Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i plotë i Nëntorit nga Jorgo Pulla: Shkëlqejnë Gaforrja dhe Akrepi, ja si do u shkojë puna shenjave të tjera!

Published

on

Dashi

Nëntori duket se është një muaj shumë kërkues për të gjithë dhe gjatë tij do të krijojë nevojën që të bëni disa herë endoskopinë. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Akrepit më 4/11 mund të “zgjojë” disa emocione që ishin brenda jush por që deri më tani nuk ishit shprehur ose nuk u kishit dhënë rëndësinë e duhur. Deri në mesin e muajit do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë sektorit financiar, veçanërisht nëse ka detyrime të prapambetura dhe borxhe që vijnë nga e kaluara. Një ditë pas 11 Nentorit , Merkuri  do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri përforcon mundesine  se ky muaj do të ketë mjaft reflektim por edhe disa çështje që do të shqetësojnë menaxhimin financiar. Eklipsi Hënor që do të ndodhë në aksin Demi-Akrep më 19/11 zmadhon emocionet, nevojat, dëshirat por edhe nervat. Përpiquni të mbani një ton të qetë në të gjitha çështjet që ju shqetësojnë, pasi katrori i Jupiterit me “rrezet” e eklipsit tregon se do të ketë një humor të ekzagjeruar, gjë që nuk do të ndihmojë në mënyrën se si do të ecin gjërat. Ulni sa më shumë shpenzimet tuaja dhe rregulloni çështjet e pazgjidhura që vijnë nga e kaluara. Nga data 22/11 me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit, klima do të ndryshojë dhe do të bëhet më e lehtë për ju. Disa takime që do të keni me njerëz të veçantë duket se ju vendosin në procesin e kërkimit të njohurive të reja dhe zgjerimit të horizontit tuaj shpirtëror.

Dashuria

Klima mund të duket e rënduar këtë muaj pasi yjet e shumta që do të ekzistojnë tek Akrepi do të krijojnë introversion dhe paaftësi për të shprehur nevojat tuaja emocionale dhe jo vetëm. Hëna e re që do të ndodhë në Akrep më 4/11 mund të zbulojë emocione që nuk i prisni. Nëse ka ndjenja të ndrydhura dhe ankesa ato do të shfaqen me teper  gjatë gjysmës së parë të muajit dhe nëse jeni në një lidhje do të pregatiteni  për të bërë disa sqarime në të. Afërdita do të kalojë në shenjën e Bricjapit më 5/11 dhe në këtë shenjë do të kthehet në mënyrë te kundert  në fund të vitit. Nëse jeni të vetem, është e mundur të filloni të afroheni më shumë me një person që është në mjedisin tuaj profesional, por rrethanat astrologjike që ekzistojnë këtë muaj tregojnë se ndikimi i emocioneve nuk do të jetë një ceshtje  e lehtë. Nga data 22/11 me hyrjen e Diellit dhe pak më vonë me hyrjen e Mërkurit në shenjën e Shigjetarit, humori juaj do të ndryshojë dhe do të filloni të gjeni veten , tuaj, diçka që do të ndihmojë në zhvillimin e një marrëdhënieje që tashmë e keni krijuar . ose një njohje që ju intereson ta zhvilloni.

Puna dhe Ekonomia

Nëntori është një muaj që mund të krijojë një mundesi te mire  për çështjet e biznesit, për këtë arsye duhet të zgjidhni me kujdes personat me të cilët do të ndani të ardhmen, planet e biznesit dhe shqetësimet e mundshme që mund të keni për punën. Disa çështje nga e kaluara duket se do të shfaqen në fillim të këtij muaji dhe do të kenë nevojë për kontributin tuaj për t’i zgjidhur ato. Një çështje financiare do ju shqetësojë shumë dhe mund të jetë një nxitje për të marrë vendime për punën tuaj. Peshoni me kujdes të mirat dhe të këqijat dhe shmangni lëvizjet impulsive, të cilat mund t’ju bëjnë të fitoni diçka në afat të shkurtër, por t’ju dëmtojnë në planin afatgjatë.

Demi

Nëntori është një muaj që do të nxjerrë në pah fushën e marrëdhënieve ndërpersonale pasi duket se shumica e lajmeve do të vijnë ne kete muaj . Hëna e re që do të ndodhë në shenjën tuaj ne boshtin Dem – Akrepi më 4/11 – dhe kontrasti i saktë që do të ketë me Uranin në shenjën tuaj të zodiakut – mund të sjellë vendime të papritura që do të kenë të bëjnë ose me një marrëdhënie personale ose një bashkëpunim.  të negociosh dëshirat e tua, por në të tjera do të duhet të dëgjosh me durim atë që të tjerët do të thonë në mënyrë që të mos i bësh keq askujt. Një ditë me pas me 11 Nentore, Merkuri  do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri do të ndihmojë në sqarimin e disa çështjeve që shqetësojnë marrëdhëniet që keni me të tjerët. Një marrëveshje e re biznesi ose një ndryshim i partneritetit që keni tashmë është një rast  i mundshëm. Eklipsi i parë Hënor në boshtin tuaj (Demi-Akrep) për këtë vit do të ndodhë më 19/11. Kjo do të sjellë rirregullime dhe ndryshime në mënyrën se si menaxhoni të dhënat që ekzistojnë në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, por edhe në rëndësinë që të tjerët luajnë në jetën tuaj. Ky eklips do të tregojë se disa mundesi  qoftë të marrëdhënieve personale apo të bashkëpunimeve janë mbyllur dhe në vend të tyre do të hapen të rinj. Më 22/11 Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit dhe dy ditë më vonë Merkuri  e ndjek në të njëjtën shenjë.

