Connect with us

Horoskopi

“Mund të keni edhe pushime nga puna!”, ja shenja që paralajmëron Russell Grant

Published

on

Dashi

Nuk do të arrini të gjeni një përmbushje personale përmes famës dhe brohoritjeve. Duhet të zhvilloni një marrëdhënie të sinqertë për të përmbushur hapësirat tuaja. Duhet të kaloni kohë me miqtë, fqinjët, etj. Ata do t?ju tregojnë nëse po bëheni shumë më egoist se sa duhet. Ama do të dinë edhe t?ju ngushëllojnë. Mos e investoni gjithë kohën për punë, por mendoni edhe për jetën personale.

DemiADVERTISEMENT

Disa zgjedhje i keni bërë nga frika, por këtij cikli duhet t?i vijë fundi. Në vend që të imagjinoni rezultatin më katastrofik të mundshëm, supozoni se gjithçka do të shkojë në favorin tuaj. Modelojeni sjelljen tuaj sipas një shembulli optimist dhe do të shpërbleheni. Çështja është se si e shihni ju Universin. Nëse e shihni botën si vend armiqësor, rezutlati do të jeë mundësi të humbura. Përqëndrohuni në bujarinë dhe bukurinë e Tokës. Kultivoni përmbushjen e vetvetes në të gjitha format.

Binjakët

Duhet të bëni një zgjedhje kurajoze. Jeni lodhur duke qëndruar në stanjacion. Duhet të lëvizni në një drejtim tjetër. Ju mund të ofroni mallra dhe shërbime me vlerë për komunitetin. Mund të fillojë si ide e vogël, por shpesh mund të jetë një punë full-time për ju. Kjo kërkon investim personal, por dhe sakrifica. Ama ky është shansi juaj për të bërë botën një vend më të mirë.

Gaforrja

Ngadalë por në mënyrë të sigurt, gjërat po përmirësohen. Një situatë e vështirë në punë po përmirësohet, sidomos prej faktit se një koleg që ju mërziste është larguar. Sapo t?ju largohet dhe energjia negative që ju shkaktonte ai, produktiviteti juaj do të rritet. Jeni pa punë? Një ofertë e mirë do t?ju vijë. Mos u shqetësoni nëse nuk është në nivelin që prisnit. Aftësitë tuaja do të bien në sy dhe menjëherë do të rriteni në detyrë.

Luani

Mjaft dëgjuat veten tuaj se si mbron veten. Nëse nuk jeni në gjendjen e duhur shpirtërore, dëgjoni muzikë të bukur. Shihni një film argëtues. Shpenzoni kohë me miq optimistë. Gjendja juaj do të fillojë të ndryshojë kur i fusni truri inpute pozitive. Nëse nuk ndiheni mirë në punë, ndodh sepse keni mungesë esenciale informacionesh. Merrni një kurs ose trajnim të specializuar. Mos kini frikë ta pranoni injorancën dhe të kërkoni instruksione.

Virgjëresha

Nuk ka pse të mbani një miqësi me dikë vetëm seps ai mundet t?ju ndihmojë. Ju nuk i pëlqeni këto sjellje oportuniste. Është tjetër gjë të kesh afeksion për një person dhe gjë tjetër nëse të interesojnë lidhjet e tij. Fokusohuni në përmirësimin e performancës suaj. E vetmja mënyrë të arrini pozicionin që dëshironi është përmes talentit.

Peshorja

Nëse jeni pushuar ose iu është shkurtuar vendi i punës, merrni frymë thellë. Mos i drejtoni vetes krtika. Në vend të kësaj shkoni pranë dikujt që ju do pa kushte. Do t?ju ndihmojë të shihni anën pozitive të kësaj situate stresuese. Ndoshta ju kurrë nuk do të kishit mundur të avanconi në atë kompani. Në vend që ta quani humbje, quajeni këtë si mundësi për të përparuar më tutje.

