Connect with us

Horoskopi

Mbani mend daten 15 Tetor/ Astrologia Helena Biehl jep parashikimin e detajuar per muajin Tetor 2021

Published

on

Dashi

Gjatë këtij muaji do të përmbushni dëshirat tuaja për të qenë të pavarur dhe gjithashtu të specifikoni edhe njëherë marrëdhëniet që keni. Sa i përket punës, duket se tetori paraqitet një muaj i mirë për ju të shenjës së dashit.  Në ditët e fundit të muajit do të shikoni se një marrëdhënie miqësore apo pune do të kthehet në nivelin e romancës. Pas datës 15 tetor do të nisni të keni mendime shumë të thella lidhur me çështjet personale. Pas datës 22 do të keni shumë ndryshime në aspektin personal, ndërkohë pas datës 24 tetor kuptoni nëse grupet shoqërore ku jeni pjesë meritojnë vëmendjen tuaj ose jo. Data 27 do të sjellë lajme paralajmëruese lidhur me situatën tuaj financiare.

Demi

Aftësia juaj për të qenë produktiv do të testohet gjatë këtij muaji në punë, pasi ju është shtuar fluksi. Mos ndaloni së kërkuari situata dhe mundësi të favorshme përgjatë të gjithë tetorit. Shëndeti paraqitet i shkëlqyer për të shenjës së demit gjatë gjithë muajit. Pas datës 13 tetor do të nisni një fazë të re me projekte si dhe do të keni një ambient shumë komod pune. Data 15 ju sjellë një valë intensive bisedimesh me partnerët dhe kolegët tuaj. Gjithashtu edhe data 24 lidhet drejtpërdrejtë me karrierën tuaj. Data 27 ju sjellë qartësi sa i përket ndjesive dhe aspekti tuaj personal.

Binjakët

Këtë muaj do jeni në gjendjen e duhur për të luajtur. Do të zgjidhni mes romancës dhe kreativitetit. Gjithashtu në tetor ju presin ndryshime në shtëpi dhe ndoshta do të vijnë edhe vizitorë që nuk i prisni. Ditët e fundit të muajit do të jeni në humor të mirë për të t’ia kaluar sa më bukur. Hëna e re në datën 13 do të jenë e mirë për të nisur me projekte të reja që nxjerrin në pah anën tuaj artistike. Pas datës15 do të përfshiheni  në një punë që ka në fokus mendimet tuaja dhe për këtë arsye duhet të fokusoheni mirë në detaje. Komunikimi me kolegët do të jetë në përmirësim. Do të ishte mirë të merrnit parasysh një regjim të ri për shëndetin, pasi është koha e duhur të nisni një diet të re. Në datën 27 do të jeni më shumë të fokusuar në çështjet e aspektit tuaj emocional dhe spiritual.

Gaforrja

Ky muaj do të jetë i mbushur me shumë vizita, biseda nostalgjike,debate të ndezura si dhe risi të tjera që nuk i prisnit. Bëni kujdes pasi mund të përfshiheni në diskutime të forta me familjarët. Hëna e re në datën 13 tetor do të jetë ideale për të nisur një projekt të ri që ka të bëjë me familjen gjithashtu edhe më sigurinë tuaj. Pas datës 15 tetor do të filloni t’i shprehni me zë të lartë ato që ndjeni duke u përfshirë në këtë mënyrë emocionalisht edhe me persona të tjerë. Ditët e fundit të muajit do të mendoni rreth shumë gjërave që kanë të bëjnë me jetën tuaj. Data 27 do të sjellë përgjigje për shumë ëndrra dhe arritje për të cilat prisni të dëgjoni prej kohësh.

