Connect with us

Horoskopi

Mbani shenim daten 21 Tetor/ Astrologia Meri paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Ajo njihet si zonja që i gjen të gjitha. Është një nga personat më të dashur nga publiku shqiptar pasi nuk mèrzítet kurrë duke na dhënë lajme të mira, parashikime por edhe paralajmërime.

Këtë radhë zonja Mèrí është shumë e fokusuar se çfarë do të ndodhë në muajin nëntor dhe në parashikimin e saj të fùndit ajo ia vë gishtin disa shenjave që me të vërtetë ka ardhur koha të tregojnë kùjdes.

Ndërsa për disa shenja të tjera do të ketë lumturi, begati dhe një muaj shumë i mbarë. Po për shenjën tuaj çfarë parashikohet? Zbulojeni sipas parashikimeve të zonjës Mèrí.

Binjakët – Binjakët muajin Tetor e kanë pasur të vës.htirë, ndërsa Nëntori është më i qetë për ta.

Por Hëna Blu i ndikon shumë psíkòlògjíkisht, i rèndon fizikisht kështu që edhe në fushën e të vepruarit, Binjakët këtë muaj do jenë pak në mjegull, të paqartë, kështu që ku.jdes me shëndetin, me punën, e planet sepse janë shumë të ngar.kuar.

Luani – Luanët janë në këtë pozicion sepse paqartësia e tyre ka të bëjë me vendimet më të rëndësishme që do marrin në ka.rrierën e tyre dhe jetën personale.

Nëse janë përb.allë një marrëdhënie personale për të marrë një vendim, për të bërë një martesë, të paktën deri në datën 10 do jenë në mjegullnajë, në rrugë të panjohura.

Nëse do i propozoheshe ndonjë punë e rëndësishme, situatat janë të paqarta. Pas datës 14 Nëntor gjërat do fillojnë të qartësohen për Luanët.

Gaforrja – Gaforret favorizohen pas datës 20 Nëntor, fillojnë të marrin një avantazh të mirë në jetën er.otike, në jetën ekonomike, por deri atëherë gjërat marrin një përmb.ysje dhe çështjet e vës.htira në ka.rrierë ulen dhe ngrihen dhe nuk janë në një moment të mirë.

Veprimi ose energjia e m.arrë si të ku.ndërt, nuk i ndihmon ashtu siç duhet në vendimmarrjet e tyre, nëse merren me ka.rrierë, me punë të rëndësishme, me art, me ushtrime.

Peshqit – Ka disa kohë që Peshqit po veprojnë k.eq në mënyrën si kërkojnë të realizohen, se si kërkojnë të marrin atë që duan ose si kërkojnë t’u dalë e drejta e tyre.

Pas datës 14 ujërat do qetësohen. Ka një favorizim të madh duke filluar që nga nesër nga ana ekonomike, do mirëkuptohen më shumë nga të tjerët, do bëjnë takime më të qeta, më romantike dhe më dashamirëse me të tjerët.

Vírgjèrèsha – Në datën 14 Nëntor, Marsi që është i ku.ndërt në shenjën e Dashit, kthehet në një rrugë të drejtë dhe po atë ditë kemi një Hënë të re në shenjën e Akrepit që çlir.ohen këto kùndèrshtímet.

Edhe për Vírgjèreshèt në atë periudhë fillojnë dhe çli.rohen disa nga.tëresa në çështjet ekonomike ose disa punë që shkojnë të realizohen ashtu siç duhet.

Shigjetari – Shigjetarët janë gjithmonë optimistë, por tani ka një moment që janë bërë shumë pes.imist, ner.vozë dhe kanë nde.shur një pe.ngesë në jetën e tyre personale.

Kjo gjendje do vazhdojë deri në datën 14 Nëntor. Pastaj do çli.rohen nga kjo gjendje dhe do merren me çështjet ekonomike dhe do bëjnë mrekullia.

Pas datës 21 mùnd të gjejnë ngùshèllim në një marrëdhënie të fsh.ehtë dhe shumë të bukur romantike.

Dashi – Dashët janë në një periudhë shumë të rëndësishme të jetës së tyre, Marsi është në shenjën e tyre dhe do vazhdojë deri në Janar t’i japë forcë energjive dhe shumë rezultate të mira.

Deri në datën 14 Nëntor duhet të jenë të kujdesshëm në vendimet që marrin, të jenë të ngadaltë në lëvizjet e tyre dhe të mos nerv.ozohen. T’i japin prioritet partneriteteve dhe mos tregohen eg.oistë.

Peshorja – Peshoret kanë Afërditën në shenjën e tyre dhe kjo është një mrekulli për to. Kanë lu.ftë dhe antag.onizma që do çli.rohen në mes të muajit Nëntor. Do fillojë një periudhë më e mirë ekonomike, më optimiste dhe ndoshta marrin një trashëgimi.

Ujori – Do merren shumë me ka.rrierën, familjen, një ndr.yshim i madh, përmb.yset diçka që ata e quanin të sigurt, por kjo përmb.ysje nuk do dalë për k.eq, do i çojë në një punë të re, një shtëpi të re apo në një marrëdhënie të re.

Demi – Demët kishin Hënën e Plotë në shenjën e tyre, kjo do të thotë që lojën e jetës së tyre duhet ta luajnë ata vetë dhe nuk duhet të le.jojnë lojtarë të tjerë të futen dhe të dalin në jetën e tyre sa herë të duan. Ka ardhur momenti që ata të bëhen ata që të kryesojnë.

