Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 8-14 Tetor 2021/ Keto jane 3 shenjat me FAT per javen e dyte te muajit Tetor

Published

on

Dashi

Dashuria: Edhe nëse puna nuk do t’ju japë shumë mendime, në vend të shqetësoheni do të jetë më mirë të merreni me ngjarjet sentimentale. Disa dash do të duhet të pranojnë disa kompromise për të ruajtur qetësinë e familjes, edhe nëse në realitet ata do të donin të hiqnin dorë nga gjithçka. Javë pozitive për beqarët, disa takime mund të ishin shumë me fat!

Puna: Me Marsin përballë shenjës mund të ketë pakënaqësi në sferën profesionale. Do të duhet të vazhdoni të besoni vetveten dhe të besoni me vendosmëri në aftësitë tuaja, diçka së shpejti mund të ndryshojë. Në fundjavë do të gjeni qetësinë dhe do t’i përshtateni situatave.

Demi

Dashuria: Fillimi i javës mund të jetë i mbushur me tension për shkak të disa keqkuptimeve me partnerin. Ju mund të përfshiheni nga xhelozia dhe të minoni marrëdhëniet. Dyshimet do të vazhdojnë deri në fundjavë, megjithatë do të jeni më pak të bezdisshëm. Ata që janë beqarë dhe së fundmi kanë mbyllur një lidhje do të gjejnë më shumë kohë për t’iu përkushtuar miqve.

Puna: Këtë javë nuk do të ketë më komplikime në punë. Ngjarjet do të jenë të favorshme për bashkëpunime dhe kolegët do të përpiqen të fitojnë besimin dhe respektin tuaj. Këmbëngulja juaj në drejtimin e negociatave dhe projekteve do të japë një shembull për shumë njerëz.

Binjakët

Dashuria: Java shpall impulse me shumë pasion për Binjakët dhe gjithashtu takimet që në pamje të parë duken të parëndësishme mund të japin emocione të forta. Koha e mirë për beqarët, të cilët nuk do të duhet të bëjnë asgjë përveç se të kapin momentin e duhur. Periudha është gjithashtu e favorshme për çiftet që duan të hedhin hapa të mëtejshëm.

Puna: Ata që kanë lindur nga shenja do të kalojnë një javë pozitive nga pikëpamja e punës. Ata që janë në pritje të lajmeve të mira do të jenë të kënaqur, ndërsa ata që presin të nënshkruajnë kontrata dhe marrëveshje të rëndësishme do të duhet të kapërcejnë disa pengesa të vogla. Sidoqoftë, gjithçka do të shkojë siç është planifikuar.

Gaforrja

Dashuria: Dashuria këtë javë do të jetë mbizotëruese për Gaforren, megjithëse në jetën private do të ketë disa transformime. Ata që lindin nga shenja do të jenë më të vëmendshëm ndaj dëshirave të partnerit dhe do të përpiqen t’i kënaqin ato. Beqarët do u duhet të kushtojnë më shumë kohë miqve të tyre më të ngushtë, por në të njëjtën kohë të mos shmangin frekuentimin.

Puna: Në këtë javë sfera e punës do t’ju japë kënaqësi të papritura dhe shumë do të kuptojnë atë që dini si të bëni. Sidoqoftë, do t’ju duhet të kushtoni vëmendje për të ndërmarrë vetëm angazhime që jeni të sigurt se mund t’i respektoni, për të mos qenë në gjendje të përmbushni detyra të mëtejshme që nuk mund t’i përballoni për shkak të mungesës së kohës.

Luani

Dashuria: Këtë javë mund të keni një luftë me partnerin tuaj për çështje shumë të ndjeshme. Ju më mirë shpjegoni se çfarë ju shqetëson për të parandaluar përshkallëzimin e situatës. Disa beqarë po përjetojnë një periudhë emocionesh të forta dhe për këtë arsye gjykimet për njerëzit ndikohen nga disponimi.

Puna: Në frontin e punës, mund të ketë rrethana të paparashikuara që do t’ju pengojnë të vazhdoni drejt projekteve të dëshiruara. Padyshim që nuk do të jetë e lehtë të arrish qëllime të caktuara, por mund të mbështetesh në disa goditje fatesh që do ta bëjnë rrugën më pak të vështirë.

