Connect with us

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 4 shenja horoskopi

Published

on

GAFORRJA

Të përgjithshmet

Hëna duke lëvizur në shenjëne Akrepit , dhe Merkuri  i kundërt në shenjën e Peshores, dëshmon se ndikoheni nga kushtet pasi hapësirat e zgjedhjeve që keni këtë moment duken mjaft të kufizuara.

Dashuria

Detyrimet ju sjellin dhimbje koke dhe ekzistojnë gjëra që janë rrethit të ndikimit tuaj, fakt që ju “lidh” duart, ndërkohë që ftoheni njëkohësisht të merrni përsipër përgjegjësitë që ju përkasin në një cështje. Kështu që është e dukshme se preferohet të ruani tone të ulta.

Karriera dhe financat

Pavarsisht karakterit kërkues të ditës së sotme, ju do ia dilni të gjeni rrugëdalje, ndërkohë që preferohet të shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme, të paktën derisa të sqarohet pamja.

VIRGJERESHA

Të përgjithshmet

Pavarsisht faktit se dita e sotme ju ofron terren të përshtatshëm për të ndjekur qëllimet tuaja dhe të merreni me përpjekjet kolektive, ekzistojnë pengesa të natyrës praktike që ju vendosin frena në aspiratat tuaja

Dashuria

Shmangni të jeni vecanërisht gjykues me personin që ju intereson, pasi kështu i kufizoni të drejtën e shprehimit të personit tjetër dhe kjo drejton në përplasje, ndërkohë që do duhet paralelisht të jeni më shumë fleksibël në cështjet që do përballeni sot. Për më tepër, një skenar i mundshëm për ju është një lidhje me një person shoqëror të kalojë sprova të mëdha.

Karriera dhe financat

Financat janë ato që përbëjnë gjëmbin më të madh dhe ju heqin mundësinë në këtë fazë aktuale për të realizuar gjithcka që ëndërroni, ndërkohë që do duhet të vendosni dhe ju një rregull në mënyrën sesi i menaxhoni.

PESHORJA

Të përgjithshmet

Merkuri  i kundërt në shenjën tuaj, beni pak kujdes sot nga ora 11 , dicka që për ju dëshmon se lëvizjet që bëni ka mundësi të vënë në rrezik imazhin që përcillni për jashtë, gjë që mund ta shmangni

Dashuria

Eshtë një periudhë mjaft presionuese dhe ju do të reagoni ashpër me shkakun më të vogël që do t’ju jepet, ndërkohë që i coni gjërat në ekstreme në lidhjet tuaja ndërpersonale dhe kjo drejton në debate me personat që ju rrethojnë.

Karriera dhe financat

Duke vendosur fuqinë tuaj në kanale produktive mund të arrini shumë gjëra, vecanërisht në nivel praktik, mjafton të jeni sinkronizuar me kushtet aktuale. Gjithashtu shmangni marrjen e vendimeve të rëndësishme përsa i bëhet fjalë për karrierën apo eprorë

UJORI

Të përgjithshmet

Dita e sotme mban në epiqëndrën e interesit tuaj cështjet e rutinës, ndërkohë që ndjeni se mbyteni nga të gjitha këto cështjet e mërzitshme dhe reagoni ashpër përballë c’do kufizimi. Kështu që kujdesuni të merreni vetëm me më të rëndësishmet dhe të drejtoni oreskin që keni në kanale produktive.

Dashuria

Jeni vecanërisht të prerë në mënyrën sesi i shprehni idetë tuaja dhe kjo ju zmadhon distancat që ju ndajnë me persona të tjerë, por mundeni përfundimisht të lidhni hapësirat, pasi shokët do t’ju japing zgjidhje në udhëkryqet që ekzistojnë në cështjet sentimentale.

Karriera dhe financat

Sot preferohet të ruani tone të ulta në ambjentin tuaj profesional, ndërkohë në përgjithësi kujdesuni të jeni sa më korrekt mundeni, për shkak të kushteve, me detyrimet që keni marrë përsipër. Fundja, ekzistojnë dhe mundësi ekonomike.

