Connect with us

Horoskopi

Do pushtoheni nga dashuria dhe pasioni i zjarrtë! 3 shenja do jetojnë ditë magjike sipas Susan Miller

Published

on

Demi

Ekziston një prekje e lehtë në ajër, falë energjisë që buron nga planetët sot. Ju mund të keni ngecur në të gjitha llojet e planeve dhe projekteve, që do të thotë se ju të dy nuk keni qenë në gjendje të kaloni shumë kohë së bashku. Përfitoni nga atmosfera pozitive për të dalë për një drekë ose darkë romantike, nëse është e mundur, ose diku mund të eksperimentoni të dy me gjëra të reja.

Binjaket

Kjo është një ditë e përsosur për ju që të flisni seriozisht me dashurinë tuaj më të ëmbël për të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Ekziston një ndjenjë e fuqishme e respektit dhe harmonisë reciproke mes jush, dhe kjo mund t’ju ​​bëjë që të dy të doni t’i çoni gjërat një hap më tej. Nëse ka ndonjë çështje që duhet diskutuar, atëherë bëjeni sot, ndërsa rruga është e shtruar pa probleme nga aspekti planetar i ditës.

Bricjapi

Nëse ju dhe i dashuri juaj keni nevojë për ndonjë justifikim për t’u argëtuar, atëherë dita e bukur përpara ju jep mundësinë e përsosur për të pasur një aventurë emocionuese. Ose mund të preferoni të krijoni një festë të mrekullueshme dhe të qëndroni brenda për të shijuar ushqimin e njëri -tjetrit. Sido që të jetë, do të kaloni një kohë të mrekullueshme, dhe gjithashtu do të forconi lidhjen tuaj intime.

Horoskopi 14 tetor, e enjte

Horoskopi

Astrologu i famshëm Vincenzo Lagana tregon 2 shenjat e bekuara nga FATI: Tashmë nuk ju ndal dot asgjë!

Published

on

LUANI

Gjatë kësaj dite do jeni shumë më të qartë në mendime dhe do dini kur dhe si t’i hidhni hapat. Probleme nuk kanë për t’iu ndodhur asnjë moment. Ju të dashuruarit nuk do keni as problemin më të vogël me partnerin dhe do ndiheni të qetë. Dashurohuni ashtu si e ndjeni pa menduar aspak për të ardhmen dhe për të tjerët. Ju beqarët nuk do ndiheni më vetëm falë një takimi të nxitur nga shumë planetë. Nëse ju rreh zemra me shikim të parë dijeni se ai është i duhuri. Jeta profesionale do ecë me ritme më të shpejta. Do ndiheni më gati se kurrë për të kaluar edhe një humnerë të madhe të cilën as nuk e keni menduar më parë. Shlyejini sa më parë borxhet që keni në mënyrë që financat të fillojnë të stabilizohen.

VIRGJERESHA

Merrini gjërat si t’iu vijnë gjatë kësaj dite dhe nuk keni për t’u penduar asnjëherë. Nuk do ndodheni asnjë moment mes udhëkryqesh. Urani do ua bëjë ditën më emocionuese dhe me romantike ju të dashuruarve. Si ju ashtu edhe ai që keni në krah do i kushtonin kohën e duhur lidhjes dhe do ndiheni të sigurt për të ardhmen së bashku. Ju beqarët do jeni seksuale dhe mund të keni edhe dashuri me shikim të parë. Më punë do arrini më në fund të diskutoni qetësisht me kolegët tuaj dhe do ndërmerrni hapa të rinj. Tashmë do ndiheni më të sigurt se më parë. Në planin financiar gjërat do shkojnë më së miri dhe mund të shpenzoni për ato që keni menduar pa ju dridhur dora. Kur kujdesesh gjithmonë del i fituar.

Horoskopi 14 tetor, e enjte

Continue Reading

Horoskopi

“Do realizoni një projekt që do ju hapë portat e suksesit!”, Paolo Fox paralajmëron FAT për këtë shenjë

Published

on

Dashi

Në dashuri, me Hënën e favorshme, këtë të enjte 14 keni mundësi të mëdha për të bërë takime të veçanta dhe interesante. Në punë mund të filloni nga e para, ndoshta është koha për ndryshim. Mund të ndodhë që pikërisht këtë vjeshtë të filloni projekte të reja.