Bricjapi – Rreth datës 12 kanë një ditë shumë me fat, ku Jupiteri takohet me Plutonin në shenjën e tyre dhe aty mùnd të bëjnë një mrekulli për herë të tretë të këtij viti, kështu që ta shfr.ytëzojnë, hera e tretë e vërtetë.

Akrepi – Do marrë Afërditën mbas vetes në datën 21, do lënë mbrapa disa periudha të vës.htira, do bëjnë disa bashkëpunime të reja dhe do i realizojnë ëndrrat dhe qëllimet e tyre.

Horoskopi

Horoskopi javor 11-17 Tetor 2021 sipas astrologut Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

DASHI JAVOR

Java fillon me me nje trekendesh mjaft pozitiv me Merkurin qe ndodhet ne Gaforredhe Jupiteri ne shenjen e Peshqeve . Kjo tregon se do te jet nje jave mjaft positive në cështjet e rëndësishme që ju shqetësojnë. Ne fundjave nje tjeter trekendesh qe realizohet me Diellin dhe Neptunin qe ju nddihmon shume ne ceshtjet e punes dhe te ekonomis. Ditët e fundit të javës do jenë shumë të mira në rast se doni të afroni dikë dhe të zgjidhni një keqkuptim që është krijuar më një person shoqëror .

Dashuria

Kendi qe ben Merkuri me Jupiterin do te thot se Komunikimi me partnerin tuaj nuk do të ketë probleme këtë javë, ne 13/7takimi I Aferdites /Marsi nga shenja e Luanit mund te ju sjelli nje njohje apo lidhje te rendesishme ne jeten tuaj , do keni mundësinë të zgjidhni dhe disa nga keqkuptimet që kishit periudhën e kaluar. Në rast se do bëni një njohje të re gjatë javës do duhet të mbani vath në vesh fjalë të mëdha dhe premtime.

Puna

Nje jave e mire fillon ne lidhje me punen dhe ceshtjet ekonomike.Ditët e para të javës do ju duhet ti kushtoni më tepët vëmëndje detyrimeve tuaja profesionale por edhe cështjeve të punës që keni marrë përsipër , pasi ka shumë gjasa qe eproret te ju bejn nje ofert dhe juve nuk do mundeni ti pergjigjeni prandaj mbyllni ceshtjet e hapura qe mund te keni ne kete jav . nje trekendesh qe realizon Dielli me Neptunin me date 15|7 ju ndihmon per te stabilizuar punen tuaj dhe ceshtjet qe lidhen direct me ekonomin tuaj .Kujdes duhet te beni me date 17/7 sepse ka lidhje me koleget tuaj anashkaloni debatet.

DEMI JAVOR

Java fillon me me nje trekendesh mjaft pozitiv me Merkurin qe ndodhet ne Gaforredhe Jupiteri ne shenjen e Peshqeve .Keni mundesin te beni takime me persona kyc n epunen tuaj dhe kontrata te rendesishme pse jo eshte nje koh e pershtateshme per rritje dhe kjo ju ndihmon te jeni mjaft pozitiv ne ceshtje te tilla.Ne fundjave me date 17/7nje kend I veshtire qe ben Dielli me Plutonin eshte mire qe te Kini kujdes kryesisht informatat që merrni por edhe ato që jepni , tregon se mund të mos përputhen me realtetin

Dashuria

Nese jeni ne nje lidhje serioze apo njohje kjo jave eshte idealja sepse tregon se do të ekzistojnë mundësi të zgjidhni situata qe kishit me partnerin tuaj. Nëse jeni beqar/e , shmangni ngatërresën e një njohje që kishit bërë në të shkuarën sepse mund te ngatarrohen gjerat me një njohje që do mund te të bëni këtë javë. Sidomos ne fundjave Në 17/7 nje kend I veshtire qe ben Dielli me Plutonin sa me te vemendeshem aq me mire per juve

Puna

Këtë javë duket se do të lini disa çështje qe lidhen me punën pasi diskutimet dhe kontaktet me miqtë dhe të dashurit tuaj do të jen ne interesin tuaj! Mos harroni se kjo do të jetë një javë shumë e dobishme për sa i përket komunikimit, prandaj ia vlen të përfitoni nga klima e mirë e komunikimit që do të ekzistojë për të zgjidhur disa çështje biznesi.

BINJAKËT JAVOR

Fillon një javë produktive dhe shumë komunikuese ne aspektet astrologjike që do të zhvillohen do të krijojnë një atmosferë shumë të mirë në çështjet që kanë të bëjnë me punën tuaj dhe ekonomin tuaj. Duket se do të përqendroheni në çështje që lidhen me sektorin financiar dhe në fakt trekëndëshi midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit tek Peshqit do të ofrojë ndihmë të konsiderueshme në zgjidhjen e tyre. Në fund të javës, një aspekt tjetër pozitiv midis Diellit dhe Neptunit mund të sjellë ide, të cilat nëse zbatohen do të sjellin fitime dhe madje mund të çojnë në marrëveshje të reja biznesi.

Dashuria

Në mes të javës, takim Afërditës / Marsin do të zhvillohet në shenjën e Luanit, e cila tregon se ka shumë të ngjarë që njohje të reja të vijnë përmes miqve, të njohurve dhe madje edhe përmes të afërmve! Nëse jeni të palidhur duket se kjo javë do të ketë shumë lëvizshmëri emocionale. Nëse jeni tashmë në një lidhje, përfitoni nga kohërat e mira që do të ekzistojnë midis jush dhe partnerit tuaj dhe ndikimi pozitiv i komunikimit e ben marrëdhënien tuaj me publike!

