Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 11-17 Tetor 2021 sipas astrologut Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

DASHI JAVOR

Java fillon me me nje trekendesh mjaft pozitiv me Merkurin qe ndodhet ne Gaforredhe Jupiteri ne shenjen e Peshqeve . Kjo tregon se do te jet nje jave mjaft positive në cështjet e rëndësishme që ju shqetësojnë. Ne fundjave nje tjeter trekendesh qe realizohet me Diellin dhe Neptunin qe ju nddihmon shume ne ceshtjet e punes dhe te ekonomis. Ditët e fundit të javës do jenë shumë të mira në rast se doni të afroni dikë dhe të zgjidhni një keqkuptim që është krijuar më një person shoqëror .

Dashuria

Kendi qe ben Merkuri me Jupiterin do te thot se Komunikimi me partnerin tuaj nuk do të ketë probleme këtë javë, ne 13/7takimi I Aferdites /Marsi nga shenja e Luanit mund te ju sjelli nje njohje apo lidhje te rendesishme ne jeten tuaj , do keni mundësinë të zgjidhni dhe disa nga keqkuptimet që kishit periudhën e kaluar. Në rast se do bëni një njohje të re gjatë javës do duhet të mbani vath në vesh fjalë të mëdha dhe premtime.

Puna

Nje jave e mire fillon ne lidhje me punen dhe ceshtjet ekonomike.Ditët e para të javës do ju duhet ti kushtoni më tepët vëmëndje detyrimeve tuaja profesionale por edhe cështjeve të punës që keni marrë përsipër , pasi ka shumë gjasa qe eproret te ju bejn nje ofert dhe juve nuk do mundeni ti pergjigjeni prandaj mbyllni ceshtjet e hapura qe mund te keni ne kete jav . nje trekendesh qe realizon Dielli me Neptunin me date 15|7 ju ndihmon per te stabilizuar punen tuaj dhe ceshtjet qe lidhen direct me ekonomin tuaj .Kujdes duhet te beni me date 17/7 sepse ka lidhje me koleget tuaj anashkaloni debatet.

DEMI JAVOR

Java fillon me me nje trekendesh mjaft pozitiv me Merkurin qe ndodhet ne Gaforredhe Jupiteri ne shenjen e Peshqeve .Keni mundesin te beni takime me persona kyc n epunen tuaj dhe kontrata te rendesishme pse jo eshte nje koh e pershtateshme per rritje dhe kjo ju ndihmon te jeni mjaft pozitiv ne ceshtje te tilla.Ne fundjave me date 17/7nje kend I veshtire qe ben Dielli me Plutonin eshte mire qe te Kini kujdes kryesisht informatat që merrni por edhe ato që jepni , tregon se mund të mos përputhen me realtetin

Dashuria

Nese jeni ne nje lidhje serioze apo njohje kjo jave eshte idealja sepse tregon se do të ekzistojnë mundësi të zgjidhni situata qe kishit me partnerin tuaj. Nëse jeni beqar/e , shmangni ngatërresën e një njohje që kishit bërë në të shkuarën sepse mund te ngatarrohen gjerat me një njohje që do mund te të bëni këtë javë. Sidomos ne fundjave Në 17/7 nje kend I veshtire qe ben Dielli me Plutonin sa me te vemendeshem aq me mire per juve

Puna

Këtë javë duket se do të lini disa çështje qe lidhen me punën pasi diskutimet dhe kontaktet me miqtë dhe të dashurit tuaj do të jen ne interesin tuaj! Mos harroni se kjo do të jetë një javë shumë e dobishme për sa i përket komunikimit, prandaj ia vlen të përfitoni nga klima e mirë e komunikimit që do të ekzistojë për të zgjidhur disa çështje biznesi.

