Connect with us

Horoskopi

“Një marrëdhënie po ju çon drejt suksesit!”, ja shenja me FAT për nesër sipas Russell Grant

Published

on

Dashi

Mund të mbështeteni plotësisht tek partneri. Është i gatshëm të sakfrikojë për ju. Nëse jeni single, mendoni të bëni pak vend në jetën tuaj për dikë tjetër. Të kesh dikë me të cilin ndan shpresat, rrit shanset tuaja për sukses. Do t?ju kryqëzohen rrugët me dikë në një ambient profesional. Mënyra më e shpejt për t?i fituar zemrën është të jesh i sjellshëm, i vëmendshëm dhe me edukatë.

Demi

Është e rëndësishme që t?i përkushtoheni dashurisë me gjithë energjinë dhe entuziazmin tuaj. Edhe pse mund të jeni djegur në të shkuarën, jo domosdoshmërisht duhet të ndodhë dhe kësaj here. Sekreti është t?i besoni një partneri inteligjent, të plotësuar dhe të përmbushur. Një karakter rebel thjesht do të thyente zemrën tuaj. Nëse jeni në një marrëdhënie, bëni një udhëtim me partnerin. Largimi nga shtëpia do të ndizte pasionin tuaj të përbashkët.

Binjakët

Po investoni shumë në një marrëdhënie romantike. Në të shkuarën nuk e vrisnit mendjen, por tashmë e kuptoni rëndësinë e një dashurie që zgjat. Dikush që ka qëndrime si tuajat për jetën do t?ju sillte ekuilibër. Mos hezitoni të dlni me një person sensual. Vlerësimi i tijp ër ushqimet, pëlhurat dhe formën e gjërave do të zgjerojë horizontet tuaja. Do të jetë një aleancë dinamike.

Gaforrja

Është koha të flisni për një temë sensitive me personin që doni. Në vend që të injoroni situatën, duhet t?i kushtoni vëmendje. Mos krini frikë për të pranuar ndjenja si xhelozia dhe pendesa. Po kërkonit dashurinë? Krijon një profil intrigues për veten në rrjetet sociale. Do të merrni përgjigje entuziaste.

Luani

Dini t?i merrni më të mirën jetës. Kapni mundësinë për të shijuar një vakt gourmet, një masazh ose një shishe parfum. Kur e trajtoni veten mirë, ktheheni në një magnet dashurie dhe bëhet e pamundur t?i rezistosh energjisë suaj pozitive. Nëse jeni single do ta gjeni dashurinë ndërsa bëni shoping rrobash, bizhush dhe kozmetike. Dikush që ju admiron do t?ju kërkojë të dilni bashkë. Do të ndjeni një tërheqëje të menjëhershme ndaj tij.

Virgjëresha

Jeni gati për t?u zhytyr në një aventurë romantike. Nëse dikush ju pëlqen, bëjani të ditur këtë. Kërkojini të dilni. Mos u shqetësoni për impresionin. Do të dukeni mirë. Nëse keni një partner, është koha tu hidhni ca erëza raporteve tuaja. Provoni diçka të re së bashku.

Peshorja

Mos e lini t?ju humbasë mundësia për një takim romantik. Nuk keni pasur kurrë periudhë më të mirë se kjo për të shijuar një arratisje të ëmbël me partnerin tuaj. Lëreni të zgjedhë ai për ju sepse do t?ju pëlqejë. Është një nga ato situata kur të dashurit tuaj e dinë çfarë është më e mira për ju. Besojini.

Akrepi

Mënyra më e mirë për të riparuar një dëmtim në një marrëdhënie është të bëheni një mik i mirë i partnerit. Në vend që t?I kërkoni me presion gjërat tuaja, tregohuni simpatikë. Sapo të shohë sinqeritetin tuaj, do të çlirohet dhe t?u besojë të gjitha shqetësimet e tij. Do ta bëni të ndihet mirë. Jeni single? Së shpejti, një marrëdhënie platonike do të bëhet e vërtetë.

Shigjetari

Një marrëdhënie afatgjatë do të jetë sukses për ju. Jeni lodhur me përvojat e shkurtra rastësore. Stabilizimi i rrënjëve në një marrëdhënie të vecantë do të rriste shanset për sukses. Është më e lehtë të arrini sukses edhe në profesion kur keni dashuri të pakushtëzuar. Jeni në një marrëdhënie serioze? Kufijtë tuaj do të forcohen më shumë kur të arrini një sukses në karrierë. Mos harroni t?i jepni kreditet e duhura partnerit. Ju ka ndihmuar shumë.