Virgjëresha

Dashuria: Java do të sjellë lajme të mira në një mjedis të dashur për shumë nga Virgjëresha. Ata që janë tashmë në çifte do të udhëhiqen të marrin vendime të rëndësishme siç janë bashkëjetesa ose martesa, ata që janë martuar tashmë mund të vendosin të zgjerojnë familjen. Beqarët do u duhet të argëtohen dhe gjatë fundjavës do të jenë në gjendje të gjejnë njerëzit e duhur për ta bërë atë!

Puna: Sfera e punës përparon me shpejtësi të plotë, megjithatë do të duhet të jeni të durueshëm përpara se të merrni frytet e dëshiruar. Natyrisht do të ketë ndonjë ankth, veçanërisht nëse keni investuar para, por do të duhet të përpiqeni ta kontrolloni atë dhe të mos lejoni që impulsiviteti të marrë përsipër.

Peshorja

Dashuria: Këtë javë Venusi do të jetë në anën tuaj dhe do të jetë më pak e vështirë për të menaxhuar sferën sentimentale. Shumë peshore po bëjnë plane afatgjata, por edhe ata që kanë filluar së fundmi një lidhje mund të shpresojnë për një fund të lumtur. Do të ketë surpriza të këndshme edhe për beqarët, të cilët do të jenë në gjendje të gjejnë një shpirt binjak.

Puna: Një javë e rëndë po vjen për shumë nga shenja, ku nervozizmi i Hënës do të jetë pothuajse gjithmonë i pranishëm. Ditët më të mira do të jenë e mërkura dhe e enjtja, kur do të keni mundësi të vazhdoni situatat dhe projektet tashmë të filluara. Gjithçka do të zgjidhet sidoqoftë gjatë fundjavës dhe disa probleme mund të zgjidhen përfundimisht.

Akrepi

Dashuria: Venusi në shenjën tuaj zodiake do t’ju japë më shumë ngarkesë. Çiftet e reja apo të sapoformuara do të favorizohen këtë javë. Nëse jeni ndarë për ca kohë dhe keni pasur kohët e fundit takime të reja, do të kuptoni se sa e vështirë është të bartësh një histori, por për ata që janë beqarë nuk do të ketë asnjë problem!

Puna: Gjatë javës mund të jeni në gjendje të bëni marrëveshje të mira, edhe nëse duhet të përballoni stresin për shkak të shumë angazhimeve. Mundohuni ta mbani gjendjen shpirtërore dhe përqendroni energjitë tuaja në ato që duhet të bëni, duke shmangur lëvizjet shumë të nxituara.

Shigjetari

Dashuria: Në këtë periudhë të fundit ju e keni mbyllur veten dhe kjo javë do të jetë e duhur për të zgjeruar rrethin tuaj të miqve dhe për të takuar njerëz të rinj. Ata që janë në çifte mund të përjetojnë momente të një shoqërie të madhe, ndërsa beqarët mund t’i përkushtohen pasioneve të tyre, përfshirë edhe atë të jetuarit të flirtimeve dhe aventurave!

Puna: Java e mbushur me gracka në vendin e punës. Midis kolegëve mund të jetë dikush i gatshëm të rreshtojë kundër jush për të arritur qëllime ambicioze. Prandaj, mos u besoni atyre që ju thonë t’ju ndihmojnë pa dashur asgjë në këmbim dhe jini shumë të kujdesshëm.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë mos jini shumë afër në marrëdhëniet tuaja me të tjerët, por përpiquni të besoni në veten tuaj, veçanërisht nëse keni njerëz që janë të butë dhe të gatshëm të flasin. Nëse jeni me një çift, hapuni me partnerin tuaj, por nëse jeni beqarë do të duhet të kuptoni nëse personi para jush është i besueshëm. Testoni terrenin përpara se të konfirmoni sekretet tuaja.

Puna: Një e ardhur e konsiderueshme ekonomike do t’ju lejojë të përballeni me më shumë shpenzime në planin afatgjatë. Gjithçka shkon mirë në punë dhe madje mund të planifikoni largime të mëtejshme për shtëpinë, familjen dhe nevojat e tjera personale.