Puna

Kendet astrologjike që realizohen ne këtë javë do t’ju ndihmoj të theksoni çështjet që lidhen me punën por edhe me çështjet që lidhen me sektorin financiar. Trekëndëshi i Merkurit me Jupiterin si dhe trekëndëshi i Diellit me Neptunin do të ndihmojë veçanërisht në zgjidhjen e çështjeve profesionale në një mënyrë imagjinare nuk do ta kuptoni lodhjen dhe zgjidhjen e problemeve. Një marrëveshje profesionale mund të jetë afër mesjaves duket se do të dilni te fituar prej saj.

GAFORRJA JAVOR

Atmosfera midis jush dhe të tjerëve ne këtë javë duket se do te jetë shumë e mirë, gjë që do të ndihmojë në zgjidhjen e çështjeve dhe diskutimeve specifike. Trekëndëshi i Merkurit që është në shenjën tuaj të zodiakut me Jupiterin që është në shenjën e Peshqve tregon se përveç komunikimit, udhëtimet favorizohen edhe këtë javë! Trekëndëshi i Diellit me Neptunin përforcon mundsit per nje udhetim relaksi afër ose larg me të dashurit tuaj! Në fund të javës për shkak të kontrastit Dielli / Plutoni duhet t’i kushtoni vëmendje disa takimeve që do të keni pasi ato mund të prishin disi – klimën e qetë..

Dashuria

Komunikimi do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në zgjidhjen e çështjeve midis jush dhe partnerit tuaj duket se aftësitë tuaja të komunikimit mund të bëjnë mrekulli. Nëse jeni beqar/beqare duket se trekëndëshi Mërkur / Jupiter do te ju ndihmoj qe të jetë më lehtë të afroheni me dikë që ju intereson dhe të merrni pozitivitetin qe enderroni. Nga fundi i javës me trekëndëshin e Diellit me Neptunin , do të krijohet një atmosferë romantike, e cila do të ndihmojë ne një lidhje romantike qoftë ne njohje apo në një lidhje.

Puna

Fillon një javë e favorshme që do të sjellë mundësi veçanërisht në pjesën financiare të disa çështjeve profesionale. Trekëndëshi i Merkurit me Jupiterin (13/7) tregon se do të keni mundësinë të negocioni në favorin tuaj çdo çështje profesionale dhe financiare që del në pah dhe fitoni diçka. Në të njëjtën ditë, do të realizohet takimi me Aferditen / Mars në shenjën e Luanit, e cila nga njëra anë tregon se mund të ketë të ardhura shtesë, por nga ana tjetër tregon se nevojat dhe dëshirat tuaja mund të rriten ne vazhdim !

LUANI JAVOR

Ne këtë javë do ta ndjeni veten qe duhet menduar dy herë dhe tre herë për disa gjëra qe do të keni disa mendime për shumë prej tyre qe lidhen me takime te rendesishme pune . Trekëndëshi i Merkurit në shenjën e Gaforres me Jupiterin tek Peshqit ju nxit të dëgjoni intuitën tuaj, pasi do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në vendimet tuaja. Edhe këto ditë janë të dobishme nëse duhet të merreni me çështje që lidhen me huatë, sigurimet dhe çështjet e sektorit financiar në një kontekst më të përgjithshëm. Në fund të javës kontrasti Dielli / Plutoni tregon se duhet t’i kushtoni kohë vetes dhe veçanërisht pushimit.

Dashuria

Kjo javë do të jetë një jave shumë i favorshëm për çështje që lidhen me fushën romantike, kendi Aferdita / Mars që do të zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut. Ka te bej shume me njohje të reja, flirte dhe surpriza në jetën tuaj personale eshte me se e mundshëme të ju realizohet . Nëse jeni tashmë në një lidhje, momentet me partnerin tuaj do ta ndihmojnë shumë qe ta stabilizoni lidhjen tuaj, pasi në një farë mënyre duket se do të dilni nga rutina dhe do bëni gjëra të reja. Nëse jeni të lirë këto ditë ka shumë të ngjarë që të fillojë një flirt i ri i cili do të krijojë një atmosferë shpërthyese në jetën tuaj personale!

Puna

Çështjet e lidhura me punën duket se ju zënë më shumë koh gjatë gjysmës së dytë të javës. Trekëndëshi Diell / Neptun zhvillohet më 15/7 do të forcojë intuitën tuaj dhe do t’ju vendosë në procesin e përqendrimit në disa detaje në lidhje me çështjet e punës. Me kontrastin Diell / Pluton do të duhet të keni kujdes nga keqkuptime , pasi në disa raste mund t’ju çojë aty ku juve deshironi , por në të tjera duket se mund t’i bëni padrejtësi pa dashje disa njerëzve eshte ne te miren tuaj cdo informacion qe mund te merni eshte mire ta analizoni.

VIRGJËRESHA JAVOR

Fillon një javë veçanërisht e dobishme dhe komunikuese shum pozitive nje kend ideal midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit tek Peshqit (13/7) do të ju ndihmoj shume në atmosferën e mirë te komunikimit. Ky aspekt ndihmon kontaktet me shumë njerëz dhe njohje të reja pasi do t’ju sjellë në qendër të interesit të të tjerëve. Nga fundi i javës një trekëndësh I Diellit me Neptunin tregon se ana emocionale e marrëdhënieve si dhe profesionale, diçka që do të rrisë ndjeshmërinë tuaj dhe do të krijojë një atmosferë shumë të ngrohtë midis jush dhe të tjerëve.