BINJAKËT JAVOR

Fillon një javë produktive dhe shumë komunikuese ne aspektet astrologjike që do të zhvillohen do të krijojnë një atmosferë shumë të mirë në çështjet që kanë të bëjnë me punën tuaj dhe ekonomin tuaj. Duket se do të përqendroheni në çështje që lidhen me sektorin financiar dhe në fakt trekëndëshi midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit tek Peshqit do të ofrojë ndihmë të konsiderueshme në zgjidhjen e tyre. Në fund të javës, një aspekt tjetër pozitiv midis Diellit dhe Neptunit mund të sjellë ide, të cilat nëse zbatohen do të sjellin fitime dhe madje mund të çojnë në marrëveshje të reja biznesi.

Dashuria

Në mes të javës, takim Afërditës / Marsin do të zhvillohet në shenjën e Luanit, e cila tregon se ka shumë të ngjarë që njohje të reja të vijnë përmes miqve, të njohurve dhe madje edhe përmes të afërmve! Nëse jeni të palidhur duket se kjo javë do të ketë shumë lëvizshmëri emocionale. Nëse jeni tashmë në një lidhje, përfitoni nga kohërat e mira që do të ekzistojnë midis jush dhe partnerit tuaj dhe ndikimi pozitiv i komunikimit e ben marrëdhënien tuaj me publike!

Puna

Kendet astrologjike që realizohen ne këtë javë do t’ju ndihmoj të theksoni çështjet që lidhen me punën por edhe me çështjet që lidhen me sektorin financiar. Trekëndëshi i Merkurit me Jupiterin si dhe trekëndëshi i Diellit me Neptunin do të ndihmojë veçanërisht në zgjidhjen e çështjeve profesionale në një mënyrë imagjinare nuk do ta kuptoni lodhjen dhe zgjidhjen e problemeve. Një marrëveshje profesionale mund të jetë afër mesjaves duket se do të dilni te fituar prej saj.

GAFORRJA JAVOR

Atmosfera midis jush dhe të tjerëve ne këtë javë duket se do te jetë shumë e mirë, gjë që do të ndihmojë në zgjidhjen e çështjeve dhe diskutimeve specifike. Trekëndëshi i Merkurit që është në shenjën tuaj të zodiakut me Jupiterin që është në shenjën e Peshqve tregon se përveç komunikimit, udhëtimet favorizohen edhe këtë javë! Trekëndëshi i Diellit me Neptunin përforcon mundsit per nje udhetim relaksi afër ose larg me të dashurit tuaj! Në fund të javës për shkak të kontrastit Dielli / Plutoni duhet t’i kushtoni vëmendje disa takimeve që do të keni pasi ato mund të prishin disi – klimën e qetë..

Dashuria

Komunikimi do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në zgjidhjen e çështjeve midis jush dhe partnerit tuaj duket se aftësitë tuaja të komunikimit mund të bëjnë mrekulli. Nëse jeni beqar/beqare duket se trekëndëshi Mërkur / Jupiter do te ju ndihmoj qe të jetë më lehtë të afroheni me dikë që ju intereson dhe të merrni pozitivitetin qe enderroni. Nga fundi i javës me trekëndëshin e Diellit me Neptunin , do të krijohet një atmosferë romantike, e cila do të ndihmojë ne një lidhje romantike qoftë ne njohje apo në një lidhje.

Puna

Fillon një javë e favorshme që do të sjellë mundësi veçanërisht në pjesën financiare të disa çështjeve profesionale. Trekëndëshi i Merkurit me Jupiterin (13/7) tregon se do të keni mundësinë të negocioni në favorin tuaj çdo çështje profesionale dhe financiare që del në pah dhe fitoni diçka. Në të njëjtën ditë, do të realizohet takimi me Aferditen / Mars në shenjën e Luanit, e cila nga njëra anë tregon se mund të ketë të ardhura shtesë, por nga ana tjetër tregon se nevojat dhe dëshirat tuaja mund të rriten ne vazhdim !

