Connect with us

Horoskopi

Horoskopi date 14 Tetor i detajuar/ Astrologu Paolo FOX paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Urani ka për të sjellë probleme në jetën tuaj sot. Do neglizhoni gjëra të rëndësishme e nga ana tjetër impulsiviteti do ju shtyjë drejt gabimeve të mëdha. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj në çift nuk do jetë shumë e mirë sot. Do jeni të pamatur me partnerin dhe mund t’i thoni gjëra që do e lëndoni. Ju beqarët nuk do jeni në humor shumë të mirë dhe nuk do doni të dilni me personat që do iu ftojnë. Shume shpejt do pendoheni, por personi do jetë pranë një tjetre. Në punë duhet t’i dyfishoni përpjekjet nëse doni të arrini sa më shpejt majat. Me financat do dini si të silleni në çdo moment dhe marrëdhënia do mbetet e kënaqshme.

Demi

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Gjatë kësaj dite do zgjoheni me optimizëm dhe do ndiheni në formë shumë të mirë. Do keni dëshirë t’i bëni gjërat si duhet dhe do jeni të logjikshëm. Për ju të dashuruarit ka për të qenë ditë ideale. Asgjë e keqe nuk do ju ndodhë përkundrazi do ndiheni më të përmbushur se asnjëherë më parë. Nëse jeni beqarë do keni një ditë të këndshme dhe do bini kokë e këmbë në dashuri me personat që do takoni. Sipas Dritare.net, në punë duhet të tregoheni më të duruar nëse doni të arrini majat. Në planin financiar duhet ta shtrëngoni pak rripin sepse shumë shpejt do keni nevojë për më tepër para.

Binjakët

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Nëse tregoheni të matur dhe nuk veproni pa u menduar gjatë kësaj dite nuk do keni vështirësi. Nga ana tjetër po u treguat mendjemëdhenj dhe të mendoni se jeni më të mirën në çdo gjë keni për të pasur probleme. Nëse keni një lidhje duhet të bëni kujdes dhe në asnjë mënyrë nuk duhet të flirtoni me dikë tjetër. Nëse partneri e kupton, ai nuk do iu japë më një mundësi të dytë. Ju beqarët nuk do favorizoheni nga yjet kështu që do keni thjesht disa takime pa vlerë. Në punë do jeni kreativë dhe të gatshëm për të bërë edhe sakrifica vetëm për të arritur atje ku doni. Në planin financiar do i kaloni një e nga një të gjitha vështirësitë dhe mund të bëni edhe disa investime.

Gaforrja

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Dita e sotme do jetë si një ëndërr që e keni menduar të parealizueshme. Ja që ndonjëherë duhet vetëm dëshira e mirë për të arritur majat. Për ju të dashuruarit çastet e lumtura nuk do kenë të mbaruar. Buzëqeshja dhe emocionet do jenë pjesë e pandashme për ju. Shfrytëzojeni sa të mundeni çdo moment. Nëse jeni beqarë do i mendoni gjërat më seriozisht dhe do pranoni të dilni me disa persona që kanë kohë që iu joshin. Në punë do jeni mjaft ambiciozë dhe nuk do ndaleni derisa të arrini majat. Edhe në planin financiar do jeni me fat. Situata do përmirësohet më shumë nga sa e kishit menduar ndonjëherë.

Luani

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Për fat të keq shumicën e kohës do ndiheni të mërzitur sot dhe aspak të qetë. Nga gabimet tuaja apo të të tjerëve do ketë trazira. Nëse keni një lidhje ka rrezik që lidhja juaj me partnerin të jetë e tensionuar. Shumë gjëra mund t’iu ecin keq dhe asnjëri nuk do hapë rruge. Po vazhduat me këtë sjellje shpejt do vijnë edhe ndarjet. Ju beqarët duhet të merrni vendime të rëndësishme për jetën tuaj duke qenë se mundësitë që do iu ofrohen do jenë të jashtëzakonshme. Për punën ka për të qenë një periudhe e favorshme. Do bëni disa zgjedhje me rëndësi të madhe të cilat do ua ndryshojnë përgjithmonë të ardhme. Buxheti për fat të mirë do ketë goxha përmirësime.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Përgjithësisht dita e sotme do jetë harmonike. Do dini si t’i koordinoni gjërat dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë harmonike. Mes jush dhe partnerit do mbizotërojë mirëkuptimi dhe hareja. Të dy palët do i shprehni gjithë kohës ndjenjat. Ju beqarët do jeni sharmantë pafund dhe do merrni mjaft propozime. Më pas do jetë në dorën tuaj nëse do përfitoni apo jo. Për punën do jetë një periudhe pozitive dhe e mbushur me arritje. Me shpenzimet do bëni çmenduri dhe gjendja mund të destabilizohet pak. Kujdes sepse të gjitha pasojat do i ndieni në të ardhmen.