Dashuria

Këtë javë do të ketë mundësi për t’u afruar me një person që mund të keni takuar përmes miqve tuaj ose është në mjedisin tuaj te punes dhe ka tërhequr interesin tuaj. Komunikimi dhe çështjet që do të diskutohen do të luajnë rolin e tyre të rëndësishëm në një qasje emocionale. Me takimin mes Aferdites dhe Marsit në shenjën e Luanit, duket se do të ketë disa takime të fshehta me një person për të cilin ju intereson. Mundohuni të shmangni çështjet e së kaluarës pasi kjo mund të rikthejë disa tensione që dikur ekzistonin midis jush dhe partnerit tuaj.

Puna

Një marrëdhënie biznesi ose një partneritet duket se ju intereson shumë këtë javë, por kjo do të jetë për të mirën tuaj . Ka shumë të ngjarë që të ketë mbështetje praktike në një çështje profesionale nga disa prej bashkëpunëtorëve tuaj ose një personi në mjedisin tuaj profesional. Disa diskutime që do të zhvillohen këtë javë mund të përcaktojnë edhe vazhdimsin te çështjeve profesionale ne vazhdimsi.

PESHORJA JAVOR

Do të fillojë nje kend mjaft pozitiv midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit në shenjën e Peshqve, duke treguar këto ditë qe do te ju japing ndihmen e duhur për të zgjidhur me sukses çështjet e përditshme. Eshtë gjithashtu e mundur që disa lajme të këndshme nga mjedisi juaj profesional të vijnë! Keto kende te favorshme nuk ndalen këtu pasi në 15/7 trekëndëshi i Diellit me Neptunin do të forcojë imagjinatën tuaj dhe do t’ju japë frymëzim dhe kreativitet, i cili do të gjejë një terren të përshtatshëm shprehjeje edhe në jetën tuaj të përditshme! Me kontrastin Dielli / Plutoni në 17/7 do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje disa polemikave që mund të lindin në shtëpi pak kujdes gjithshka shkon mire.

Dashuria

Këtë javë do të ketë disa zhvillime pozitive në një çështje romantike ose ndonje i/e njohur që ka tërhequr interesin tuaj, pasi takimi Aferdite/ Mars në shenjën e Luanit krijon një favor pozitiv në këtë fushë. Nëse jeni vetem , ditët janë të përshtatshme për ju që të dilni, të argëtoheni dhe të kaloni një kohë të mirë me të dashurit tuaj dhe përmes atyre mund te beni disa njohje të reja. Nëse jeni në një lidhje, takimet dhe aktivitetet me miqtë tuaj do të krijojnë momente lumturie dhe gëzimi!

Puna

Çështjet e jetës suaj të përditshme profesionale do të japin një dinamik prezente gjatë kësaj jave, veçanërisht gjatë gjysmës së dytë. Sidoqoftë, trekëndëshi Diell / Neptun tregon se nuk do të hasni ndonjë problem në rregullimin e tyre, pasi mënyra se si I realizoni çështjet të punës dhe idetë që do të keni në lidhje me të, do të ndihmojnë ndjeshëm në përfundimin e saj!

AKREPI JAVOR

Ne kete javë mund të filloni të mendoni për idenë e një pushimi ose mund të filloni të mendoni për një udhëtim të papritur në një destinacion afër! Trekëndëshi i Merkurit në shenjën e Gaforres me Jupiterin në shenjën e Peshqve do të ndihmojë në zgjidhjen dhe trajtimin e çështjeve që lidhen me udhëtimin, transportin dhe komunikimin me të tjerët. Nga mesi i javës në 15/7 një tjetër aspekt pozitiv midis Diellit dhe Neptunit do të krijojë një atmosferë romantike e cila do të ndihmojë shumë një çështje romantike. Të Shtunën 17/7 kontrasti Dielli / Plutoni ju tregon që të mos lejoni që persona te tret te futen ne biseda te rendsishme qe juve keni me persona kyc.

Dashuria

Një çështje romantike duket se ka ndikime pozitive këtë javë dhe trekëndëshi i Merkurit me Jupiterin do të ndihmojë shumë në këtë drejtim . Nëse jeni vetem dhe nuk keni ndonje lidhje serioze apo njohje , është e mundur që të shfaqet nje person që do t’ju tregojë në çdo mënyrë interesin e tij për ju. Nëse tashmë jeni në një marrëdhënie, mundesia më i mirë për këtë javë është të merrni partnerin tuaj dhe të bëni një udhëtim në një destinacion afër ose në një vend ku ju pëlqen të jeni.

Puna

Punët dhe detyrimet e jetës së përditshme nuk duket se ju prishin drejtimin tuaj për këtë javë. Sidoqoftë, do të ketë disa çështje që nuk do të shtyhen mund ti realizoni tani sepse nëse vendosni ta shtyni për më vonë mund të jetë më e vështirë për t’u zgjidhur. Klima e mirë e komunikimit që do të ekzistojë në punë, si dhe disponimi juaj i mirë do të ndihmojnë ndjeshëm edhe në zgjidhjen e çështjeve profesionale.

SHIGJETARI JAVOR

Këtë javë duket se do të shqetësoheni më shumë për çështje që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj dhe të dashurit tuaj. Trekëndëshi midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit në shenjën e Peshqve tregon se do të keni një mënyrë për të zgjidhur çdo keqkuptim dhe për ti zgjidhur çdo çështjeje që ju shqetëson pa krijuar tensione dhe konfrontime me ata që ju rrethojnë. Gjithashtu këto ditë janë shumë të dobishme për t’u takuar dhe për t’u afruar me njerëz afër jush, pasi trekëndëshi i Diellit me Neptunin drejt fundit të javës do të krijojë terren të përshtatshëm për gjithcka ju interesojn .