Ujori

Dashuria: Disa çështje dashurie mund të jenë plot konflikte dhe shumë nyje mund t’ju vijnë në kokë këtë javë. Për ju do të jetë e nevojshme të keni shumë durim, por dikush mund të bëhet edhe më intolerant se zakonisht dhe të rrezikojë stabilitetin e marrëdhënies tuaj të dashurisë. Beqarët mund të bëjnë takime interesante.

Puna: Nëse keni negociata të rëndësishme në diskutim, përpiquni ta shtyni atë, ky nuk është një moment shumë fitimprurës. Ngjarjet e paparashikuara mund të ngadalësojnë disa projekte, por mund të ketë disa tipare të reja në fundjavë që do të ndryshojnë rrjedhën e gjërave.

Peshqit

Dashuria: Për të lindurit e shenjës kjo javë do të jetë veçanërisht pozitive. Sfera sentimentale është shumë më e mirë dhe dashuritë që u duk se u zhdukën janë ende në zhvillim e sipër, për lumturinë e shumë çifteve që e duan njëri-tjetrin. Për beqarët, mund të ketë disa surpriza shumë të këndshme, si në dashuri, ashtu edhe në punë!

Puna: Në këtë javë mund të ketë përplasje me kolegë për arsye të parëndësishme, do të jetë e mjaftueshme të mos ngacmoheni për të sjellë harmoni. Sidoqoftë, ju jeni shumë të lodhur dhe ndoshta një ndërprerje nga puna mund t’ju ndihmojë dhe t’ju bëjë të shihni gjëra nga një këndvështrim tjetër, sigurisht më optimist.

Horoskopi

Russell Grant paralajmëron këtë shenjë: Kujdes me financat se do i shkatërroni të gjitha!

Published

on

Dashi

Edhe pse mund të mos keni avantazhet e një rivali, ky në fakt është një bekim i fshehur. Për dallim nga njerëzit që u rritën në rrethana të privilegjuara, ju keni arritur sukses përmes talentit tuaj. Aftësitë tuaja superiore do t’ju ndihmojnë të shkëlqeni në çdo mjedis. Ju jeni të pakënaqur dhe të shqetësuar në jetën tuaj të dashurisë. Nëse keni një partner romantik, planifikoni një shëtitje të papritur. Nëse jeni duke kërkuar për një lidhje dashurie, lejojeni mikun tuaj më të mirë t`ju lërë një takim.

DemiADVERTISEMENT

Një blerje e shtrenjtë do t’ju mbushë me ankth. Mënyra më e shpejtë për të mirëpritur luksin në jetën tuaj është të mos e vrisni mendjen. Imagjinoni sikur e keni atë që doni më shumë. A keni pasur vështirësi në çështjet romantike? Kjo për shkak se pritshmëritë tuaja janë jorealiste. Në vend që të kërkoni dikë që mishëron një listë të cilësive tuaja të preferuara, mbani mend se në fakt ju duhet dikush që ju surprizon dhe ju kënaq.

Binjakët

Neglizhimi i talentit tuaj ju bën të mjerueshëm. Nisni një projekt qoftë edhe vetëm për kënaqësi. Do të entuziazmoheni kur të lini punën dhe të ktheheni tek piktur, shkrimi ose luajtja e muzikës. Përgatitja e një ushqimi është I rëndësishëm. Deri më tani, keni qenë kokëfortë për të bërë atë që dëshironi. Tani e kuptoni që sistemi juaj nuk mund ta përballojë stresin. Adoptoni një zakon më të shëndetshëm; do ndiheni shumë më mirë.

Gaforrja

Është e rëndësishme të përmbushni një premtim. Kur të angazhoheni për të bërë një punë, kushtojini kohën e duhur. Kjo do t’ju bëjë më të kujdesshëm në punë. Koha juaj është e vlefshme. Kushtojani gjërave që ju pëlqejnë vërtet. Shqetësimi nuk zgjidh asgjë. Në vend që të supozoni se gjithçka do të funksionojë kundër jush, imagjinoni sikur Universi ju jep gjithçka që dëshironi. Një takim rastësor do jetë shumë më argëtues sesa pritej. Gjëja më e rëndësishme është që të relaksoheni dhe të argëtoheni.