Luani

Universi ju kërkon këtë muaj që të shpalosni sa më shumë krijimtarinë tuaj të brendshme gjatë përditshmërisë tuaj. Planet tuaja për të ardhmen po shtohen çdo ditë e më shumë. Duke patur parasysh vlerat tuaja do të zbuloni se sa shumë dashuri ka në përditshmërinë tuaj. Shumë shpejt dikush do të ju bëjë një propozim. Pas 15 tetorit mendimet tuaja do të fokusohen tek shtëpia, familja si dhe tek siguria juaj personale. Pas datës 24 do të nisni të analizoni me vëmendje marrëdhëniet që keni si dhe bashkëpunëtorët. Data 27 ju sjellë paralajmërime me çështje të lidhura me karrierën dhe projektet që ju keni në mendje.

Virgjëresha

Do të përdorni talentin tuaj të brendshëm këtë muaj për të stabilizuar financat, pasi aftësia juaj për të bërë para është në nivele të larta. Ju ja dilni të gjeni gjithnjë mënyra për të patur efektshmëri.I gjithë ky  muaj flet për arritjet tuaja financiare, ndërkohë që pritet të befasoni këdo që keni pranë. Hëna e re në datën 13 është një ditë e mirë për të nisur një projekt të ri që do të rrisë të ardhurat tuaja. Pas datës 15 do të nisni komunikime shumë të frytshme me bashkëpunëtorë. Pas datës 24 bëni kujdes pasi jo të gjithë kolegët e punës do të kuptojnë mënyrën sesi punoni. Data 27 do të ishte ideale për të pushuar paka nga rutina juaj.

Peshorja

Gëzuar ditëlindjen për shenjën me sharmante, diplomate dhe artistike të zodiakut. Këtë muaj keni shumë energji që vjen nga planetet në muajin tuaj të lindjes peshore. Do të jeni në qendër të vëmendjen gjatë gjithë kohës dhe do të keni shumë për të komunikuar. Shumë mundësi dhe me fat do të jetë ky muaj për ju. Me shumë gjasa keni nisur projekte të reja. Keni një sasi të madhe energjie,e cila do të zgjasë deri në mes të Nëntorit. Pas datës 15 do të analizoni vlerat materiale, intelektuale dhe shpirtërore. Në datën 22 do të merreni me shpenzimet dhe financat tuaja. Pritet të nisni një romancë të re pas datës 24. Çdo aspekt që ju ka shqetësuar do të përmirësohet pas datës 27. Deri në fund të muajit do t’a keni ndryshuar tërësisht pamjen tuaj.

Akrepi

Ju ndiheni tamam si një vullkan që është gati për të shpërthyer Energjia e peshores këtë muaj do të bëjë që gjërat për ju të jenë të paqarta. Pritet që gjatë këtij muaji të ndiheni të irrituar, kështu që përpiquni të fitoni paqe, qetësi mendore dhe fizike për të përballuar tensionin. Megjithatë duket se Tetori është një muaj i mirë për të ndjekur ëndrrat dhe qëllimet. Merrni pjesë në aktivitete dhe kaloni më shumë kohë më miqtë. Pas datës 15 gjërat do të përmirësohen. Cikli juaj astrologjik do të nis në datën 22. Pas datës 24 do të keni disa çështje të paqarta në shtëpi dhe familje. Data 27 sjellë nevojën për bashkëpunime apo lidhje të reja. Mund të zbuloni një admirues sekret në fund të këtij muaji.

Shigjetari

Një muaj i shkëlqyer për të ndjekur ëndrrat dhe qëllimet tuaja, për të marrë pjesë në disa aktivitete ku mund të jeni lider si dhe të kaloni kohë me miqtë dhe pse jo të bëni shoqëri të re. Hëna e re e datës 13 do të jetë një kohë e shkëlqyer për të nisur një projekt të ri. Pas datës 15 meditimi do ju ndihmojë të lidheni me pjesën tuaj të brendshme. Viti juaj astrologjik po mbaron është koha për t’u përgatitur për ndryshime këtë vit që po vjen. Data 27 do ju sjellë disa përgjigje lidhur me punën dhe shëndetin. Fundi i muajit do të sjellë interesin romantik të dikujt që e keni patur mik.

Bricjapi

Këtë muaj do të merrni shumë energji lidhur me karrierën tuaj si dhe imazhin. Shumë mundësi do të vijnë për ju gjatë këtij muaji,kështu që përfitoni sa më shumë. Pritet që të shpërbleheni më çmime për shkak të përpjekjeve tuaja. Hëna e re e datës 13tetor sjellë mundësi të fushën profesionale dhe të karrierës. Pas datës 15 do të shprehni mendimet dhe opinionet tuaja në një grup miqsh ose pune. Data 27 do të sjellë lajme të reja të fushën sentimentale dhe krijuese.

Ujori

Shumë energji planetare ndodhen në aspektin tuaj edukues dhe filozofik. Është koha për të nisur diçka të re, një udhëtim në vende që nuk njihni ose thjesht të rrini me njerëz të huaj në mënyrë që të hapni horizontin. Pas datës 13 do të keni mundësi të nisni projekte të reja në këtë fushë. Gjatë gjithë muajit pritet të provoni emocione mjaft të forta. Pas datës 15 do të mendimi të nisni bisedime lidhur me karrierën dhe imazhin tuaj. Rreth datës 24 mund t’a gjeni veten të rrethuar nga gjëra të reja. Kujdes në datën 27 pasi do të keni disa çështje për të trajtuar në shtëpi.

Peshqit

Ky muaj do të jeni plot iniciativa që pritet të zgjojnë intuitën tuaj. Ndonëse do të dukeni të tërhequr në sy të të tjerëve, sërish do të jeni mjaft aktiv. Këtë muaj hetoni për gjithçka që ka nevojën e një përgjigje. Analizoni me shumë kujdes marrëdhëniet tuaja si profesionale ashtu edhe personale. Problemet që keni mund të rregullohen miqësisht. Pas datës 15 do të mendoni të transformoni vizionin tuaj për jetën dhe universin. Pas datës 24 do të fokusoheni në gjendjen tuaj të brendshme. Mendime të tjera do ju vinë pas datës 27 lidhur me rutinën tuaj.

Horoskopi

Do keni 1 mundesi qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 4 shenja horoskopi

Published

on

AKREPI

Të përgjithshmet

Megjithëse bëhet fjalë për një ditë e cila nuk është vecanërisht negative për ju, ama preferohet të bëni lëvizje më dipllomatike. Ndërkohë, kujdesuni të jeni të kujdesshëm pasi Urani përballë shenjës tuaj sjell zhvillime të papritura,

Dashuria

Me Hënën në një pozicion më favorizues akoma do të gjeni dëshirën tuaj seksuale, vecanërisht tani që ulet dhe temperature! Njëkohësisht, dita favorizon kontakte dhe takime, por jeni në një periudhë ku do të rimendoni c’farë pikërisht të prisni nga lidhjet tuaja.

Karriera dhe financat

Jeni mjaft të stresuar duke u përpjekur të materializoni disa planet tuaja, fakt që nuk përjashton t’ju vështirësojë përditshmërinë. Njëkohësisht, nëse punoni sot ka mundësi të merreni me një cështje profesionale që kishte mbetur pezull.

DASHI

Të përgjithshmet

Dita e sotme është paksa kërkuese nga shumë anë, por fillimisht në nivel familjar apo në cështje që lidhen me shtëpinë. Kështu që familjarët tuaj ka mundësi të kenë aspirate të eksagjeruara nga ju duke ju presionuar që ti kënaqni.

Dashuria

Keni nevojë për siguri sentimentale dhe nuk përjashtohet të mos kënaqeni plotësisht nga personi që ju intereson, pasi ka shumë mundësi të vendosë dëshirat e tij të para. Paralelisht, duan durim dhe lidhjet tuaja familjare!

Karriera dhe financat

Duke shmangur eksagjerimet mund të shfrytëzoni mundësi, duke vazhduar paralelisht sqarimin e financave tuaja. Gjithashtu, organizoni saktë detyrimet që keni lënë pezull.

BINJAKËT

Të përgjithshmet

Dita e sotme ka mundësi të ketë nevojë për lëvizje më të detajshme, kryesisht përsa lidhet me portofolin tuaj, pasi ngjarjet e papritura vijnë për të ndikuar ndjenjën e sigurisë që keni nevojë.

Dashuria

Ndodheni në një periudhë stabilizuese për cështjet tuaja erotike. Personat tuaj të dashur janë gjithashtu një prioritet i rëndësishëm, por duhet ama dhe ju të jeni realist dhe objektiv. Fundja, mos hezitoni të flisni me personin që ju intereson.

Karriera dhe financat

Shpenzime që nuk i kishit llogaritur mund të shfaqen dhe t’ju nxjerrin jashtë prollogaritjeve, aq në tepër nëse keni lënë pezull borxhe ndaj personave të tretë. Kështu që kini kujdes shpenzimet e tepruara!

PESHQIT

Të përgjithshmet

E sotmja është një ditë që do mund të ofrojë gjithcka në planet tuaja produktive, ndërkohë që ekzistojnë disa pengesa. Ndërkohë, shokët janë pranë juaj kur ju duhet të merrni vendime, por paralelisht kushtojini vëmëndje dhe fëmijëve tuaj, nëse jeni prindër. Tashmë një bashkpunim do të hecë përpara

Dashuria

Përsonat tuaj të dashur do t’ju shqetësojnë shumë, por ka mundësi të ekzistojnë dhe disa ndryshime në lidhjet tuaja me ta, për shkak të gjykimeve apo pasigurive. Ndërkohë nëse jeni vetëm, do të merrni mesazhe nga një person, do të keni takime, por kujdesuni të jeni objektiv dhe realist.

Karriera dhe financat

Preferohet të jeni të kujdesshëm në një bashkpunim tuajin, ndërkohë që shpenzime të papritura që lidhen me persona të tretë apo borxhet tuaja, ju presionojnë të ndryshoni planin tuaj ekonomik.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi per 14 ditet qe po vijne/ Keto jane 5 shenjat e horoskopit qe do krijojne mundesi te reja

Published

on

A jeni edhe ju në lístën e atyre shenjave që fáti po do t’i mbájë afër për 14 ditët e ardhshme në këtë muaj.

Ju mùnd ta mèsòni këtë fákt shumë shpèjt, vetëm duke párë se çfarë thùhèt për shenjën tuaj.

Dash, per ju nís nje pèriùdhe ku do mèrrèni shume me shèndètin psíkòlògjík dhe atë fízík. Do kèni permíresíme ne boten e hèshtùr që kèni, ate qe ndání me veten.

Ju dèm, do jèni me argètùes dhe shòqeria do lòzè një ròl te rèndèsishem dhe shumë pòzítiv. Do kèni fát me párátë. Jeta persònale ne çift nuk do kète káq rèndesi se sa jèta sòciále.

Edhe për binjakët, nga sot ide te rèja do “pùshtòjne” mendjen tuaj. Ju do të dèshírònit me gjithe shpírt nje ndrýshím te madh ne kárríère dhe nje kthèse ne jeten personale. Do ju víjë, na bèsòni!

Ty gafore, të nís nje periudhe me e çlírùar nga detýrimèt ekònòmíke dhe shpírtèròre. Do jète njëlloj síkùr te kèni fítùar llòtárine páprítur dhe ju prèt nje rruge e hápùr.

Mbrèti luan, per ju e gjíthe pèrbállja dhe ántágònizmi qe keni pèrjètuar tani do nxjèrrè kòken e vèrtètèsíse se ku e kíshín hállín.

Por, për ju një sùpèr lajm është se shumë çèshtje të pa-zgjídhura apo bòrxhè të vjètra do ju láhèn dhe do shpètòni.

Strèsí i punes për vírgjèrèshèt, síkùr po íkèn plòtèsisht dhe ndjèhèni me te gatshem per ráùndín e dyte tesfídáve tuaja.

Akoma nùk kèni fítuar thjesht sápo kèni njòhùr sfídát e párá. Por në fùnd me shumë fát, ju dílní fítímtárè.

Peshore, ju dùhèt pák më shumë fát ne fushën ekònòmíke dhe ky fat tani ju vjèn ne dere nje hère te vètme. Mèrrèni dhe mos u kùrsèni pasi çdo gjè vjèn t’ju kènáqè shpírtèrísht.

Ty i dáshurí akrèp, ka ardhùr mòmènti per ròmántízem dhe një çlírím sa më i shpèjtè nga të gjíthë síklètèt.

Mjáftòn te dílní nga shtepia apo strèha juaj e sígùrt. Mùnd edhe te zhgènjèhèni por në çdo rást për ju e ardhmja do të jètë drítë jèshile.

Kèshíllë për ju shígjetárë sepse këto kohë nuk dò ju pèlqèjè me enèrgjía ne shtepíne tuaj dhe do dèshírònit ta ndrýshònít sa më párë.

As lágjía as qýteti ne disa ráste nuk po ju jápín frýmèzím. Për ju ka ardhùr kòha per nje shtèpí apo udhëtim ne plazh.

Ju të líndùr brícjap, do kèni shármín e kòmùníkímit ròmántík, por edhe fílozòfík. Víshùni sa më shumë me ngjýrën e gjèlbër këto kohë sepse në anën fínáncíare do të kèni shumë fát me lèkè.

Ujorë, këto dítë Jùpíteri ikèn nga ju, por mos mèndòni se ju lá dhe ju hárròi.

Xhèpát do ua i mbùshè me párá dhe rrùgèn tuaj me dèshírá te plòtèsùara. Mjáftòn qe te shmángní èndrrát me párá dhe t’i bèni rèalitet sa më shpèjt.

Peshq, Jùpítèri nga sot ne shènjen tuaj mùnd te jète shènje e fátít qe disa gjèra te rèndèsíshme do ju ndrýshòjnè. Por kjo s’dò te thòte qe mbárùan pròblèmèt. Trègòni edhe pák dùrím.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 8-14 Tetor 2021/ Keto jane 3 shenjat me FAT per javen e dyte te muajit Tetor

Published

on

Dashi

Dashuria: Edhe nëse puna nuk do t’ju japë shumë mendime, në vend të shqetësoheni do të jetë më mirë të merreni me ngjarjet sentimentale. Disa dash do të duhet të pranojnë disa kompromise për të ruajtur qetësinë e familjes, edhe nëse në realitet ata do të donin të hiqnin dorë nga gjithçka. Javë pozitive për beqarët, disa takime mund të ishin shumë me fat!

Puna: Me Marsin përballë shenjës mund të ketë pakënaqësi në sferën profesionale. Do të duhet të vazhdoni të besoni vetveten dhe të besoni me vendosmëri në aftësitë tuaja, diçka së shpejti mund të ndryshojë. Në fundjavë do të gjeni qetësinë dhe do t’i përshtateni situatave.

Demi

Dashuria: Fillimi i javës mund të jetë i mbushur me tension për shkak të disa keqkuptimeve me partnerin. Ju mund të përfshiheni nga xhelozia dhe të minoni marrëdhëniet. Dyshimet do të vazhdojnë deri në fundjavë, megjithatë do të jeni më pak të bezdisshëm. Ata që janë beqarë dhe së fundmi kanë mbyllur një lidhje do të gjejnë më shumë kohë për t’iu përkushtuar miqve.

Puna: Këtë javë nuk do të ketë më komplikime në punë. Ngjarjet do të jenë të favorshme për bashkëpunime dhe kolegët do të përpiqen të fitojnë besimin dhe respektin tuaj. Këmbëngulja juaj në drejtimin e negociatave dhe projekteve do të japë një shembull për shumë njerëz.

Binjakët

Dashuria: Java shpall impulse me shumë pasion për Binjakët dhe gjithashtu takimet që në pamje të parë duken të parëndësishme mund të japin emocione të forta. Koha e mirë për beqarët, të cilët nuk do të duhet të bëjnë asgjë përveç se të kapin momentin e duhur. Periudha është gjithashtu e favorshme për çiftet që duan të hedhin hapa të mëtejshëm.

Puna: Ata që kanë lindur nga shenja do të kalojnë një javë pozitive nga pikëpamja e punës. Ata që janë në pritje të lajmeve të mira do të jenë të kënaqur, ndërsa ata që presin të nënshkruajnë kontrata dhe marrëveshje të rëndësishme do të duhet të kapërcejnë disa pengesa të vogla. Sidoqoftë, gjithçka do të shkojë siç është planifikuar.

Gaforrja

Dashuria: Dashuria këtë javë do të jetë mbizotëruese për Gaforren, megjithëse në jetën private do të ketë disa transformime. Ata që lindin nga shenja do të jenë më të vëmendshëm ndaj dëshirave të partnerit dhe do të përpiqen t’i kënaqin ato. Beqarët do u duhet të kushtojnë më shumë kohë miqve të tyre më të ngushtë, por në të njëjtën kohë të mos shmangin frekuentimin.

Puna: Në këtë javë sfera e punës do t’ju japë kënaqësi të papritura dhe shumë do të kuptojnë atë që dini si të bëni. Sidoqoftë, do t’ju duhet të kushtoni vëmendje për të ndërmarrë vetëm angazhime që jeni të sigurt se mund t’i respektoni, për të mos qenë në gjendje të përmbushni detyra të mëtejshme që nuk mund t’i përballoni për shkak të mungesës së kohës.

Luani

Dashuria: Këtë javë mund të keni një luftë me partnerin tuaj për çështje shumë të ndjeshme. Ju më mirë shpjegoni se çfarë ju shqetëson për të parandaluar përshkallëzimin e situatës. Disa beqarë po përjetojnë një periudhë emocionesh të forta dhe për këtë arsye gjykimet për njerëzit ndikohen nga disponimi.

Puna: Në frontin e punës, mund të ketë rrethana të paparashikuara që do t’ju pengojnë të vazhdoni drejt projekteve të dëshiruara. Padyshim që nuk do të jetë e lehtë të arrish qëllime të caktuara, por mund të mbështetesh në disa goditje fatesh që do ta bëjnë rrugën më pak të vështirë.

Virgjëresha

Dashuria: Java do të sjellë lajme të mira në një mjedis të dashur për shumë nga Virgjëresha. Ata që janë tashmë në çifte do të udhëhiqen të marrin vendime të rëndësishme siç janë bashkëjetesa ose martesa, ata që janë martuar tashmë mund të vendosin të zgjerojnë familjen. Beqarët do u duhet të argëtohen dhe gjatë fundjavës do të jenë në gjendje të gjejnë njerëzit e duhur për ta bërë atë!

Puna: Sfera e punës përparon me shpejtësi të plotë, megjithatë do të duhet të jeni të durueshëm përpara se të merrni frytet e dëshiruar. Natyrisht do të ketë ndonjë ankth, veçanërisht nëse keni investuar para, por do të duhet të përpiqeni ta kontrolloni atë dhe të mos lejoni që impulsiviteti të marrë përsipër.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë Venusi do të jetë në anën tuaj dhe do të jetë më pak e vështirë për të menaxhuar sferën sentimentale. Shumë peshore po bëjnë plane afatgjata, por edhe ata që kanë filluar së fundmi një lidhje mund të shpresojnë për një fund të lumtur. Do të ketë surpriza të këndshme edhe për beqarët, të cilët do të jenë në gjendje të gjejnë një shpirt binjak.

Puna: Një javë e rëndë po vjen për shumë nga shenja, ku nervozizmi i Hënës do të jetë pothuajse gjithmonë i pranishëm. Ditët më të mira do të jenë e mërkura dhe e enjtja, kur do të keni mundësi të vazhdoni situatat dhe projektet tashmë të filluara. Gjithçka do të zgjidhet sidoqoftë gjatë fundjavës dhe disa probleme mund të zgjidhen përfundimisht.

Akrepi

Dashuria: Venusi në shenjën tuaj zodiake do t’ju japë më shumë ngarkesë. Çiftet e reja apo të sapoformuara do të favorizohen këtë javë. Nëse jeni ndarë për ca kohë dhe keni pasur kohët e fundit takime të reja, do të kuptoni se sa e vështirë është të bartësh një histori, por për ata që janë beqarë nuk do të ketë asnjë problem!

Puna: Gjatë javës mund të jeni në gjendje të bëni marrëveshje të mira, edhe nëse duhet të përballoni stresin për shkak të shumë angazhimeve. Mundohuni ta mbani gjendjen shpirtërore dhe përqendroni energjitë tuaja në ato që duhet të bëni, duke shmangur lëvizjet shumë të nxituara.

Shigjetari

Dashuria: Në këtë periudhë të fundit ju e keni mbyllur veten dhe kjo javë do të jetë e duhur për të zgjeruar rrethin tuaj të miqve dhe për të takuar njerëz të rinj. Ata që janë në çifte mund të përjetojnë momente të një shoqërie të madhe, ndërsa beqarët mund t’i përkushtohen pasioneve të tyre, përfshirë edhe atë të jetuarit të flirtimeve dhe aventurave!

Puna: Java e mbushur me gracka në vendin e punës. Midis kolegëve mund të jetë dikush i gatshëm të rreshtojë kundër jush për të arritur qëllime ambicioze. Prandaj, mos u besoni atyre që ju thonë t’ju ndihmojnë pa dashur asgjë në këmbim dhe jini shumë të kujdesshëm.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë mos jini shumë afër në marrëdhëniet tuaja me të tjerët, por përpiquni të besoni në veten tuaj, veçanërisht nëse keni njerëz që janë të butë dhe të gatshëm të flasin. Nëse jeni me një çift, hapuni me partnerin tuaj, por nëse jeni beqarë do të duhet të kuptoni nëse personi para jush është i besueshëm. Testoni terrenin përpara se të konfirmoni sekretet tuaja.

Puna: Një e ardhur e konsiderueshme ekonomike do t’ju lejojë të përballeni me më shumë shpenzime në planin afatgjatë. Gjithçka shkon mirë në punë dhe madje mund të planifikoni largime të mëtejshme për shtëpinë, familjen dhe nevojat e tjera personale.

Ujori

Dashuria: Disa çështje dashurie mund të jenë plot konflikte dhe shumë nyje mund t’ju vijnë në kokë këtë javë. Për ju do të jetë e nevojshme të keni shumë durim, por dikush mund të bëhet edhe më intolerant se zakonisht dhe të rrezikojë stabilitetin e marrëdhënies tuaj të dashurisë. Beqarët mund të bëjnë takime interesante.

Puna: Nëse keni negociata të rëndësishme në diskutim, përpiquni ta shtyni atë, ky nuk është një moment shumë fitimprurës. Ngjarjet e paparashikuara mund të ngadalësojnë disa projekte, por mund të ketë disa tipare të reja në fundjavë që do të ndryshojnë rrjedhën e gjërave.

Peshqit

Dashuria: Për të lindurit e shenjës kjo javë do të jetë veçanërisht pozitive. Sfera sentimentale është shumë më e mirë dhe dashuritë që u duk se u zhdukën janë ende në zhvillim e sipër, për lumturinë e shumë çifteve që e duan njëri-tjetrin. Për beqarët, mund të ketë disa surpriza shumë të këndshme, si në dashuri, ashtu edhe në punë!

Puna: Në këtë javë mund të ketë përplasje me kolegë për arsye të parëndësishme, do të jetë e mjaftueshme të mos ngacmoheni për të sjellë harmoni. Sidoqoftë, ju jeni shumë të lodhur dhe ndoshta një ndërprerje nga puna mund t’ju ndihmojë dhe t’ju bëjë të shihni gjëra nga një këndvështrim tjetër, sigurisht më optimist.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!