Dashuria

Kjo javë do të jetë shumë krijuese dhe komunikuese, diçka që do të ndihmojë situatat edhe në fushën romantike. Takimi i Afërditës me Marsin në shenjën e Luanit krijon një mundesi e cila do të jetë shkas për njohjet e reja. Nëse jeni në një lidhje këtë javë do të jetë një mundësi e shkëlqyer për t’u afruar me partnerin tuaj. Nga fundi i javës do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje ngjarjeve të së kaluarës dhe të mos i lini të shfaqen në të tashmen, pasi kjo mund të krijojë një atmosferë të tensionuar midis jush dhe partnerit tuaj.

Puna

Këto ditë duket se ju keni frymëzim diçka që do t’ju ndihmojë të vendosni në mënyrën me te mire dhe efikase per te stabilizuar nje here e mire detyrime profesionale. Çështjet në lidhje me të ardhmen e një pune ose pjesën financiare të saj do të jenë në plan te pare dhe diskutimet do të zhvillohen rreth tyre.Duket se nga fundi i javës ka shumë të ngjarë që të lindë një diskutim që do të përcaktojë një çështje financiare, por ju nuk duhet ta rrezikoni.

BRICJAPI JAVOR

Java do të fillojë me një ndikim shume të favorshem midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit në Peshqit. Ky aspekt do të sjellë sugjerime për dalje, për argëtim dhe do të shumëfishojë takimet shoqërore. Relaksi juaj si dhe komunikimi do t’ju ndihmojë në zgjidhjen edhe të çështjeve më kërkuese. Nga fundi i javës, trekëndëshi Dielli me Neptunin do të theksojë ndjenjat në një marrëdhënie personale. Të Shtunën 17/7 zhvillohet kontrasti Diell / Pluton i cili mund të hedhë një “Drit” në atmosferën pozitive të javës. Mos harroni se këmbëngulja që do të tregoni në raste të caktuara mund të krijojë një klimë shqetësimi me mature dhe zjuarsi gjithmon do te fitoni .

Dashuria

Kjo është një javë shumë e mirë edhe për sektorin romantik, nga njëra anë disponimi i komunikimit dhe nga ana tjetër frymëzimi dhe imagjinata do të krijojnë një kombinim shumë të mirë, mund t’ju sjellë më afër me një person që duket se tashmë është në dijeni se dhe juve keni interes per te Nëse jeni tashmë në një lidhje, përfitoni nga klima e mirë që do të ekzistojë për t’u afruar me partnerin tuaj dhe për të kaluar kohë ideale së bashku. Në fund të javës kontrasti Diell / Pluton mund të intensifikojë disa mosmarrëveshje, por këto do të varen me shume nga menaxhimi juaj.

Puna

Ne mund të jemi në mes të muajit më të nxehtë të vitit, por duket se edhe tani – edhe nëse jeni me pushime – mendja juaj do të jetë në disa çështje biznesi. Nëse jeni në punë këtë javë do të jetë shumë e dobishme për të “zgjedhur” disa çështje të pazgjidhura dhe në këtë ceshtje do të ndihmojë komunikimi harmonik me të tjerët. Në fund të javës mund të ketë disa polemika, por mos i lini të ndikojnë në atmosferën e mirë që do të krijohet këto ditë

UJORI JAVOR

Rrethanat astrologjike që do të ndodhin këtë javë do t’ju ndihmojnë të zgjidhni shum problem qe mund te keni si detyrime ditore dhe çështjeve të punës. Trekëndëshi i Merkurit në shenjën e Gaforres me Jupiterin tek Peshqit do të realizohet saktësisht më 13/7 dhe do të krijojë kushtet për një zhvillim të favorshëm në një çështje që ka të bëjë me jetën e përditshme ose sektorin ekonomik. E gjithë java do të jetë shumë e dobishme për ceshtjet qe tham më sipër, prandaj mos i lini mundësitë të pashfrytëzuara. Në fund të javës, kontrasti Dielli / Plutoni mund të nxjerrë në pah disa çështje që do t’ju krijojnë presion, përpiquni të mos nxitoheni në lëvizjet e momentit .

Dashuria

Kjo javë vjen me dhurata në një nivel personal pasi takimi i Afërditës dhe Marsit në shenjën e Luanit do të zhvillohet saktësisht më 13/7 dhe tregon se si do të lëvizni në veprim në fushën e romancës. Nëse jeni vetem do të keni mundësi për të filluar një romancë të re ose për të bërë një njohje të re. Nëse jeni në një lidhje këto ditë jan te mira per te zgjidhur disa çështje që mund të ju kenë krijuar probleme në marrëdhënien tuaj .

Puna

Çështjet e lidhura me punën dhe me profesionin mund të zgjidhen pa mundim vetëm përmes komunikimit të duhur. Takimet dhe diskutimet me njerëz kryesorë rreth çështjeve të biznesit tuaj këtë javë do t’ju ndihmojnë t’i kaloni me shume lehtesi ato. Në fakt, është e mundur të dilni fitimtarë përmes zgjidhjes së një çështjeje qe k ate bej me nje gjyq apo document shtetror.

