Connect with us

Horoskopi

Mbani mend daten 20 Tetor/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Për të folur për parashikimin e yjeve, në emisionin ‘ABC-ja e Mëngjesit’ ishte e ftuar astrologia Meri Gjini. Ajo bëri parashikimin e horoskopit për muajin tetor, duke theksuar pjesën e karrierës dhe mundësitë që do t’i jepen çdo shenje.

Sipas astrologes, shenja më me fat do të jetë Ujori dhe do të ketë një muaj shumë të mbarë.

Dashi:

Prioriteti i Dashit këtë muaj duhet të ngelet te pjesa e mënyrës se si do të komunikojnë, se si do të veprojnë me njerëzit që kanë përballë. Sa më të kujdesshëm, aq më të suksesshëm. Pra kujdesi i tyre duhet në mënyrën se si do të komunikojnë, se si do t’i vendosin fjalën në gojën e tyre me njerzit që i lidh puna, me njërëzit që bashkëpunojnë apo me njerëzit që janë hallka të rëndësishme në zhvillimet e tyre profesionale. Iniciativat nisin pavarësisht se formën e qartë do ta marrin pas datën 20.

Demi:

Kujdesi i demave duhet të fokusohet vetëm në raportet personale, vetëm në raporte në shtëpi. Nuk ka vend për debate, përplasje. Padashje për grricje të vogla mund të dali situata nga kontrolli. Është shumë e mirë për çështje të punës, të rutinës. Nuk kanë të paprituara, urani do të jetë pasiv këtë muaj në lëvizje në të kundërt. Gjë që nuk do t’i devijojë nga programi profesional.

Binjakët:

Fokusi i tyre duhet të fokusohet te këmbngulja. Janë shumë afër objektivave të tyre dhe qëllimeve, në datën 18 do të bashkëpunojnë me njerëz që do t’i përshpejtojnë hapat e tyre të suksesit, por njëkohësisht mos të harrojnë që ky bosht hënor do t’i bëjë të guximshmit të vlerësohen maksimalisht për çështje ligjore.

Luani:

Është shumë e rëndësishme të lënë menjëanë grindjet dhe të fokusohen te çfarë kanë për të mbyllur, që nga tatimet, shteti, banka, që nga çështjet juridike që kanë. Pra çështje që duan për mbyllje, do të ishte mirë t’i vendosnin prioritet dhe t’i mbyllin. Pavarësisht se Mërkuri është në të kundërt do të bënte që në datën 18 të kenë mundësinë të nisin bashkëpunimet që kanë ngelur pezull që nga fundit i 2020.

Virgjëresha:

Për të pasur një muaj të suksesshëm duhet të kapen fort mbas besimit në vetvete dhe optimizmit, në mënyrë që të mos kenë ulje dhe ngritje. Përmirësimi do të jetë i ndjeshëm, pavarësisht se me hapa të vegjël nga ekonomia, nëse do ja dalin apo jo. I kanë të gjitha mundësitë t’i përballojnë dilemat që kanë në lidhje me ekonominë. Shumë pak kujdes nga data 6 deri 20 në raportet familjare, sidomos me fëmijët.

Peshorja:

Ka çështje ligjore që do të kërcasin, ka diskutimeve rreth gjyqeve që janë të zhurmshme, çështjet e politikës, pasi një pjesë e mirë e Peshoreve merren me këtë pjesë, me çështje zyrtare, politike, pra janë në rol drejtues ose janë në pozicione të tilla që dashje pa dashje u duhet të jenë diplomat, ekulibrues. Megjithatë kujdesi i tyre duhet të fokusohet te pjesa e ruajtjes së qetësisë. Sidomos nga data 6 deri në 20 se është hëna e re tek ata. Një këshillë për Peshoren: nuk ka vend rreth datës 20, dy ditë para dhe dy ditë mbrapa për alkool dhe makinë.

Akrepi:

Përmirësim i ndjeshëm në lidhje me lekun. Nëse do të duan të menaxhojnë mirë dhe të kenë zhvillime dhe në bisedime për plane do të duhet të kontrollojnë mënyrën se si komunikojnë. Dobësitë e tyre nuk do t’i marr vesh njëri dhe nuk do t’i kuptojnë bashkëbiseduesit e tyre. Është shumë e rëndësishme të shfrytëzojnë këtë muaj, sepse muajin tjetër vështirë se do t’i qendrojnë besnikë axhendës së tyre.

Shigjetari:

Beqarët do të kenë kontakte shumë të bukura pas datës 20. Kthimi i Saturnit do të lehtësojë shumë edhe çështje që i përkasin ekonomisë. Shumë pak kujdes në këmbimet ekonomike rreth muajit tetor.

Bricjapët:

Ata që kanë për të firmosur kontrata do të duhet të jenë të kujdesshëm në shkronjat e vogla. Kjo pjesë duhet të marrë fokusin e tyre, por edhe njëkohësisht edhe në mënyrën se si pozicionohen me vartësitë dhe eprorët e tyre, është shumë e rëndësishme tonacioni, kontrolli. Kujdes kujt ti bërtasin se mund ti surprizojë.

Ujori:

Do të ketë zhvillime konkrete, por një pjesë i ka nisur dhe duket se do të nisin me këmbën e mbarë në datën 6. Ka fillime të mbara, unë i kam shkruar me tre yje te shënimet e mia, hyjnë te shenjat shumë pozitive për sa i përket ekonomisë. Lum si ata që kanë lindur te 10 diteshi i dytë i muajit dhe do të kenë zhvillime që nuk i kanë pasur në planin e tyre.

Peshqit:

Gjëja e parë dhe më e rëndësishme është tolerant në çfarëdo lloj vonese. Ky mërkur duket se ndikon te axhenda e Peshqve. Më datën 6 nis një periudhë shumë e mirë me hënën e re te Peshorjaa emocionale për ata që janë në kërkim të gjërave. Të mësojnë dhe të mos përsërisin veten në anë profesionale, të mësojnë se si u ka dal rezultati në mënyrë që të jetë korrigjues sepse është shumë i rëndësishëm. Është dashuria në fund të muajit që do t’i jap rëndësi në fund të muajit.

Horoskopi

Dikush do te perpiqet tju bej 1 prapaskene/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe duhet te bejne syte kater

Published

on

Megjithëse nuk do të jetë një histori e vërtetë horrori, për Binjakët, Gaforren dhe Akrepin, java do të jetë disi e lodhshme dhe e vështirë.

Këto shenja do të presin për gjëra që nuk do vijnë dhe do të hedhin energji, por pa arritur rezultat. Sado zhgënjyese që mund të duket, është thjesht një vonesë dhe do të kalojë. E vetmja gjë që kërkohet prej tyre është të presin.

Binjakët

-Sigurisht që nuk do të keni asgjë për t’u shqetësuar kur është fjala për dashurinë dhe familjen, megjithatë pjesa tjetër do të jetë në mendimet tuaja. Si për shembull puna. Çfarë po ndodh në punë? Mund të jeni duke përjetuar një mosmarrëveshje me dikë me të cilin punoni. Mund të jeni duke pritur një ngritje në detyrë dhe doni thjesht të dini a do të vijë ajo? Mund të lodheni shumë nga pritja dhe t`ju duket e padrejtë dhe ab uzive. Kërkoni vazhdimisht respekt dhe e merrni në fakt, sepse e meritoni. Kjo javë mund t`ju ndeshë me një situatë ku do të vini re një mungesë totale respekti. Do zemëroni, sepse meritoni më shumë.

Gaforrja

-Kjo javë, në veçanti, është disi e lidhur me një përvjetor. Ju e dini se sa i sjellshëm jeni. Keni dhënë pothuajse sa më shumë që të mundeni, por tani keni filluar të mërziteni për këtë. Ju vazhdoni të jepni, dikush në jetën tuaj vazhdon të marrë dhe askush nuk po thotë asgjë për këtë. Po filloni të ndiheni të mashtruar. Ju jepni shumë dhe kjo është një cilësi e admirueshme për një person, mengjithatë keni filluar të ndiheni të privuar dhe të varfëruar. Keni nevojë për një kthim mbrapsht, por nuk do ta merrni këtë javë.

Akrepi

-Ju jeni aty për të bërë gjithë punën, pavarësisht se çfarë është ajo punë. Ata që varen nga ju, presin gjithashtu nga ju, që t`i bëni të gjitha. Edhe në punë, edhe në shtëpi, situata është e njëjtë. Ti je ai që pastron, ti je ai që gatuan, ti je ai që fiton paratë, merr vendimet, bën planifikimin. Ndonjëherë thjesht nuk doni të jeni ai që bën gjithçka. Këtë javë do t’ju ??bëjë mirë të bëni mirë disa ndryshime.

Continue Reading

Horoskopi

Ditë përrallore nesër për këtë shenjë të Horoskopit: Do jetoni lumturinë!

Published

on

Ditë përrallore për Bricjapin, sidomos në fushën sentimentale. Një ditë e ndritshme ju pret falë orbitës së planetëve më të mëdhenj dhe, qershia mbi tortë, nga agimi në perëndim do jetoni me një aureolë mbrojtjeje të lëshuar nga Hëna në shenjë.

Përsa u përket ndjenjave, emocionet do nisin të zënë vend nëjetën tuaj edhe pse përmirësimi i vërtet do shihet pas disa ditësh.  Edhe pse era e fatit të mbarë fryn nga ana juaj, evitoni të shkoni kundër rrymës. Dita do jetë në favorin tuaj në disa situata dhe adapte për të konkretizuar ide ose projekte.

Nëse jeni single, do jeni shumë të gjallëruar falë yjeve. Kjo do bëjë që të njiheni me njerëz të rinj dhe si rrjedhojë, të krijoni marrëdhënie të rëndësishme miqësie.

Në punë do shihen perspektiva për rritje në detyrë dhe kjo do stimulojë tek ju dëshirën për të dhënë gjithnjë më të mirën.

Continue Reading

Horoskopi

Kane ngelur edhe 3 muaj nga viti 2021/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe do e mbullin vitin me suksese te medha

Published

on

Për këto shenja, fundi i vitit do të jetë një periudhë suksesesh të mëdha!

Binjakët

E keni parasysh atë objektivin personal që keni përcaktuar në fillim të vitit dhe keni hasur në disa vështirësi për të arritur? Do të manifestohet në mënyrë shumë të fuqishme.

Jeni në një linjë me Universin dhe po emetoni shumë pozitivistet, i cili po  hap dyert për lumturinë tuaj. Shijojeni shumë këtë moment!

Luani

Dëshira juaj më e madhe kohëve të fundit ka qenë të ccliroheni nga të gjitha peshat që keni  mbi shpatulla dhe kjo do të ndodhë shumë shpesh.

Në muajt e ardhshëm, paqja dhe stabiliteti do të hyjnë në jetën tuaj dhe do të keni mundësi të përqëndroheni në planet tuaja më tepër se sa të merreni me zgjidhjen e problemeve.

Bricjapi

Fati juaj do të jetë shumë intensiv në muajt e ardshëm dhe kjo do t’ju ccojë drejt objektivitetit tuaj të madh të jetës, që ka një ‘shtëpi’ në zemrën tuaj.

Do të zënë vend ndryshime për mirë në jetën tuaj dhe më në fund do ta shihni vetennë rrugën e duhur, duke gjetur prosperitet kudo që të shkoni.

Peshqit

Objektivat tuaj profesionalë po i afrohen realizimit gjithmonë e më shpejt nga cc’e keni menduar. Në muajt e ardhshëm do t’ju ofrohen mundësi të pabesueshme që do t’ju lejojnë të zhvilloni kapacitetet tuaja dhe të merrni shpërblimet që keni merituar prej kohësh.

Do të ndiheni të bekuar para se ky vit të mbarojë dhe do të hyni brenda një deti të madh pozitiviteti dhe suksesesh.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!