Dashuria

Afërdita do të kalojë në shenjën e Bricjapit më 5/11 dhe do të qëndrojë aty për disa muaj pasi në fund të vitit do të rikthehet ne retrograde. Në pozicionin e ri ju shkon më shumë pasi Bricjapi është një shenjë e Tokës dhe duket se do të jetë e dobishme për çështjet tuaja romantike, qofshit të lirë apo në një lidhje. Nëse jeni vetem, rrethanat astrologjike që do të ekzistojnë gjatë këtij muaji në kombinim me pozicionin e Afërditës mund të ndodhë një romancë e papritur romantike apo edhe një lidhje e papritur. Të gjitha mundësitë janë të hapura pasi Nëntori duket se ka shumë surpriza. Nëse jeni në një lidhje që ju mbulon dhe nuk keni probleme, përpiquni të mos i lini tonet të rriten, diçka që ka të ngjarë të ndodhë edhe për një rast të parëndësishëm këtë muaj. Nëse keni  pretendime  që fshihen do të krijojnë tension, ndaj përpiquni t’i parandaloni situata të tilla dhe t’i zgjidhni para se të bëhen intensive dhe të shkaktojnë një atmosferë të pa kendeshme  në marrëdhënien me partnerin. Surprizat janë një skenar i mundshëm dhe për ju që jeni në një lidhje, megjithatë përpiquni të mos merrni një vendim impulsiv në lidhje me zhvillimin e saj.

Puna dhe Ekonomia

Një bashkëpunim që tashmë e keni që është aktualisht në punë duket se do t’ju shqetësojë veçanërisht gjatë këtij muaji. Mund të keni disa sjellje nga njerëzit e mjedisit tuaj profesional dhe nga bashkëpunëtorët tuaj që nuk do të pranohen nga ju, por përpiquni të përdorni diplomacinë dhe komunikimin për të treguar gjërat që ju shqetësojnë. Ndoshta në një moment ndiheni gati për të “debatuar” dhe duket se do të ketë disa të dhëna që mund të krijojnë tensione. Nëse arrini ta shmangni këtë kurth, do të arrini të ruani humorin tuaj të mirë por edhe të shmangni kthesën negative që mund të marrin disa mosmarrëveshje.

Binjaket

Nëntori do të jetë një muaj gjatë të cilit do t’ju kërkohet të zgjidhni disa çështje që lidhen me punën dhe jetën tuaj të përditshme. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Akrepit më 4/11 mund të sjellë ndryshime në orarin tuaj, në përditshmërinë tuaj dhe nuk përjashtohet që këto ndryshime të ndiqen nga ju. Mundohuni të shmangni lëvizjet impulsive që mund të jenë impulsive për ju. Më 5/11 sundimtari juaj Mërkuri kalon në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i ri do t’ju ndihmojë të negocioni më mirë disa çështje që shqetësojnë sektorin e punës, si dhe disa punë që mund të kenë mbetur pezull.Puna do t’ju mbajë shume të Angazhuar  gjatë gjithë muajit dhe diskutimet me njerëzit në mjedisin tuaj të punës do të kenë të drejtën e tyre. Më 19/11 do të ketë një eklips të Hënës në shenjën e Akrepit, e cila duket se do të sjellë fazën përfundimtare përsa i përket ndryshimeve dhe rirregullimeve në punën tuaj të përditshme.  Katerkendeshi  që do të formojë Jupiteri në shenjën e Ujorit me “rrezatimin ” e eklipsit tregon se mund të nënvlerësoni disa situata ose të mbivlerësoni forcat dhe qëndrueshmërinë tuaj përballë këtyre situatave. Ndiqni thënien që thotë “pak e sakt ” dhe mos lejoni që acarimi apo emocionet e tjera të forta t’ju ​​çojnë drejt vendimeve që nuk i keni peshuar sic duhet . Më 22/11 Dielli kalon në shenjën e Shigjetarit dhe do ju ndryshojë prioritetet pasi duket se do t’ju bëjë t’i jepni më shumë rëndësi marrëdhënieve tuaja ndërpersonale, veçanërisht atyre që i kishit lënë ne hije  së fundmi. Më 24/11, Merkuri ju ndjek, çka tregon se komunikimi do të jetë aleati juaj në rast se dëshironi të rindizni marrëdhënie specifike.

Dashuria

Afërdita do të jetë në shenjën e Bricjapit pothuajse nga fillimi i muajit (5/11) dhe në këtë shenjë do të kthehet në një kurs retrograd në fund të vitit. Për shkak të qëndrimit të saj të gjatë në Bricjap, ajo do të krijojë një situatë të qëndrueshme në fushën romantike. Nëse jeni në një lidhje, investoni kohë për të identifikuar gjërat që ju largojnë nga partneri në jetën tuaj të përditshme dhe shikoni nëse ka një mënyrë për t’i ndryshuar ato deri diku. Përditshmëria do jetë ajo që do të luajë një rol të madh në zhvillimin e një marrëdhënieje, ndaj jepini rëndësinë e nevojshme. Nëse jeni të lirë, Afërdita në shenjën tokësore të Bricjapit nuk premton “surpriza” dhe “fishekzjarre”, por mund të ndihmojë në zhvillimin e një marrëdhënieje me një person që tashmë e njihni.

Puna dhe Ekonomia

Rutina juaj e punës do ju angazhoj  shumë këtë muaj pasi herë pas here do t’ju bëjë presion dhe kështu do t’ju vërë në procesin e kërkimit të mënyrave te ndryshme për ta bërë rutinen  më miqësore me ju. Dielli, Marsi dhe Mërkuri që do të jenë në shenjën e Akrepit në një kënd të vështirë me Saturnin në Ujor dhe Uranin në Dem tregojnë se këtë muaj mund të ketë disa rirregullime në punë. Mos merrni asgjë si të mirëqenë dhe mos lejoni që stanjacioni i një situate t’ju çaktivizojë të arrini qëllimet tuaja.