Bricjapi

Jeni të gatshëm për të kaluar disa momente të bukura me personin tuaj të preferuar. Kapeni kë të mundësi për të bërë një udhëtim, për të shkuar në një disko apo në një shkollë së bashku. Nëse po kërkonit dashurinë, do ta gjeni gjatë një udhëtimi në një vend ekzotik. Bukuritë e këtij vendi do t?ju japin një shkëlqim unik prandaj mos u surprizoni kur t?ju vijë një ftesë për darkë. Do ta njihni më mirë njëri tjetrin pas darke.

Ujori

Mos u mbroni para një personi që gjithmonë ka treguar besnikërinë e tij. Është me rëndësi për ju të ndani mendimet dhe ndjenjat me partnerin. Nëse jeni single, mos u shqetësoni. Së shpejti do të takoni një admirues që do të bëjë diçka special për ju.Gjeni pak kohë nga axhenda juaj e ngarkuar për një shëtitje në natyrë, në një panair ose për një natë në club. Do të ndjeni një tërheqje natyrale me dikë. Mos hezitoni t?i prezantoheni.

Peshqit

Nuk vuani për admirues. Të tjerët tërhiqen nga dhembshuria dhe kreativiteti juaj. Kur bëhet fjalë për të zgjedhur partnerin tuaj, kushtojini vëmendje faktit nëse ky person është i përmbushur apo jo. Të qenit pranë një njeriu që ka treguar se i kthen ëndrrat në realitet është inspiruese. Në vend që të ndërtoni kështjella rëre, do të frymëzoheni dhe ju për të realizuar qëllimet tuaja. Nëse keni një partner, kërkojini ndihmë për të realizuar një ambicie.

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Qershor-4 Korrik sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshete shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi: Gjithçka do të shkojë për mrekulli. Të enjten Venusi do të vendoset në pozicion të favorshëm për Dashin, duke shënuar fillimin e një periudhe mjaft interesante në sferën e dashurisë. Gjatë muajit korrik beqarët do të përjetojnë histori pasionante. E marta dhe e mërkura janë ditët me fat të javës, për shkak të pranisë së Hënës në shenjë. Edhe në punë situata parashikohet e mirë.

Demi: Këtë javë Venusi do ta braktisë shenjën tuaj për t’u zhvendosur në atë të Binjakëve, prandaj shfrytëzojeni në maksimum praninë e tij deri më datë 22 qershor. Kështu do të keni një mundësi të fundit për të sqaruar çështjet që i keni më për zemër me partnerin, ose për të bërë përpara nëse jeni beqar. Të enjten dhe të premten Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar shumë fat.

Binjakët: Këtë javë planeti i dashurisë do të kalojë në shenjën tuaj. A ndiheni të gatshëm që t’i uroni mirëseardhjen? Do të fillojë për ju një periudhë me të vërtetë intensive, ku nuk do të mungojnë aventurat, emocionet edhe dramat, tamam si ju pëlqen ju. Edhe Mërkuri do t’i bashkohet shenjës suaj, ndërkohë që Jupiteri gjithashtu ju favorizon. Në sferën profesionale pritet që të merrni një lajm të mirë. Dita më me fat e javës është e diela.

Gaforrja: Planeti Venus do të qëndrojë aktiv dhe në favor të shenjës suaj deri ditën e enjte. Përfitoni nga kjo periudhë për të folur me partnerin dhe për t’u përballur me çështjet e lëna pezull. Të martën e të mërkurën Hëna në prapavijë do t’ju krijojë vështirësi, sidomos në aspektin profesional, ndërsa të enjten dhe të premten do t’ju favorizojë. Ka rrezik që diçka të mos shkojë sipas parashikimeve.

Luani: Këtë javë pritet që të merrni lajme të mira. Të enjten më datë 23 qershor, planeti Venus do ta mbështetë shenjën tuaj. Do të nisë për ju një periudhë me shumë fat në dashuri dhe në fushat e tjera në përgjithësi. Mërkuri dhe Marsi në pozicion të favorshëm do t’ju dhurojnë mundësi të reja në aspektin profesional. E diela do të jetë dita më me fat e javës.

Virgjëresha: Ditën e enjte planeti Venus do të fillojë një transit të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju shkaktuar turbullira në jetën sentimentale. Edhe në sferën e punës do të hasni pengesa, për shkak të pozicionit të pafavorshëm të Mërkurit. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Peshorja: Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë vendosur në prapavijë për shenjën tuaj, duke ju bërë të ndiheni nervozë. Por ditën e enjte situata do të përmirësohet, sepse Venusi do të kthehet nga Peshorja, prandaj gjatë javëve në vazhdim do të përjetoni momente emocionuese në aspektin e ndjenjave. Ndërsa ndikimi negativ i Marsit do t’ju bëjë të ndiheni të lodhur.

Akrepi: Këtë javë do të ketë lajme të mira për ju. Duke filluar që nga dita e enjte, Venusin nuk do ta keni më kundërshtar. Vështirësitë që keni përjetuar së fundmi në sferën e ndjenjave do të daraviten pak nga pak dhe do të ndiheni më të qetë e të sigurt në vete. Hëna në prapavijë në datat 23, 24, dhe 25 qershor do t’ju krijojë vështirësi të mëtejshme.

Shigjetari: Gjatë muajit korrik situata do të bëhet më e ndërlikuar në sferën e ndjenjave, për shkak se Venusin do ta keni kundërshtar. Do të keni periudha krize, kur do ta vini në diskutim lidhjen me partnerin. Edhe në aspektin profesional do të hasni pengesa. E marta dhe e mërkura do të jenë ditët më me fat të javës, sepse Hënën do ta keni aleate.

Bricjapi: Kjo është një periudhë stresuese për të lindurit e kësaj shenje, pasi do t’ju duhet të përballeni me Marsin dhe Jupiterin në pozicion të pafavorshëm. Do të ndiheni të lodhur dhe disa përgjigje që prisni në lidhje me çështjet e punës do të vonojnë të vijnë ose nuk do të jenë ato që prisni. Ditët fatlume me Hënën në shenjë do të jenë e enjtja, e premtja dhe e shtuna, kurse ato më terse, e marta dhe e mërkura.

Ujori: Gjatë këtyre javëve të fundit nuk i keni pasur gjërat të lehta në aspektin e ndjenjave, por tani situata do të ndryshojë. Nga data 23 qershor e në vazhdim Venusi nuk do t’ju bëhet më pengesë, por do të jetë më aktiv se më parë në favorin tuaj, duke ju ndihmuar të zgjidhni çështjet e mbetura pezull me partnerin. Për beqarët parashikohen takime me njerëz të veçantë. Falë mbështetjes së Jupiterit dhe Mërkurit, do të merrni lajme të mira në sferën e punës.

Peshqit: Këtë javë, për fat të keq, Venusi do të kalojë në prapavijë, duke ju sjellë më shumë pengesa në jetën në çift dhe duke shkaktuar kriza. Edhe në punë diçka mund të mos shkojë sipas parashikimeve, për shkak të pozicionimit të pafavorshëm të Mërkurit. Për fat, Hëna aleate në shenjë ditën e hënë do të ndihmojë për t’jua ngritur moralin.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 ndryshim te papritur/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Sot lidhja e Henes me Uranin ju rreshket pak kemben dhe i vonon planet tuaja ne pergjithsi !Nje ndjenje corrientuese po ju gerryen shpirtin !

Demi

Sot ndodh nje ndryshim i papritur dhe ndjeheni sikur qetesia eshte prishur nje here e pergjithmone !

Binjaket

Sapo filluat mire diten e djeshme dhe sot dicka ju ngacmon nervat duke ju bere nervoz dhe keni ndjesine qe akoma nje e fshehte e juaja mund tju rrezikoj !

Gaforrja

Nje lajm i papritur ju kthen vemdndjen tek mundesia juaj per te ndryshuar nje situate ne dukje te ngaterruar keq !

Luani

Merruni sot me nje bisede delikate mbi nje ceshtje pune e cila megjithese nuk ishte stabel perseri ju jepte nje kenaqesi !

Virgjeresha

Sot mund te humbni rruges nje mbeshtetje e cila ju kishte dhene siguri Me kete ndryshim ndjeheni se do filloni nga e para nje rrugetim !

Peshorja

Nje femer e afert ju kujton se keni disa shpenzime shtese dhe se do beni nje ndryshim shtepie apo pronesie !

Akrepi

Jeni perseri perball ngjarjeve te reja dhe nje prurje te re njohjesh Spo mbaron cikli i njohjeve !Te tjeret behen shume te paqendrueshem !

Shigjetari

Nje pune e re dhe nje ndryshim nuk ju le te binji ne rutine Mjafton te mos ndjeheni ne mes te askundit

Bricjapi

Dashuria per ju duket mision i pamundur por nese filloni nje bashkejetese mos vini kushte !Mos beni ndryshime sot !

Ujori

Hena mbi Uranin tuaj ju fton te merreni me punen dhe nje ceshtje familjare Natyrisht nese ju ngelen me nerva !

Peshqit

Ska asgje te sigurt per ju qofte plan apo premtim Merrni me nend cfarre mund te ndodh mbi nje baze te paqendrueshme !

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Mos i anashkaloni gjërat. Tregoni gatishmëri për të diskutuar gjithçka në shtëpi. Nëse ndiheni të pasigurt për disa vendime të fundit, diskutojini ato me familjen. Një familjar nuk do të jetë i gatshëm të ndryshojë mendje. Vetëm mbani mend: ata nuk mund t`i lexojnë mendimet tuaja. Kështu që mos i mbani për vete.

Demi

Takimi juaj i parë me dikë që sapo e keni njohur, ju dha përshtypjen se keni pak, ose aspak të përbashkëta me njëri-tjetrin. Tani që po kaloni më shumë kohë së bashku, mund të habiteni se sa mirë po dukeni bashkë. Kjo thjesht tregon se sa gënjeshtare mund të jenë përshtypjet e para.

Binjakët

Edhe pse do të dëshironit t’i largoni disa angazhime nga rruga juaj, nuk doni t’i nxitoni. Në fakt, në disa raste mund të preferoni t’ju jepet më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse vërtet duhet të merrni një vendim të shpejtë, mund të mbështeteni në intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Një familjar apo koleg po ju mërzit. Ky nuk është një rast i vetëm. Përtacia e tyre ju ka mërzitur për një kohë të gjatë. Do të jetë një lehtësim kur të shikoni se tashmë po i merr seriozisht detyrat e veta.

Luani

Jeni të etur për të ecur përpara me një projekt të veçantë. Në të njëjtën kohë ju pranoni kufizimet tuaja dhe nuk do ta lejoni veten të jeni tepër të sigurt duke ditur se si kjo mund t’ju shkatërrojë shpresat dhe dëshirat. Ju po mësoni nga gabimet tuaja të së kaluarës. Përparimi i qëndrueshëm do t’ju bëjë të ndiheni më shumë sesa të kënaqur.

Virgjëresha

Kurioziteti dhe vendosmëria e të tjerëve mund të mos pakësohet, por tani do ta keni më të lehtë të ndërmerrni veprime evazive. Ju ndjeni se dikush në shtëpi ka diçka në mendjen e tij. Nxitini ata që t’i nxjerrin hapur ankesat e tyre. Ju nuk mund t’i ndihmoni ata nëse nuk flasin për këtë.

Peshorja

Të folurit dhe jo përbuzja është mënyra e vetme për të zgjidhur keqkuptimet në vendin e punës. Në çështjet e dashurisë dhe miqësisë ju keni filluar të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për disa kohë. Kjo do të ketë shumë të bëjë me planet që po bëni për pushimet e ardhshme.

Akrepi

Dikush në familje po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë dhe ju e dini që nuk jeni aq të paarsyeshëm sa po ju bëjnë të ndiheni. Mund të duket sikur ky njeri po del kastile kundër ideve tuaja vetëm e vetëm për oponencë.

Shigjetari

Një udhëtim i gjatë është një mundësi. Mezi prisni të takoheni me disa miq me të cilët ndani të njëjtin mendim. Ju madje mund të gjeni një mënyrë të shkëlqyer për të realizuar një hobi të përbashkët, ose për të mbledhur fonde për një bamirësi.

Bricjapi

Jeni të fokusuar në arritjen e rezultateve. Mos e humbisni humorin që mu karakterizon ndërkohë. Nëse po shpresoni t’i bëni përshtypje shefit tuaj, përballja me kërkesa të papritura, pa kërkuar udhëzime, do t`ju prishte punë.

Ujori

Imagjinata, origjinaliteti dhe vendosmëria është e juaja dhe mund t`i përdorni plotësisht. Mos u habisni kur të zbuloni se dëshira për t’u çliruar nga tradita është e fortë edhe pse dikush do të përpiqet të pengojë idetë tuaja jo të zakonshme.

Peshqit

Shëndeti juaj është i rëndësishëm dhe nuk duhet neglizhuar. Nëse jeni të përfshirë në ndonjë lloj sporti, do të jetë e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të trajtuar çdo sëmundje fizike. Nëse i injoroni ato dhe keni stres të vazhdueshëm në trupin tuaj, kjo do t’ju pengojë të vazhdoni përpara.

Continue Reading

Trending