Peshorja

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Gjatë kësaj dite duhet t’i hidhni hapat të mirëmenduara dhe të mendoni për pasojat që ato mund të kenë tek e ardhmja. Nëse keni një lidhje duhet të reflektoni gjerë e gjatë para se t’i kërkoni diçka partnerit. Mirë është të mos e ekzagjeroni sepse do e bëni atë të ndihet keq. Ju beqarët do keni një ditë të qetë dhe pa ndonjë takim impresionues. Nuk ka ardhur ende dita e juaj me fat. Në punë do jeni mjaft ambicioze dhe do mundoheni t’i arrini të gjitha synimet që i kishit vënë vetes. Sipas Dritare.net, financat do jenë delikate kështu që përveç shpenzimeve të domosdoshme mos kryeni asgjë më tepër.

Akrepi

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Nëse tregoheni të sinqertë dhe nëse i bëni gjërat me zemër gjatë kësaj dite, nuk keni për të pasur asnjë surprizë të keqe. Për ju të dashuruarit mirëkuptimi dhe toleranca do mbizotërojë në jetën tuaj. Do merreni vesh për çdo gjë me atë që keni në krah dhe nuk do ju dalin aspak probleme. Ju beqarët do afroheni mjaft me disa persona, por nuk duhet të mendoni menjëherë të hidhni hapa me rëndësi. Në punë do jeni të përgjegjshëm, të matur, guximtarë dhe të pandalshëm. Me shpenzimet duhet të tregoheni patjetër më të matur sepse shumë shpejt gjendja do ju përkeqësohet.

Shigjetari

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Gjatë kësaj dite nuk do jeni shumë të ndërgjegjshëm për hapat që do hidhni dhe nuk do i realizoni dot të gjitha objektivat që keni pasur. Për ju të dashuruarit do mbizotërojë një klimë e paqëndrueshme. Shpesh do keni debate të forta me partnerin dhe nuk do bini dakord për asgjë. Ju beqarët gjithashtu do jeni të pafat në dashuri dhe sado të mundohen nuk do e gjeni dot princin e kaltër. Në punë do lodheni tej mase dhe sërish nuk do arrini dot rezultatin që keni pritur. Mos u dekurajoni dhe mos i ndalni për asnjë moment përpjekjet. Në planin financiar duhet t’i bëni me kujdes llogaritë dhe nuk duhet kurrsesi të jepni para hua.

Bricjapi

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Gjatë kësaj dite jeta juaj do jetë shumë më e qëndrueshme se më parë dhe do i harroni njëherë e mirë problemet që keni pasur. Për ju që keni një lidhje do jetë një ditë e kënaqshme dhe e mbushur me emocione. Shfrytëzojeni sa më shumë që të mundeni çdo moment. Ju beqarët do jeni gati për çdo lloj çmendurie vetëm që të arrini ta bëni për vete personin që pëlqeni. Në pune duhet ta dyfishoni vigjilencën. Jo çdo gjë do ju ece sipas planeve prandaj duhet të bëni durim e kujdes. Të ardhurat do fillojnë dalëngadalë të përmirësohen falë strategjisë strikte që keni ndjekur kohët e fundit.

Ujori

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Gjatë ditës së sotme do reflektoni me kujdes për çdo gjë dhe nuk do lejoni t’iu fillojnë problemet. Për ju që keni një lidhje ka për të qenë një ditë jashtëzakonisht e veçantë. Partneri do ju bëjë disa propozime të çmendura, por që nëse do i pranoni do ndiheni si në ëndërr. Ju beqarët nuk do jeni të kënaqur me takimet që do realizoni dhe do preferoni të mos hidhni hapa. Në punë do jeni të hapur ndaj sfidave dhe keni për të arritur majat. Çdo gjë ka për t’iu ecur më mirë nga sa e kishit planifikuar. Në planin financiar duhet t’i bëni me kujdes llogaritë në mënyrë që të mos ju dalin të papritura të pakëndshme.

Peshqit

Horoskopi i datës 14 tetor 2021

Dita e sotme do jetë e mirë dhe do arrini të merrni vendimet e duhura. Do komplimentoheni pafundësisht nga të tjerët. Nëse keni një lidhje nuk do keni për çfarë të qaheni sepse partneri do ju përkushtohet tej mase dhe do ju bëjë të ndiheni sa më mirë. Ju beqarët ka mundësi të keni një ditë interesante dhe të mbushur me surpriza. Mirë është ta shfrytëzoni sa të mundni sepse nuk i dihet nëse nesër do vijnë raste të tilla. Në punë do iu jepen mundësi të mira për ta treguar veten. Përfitoni dhe keni për të ecur përpara. Buxheti nuk do jetë shumë i mirë kështu që kujdes me çdo shpenzim që do kryeni nëse nuk doni të mbeteni vetëm.

Horoskopi

Horoskopi javor 14-20 Tetor sipas astrologes Helena Biehl/ Kjo eshte shenja me FAT e javes se 3 te muajit

Published

on

Dashi:

Mërkuri në pozicion të favorshëm do të ndikojë që të merrni lajme të mira, sidomos në aspektin profesional. E mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë ditë veçanërisht me fat, gjatë të cilave do të lini takime interesante dhe do të merrni kënaqësi. Në sferën sentimentale parashikohet të keni probleme, pasi Venusi nuk ju ndihmon. Parashikohet që të keni probleme me partnerin.

Demi:

Do të vazhdoni të jeni të ngarkuar edhe për disa kohë dhe pushimet do t’ju duken një mirazh i largët. Mblidhini forcat dhe mos harroni se së shpejti do të mund të çlodheni. Në këtë periudhë as Marsi dhe as Mërkuri nuk ju ndihmojnë dhe do të hasni vështirësi në aspektin profesional. Gjithçka do të shkojë më së miri në aspektin sentimental, pasi Venusi ju favorizon.

Binjakët:

Ju pret një javë me fat, sidomos në punë. Falë aftësive tuaja të komunikimit dhe mbështetjes së Mërkurit, do të mund të bëni kërkesa ose propozime për të arritur atë që dëshironi. E mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë ditët më të përshtatshme për të vepruar, pasi edhe Hënën do ta keni aleate. Të shtunën dhe të dielën mund të hasni ndonjë të papritur…

Gaforrja:

Në fillim të javës do të ndiheni paksa nervozë, pasi Hëna nuk ju favorizon. Do të hasni vështirësi në komunikimin me të tjerët edhe në aspektin profesional gjërat mund të mos shkojnë ashtu siç dëshironi. Duke filluar nga dita e mërkurë, situata do të përmirësohet. Venusi i kthyer nga shenja juaj do t’ju garantojë harmoni në marrëdhënie me të tjerët, por sidomos me një person në veçanti.

Luani:

Mërkuri i kthyer nga shenja juaj do të vazhdojë t’ju garantojë një periudhë suksesi. Do t’ju ofrohen mundësi të shumta që nuk duhet të lejoni t’ju ikin nga duart. Marsi do t’ju dhurojë forcë dhe energji, kurse Hëna tekanjoze mund t’ju bëjë të ndiheni disi nervozë aty nga mesi i javës. Nuk keni arsye që të ndiheni kështu, pasi yjet janë në anën tuaj.

Virgjëresha: Dashuria do të jetë protagoniste në jetën tuaj këtë javë. Nëse puna do t’ju lodhë dhe ndonjë përgjigje që prisni mund të vonojë të vijë, në aspektin sentimental pritet që të merrni kënaqësi të shumta, qofshi ose jo të përfshirë në një lidhje serioze. E hëna dhe e marta do të jenë ditë të mbara, kurse në fundjavë do të ndiheni disi nervozë.

Peshorja: Të hënën dhe të martën nuk do të jeni shumë të favorizuar për sa u përket mundësive që do t’ju ofrohen. Për fat, në ditët në vazhdim Marsi, Mërkuri dhe Hëna do të radhiten në anën tuaj, duke ju sjellë shumë fat, sidomos në aspektin profesional. Marrëdhënia me partnerin do të jetë disi e tensionuar, pasi Venusin nuk do ta keni aleat, duke rrezikuar të krijohen keqkuptime.

Akrepi: Kjo nuk do të jetë një javë fort e mbarë në aspektin profesional. As Mërkuri dhe as Hëna nuk do t’ ju mbështesin dhe pikërisht ditën e mërkurë, të enjte dhe të premte do të hasni vështirësi në realizimin e projekteve tuaja. Situata do të përmirësohet në fundjavë dhe do të përjetoni emocione të forta, pasi Venusi do t’ju favorizojë.

Shigjetari: Kjo do të jetë një javë interesante e mbushur me udhëtime dhe njohje të reja. Për fat, Mërkuri do t’ju ndihmojë. Të gjitha lidhjet që do të krijoni gjatë kësaj periudhe dhe eksperiencat që do të përjetoni do të rezultojnë mjaft të dobishme në një të ardhme të afërt. Hëna dhe Marsi gjithashtu do t’ju favorizojnë. E mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë ditë me fat.

Bricjapi: Bëni durim, sepse Venusi në pozicion të pafavorshëm do t’ju nxjerrë pengesa në lidhjen tuaj, duke krijuar tensione mes jush dhe partnerit. Shumë shpejt gjërat do të ndryshojnë dhe nëse keni në krah njeriun e duhur për ju, do të arrini ta kapërceni krizën dhe të jeni më të fortë se më parë. E hëna dhe e marta do të jenë ditë me fat, pasi Hëna do të ndikojë pozitivisht.

Ujori: Marsi nuk ju mbështet dhe kjo po fillon të bëhet më e dukshme. Ju ndiheni të lodhur dhe të tensionuar dhe duket sikur periudha e pushimeve po vonon të afrojë. Edhe Mërkuri nuk ju favorizon dhe me siguri që gjërat do të shkojnë keq në aspektin profesional. Por mos u bëni pesimistë, pasi Hëna do t’ju ndihmojë. E mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë ditë me fat.

Peshqit: Ju pret një javë e qetë, gjatë së cilës nuk do të mungojnë edhe surprizat e bukura. Të shtunën dhe të dielën, Hëna në shenjën tuaj do të ndikojë që të përjetoni emocione të paharrueshme. Venusi, që gjithashtu ju përkrah, do të ndikojë që lidhja juaj të bëhet më e fortë. Për beqarët parashikohen takime interesante, sidomos në fundjavë.

Continue Reading

Horoskopi

“Mos merrni vendime të nxituara se do shkatërroni gjithçka!”, ja këshilla e Russell Grant për këtë shenjë

Published

on

Dashi

Sot mund t’ju duhet të përballeni me disa tensione dhe ndryshime mendimesh që do t’ju bëjnë të ndiheni të irrituar dhe të shqetësuar. Vizita e një miku të vjetër në fund të ditës do ta zbukurojë mbrëmjen. Mund të ndërmerrni një udhëtim romantik sot. Jeta do t’ju duket magjepsëse kur partneri juaj do t’ju bëjë ta përjetoni atë.

Demi

Ju duhet ta kaloni kohën tuaj të lirë duke bërë gjërat që ju pëlqejnë më shumë. Të menduarit pozitivisht do t’ju bëjë të jeni në humor të mirë. Nuk është dita e duhur për të udhëtuar.

Binjakët

Mbrëmja me miqtë do të jetë i këndshëm, por shmangni ushqimin e tepërt. Fitimet monetare do të vijnë nga burime të ndryshme. Ju mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Sot, harroni shqetësimet tuaja dhe thjesht shijoni shoqërinë e partnerit tuaj.

Gaforrja

Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme për mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate të suksesshme. Investimet në pasuri të paluajtshme do të jenë fitimprurëse. Partneri/partnerja juaj do t’ju japë plot mundësi për t’u shprehur sot, nëse vërtet dëshironi ta bëni një gjë të tillë.

Luani

Kujdesuni për veten, pushoni, përndryshe lodhja mund t’ju çojë drejt stresit. Lajmet për një sekret familjar mund t’ju befasojnë. Mos hezitoni të kërkoni falje për gabimet tuaja, ndaj të dashurit tuaj. Kjo mund të jetë një ditë e mbushur me tension kur disa ndryshime mund të shfaqen mes jush dhe bashkëpunëtorëve të ngushtë.

Virgjëresha

Dikush mund të përpiqet t’ju shkaktojë dëme, me forca që punojnë kundër jush. Ju duhet të shmangni veprime, të cilat mund të çojnë në konfrontime. Nëse vendosni të rregulloni rezultatin, atëherë kjo duhet të bëhet në një mënyrë dinjitoze. Është koha e duhur për të shprehur veten dhe për të punuar në projekte që janë të një natyre krijuese.

Akrepi

Mos merrni vendime të nxituara, veçanërisht kur negocioni marrëveshje të mëdha financiare. Yjet do t’ju japin fuqi të jashtëzakonshme sot, prandaj merrni vendime që janë të rëndësishme dhe thelbësore për fitime afatgjata. Mësoni ta shfrytëzoni kohën tuaj të lirë në mënyrë efektive, për të qenë gjithmonë në krye të angazhimeve tuaja në jetë.

Shigjetari

Duhet të mbani mend se shqetësimi i panevojshëm mund të ndikojë në aftësinë tuaj të vendimmarrjes. Shikoni anën më të mirë të gjërave dhe do të shihni një ndryshim të caktuar në fatin tuaj. Kushtojini vëmendje problemeve të të afërmve tuaj për t’i mbajtur gjërat nën kontroll.

Bricjapi

Mos lejoni që t’ju pushtojë ndjenja e frustrimit. Përpiquni të jeni më të qetë kur shprehni shqetësimet. Pavarësisht nga konfliktet, partneri/partnerja juaj do t’ju bëjë sërish të ndiheni të lumtur.

Ujori

Do të jetë një ditë përgjithësisht e mbarë. Një mesazh i papritur nga një i afërm, do të sjellë gëzim për të gjithë familjen. Sa i përket aspektit financiar pritet të keni përmirësime.

Peshqit

Partneri juaj mund të jetë duke kërkuar një angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj. Mos bëni premtime që i keni të vështira t’i mbani. Dita e duhur për të kryer një intervistë punë.

Continue Reading

Horoskopi

“Hëna ndryshon fatin!”/ Ja 3 shenjat që u vjen një “mal” me para këto ditë

Published

on

Yjet për ditën e sotme víjnë me një ínfòrmácíon që ju do të hábíteni kur ta shíkoni dhe mbi të gjítha 3 shenja shumë të ëmbla.

Për to thùhet se do të jètë një ndrýshím në jetë dhe kálím drèjt një të ardhme e cila për fát të mirë do t’i “zhýsè” në párá.

Jeta e tyre do të márrë shumë ngjyra të bègáta dhe ju të gjíthë do të mirë-prísní këtë periudhë “mjálti” që ju prèt në ditët që po víjnë.

Si në trájtën e një shpèrblími, párátë do t’u víjnë Brícjápëve që kjo shènjë ka pùnùar pa u lòdhùr kùrrë.

Prèj një kohe shumë të gjátë ata nuk e kíshín shíjuar këtë dítë, por e kíshín prítùr gjátë.

Në ástròlògjí thùhet se fáti i mbárë dhe të gjíthë planetet i fávòrizòjnë këta njerëz dhe lajmi më i mirë është se párátë në jetën e tyre do të víjnë shumë lèhtë.

Pra, ju njerëz që kèni këto shenjë, dùhèt që sa më shpèjt të kríjòni pláne se si ta bèni më të dashùr dhe të bùkùr të ardhmen tuaj.

Plánet për ju në një kohë shumë të shkùrtër do tju rèálizohen sepse kèni pùnùar për këtë ditë dhe shumë e mèrítoni.

Një òfèrtë pune do të márrë Dèmí ose do t’i pròpòzohet kríjimi apo ndèrtèmi i një pròjèkti me bázë bíznèsín.

Edhe pse ju mùnd të jèni të zènë me punë të tjera dhe mèndòni se do të lòdhèni, ju dùhèt që mòs ta rrèfùzòni këtë òfèrtë.

Invèstòni sa më shumë në të gjíthë mùndèsitë që ju kríjòhen dhe trègòni gùxím, duke e lènë pas sa më shumë fríkèn.

Njerëzít e líndur me shenjën e Dèmít mèndòhet se jo më pák se 30 ditë do të árríjnë një sùksès të pa-párë.

Ata mèndòjnë se jèta ka mjáftùèshëm hálle dhe pròblème por për ju lájmi më i madh është se vjèshta e këtij viti do t’ju çlíròjë nga çdo gjë që ju kríjònte strès.

Párátë dhe ngrítjá në kárríerë është ajo që po fùtèt në jetën e Luanëve, që mùnd t’u ishte dùkùr si një òbjektiv i lárgèt.

Për të rèalizuar plánet tuaja në gjýsmën e dytë të vjèshtës do t’ju jèpèt më shumë bèsím.

Në punën tuaj do t’ju òfròhet më shumë kènáqësi dhe çdo gjë do ta bèni duke pátur sa më shumë mòtívím dhe kjo do t’ju gárántojë sùksèse dhe shpèrblíme.

Ju do të bíni shumë në sy për të gjítha aftèsitë që zòtèròni dhe kjo mùnd të sjèllë ngrítjen tuaj në njjë pozícíon më lárt që do t’ju òfrònte edhe fítíme më të shumta.

Që në fíllím të këtij viti kèni mèndùar dhe jèni lùtùr për këtë ditë, ndáj dhe shumë kènáqèsi ju thèmi se bèkími hýri në jetën tuaj.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!