Horoskopi

Astrologu i famshëm Vincenzo Lagana sjell horoskopin javor 8-14 Tetor: Këto 2 shenja janë puthur nga FATI

Published

on

Dashi

Gjatë kësaj jave do merrni frytet e gjithë punës që keni bërë dhe do ndiheni më krenarë për veten. Ka mundësi që jeta profesionale të hyjë në një fazë akoma më të privilegjuar. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni mjaft mirë me partnerin dhe do flasin më shumë me njeri-tjetrin. Duhet ta dini se komunikimi është baza e një lidhjeje. Ju beqarët do takoni pasionin së bashku me një dashuri të re. Shijojeni sa më shumë pa menduar sesa do të zgjasë. Në fund të fundit jeta është shumë e shkurtër. Përfitoni nga mbështetja e planetëve për të rregulluar problemet me financat. Nga fundi i javës mund të bëni edhe pak më shumë shpenzime. Shëndeti do jetë në përgjithësi i mirë. Ruani një ekuilibër ushqimor dhe shmangni kafen dhe çajin. Në punë do filloni një projekt të ri. Përgatiteni rrugën drejt suksesit.

Demi

Komunikoni, shprehini ndjenjat dhe mendimet dhe gjërat do ju ecin edhe më mirë gjatë kësaj jave. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni të përmirësoni marrëdhënien me partnerin. Do ja bëni qejfin për çdo gjë dhe në fundjavë do ju duket sikur s’keni pasur ndonjëherë probleme. Ju beqarët do keni një takim dhe mbase edhe një lidhje. Kujdes mos u jepni menjëherë sepse nuk do jetë e qëndrueshme dhe do vuani. Dashuria e vërtetë do vijë pak më vonë. Sipas Dritare.net, financat do jenë për mrekulli dhe ju do bëni blerjet që keni menduar. Tregohuni edhe pak të matur. Për sa i përket shëndetit do jeni të nervozuar dhe të stresuar. Mundohuni të çlodheni herë pas here. Në punë do filloni këtë jave një projekt të ri dhe do ja dilni me sukses.

Binjakët

Kjo javë do jetë më e qetë për ju. Do jeni shumë më kreativë dhe më origjinalë. Dëgjojeni zemrën, besojini vetes dhe aftësive tuaja sepse do dilni të fituar. Disa planetë do e mbrojnë marrëdhënien tuaj në çift. Do kaloni dite mjaft të bukura dhe të lumtura. Nëse keni menduar për një fëmijë kjo është periudha e duhur. Ju beqarët më shumë sesa për dashuri do keni nevojë për qëndrueshmëri dhe qetësi. Yjet do ju ndihmojnë. Financat do hyjnë në një periudhë mjaft të favorshme. Mos u bëni të paduruar sepse përmirësimi do vijë dalëngadalë. Rezistenca fizike nuk do jetë shumë e mirë. Merruni me ndonjë lloj sporti dhe çlodhuni sa më shumë. Optimizmi që keni në punë do ju çojë në rrugë të mbarë. Do keni edhe më shumë ambicie.

Gaforrja

Edhe pse presioni në çdo fushë do jetë i madh gjatë kësaj jave ju do mund t’iu bëni ballë dhe do arrini objektivat tuaja. Në planin sentimental do keni ndryshime mjaft pozitive ju që jeni në një lidhje. Marrëdhënia do stabilizohet dhe komunikimi do të shtohet. Pavarësisht se do jeni shumë të zënë do e gjeni i kohën që t’ia kushtoni të dashurit të zemrës. Venusi do ndezë dritën jeshile për ju beqarët. Më në fund do keni takimin e shumëpritur dhe jeta juaj do bëhet harmonike. Me financat duhet të tregoheni të matur që të mos e boshatisni buxhetin. Shëndeti në përgjithësi nuk do jetë aspak problematik. Në punë do e adhuroni dinamizmin dhe energjinë që keni. Po vazhduat kështu do arrini sukses të madh.