LUANI JAVOR

Ne këtë javë do ta ndjeni veten qe duhet menduar dy herë dhe tre herë për disa gjëra qe do të keni disa mendime për shumë prej tyre qe lidhen me takime te rendesishme pune . Trekëndëshi i Merkurit në shenjën e Gaforres me Jupiterin tek Peshqit ju nxit të dëgjoni intuitën tuaj, pasi do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në vendimet tuaja. Edhe këto ditë janë të dobishme nëse duhet të merreni me çështje që lidhen me huatë, sigurimet dhe çështjet e sektorit financiar në një kontekst më të përgjithshëm. Në fund të javës kontrasti Dielli / Plutoni tregon se duhet t’i kushtoni kohë vetes dhe veçanërisht pushimit.

Dashuria

Kjo javë do të jetë një jave shumë i favorshëm për çështje që lidhen me fushën romantike, kendi Aferdita / Mars që do të zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut. Ka te bej shume me njohje të reja, flirte dhe surpriza në jetën tuaj personale eshte me se e mundshëme të ju realizohet . Nëse jeni tashmë në një lidhje, momentet me partnerin tuaj do ta ndihmojnë shumë qe ta stabilizoni lidhjen tuaj, pasi në një farë mënyre duket se do të dilni nga rutina dhe do bëni gjëra të reja. Nëse jeni të lirë këto ditë ka shumë të ngjarë që të fillojë një flirt i ri i cili do të krijojë një atmosferë shpërthyese në jetën tuaj personale!

Puna

Çështjet e lidhura me punën duket se ju zënë më shumë koh gjatë gjysmës së dytë të javës. Trekëndëshi Diell / Neptun zhvillohet më 15/7 do të forcojë intuitën tuaj dhe do t’ju vendosë në procesin e përqendrimit në disa detaje në lidhje me çështjet e punës. Me kontrastin Diell / Pluton do të duhet të keni kujdes nga keqkuptime , pasi në disa raste mund t’ju çojë aty ku juve deshironi , por në të tjera duket se mund t’i bëni padrejtësi pa dashje disa njerëzve eshte ne te miren tuaj cdo informacion qe mund te merni eshte mire ta analizoni.

VIRGJËRESHA JAVOR

Fillon një javë veçanërisht e dobishme dhe komunikuese shum pozitive nje kend ideal midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit tek Peshqit (13/7) do të ju ndihmoj shume në atmosferën e mirë te komunikimit. Ky aspekt ndihmon kontaktet me shumë njerëz dhe njohje të reja pasi do t’ju sjellë në qendër të interesit të të tjerëve. Nga fundi i javës një trekëndësh I Diellit me Neptunin tregon se ana emocionale e marrëdhënieve si dhe profesionale, diçka që do të rrisë ndjeshmërinë tuaj dhe do të krijojë një atmosferë shumë të ngrohtë midis jush dhe të tjerëve.

Dashuria

Këtë javë do të ketë mundësi për t’u afruar me një person që mund të keni takuar përmes miqve tuaj ose është në mjedisin tuaj te punes dhe ka tërhequr interesin tuaj. Komunikimi dhe çështjet që do të diskutohen do të luajnë rolin e tyre të rëndësishëm në një qasje emocionale. Me takimin mes Aferdites dhe Marsit në shenjën e Luanit, duket se do të ketë disa takime të fshehta me një person për të cilin ju intereson. Mundohuni të shmangni çështjet e së kaluarës pasi kjo mund të rikthejë disa tensione që dikur ekzistonin midis jush dhe partnerit tuaj.

Puna

Një marrëdhënie biznesi ose një partneritet duket se ju intereson shumë këtë javë, por kjo do të jetë për të mirën tuaj . Ka shumë të ngjarë që të ketë mbështetje praktike në një çështje profesionale nga disa prej bashkëpunëtorëve tuaj ose një personi në mjedisin tuaj profesional. Disa diskutime që do të zhvillohen këtë javë mund të përcaktojnë edhe vazhdimsin te çështjeve profesionale ne vazhdimsi.