Luani

Lejimi i gjithë të tjerëve të bëjnë punën e vështirë ndërkohë që ju argëtoheni do të shkaktojnë pakënaqësi. Vendoseni veten në vendin e tyre. Plotësoni disa përgjegjësi të atyre, ndërkohë që ata janë me pushime, janë sëmurë ose po merren me një çështje personale. Bërja e gjithçkaje me tepri po i bën dëm shëndetit tuaj. Ekstremitetet emocionale janë veçanërisht rraskapitëse. Kur gjërat nuk shkojnë siç doni ju, merrni frymë thellë. Është shumë më e lehtë për të zgjidhur problemet kur jeni i qetë.

Virgjëresha

Gjërat janë shumë më pak të tmerrshme nga sa mendoni. Sa më shpejt që të kërkoni ndihmë, aq më e lehtë do të jetë lëvizja përtej kësaj situate sfiduese. Ju jeni gjithmonë në shërbim të miqve. Ata do të jenë të lumtur të kthejnë pak nga bujaria që ju i jepni gjithmonë. Do të tundoheni për të festuar e për ta tepruar pak. Kujdes nga pirja dhe ngrënia e tepërt. Nuk doni t`i bëni përshtypje të keqe dikujt që ju pëlqen.

Peshorja

Kjo nuk është koha e duhur për të marrë një vendim financiar. Shqetësimi për paratë vetëm sa do t`i largojë ato nga ju. Nëse doni të bëni riparime në shtëpinë tuaj, sigurohuni që e dini se çfarë doni dhe shkoni në një firmë profesionale. Kujdes nga bërja e vlerësimeve. Ju prireni ta nënvlerësoni punën tuaj.

Akrepi

Ndaloni së qeni kaq kokëfortë. Mësoni të përdorni një program softueri ose një pjesë të pajisjeve të teknologjisë së lartë dhe kështu besimi juaj të rritet. Do të bëjë që kolegët ose të afërmit tuaj t’ju shikojnë me respekt. Ata janë lodhur duke bërë punët tuaja. Një marrëdhënie intime po tregon shenja të tendosjes. Keni qenë të përfshirë në problemet tuaja, saqë keni humbur vëmendjen ndaj dëshirave, nevojave dhe frikërave tuaja. Jini më të vëmendshëm.

Shigjetari

Ju nuk jeni i disiplinuar. Kjo bën që të mos i përfundoni në kohë punët. Është koha për të ndryshuar përparësitë tuaja. Në vend që të prisni deri në minutën e fundit për t`i bërë gjërat, nisini më përpara. Mos pretendoni sedini shumë në lidhje me një temë. Duke pranuar paditurinë tuaj, do të kapni një shans për të mësuar nga një ekspert i respektuar. Mësuesi do të jetë i lumtur të plotësojë boshllëqet në njohuritë tuaja.

Bricjapi

Paratë nuk janë zgjidhja për të gjitha problemet tuaja. Në vend që të kërkoni një ngritje ose të kërkoni një punë me pagë më të lartë, gjeni kohën për argëtim. Vizitoni një kopsht apo muze. Shkoni në një koncert ose luani. Shijoni një masazh ose një vakt të shijshëm. Një mik i mirë do t`ju përcjellë me një premtim. Do të zhgënjeheni. Kjo është një shenjë që duhet të jeni më realist në lidhje me pritshmëritë tuaja.

Ujori

Ballafaqimi me një burokrat të papërkulur ju zemëron. Ju nuk keni respekt për rregullat, veçanërisht kur ato ndërhyjnë në idetë tuaja të shkëlqyera. Rezistojini tundimit për të rënë pre e mërzisë. Një shfaqje zemërimi vetëm do ta përkeqësojë një situatë të keqe. Merrni frymë thellë.

Peshqit

Dikush që është i egër me të gjithë të tjerët ju shqetëson. Kjo për shkak se keni vështirësi të shpalosni anën tuaj sensuale. Vendosja e nevojave tuaja mënjanë për hir të gjithë të tjerëve ju tërbon. Dikush do t’ju kërkojë të përfshiheni në një mbledhje fondesh. Edhe pse nuk doni të dukeni të pabindur, duhet ta refuzoni këtë kërkesë. Ju duhet kohë për të pushuar, relaksuar dhe rimbushur bateritë tuaja.