Gaforrja

Nëntori per juve te shenjes se Gaforres duket se do të jetë një muaj intensiv, por në krahasim me shenjat e tjera do të jeni më të favorizuar, pasi shumica e ngjarjeve astrologjike do të zhvillohen në shenjën e Akrepit, një shenjë miqësore me ju. Më 4/11 Hëna e re në Akrep do të jetë në kontrast perfekt  me Uranin që ndodhet në Dem. Kjo tregon se mund të ketë disa çështje ose të natyrës romantike ose në disa marrëdhënie miqësore të cilat do t’ju krijojnë shqetësime. Surprizat do të jenë në programin e atyre ditëve dhe përfshijnë si ato të këndshmet ashtu edhe ato të pakëndshmet.Teksa shkojmë drejt mesit të muajit, emocionet do bëhen më intensive deri në datën 19/11, kur do të ndodhë eklipsi Hënor në shenjën e Akrepit. Ky eklips do të nxjerrë emocionet në sipërfaqe dhe do t’ju shtyjë të përqendroheni në atë që ndjeni, por do t’ju duhet të jeni të kujdesshëm pasi do të ketë një tendencë të përhapur për të ekzagjeruar në mendimet ose lëvizjet tuaja apo edhe emocionet tuaja. Edhe nëse mendoni se çështjet tuaja romantike kanë nevojë për sqarime këtu dhe tani përpiquni të mos provoni diçka të tillë, nëse ndjeni tejmbushje emocionale. Nga data 22/11 me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit dhe disa ditë më vonë (24/11) me hyrjen e Mërkurit në të njëjtën shenjë, interesi juaj do të kalojë në çështje që lidhen me jetën e përditshme. Ky ndryshim në interes do të qetësojë emocionet dhe kështu do t’ju japë një pamje më të mirë dhe më realiste të gjërave që mund t’ju kenë shkëputur për pjesën më të madhe të muajit.

Dashuria

Më 5/11 Afërdita do të kalojë perball me  tuajen ne Bricjap dhe në këtë pozicion do të qëndrojë për një kohë të gjatë pasi do të kthehet në një kurs retrograd. Kjo tregon se tani fillon një periudhë mjaft e gjatë, të cilës do të jeni të preokupuar me marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që të filloni të peshoni të mirat dhe të këqijat pasi është e mundur të ndiheni gati ose të hidhni hapin tjetër me partnerin ose të hidhni një hap drejt daljes. Mundohuni të mos bëni lëvizje impulsive dhe mos lejoni që një grindje që mund të keni me partnerin t’ju ​​çojë në deklarata dhe vendime madhështore, pasi sidomos deri në datën 20/11 do të ketë një humor ekzagjerimi. Nëse jeni të lirë, Afërdita do t’i nxjerrë në plan të parë nevojat tuaja – veçanërisht ato romantike – dhe nuk do t’ju lërë t’i shpërfillni. Në një moment gjatë këtij muaji ka shumë mundësi që të ndiheni konfuz për të dhënat që ekzistojnë në një njohje që ju intereson dhe sigurisht që këto momente nuk do të jenë të përshtatshme për vendime! Nëpërmjet njerëzve që ju janë afër duket se do të ketë mundësi të mjaftueshme për të njohur njerëz të rinj.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet e biznesit nuk do jenë prioritet për ju këtë muaj pasi duket se do të ketë tendencë për t’i vendosur ato në menyr automatike Shumëyjësia që do të ekzistojë në shenjën e Akrepit do të rrisë kreativitetin tuaj, diçka që do të shihet edhe në punë. Nëse mendoni se jeni në një punë që nuk ju lejon të jeni krijues ose nuk ju lejon të shprehni idetë tuaja krijuese, ka shumë mundësi që të filloni të largoheni prej saj dhe të merrni vendime të rëndësishme në lidhje me zhvillimin e saj. Për faktin se ky muaj – kryesisht rreth Eklipsit Hënor – do të jetë i rrembyeshem , përpiquni të mos merrni vendime që mund t’ju bllokojne  për një kohë të gjatë.

Luani

Nëntori është një muaj shumë i rëndësishëm dhe ndoshta kërkues për ju pasi do të nxjerrë në pah disa detyrime, familjare apo profesionale, të cilat do të luajnë një rol vendimtar në të ardhmen. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Akrepit më 4/11 – në kontrast të saktë me Uranin nga shenja e Demit – do të nxjerrë në pah disa çështje familjare apo profesionale që do të ngrenë emocione të forta dhe mund t’ju ​​çojnë drejt vendimeve te rendesishme . Sidomos nëse ka gjëra që ju shtyjnë, duket se kjo Hënë e re do t’ju bëjë të zhbllokoni dhe t’i thoni gjërat “ne menyr jo favorite”, diçka që do të ketë pasoja. Sa më të buta të jenë tonet e rezervimeve gjatë këtij muaji, aq më e lehtë do të jetë t’i shihni të dhënat në dimensionin e tyre të vërtetë dhe të bëni lëvizje që do të jenë në favorin tuaj dhe nuk do t’ju dëmtojnë. Një ditë pas 11 shtatorit, Merkuri do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri do t’ju forcojë intuitën, por në të njëjtën kohë do t’ju forcojë edhe dyshimin.Deri në datën 19/11, kur do të ndodhë eklipsi Hënor në aksin Demi-Akrep, duket se kudo do të mbizotërojë një situatë “fluide”. Jupiteri nga shenja e Ujorit do të bëjë kënde të vështira me “dritat” e eklipsit, çka tregon se mund të ketë ekzagjerime qoftë në gjërat që do të thuhen, qoftë në disa lëvizje që do të bëhen.Do të fitoni nëse nuk nënvlerësoni disa situata dhe nëse nuk mbivlerësoni potencialin tuaj ndaj tyre. Nga data 22/11 klima do të ndryshojë për mirë pasi lëvizja e Diellit në shenjën e Shigjetarit do të ndihmojë në kthimin e optimizmit në mendimet tuaja. Pozicioni i ri i Diellit mbron lajme të mira për sa i përket jetës suaj personale ose një lidhjeje romantike.