PESHORJA JAVOR

Do të fillojë nje kend mjaft pozitiv midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit në shenjën e Peshqve, duke treguar këto ditë qe do te ju japing ndihmen e duhur për të zgjidhur me sukses çështjet e përditshme. Eshtë gjithashtu e mundur që disa lajme të këndshme nga mjedisi juaj profesional të vijnë! Keto kende te favorshme nuk ndalen këtu pasi në 15/7 trekëndëshi i Diellit me Neptunin do të forcojë imagjinatën tuaj dhe do t’ju japë frymëzim dhe kreativitet, i cili do të gjejë një terren të përshtatshëm shprehjeje edhe në jetën tuaj të përditshme! Me kontrastin Dielli / Plutoni në 17/7 do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje disa polemikave që mund të lindin në shtëpi pak kujdes gjithshka shkon mire.

Dashuria

Këtë javë do të ketë disa zhvillime pozitive në një çështje romantike ose ndonje i/e njohur që ka tërhequr interesin tuaj, pasi takimi Aferdite/ Mars në shenjën e Luanit krijon një favor pozitiv në këtë fushë. Nëse jeni vetem , ditët janë të përshtatshme për ju që të dilni, të argëtoheni dhe të kaloni një kohë të mirë me të dashurit tuaj dhe përmes atyre mund te beni disa njohje të reja. Nëse jeni në një lidhje, takimet dhe aktivitetet me miqtë tuaj do të krijojnë momente lumturie dhe gëzimi!

Puna

Çështjet e jetës suaj të përditshme profesionale do të japin një dinamik prezente gjatë kësaj jave, veçanërisht gjatë gjysmës së dytë. Sidoqoftë, trekëndëshi Diell / Neptun tregon se nuk do të hasni ndonjë problem në rregullimin e tyre, pasi mënyra se si I realizoni çështjet të punës dhe idetë që do të keni në lidhje me të, do të ndihmojnë ndjeshëm në përfundimin e saj!

AKREPI JAVOR

Ne kete javë mund të filloni të mendoni për idenë e një pushimi ose mund të filloni të mendoni për një udhëtim të papritur në një destinacion afër! Trekëndëshi i Merkurit në shenjën e Gaforres me Jupiterin në shenjën e Peshqve do të ndihmojë në zgjidhjen dhe trajtimin e çështjeve që lidhen me udhëtimin, transportin dhe komunikimin me të tjerët. Nga mesi i javës në 15/7 një tjetër aspekt pozitiv midis Diellit dhe Neptunit do të krijojë një atmosferë romantike e cila do të ndihmojë shumë një çështje romantike. Të Shtunën 17/7 kontrasti Dielli / Plutoni ju tregon që të mos lejoni që persona te tret te futen ne biseda te rendsishme qe juve keni me persona kyc.

Dashuria

Një çështje romantike duket se ka ndikime pozitive këtë javë dhe trekëndëshi i Merkurit me Jupiterin do të ndihmojë shumë në këtë drejtim . Nëse jeni vetem dhe nuk keni ndonje lidhje serioze apo njohje , është e mundur që të shfaqet nje person që do t’ju tregojë në çdo mënyrë interesin e tij për ju. Nëse tashmë jeni në një marrëdhënie, mundesia më i mirë për këtë javë është të merrni partnerin tuaj dhe të bëni një udhëtim në një destinacion afër ose në një vend ku ju pëlqen të jeni.

Puna

Punët dhe detyrimet e jetës së përditshme nuk duket se ju prishin drejtimin tuaj për këtë javë. Sidoqoftë, do të ketë disa çështje që nuk do të shtyhen mund ti realizoni tani sepse nëse vendosni ta shtyni për më vonë mund të jetë më e vështirë për t’u zgjidhur. Klima e mirë e komunikimit që do të ekzistojë në punë, si dhe disponimi juaj i mirë do të ndihmojnë ndjeshëm edhe në zgjidhjen e çështjeve profesionale.