PESHQIT JAVOR

Java që fillon është shume e favorshme për ju dhe për sferen sentimentale , pasi aspektet që do të ndodhin krijojnë zhvillime dhe ju sjellin lajme positive ne punen tuaj ! Trekëndëshi i Merkurit në shenjën e Gaforres me Jupiterin në shenjën tuaj më 13/7 tregon se këto ditë do të ndihmojnë shumë qasjet e komunikimit. Ndikimet e favorshme nuk ndalen këtu pasi në fund të javës trekëndëshi i Diellit me Neptunin do të përmirësojë dashurin tuaj romantike, e cila do të krijojë një atmosferë romantike ose një njohje të re!

Dashuria

Trekëndëshi midis Merkurit dhe Jupiterit dhe trekëndëshi i Diellit me Neptunin bashkepunojn qe cdo takim apo argetim te jet sa me bukur, diskutime romantike dhe një atmosferë shumë të mirë në jetën tuaj personale, pavarësisht nëse jeni te pa lidhur apo tashmë në një marrëdhënie. Sidomos nëse jeni te pa lidhur këto ditë do t’ju jepen mundësi të afroheni me dikë që ju intereson dhe të krijoni përshtypjen që dëshironi. Nëse jeni në një lidhje, kontakti me partnerin do t’ju ​​ndihmojë shumë në disponimin tuaj pasi është e mundur të keni një surprizë nga ai!

Puna

Puna nuk do të jetë prioritet për ju këtë javë por kjo nuk do të thotë që detyrimet nuk do të ekzistojnë! Komunikimi do të ndihmojë shumë në zgjidhjen e çështjeve të biznesit dhe duket se do të jetë e lehtë të bësh një takim me persona te ndryshem biznesi. Nëse puna juaj ka të bëjë me artet apo dicka tjeter atëherë këto ditë do të keni një frymëzim të shkëlqyeshëm që do të ndihmojë shumë! Si ne vazhdimsi por dhe ne ekonomi .

Continue Reading

Horoskopi

Vetëm pak shenja do ta nisin javën shkëlqyer sipas Paolo Fox, zbuloni horoskopin e të hënës

Published

on

Po afron e Hëna dhe java e dytë e Tetorit, jeni gati? Planet për ditën? Jeni shumë të zënë në punë dhe mezi prisni që të vijë fundjava tjetër? Epo, ndërkohë le të zbulojmë se çfarë na rezervon zodiaku.

A do të premtojë për mirë në dashuri? Ju sjellim parashikimet për të 12 shenjat nga astrologu i mirënjohur Paolo Fox!

Dashi

Në dashuri, harrojeni një lidhje që ka përfunduar, Venusi tani është i favorshëm për gjëra të reja. Në punë ka të ngjarë të ketë një dëshirë të madhe për ndryshim.

Demi

Në dashuri, armiqësia e fillimit të muajit po përfundon, dashuria po rimëkëmbet. Me përmirësimet e punës në horizont, pritet një rimëkëmbje edhe në biznes dhe në marrëdhënie.

Binjakët

Në dashuri përpiquni të shmangni konfliktet. Jo të gjithë çiftet janë në krizë, por mund të ketë edhe plane të dyta nga dikush që nuk do ta prisnit. Në punë, shtyni të gjitha angazhimet dhe detyrat që ju dhanë kohët e fundit, sepse këtë të hënë është më mirë të mos sforcoheni.

Gaforrja

Në dashuri, e hëna dhe ditët në vijim janë interesante. Nëse lind një histori e re ajo duhet të vazhdojë me guxim. Në punë një nervozizëm i caktuar dominon skenën, duhet të jeni të kujdesshëm në gjykimin e gjërave dhe përballimin e tyre.

Luani

Në dashuri, Hëna është e favorshme, takime të mundshme me një Dash ose një Shigjetar. Në punë nëse detyra juaj është një punë në shërbim, do të merrni komisione të kënaqshme.

Virgjëresha

Në dashuri kjo e hënë është një ditë plot nervozizëm, edhe për shkak të partnerit/es. Në punë, një provim ose test do të shkaktojë një tendosje në sistemin tuaj të vetëkontrollit.

Peshorja

Në dashuri, çiftet që kanë debatuar duhet të përfitojnë nga kjo ditë për të gjetur qetësinë. Në punë një ofertë e re do të vlerësohet. Mendoni me kujdes për të kaluarën tuaj dhe planet për të ecur përpara.

Akrepi

Në dashuri Hëna është e favorshme, por përpiquni të përballeni me një bisedë plot me kunja. Në punë, mos e nënvlerësoni hipotezën e ndryshimit dhe nëse kohët e fundit jeni në një ambient të ri, ka të ngjarë që t’ju duhet ta bëni të qartë rolin dhe pozicionin tuaj.

Shigjetari

Në dashuri, çiftet që kanë një lidhje të mirë do ta konsolidojnë atë. Për beqarët, dashuritë e reja po vijnë. Në punë dëshironi të keni gjithçka nën kontroll, por mësoni t’i besoni edhe bashkëpunëtorëve tuaj.

Bricjapi

Në dashuri, zemrat e vetmuara mund të zbulojnë një miqësi që do të bëhet diçka më shumë, por muajin e ardhshëm. Mos u shpërqendroni në punë, sepse lajme interesante janë në rrugë e sipër. Nëse punoni si punonjës, kini kujdes nga hyrje-daljet pa leje.

Ujori

Në dashuri është një ditë interesante që favorizon takime të reja. Në punë në këtë moment lodhja ndihet, bëni një pauzë pushimi dhe merruni me atë që ju pëlqen,  pa u mërzitur.

