Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i detajuar javor nga Jorgo Pulla, zbuloni shenjën që do përjetojë një javë MAGJIKE

Published

on

Dashi

Nje jave sa me te mbare ju urojme , kjo javë parashikohet e mire ne vija te pergjithshme si dhe  në aspektin e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale pasi Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Peshores më 6/10 dhe takimi i saj me Marsin mund të sjellë “ulje -ngritje”. Ruani marrëdhëniet tuaja që janë të rëndësishme për ju nga tensionet dhe fjalët impulsive, pasi prania e Marsit pranë “rrezeve” të Hënës së re do të sjellë shumë debate. Komunikimi mund të mos jetë në formën e tij më të mirë – të mos harrojmë se Mërkurin retrograd deri në fund të javës do të keni mundësi për të zgjidhur një çështje që vjen nga e kaluara dhe ka të bëjë me një marrëdhënie personale ose një bashkëpunim.

Dashuria

Hëna e re do të zhvillohet në shenjën e marrëdhënieve te punes nga Peshorja dhe nëse jeni në një lidhje do t’ju ​​duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje diskutimeve, veçanërisht nëse ka disa çështje specifike që duhen zgjidhur, në mënyrë që të mos krijoni tensione. Kjo Hënë e re nuk promovon qetësi dhe stabilitet, kështu që duhet të përpiqeni të mos lejoni që të ndodhë e papritura. Nga 7/10 Afërdita do të jetë në shenjën e Shigjetarit – një shenjë më miqësore për ju – dhe do të krijojë nje atmosfer positive e cili do të ndikojë dhe përshpejtojë zhvillimin e një njohjeje që ju intereson eshte e sigurt se mund te ndodhi.

Puna dhe Ekonomia

Marrëdhënia që keni me disa nga partnerët tuaj do ju angazhojne  shumë këtë javë pasi Hëna e re do të nxjerrë në pah disa ankesa. Tani është një kohë e mirë për të zgjidhur çështjet e së kaluarës, por do të duhet të jeni të kujdesshëm pasi disa fjalë impulsive mund të krijojnë çështje të reja ne debate . Nga java e ardhshme duket se do të ketë një klimë më të favorshme – në nivelin e komunikimit – në punë.

Demi

Nje jave sa me te mbare ju urojme, këtë javë do të përpiqeni të mbyllni çështjet që janë në pritje në jetën tuaj të përditshme dhe që mund t’ju ​​kenë shkaktuar stres. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Peshores më 6/10 dhe takimi i saj me Marsin ku ndodhet e njëjta shenjë tregon se jeta e përditshme do të jetë mjaft e kërkuar këtë javë. Orari juaj do të varet nga vullneti juaj, si dhe përmbushja e disa detyrimeve që ekzistojnë aktualisht.

Dashuria

Këto ditë është e mundur që të ketë një atmosferë të fortë në një marrëdhënie personale dhe punët që keni në jetën tuaj të përditshme do të luajnë një rol të veçantë në këtë aspect , pasi ato do të jenë që do të formojnë qëndrimin tuaj ndaj partnerit tuaj. Mundohuni të mos e transferoni tensionin e jetës së përditshme në një lidhje romantike pavarësisht nëse jeni të lirë ose në një lidhje. Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Shigjetarit më 7/10, nevojat tuaja më të thella emocionale do të dalin në pah dhe ato janë ato që do t’ju çojnë në zgjedhjen e një personi.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë është e mundur që të ketë një atmosferë të fortë në një marrëdhënie personale dhe punët që keni në jetën tuaj të përditshme do të luajnë një rol të veçantë në këtë aspect , pasi ato do të jenë që do të formojnë qëndrimin tuaj ndaj partnerit tuaj. Mundohuni të mos e transferoni tensionin e jetës së përditshme në një lidhje romantike pavarësisht nëse jeni të lirë ose në një lidhje. Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Shigjetarit më 7/10, nevojat tuaja më të thella emocionale do të dalin në pah dhe ato janë ato që do t’ju çojnë në zgjedhjen e një personi.

Binjaket

Nje jave sa me te mbare ju urojme këtë javë Hëna e re në shenjën e Peshores do të realizohet (6/10)  e cila do të përqëndrojë interesin tuaj në punët tuaja romantike dhe ka shumë të ngjarë të hapë një kapitull të ri në një marrëdhënie romantike. Takimi i Hënës së re me Marsin, i cili është gjithashtu në shenjën e Peshores, tregon disa momente tensioni, të cilat mund të jenë arsyeja e vendimeve, të cilat do të jenë impulsive! Komunikimi ka ende nevojë për vëmendje këtë javë, por deri në fundjavë duket se do të keni një lajm të mirë për një lidhje romantike.

Dashuria

Jeta juaj personale dhe fusha romantike do të jenë në qendër të interesit tuaj këtë javë, por disa çështje romantike do të kenë nevojë për vëmendje në qasjen e tyre dhe kryesisht durim. Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të kanalizoni energjinë që do të përfitojë për ju dhe partnerin tuaj dhe mos e lini të ju shqetësojë. Nëse jeni të lirë me hyrjen e Afërditës në shenjën e Shigjetarit më 7/10, do të fillojë një periudhë që do të sjellë mundësi për një lidhje të re.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë mund të mos jetë mjaft e lehtë për ju që të disiplinoni veten në një orar, i cili do të ndikojë në punën tuaj në një farë mase. Mundohuni të mos lini detyrime të rëndësishme për momentin e fundit, pasi kjo do të krijojë acarim për ju dhe të tjerët!