Dashuria

Afërdita do të kalojë në shenjën e Bricjapit më 11/5 dhe nga pozicioni i saj i ri do të bëhet më e “rreptë” me zgjedhjet tuaja dhe veçanërisht me çështjet pezull që keni lënë në aferat romantike. Ndërkohë që Afërdita ishte në shenjën e Shigjetarit, ka shumë mundësi që të kenë lindur disa mundësi për të bërë një njohje të re, për të flirtuar por edhe për të takuar persona që ju janë dukur interesante. Tani që Afërdita ka ndryshuar shenjën e zodiakut, duket se është momenti i duhur për të parë të dhënat që ekzistojnë në jetën tuaj personale dhe për të bërë zgjedhjen tuaj.Afërdita në Bricjap nuk është aq ekstroverte dhe nuk do të sjellë shumë mundësi për njohje të reja, por do të jetë shumë e dobishme të peshoni gjërat dhe të merrni vendimet tuaja. Për shkak të rrethanave të tjera astrologjike që do të ekzistojnë këtë muaj, duket se do të krijohen momente tensioni, veçanërisht nëse jeni në një lidhje dhe pas saj fshihen disa ankesa. Mundohuni t’ia shprehni partnerit tuaj dhe mos i lini të përjetësohen, pasi ka shumë mundësi të dalin në pah dhe të krijojnë përçarje të forta në marrëdhënien tuaj. Nga data 22/11, kur Dielli dhe më pas Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit, do të ketë sërish mundësi për të përmirësuar disa situata që mund të kenë qenë mjaft të vështira për ju gjatë muajit dhe për të zhvilluar një lidhje romantike.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj, sidomos në dhjetëditëshin e parë, duket se do të ketë disa të dhëna për sa i përket punës të cilat do t’ju mbushin me mendime, shqetësime që mund të sjellin disa detyrime shtesë. Klima mund të jetë e çuditshme apo edhe stresuese, por mos lejoni që kjo klimë të ndikojë në punën tuaj dhe veçanërisht në marrëdhëniet tuaja profesionale. Në mes të muajit do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje marrëdhënieve të biznesit dhe disa situatave që mund të shfaqen në punë, pasi eklipsi hënor mund t’ju bëjë të nënvlerësoni disa prej tyre dhe në fund të mos i menaxhoni siç duhet. Pas datës 22/11 me ndryshimin e Diellit do të ketë më shumë mundësi për të zgjidhur disa çështje dhe për të rikthyer optimizmin!

Virgjeresha

Nëntori është një muaj që do të sjellë surpriza dhe nuk përjashtohet mundësia që t’ju bëjë të shihni me një këndvështrim tjetër disa çështje që ju shqetësojnë gjatë kësaj periudhe. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 4/11 forcon komunikimin me miqtë, ju afron edhe më shumë me personat që tashmë janë rreth jush dhe shoqërimi me ta duket se ndikon shumë në mënyrën se si i shihni disa gjëra. Në fillim të muajit mund të ketë disa sjellje të njerëzve që do t’ju merzitin pak , por nga kjo do të dalë diçka pozitive, pasi “surpriza” të tilla do t’ju ndihmojnë të keni një pamje të qartë të disa njerëzve dhe disa marrëdhënieve. Më 19/11 eklipsi Hënor që do të ndodhë në aksin Demi-Akrep sjell çështje prioritare që shqetësojnë njerëzit në mjedisin tuaj të afërt. Në të njëjtën kohë mund të ketë raste që do t’ju bëjnë të rimendoni mundësinë e një udhëtimi jashtë vendit për biznes ose fillimin e një procesi të ri arsimor, i cili do të zgjerojë horizontet tuaja shpirtërore. Përpiquni të vendosni prioritetet e duhura pasi kendet  jo harmonike e Jupiterit nga shenja e Ujorit me “dritat” e eklipsit tregon se do të jetë e lehtë të rrëmbeheni dhe t’i kushtoni vëmendje gjërave që nuk duhet të jenë, duke lënë në plan dytësore. çështje të cilat janë dukshëm. Klima do të ndryshojë tërësisht nga data 22/11 me hyrjen e Diellit në shenjën e Shigjetarit dhe pak ditë më vonë në datën 24/11 me hyrjen e Mërkurit në të njëjtën shenjë. Përgjegjësitë familjare dhe çështjet e shtëpisë do të jenë prioritet për ju gjatë pesë ditëve të fundit të muajit, diçka që do t’ju afrojë më shumë me të dashurit tuaj.

Dashuria

Afërdita do të përfundojë udhëtimin e saj drejt Shigjetarit në fillim të muajit dhe do të zhvendoset te Bricjapi më 11/5. Nga pozicioni i ri ajo do të jetë më e favorshme për komunikim dhe do të krijojë ekstroversion, i cili mund të ketë humbur në të kaluarën. Njerëz të rinj dhe interesantë duket se bëjnë pamjen e tyre, ka shumë mundësi që të ketë njohje të përbashkëta që do t’ju sjellin në kontakt. Surprizat në jetën tuaj romantike janë një skenar i mundshëm për këtë muaj, veçanërisht nëse jeni vetëm. Nëse jeni në një lidhje përpiquni të shfrytëzoni kohën e lirë që do të keni me partnerin në fillim të muajit dhe mos lini disa gjëra që dëshironi të bëni së bashku për më vonë. pasi më vonë mund të shfaqen disa situata të cilat do të jenë pengesë në realizimin e planeve tuaja. Nëse jetoni në të njëjtën çati pas datës 22/11, duket se temë kryesore e diskutimit do të jetë shtëpia, detyrimet e saj dhe gjithçka tjetër që lidhet me të.

