrat do të jenë të prirur për panik, frikë të brendshme dhe paqëndrueshmëri në veprime dhe vendime. Bëni kujdes në angazhimet me burrat e lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Nuk ka kohë për shaka apo argëtim me ta. Gratë duket se i shkaktojnë vetes shqetësime dhe probleme me vendimet e tyre të nxituara dhe komentet e pamenduara mirë. Është mirë të reagoni shpejt.

Ujori

Keni një javë përpara që është e favorshme për plane. Në shumicën e rasteve, do të udhëtoni vetë ose do të planifikoni udhëtimet që synoni të bëni këtë muaj. Gjatë kësaj jave, pothuajse gjithçka që lidhet me njerëz ose institucione të ndryshme do të favorizojë zhvillimin e punëve tuaja familjare. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni kontakte më të shpeshta me miqtë ose të njohurit tuaj, dhe kjo do të ketë lidhje me ngjarje të rëndësishme në jetën e tyre. Java lajmëron lajme në lidhje me lindjen e një fëmije. Do të ketë disa ndryshime të vogla në planet tuaja të takimeve. Për sa i përket dashurisë, do të keni tendencën të jetoni me përvojat e së kaluarës ose kujtime të ndryshme do t’ju kthejnë në marrëdhënien tuaj të mëparshme. Burrat do të marrin në konsideratë se si të reagojnë ndaj një gënjeshtre ose mashtrimi nga një person që i ka shkaktuar dëm. Situata do të jetë delikate dhe do të kërkojë një reagim të kujdesshëm nga ana juaj. Gratë do të jenë të pakënaqura me rezultatet që do të arrijnë në punë ose në biznesin e tyre. Është e mundur që të jeni të angazhuar për diçka që është përtej mundësive tuaja. Kjo është një javë e pafavorshme për ndryshimet e punës, për të kërkuar një punë të re ose për të kërkuar pagë më të mirë.

Peshqit

Do të keni shpenzime më të larta këtë javë dhe disa prej tyre do të jenë të panevojshme, të padëshiruara, të paplanifikuara ose rezultat i nxitimit. Kjo do të krijojë disa vështirësi ose tension kryesisht në marrëdhëniet tuaja familjare. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni zotimin e kontratave financiare, marrëveshjeve dhe premtimeve. Në përgjithësi, kjo javë mund të jetë shumë interesante dhe dinamike. Mundësitë për të zhvilluar ose arritur ndonjë sukses do të shfaqen papritmas dhe do të kërkojnë veprim të shpejtë për të kapur shanset tuaja. Do të ketë një mundësi për një angazhim afatshkurtër, i cili do t’ju sjellë të ardhura shtesë. Java lajmëron një fejesë ose ngjarje të rëndësishme në lidhje me një të afërm. Gjatë javës do të keni takime të ndryshme përmes të cilave do të merrni informacione interesante, të dobishme ose të rëndësishme për punët tuaja. Jeni gati të mësoni lajme që do t’ju trishtojnë sepse ato do të lidhen me një person që e njihni shumë mirë. Burrat do të kenë shpenzime në lidhje me një fëmijë ose një anëtar tjetër të familjes së tyre. Marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit do të jenë të paparashikueshme. Gratë do të jenë të dashura, emocionale, të ndjeshme dhe sentimentale.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending