Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 14-20 Tetor sipas astrologes Helena Biehl/ Kjo eshte shenja me FAT e javes se 3 te muajit

Published

on

Dashi:

Mërkuri në pozicion të favorshëm do të ndikojë që të merrni lajme të mira, sidomos në aspektin profesional. E mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë ditë veçanërisht me fat, gjatë të cilave do të lini takime interesante dhe do të merrni kënaqësi. Në sferën sentimentale parashikohet të keni probleme, pasi Venusi nuk ju ndihmon. Parashikohet që të keni probleme me partnerin.

Demi:

Do të vazhdoni të jeni të ngarkuar edhe për disa kohë dhe pushimet do t’ju duken një mirazh i largët. Mblidhini forcat dhe mos harroni se së shpejti do të mund të çlodheni. Në këtë periudhë as Marsi dhe as Mërkuri nuk ju ndihmojnë dhe do të hasni vështirësi në aspektin profesional. Gjithçka do të shkojë më së miri në aspektin sentimental, pasi Venusi ju favorizon.

Binjakët:

Ju pret një javë me fat, sidomos në punë. Falë aftësive tuaja të komunikimit dhe mbështetjes së Mërkurit, do të mund të bëni kërkesa ose propozime për të arritur atë që dëshironi. E mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë ditët më të përshtatshme për të vepruar, pasi edhe Hënën do ta keni aleate. Të shtunën dhe të dielën mund të hasni ndonjë të papritur…

Gaforrja:

Në fillim të javës do të ndiheni paksa nervozë, pasi Hëna nuk ju favorizon. Do të hasni vështirësi në komunikimin me të tjerët edhe në aspektin profesional gjërat mund të mos shkojnë ashtu siç dëshironi. Duke filluar nga dita e mërkurë, situata do të përmirësohet. Venusi i kthyer nga shenja juaj do t’ju garantojë harmoni në marrëdhënie me të tjerët, por sidomos me një person në veçanti.

Luani:

Mërkuri i kthyer nga shenja juaj do të vazhdojë t’ju garantojë një periudhë suksesi. Do t’ju ofrohen mundësi të shumta që nuk duhet të lejoni t’ju ikin nga duart. Marsi do t’ju dhurojë forcë dhe energji, kurse Hëna tekanjoze mund t’ju bëjë të ndiheni disi nervozë aty nga mesi i javës. Nuk keni arsye që të ndiheni kështu, pasi yjet janë në anën tuaj.

Virgjëresha: Dashuria do të jetë protagoniste në jetën tuaj këtë javë. Nëse puna do t’ju lodhë dhe ndonjë përgjigje që prisni mund të vonojë të vijë, në aspektin sentimental pritet që të merrni kënaqësi të shumta, qofshi ose jo të përfshirë në një lidhje serioze. E hëna dhe e marta do të jenë ditë të mbara, kurse në fundjavë do të ndiheni disi nervozë.

Peshorja: Të hënën dhe të martën nuk do të jeni shumë të favorizuar për sa u përket mundësive që do t’ju ofrohen. Për fat, në ditët në vazhdim Marsi, Mërkuri dhe Hëna do të radhiten në anën tuaj, duke ju sjellë shumë fat, sidomos në aspektin profesional. Marrëdhënia me partnerin do të jetë disi e tensionuar, pasi Venusin nuk do ta keni aleat, duke rrezikuar të krijohen keqkuptime.

Akrepi: Kjo nuk do të jetë një javë fort e mbarë në aspektin profesional. As Mërkuri dhe as Hëna nuk do t’ ju mbështesin dhe pikërisht ditën e mërkurë, të enjte dhe të premte do të hasni vështirësi në realizimin e projekteve tuaja. Situata do të përmirësohet në fundjavë dhe do të përjetoni emocione të forta, pasi Venusi do t’ju favorizojë.

Shigjetari: Kjo do të jetë një javë interesante e mbushur me udhëtime dhe njohje të reja. Për fat, Mërkuri do t’ju ndihmojë. Të gjitha lidhjet që do të krijoni gjatë kësaj periudhe dhe eksperiencat që do të përjetoni do të rezultojnë mjaft të dobishme në një të ardhme të afërt. Hëna dhe Marsi gjithashtu do t’ju favorizojnë. E mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë ditë me fat.

Bricjapi: Bëni durim, sepse Venusi në pozicion të pafavorshëm do t’ju nxjerrë pengesa në lidhjen tuaj, duke krijuar tensione mes jush dhe partnerit. Shumë shpejt gjërat do të ndryshojnë dhe nëse keni në krah njeriun e duhur për ju, do të arrini ta kapërceni krizën dhe të jeni më të fortë se më parë. E hëna dhe e marta do të jenë ditë me fat, pasi Hëna do të ndikojë pozitivisht.

Ujori: Marsi nuk ju mbështet dhe kjo po fillon të bëhet më e dukshme. Ju ndiheni të lodhur dhe të tensionuar dhe duket sikur periudha e pushimeve po vonon të afrojë. Edhe Mërkuri nuk ju favorizon dhe me siguri që gjërat do të shkojnë keq në aspektin profesional. Por mos u bëni pesimistë, pasi Hëna do t’ju ndihmojë. E mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë ditë me fat.

Peshqit: Ju pret një javë e qetë, gjatë së cilës nuk do të mungojnë edhe surprizat e bukura. Të shtunën dhe të dielën, Hëna në shenjën tuaj do të ndikojë që të përjetoni emocione të paharrueshme. Venusi, që gjithashtu ju përkrah, do të ndikojë që lidhja juaj të bëhet më e fortë. Për beqarët parashikohen takime interesante, sidomos në fundjavë.

Horoskopi

“Mos merrni vendime të nxituara se do shkatërroni gjithçka!”, ja këshilla e Russell Grant për këtë shenjë

Published

on

Dashi

Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe ndryshime mendimesh që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Vizita e një miku të vjetër në fund të ditës do ta zbukurojë mbrëmjen. Mund të ndërmerrni një udhëtim romantik sot. Jeta do t’ju duket magjepsëse kur partneri juaj do t’ju bëjë ta përjetoni atë.

Demi

Ju duhet ta kaloni kohën tuaj të lirë duke bërë gjërat që ju pëlqejnë më shumë. Të menduarit pozitivisht do t’ju bëjë të jeni në humor të mirë. Nuk është dita e duhur për të udhëtuar.

Binjakët

Mbrëmja me miqtë do të jetë i këndshëm, por shmangni ushqimin e tepërt. Fitimet monetare do të vijnë nga burime të ndryshme. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Sot, harroni shqetësimet tuaja dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit tuaj.

Gaforrja

Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme për mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate të suksesshme. Investimet në pasuri të paluajtshme do të jenë fitimprurëse. Partneri/partnerja juaj do t’ju japë plot mundësi për t’u shprehur sot, nëse vërtet dëshironi ta bëni një gjë të tillë.

Luani

Kujdesuni për veten, pushoni, përndryshe lodhja mund t’ju çojë drejt stresit. Lajmet për një sekret familjar mund t’ju befasojnë. Mos hezitoni të kërkoni falje për gabimet tuaja, ndaj të dashurit tuaj. Kjo mund të jetë një ditë e mbushur me tension kur disa ndryshime mund të shfaqen mes jush dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë.

Virgjëresha

Dikush mund të përpiqet t’ju shkaktojë dëme, me forca që punojnë kundër jush. Ju duhet të shmangni veprime, të cilat mund të çojnë në konfrontime. Nëse vendosni të rregulloni rezultatin, atëherë kjo duhet të bëhet në një mënyrë dinjitoze. Është koha e duhur për të shprehur veten dhe për të punuar në projekte që janë të një natyre krijuese.

Akrepi

Mos merrni vendime të nxituara, veçanërisht kur negocioni marrëveshje të mëdha financiare. Yjet do t’ju japin fuqi të jashtëzakonshme sot, prandaj merrni vendime që janë të rëndësishme dhe thelbësore për fitime afatgjata. Mësoni ta shfrytëzoni kohën tuaj të lirë në mënyrë efektive, për të qenë gjithmonë në krye të angazhimeve tuaja në jetë.

Shigjetari

Duhet të mbani mend se shqetësimi i panevojshëm mund të ndikojë në aftësinë tuaj të vendimmarrjes. Shikoni anën më të mirë të gjërave dhe do të shihni një ndryshim të caktuar në fatin tuaj. Kushtojini vëmendje problemeve të të afërmve tuaj për t’i mbajtur gjërat nën kontroll.

Bricjapi

Mos lejoni që t’ju pushtojë ndjenja e frustrimit. Përpiquni të jeni më të qetë kur shprehni shqetësimet. Pavarësisht nga konfliktet, partneri/partnerja juaj do t’ju bëjë sërish të ndiheni të lumtur.