Akrepi

Familja po përpiqet të ndërhyjë në jetën tuaj personale. Mos e lejoni të ndodhë një gjë e tillë. Ju keni të drejtë të krijoni marrëdhënie me ata që ju doni. Nëse jetoni nën çatinë e dikujt tjetër, sigurisht që pavarësia juaj nuk do të jetë e garantuar. T?i paguani vetë faturat dhe detyrimet do të ishte zgjidhja ideale për të fituar vetëbësim dhe për të krijuar kufij të shëndetshëm në lidhje me të afërmit. Ata s?ka pse të dinë çdo gjë ndodh në jetën tuaj private. Përpjekjet për kontroll do të vazdojnë, por mund të injoroni disa telefonata dhe emaile.

Shigjetari

Mbingarkesa me informacione ju ka lodhur. Merrni një pushim nga mediat sociale. Zhyteni veten në një projekt tuajin tërësisht kreativ në përputhje me talentin që keni: muzikë, sport, pikturë, etj. Pasi të keni shijuar një aktivitet të tillë, do ta kuptoni se sa shumë ndikohet gjendja shpirtërore nga mesazhet që na vijnë nga mediat sociale. Bëni më shumë zgjedhje të mençura si psh leximi.

Bricjapi

Punëdhënësit tuaj nuk i interesojnë dramat tuaja familjare. Nëse keni proleme në shtëpi, më mirë merrni pushime dhe përballuni me to. Ardhja vonë vazhdimisht dhe mosrespektimi i afateve do ta vendosë karrierën tuaj në rrezik. Jeni papunë? Arsyeja ndoshta është se situata juaj familjare ju mban larg një pozicioni të mirë pune.

Ujori

Vendosja e theksit të tepërt tek çështjet materiale po dëmton marrëdhëniet tuaj. Dikush që ka shumë për t?ju ofruar nga ana emocionale, ndihet i nënvlerësuar. Ai mendon se ju e shihni vetëm si një burim parash. Është koha të mendoni dhe njëherë qasjet tuaja dhe të gjeni mënyra për të treguar vlerësimin për këdo në jetën tuaj, pavarëisht rolit që luan. Edhe një person që nuk fiton shumë para mund t?ju bëjë një dhuratë të çmuar një ditë.

Peshqit

Mos u përpiqni t?u impononi të tjerëve atë që besoni ju. Edhe pse jeni të bindur që formula juaj për jetën është korrekte, kjo është një qasje mendjengushtë. Bota është një vend i ndryshëm për shumë arsye. Nëse të gjithë do të ishin njësoj, jeta do të ishte shumë e mërzitshme. Tregoni respekt për idetë e të tjerëve, edhe pse mund t?ju duken shumë të çuditshme.

Horoskopi

Horoskopi javor 20-26 Qershor sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes ne cdo gje

Published

on

Dashi: Gjithçka do të shkojë për mrekulli. Të enjten Venusi do të vendoset në pozicion të favorshëm për Dashin, duke shënuar fillimin e një periudhe mjaft interesante në sferën e dashurisë. Gjatë muajit korrik beqarët do të përjetojnë histori pasionante. E marta dhe e mërkura janë ditët me fat të javës, për shkak të pranisë së Hënës në shenjë. Edhe në punë situata parashikohet e mirë. 

Demi: Këtë javë Venusi do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Binjakëve, prandaj shfrytëzojeni në maksimum praninë e tij deri më datë 22 qershor. Kështu do të keni një mundësi të fundit për të sqaruar çështjet që i keni më për zemër me partnerin, ose për të bërë përpara nëse jeni beqar. Të enjten dhe të premten Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar shumë fat. 

Binjakët: Këtë javë planeti i dashurisë do të kalojë në shenjën tuaj. A ndiheni të gatshëm që t’i uroni mirëseardhjen? Do të fillojë për ju një periudhë me të vërtetë intensive, ku nuk do të mungojnë aventurat, emocionet edhe dramat, tamam si ju pëlqen ju. Edhe Mërkuri do t’i bashkohet shenjës suaj, ndërkohë që Jupiteri gjithashtu ju favorizon. Në sferën profesionale pritet që të merrni një lajm të mirë. Dita më me fat e javës është e diela. 