Peshqit

Në dashuri, nëse ka probleme me partnerin është më mirë t’i mbani për vete ose të flisni për to nga e marta. Në punë kjo ditë është e ngarkuar me stres që po mbretëron, nëse kohët e fundit keni sjellë në jetë një fëmijë ose keni lëvizur me shtëpi, jeni pak të shqetësuar për shpenzimet.

Continue Reading

Horoskopi

Astrologia e dashur Helena Biehl paraljmëron të gjithë: Mbani shënim 18 tetorin! Ja ç’ndodhë!

Published

on

Dashi

Kjo javë sjell pak konfuzion në gjërat e rutinës së përditshme. Përqendrohuni në ekuilibrin e gjërave dhe komunikoni qartë me të tjerët përreth jush. Kthesat e shpejta me një partner dashurie ose biznesi do t’ju befasojnë të enjten. Ndërsa fundjavë jeni në fazat e planifikimit për të ardhmen. Cilat janë synimet tuaja afatgjata? Krijoni një plan veprimi dhe filloni të shkoni drejt vijës së finishit.

Demi

Një vendim që prek një miqësi ose një angazhim jofitimprurës ju pret me hënën e plotë të martën. Ajo që ndodh është fundi i një “udhëtimi” gjashtëmujor. Dielli ndriçon shtëpinë tuaj për shëndetin dhe punën, nga e Mërkura dhe vazhdon edhe në muajin e ardhshëm. Koha për t’u marrë me gjëra të dobishme dhe për të caktuar një ekuilibër midis orëve të punës dhe pushimit. Paralajmërim për krisje në jetën dashurore të enjten. Mos thuaj asgjë për të cilën do të pendohesh. Mendohuni para se të flisni.

Binjakët

Përpjekjet e gjashtë muajve të fundit për të arritur një pozicion më të mirë në karrierë, ju japin të martën një rezultat që lidhet me hënën e plotë. Nëse nuk jeni në punë, kjo mundësi mund të ketë të bëjë me një planifikim afatgjatë që keni pasur prej 6 muajsh. Tani keni një shans për të patur situatën në kontroll dhe për të marrë vendime për të ardhmen. Pas pak më shumë se një jave, më 27 shtator, “avioni” juaj i kontrollit do të fillojë të kthehet mbrapsht. Prandaj, përdoreni këtë shans dhe në javët e ardhshme për një plan idesh, por prisni që të iniconi plane të reja për jetën, deri pas 25 tetorit.

Gaforrja

Është koha që kjo hënë e plotë të japë avantazhe në shtëpi. Kjo sferë e horoskopit kontrollon njohuritë dhe arsimin e lartë, por edhe udhëtimet ndërkombëtare, ndaj në këto fusha udha duket e mbarë. Gjashtë muaj më parë, ju filluat një kapitull të ri në njërën nga këto fusha dhe, në lidhje me hënën e plotë, të martën, do të shihni rezultatin e përpjekjeve tuaja. Një vendim i rëndësishëm në lidhje me këto fusha bëhet deciziv. Marrëdhënia juaj me familjen dhe gjendjen emocionale përballet me aspekte të këndshme deri në fund të javës. Shfrytëzoni rastin të rishikoni dëshirat që keni në lidhje me vendbanimin. Nëse filloni një investim për të lëvizur diku tjetër apo për të rinovuar shtëpinë ose edhe për të zgjeruar familjen, mund ta arrini këtë qëllim përmes një plani të detajuar që fillon të Premten dhe vijon deri të Dielën.

Luani

Hëna e plotë e së martës në shtëpinë tuaj, ngre disa pikëpyetje për pronësinë e përbashkët dhe gjëra që lidhen me huatë, trashëgiminë, dhuratat, ndarjen e pronës dhe bashkëpronësinë me një partner/e. Mund të keni gjetur një zgjidhje ose t’ju ketë lindur një ide në lidhje me njërën nga këto fusha, që nga 13 Marsi i këtij viti. Tani duket se keni një shans për të vazhduar. Merrni ndihmë nga një avokat ose bankier për të arritur te kurorëzimi ligjor, nëse duhen firmosur dokumente. Planeti juaj ekonomik, Mërkuri, do të kthehet prapa në 27 shtator. Mundohuni të përgatitni dokumentet deri të Mërkurën, nëse është e mundur. Përndryshe, prisni deri pas 18 tetorit. Ka kushte të mira për një plan të sigurt për të ardhmen nëse e vini në lëvizje këtë javë.

Virgjëresha

A ka diçka për të cilën keni punuar, ose keni shpresuar, në lidhje me jetën tuaj dashurore? Një plan që ju vendosët në mes të Marsit, arrin të kurorëzohet pasi lidhet me hënën e plotë të së martës. Sidoqoftë, kjo mund të jetë më shumë e vlefshme edhe në një bashkëpunim në biznes. Hëna e plotë ju jep mundësinë të përmblidhni rezultatet mbi të cilat keni punuar gjatë shtatë muajve të fundit, dhe ju mbetet të prisni nëse do të realizohen synimet e reja. Dhe pikërisht këtë javë mund të merrni një vendim të rëndësishëm në lidhje me dashurinë ose bashkëpunimin në biznes. Marsi dhe Dielli aktiv vizitojnë shtëpinë tuaj duke qenë pozitivë për të ardhura dhe zgjidhje të një çështje prone. Mundësia për një ekonomi më të mirë duket se do të shkëlqejë në fund të javës. Shfrytëzoni rastin për të negociuar një pagë me shefin ose për të shkuar në një intervistë pune.