Continue Reading

Horoskopi

Do ju ndryshoj fati me 360 grade/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe i hapen portat e fatit te mire

Published

on

Shènja që ju kèni ju është cáktuar që nga líndja juaj dhe ka një dòmèthènie shumë të madhe në ècùrinë e jetës tuaj.

Fáti që do të kèni dhe víja e jetës që do të ndíqni mbán lajme që fshíhen në shenjën që mbáni.

Bázuar në cilin muaj kèni líndur dhe në shènjën që kèni, ju mùnd të mèsoni se kur do t’i kèni dítët e mira dhe kur do të përbálleni me atë të vèshtíra.

Do të zbùloni se kur ato ëndrrát tuaja do të bèhen realitet dhe se si të arríni drèjt një të ardhme të përsòsùr.

Shènja juaj ju trègòn se kur do t’ju gjínden engjèt pránë se dhe kur do ta kèni të plòtë mbështetjen e të gjíthë Uníversít.

Ju të gjíthë do të jèni të bèkùar se shènja që kèni do të bashkèvèpròjë me fùqínë plánetare për t’iu mbájtur lárg nga të kèqíjat.

Çfarë na sùgjèròjnë yjet këto kohë, bázuar nga shènja jonë? A do të kèmi lájme të bùkùra dhe për ta mèsuar këtë dùhèt që të hídhní sytë si më pòshtë.

Yjet për të párát shenja si Dáshi, Dèmat, Bínjakët dhe Gáfòret thònë se shumë shpèjt dhe duke fílluar që nga shtatori, kohë të mira po víjnë për ju.

Mùndësía për të márrë një lloj dhùráte është shumë e lártë. Do të ndjèni një rrítje të enèrgjísë dhe një frýmëzím të vèçántë.

Për të gjíthë ju ka qènë një kohë e vèshtírë, por vùájtjet tuaja mbýllen këtu dhe tashmë ju do të përbálleni vetëm me vèndíme dhe zgjèdhje të sákta.

Ju do të lùlèzoni në të tashmen tuaj dhe tashmë do të pùnoni vetëm me njerëz që shumë shpèjt do t’ju pásùròjnë.

Jeta do t’ju ndíhmòjë të tèrhèqni një pèrsòn të ri në jetën tùaj i cili do të jètë pránë jush dhe do t’ju ndíhmòjë të jèni më të lùmtùr.

Po çfarë thònë yjet për Lùanët, Vírgjèrèshët, Pèshòret dhe Akrèpat a jèni kùrèshtarë.

Për 25 ditë në jetën tuaj do të ndòdhë një tákim që prèj kohësh ju po e prísnít. Një person “fèmèr” do ju shtòjë bòllèkun e jetës.

Ju do të fítòni më shumë të mira, më shumë bèsím dhe engjëjt do t’ju shfáqín shenjat që ju t’i ndíqní për të përmírèsuar të ardhmen.

Më në fùnd do të díni se cilën rrùgë të mèrrni dhe do të kùptòni se kur dùhèt që të trègòni gùxím.

Unívèrsi edhe pak dítë do t’ju sjèllë një fát të vèçantë dhe tani është koha më e mirë që ju ta shfrýtèzoni për t’u rrítùr në çdo fushë. Zgjòhuni dhe kápni të gjítha mùndèsitë.

Dhe ku ka më mirë se sa ajo që i prèt Shígjètarët, Ujòrèt, Brícjapèt dhe Peshqít dhe gjíthçka që ndòdh nga shtatori e tutje u sjèll lèk.

Juve për 10 ditë mùnd t’ju jèpèt një pròpòzím konkret që do të përfùndòjë në një rezùltat shumë pozítiv.

Nuk dùhèt të jètoni më me híjet e së shkùarës por tashmë është koha që të pránoni gjíthçka që ju jèpet se në gjíthçka fáti s’do ju bráktísë.

Dhùròni dashùri dhe mbán i lárt bèsímin se të gjítha të mirát do t’i kèni pránë jush dhe bèkímet që ju víjnë do t’i shíjòni vetëm me fámíljarët tuaj.