Gaforrja: Planeti Venus do të qëndrojë aktiv dhe në favor të shenjës suaj deri ditën e enjte. Përfitoni nga kjo periudhë për të folur me partnerin dhe për t’u përballur me  çështjet e lëna pezull. Të  martën e të mërkurën Hëna në prapavijë do t’ju krijojë vështirësi, sidomos në aspektin profesional, ndërsa të enjten dhe të premten do t’ju favorizojë. Ka rrezik që diçka të mos shkojë sipas parashikimeve.

Luani: Këtë javë pritet që të merrni lajme të mira. Të enjten më datë 23 qershor, planeti Venus do ta mbështetë shenjën tuaj. Do të nisë për ju një periudhë me shumë fat në dashuri dhe në fushat e tjera në përgjithësi. Mërkuri dhe Marsi në pozicion të favorshëm do t’ju dhurojnë mundësi të reja në aspektin profesional. E diela do të jetë dita më me fat e javës. 

Virgjëresha: Ditën e enjte planeti Venus do të fillojë një transit të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju shkaktuar turbullira në jetën sentimentale. Edhe në sferën e punës do të hasni pengesa, për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Mërkurit. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Peshorja: Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë vendosur në prapavijë për shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni nervozë. Por ditën e enjte situata do të përmirësohet, sepse Venusi do të kthehet nga Peshorja, prandaj gjatë javëve në vazhdim do të përjetoni momente emocionuese në aspektin e ndjenjave. Ndërsa ndikimi negativ i Marsit do t’ju bëjë të ndiheni të lodhur.

Akrepi: Këtë javë do të ketë lajme të mira për ju. Duke filluar që nga dita e enjte, Venusin nuk do ta keni më kundërshtar. Vështirësitë që keni përjetuar së fundmi në sferën e ndjenjave do të daraviten pak nga pak dhe do të ndiheni më të qetë e të sigurt në vete. Hëna në prapavijë në datat 23, 24, dhe 25 qershor do t’ju krijojë vështirësi të mëtejshme. 

Shigjetari: Gjatë muajit korrik situata do të bëhet më e ndërlikuar në sferën e ndjenjave, për shkak se Venusin do ta keni kundërshtar. Do të keni periudha krize, kur do ta vini në diskutim lidhjen me partnerin. Edhe në aspektin profesional do të hasni pengesa. E marta dhe e mërkura do të jenë ditët më me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate. 

Bricjapi: Kjo është një periudhë stresuese për të lindurit e kësaj shenje, pasi do t’ju duhet të përballeni me Marsin dhe  Jupiterin në pozicion të pafavorshëm. Do të ndiheni të lodhur dhe disa përgjigje që prisni në lidhje me çështjet e punës do të vonojnë të vijnë ose nuk do të jenë ato që prisni. Ditët fatlume me Hënën në shenjë do të jenë e enjtja, e premtja dhe e shtuna, kurse ato më terse, e marta dhe e mërkura.

Ujori: Gjatë këtyre javëve të fundit nuk i keni pasur gjërat të lehta në aspektin e ndjenjave, por tani situata do të ndryshojë. Nga data 23 qershor e në vazhdim Venusi nuk do t’ju bëhet më pengesë, por do të jetë më aktiv se më parë në favorin tuaj, duke ju ndihmuar të zgjidhni çështjet e mbetura pezull me partnerin. Për beqarët parashikohen takime me njerëz të veçantë. Falë mbështetjes së Jupiterit dhe Mërkurit, do të merrni lajme të mira në sferën e punës.