Demi

Në dashuri do të jetë një e enjte e sikletshme pasi keni Hënën në dizavantazh. Në punë këtë ditë të enjte, por edhe më herët, nuk jeni shumë të përqendruar. Në këto kushte, është më mirë të shtyni të gjitha çështjet e rëndësishme të punës për në fundjavë.

Binjakët

Në dashuri, pritet të keni një ditë disi të diskutueshme, edhe për ata që sapo kanë filluar një histori. Në punë, një periudhë e favorshme si për rishtarët, ashtu edhe për njerëzit që duhet të angazhohen në një projekt.

Gaforrja

Në dashuri, shtyni mosmarrëveshjet e padobishme me partnerin/en, nuk është koha e duhur. Në punë, ditë ideale për të realizuar një projekt pune që ju intereson shumë.

Luani

Në dashuri mund të përfshiheni në një situatë të komplikuar, madje telashe duket të ketë edhe në familje. Në punë mos lini pas dore kontaktet, por është një ditë që do humbisni shumë kohë për gjëra pa fort vlerë.

Virgjëresha

Në dashuri është një periudhë sprove për ndjenjat, ndaj bëni kujdes ndaj fjalëve që hidhni e pritni, veçanërisht deri edhe nga e shtuna. Në punë do të keni disa probleme dhe gjithashtu një çështje ekonomike do të dalë në shesh, përpiquni të zgjidhni gjithçka brenda ditës së enjte.

Peshorja

Në dashuri duket sikur ju po shëroheni, me Hënën, Jupiterin dhe shumë planetë të tjerë që po ju favorizojnë. Nëse zemra juaj ka qenë vetëm për një kohë të gjatë, përpiquni ta shihni veten më shumë dhe të krijoni hapësira dhe nisma për njohje të reja. Në punë do të përfshiheni shumë në një situatë disi delikate.

Akrepi

Në dashuri, si e enjtja dhe e Premtja, janë dy ditë që duhen marrë lehtë dhe unë nuk rekomandoj të luani me fatin, veçanërisht në debat a diskutim. Në punë, të enjten dhe të nesërmen e saj, kemi një rënie të lehtë të produktivitetit, por për fat ia hidhni nga e shtuna.

Shigjetari

Në dashuri, një ditë tjetër interesante pasi Hëna dhe Venusi janë shumë të favorshme për shenjën tuaj zodiakale. Në punë, një ditë rikuperimi, ndaj mos e teproni të ngarkoni shumë kunguj në një sqetull.

Bricjapi

Në dashuri, për ata që kanë familje, në këtë periudhë shpenzimet e shtëpisë mbizotërojnë mbi gjithçka tjetër. Në punë, ata që kërkojnë një punë të parë do të gjejnë mundësi të reja, por jo shumë fitimprurëse.

Ujori

Në dashuri, nëse ka një person që ju intereson, thelloni njohuritë për të, ju, duhet të dini më shumë për atë që do të ndani ndjenjat, ndoshta dhe shtratin.. Në punë, mos kini frikë të bëni një ndryshim drastik në jetën tuaj.

Peshqit

Në dashuri më në fund do të keni një përgjigje të mirë deri në fund të javës, e cila do t’ju ​​bëjë t’i shihni gjërat më qartë. Shumë konflikte në punë, nuk ndiheni hiç të kënaqur.

Continue Reading

Horoskopi

Ca janë të bezdisur e ca të nxituar, ja të gjitha “huqet” e këqija të shenjave të Zodiakut

Published

on

Nëse jeni një besimtar i zjarrtë i astrologjisë dhe besoni se personaliteti juaj dhe karakteristikat unike janë rezultat i shenjës tuaj të Zodiakut, atëherë ka edhe disa të meta në karakterin tuaj të cilat janë më të qarta kur jeni të dashuruar. Më poshtë keni të renditura dobësitë e shenjave të Zodiakut kur janë të dashuruara

1. Dashi- Nxiton për gjithçka

Shenjat e Dashit kanë një zakon të nxitojnë në gjëra, si profesionalisht ashtu edhe nga aspekti personal. Ata marrin vendime pa i dhënë situatës një mendim të dytë, gjë që i bën ata të vështirë për të vazhduarnjë lidhje.

2. Demi- I marrin gjërat shumë ngadalë

Nëse një Dash është shumë i shpejtë, Demi është pak shumë i ngadaltë, pothuajse në atë masë sa të jetë dembel dhe i ngadaltë.