Jèta juaj bèhèt më e lùmtùr ndáj dhe këtë qùájeni periudhën më të ndrítùr të jetës.

Continue Reading

Horoskopi

Mbani shenim daten 18 Tetor/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi per ndryshime

Published

on

Kèmi hýrë në një periudhë të jetës, ku nga yjet do të víjë të pa-prítura dhe shumë lájme që do t’ju jápín shprèsë për të ardhmen.

Nëse jeta juaj deri më sot nuk ka shkùar ashtu siç e kèni menduar, është mirë që ju të shíhni së çfarë ju kèshíllojnë yjet, sipas shènjës së kèni.

Dash, një çèshtje e vogël shèndètèsore mùnd t’ju ndálòjë márrjen e një detyre të rèndèsíshme dhe kjo mùnd të çòjë në disa dèshtíme afatshkùrtra. Pèrpíqùni të mèndoni pozítivisht për ta kálùar këtë sítuátë.

Në këtë periudhë ju Dema, mùnd të zbùloni diçka të re pèrmes një miqësie të vjètër. Shíjòni sa më shumë kohë me fámiljen tuaj, bèni diçka të veçantë për ta këto ditë.

Idetë i kèni të qárta, ndáj Bínjakè, vetëm ju e díni se çfarë është më e míra për ju, prándáj trègòhuni sa më të fòrtè dhe të vèndosùr.

Kèshíllohet të mòs shpènzòni shumë për árgëtim ose për të ndrýshùar pamjen tuaj.

Do hápni mirë sytë Gáfòre dhe do të hábíteni disi nga sjèllja egòíste e një të njohurit tuaj. Mòs shpènzòni shumë vetëm për t’i bèrë pèrshtýpjè të tjerëve. Kùshtòjini kohën e dùhùr fámíljes.

Luanë, sjèllja juaj e mbárë do të tèrhèqë vèmèndjen. Jíni gáti këto kohë, sepse një ndrýshí madhor në punë, do t’ju hèqè bárrën e shumë bòrxhève që ju jánë kríjùar.

Sa për ju Vírgjèrèsha, përpjèkjet tuaja për të kùrsýer párá mùnd të dèshtòjnè. Por, nuk dùhet të shqètèsòheni për këtë, pási sítuáta së shpèjti do të pèrmírësòhet. Një lajm pas 10 ditësh, do t’ju gèzòjë pafùnd.

Kùjdès Pèshòre se díkùsh në punë që normalisht ju dùkèt i bèzdísshëm, páprítmas mùnd të bèhèt mjáft i dobishëm. Bèni gjithçka që dùhèt në lidhjèn tuaj për ta mbájtur më shumë të qèndrùèshme.

I kèni edhe ju idetë e qárta, Akrèpè dhe dùkèt se e dini sáktësisht se çfarë njerëzit kánë nèvòjë dhe dùan nga ju, por pèrpíqùni të mòs jeni shumë bùjar në shpènzímet.

“Pùnët në ajër” për Shígjètarët, nuk do të jènë në ínteresín tuaj. Bèni një gjë që do t’ju ndíhmòjë të afròheni me qëllimet tuaja. Ata që ju dùan do t’ju mbèshtèsín.

Mbáj mènd ti brícjáp se ínvèstimet e reja dùhet të shmángèn tani. Shèndèti i njerëzve të dashur mùnd t’ju shkáktòjë disa shqètèsíme. Do të kètë të reja nga jáshtë dhe òfèrta bíznesi për disa.

Ujòrè, sjèllja juaj fëminore dhe e páfájshme do të lùajë një rol krýesor në zgjídhjèn e një pròblèmi familjar. Nëse jèni ènde bèqárë, një person mùnd të shfáqë vëmèndje të veçantë për ju. Shumë kùjdes në áspèktin pròfèsíonal.

Një nga shènjat që u shkòn jeta sa më mirë këtë muaj janë Peshqít, sepse ata e dínë se ç’kèrkòjnë nga jeta dhe dy nga dèshírát që i lídh me lèkun dhe shèndètin, këtë muaj do t’ju rèalízohet pas dátës 18.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!