SHIGJETARI JAVOR

Këtë javë duket se do të shqetësoheni më shumë për çështje që kanë të bëjnë me shtëpinë tuaj dhe të dashurit tuaj. Trekëndëshi midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit në shenjën e Peshqve tregon se do të keni një mënyrë për të zgjidhur çdo keqkuptim dhe për ti zgjidhur çdo çështjeje që ju shqetëson pa krijuar tensione dhe konfrontime me ata që ju rrethojnë. Gjithashtu këto ditë janë shumë të dobishme për t’u takuar dhe për t’u afruar me njerëz afër jush, pasi trekëndëshi i Diellit me Neptunin drejt fundit të javës do të krijojë terren të përshtatshëm për gjithcka ju interesojn .

Dashuria

Kjo javë do të jetë shumë krijuese dhe komunikuese, diçka që do të ndihmojë situatat edhe në fushën romantike. Takimi i Afërditës me Marsin në shenjën e Luanit krijon një mundesi e cila do të jetë shkas për njohjet e reja. Nëse jeni në një lidhje këtë javë do të jetë një mundësi e shkëlqyer për t’u afruar me partnerin tuaj. Nga fundi i javës do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje ngjarjeve të së kaluarës dhe të mos i lini të shfaqen në të tashmen, pasi kjo mund të krijojë një atmosferë të tensionuar midis jush dhe partnerit tuaj.

Puna

Këto ditë duket se ju keni frymëzim diçka që do t’ju ndihmojë të vendosni në mënyrën me te mire dhe efikase per te stabilizuar nje here e mire detyrime profesionale. Çështjet në lidhje me të ardhmen e një pune ose pjesën financiare të saj do të jenë në plan te pare dhe diskutimet do të zhvillohen rreth tyre.Duket se nga fundi i javës ka shumë të ngjarë që të lindë një diskutim që do të përcaktojë një çështje financiare, por ju nuk duhet ta rrezikoni.

BRICJAPI JAVOR

Java do të fillojë me një ndikim shume të favorshem midis Merkurit në shenjën e Gaforres dhe Jupiterit në Peshqit. Ky aspekt do të sjellë sugjerime për dalje, për argëtim dhe do të shumëfishojë takimet shoqërore. Relaksi juaj si dhe komunikimi do t’ju ndihmojë në zgjidhjen edhe të çështjeve më kërkuese. Nga fundi i javës, trekëndëshi Dielli me Neptunin do të theksojë ndjenjat në një marrëdhënie personale. Të Shtunën 17/7 zhvillohet kontrasti Diell / Pluton i cili mund të hedhë një “Drit” në atmosferën pozitive të javës. Mos harroni se këmbëngulja që do të tregoni në raste të caktuara mund të krijojë një klimë shqetësimi me mature dhe zjuarsi gjithmon do te fitoni .

Dashuria

Kjo është një javë shumë e mirë edhe për sektorin romantik, nga njëra anë disponimi i komunikimit dhe nga ana tjetër frymëzimi dhe imagjinata do të krijojnë një kombinim shumë të mirë, mund t’ju sjellë më afër me një person që duket se tashmë është në dijeni se dhe juve keni interes per te Nëse jeni tashmë në një lidhje, përfitoni nga klima e mirë që do të ekzistojë për t’u afruar me partnerin tuaj dhe për të kaluar kohë ideale së bashku. Në fund të javës kontrasti Diell / Pluton mund të intensifikojë disa mosmarrëveshje, por këto do të varen me shume nga menaxhimi juaj.