Ata rrinë mendojnë për një kohtë gjatë për të marrë një vendim dhe kjo mund të jetë e dëmshme për një marrëdhënie.

3. Binjakët- I bezdisshëm

Binjakët janë gjithnjë me nxitim për të arritur gjëra të shumta në harkun më të shkurtër kohor, gjë që shpesh i lë ata të lodhur dhe të paaftë për të përmbushur në të vërtetë të gjitha angazhimet. Ata janë të gjithëpranishëm gjë që i bën ata të jenë të zymtë dhe ndërhyrës, gjë që mund të jetë mjaft irrituese në një marrëdhënie. Kurioziteti i tyre është shpesh i bezdisshëm.

4. Gaforrja- Shumë i ndjeshëm

Shenjat e Gaforres janë të ndjeshme. Ata shpesh priren të jetojnë në të kaluarën pa bërë asnjë përpjekje për të hyrë në të tashmen ose për të menduar për të ardhmen. Ata janë shumë melankolikë dhe jo shumë rrezikues kur bëhet fjalë për marrëdhëniet.

5. Luani- Shumë arrogant

Një Luan shpesh është jashtëzakonisht arrogant dhe ka një ego të tepruar. Mund të jetë e bezdisshme për një partner kur ai po përpiqet të japë sugjerime ose të bëjë një deklaratë për të. Luanët nuk e vlerësojnë bukurinë në gjëra më të vogla dhe shpesh preferojnë një shfaqje pompoze, e cila mund të jetë një pikë bezdi për partnerin e tyre.

6. Virgjëresha-Shumë e shqetësuar

Virgjëreshat shqetësohen për çdo gjë, dhe kjo i bën ata jashtëzakonisht jo eksperimentalë dhe shumë tradicionalë. Ata janë gjithashtu shumë kritikë dhe duhen shumë për t’i qetësuar, gjë që është dobësia e tyre më e madhe kur janë në një lidhje të përkushtuar.

7. Peshorja- Shumë e pavendosur

Marrja e vendimeve është një detyrë e madhe për Peshoret. Ata shpesh peshojnë të mirat dhe të këqijat e çdo situate, gjë që e bën arritjen e një përfundimi një proces të gjatë. Hezitimi i tyre për të bërë gjëra të caktuara mund të mërzisë partnerët e tyre pasi ata kurrë nuk mund të jenë në gjendje të arrijnë një përfundim të fortë për ndonjë ide apo ngjarje.

8. Akrepi-Jo-komunikues

Akrepët nuk janë komunikuesit më të fortë. Ata janë mjaft të fshehtë, gjë që i bën ata të kuptojnë personalitete komplekse. Kompleksiteti i e bën të vështirë marrëdhënien e tyre pasi një Akrep nuk do t’ju tregojë kurrë se çfarë është e gabuar ose i shqetëson ata.

9. Shigjetari- Ndryshime të shpeshta humori

Shenjat e shigjetarit kararakterizohen nga luhatjet e shpeshta të humorit, gjë që mund t’i lërë partnerët e tyre të ndihen të humbur. Ata janë gjithashtu jashtëzakonisht të ruajtur dhe të fshehtë pasi nuk u pëlqen të tregojnë dobësi dhe cenueshmëri.

10. Bricjapi- Nuk menaxhon dot zemërimin

Bricjapi është ose zjarr ose akull, dhe në çdo mënyrë, skajet e personalitetit të tyre do të shkaktojnë vetëm dhimbje zemre. Atyre u pëlqen të jenë nën kontroll dhe nuk u pëlqen ndryshimi, një tipar shumë i ngjashëm me Demin dhe mbajnë mëri për një kohë të gjatë.

11. Ujori- Shumë introvert

Ndërsa Ujori pëlqen të shoqërohet dhe të bëjë miq, ata në fakt nuk kanë shumë miq të vërtetë. Miqësia është kryesisht sipërfaqësore dhe nevoja e tyre për të qenë të pavarur mund të jetë mjaft egoiste. Ata nuk mendojnë shpesh për të tjerët kur marrin vendime gjë kjo që e shkatërron një marrëdhënie.

12. Peshqit- Shumë emocionalë

Peshqit janë jashtëzakonisht të ndjeshëm dhe gjithmonë përpiqen të thithin problemet e dikujt tjetër në vetvete, problem ky edhe në një marrëdhënie dashurie

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!