Peshorja

Planet, detajet, organizimi, shëndeti… Hëna e plotë të martën shtrohet këmbëkryq në shtëpinë tuaj duke ndikuar në kontrollin e jetës, pavarësisht nëse ka të bëjë me shëndetin apo gjërat e jetës suaj të përditshme. Një ide në lidhje me një fëmijë ose një sipërmarrje krijuese mund të marrë jetë në një planifikim të ardhshëm të bazuar në konceptin “me këmbë në tokë”. Duket e sigurt për t’u bërë. Një dokument ligjor mund të vendoset në tryezën tuaj. Firmosni para fundit të javës, ose përndryshe, pas 18 tetorit. Me Diellin dhe Marsin në shenjën tuaj, ju shkëlqeni në gjithçka që ndodh. Sepse mund të vini bast se do të ketë gjëra të reja në jetën tuaj. Së shpejti!

Akrepi

Një lidhje dashurie që ka vazhduar që nga mesi i marsit, arrin një pikë vendimtare me hënën e plotë të martën. Tani jeni gati për një hap në nivelin tjetër, pavarësisht nëse bëhet fjalë për të ecur përpara së bashku, ose për të shkuar në rrugët tuaja të ndara. Kjo energji gjithashtu mund të ndikojë në një plan për prindërim që filloi gjashtë muaj më parë, ose një investim në anën tuaj krijuese. Marsi në shtëpinë tuaj përmes një planifikimi, ju jep shans për të vendosur një plan veprimi për diçka që ndikon në jetën tuaj dhe strehimin, jo vetëm për ju, por edhe për familjen. A jeni gati për të bërë një ndryshim në shtëpinë tuaj aktuale? A jeni gati për fëmijë? Planetët tuaj financiarë janë në një humor të shkëlqyeshëm, drejtohen nga fryn era!

Shigjetari

Ekziston një aspekt shumë i bukur midis planetit tuaj të dashurisë dhe sundimtarit tuaj me fat, Jupiterit, që lidhen me hënën e plotë të martën. Duket se lajmet ose informacionet, të cilat mund të ndikojnë në shtëpinë tuaj, mund të çojnë në një zgjidhje të papritur dhe të re. Ju dhe një partner, në dashuri ose biznes, mund të gjeni diçka që mund t’ju ndihmojë të arrini të fitoni një kredi që ju nevojitet. Ndërsa nga ana tjetër, në një farë mënyre mund të arrini paqen në jetën familjare. Ajo që po ndodh është rezultat i një investimi të ndërgjegjshëm në shtëpi dhe familje, investim që e keni filluar në hënën e re më 13 mars të këtij viti. Është shumë e mundur që shpejt të keni një shkresë për të nënshkruar. Bëjeni këtë para së Premtes, përndryshe prisni deri pas 18 tetorit.

Bricjapi

Një përpjekje për shtëpinë ose plani për studime, do të aktivizohet nga hëna e plotë të martën. Një aplikim që keni bërë për universite, arrin të vijë me zgjidhje. Kjo pjesë e horoskopit tuaj kontrollon gjithashtu miqësitë, fqinjët dhe vëllezërit e motrat. Diçka në lidhje me marrëdhëniet me ta mund të arrijë një pikë vendimtare. Nëse merrni një letër ose marrëveshje ku ftoheni për të nënshkruar, atëherë përpiquni ta bëni atë para së Premtes. Kontrolluesi juaj, Saturni, është në aspektin e mirë të Marsit dhe ju jep shumë informacion dhe përqëndrohet në detaje. Të gjitha për të mirën tuaj. Nëse nuk keni kohë për të nënshkruar gjatë kësaj jave, prisni disa ditë pas 18 tetorit.

Ujori

A ju kujtohet se çfarë keni bërë, në lidhje me financat dhe pronësinë, në hënën e re më 13 mars të këtij viti? Ndoshta keni blerë një shtëpi, keni investuar në tokë ose pasuri të tjera materiale, apo keni synuar një rritje pagash? E lidhur me hënën e plotë të martën, tani keni një shans për të parë rezultatin e investimit tuaj që keni nisur atëherë.

Jeni gati për të përmbledhur përpjekjet tuaja dhe për të çuar buxhetin dhe investimet në nivelin tjetër. Të enjten, kini kujdes në biseda të mundshme me anëtarët e familjes. Ekziston rreziku që komentet që thuhen me ngut, të lëndojnë dhe krijojnë një krisje emocionale në marrëdhënie.

Peshqit

Jeni në qendër të asaj që ndodh në hënën e plotë, të martën. Ajo për të cilën hodhët themelet në hënën e re në shenjën e Peshqve, në mars të këtij viti, do të arrijë më pas në një përfundim vendimtar. Me Marsin në zonën e pronësisë së përbashkët dhe Saturnin në shtëpinë tuaj, planet për para ose hua bankare, trashëgimi ose dhurata mund të jenë diçka që ju do ta kapni. Kjo është një kohë e mirë për ju që të planifikoni dhe veproni këtë javë. Krijoni kështu një të ardhme të qetë dhe të qëndrueshme. Merrni ndihmë nga një avokat ose një nëpunës banke, për të parë me kujdes detajet.

Nëse keni kohë dhe dëshirë për të marrë vendim këtë javë, do të ishte mirë. Përndryshe, prisni derisa Mërkuri, planeti kontraktues, të ketë lënë periudhën e tij retrogradë: pas 18 tetorit.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!