Puna dhe Ekonomia

Komunikimi do të luajë një rol shumë të rëndësishëm këtë muaj për të zgjidhur disa çështje biznesi të cilat mund të duken mjaft të komplikuara, por mund të mos jenë të tilla. Aftësitë tuaja komunikuese dhe diplomatike duket se ju ndihmojnë shumë në rregullimin e detyrimeve të punës, takimeve të biznesit por edhe të marrëveshjes. Në mes të muajit mund të ketë disa lëkundje ose mund të shfaqen informacione për çështje pune, të cilat deri më tani nuk i kishit parasysh. Vlerësoni me kujdes të dhënat e reja dhe mos nxitoni të nxirrni përfundime sepse e vërteta është se nga data 15/11 e në vazhdim do të ketë një impuls të përhapur, i cili nuk do t’ju ndihmojë të vlerësoni siç duhet të dhënat në punë.

Peshorja

Nëntori është një muaj që në pjesën më të madhe të kohës do të jeni të zënë me çështje financiare pasi rrethanat astrologjike që do të ndodhin gjatë tij do t’ju bëjnë të merreni me to. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 4/11 mund të sjellë disa lëkundje qoftë në një marrëveshje financiare qoftë në një marrëveshje profesionale e cila ka të bëjë edhe me ekonomin . Në të njëjtën kohë – për shkak të kundërshtimit që do të bëjë Urani me të – janë të mundshëm skenarë pozitivë, si oferta e papritur e punës ose marrja e një bonusi të papritur. Një ditë pas 11 Nentorit , Merkuri do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri do të forcojë aftësitë tuaja negociuese, veçanërisht në çështjet që kanë të bëjnë me sektorin financiar. Teksa po i afrohemi mesit të muajit, disa mendime që ju shqetësojnë duket se fillojnë të shtohen dhe kjo pasi eklipsi Hënor që do të ndodhë në aksin Demi-Akrep më 19/11 do të përforcojë skenarë të tillë. Ditët rreth eklipsit nuk janë të dobishme për të marrë vendime për fondin tuaj ose për të ndërmarrë një hap të rëndësishëm që do të ndikojë në të ardhurat tuaja. Nga data 22/11 prioritetet tuaja duket se do të ndryshojnë pasi hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit dhe disa ditë më vonë (24/11) hyrja e Mërkurit në të njëjtën shenjë do t’ju kujtojë se gjatë këtij muaji nuk shfaqet. të kaloni kohë me të dashurit tuaj, në aktivitete që ju kënaqin, por edhe në kontaktet me miqtë tuaj. Duket se do të ketë një mundësi për të “marrë” për këtë gjatë ditëve të fundit të muajit!

Dashuria

Afërdita do të përfundojë udhëtimin e saj në shenjën e Shigjetarit në fillim të muajit dhe më 5/11 do të kalojë në shenjën e Bricjapit. Nga pozicioni i saj i ri ajo do t’ju çojë në sqarime në lidhje me çështjet e ngatërruara romantike, por edhe disa flirte të cilat deri tani kanë mbetur –off mund te ndizen . Afërdita këtu kërkon stabilitet dhe kjo është ajo që do të jetë prioritet në zgjedhjen që do të bëni në jetën tuaj personale. Nëse jeni beqarë, ka shumë gjasa që të takoni një person që mund të jetë i profilit të ulët, por që do t’ju bëjë përshtypje pasi nxjerr vetëbesim dhe seriozitet. Nëse jeni në një lidhje ka shumë mundësi që disa ide për të jetuar me partnerin tuaj të bien në tavolinë. Nëse tashmë jetoni me partnerin tuaj nën të njëjtën çati, përpiquni të kurseni kohë që të dy të bëni gjëra së bashku, pasi kjo do të jetë një “ngjitës” për marrëdhënien tuaj edhe nëse në të kaluarën mund të ketë pasur disa tensione.  Nëse keni një fond të përbashkët, përpiquni të mos lejoni që pikëpamjet e ndryshme që mund të ekzistojnë për shpenzimet të krijojnë probleme të pakapërcyeshme mes jush, pasi këto mund të zgjidhen me humor të mirë dhe sidomos me dialog. Duke qenë se jeni të lirë nga data 22/11 me hyrjen e Diellit dhe pas Mërkurit në shenjën e Shigjetarit, mundësitë për njohje të reja do të shtohen përmes kontakteve me miqtë, të njohurit, të afërmit!

Puna dhe Ekonomia

Nëntori është një muaj që mund të ngrejë disa shqetësime për të ardhmen e një rasti biznesi, të ardhmen tuaj profesionale në përgjithësi, si dhe disa çështje që lidhen me sektorin financiar. Hyrja e Mërkurit në shenjën e Akrepit më 5/11 do të ndihmojë shumë në diskutimet profesionale dhe financiare, pasi do të forcojë aftësitë tuaja në pazar. Disa të dhëna mund të diferencohen në punë dhe kjo mundësi do të rritet në mes të muajit, por mos harroni se edhe nëse ka ndryshime – të cilat mund të sjellin disa vështirësi – përmes këtyre vështirësive do të ketë disa mundësi.