Luani

Gjatë kësaj jave do jeni mjaftueshëm të vendosur dhe kurajozë. As optimizmi nuk do iu mungojë, por bëni pak kujdes nga siguria e tepërt në vetvete. Nëse keni një lidhje, pasioni do të rindizet dhe ju do ndiheni si mbi re. Edhe nëse keni pasur debate dhe mosmarrëveshje kohët e fundit do i zgjidhin dhe do rivendosin komunikimin. Ju beqarët duhet t’i shprehin ato që ndjeni për dike vetëm kur të jenë të sigurt që edhe ai iu pëlqen. Mos hidhni asnjë hap me pare. Financat do fillojnë të dobësohen pas sepse do iu duhet të bëni disa shpenzime urgjente ose disa miq mund t’iu kërkojnë hua. Shëndeti nuk do jetë ashtu si e prisnit. Mund të keni edhe disa probleme me mëlçinë. Mos neglizhoni asnjë shenjë dhe bëni kujdes me ushqimet që do konsumoni. Në pune ka ardhur koha që edhe ju të shfrytëzoni autoritetin që keni. Filloni pa frikë edhe një projekt të rëndësishëm.

Virgjëresha

Mërkuri do iu bëjë pak të nxituar gjatë kësaj jave, por Marsi nga ana tjetër do mundohet t’iu vëre fre. Që në fillim, bëni një liste me gjërat më prioritare dhe keni për ta parë sa e lehtë do jetë gjithçka. Ju të dashuruarit do keni ditë plot diell. Lërini pas krahëve konfliktet që keni pasur në të shkuarën dhe mendoni për të ardhmen. Nëse keni mundësi bëni edhe ndonjë udhëtim të shkurtër së bashku. Ju beqarët do joshni gjithë kohës dhe më në fund do arrini ta bëni për vete atë që pëlqeni. Me shpenzimet tregohuni më të kursyer sepse situata financiare nuk do jetë plotësisht e qëndrueshme. Saturni do influencojë negativisht tek shëndeti. Do keni shqetësime dhe dhimbje të shpeshta koke. Në pune do jeni më të organizuar dhe do e hidhni me maturi çdo hap. Bravo edhe për vendosmërinë që do keni.

Peshorja

Jepini fund rebelimit dhe mos ju kundërvini të gjithëve gjatë kësaj jave sepse do gaboni. Nga ana tjetër idetë që keni në mendje shprehini pa u druajtur. Marrëdhënia me partnerin nuk do jetë shumë e mirë. Debatet dhe konfliktet rrezikojnë të prishin lidhjen tuaj. Nëse tregoheni pak më tolerante dhe të kuptueshëm situata dhe mund të ndryshojë. Ju beqarët mund të krijoni edhe një lidhje gjatë kësaj periudhe e cila do ju japë shumë kënaqësi. Sipas Dritare.net, fati do ju shoqërojë çdo ditë në sektorin financiar. Më të privilegjuarit do jenë ata të fushës ekonomike. Shëndeti nuk do jetë ai që do dëshironit. Do ndiheni të lodhur, të stresuar dhe mund të keni edhe dhimbje koke. Edhe në punë do keni fat me shumicë. Mos hezitoni të merrni edhe rreziqe.

Akrepi

Këtë javë energjia do ju rrethojë gjithë kohës dhe do ndiheni për mrekulli. Gjithçka do ju ecë në drejtimin perfekt. Për të dashuruarit kjo do jetë një periudhë mjaft e mirë për të reflektuar mbi lidhjen që keni. Vazhdimësia e saj do varet nga mënyra sesi ju silleni dhe veproni. Ju beqarët do keni më shumë se kurrë dëshirë të krijoni një lidhje të qëndrueshme dhe të fortë. Do jetë një periudhë me shume fat për ju. Sektori i financave do jetë i mbrojtur dhe ju do keni mundësi t’i shtoni ato. Mos bëni shumë shpenzime. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer, por i mirë. Bëni kujdes me ushqimin dhe mos hani çdo gjë që ju del para. Në punë do bëni hapa përpara. Do jeni shumë dinamike dhe me besim në vetvete.