Gaforrja

Nje jave sa me te mbare ju urojme, këtë javë disa çështje që lidhen me punët e shtëpisë ose disa çështje familjare. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Peshores më 6/10 tregon se tani është koha për vendime për çështje që ju kanë shqetësuar shumë në të kaluarën dhe lidhen me sa më sipër. Për ta bërë këtë ju do të duhet të mbyllni disa detyrime dhe disa punë të cilat janë ende në pritje. Disa çështje mund t’ju irritojnë, do të fitoni nëse arrini të shmangni debatet e tensioneve, veçanërisht me të afërmit tuaj.

Dashuria

Nëse jetoni me partnerin tuaj këto ditë, çështjet që lidhen me vendin ku jetoni ose disa ndryshime që dëshironi të bëni në shtëpi do të dalin në pah. Përveç Hënës së re “shpërthyese”, nuk duhet të harrojmë rrjedhën retrograde të Mërkurit, e cila duket se nuk ndihmon shumë në disa marrëveshje mes jush. Nëse jeni të pa lidhur  nga 7/10 me hyrjen e Afërditës në shenjën e Shigjetarit, ka shumë të ngjarë që në jetën tuaj të përditshme të takoni një person që do të tërheqë interesin tuaj.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë mund të vini re se ka një nevrikllek në mjedisin tuaj profesional dhe është e mundur të ndjeni se shumë gjëra nuk do të thuhen pak me te kujdesshem eshte me mire per juve . Mundohuni të mbani një klimë të mirë komunikimi mes jush dhe njerëzve me të cilët punoni, pasi kjo do të luajë një rol veçanërisht të rëndësishëm në zgjidhjen e përgjegjësive të punës.

Luani

Nje jave sa me te mbare ju urojme, Hëna e re në shenjën e Peshores do të ndodhë(6/10), e cila ju nxit të mbyllni disa çështje që u hapën në periudhën e mëparshme dhe kanë të bëjnë me marrëdhëniet me njerëzit që janë pranë jush. Takimi i Hënës së re me Marsin, i cili është gjithashtu në shenjën e Peshores, tregon se mund të ketë disa diskutime me një të afërm, të njohur ose mik, të cilat do të keni nje ndihmes. Merkuri gjithashtu hyn në ekuacionin, i cili lëviz prapa dhe nuk e ndihmon shumë komunikimin. Mundohuni të sqaroni disa çështje që ju irritojnë, veçanërisht nëse ato lidhen me marrëdhëniet ndërpersonale.

Dashuria

Këtë javë përpiquni të ndiqni thënien “sekretin e mbaj per vete dhe jo ta ekspozoj ne gazete dhe mbani secret çështjet që shqetësojnë ju dhe partnerin tuaj ekskluzivisht për ju të dy. Sa më shumë njerëz të dinë për një çështje aq më e vështirë do të jetë zgjidhja dhe kjo është diçka që duhet ta keni parasysh. Nëse jeni të lirë nga 7/10 që Afërdita do të hyjë në shenjën e Shigjetarit, do të fillojë një periudhë e re, më “shpresëdhënëse” për jetën tuaj personale. Nuk përjashtohet mundësia që të lindë një njohje e re, një flirt apo edhe një dashuri e re, nëse kjo është diçka që e lejon harta juaj personale.

Puna dhe Ekonomia

Kjo javë duket se do të ketë disa takime, diskutime biznesi, pasi Hëna e re në shenjën e Peshores krijon një lëvizshmëri në fushën profesionale. Do të ishte mirë të mbani një shportë të vogël këtë javë, pasi disa plane mund të vonohen ose mund të mos zhvillohen në kohën që keni në mendje.Eshtë e mundur të dëgjoni shumë informacione, të përpiqeni të dalloni dhe të mbani ato që janë të rëndësishme.

Virgjeresha

Nje jave sa me te mbare ju urojme, këtë javë duket se mund të shqetësoheni për zhvillimin e disa çështjeve, veçanërisht nëse këto çështje lidhen në një farë mënyre me sektorin financiar. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Peshores më 6/10 dhe takimi i saj me Marsin, i cili është në të njëjtën shenjë, flet për shpenzimet, kështu që ju duhet të ndiqni thënien që thotë “fëmijët e mençur gatuajnë para se të jenë të uritur” Mundohuni të shmangni blerjet që mund të presin më vonë, në mënyrë që të shlyeni më mirë detyrimet tuaja.

Dashuria

Diskutimet me partnerin tuaj mund të jenë pak të vështira këtë javë, veçanërisht nëse ato përfshijnë çështje financiare. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Peshores krijon acarim dhe padurim, diçka që do të ndikojë në zhvillimin e diskutimeve. Nëse jeni të lirë me hyrjen e Afërditës në shenjën e Shigjetarit më 7/10, do të fillojë një periudhë e cila do t’ju ndihmojë të sqaroni nevojat tuaja emocionale dhe bazuar në këto të bëni zgjedhjet tuaja.

Puna dhe Ekonomia

Disa përgjegjësi pune, disa diskutime dhe disa takime biznesi do t’ju ​​mbajnë të angazhuar gjatë kësaj jave. Mund të mos jetë aq e lehtë për të arritur një marrëveshje pasi Hëna e re krijon zhgënjim dhe Mërkuri lëviz prapa. Mos harroni se do të fitoni nëse ruani qetësinë në momentet kur do të ndiheni sikur po e humbni.

Peshorja

Nje jave sa me te mbare ju urojme, kjo javë eshte e juaja edhe gjithë kësaj kohe – pasi shumica e ngjarjeve astrologjike ndodhin në shenjën tuaj të zodiakut. Më 6/10 do të zhvillohet Hëna e re në shenjën tuaj të zodiakut e cila është në lidhje me Marsin. Aty ku është Marsi, ekziston një humor i fortë impulsiv, i cili shumë shpesh çon në lëvizje që krijojnë acarim. Mundohuni t’i kushtoni vëmendje çështjeve që lidhen me marrëdhëniet dhe bashkëpunimet personale dhe mos lejoni që atmosfera intensive që do të ekzistojë këtë javë t’ju çojë në vendime impulsive, ndaj të cilave duket se jeni të prirur, veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë të shenjes tuaj.

Dashuria

Disa biseda që mund të keni me partnerin tuaj mund t’ju ​​acarojnë dhe acarimi nga ana tjetër mund të çojë në gjeste dhe fjalë që do t’i shtojnë benzinë zjarrit. Nëse keni investuar emocionalisht në një lidhje përpiquni të shmangni skenarin e mësipërm. Mos harroni se me kalimin e ditëve tensionet do të ulen. Nëse jeni të lirë nga 7/10 me hyrjen e Afërditës në shenjën e Shigjetarit, ka shumë të ngjarë që një takim interesant të ndodhë gjatë një takimi me miqtë ose të njohurit.

Puna dhe Ekonomia

Diskutimet e lidhura me punën që do të zhvillohen si pjesë e një detyrimi profesional mund të kenë një farë vështirësie për këtë javë. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut do të krijojë një tension të përgjithshëm, i cili do të ndikojë tek ju dhe të tjerët. Edhe nëse nuk pajtoheni me mendimin e të tjerëve, përpiquni të mos e bëni të ndjejë pakënaqësinë tuaj, por të ndiqni rrugën diplomatike.

Akrepi

Nje jave sa me te mbare ju urojme, me ndikimin e Hënës së re që do të ndodhë në shenjën e Peshores më 6/10, është e mundur që të shfaqen – më shpesh disa shqetësime ose disa mendime qe lidhen me punen që kanë tërhequr interesin tuaj.Mundohuni të mos e lini veten të hyjë në një rreth vicioz të mendimeve negative, pasi kjo mund të zmadhojë emocionet negative dhe përfundimisht të bëjë të merrni një vendim  të gabuar të çështjeve që ju interesojnë. Kaloni kohë në aktivitete që deshironi  apo edhe aktivitete te ndryshme qe ju bejn te ndiheni mire , pasi terapia profesionale mund të bëjë mrekulli këtë javë.

Dashuria

Këto ditë mund të ketë disa diskutime me partnerin tuaj që do të ngrenë mendime dhe pyetje të cilat nga ana e tyre mund t’ju bëjnë mjaft dyshues ndaj tij. Mundohuni të shmangni skenarin e mësipërm veçanërisht nëse nuk ka të dhëna që mund ta mbështesin atë. Nga 7/10 kur Afërdita do të kalojë në shenjën e Shigjetarit, do të ndryshojë gjendjen shpirtërore dhe klimën që mbizotëron në jetën tuaj personale, pasi do të krijojë besim! Një njohje e re duket se është tek porta.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë mund të ketë disa diskutime me partnerin tuaj që do të ngrenë mendime dhe pyetje të cilat nga ana e tyre mund t’ju bëjnë mjaft dyshues ndaj tij. Mundohuni të shmangni skenarin e mësipërm veçanërisht nëse nuk ka të dhëna që mund ta mbështesin atë. Nga 7/10 kur Afërdita do të kalojë në shenjën e Shigjetarit, do të ndryshojë gjendjen shpirtërore dhe klimën që mbizotëron në jetën tuaj personale, pasi do të krijojë besim! Një njohje e re duket se është tek porta.

Shigjetari

Nje jave sa me te mbare ju urojme, ngjarja kryesore astrologjike e kësaj jave është Hëna e re e cila do të zhvillohet më 6/10 në shenjën e Peshores. Kjo Hënë e re – për shkak të takimit që Marsi do të ketë me të – do të jetë mjaft shpërthyese dhe është e mundur të krijoni një atmosferë të fortë gjatë diskutimeve dhe kontakteve me të dashurit tuaj. Kushtojini vëmendje të veçantë diskutimeve që do të keni me miqtë si dhe çështjeve që lidhen me aktivitetet dhe grupet kolektive në të cilat jeni miq apo bashkepunetor, pasi do të dëgjohen shumë pikëpamje të ndryshme të cilat mund të provokojnë polemika.

Dashuria

Disa diskutime që do të keni me partnerin tuaj këtë javë mund të mos shkojnë ashtu siç dëshironi, pasi duket se partneri juaj mund të ketë një perspektivë krejtësisht të ndryshme për çështjet tuaja. Kursi retrograde i Merkurit nuk do të lehtësojë zhvillimin e diskutimeve pasi mund të sjellë disa keqkuptime. Nga data 7/10 që Afërdita do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut, do të fillojë një periudhë e re shumë e dobishme për punët tuaja romantike, pavarësisht nëse jeni të lirë apo në një lidhje. Sidomos nëse jeni të lirë, duket se do të ketë shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj, për të flirtuar por edhe për t’u angazhuar!

Puna dhe Ekonomia

Disa diskutime që do të keni me partnerin tuaj këtë javë mund të mos shkojnë ashtu siç dëshironi, pasi duket se partneri juaj mund të ketë një perspektivë krejtësisht të ndryshme për çështjet tuaja. Kursi retrograde i Merkurit nuk do të lehtësojë zhvillimin e diskutimeve pasi mund të sjellë disa keqkuptime. Nga data 7/10 që Afërdita do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut, do të fillojë një periudhë e re shumë e dobishme për punët tuaja romantike, pavarësisht nëse jeni të lirë apo në një lidhje. Sidomos nëse jeni të lirë, duket se do të ketë shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj, për të flirtuar por edhe për t’u angazhuar!

Bricjapi

Nje jave sa me te mbare ju urojme,këtë javë disa çështje do të dalin në shesh shumica prej tyre do të kenë të bëjnë me punën. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Peshores më 6/10 dhe takimi i saj me Marsin, i cili është gjithashtu e njëjta shenjë, do të krijojë një atmosferë shpërthyese në mjedisin tuaj profesional. Këto ditë do t’ju duhet të mbani një profil të ulët në diskutimet dhe çështjet që mund të lindin në punë, në mënyrë që të mos përfshiheni në to. Komunikimi ka nevojë për me shume vëmendje për kete  javë, pasi Mërkuri vazhdon kursin e tij retrograd në shenjën e Peshores.

 Dashuria

Këto ditë duket se do të ketë diskutime me partnerin tuaj, të cilat nuk do të zhvillohen me një ton të qetë dhe mund të jetë arsyeja për të thënë fjalën e duhur ne momentin e duhur  dhe për të bërë lëvizjet qe deshironi dhe te ken rezultat lidhja qe mendoni te realizoni. Nëse tregoni durim dhe gjakftohtësi përballë çështjeve që testojnë qëndrueshmërinë tuaj, atëherë do të keni fituar bastin e kësaj jave. Nëse jeni të lirë nga 7/10 Afërdita do të kalojë në shenjën e Shigjetarit dhe nga pozicioni i saj i ri ka shumë të ngjarë të krijojë kushtet e duhura për të filluar -gati fshehurazi- një romancë të re.

Puna dhe Ekonomia

Diskutimet e lidhura me punën do ta bëjnë prezencën e tyre këtë javë dhe ndoshta do t’ju ​​mbajnë të angazhuar. Mund të ketë diskutime që do të provokojnë polemika dhe do të krijojnë një atmosferë të tensionuar në mjedisin tuaj profesional. Me kalimin e ditëve të javës do të jetë më e lehtë për të menaxhuar me qetësi disa çështje.

Ujori

Nje jave sa me te mbare ju urojme ,Diskutimet e lidhura me punën do bëjnë prezencën e tyre këtë javë dhe ndoshta do t’ju ​​mbajnë me të angazhuar se javen e kaluar. Mund të ketë diskutime që do të provokojnë polemika dhe do të krijojnë një atmosferë të tensionuar në mjedisin tuaj profesional. Me kalimin e ditëve të javës do të jetë më e lehtë për të menaxhuar me qetësi disa çështje.

Dashuria

Këto ditë është e mundur të keni një ide për një udhëtim në një destinacion aty pranë ose një udhëtim, me partnerin tuaj por eshte mire qe ta bisedoni dhe te jeni ne nje mendje  qe cdo gje te shkoj sa me mire. Mos lejoni që pikëpamjet, idetë dhe opinionet e ndryshme të krijojnë një atmosferë dhe tensione të çuditshme mes jush. Nga 7/10 ku Afërdita është në shenjën e Shigjetarit, energjia dhe disponimi juaj do të ndryshojnë, pasi dyshimi dhe introversiteti i periudhës së mëparshme do t’i lënë vendin humorit të mirë dhe ekstroversionit. Nëse jeni të lirë, është e mundur të takoni një person që do të tërheqë interesin tuaj gjatë një detyrimi shoqëror ose gjatë një udhëtimi.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë mund të ketë shumë diskutime në lidhje me sektorin profesional, por duket se nuk jeni në gjendje të merreni me to. Sidoqoftë, nëse këto diskutime ju shqetësojnë ose përfshiheni në një farë mënyre, do të ishte mirë të jepnit të tashmen, pasi ka shumë të ngjarë që do të ketë informacione të reja që duhet të dini.

Peshqit

Nje jave sa me te mbare ju urojme, këtë javë me Hënen e re në shenjën e Peshores më 6/10 dhe takimi i saj me Marsin, i cili është gjithashtu në të njëjtën shenjë, do të krijojë kushtet për reflektim për disa çështje që vijnë nga e kaluara. Eshtë e mundur që të keni mendime që lidhen me disa çështje, të cilat do të krijojnë një shqetësim të brendshëm.Mundohuni të mos lejoni që të mashtroheni nga fakte të pavërteta. Gjithashtu do të ishte mirë këtë javë t’i kushtoni vëmendje disa shpenzimeve te teperta beni kujdes.

Dashuria

Një bisedë me partnerin tuaj do të jetë në gjendje të qetësojë mendimet që ju shkaktojnë ankth, kështu që do të ishte mirë të ndani me të gjëra që ju vënë në procesin e të menduarit negativisht. Nga data 7/10 që Afërdita do të kalojë në shenjën e Shigjetarit, do të fillojë një periudhë që do të intensifikojë shqetësimet e brendshme, por në të njëjtën kohë do t’ju ​​afrojë edhe më shumë me partnerin tuaj. Nëse jeni të lirë, është e mundur të takoni një person që do të tërheqë interesin tuaj, në një mjedis profesional ose gjatë një detyrimi profesional.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje informacionit që do të dalë gjatë bisedave që do të bëni me njerëzit në mjedisin tuaj profesional. Eshtë e mundur të ndiheni se disa njerëz po përpiqen të krijojnë tension dhe gjëja më e mirë që mund të bëni është të mbani distancën tuaj nga burimet e tensionit. Nga 7/10 që Afërdita do të kalojë në shenjën e Shigjetarit, do të sjellë mundësi për zhvillimin tuaj profesional dhe nuk përjashtohet që të sjellë një lajm të mirë që do të ketë të bëjë me punën.

Horoskopi

Do te merrni 1 shume te mire parashe/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Jeta sentimentale për çiftet do jete e qete dhe pa probleme. Disa festa apo darka qe do bëni ju beqare me miqtë do ju japin mundësi te njihni dike shume interesant. Mos e lini t’iu ike nga duart por jepini muhabet. Lëreni pas turpin nëse doni te gjeni dashurinë. Do shpenzoni pa limit sot dhe situata FInanciare do përkeqësohet mjaft. Vetëm këshillat e specialisteve do ju ndihmojnë.

Demi

Do keni konflikte me partnerin dhe gjerat nuk do shkojnë ashtu si duhet ne dashuri. Tregohuni pak me te duruar dhe ruani vete kontrollin. Tensioni do jete kalimtar. Beqaret do kenë shume dëshirë për te takuar dashurinë dhe me pak mundim do e gjejnë atë. Yjet do ju ndihmojnë te përmirësoni situatën FInanciare dhe te jeni me te kujdesshëm me paratë qe do shpenzoni.

Binjaket

Nëse jeni ne çift do keni një mungese komunikimi me partnerin. Disa mund edhe te ndahen. Disa te tjerë do kenë nevoje për me shume qëndrueshmëri ne lidhjen e tyre. Beqaret do jene te sigurt për atë qe duan dhe plot energji. PërFItoni sot dhe shprehini me shume ato qe ndjeni. Ne planin material pritet te jete një dite e mire. Do përmirësoni buxhetin dhe do bëni me shume shpenzime.

Gaforrja

Një keqkuptim ne lidhjen tuaj do ju mërzitë shume sot. Duhet te flisni me shume me atë qe keni ne krah dhe jo te kërkoni ndihmën e miqve. Vetëm ne këtë mënyrë gjerat mund te rregullohen. Ju qe jeni vetëm do takoni dike te thjeshte por qe do iu ndryshoje jetën rrënjësisht. Lum si ju! Për sa ju përket FInancave duhet te merrni këshilla nga specialistet qe ato te rregullohen.

Luani

Ne jetën sentimentale çdo gjë do shkoje mire për çiftet. Planetët do jene ne anën tuaj dhe do ju tregojnë gjithmonë rrugën qe duhet te ndiqni sot. Beqaret do kenë disa takime. Studiojeni deri ne detaj personin qe do njihni dhe me pas vendosni çfarë do bëni. Po u nxituat mund edhe te zhgënjeheni. Mos harxhoni shume para gjate kësaj dite sepse nuk keni shume dhe do ju duhen.

Virgjeresha

Do keni disa mosmarrëveshje ne lidhjen tuaj dhe do ju mungoje energjia për t’iu bere balle. Qetësohuni dhe mendojini gjerat me kujdes. Beqaret do jene joshës sot dhe do takojnë dike interesant. Mos mendoni menjëherë për martesën sepse ajo nuk është një loje fëmijësh. Ka ardhur momenti te organizoni me mire financat tuaja. Mundohuni te shmangni disa shpenzime.

Peshorja

Sot çiftet do kenë disa debate për një teme delikate. Me mire vazhdoni debatoni sesa t’i shmangeni bisedës. Sqarojeni çdo gjë njëherë e mire. Beqaret do kenë takime te reja me persona qe do i bëjnë te ndjehen mire. Peritoni sa me shume dhe merrni gjerat me seriozisht. Do keni probleme me FInancat por ato nuk do jene dhe shume shqetësuese. Kujdes me shpenzimet.

Akrepi

Situata ne çift duket se me ne fund po përmirësohet. Te gjithë po i shohin ndryshimet tuaja. Shfrytëzojeni sa me shume këtë dite për te qëndruar pranë partnerit. Ata qe janë vetëm do kenë një takim, por nuk do ndihen rehat. Kërkojeni tjetërkund dashurinë. Planetët sugjerojnë te merreni me shume me çështjet FInanciare. Mund te bëni edhe ndonjë investim për diçka.

Shigjetari

Asnjë planet nuk do te ndikoje ne lidhjen tuaj. Ne këtë mënyrë ju do keni një jete te qete sot pranë partnerit. Harmonia do mbizotërojë ne çift. Beqaret do duan me shume se kurrë te flirtojnë sot. Disa do kenë tendence te lidhen shpejt por edhe te mendojnë shpejt për t’u ndare. Duhet te mendoheni mire dite para se te bëni ndonjë shpenzim. Financat nuk do jene te mira.

Bricjapi

Shikojini gjerat me një sy tjetër ne planin sentimental dhe çdo gjë do shkoje mire. Partneri do mundohet me sa ka mundësi t’ua plotësoje dëshirat qe keni. Plotësojani dhe ju disa. Yjet do i ndihmojnë beqaret te hidhen ne detin e kënaqësisë dhe ndjenjave. Do keni disa takime shume te veçanta. Pritet një dite me fat për sa i përket buxhetit. Blijeni atë veshje qe e keni pare prej kohesh.

Ujori

Duhet te merreni pak me shume me familjen sot. Ata kane nevoje për ju. Nëse jeni ne çift duhet te flisni me partnerin për këtë dhe ai do ju ofroje mbështetjen e tij. Beqaret nuk do mendojnë fare për dashurinë. Do ndihen mire edhe ashtu si janë. Gjendje e mire FInanciare do ju beje te ndjeheni shume mire dhe ta shihni te ardhmen më me optimizëm. Do jete dite e mire.

Peshqit

Lumturia dhe qetësia e lidhjes suaj do jete prioriteti i kësaj dite. Nëse e bëni te mundur këtë do ndjeheni mjaft mire me veten. Ne dashuri do jete një dite pa probleme. Beqaret do kenë një dite plot ngjyra dhe aventura. Nga fundi i ditës do ketë edhe një takim te rëndësishëm. Merrini gjerat pak me seriozisht. Beni kujdes me FInancat dhe mos shpenzoni me shume sesa duhet.

Continue Reading

Horoskopi

Peshqit 4 yje, Binjaket 1 yll/ Astrologia Meri Shehu ben renditjen e shenjave per javen 21-26 Qershor

Published

on

Në parashikimin e përjavshëm në “Rudina” në Tv Klan për shenjat e horoskopit, Meri Shehu shprehet se java do jetë e qetë, pa ngjarje të forta sepse po ndodhin tranzicione që duan kohën e tyre. por asnjëra prej shenjave nuk ka marrë vlerësimin prej 5 yjesh këtë javë dhe disa prej tyre do iu duhet të presin për kalimin e Afërditës në Binjak. Gjithsesi, paraqitet një javë jo e lodhshme dhe e mirë, pa nxitime apo nevojë për të marrë vendime.

Meri Shehu: Kjo është një javë shumë e këndshme sepse Dielli do të futet në shenjën e Gaforres dhe do të thotë që vera po na pret krahëhapur, do ta ndiejmë ndjesinë dhe ajrin veror. Gjithmonë na thërret drejt detit, Gaforrja është shenjë e ujit, e nostalgjisë, familjes, femrës të cilat e shijojnë shumë verën, por edhe meshkujt nuk ngelen pas. Afërdita nga shenja e Demit, e cila ndodhej në një pozicion shumë të bukur vetëm se bënte disa lidhje jo të mira me Saturnin në Ujor, hyn në Binjak në fund të javës.

Kjo do të thotë që është më e mirë se Afërdita në Dem pasi është në një shenjë të dyfishtë, shenjë që jep dhe merr dyfish, në një shenjë ajri që nuk i merr gjërat shumë rëndë ose personale dhe nuk i vuan tragjeditë e një lidhjeje shumë të qëndrueshme, pasionante. Është e lirë, e pavarur, e këndshme dhe na jep ajrin e mirë të komunikimit. Afërdita në Dem është në shtëpinë e saj, por më të bukur se Afërdita në Binjak nuk ka.