Ujori

Do të jetë një ditë përgjithësisht e mbarë. Një mesazh i papritur nga një i afërm, do të sjellë gëzim për të gjithë familjen. Sa i përket aspektit financiar pritet të keni përmirësime.

Peshqit

Partneri juaj mund të jetë duke kërkuar një angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj. Mos bëni premtime që i keni të vështira t’i mbani. Dita e duhur për të kryer një intervistë punë.

Continue Reading

Horoskopi

“Hëna ndryshon fatin!”/ Ja 3 shenjat që u vjen një “mal” me para këto ditë

Published

on

Yjet për ditën e sotme víjnë me një ínfòrmácíon që ju do të hábíteni kur ta shíkoni dhe mbi të gjítha 3 shenja shumë të ëmbla.

Për to thùhet se do të jètë një ndrýshím në jetë dhe kálím drèjt një të ardhme e cila për fát të mirë do t’i “zhýsè” në párá.

Jeta e tyre do të márrë shumë ngjyra të bègáta dhe ju të gjíthë do të mirë-prísní këtë periudhë “mjálti” që ju prèt në ditët që po víjnë.

Si në trájtën e një shpèrblími, párátë do t’u víjnë Brícjápëve që kjo shènjë ka pùnùar pa u lòdhùr kùrrë.

Prèj një kohe shumë të gjátë ata nuk e kíshín shíjuar këtë dítë, por e kíshín prítùr gjátë.

Në ástròlògjí thùhet se fáti i mbárë dhe të gjíthë planetet i fávòrizòjnë këta njerëz dhe lajmi më i mirë është se párátë në jetën e tyre do të víjnë shumë lèhtë.

Pra, ju njerëz që kèni këto shenjë, dùhèt që sa më shpèjt të kríjòni pláne se si ta bèni më të dashùr dhe të bùkùr të ardhmen tuaj.

Plánet për ju në një kohë shumë të shkùrtër do tju rèálizohen sepse kèni pùnùar për këtë ditë dhe shumë e mèrítoni.

Një òfèrtë pune do të márrë Dèmí ose do t’i pròpòzohet kríjimi apo ndèrtèmi i një pròjèkti me bázë bíznèsín.

Edhe pse ju mùnd të jèni të zènë me punë të tjera dhe mèndòni se do të lòdhèni, ju dùhèt që mòs ta rrèfùzòni këtë òfèrtë.

Invèstòni sa më shumë në të gjíthë mùndèsitë që ju kríjòhen dhe trègòni gùxím, duke e lènë pas sa më shumë fríkèn.

Njerëzít e líndur me shenjën e Dèmít mèndòhet se jo më pák se 30 ditë do të árríjnë një sùksès të pa-párë.

Ata mèndòjnë se jèta ka mjáftùèshëm hálle dhe pròblème por për ju lájmi më i madh është se vjèshta e këtij viti do t’ju çlíròjë nga çdo gjë që ju kríjònte strès.

Párátë dhe ngrítjá në kárríerë është ajo që po fùtèt në jetën e Luanëve, që mùnd t’u ishte dùkùr si një òbjektiv i lárgèt.

Për të rèalizuar plánet tuaja në gjýsmën e dytë të vjèshtës do t’ju jèpèt më shumë bèsím.

Në punën tuaj do t’ju òfròhet më shumë kènáqësi dhe çdo gjë do ta bèni duke pátur sa më shumë mòtívím dhe kjo do t’ju gárántojë sùksèse dhe shpèrblíme.

Ju do të bíni shumë në sy për të gjítha aftèsitë që zòtèròni dhe kjo mùnd të sjèllë ngrítjen tuaj në njjë pozícíon më lárt që do t’ju òfrònte edhe fítíme më të shumta.

Që në fíllím të këtij viti kèni mèndùar dhe jèni lùtùr për këtë ditë, ndáj dhe shumë kènáqèsi ju thèmi se bèkími hýri në jetën tuaj.

Continue Reading

Horoskopi

Mbani shenim daten 15 dhe 25 Tetor/ Astrologia Meri paralajmeron keto 5 shenja horoskopi

Published

on

Nuk është asnjë çùdi e madhe që ju sot të zbùloni se në një kohë shumë të shkùrtër dhe dùke fílluar që nga data 15, disa shènja do të ècín në májë të botës.

Do të márrín më të mirën dhe më të èmblën e jetës së tyre ndáj dhe pa hùmbùr asnjë kohë, ju dùhèt ti mèsoni ato.

Kush është e pára në listë që njíhet edhe ndrýshè si shenja më e mirë? Është demi, që për këtë periudhë që po vjèn do t’i ecè mbárë e mirë, sídòmòs në shèndet.

Do të líròhet nga shumë pròblème e hálle të jetës dhe do të hýjë në një dímènsíion ku nuk njíhèt lòdhjá dhe strèsí.

Engjëjt i kánë pránë dhe kjo do t’ju gárántojë se në çdo sekondë të jetës së tyre do të bèjnë zgjèdhjet më të sákta.

Njíhet si shenja më e ëmbël dhe njerëzit më të dáshur ndáj dhe në vènd të dytë ùlen vírgjèrèshèt.

Ata do të kènë shánsín më të madh të prèkín në rèaliztet dy nga ëndrrát e tyre më të mëdha dhe njëra prèj tyre lídhèt me një udhëtim lárg.

Ç’do zèmrá e tyre do të kthèhèt në rèálitet dhe për më shumë shumë do të dùhèt të prèsín me shumë dashùri ndrýshímet e shumta për mirë që ju sjèll fáti i tyre.

Që nga nèsèr hídhní hápa të sígùrt sepse në çdonjërin prèj tyre fáti do të hèdhë bèkímin e tij më të madh dhe do të drèjtòheni vetëm në rrùgën që dùhèt të mèrrni.

Ajo që pèrmírèsohet më shumë nga ana e páráve është shenja e peshores, e cila do të dùhèt të prèsè periudhën ku zgjídh bòrxhèt.

Kjo ju sjèll qètèsi në mèndje dhe në shpírt dhe për më shumë ju nxjèrr nga periudha e lòdhjès dhe gjèndjèt e ánkthít.

Jetën do ta shíjoni me të gjítha dèshírát tuaja dhe për më shumë sot në dárkë dùhet që në lùtjet tuaja të thòni dhe një ëndërr të madhe që kèrkòni t’u plòtèsòhet.

Një lajm i fùndít do t’ju víjë dhe në punën tuaj, ku prèj koësh ju mèrítonit një shumë të mírë párásh që më në fùnd do t’ju jápín.

Do të jeni të dòmínùar nga fáti edhe ju akrèpá dhe për një kohë shumë të shkùrtër është mirë të gùxòni në hápjen e një bíznèsi, por të vògël si fíllím.

Kohën më të mirë do ta kèni nga data 18 e muajit.

Në fámilje ju hýn një lajm që do t’i gèzòjë të gjíthë dhe nga yjet páráshíkòhet që fámilja juaj të shtòhèt akoma më shumë.

Për 7 ditë ju të shígjètarit do t’ju dùhèt që të ndáni mèndjen përbnállë një òfèrte të re pune. Nëse ndíhèni akoma të fòrtè pránòjeni sepse ajo do t’ju ngrèjë në kárríerë.

Këtë periudhë pjèsa më e mirë e jetës tuaj do të përqèndròhet në dashuri, ndërsa trùpi juaj do të márrë një fòrcè shumë të madhe fízíke.

Do të jètë muaji i shumë shpèrblímeve për këtë shenjë.

Tre gjèra përmírèsohen në këtë Tetor për gaforet. Pikë së pari ndrýshímí nís me shèndètin, me párátë tuaja dhe në mùnd të mùajit mùnd të kèni edhe një fèjèsë.

Më në fùnd jeta do t’ju jápë frytet që shumë i kíshít dèshírùar.

Rùani bèsímin tuaj dhe “lùftòní” sa më shumë për ato dèshíra që kèni sepse tashmë cílèsòhèni si njeri me shumë fát dhe është koha juaj.

Shumë të mira hýjnë në jetën e dasheve të cílët nga data 15 e deri më 20 do të dùhèt të hápín veshët mírë sepse një numër lájmesh të mbárá do t’u hýjnë në vesh. Ju ka mbèrthýèr fáti.

Bínjakët ndòdhèn në vènd të fùndít, por gjíthsesi janë njerëzít që jeta tashmë do t’i jápë një dashuri dhe një punë të re.

Líni prápa krahëve çdo ndjènjë të kèqè dhe tashmë është koha të shfrýtèzòni sa më shumë pozít0φvítetin që vjèn në jetën që kèni.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!