Shigjetari

Venusi do sjellë butësi dhe progres në jetën tuaj në çift gjatë kësaj jave. Nga ana tjetër me anë të forcës së dashurisë do mund të rregulloni edhe disa probleme. Nëse jeni në një lidhje i njëjti planet do të mbrojë lidhjen tuaj. Nuk do e lini më pas dore partnerin dhe gjërat nuk do përkeqësohen. Për ju beqarët mund të ketë edhe dashuri me shikim të parë, por ju duhet të jeni më të hapur. Ai që do e bëjë zemrën tuaj të rrahë fort mund të jetë dhe personi me të cilin do kaloni jetën. Mos e teproni me shpenzimet këtë javë sepse financat do jenë të dobëta. Me shëndetin duket se nuk do keni probleme. Edhe nëse vuani nga ndonjë sëmundje zemre do keni përmirësime. Në punë do kërkoni rritje rroge, por nuk do merrni ende një përgjigje.

Bricjapi

Gjatë kësaj jave duhet të keni shumë kujdes me sjelljen. Mos bëni çdo gjë sipas mendjes suaj. Urani do ndikojë negativisht për juve që keni një lidhje. Do keni shumë mosmarrëveshje dhe zënka të forta. Komunikimi do të zbehet dita ditës. Nëse jeni beqarë dhe po mendoni të bëni për vete dikë që iu pëlqen prej kohësh tregohuni vetvetja dhe mos bëni asgjë false. Financat, falë influencës së mirë planetare, do fillojnë të stabilizohen. Hiqni ndonjë lek mënjanë nëse do iu jepet mundësia. Shëndeti do jetë i mirë. Do e merrni veten shpejt edhe nëse keni pasur ndonjë shqetësim dhe do ndiheni më të qetë nga ana nervore. Në punë Marsi do iu bëjë më dinamike. Do luftoni me të gjithë dhe me çdo mënyre për të arritur atë që doni.

Ujori

Gjate kësaj jave do të korrni ato që keni mbjellë. Nëse keni një lidhje ka rrezik që dashuria t’iu verboje dhe mund të dilni nga vetja. Kujdes, mos bëni gjithçka që iu thotë partneri sepse do të pendoheni shpejt. Nëse jeni beqarë dhe doni ta gjeni dashurinë, duhet të lini mënjanë tekat. Tregohuni sa më të hapur edhe ndaj ftesave që do iu bëhen. Klima në sektorin e financave nuk do jetë ashtu si ju e prisnit. Për këtë arsye iu duhet të ulni sa të mundni shpenzimet dhe të kurseni paksa. Shëndeti do jetë i mirë, por gjithsesi bëni pak më shumë ushtrime fizike dhe ecni më këmbë. Në punë mos ngurroni të ndiqni intuitën sepse ajo mund t’iu çojë në drejtimin e duhur.

Peshqit

Më në fund gjatë kësaj jave gjërat do fillojnë të ecin si duhet. Nëse keni një lidhje pasioni do të rindizet pas një periudhë jo të mire. Edhe zemra juaj do të përjetojë me tepër emocione e do të rrahë fort. Ju beqarët nuk do keni fat dhe do vazhdoni të mbeteni me të njëjtin status. Me financat duhet të tregoheni më vigjilente se kurrë. Mos bëni asnjë transaksion pa falur me parë me ndonjë specialist. Shëndeti, edhe pse nuk do jetë ashtu si e mendonit, do fillojë të përmirësohet nëse merrni sa më parë masa. Kujdes më shumë duhet të bëni nëse vuani nga kapsllëku ose keni shqetësime nga veshkat. Në punë do keni fat. Do i realizoni me kujdes dhe përpikmëri detyrat që iu janë dhënë dhe do merrni kompensimin e merituar.

Continue Reading

Horoskopi

Do ju hapen portat e fatit te mire/ Keto jane 5 shenjat e horoskopit qe do favorizohen me parate

Published

on

Kètë rrádhë ástròlògèt, kánë sjèllë páráshíkímin për 1 javë shumë të mbárë të këtij muaji dhe ajo që është shumë e rèndèsishme është se janë 5 shenja që do ta shíjòjnë në máksímum.