Dashi – 2 yje

Dielli në Gaforre nuk bën një kombinim shumë të bukur me Dashin sepse e fut në një ambient ku energjinë e tij nuk e shpalos veçse brenda mureve të shtëpisë ose një ambienti të familjarizuar. Dashi këtë verë dëshiron të bërtasë shumë sepse Jupiteri e Marsi ndodhen në shenjën e tij, por futja direkt e Diellit në Gaforre i jep disa interesa më familjare e personale duke ia bllokuar pak energjinë. Megjithatë, komunikimi do të jetë shumë i mirë sepse Afërdita në Binjak në fund të javës do t’i japë avantazhe.

Demi – 3 yje

Afërdita do vazhdojë të jetë në Dem, por do bëjë katërkëndëshin me Saturnin që e lodh dhe streson. Nga fundi i javës Afërdita në Binjak i jep çlirim në çështjet ekonomike dhe kufizimin që i kishte vënë vetes për të qenë në rregull me të gjithë.

Binjakët – 1 yll

Duhet të presin gjithë javën derisa të hyjë Afërdita në shenjën e tyre për të marrë shkëlqimin. Do presin me vështirësi të hapen çështjet e punëve, prapaskenave, keqkuptimeve, lodhjes shpirtërore e fizike. Afërdita në shenjën e tyre do t’i japë sharmin që iu ka munguar dhe do i çlirojë nga pasiguritë.

Gaforrja – 4 yje

Dielli në shenjën e tyre nis të komandojë. Planetët mund të jenë në shenjat e tjera por kur hyn Dielli në një shenjë i jep gjithë sharmin dhe energjinë e mundshme. Jupiteri dhe Marsi hyjnë në shtëpinë e 10-të për Gaforret vazhdon kështu që do jetë një verë nga e cila do dëgjojmë shumë për to. Gaforret do marrin kurajën që të zbulojnë çfarë duan në të vërtetë dhe kjo është një nga dëshirat e tyre thelbësore ndaj marrin 4 yje.

Luani – 2 yje

Dielli në Gaforre nuk i lë të shkëlqejnë dhe duhet të presin Gushtin që të marrin stafetën. Luanët do jenë në periudhën parapërgatitore për të marrë revanshin në një çështje pune por duhet të kenë kujdes me shëndetin gjatë kësaj jave sepse ndihen pak të lodhur e të stresuar. Afërdita në Binjak do iu japë shumë avantazhe në shoqëri.

Virgjëresha – 3 yje

Hyrja e Afërditës në Binjak në fund të javës nis një periudhë më të mirë për talentin, hobin dhe publicitetin. Dielli në Gaforre është shumë i mirë, por derisa të hyjë Afërdita në Binjak ditët nuk do të jenë aq shumë të mira.

Peshorja – 2 yje

Do ketë Diellin në katërkëndësh me peshoren që nuk i jep energjinë e duhur, por në karrierë do ketë gjëra të mira, një triumf, një fitore.

Akrepi – 3 yje

Do udhëtojnë sepse Dielli në Gaforre i lidh me udhëtimet jashtë, kontakte, familjarizim ose lidhje personale me njerëz që jetojnë jashtë. Lidhjet personale që nuk kanë mundur t’i realizojnë ose afrojnë bëhen realitet dhe do kenë lidhje erotike jashtë vendit.

Shigjetari – 2 yje

Afërdita në Binjak del përballë Shigjetarëve dhe do jetë në kundërshtim. I jep më shumë prioritet të tjerëve, marrëdhënieve në çift, do iu duhet të jenë më të vëmendshëm në ekuilibrimin e disa situatave. Stafetën në fushën e ndjenjave dhe mundësive e marrin të tjerët për Shigjetarët ndaj ndodhen në këtë pozicion.

Bricjapi – 1 yll

Dielli në Gaforre nuk është në pozicion të mirë për ta, i kundërshton del përballë tyre. Do ndihen të lodhur, do kenë një antagonizëm të madh para ose një person të fuqishëm që iu vë kushte të fuqishme. Kundërshtarët do jenë në një pozicion më të fuqishëm se Bricjapët.

Ujori – 3 yje

Vazhdojnë të shkëlqejnë, por duhet të presin fundin e javës për t’u ngritur në dashuri, marrëdhëniet erotike. Afërdita në Binjak premton një verë shumë të këndshme. Do merren vetëm me gjërat e tyre duke iu larguar përgjegjësive për t’u marrë me punët e të tjerëve.

Peshqit – 4 yje

Peshqit dhe Gaforret janë më mirë në këtë periudhë. Dielli në Gaforre favorizon Peshqit sidomos në dashuri, një dashuri e madhe, një njeri i fuqishëm mund të hyjë në jetën e tyre. Kryesisht për femrat nis një periudhë me një lidhje të fuqishme ose admirim të madh për partnerin, një lidhje që iu plotëson shumë kërkesa dhe i bën shumë romantike. Një talent i tyre ose një mundësi e madhe lidhur me fëmijët do reklamohet.

Meri Shehu: Asnjë shenjë me 5 yje sepse ne presim kapërcimin e një situate nga një situatë, pra kalon Dielli nga Binjakët në Gaforre dhe Afërdita nga Demi në Binjak. Derisa të marrin revanshin e duhur nuk japin plotësisht atë mesazh për të marrë drejtpërdrejt energjinë. Ndaj do jemi pak më të tërhequr, por është një javë e mirë. Nuk vendos përnjëherë për gjërat e rëndësishme.