Akrepi

Per juve te shenjes se Akrepit, më duket se do të jeni protagonisti i Nëntorit pasi shumica e ngjarjeve astrologjike do të ndodhin në shenjën tuaj të horoskopit, duke përfshirë edhe eklipsin shumë të rëndësishëm të Hënës së plotë që do të ndodhë më 19/11 në boshtin tuaj (Dem -Akrepi). Para kësaj ne kemi Hënën e re në shenjën tuaj të zodiakut më 4/11 që tregon se muaji do të fillojë në mënyrë subversive për ju. Urani do të krijojë një kontrast të saktë me këtë Hënë të re, gjë që tregon se fusha e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale mund të ketë rirregullime dhe ndryshime. Nëse kohët e fundit mendoni se disa marrëdhënie nuk janë funksionale, nën peshën e kësaj Hëne të re është e mundur të merrni vendimin për t’i lënë ato pas. Ky është një skenar që mund të përfshijë ose një marrëdhënie personale ose profesionale ose edhe shoqërore.Një ditë pas 11 Nentorit , Merkuri do të kalojë në shenjën tuaj të horoskopit, diçka që tregon se ky muaj do të jetë shumë komunikues për ju. Ju vini në kontakt me njerëz ose të gjallë ose në distancë, takoheni me disa njerëz, shprehni idetë tuaja, shkëmbeni mendime dhe e gjithë kjo duket se çon në përfundimin e marrëdhënieve të reja. Në datën 19/11, kur do të ndodhë Hëna e Plotë / Eklipsi Hënor, ka shumë mundësi që të ketë çështje që do të shfaqen papritur, si dhe ka shumë mundësi që të shfaqen papritur disa detyrime familjare apo disa vendime në lidhje me shtëpinë. . Nëse ju ka ardhur në mendje ideja e lëvizjes, duket se brenda këtij muaji do të merrni vendimin përfundimtar, pasi të gjitha ngjarjet astrologjike që ndodhin tregojnë se Nëntori është një muaj ndryshimesh për ju në shumë nivele. Disa nga ndryshimet nuk do të jenë të lehta, por ato premtojnë të ndihmojnë zhvillimin tuaj. Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit (22/11) dhe hyrja e Mërkurit në të njëjtën shenjë (24/11) ndryshojnë skenën planetare dhe disponimin tuaj. Në ditët e fundit të muajit sektori financiar do jetë prioritet pasi do të nisë një periudhë që do të ndihmojë në shlyerjen e disa detyrimeve.

Dashuria

Nëntori siç u përmend më lart është një muaj ndryshimesh dhe kjo vlen edhe për jetën tuaj personale. Hëna e re subversive që do të ndodhë në shenjën tuaj të zodiakut më 4/11 por edhe eklipsi i Hënës së Plotë/ që do të ndodhë më 19/11 tregojnë se fusha e marrëdhënieve ndërpersonale do të kalojë në një sitë gjatë këtij muaji. Nëse jeni në një lidhje ku ka ankesa dhe disa gjëra të fshehura “nën qilim” përpiquni t’i zgjidhni dhe të mos i lini të përjetësohen, pasi ka shumë mundësi të jenë shkaku i këputjeve të përhershme. Nëse jeni të lirë me hyrjen e Afërditës në shenjën e Bricjapit më 5/11, duket se do të ketë mundësi për të bërë njohje të reja dhe për t’u afruar me persona me të cilët flisni të njëjtën gjuhë.

Puna dhe Ekonomia

Një marrëdhënie biznesi apo një bashkëpunim duket se do t’ju angazhoj shumë këtë muaj, veçanërisht nëse ka disa çështje pezull në të. Disa vendime që mund të marrë një partner mund t’ju bej te mendoni  dhe të jenë fillimi i një reaksioni zinxhir. Hëna e re shpërthyese dhe eklipsi që do të ndodhë në boshtin tuaj këtë muaj tregojnë se gjërat do të jenë fluide dhe ka shumë të ngjarë që në marrëdhëniet e biznesit të ketë disa të dhëna që do ta ndryshojnë situatën. Mundohuni të ruani një stabilitet edhe nëse shihni që shumë gjëra rreth jush ndryshojnë vazhdimisht dhe pas datës 22/11 do të jetë më e lehtë të vlerësoni situatat dhe të merrni vendimet tuaja.

Shigjetari

Nëntori është një muaj që tregon se si do të kërkoni një mënyrë për t’u larguar nga të gjitha “zhurmat” dhe grupet  e së shkuarës për t’u afruar me veten dhe nevojat tuaja më të thella. Shumëyjesia që do të jetë në shenjën e Akrepit tregon introversion, diçka që nuk është e zakonshme për ju, por ndonjëherë është e nevojshme për t’u rigrupuar. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Akrepit më 4/11 – në kontrast të saktë me Uranin nga Demi – tregon se mund të ketë disa çështje që ju shkaktojnë ankth, shqetësim dhe trazira. Mundohuni të rregulloni atë që keni në dorë dhe mos e lini veten të konsumoheni në mendime të pafundme për gjëra që nuk ju kalojnë nga dora juaj .

Dashuria

Një ditë pas 11 Nentorit , Merkuri kalon në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri do të forcojë intuitën tuaj, e cila do t’ju ndihmojë shumë për vendimet tuaja këtë muaj. Duket se do të bëheni shumë të kujdesshëm dhe selektiv me njerëzit që do të takoni dhe kjo do të jetë shumë e dobishme – le t’i dinë pak dhe të përzgjedhur planet tuaja, qoftë personalisht apo profesionalisht – pasi pozicioni i ri i Mërkurit tregon nje  sfond ndryshe , si dhe diskutime në prapaskenë. Më 19/11 do të ketë një eklips Hënor në aksin Demi-Akrep, i cili do të sjellë sërish në plan të parë disa fobi dhe disa shqetësime. Mundohuni t’i kushtoni vëmendje sektorit financiar dhe mos bëni lëvizje të rrezikshme në të. Nga data 22/11 me hyrjen e Diellit në shenjën tuaj të horoskopit fillon muaji i ditëlindjes tuaj dhe klima ndryshon! Gradualisht do të vini re se si do të gjeni ekstroversionin tuaj dhe do të bëheni Shigjetari që të gjithë e njohin dhe e duan! Në datën 24/11, Merkuri kalon edhe në shenjën tuaj të horoskopit – pozicion jo edhe aq i mirë për të – për këtë ka nevojë për vëmendje dhe filtër në informacione dhe diskutime.

Puna dhe Ekonomia

Puna dhe sidomos pjesa financiare e punës duket se do ju aangazhoje shumë këtë muaj. Mund të keni disa plane në mendje, por ato mund të mos evoluojnë me ritmin dhe shpejtësinë që dëshironi. Pozicioni i ri i Mërkurit në shenjën e Akrepit nga data 5/11 do të forcojë intuitën tuaj, e cila do të jetë këshilltarja juaj e vlefshme sidomos përpara se të merrni ndonjë vendim në lidhje me punën. Gjithashtu do të ishte mirë t’i kushtoni vëmendje disa “puseve” që mund të ekzistojnë me personat e ambientit tuaj profesional, pasi ky muaj mund të sjellë disa diskutime në prapaskenë dhe disa lëvizje që do të bëhen në mënyrë artizanale dhe pothuajse sekrete. Përpiquni të përmbaheni nga bisedat “sekrete”, për të mos u ekspozuar në rast rrjedhjeje.

Bricjapi

Nëntori është një muaj që mund të mos ketë shumë mundësi për të pushuar dhe për të kaluar kohën duke bërë atë që dëshironi, por duket se do të jeni një nga të favorizuarit e zodiakut, pasi nuk ju duket aq i vështirë. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 4/11 dhe kontrasti i saktë që do të bëjë Urani me Uranin në shenjën e Demit, mund të sjellë në vesh disa diskutime të ndodhura në periudhën e mëparshme, disa fjalë të cilat informacione u thanë pas shpine nga njerëzit përreth jush, të cilat do t’ju irritojnë. Mundohuni të mos lejoni që emocionet e forta dhe impulsive të marrin frenat e çështjeve të tilla, pasi është e sigurt se do të ketë disa polemika dhe këputje me persona të caktuar. Një ditë pas me  11 Nentor, Merkuri do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri tregon se do të shqetësoheni veçanërisht për diskutimet, komunikimin, idetë dhe opinionet e njerëzve me të cilët do të shoqëroheni.Këtë muaj do të kërkoni “aleatë”, do të kërkoni kontakte me njerëz që njihni se mund t’ju ​​kuptojnë pa pasur nevojë të flisni shumë dhe kjo do t’i motivojë ata të forcojnë marrëdhëniet miqësore. Më 19/11 eklipsi Hënor që do të ndodhë në aksin Demi-Akrep mund të nxjerrë në pah disa çështje që kanë të bëjnë me një lidhje miqësore apo dashurie, të cilat do të kenë nevojë për vëmendje pasi do të tregojnë evolucionin e kësaj marrëdhënieje. Nuk përjashtohen edhe përmbysjet, sidomos nëse ka shumë çështje që nuk janë zgjidhur. Më 22/11 Dielli do të kalojë në shenjën e Shigjetarit dhe nga pozicioni i tij i ri do ju ndryshojë humorin dhe mënyrën se si i trajtoni gjërat. Pozicioni i ri i Diellit tregon optimizëm dhe gjithashtu tregon zhvendosjen e interesit tuaj për çështjet e së kaluarës.

Dashuria

Afërdita do të kalojë më 4/11 në shenjën tuaj të horoskopit do të qëndrojë për një periudhë mjaft të gjatë – rreth katër muaj – pasi në fund të dhjetorit do të fillojë kursin e saj retrogradë. Kjo tregon se për ju fillon një periudhë gjatë së cilës do të shqetësoheni veçanërisht për çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale, pavarësisht nëse jeni beqar apo në një lidhje. Prioritetet tuaja romantike, çfarë kërkoni nga një partner. si dhe vlerësimi i një marrëdhënieje apo një zgjedhjeje që keni bërë do të jetë në qendër të interesit tuaj. Nëse jeni të lirë, mund të nevojiten disa sqarime në një lidhje romantike – e cila mbetet meteorike – pasi Afërdita në shenjën tuaj të horoskopit tregon se do të preferoni bisedat e qarta dhe nuk do të lini një kohë tjetër të kalojë kështu. Nëse jeni në një lidhje tani është koha e duhur për të bërë disa diskutime me partnerin tuaj të cilat do t’ju tregojnë nëse po kërkoni në të njëjtin drejtim, nëse po kërkoni të njëjtat gjëra, nëse keni ndryshuar prioritete etj. Gjithsesi, duket se kjo periudhë – duke nisur nga nëntori – do të sjellë shumë sqarime.

Puna dhe Ekonomia

Informacioni do të luajë një rol vendimtar në menaxhimin e punëve të biznesit këtë muaj, pasi duket se do të ketë stuhi! Herë pas here ka mundësi që t’ju arrijë informacion i cili nuk është i saktë, ndaj duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të përdorni filtrin e logjikës, për të mos u joshur dhe për të mos hyrë në procesin e “telefonit të prishur”. Do të ishte mirë të qëndroni larg diskutimeve që zhvillohen në prapaskenë dhe shqetësojnë personat e mjedisit tuaj profesional, në mënyrë që të reduktoni gjasat për keqkuptime dhe keqkuptime.

Ujori

Nëntori është një muaj që duket se ka kërkesa nga ju, pasi gjatë tij do ketë ndryshime dhe përmbysje. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Akrepit më 4/11, në ndryshim nga Urani në Dem, mund të sjellë disa ndryshime në punë. Çështjet e biznesit tuaj do të jenë në qendër të vëmendjes këtë muaj për shkak të kompleksitetit të tyre, por edhe për shkak të ndryshimeve që duket se ndodhin në to. Është e mundur të ndiheni sikur dëshironi të largoheni nga të gjithë dhe gjithçka për t’u qetësuar, por nëse kjo nuk është e mundur, përpiquni të mos bëni lëvizje të çuditshme që mund të krijojnë probleme, veçanërisht në fushën profesionale.Më 19/11 do të ndodhë eklipsi i Hënës së Plotë/ në aksin Demi-Akrep dhe sërish do të dalin në pah çështjet që kanë të bëjnë me sektorin profesional, si dhe disa çështje familjare. Kurthi i këtij eklipsi është se mund t’ju çojë të nënvlerësoni disa situata në dy fushat e mësipërme – të cilat duhet t’i shihni në detaje – dhe në fund të fundit kjo mund t’ju çojë në përfundime dhe rezultate të gabuara që nuk i dëshironi. Nga data 22/11 klima do të fillojë të ndriçohet pasi Dielli do të kalojë në shenjën e Shigjetarit, një shenjë shumë më miqësore për ju. Njerëzit përreth jush, miqtë dhe të dashurit tuaj do të luajnë një rol të veçantë në humorin tuaj gjatë ditëve të fundit të muajit.

Dashuria

Afërdita do të ndryshojë shenjën e zodiakut më 11/5 dhe do të kalojë te Bricjapi dhe do ju bëjë që t’i shihni më me përgjegjësi punët tuaja romantike. Në të kaluarën, ndërsa Afërdita ishte në shenjën e Shigjetarit, mund të keni pasur mundësi të bëni disa njohje të reja ose të njihni njerëz më të mirë që ju kishin tërhequr interesin. Tani që nis me ndryshimin e Afërditës, duket se ka ardhur koha e vendimeve. Këto vendime duhet të jenë të kujdesshme dhe jo impulsive. Nëse jeni të lirë, do t’ju kërkohet të vendosni për zhvillimin e një njohjeje. Është e mundur që një person i së shkuarës të dalë në pah, por mos lejoni që emocionet e forta t’ju çojnë në një vendim të nxituar. Nëse jeni në një lidhje, mos lejoni që tensioni që mund të ekzistojë në fusha të tjera – si ajo profesionale – të shfaqet në marrëdhënien me partnerin dhe të krijojë probleme. Nga data 22/11 e në vazhdim, me ndryshimin e Diellit dhe Mërkurit që do të kalojë në shenjën e Shigjetarit, do të nisë një periudhë më e relaksuar dhe gazmore, diçka që do të ndihmojë shumë klimën mes jush dhe partnerit.

Puna dhe Ekonomia

Ngjarjet astrologjike të nëntorit tregojnë se mund të ketë lëvizshmëri ose disa ndryshime në çështjet që kanë të bëjnë me punën. Shumëyjsite  në shenjën e Akrepit, Hëna e re në këtë shenjë por edhe eklipsi në aksin Dem-Akrep tregojnë se këtë muaj mund të krijohen të dhëna që do t’ju shtyjnë të merrni disa vendime, mundësisht të bëni disa ndryshime në sektorin profesional. . Do të ishte mirë të mos bëni hap të ri tani në Nëntor pasi skena planetare nuk premton stabilitet. Sekreti për këtë muaj është qetësia pasi nëse nuk bini në grackën e tensioneve, sabotimeve dhe polemikave, është e sigurt që do të mund t’i shihni të qarta çështjet që lidhen me punën.

Peshqit

Nëntori është një muaj që do të sjellë nostalgji për disa persona, me shumë mundësi ata janë në mjedisin tuaj më të gjerë miqësor ose për momentin janë gjeografikisht larg jush dhe bashkë me nostalgjinë do të vijnë edhe kujtimet. Hëna e re do të zhvillohet në shenjën e Akrepit më 11/4 dhe kontrasti i saktë që krijon me Uranin nga shenja e Demit, mund t’ju çojë në vendime të papritura në lidhje me një udhëtim, një lëvizje, me shumë mundësi dhe një hapje profesionale në një tjetër.Qytet apo shtet tjetër! Takimet me persona që i keni parë prej kohësh si dhe disa takime rastësore do ju befasojnë dhe do ju krijojnë ndjenja herë pozitive e herë të hidhura.Një ditë me pas 11 Nentor, Merkuri kalon edhe në shenjën e Akrepit, diçka që tregon se komunikimi këtë muaj do të ketë nderin e tij dhe mund të rindez disa marrëdhënie me njerëzit e mjedisit tuaj më të gjerë, si dhe me disa të afërm tuaj. Eklipsi i Hënës së Plotë që ndodhë në aksin Dem-Akrep më 19/11 mund të krijojë disa polemika ose të bëjë akoma më intensive mosmarrëveshjet që mund të ekzistojnë në një diskutim apo në një grup. Është e mundur të kuptosh se mënyra jote e të menduarit është “vite drite” larg nga disa njerëz që ju rrethojnë, diçka që do t’ju largojë fatalisht prej tyre. Më 22/11 Dielli do të kalojë në shenjën e Shigjetarit dhe pak ditë më vonë (24/11) do ta ndjekë Merkuri.

Dashuria

Afërdita do kalojë shenjën e Bricjapit më 5/11 dhe nga pozicioni i saj i ri do ju krijojë nevojën për të njohur një person specifik që ju ka tërhequr interesin. Ky person mund të vijë nga mjedisi juaj më i gjerë miqësor ose mund ta takoni nëpërmjet miqve dhe të njohurve të përbashkët. Pozicioni i ri i Aferdites  dhe prania e disa planetëve në shenjën e Akrepit tregojnë se ky muaj premton mundësi në nivel emocional. Nëse jeni në një lidhje, aktivitetet e përbashkëta me partnerin tuaj si dhe vizitat tek miqtë dhe të njohurit e përbashkët do t’ju mbajnë të angazhuar dhe te  këndshëm gjatë gjithë muajit. “Sekreti” është të mos lejoni që çështjet e palëve të treta të hyjnë në marrëdhënien tuaj dhe t’ju vendosin në një proces konfrontimi mes jush.

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj duket se mund të ndjeni se disa gjëra që dëshironi të zhvilloni në punë mbeten të ndenjura, diçka që do të ndikojë në disponimin tuaj dhe ndoshta do t’ju acarojë. Mundohuni t’i lini gjërat të rrjedhin në kohën që ata duan pasi këtë muaj do të ketë një humor për të bërë gjithçka shpejt, por kjo duket se nuk do të ketë rezultatet pozitive të pritura për ju. Pas datës 22/11 me hyrjen e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit, do të ketë lëvizshmëri për sa i përket rasteve profesionale që kishin mbetur të mbërthyer në periudhën e mëparshme. Gjithashtu ka mundësi që të ketë disa ngjarje që do të jenë një mundësi për ju, pasi menaxhimi i tyre do t’ju bëjë të tregoni aftësitë tuaja.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending