Connect with us

Horoskopi

Jorgo Pulla parashikon FAT të madh për këtë shenjë: Gjithçka do shkojë mirë në planet tuaja!

Published

on

Dashi

Dita e sotme është paksa kërkuese nga shumë anë, por fillimisht në nivel familjar apo në cështje që lidhen me shtëpinë. Kështu që familjarët tuaj ka mundësi të kenë aspirate të eksagjeruara nga ju duke ju presionuar që ti kënaqni.

Demi

Do të krijoni kontakte të rëndësishme sot. Por përpiquni të shmangni të jeni të prerë dhe ashpër në mënyrën sesi i shprehni idetë tuaja, ndërkohë që preferohet të jeni të kujdesshëm sot në zhvendosjet tuaja apo me mjetin tuaj të transportit.

Binjaket

Dita e sotme ka mundësi të ketë nevojë për lëvizje më të detajshme, kryesisht përsa lidhet me portofolin tuaj, pasi ngjarjet e papritura vijnë për të ndikuar ndjenjën e sigurisë që keni nevojë. Por, jeni nje hap perpara gjithmone, dhe do I arrini te gjitha

Gaforrja

Kjo ditë e gjen Hënën në shenjën e Peshores , në një kënd pozitiv me planetin e përmbysjeve (ndryshimeve), kështu që jeni sot më të ndjeshëm, ndërkohë që i merrni të gjitha që ndodhin rreth jush më rëndë sesa duhet. Intuita juaj është jashtëzakonisht e theksuar dhe do ta përdorni si “busull” për të gjetur zgjidhje në udhëkryqe të mundshme.

Luani

Ngjarje të papritura sot do t’ju shkaktojnë ankth dhe do t’ju zgjojnë disa frikërat tuaja. Kështu që dita e sotme ka mundësi të karakterizohej dhe si e zymtë për shumë Luanë pasi do preferoni të vecoheshit. Por paralelisht një prapaskenë leviz rreth jush, me disa lëvizje të fshehta.

Virgjeresha

Ka shumë mundësi të shihni disa planet tuaja të përparojnë në ritme të ndryshme dhe të bëhen disa ndryshime që nuk i kishit ndërmend, por në fund gjithcka bëhet për mirë. Paralelisht, mabni një qëndrim më korrekt në një lidhje shoqërore, e cila mund të shfaqe disa ulje-ngritje.

Peshorja

Me vëmëndjen të kthyer tek aspiratat tuaja fillon kjo ditë, por e cila është dhe disi presionuese kryesisht për shkak të shumë cvështjeve që duhet të menaxhoni, fakt që ju bën të ftohtë, ashtu si fundja të gjitha këto ditë. Duke ndjekur ama intuitën tuaj, mund të gjeni zgjidhje.

Akrepi

Megjithëse bëhet fjalë për një ditë e cila nuk është vecanërisht negative për ju, ama preferohet të bëni lëvizje më dipllomatike. Ndërkohë, kujdesuni të jeni të kujdesshëm pasi Urani përballë shenjës tuaj sjell zhvillime të papritura.

Shigjetari

Qëllimet që keni vendosur ka mundësi të kërkojnë disa ndryshime për shkak të situatës aktuale, fakt që nuk ju është vecanërisht i këndshëm. Paralelisht, përpiquni të përpunoni me kujdes sa dëgjoni.

Bricjapi

Të tjerët e kanë fjalën e parë dhe kërkesa vecanërisht të larta nga ju, pod he ju nga ana juaj, reagoni në një mënyrë shumë herë më të ashpër.

Ujori

Detyrimet janë të shumta, të gjithë këtë periudhë ama ndjeni se jeni lodhur brenda përditshmërisë tuaj dhe keni lënë pezull cështje shumë të rëndësishme. Për më tepër, një skenar akoma i mundshëm është të jeni disi pa qef nga shëndeti dhe të keni nevojë për shplodhje.

Peshqit

E sotmja është një ditë që do mund të ofrojë gjithcka në planet tuaja produktive, ndërkohë që ekzistojnë disa pengesa. Ndërkohë, shokët janë pranë juaj kur ju duhet të merrni vendime, por paralelisht kushtojini vëmëndje dhe fëmijëve tuaj, nëse jeni prindër. Tashmë një bashkpunim do të ecë përpara.

Horoskopi

Paolo Fox premton fillim të ëmbël të fundjavës për këto shenja: Koha për të gjetur njeriun e zemrës!

Published

on

Dashi

Është një periudhë interesante për të takuar njerëz, jo vetëm e Premtja por sidomos kjo fundjavë do të jetë intriguese. Në punë në këtë periudhë jeni shumë të lodhur, jeni mirë, por sa kohë do të zgjasë kjo kohë nën stres?

Demi

Do të jetë një ditë reflektimi për çiftet. Duke punuar me qetësi, mund të rikuperoni marrëdhëniet. Nga ana tjetër keni projektet e ndërprera: është ende e mundur të korrigjohet diçka për t’i vënë punët në vijë.

Binjakët

Vështirësi të mëdha për një histori që nuk shkon mirë. E diela do të jetë një ditë kur një polemikë mund të shpërthejë. Në punë, kushtojini vëmendje trysnisë edhe për faktin se lodhja fillon të ndihet.

Gaforrja

Çiftet që nuk janë parë ose kanë bërë debate midis 5 dhe 6 tetorit, tani mund të rimarrin në duar marrëdhënien e tyre. Në punë, harroni të kaluarën dhe jetoni në të tashmen: planet tuaja do të realizohen.

Luani

Këtu është dita klasike në të cilën dikush mund t’ju shqetësojë: kini kujdes nga dashuria, shihen trazira. Në punë, nëse keni një biznes është e mundur që të ketë një siklet.

Virgjëresha

Çiftet që kanë përjetuar një krizë të fortë do të sqarohen mjaftueshëm mes të shtunës dhe të dielës. Në punë, përpiquni të rikuperoni një punë ose një keqkuptim për të mos thënë edhe një marrëdhënie: keni një shans të madh për të pasur sukses.

Peshorja

Në dashuri, pak stres në çift ndaj shmangni diskutimet e panevojshme. Në punë në këtë periudhë ndiheni krijues, filloni të planifikoni punë të reja, por vetëm për aq kohë sa ato nuk janë shumë të komplikuara.

Akrepi

Në dashuri, mëngjesi është më i mirë se pasditja e së premtes, shmangni ushqimin e polemikave të padobishme me partnerin tuaj. Në punë, ata që kanë përgjegjësi do të duhet të zgjidhin gjithçka me guxim.

Shigjetari

E Premtja do t’i lërë vendin një fundjave kushtuar personalitetit tuaj: Unë ju këshilloj ta lini dashurinë që të investojë dhe pala tjetër dhe të mendoni vetëm për atë që mund të ndjeni pranë vetes. Në marrëveshjet e ardhshme të punës edhe nëse ato ju kujtojnë diçka të gabuar, mirëpritini edhe nëse nuk do të donit t’i pranonit.

Bricjapi

Në dashuri pasditen e së premtes hëna hyn në shenjën tuaj. Nëse jeni beqarë është koha për të marrë guximin dhe për të kërkuar njeriun e zemrës. Në punë është koha ideale për të vazhduar diskutime të rëndësishme ose ndoshta një projekt, diçka që ju intereson në mënyrë të veçantë.

Ujori

Në dashuri, një ditë me luhatje me partnerin/en, më mirë zgjidhni pasditen në vend të mëngjesit nëse doni të futeni në diskutime. Në punë do ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme, por mos merrni kohë për t’i zvarritur gjërat dhe as mos rrezikoni asgjë.

Peshqit

Në dashuri, Hëna është pozitive deri të Shtunën, kjo javë favorizon takimet. Në punë, nëse ju thërrasin për punë me kohë të pjesshme, mos u mërzitni. Ju në të vërtetë dëshironi më shumë, por kalitja e durimit është diçka e mirë.

Continue Reading

Horoskopi

Java e parë e Tetorit kaloi, Susan Miller tregon cilat janë 3 shenjat më FAT deri në fund të muajit!

Published

on

Demi

Ndërsa filloni tetorin, do t’ju duhet të dilni në terren. Detyrat e reja që do vërshojnë mbi tavolinë, do t’ju bëjnë të përvishni mëngët dhe t’i futeni punës. Çuditërisht, Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, do të kthehet në shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve, dhe arritjeve (pas një daljeje të shkurtër nga 13 maj deri më 28 korrik) dhe do të dërgojë rreze vezulluese në shtëpinë tuaj të gjashtë të projekteve të punës, ku Dielli dhe Hëna e re do të shfaqen më 6 tetor.

Jupiteri ka qenë në prapavijë prej muajsh, kështu që ju mund të keni qenë të frustruar me mungesën e rritjes në karrierë, pavarësisht se punoni shumë dhe me zgjuarsi. Kjo situatë u soll nga një Jupiter i dobësuar që filloi më 20 qershor. Për fat të mirë, Jupiteri do të kthehet drejtpërdrejt këtë muaj më 17 tetor. Ky është një lajm i mirë, sepse do të filloni të shihni përparim profesional pasi ky planet të fillojë të ecë përpara.

Ajo Hënë e re në peshore më 6 tetor do t’ju ofrojë mundësi të reja pune pothuajse menjëherë. Mërkuri dhe vëllai i tij i madh Marsi (energjia) gjithashtu do të orbitojnë pranë Diellit dhe Hënës së re. Këta trupa qiellorë do t’ju tërheqin vëmendjen në “listën” e gjërave që keni për të bërë. Do të jetë argëtuese të punoni në diçka të re dhe ndryshe. Nëse i kushtoni gjithë energjinë dhe vëmendjen tuaj këtyre projekteve në tetor, do të jeni në gjendje të ngrini reputacionin dhe statusin e karrierës. Shprehini idetë që keni, pa hezitim.

Mërkuri do të jetë në prapavijë në sektorin e punës, gjatë një pjese të madhe të tetorit, një prirje që filloi më 26 shtator dhe do të përfundojë më 18 tetor. Kjo mund të nënkuptojë se një projekt të cilin e keni dashur prej kohësh, do të keni mundësi ta sillni këtë muaj në jetë. Gjatë kësaj kohe, mos u nxitoni dhe përpiquni të mos hutoheni nga shpërqendrimet.

Të gjithë këta trupa qiellorë – Hëna e re, Dielli, Marsi dhe Mërkuri – do të jenë në peshore, shenja e partneritetit, kështu që mund t’ju duhet të bashkëpunoni ngushtë me një person tjetër për të përfunduar projektet tuaja. Dukeni shumë të lumtur ta bëni këtë, sepse ndërveprimi me këtë person ka të ngjarë të jetë i qetë dhe i këndshëm. Ju mund të vini re presion nga Saturni, mësuesi i ashpër, sepse Saturni do të pozicionohet mirë në grupin e trupave qiellorë të peshores në sektorin tuaj të punës. Këtë muaj, Saturni do t’ju motivojë që të bëni vazhdimisht më mirë. Ju mund t’i lini përshtypje të mira klientëve ose të sillni ide të reja biznesi.

Fitnesi dhe shëndeti do të jenë pjesë e mesazhit të Hënës së re (6 tetor dhe më gjerë). Ju mund të ndiheni të inkurajuar të përsosni dietën dhe të shtoni butësisht pak më shumë stërvitje, të tilla si shëtitje, ngasje me biçikletë, ngritje peshash apo stërvitje me një mik. (Pyesni mjekun tuaj para se të filloni një regjim fitnesi për t’u siguruar që nuk e teproni.) Ndërsa jeni të vendosur për të përmirësuar shëndetin, kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të bërë kontrolle mjekësore, check-up etj.

Me siguri keni patur një muaj aktiv, kështu që deri në Hënën e plotë, 20 tetor, do të dëshironi të ngadalësoni ritmin dhe t’i kushtoni vetes kohë. Ndoshta do vendosni të flini deri vonë ose të mos dilni nga shtëpia. Nëse keni fëmijë të vegjël, kjo mund të mos jetë e lehtë për tu bërë, prandaj mendoni si opsion punësimin e një dadoje për pak orë.

Kjo Hënë e plotë do të ndriçojë shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të sekreteve, kështu që ju mund të dëgjoni për një sekret që dikush nuk e ka ndarë me ju ose mund të ketë shpresuar se nuk do ta kishit zbuluar kurrë. Ose, anasjelltas, ju mund të keni një sekret që doni ta mbani të fshehur. Nëse është ky rasti, bëni kujdes!

Shtëpia e dymbëdhjetë gjithashtu sundon ndërgjegjen dhe vetëdijen, kështu që nëse keni shkuar te një terapist profesionist, tani mund të keni një përparim dhe ta shihni një dilemë aktuale me një perspektivë më optimiste. Ky moment mund t’ju ndihmojë të gjeni një ndjenjë paqeje dhe qetësie. Nëse keni luftuar me një varësi nga një substancë, Hëna e plotë mund të jetë momenti kur kërkoni ndihmë. Mbi të gjitha, në këtë pikë të muajit, jini të mirë me veten.

Ekziston një mënyrë tjetër që kjo Hënë e plotë e dobishme mund të sjellë lajme. Mund t’ju kërkohet të punoni në një strategji për një produkt ose shërbim të ri që do të dalë së shpejti. Tani për tani, ju do të hartoni plane, do të bëni vlerësime, e kështu me radhë. Kini parasysh se do t’ju duhet ta mbani atë që po bëni larg syve të konkurrentëve. Duket se do të jeni gati t’i tregoni botës këtë artikull ose shërbim të ri shumë shpejt, ndoshta deri në muajin tjetër.