Peshqit: Këtë javë, për fat të keq, Venusi do të kalojë në prapavijë, duke ju sjellë më shumë pengesa në jetën në çift dhe duke shkaktuar kriza. Edhe në punë diçka mund të mos shkojë sipas parashikimeve, për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të Mërkurit. Për fat, Hëna aleate në shenjë ditën e hënë do të ndihmojë për t’jua ngritur moralin

Continue Reading

Horoskopi

Muaji Korrik dhe Gusht do e keni fatin te madh/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kalojne vere speciale

Published

on

Vera do të sjellë kthesa të pabesueshme ndjenjash sidomos për njerëzit e lindur në shenjat e mëposhtme , të cilët do të shijojmë dashurinë gjatë korrikut dhe gushtit. Nëse bëni pjesë në listën e fatlumëve buzëqeshni dhe jetojeni në maksimum këtë periudhë të re në jetën tuaj.

Dashi

Këtë verë jeni ju ylli i spektaklit. Në fund të fundit, Jupiteri do të lëvizë nëpër shtëpinë tuaj të parë, duke ju sjellë një burim të pafund vetëbesimi. Dhe kur ndiheni të sigurt, ju gjithashtu ndiheni të vërtetë. Kur je i vërtetë, tërheq njerëz që e vlerësojnë këtë gjë. Ata do të admirojnë shpirtin tuaj të guximshëm, duke ndezur flakën e pasionit.

Luani

Duhet të dini se vera është koha kur shkëlqeni më shumë. Kthimi diellor bëhet nga 22 korriku deri më 22 gusht, gjë që ju bën personazhin kryesor të stinës së verës. Megjithatë, ditëlindja juaj nuk është arsyeja e vetme pse tërhiqni dashurinë. Gjatë verës, Jupiteri do të sjellë kaq shumë lumturi në shtëpinë tuaj të 9-të aventureske, e cila mund t’ju prezantojë me dikë që nuk keni menduar kurrë se do të dashuroheni.

Peshorja

Kjo verë ju sjell shumë dashuri. Jupiteri do ta kalojë sezonin duke lëvizur nëpër shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve, duke bërë që të merrni sa më shumë pozitivitet. Megjithatë, ndërsa Saturni vazhdon të lëvizë nëpër shtëpinë tuaj të pestë romantike, do të vendosni të punoni për çdo gjë që ju pengon të shpreheni. Mos u shqetësoni nëse fiksoheni shumë ndaj dikujt, sepse meritoni dikë të veçantë në jetë.

Continue Reading

Horoskopi

Dashi i pari, Binjaket te fundit/ Kjo eshte renditja e shenjave me FAT per diten e pare te javes

Published

on

Dashi

Ju jeni një person i arsyeshëm dhe bujar. Altruizmi luan një rol të madh në jetën tuaj. Kjo është arsyeja pse miqtë tuaj do të mahniten kur ju shohin të shprehni shumë dëshira personale tani. Kur mendoni për këtë, gjithçka bëhet më e qartë. Ju madje mund të dëshironi të ndryshoni shumë gjëra në jetën tuaj.

Demi

Sot do t’ju duhet të gjeni përgjigjen për një pyetje të rëndësishme. Çfarë dëshironi vërtet? Ngjarjet mund t’ju detyrojnë të zgjidhni midis mënyrës suaj aktuale të të jetuarit dhe një jete më të qëndrueshme. Por ju mund të shqetësoheni për të panjohurën. Është ironike, por do t’ju duhet të ndryshoni zakonet tuaja nëse dëshironi më shumë stabilitet. Mendoni për këtë.

Binjakët

Qetësia juaj do të vihet në provë sot. Mundohuni të mos bini në këtë kurth. Ju duhet të përpiqeni t’u tregoni njerëzve se jeni një person që përvojat tuaja të kaluara ju kanë dhënë mençuri. Ju nuk duhet domosdoshmërisht t’i përgjigjeni agresionit.

Gaforrja

Mundohuni t’u besoni atyre që doni, sepse ata mund të mos e vënë re që duhet të merren me ju dhe ankthin tuaj. Mos harroni se edhe ata dinë të kujdesen për veten e tyre. Edhe atyre u është dashur të përshtaten me këtë botë në të cilën jetojmë. Ata mund të ngrihen për veten e tyre.