Continue Reading

Horoskopi

Nje Uran i shkelqyer do ju ofroje shume mundesi ne ditet ne vazhdim ! Meri Gjini paralajmeron keto shenja !

Published

on

Dashì

Nësè nùk jènì të sìgùrt për ndjènjat tùaja, mos hynì në lojë: rrèzìkonì të krìjonì ndonjë sìtùatë të pakëndshmè, për të cìlën mùnd të pèndohènì. Përpara sè t’ì fùtènì kokë è këmbë një ndërmarrjèjè, do të ìshtè mìrë të vlèrësonìt të mìrat dhè të këqìjat.

Dèmì

Të shpërblyèr nga Vènùsì në shènjën è jùaj që përqafon Hënë, do të përballènì mè vèndosmërì dhè optìmìzëm pèngèsa të mùndshmè. Nësè kènì dyshìmè në lìdhjè mè një çështjè, është è kotë të shqètësohènì. Dùhèt të vazhdonì më tèj.

Bìnjakët

Është koha è dùhùr për të ndërtùar mè vèndosmërì dhè dùrìm bazat për të zhvìllùar më tèj projèktè të ndërmarra. Jèpìnì pra! Do të dìnì të shqyrtonì në mënyrë të prèrë dhè mè zgjùarsì çështjè shùmë dèlìkatè dhè të rëndësìshmè që kanë të bëjnë mè pùnën.

Gaforrja

Mè Vènùsìn, Marsìn dhè Ùranìn që jù favorìzojnë do të rìnovonì dìsa aspèktè në fùshën è dashùrìsë, për të vèndosùr më shùmë mìrëkùptìm mè partèrìn. Mè Hënën mìkè do të dìnì të ëndërronì, por mbajìnì sytë hapùr kùr vjèn pùna për bazën matèrìalè!

Lùanì

Nèptùnì jo ì favorshëm jù bën të jènì më të ndjèshëm. Bënì kùjdès, sèpsè jènì më të prèkshëm ndaj nègatìvìtètìt të pèrsonavè që jù rrèthojnë. Në dashùrì, kìjonì ìdètë è qarta dhè dìlnì drèjtë në tèmë, dùkè shmangùr dyshìmè dhè ngùrrìmè të kota.

Vìrgjërèsha

Për mèrìtë të Satùrnìt dhè Ùranìt mìq, në pùnë mùnd të ndërmèrrnì një nìsmë pak të sforcùar, për të shënùar rèzùltatè të mìra. Mè një qìèll pozìtìv sì jùajì, ndìhènì plot mè ènèrgjì: mbyllènì atë që jù ka mbètùr pèzùll.

Pèshorja

Gjìthçka do të shkojë për më mìrë, mbì të gjìtha nësè kërkonì të vèpronì në aktìvìtètìn tùaj, gjìthmonë dùkè ù bazùar në krìtèrèt è paanshmërìsë dhè rèspèktìt për të tjèrët. Hëna është dìnakè, dhè nèsër do të kènì sì sìtùata pozìtìvè ashtù èdhè tènsìonè.

Akrèpì

Mè Satùrnìn që jù mbështèt do të vìnì në pah nèvojën për t’ù përmbùshùr profèsìonalìsht në mënyrë të vazhdùèshmè dhè të qëndrùèshmè. Ùranì è kènì kùndra nèsër. Një pèngèsë mùnd t’jù shfaqèt para rrùgës sùaj, por që kènì mùndësì ta kalonì.

Shìgjètar

Nèsër dùhèt të bënì kùjdès mè ata që nùk janë dùkè jù thënë të vërtètën. Nùk mùnd të bënì më sìkùr nùk è kùptonì: është koha për sqarìmè. Do të përfìtonì nga një frymëzìm nìsmëtar, që do të mbështètèt nga fantazìa dhè krìjìmtarìa.

Brìcjapì

Për shkak të Ùranìt dhè Plùtonìt armìqësor, shmangnì të ngrënìt dhè të pìrët jashtë masè sì èdhè lodhjèn è tèpërt. Dùhèt të llogarìtnì mìrë forcat tùaja, mè Marsìn kùndra parashìkohèn dìsa shqètësìmè, o të jènì nën trysnì nga angazhìmè të shùmta.

Ùjorì

Pas dìtësh të mbùshùra mè angazhìmè, po vìjnë momèntè më të qèta. Do të ndìhènì në formë, të qètë dhè në dìspozìcìon të pèrsonìt që jù qëndron në krah. Do të kènì mùndësìnë të kalonì në vèprìm, dùkè rèalìzùar èdhè gjëra që ì konsìdèronìt shùmë të vështìra.

Pèshqìt

Mè Hënën që ì bùzëqèsh Vènùsìt, ngjarjè èntùzìazmùèsè dhè sènsùalè do t’jù stìmùlojnë jètën sèntìmèntalè. Do të dìnì të përçonì gëzìm kùdo. Një Ùran ì shkëlqyèr do të vërë në plan të parë mèndjèmprèhtësìnë tùaj. Mësonì t’ì bèsonì ìntùìtës sùaj.

Continue Reading

Trending