Puna

Ne mund të jemi në mes të muajit më të nxehtë të vitit, por duket se edhe tani – edhe nëse jeni me pushime – mendja juaj do të jetë në disa çështje biznesi. Nëse jeni në punë këtë javë do të jetë shumë e dobishme për të “zgjedhur” disa çështje të pazgjidhura dhe në këtë ceshtje do të ndihmojë komunikimi harmonik me të tjerët. Në fund të javës mund të ketë disa polemika, por mos i lini të ndikojnë në atmosferën e mirë që do të krijohet këto ditë

UJORI JAVOR

Rrethanat astrologjike që do të ndodhin këtë javë do t’ju ndihmojnë të zgjidhni shum problem qe mund te keni si detyrime ditore dhe çështjeve të punës. Trekëndëshi i Merkurit në shenjën e Gaforres me Jupiterin tek Peshqit do të realizohet saktësisht më 13/7 dhe do të krijojë kushtet për një zhvillim të favorshëm në një çështje që ka të bëjë me jetën e përditshme ose sektorin ekonomik. E gjithë java do të jetë shumë e dobishme për ceshtjet qe tham më sipër, prandaj mos i lini mundësitë të pashfrytëzuara. Në fund të javës, kontrasti Dielli / Plutoni mund të nxjerrë në pah disa çështje që do t’ju krijojnë presion, përpiquni të mos nxitoheni në lëvizjet e momentit .

Dashuria

Kjo javë vjen me dhurata në një nivel personal pasi takimi i Afërditës dhe Marsit në shenjën e Luanit do të zhvillohet saktësisht më 13/7 dhe tregon se si do të lëvizni në veprim në fushën e romancës. Nëse jeni vetem do të keni mundësi për të filluar një romancë të re ose për të bërë një njohje të re. Nëse jeni në një lidhje këto ditë jan te mira per te zgjidhur disa çështje që mund të ju kenë krijuar probleme në marrëdhënien tuaj .

Puna

Çështjet e lidhura me punën dhe me profesionin mund të zgjidhen pa mundim vetëm përmes komunikimit të duhur. Takimet dhe diskutimet me njerëz kryesorë rreth çështjeve të biznesit tuaj këtë javë do t’ju ndihmojnë t’i kaloni me shume lehtesi ato. Në fakt, është e mundur të dilni fitimtarë përmes zgjidhjes së një çështjeje qe k ate bej me nje gjyq apo document shtetror.

PESHQIT JAVOR

Java që fillon është shume e favorshme për ju dhe për sferen sentimentale , pasi aspektet që do të ndodhin krijojnë zhvillime dhe ju sjellin lajme positive ne punen tuaj ! Trekëndëshi i Merkurit në shenjën e Gaforres me Jupiterin në shenjën tuaj më 13/7 tregon se këto ditë do të ndihmojnë shumë qasjet e komunikimit. Ndikimet e favorshme nuk ndalen këtu pasi në fund të javës trekëndëshi i Diellit me Neptunin do të përmirësojë dashurin tuaj romantike, e cila do të krijojë një atmosferë romantike ose një njohje të re!

Dashuria

Trekëndëshi midis Merkurit dhe Jupiterit dhe trekëndëshi i Diellit me Neptunin bashkepunojn qe cdo takim apo argetim te jet sa me bukur, diskutime romantike dhe një atmosferë shumë të mirë në jetën tuaj personale, pavarësisht nëse jeni te pa lidhur apo tashmë në një marrëdhënie. Sidomos nëse jeni te pa lidhur këto ditë do t’ju jepen mundësi të afroheni me dikë që ju intereson dhe të krijoni përshtypjen që dëshironi. Nëse jeni në një lidhje, kontakti me partnerin do t’ju ​​ndihmojë shumë në disponimin tuaj pasi është e mundur të keni një surprizë nga ai!

Puna

Puna nuk do të jetë prioritet për ju këtë javë por kjo nuk do të thotë që detyrimet nuk do të ekzistojnë! Komunikimi do të ndihmojë shumë në zgjidhjen e çështjeve të biznesit dhe duket se do të jetë e lehtë të bësh një takim me persona te ndryshem biznesi. Nëse puna juaj ka të bëjë me artet apo dicka tjeter atëherë këto ditë do të keni një frymëzim të shkëlqyeshëm që do të ndihmojë shumë! Si ne vazhdimsi por dhe ne ekonomi .

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending