Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i muajit Tetor/ Jorgo Pulla zbulon 4 shenjat që do bekohen me DASHURI

Published

on

Gaforrja

Nje muaj te mbare dhe sa me te begat ju urojme, Tetori është një muaj që ofrohet për “shlyerjen” e disa detyrimeve, veçanërisht nëse kanë të bëjnë me detyrimet familjare si dhe për “zgjidhjen” e disa çështjeve që lidhen me shtëpinë. Merkuri  do të lëvizë gjatë këtij muaji në një kurs retrograde në shenjën e Peshores, kështu që do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje komunikimit, takimeve dhe të gjitha këtyre punëve që mund të keni në orarin tuaj për të shmangur keqkuptimet. Nëse keni qenë më parë në biznes si  marketing të nje firme te huaj , tani është një kohë e mirë për te bere levizjen e duhur. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Peshores më 6/10 në lidhje me Marsin mund të jetë paksa e veshtire ne komonikim , veçanërisht nëse mendoni se ka gjëra që ju dëmtojnë emocionalisht. Në kombinim me punën dhe detyrimet, nuk përjashtohet që të të çojnë në debate beni pak kujdes!Kushtojini vëmendje skenarit të mësipërm pasi mund të krijojë konfrontime me të dashurit tuaj. Në datën 20/10 me Hënën e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Dash – Peshorja, disa çështje do të dalin në shesh të cilat kanë të bëjnë edhe me punën. Sjellja e një bashkëpunëtori mund t’ju befasojë në një mënyrë negative, pasi mund të vini re se ai po përpiqet të menaxhojë disa situata në një mënyrë ndryshe nga mendonit juve eshte mire qe ti sqaroni gjerat qysh ne fillim. Për fat të mirë, në të njëjtën ditë,Merkuri do të kthehet në rrugën e duhur, diçka që do të kontribuojë pozitivisht në komunikim, natyrisht, këtë do ta shihni më shumë pas disa ditësh. Hyrja e Diellit në shenjën e Akrepit më 23/10 dhe hyrja e Marsit në të njëjtën shenjë më 30/10 tregojnë se muaji tjetër do të ketë më shumë mundësi për ju,

Dashuria

Afërdita do të jetë në ditët e para të muajit në shenjën e Akrepit dhe do të krijojë një terren perfekt  për të kaluar kohë në marrëdhënien me partnerin tuaj, pasi do të ndjeni nevojën për të bërë gjëra për veten tuaj, kështu që duket se disa  surpriza do të kenë nderin e tyre! Nga 7/10 që Afërdita do të kalojë në shenjën e Shigjetarit, do t’ju ​​duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje çështjeve të jetës së përditshme, pasi nëse i lini për më vonë, duket se të dy do të vraponi për t’i kapur. Sidomos nëse keni marrë përsipër disa detyra te rendesishme , kushtojini vëmendje detajeve të tyre praktike, në mënyrë që të mos krijoni keqkuptime mes jush. Nëse jeni të lirë, Mërkuri retrograd mund t’ju ndihmojë të komunikoni me një person me të cilin keni pasur një romancë romantike në të kaluarën. Me Hënën e Plotë në 20/10 ju do të pregatiteni  për të marrë vendime në lidhje me zhvillimin e një lidhje romantike, e cila mund të krijojë shqetësime emocionale për ju. Në fund të muajit, do të fillojë një periudhë e cila do të ndihmojë çështjet veçanërisht romantike dhe nuk përjashtohet që të sjellë një njohje të re.

Luani

Nje muaj te mbare dhe sa me te begat ju urojme, Tetori është një muaj që do të ketë shumë mundësi për t’iu kushtuar kohë aktiviteteve që dëshironi, komunikimit efektiv me të dashurit tuaj por edhe çështjeve familjare , certifikimeve, seminareve, temave të studimit. Për shkak të Mërkurit do të lëvizë në mënyrë retrograde në shenjën e Peshores deri më 19/10, do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje lëvizjeve tuaja dhe detajeve praktike të takimeve, në mënyrë që të mos krijoni ndonjë konfuzion. Eshtë e mundur të takoni përsëri miqtë tuaj të vjetër dhe njerëz që keni parë për një kohë të gjatë. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Peshores më 6/10 – në një takim me Marsin – ju këshillon të jeni të kujdesshëm kur lëvizni dhe të mos lejoni që nxitimi të marrë frenat. Deri në Hënën e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Dashi – Peshorja më 20/10 ju do të shqetësoheni për disa çështje që vijnë nga e kaluara, si dhe disa shoqëri, farefisni apo miqësi që kanë mbetur pas në koh. Tani është koha e duhur për të zgjidhur disa nga keqkuptimet e së kaluarës me të dashurit tuaj. Më 20/10, kur Hëna e Plotë do të ndodhë, Merkuri  do të kthehet në kursin e duhur. Kjo tregon se tani fillon një periudhë gjatë së cilës do të keni një pamje më të mirë të marrëdhënieve me njerëzit pranë jush dhe mjedisin tuaj më të gjerë dhe është e mundur të kuptoni se në të kaluarën ka pasur disa rirregullime në këto marrëdhënie.

Dashuria

Prania e Afërditës në shenjën e Shigjetarit nga 7/10 do të ndryshojë klimën që mbizotëronte në punët tuaja romantike pasi do t’ju ​​bëjë të shihni përmes një perspektive pozitive çdo çështje që ju shqetëson në këtë kohë dhe ka të bëjë me një lidhje, një njohje apo një flirtim. Afërdita nga shenja e saj e re e zodiakut krijon perparesi dhe mbron jo vetëm në flirtet e reja, por edhe në një dashuri të re, nëse kjo është diçka që e lejon harta juaj personale. Nëse jeni të lirë, kombinimi i Afërditës në Shigjetar dhe Mërkurit retrograd në Peshore mund të risjellë një dashuri nga e kaluara! Sigurisht që do të ishte mirë të shikoni me kujdes faktet dhe të mos lejoni që ndjenjat dhe kujtimet e forta të së kaluarës të ndikojnë në vendimet e së tashmes. Nëse jeni në një lidhje gjatë kësaj periudhe, është e përshtatshme të sqaroni disa çështje me partnerin tuaj që mund të kenë krijuar distanca mes jush në periudhën e mëparshme. Nëse nuk ka çështje të tilla për t’u zgjidhur anashkaloni çështjet e së kaluarës, pasi këto mund të krijojnë një arsye shumë të mirë për polemika dhe mosmarrëveshje. Me praninë e Afërditës në shenjën e zjarrtë të Shigjetarit, do të ketë mundësi për të kontaktuar me miqtë tuaj, për t’u marrë me gjërat që ju mbushin me energji positive për të kaluar mirë!

Puna dhe Ekonomia

Këtë muaj duket se do të keni disa takime dhe diskutime me njerëz që janë në mjedisin tuaj profesional dhe nuk përjashtohet që gjatë këtyre diskutimeve të zgjidhen çështjet që kanë qenë në mendjen tuaj për një kohë të gjatë. Në mes të muajit mund të ketë disa çështje që do të krijojnë tensione në punë, kështu që nga 14 Tetor deri  në 20/10 do t’ju ​​duhet t’i kushtoni vëmendje informacionit që do të dëgjohet gjatë diskutimeve dhe sjelljeve që do të ndodhin.. Më 20/10, kur Merkuri të kthehet në kursin e duhur, një periudhë e mirë do të fillojë të zbatojë disa nga planet e diskutuara në ditët e mëparshme, dhe disa modifikime të tyre mund të jenë të nevojshme.

Peshorja

Nje muaj te mbare dhe sa me te begat ju urojme, Tetori është një muaj intensiv për ju pasi do të ketë disa ngjarje astrologjike në shenjën tuaj të zodiakut, gjë që tregon se do të jeni në qendër të zhvillimeve. Merkuri  lëviz prapa në shenjën tuaj të zodiakut dhe pret Marsin, gjë që tregon se bisedat mund të kenë disa tensione që nuk janë të njohura për ju. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut më 6/10 dhe takimi i saj me Marsin do të krijojë një atmosferë shpërthyese në fushën e marrëdhënieve personale . Mundohuni të mos i tërhiqni telat në çdo mosmarrëveshje që mund të lindë dhe mos lejoni që impulsi t’ju bëjë të thoni gjëra për të cilat pas një kohe do të pendoheni. Nga data 13 deri në 17/10 kendi qe formohet  midis Diellit, Marsit dhe Plutonit i cili është në shenjën e Bricjapit do të krijojë situata dhe sjellje shpërthyese, të cilat mund të provokoj  nervozizmin tuaj. Nga 20/10 me Hënën e Plotë që do të ndodhë në boshtin tuaj (Dashi – Peshorja) dhe kthimi i Mërkurit në drejtimin e duhur, do të fillojë një periudhë që do të jetë më e lehtë për të zgjidhur disa situata në lidhje me marrëdhëniet personale, profesionale dhe familjare. Hyrja e Diellit në shenjën e Akrepit më 23/10 tregon se në ditët e fundit të muajit do të jeni mjaft të shqetësuar me çështjet që lidhen me sektorin financiar dhe hyrja e Marsit në të njëjtën shenjë më 30/10 do të çojë ju për të ndërmarrë veprime në mënyrë që ti rregulloni disa prej tyre.

Dashuria

Kursi retrograde i Merkurit në shenjën tuaj të zodiakut për pjesën më të madhe të këtij muaji mund të krijojë rrethana të favorshme për të parë përsëri një person me të cilin keni “nje histori “. Një marrëdhënie ose një flirt i së kaluarës mund të nxirret përsëri në pah këtë herë me të dhëna të reja. Eshtë e mundur që ka disa gjëra që do t’ju ngatërrojnë dhe me kthimin e Mërkurit në rrjedhën e duhur gjatë dhjetë ditëve të fundit të muajit, do të jetë më e lehtë të keni një pamje më të qartë të një marrëdhënieje ose njohjeje që ju intereson dhe së fundi merrni vendimet tuaja. Deri atëherë, duket se gjithçka do të jetë ne rrugen e duhur . Nëse jeni të lirë me hyrjen e Afërditës në shenjën e Shigjetarit më 7/10, do të fillojë një periudhë që do të ketë mundësi për njohje që do të bëhen përmes njerëzve që janë pranë jush. Afërdita nga shenja e saj e re e zodiakut do t’ju afrojë me dikë me të cilin do të ndani idetë dhe perceptimet e përbashkëta. Nëse jeni në një lidhje për shkak të pranisë së Marsit dhe Mërkurit retrograd në shenjën tuaj të zodiakut mund të ketë disa momente tensioni, por mbani mend se do të keni një mënyrë për t’i kapërcyer ato dhe për të mos rënë në grackën e polemikave, të cilat mund krijoni një problem mes jush dhe partnerit tuaj.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet e biznesit duket se krijojnë stres këtë muaj, i cili do të intensifikohet nga disa vonesa dhe keqkuptime që mund të ndodhin. Bisedat me bashkëpunëtorët tuaj dhe njerëzit në mjedisin tuaj profesional kanë nevojë për më shumë vëmendje, në mënyrë që të mos krijoni një fushë polemikash nga e cila askush nuk do të fitojë. Ju mund të debatoni mjaft per disa ceshtje qe e drejta juaj triumfon  në mes të muajit, por nga 20/10 e tutje, kur Merkuri  është në rrugën e duhur, do të jetë më e lehtë për të zgjidhur çdo mosmarrëveshje në një nivel komunikimi dhe diplomatik, edhe nëse ka një të tillë.

Shigjetari

Nje muaj te mbare dhe sa me te begat ju urojme, Tetori është një muaj që do të jetë një stacion pushimi për ju, pasi kaluat një shtator të veshtire  përgatituni  për një Tetor  po aq të angazhuar per juve  . Prania e Mërkurit retrograd në shenjën e Peshores mund të sjellë disa keqkuptime mes jush dhe miqve tuaj, por ata me humor të mirë mund të zgjidhen pa krijuar probleme të mëtejshme. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Peshores më 6/10 dhe takimi i saj me Marsin në të njëjtën shenjë mund të krijojë një atmosferë shpërthyese gjatë një aktiviteti kolektiv, një takimi me miqtë ose të nxjerrë në shesh çështjet që i përkasin një grupi shoqeror ku beni pjes dhe juve . Shumë pikëpamje të ndryshme nuk do të ndihmojnë në marrjen e vendimeve prandaj duhet te prisni sapo te largohet mjegulla ,Më 20/10 me Hënën e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Dashi – Peshorja, Merkuri  do të kthehet në kursin e duhur, diçka që do t’ju ​​japë frymë në një nivel komunikues. Sigurisht, kjo Hënë e Plotë është shumë e vecante  pasi katrori që do të krijohet me Plutonin në Bricjap mund të nxjerrë në pah disa shqetësime ne anen personale , të cilat mund të fillojnë nga çështjet financiare dhe duket se përcaktojnë disponimin tuaj deri në fund të muajit. Për fat të mirë, kthimi i Mërkurit në rrugën e duhur do t’ju ndihmojë të ndërmerrni veprime dhe të zgjidhni disa çështje. Më 23/10 Dielli do të kalojë në shenjën e Akrepit dhe nga pozicioni i tij i ri përuron një periudhë gjatë së cilës ofrohet për rregullim financash dhe jo vetem.

Dashuria

Merkuri  mund të jetë ne retrograd dhe të krijojë probleme të vogla apo të mëdha në komunikim, por hyrja e Afërditës në shenjën tuaj më 7/10 do të sjellë një ajër rinovimi që do të krijojë një humor shumë të mirë në jetën tuaj personale. Nëse jeni në një lidhje, përdorni idetë që do të keni ne mendje  pasi ato do të krijojnë një atmosferë shumë të mirë mes jush dhe partnerit tuaj. Me Afërditën në shenjën tuaj të zodiakut, sharmi juaj do të fillojë të rritet në mënyrë të ndjeshme , diçka që nëse jeni të lirë do të funksionojë shumë mirë në favorin tuaj!Një romancë e re, një flirt ose një njohje që do të zhvillohet në një lidhje, janë disa nga skenarët e këtij muaji, i cili duket se ka shumë lëvizshmëri dhe njohje përmes njohjeve dhe miqve të ndërsjellë. Në rast se bëni një njohje që do të tërheqë interesin tuaj dhe ka disa konfuzione komunikimi mos nxitoni të nxirrni përfundime dhe të merrni vendime te paqarta  në to, pasi nga 20/10 kur Merkuri  do të kthehet në rrrugen  e duhur do të jetë më e lehtë për ju që të keni një imazh i qartë – dhe pa keqkuptime – te  dikujt që ju intereson.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet e punës do të jenë në fokusin e interesit tuaj këtë muaj, pasi duket se do të investoni më shumë kohë dhe vëmendje në atë që ju bën të ndiheni mire dhe te plotesuar ! Sidoqoftë, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje disa çështjeve që lidhen me punën dhe do ta bëjnë pamjen e tyre mjaft terheqese nga te tjeret . Ajo që duhet të mbani mend është se sa më shumë njerëz të përfshirë në një çështje profesionale, aq më shumë duhet t’i kushtoni vëmendje komunikimit dhe diskutimeve mes jush, në mënyrë që të mos krijoni keqkuptime. Pas datës 20/10, do të fillojë një periudhë e cila do të jetë aq e kërkuar në aspektin e komunikimit dhe do të ndihmojë në zgjidhjen e çështjeve në të cilat ka pasur vonesa në periudhën e mëparshme.

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Trending