Luani

Ju jeni një person i çuditshëm. Megjithatë, ju gjithashtu ndjeni nevojën për t’u dashuruar dhe ndjeni miratimin e atyre që ju rrethojnë. Nuk është gjithmonë e lehtë të mendosh ndryshe nga njerëzit e tjerë ose të ndihesh krejtësisht ndryshe. Për t’u pranuar, duhet t’i ndihmoni ata t’ju kuptojnë. Mundohuni të shprehni idetë dhe opinionet tuaja në një mënyrë më realiste.

Virgjëresha

Altruizmi dhe aftësia juaj për të dëgjuar të tjerët do të ndikojnë shumë në ditën e sotme. Dikush pranë jush ka vështirësi dhe nuk di si ta shpjegojë problemin. Ky person ka nevojë për ju dhe e di se ju jeni i vetmi që mund të ndihmoni për të gjetur një rrugëdalje. Gjeni kohë për të dëgjuar me durim dhe së bashku do të gjeni një zgjidhje.

Peshorja

Dita ju përket juve. Lëvizjet qiellore ju inkurajojnë të mendoni për të ardhmen tuaj dhe të mos kini frikë. Me vetëbesimin dhe dinamizmin tuaj të zakonshëm, jeni në pozitën më të mirë për të pasur një fillim të ri. Natyra juaj e Peshores do të jetë në kontroll dhe mund të jeni të sigurt se kjo periudhë në kohë do të jetë e favorshme për ju. Çfarë mund të kërkoni më shumë?

Akrepi

Po ndodh një ndryshim rrënjësor në Zodiak. Ndryshimet në ekonomi dhe shoqëri duket se sugjerojnë se tani është koha për të menduar se si veprimet tuaja ndikojnë në jetën e të dashurve, komunitetit dhe shoqërisë në përgjithësi. Çfarë hapash mund të ndërmerrni për ta bërë këtë botë një vend më të mirë? Mendimi për këto çështje ju përgatit për të formuar të ardhmen tuaj ashtu siç dëshironi të jetë.

Shigjetari

Atmosfera e ditës të jep përshtypjen se mund të ketë shumë ndryshime që presin të zhvillohen në jetën tuaj personale. Shumica prej tyre do të kenë të bëjnë me marrëdhëniet tuaja. Merrni kohë për t’u hapur dhe dëgjuar se çfarë mund t’ju zbulojnë yjet. Kjo do të jetë kohë e shpenzuar mirë.

Bricjapi

Ju jeni tipi i personit që pëlqen të njohë shumë njerëz të ndryshëm. Ju mendoni se duhet t’i ndihmoni miqtë tuaj të komunikojnë në mënyrë që ata të kenë më të lehtë të shprehen. Ju jeni të mirë për të nxjerrë në pah më të mirën tek të tjerët dhe për t’i ndihmuar ata të gjejnë një bazë solide në të tashmen.

Ujori

Ju duhet të merrni më shumë nga vendimet tuaja. Mos lejoni që të tjerët të kenë kaq shumë kontroll mbi jetën tuaj. Kur jeni në një lidhje, për shembull, ju prireni ta lini partnerin tuaj të dominojë. Duket se nuk dëshironi të jeni më në krye të asnjë nisme në lidhje me jetën tuaj të përbashkët. Mundohuni të çliroheni nga kjo situatë dhe të merrni përgjegjësinë. Do të jeni një partner më i mirë dhe më i vlefshëm.

Peshqit

Ju jeni shumë të interesuar për përparimet dhe inovacionet teknologjike, veçanërisht nëse ka ndonjë përfitim. Duke qenë se ju merreni edhe me çështje sociale dhe tema si psikologjia dhe terapitë shpirtërore, e kuptoni rëndësinë e përparimit në këto fusha për të ardhmen. Ju gjithashtu pyesni veten se ku përshtateni.

Continue Reading

Trending