Kur është fjala për dashurinë, Demët të cilët janë të lidhur do të kenë përparësinë, sepse Afërdita do të vizitojë shtëpinë tuaj të shtatë diellore të marrëdhënieve të angazhuara deri më 7 tetor. Nëse jeni të lidhur, shfrytëzojeni këtë kohë për ta pasur vëmendjen tek partneri juaj. Deri më 7 tetor, Afërdita do të kalojë nëpër shenjën tuaj të kundërt të Akrepit, duke e bërë ndërveprimin me partnerin, të qetë.

Të shtunën, 2 tetor, Afërdita dhe Plutoni do të punojnë së bashku për të krijuar pasion emocionues. Shihni nëse mund të bëni një udhëtim në vend së bashku dhe nëse keni fëmijë, kërkojini prindërve të kujdesen për ta. Sundimtari juaj planetar është Afërdita, prandaj ky aspekt do t’ju sjellë romancë të jashtëzakonshme.

Dy ditë të tjera magjike do të ndodhin afër fundit të muajit, 28 tetor dhe 31 tetor. Të dyja duhet të rrisin reputacionin tuaj.

Gaforrja

Shtëpia është aty ku fle zemra jotë, e aq më tepër këtë tetor. Keni 4 trupa qiellorë në shtëpinë tuaj të katërt, atë të shtëpisë, kështu që nëse ju duhet të lëvizni duhet të jeni të aftë për të gjetur një hapësirë që t’ju emocionojë dhe të flisni me pasion për të.  Filloni kërkoni për një vend të ri pas 6 tetorit. Periudha juaj më e fuqishme do të jetë fiks pas Hënës së Plotë, ndonëse mund të keni shumë kohë që kërkoni për “kështjellën” tuaj.

Shihni me kujdes dhe me një qëllim të caktuar në mendje, pastaj firmosni pas 18 tetorit, kur Mërkuri të ketë dalë nga prapavija. Nëse e gjetët vendin që kërkonit, filloni bisedimet me bankat për një kredi të mundshme që do t’ju aprovohet shpejt. Familja është mbështetja juaj më e madhe, prandaj para cash vijnë si dhuratë ose borxh që t’ja dilni më lehtë këtë periudhë. 

Duhet të merreni me rregullimin e çdo pjese të shtëpisë dhe koha më e mirë për ta bërë është tetori.

Nëse duhet të ndihmoni një person nga familja juaj, duhet ta bëni këtë muaj. Konsiderojeni veten me fat dhe kontribuoni tek ata rreth jush që kanë nevojë. Ky muaj s’do të jetë i shkëlqyeshëm për jetën sociale apo romancën, por kjo s’do të thotë që dashuria mungon. S’ka rëndësi nëse jeni martuar me dashurinë e jetës suaj apo po kërkoni akoma, periudha më e mirë e tetorit është 1 deri në 7. Nga gjithë këto ditë, bëni mirë të organizoni një fundjavë romantike në 2-3 tetor.

Me Mërkurin në prapavijë, një ish-dashuri e vjetër mund të kthehet duke ju ftuar për darkë apo një takim të shkurtër. Përgjigja duhet të jetë “JO”, por nëse jeni kureshtarë, vazhdoni. Kujtoni se kishte një arsye që u ndatë dhe arsyeja ekziston ende. Gjithsesi, shihni sesi do të ndiheni, por mos merrni vendime radikale deri në fund të tetori. Karriera juaj pritet të shkëlqejë në mënyrë brilante pas 20 tetorit, ku do të shihni përballë gjithë arritjet dhe shpërblimet tuaja. Mund të keni një rritje rroge, një ofertë pune, apo një promovim. Nëse jeni të vetëpunësuar, mund të arrini një marrëveshje me një klient të rëndësishëm. 

Peshorja

Eshtë muaji juaj i ditëlindjes dhe keni arsye për të qenë të gëzuar! Vitet e shkuara planetet jo gjithmonë kanë qenë në pozicione të favorshme gjatë tetorit, por fatmirësisht një pjesë e mirë e planeteve të vështira kanë lëvizur prej aty. Momenti kyç është Hëna e Re në Peshore, që do të sjellë një cikël të ri dhe shumë interesant këtë ditëlindje. 

Do të ndjeni që keni shumë më tepër kontroll mbi jetën tuaj në çdo aspekt. Kjo Hënë e Re do të hapë një derë të re energjie që mund të zgjasë për disa javë, ose edhe muaj dhe mund ta shfrytëzoni në dobi të dëshirave tuaja.  Ju e dini çfarë është më e rëndësishme për ju, prandaj bëni hapa para për ta arritur ëndrrën tuaj menjëherë pas Hënës së Re të 6 tetorit. Universi po dëgjon gjithçka.

Kur nisni një projekt të ri apo përfshiheni në diçka shumë të rëndësishme (personale apo profesionale) keni nevojë për një Mërkur të fortë pas jush.

Hëna e Plotë në Dash është në sektorin tuaj të martesës, partnerëve dhe bashkëpunimeve, sektor i cili do të shkëlqejë në 20 tetor. Gjatë kësaj kohe do ta gjeni veten duke marrë një vendim përfundimtar për lidhjen apo raportin që keni momentalisht. Mund të martoheni, fejoheni dhe kjo është koha perfekte nëse doni të krijoni një të ardhme të gjatë bashkë.

Nga 7 tetori deri në 5 nëntor do t’ju jepet një shans shumë i mirë për të bërë një udhëtim jashtë qytetit, qoftë edhe thjesht sa për të shijuar ndryshimin e stinëve. Fundjava më e përshtatshme është ajo e 9-10 tetorit dhe bëni mirë të niseni direkt të premten pas pune. 

Nëse jeni të martuar, Hëna e Plotë e 20-të tetorit do t’ju lehtësojë punët të dyve për të arritur atë objektivin e përbashkët që keni; mund të jetë blerja e një shtëpie, apo një bebush. Nëse s’jeni të lidhur, mund ta përdorni Hënën e Re si një shenjë të mjaftueshme për të firmosur dokumenta që lidhen me punën/biznesin tuaj. Blerjet apo kontratat bëjini pas 18 tetorit. 

Fundi i muajit do të jetë mjaftueshëm i mirë për të shijuar romancën, specifikisht data 28 tetor. Planifikoni diçka të veçantë dhe festoni për dashurinë!

Continue Reading

Horoskopi

Nuk do keni vetëm fat, por edhe para/ Astrologia Meri Gjini zbulon parashikimin për keto 5 shenja horoskopi!

Published

on

Nder shenjat me te bekuara dhe me fat te horoskopit , sipas astrologes Meri ,jane 5 nga te gjitha shenjat 12 ne total. Meri thote qe suksesi fati ,por jo vetem, edhe ekonomia do te rritet per keto shenja shume shpejt.

Peshorja : Suksesi do ju ndjeke keto dite, fatin do e keni me vete kudo qe te jeni , dhe jo vetem, por do ju jepen edhe mundesi te reja per te patur nje perfitim dhe rritje ne ekonomine personale apo ne cift. Duhet te dini si te menaxhoni situatat kur tju jepet mundesia per te patur perfitime monetare.

Virgjeresha : Cdo gje do te shkoje sic duhet dhe do marre rrjedhen qe duhet te marre, financat do te rriten dhe mundesi te reja shume te medha do te vijne per ju ne periudhen e fundjaves se 2te te muajit Dhjetor. Ju te dashururarit keni nje mundesi me teper ,ekstra,per te rritur ekonomine dhe per te pasur perfitime me te medha nga ana financiare.ADVERTISEMENT

Binjaket : Vecanerisht ju , jeni nder shenjat qe do te keni nje ndryshim drastik persa i perket ekonomise, dhe do te keni mundesi te reja per te rritur buxhetin, por duhet te beni kuj des se si e menaxhoni dhe shpenzoni lekun. Ditet e mira do te jene pas dates 10 Dhjetor.

Luani : Fati dhe suksesi do ju ndjeke hap pas hapi ,ne cdo veprim qe do te beni, nese ju jepen mundesi te reja per te perfituar dhe per te ndryshuar gjithcka mos hezitoni, pasi fati i mire troket vetem njehere ne deren tuaj. Studiojini gjerat me me shume optimizem, kete muaj Dhjetor.

Peshqit : Edhe pse fati do te jete me ju, suksesi do te push toje shume prej momenteve tuaja te jetes, kete periudhe, eshte me mire qe ti menaxhoni gjerat dhe te shihni situaten sic duhet dhe me me pak krit tika, pra jeni me largpames. Te dashuruarit do te kene mundesi per te ndryshuar gjithcka sepse fati i mire do jete me ta , sidomos pas dates 11 Dhjetor.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!