Ju mùnd të mèndòni se është edhe shènja që ju kèni dhe ne shprèsòjnë që ajo të jètë në lístë, por për të zbùluar më shumë, ju shíkòni se kë kánë lístuar yjet me fát.

Për 7 ditë rrèsht, do të ndòdhín më të mirat vetëm për njerëzít e líndùr në muajt e këtyre shènjave, të cílëve do t’u príjë e mbára dhe do të mbùshèn me gèzím.

Jèni gáti ta mèsòni të plòtë këtë rèndítje?

Shumë shprèsë dhe plòtèsim i ëndrrave në sírtar për Dashín, sepse për ato gjèra që jánë lùtur kaq shumë, tashmë do t’i kènë të gjítha.

Yjet jánë në fávor tuajin, ndërsa 3 nga planetet më të fùqíshme do të të fávòrizojnë me fòrcèn e tyre për të pásùr më shumë kùrájë për të arrítùr synimet.

Do të prèkní një ëndërr që për ju deri më sot mèndòhej se ishte si një lojë e hùmbùr.

Pra, për ju në 7 ditët që do të víjnë do t’ju mbùlòjnë me pètkun e një fáti shumë të mirë që edhe jètën ua ndríçon e ndrýshòn.

Optímízëm dhe ndrýshím i stílit të jetës është dhùráta e Bínjákëve, që janë shènja e dytë e mirë dhe kështu do të prèsín përmírèsímin e jetës.

Nëse dèri më sot ke arrítur díçka pozítíve, dije se në këtë muaj dhe mùndèsisht për 7 ditë, mùnd të kápèsh në një punë me të ardhùrá shumë të mjáftùèshme.

Në fámílje hýn një lajm fèjèse dhe pse jo një pròpòzím martèse.

Është muaji i sùrprízave të mëdha dhe këto 7 ditë për ty Lùan, mùnd të sjèllín 7 të mira të mùndshmè.

Ju që kèni kèrkùar një ndrýshím për mirë në punë, mùnd t’ju kèrkòhet që të bèni díçka shtèsë që do t’ju shpèrblèhet në máksímum.

Edhe për ju që kèni një bíznes, është gáti rèalizími i një pláni që për ju do të zgjásë afatgjátë.

Pás një kohe që ju jèni përbállur me mjáftùèshëm pèngèsa, tashmë ka ardhur kòha që të shíjòni máksímumin e qètèsísë në jetën tuaj.

Pèshòrja është shènja që deri më sòt njíhet si “mbrètèrèsha” e një fáti gjígánt dhe kjo do ta bèjë që çdo gjë ta kètë nën kòntròll.

Në jetën tuaj do të ndòdhë një e pa-prítur që do t’ju lèrè pa-fjálë dhe pse jo një “lòtári” që do ju sjèllë një udhëtim të gjátë në një vènd të ëndrráve.

Gjíthçka që ju dùhèt që të bèni është që sot të shkrùani vetëm një dëshirë në një letër dhe dèshírën më të madhe që kèni.

Bèsòni apo jo, por në 7 ditët që víjnë atë dèshírë ju të Pèshòres, mùnd ta prèkní në rèalitetin e së tashmes tuaj.

Pra, gjíthçka do ta kèni nën kòntròll dhe për asgjë në bòtë tashmë nuk dùhet që të kíní më fríkè.

Një nga shènjat më pozítíve, Shígjètarèt, nuk kíshtè mùndèsi të ishte jáshtë lístës fátlùme.

Kèni káluar shumë pròva dhe jèni trègùar njerëz plòt me dùrím ndáj dhe tani èrdhí koha që jèta juaj të ècë në rrùgën e dùhùr.

Për 7 ditët që víjnè, jeta juaj dhe jo vetëm, por edhe fámilja juaj do të bèkòhèt me shumë mírèsi.

Ashtu si një dhùrátë apo një sùrprízë e madhe, shumë të mira do t’ju víjnë nátýrshëm sepse ju mèrítoni vetëm mbárèsi në jetë.

Continue Reading

Horoskopi

“Ju presin debate të forta!”, astrologia Meri parashikon vështirësi për disa shenja: Puna do cënohet fuqishëm!

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 8 TETOR 2021


DUKE KERKUAR TE BUKUREN

E Premte dite e Aferdites dhe ne shenjen e Peshores.


Ne Peshore kete periudhe ndodhen dy planete me energji arsenike.Marsi dhe Dielli. Te dy keta planete ne nje pozicion te dobet do na bejne problematik. Por gjithmone egziston nje mesazh i fshehur pavaresisht dukejes ne plan te pare te gjerave dhe ndikimeve. Sulmi nga te tjeret zakonisht do jete i ashper ne kete periudhe pasi vet energjia mashkullore eshte problematike. Duhet te ruajme qetesine dhe te veprojme sipas menyres sone. Duhet te mbshetesim bukurine dhe harmonine. Maskat do bien.

Dashi


Shume meshkuj te pakontrrolluar do ju kundervihen ne bashkepunime apo ne marrdhenien ne cift. Duhet te jeni me te vendosur per te mos prishur qetesine tuaj.

Demi


Nje epror mashkull dhe nje bashkpuntor mashkull do i bejne kushtet e punes tuaj te perditshme te veshtira duke ju urdheruar dhe ushtruar shume autoritet ndaj jush. Ose do jeni vetem ju qe do shtroni kurrizin ne pune.

Binjaket


Energjia mashkullore do filloj te sundoj ne shenjen tuaj. Por kete periudhe nuk do jete e hapur dhe e kendhsme por do jete hakmarrese dhe inatcore. Cdo gje ne jeten personale do ta beni nen presion dhe situatat te ngarkura egoiste.

Gaforrja


Dy meshkuj ne shtepine tuaj apo ne rrethin e afert familjar do fillojn ete behen dominante dhe do duan tju kontrrollojne ne menyren me te pa kujdesshem persa i perket natyres tuaj te ndjeshme.

Luani


Do perdorni forcen e karrakterit tuaj per te dhene mesazhe kercenuese apo me te forta ne drejtim te njerzve qe mendoni se keni kontradita apo qe nuk ju binden.

Virgjeresha


Forca juaj do behet me e madhe se e nje mashkulli kryesisht ne ceshtjet ekonomike. Por nuk duhet te orientoheni me ashpersine dhe mentalitetin e nje mashkulli ne kete periudhe ne investimet tuaja apo ne jeten personale.

Peshorja


Do jeni me te forte se ju mund tja pranoni vetes sidmos ne marrdhenie me te tjeret. Mund te shpreheni dhe me ashpersi por kjo nuik ju ndihmon ne asnje drejtim. Fokusohuni tek veprimet e kujdesshme dhe tek e bukura e harmonia.

Akrepi


Brenda jush ndjeheni si nje mashkull i plagosur apo nje mashkull qe nuk i keni relaizuar endrrat tuaja. Madje edhe neper endrra do shikoni ceshtje te cilat mund ti marrin persiper vetem meshkujt e fuqishem Keni nevoj per figuren e babait apo te te dashurit qe te drejtoheni ne kete periudhe.

Shigjetari


Do vleresoni me shume kete periudhe afrimitetet dhe bashkepunimet me meshkujt duke pretenduar se vetem me ata mund te keni besim dhe forcen e duhur. Pikerisht kjo do jete zgjedhja me e gabuar per ju.

Bricjapi


Dy persona te rendesishem qe lidhen me jeten tuaj personale apo me karrieren tuaj do ndodhen ne nje pozicion te veshtire dhe pritet te kene reagime te paparashikueshme dhe jo te mira ndaj jush.

Ujori


Nje plan apo udhetim qe doni te beni me dy shoke qe i quani te rendesishem ndoshta nuk do dalin mire per ju. Pasi keta persona mund te kene probleme dhe do sjellin probleme edhe per ju.

Peshqit


Do keni debate te forta dhe pavaresisht se do silleni si persona te rendesishem dhe me shume fuqi pikerisht aty do jeni me te dobet. Tek burreria apo aleatet tuaj.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!