Connect with us

Horoskopi

Ditë jo e mirë për këtë shenjë, paralajmëron Russell Grant: Mund të pësoni zhgënjim në një marrëdhënie

Published

on

Dashi

Idealet romantike përplasen me realitetin kur më në fund takoheni me dikë që keni takuar në internet. Tani që jeni takuar ballë përballë nuk është njësoj. Kishit menduar se së bashku bënit një çift të shkëlqyer, por nuk ka asnjë kimi mes jush. Është zhgënjyese, por nuk është fundi i botës.

Demi

Jeni duke bërë përparim me një detyrë të rëndësishme. Një koleg do të pranojë se po mëson shumë nga ju. Planet që po bëni me miqtë do t`ju injektojnë një shpërthim shtesë energjie. Kjo do t’i japë jetës suaj shoqërore nxitjen për të cilën kishit nevojë.

Binjakët

Përzierja në hallet e një miku ose fqinji mund të pengojë lirinë tuaj. Sapo të tregoni interes, ata do të presin që ju t`i zgjidhni. Mendohuni mirë para se të merrni përsipër ndonjë gjë që mund të kërkojë kohë. Sado të doni t`i ndihmoni të tjerët, nuk mund të bëni gjithçka për ta.

Gaforrja

Flisni me familjen për çështjet e shtëpisë. Ju dëshironi të krijoni rutina të reja sa më shpejt të jetë e mundur. Mund të keni pritur kundërshtime por do të befasoheni kur të merrni përgjigje entuziaste. Nëse keni marrë një vendim të gabuar, pranojeni. Keni të drejtë të tërhiqeni nga një angazhim, nëse nuk funksionon për ju.

Luani

Dikush që do takoni do të ketë të gjitha cilësitë që keni kërkuar tek një partner. Kjo ju entuziazmon dhe parashikoni që së bashku të keni një të ardhme të lumtur. Mos u tërhiqni nga intensiteti i emocioneve tuaja. Jepini vetes kohë për të zhvilluar këtë marrëdhënie. A jeni në një partneritet romantik? Një kënaqësi e veçantë do vijë së shpejti.

Virgjëresha

Propozimet e reja sjellin pabarazi të reja. Disa njerëz janë bujarë, disa më dorështrënguar. Disa janë optimistë, disa pesimistë dhe e gjithë kjo duhet të merret parasysh gjatë bërjes së rregullave të reja. Nëse keni të bëni me një grup të vogël do të jetë më e lehtë por në ekipe më të mëdha, do të ketë sfida njëra pas tjetrës.

Peshorja

Mund të pësoni një zhgënjim në një marrëdhënie. Dëshira juaj për shoqëri e për të mos qenë vetëm mund t’ju bëjë të mendoni se ju dhe një partner i ri përputheni shumë. Jepini kohë vetes ëpr të qenë të sigurt në atë që mendoni.

Akrepi

Ju nuk do ta dini kurrë nëse një ide do të funksionojë nëse nuk e provoni. Injoroni miqtë që po ju tregojnë se ndryshimet që do të bëni janë një marrëzi. Ju nuk mund të quheni të çmendur vetëm sepse do të provoni diçka të re dhe ndryshe. Shkoni përpara dhe argëtohuni.

Shigjetari

Një partner i kujdesshëm është nervoz kur përfshihet në planet tuaja aventuriere. Dashuria juaj për të ndërmarrë rreziqe mund të duket e frikshme për njerëzit që janë të kujdesshëm dhe metodikë. Ka diçka që vërtet dëshironi ta bëni dhe asgjë nuk do t’ju ndalojë.

Bricjapi

Ju kurrë nuk e keni parë veten si gjykues. Mund të habiteni nga sa gabim keni qenë në lidhje me dikë. Përshtypjet tuaja të para ju kanë çuar drejt një supozimi të gabuar. Tani që e dini këtë gabim do mendoheni mirë.

Ujori

Të gjitha shenjat sugjerojnë që një mik i ngushtë do t`ju thyejë zemrën. Do ta shihni se si një marrëdhënie do të përfundojë. E keni ditur gjithmonë që ky njeri nuk pranon këshilla. Është jeta e tij dhe nuk mund të bëni shumë për t’i shpëtuar nga zhgënjimit në të ardhmen.

Peshqit

Jeni lodhur nga kufizimet dhe uroni që të keni lirinë për të bërë atë që keni dashur. Ka shumë të tjerë në të njëjtën varkë. Partneri dhe familja juaj nuk do të jenë të lumtur nëse bëni ndryshime vetëm sepse keni nevojë për diçka ndryshe, veçanërisht nëse kjo u shkakton atyre ndonjë shqetësim.

Horoskopi

Hena roze e muajit Qershor do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kene 1 kthese te madhe

Published

on

Secili prej nesh kërkon të dijë një fjalë të mirë apo një parashikim me fjalë të ëmbla për fatin e tij. Fati është i ndrýshëm për të gjithë ne dhe jo më kòt ne shikojmë që disa njerëz janë të bekuar për të pásùr fat në pásùri dhe disa të tjerë gëzojnë një shëndet të pápárë.

Në të njëjtën kohë shumë femra ose meshkuj fati i mb.ështet në dashuri ku ata jetojnë si në përralla të mbus.hura me emocione romantike. Por, çfarë mùnd të rezervojë fati në lidhje me parashikimin që vjen nga shenja juaj? Këtë do ta tregojmë në testin e sotëm.

Janë tri shenja fati të cilave u është vendosur nga një mesazh për secilën. Ju duhet të tregoheni shumë të vëmendshëm tek ato shenja dhe në fùnd të bëni një zgjedhje. Ajo zgjedhje do t’ju japë një mesazh. Pra, është çdo gjë e qartë dhe e thjeshtë, a e bëtë zgjedhjen tuaj?

Nga 14 e 21 qershori, Gáforja dhe Peshqít jane dy shenjat me bòmbè ne çdo fushe te jetes. Mesazhi qe ju sjèllin yjet: Ju shumë shpejt do të bekoheni me shumë fat dhe lumturi në jetën tuaj.

Është koha që të lësh prapa krahëve të shkuarën dhe mos jeto me vùájtjet që të krijoi ajo e shkuar që tashmë nuk ka më rëndësi për ju. Nëse do të mendoni ende për të shkuarën, do të sèmùreni veten tuaj. Nuk duhet të dèbátoni me askënd dhe rrini lárg shèrrève pasi edhe nëse ju krijohen, ju kthejini shpinën.

Për këtë arsye, po ndálòve së debátuari me njerëzit, fati do t’ju hapë derën për shumë lumturi në jetën tuaj dhe në këtë mënyrë ju do të pèrjètoni një të ardhme të lumtur, të begatë dhe të shëndetshme pranë njerëzve tuaj të zèmrès.

Lùmturohuni sepse Vírgjèresha dhe Brícjápit do ti shtòhet rròga. Mesazhi i fátit te tyre: Një dritë jeshile po vjen në jetën tuaj dhe ajo nënkupton bòllëk, pásùri dhe mirëqenie. Ju nuk jeni një person me një shpirt materialist dhe gjithnjë e kërkoni ta jetoni jetën sa më të thjeshtë, por këtë radhë fati ka vendosur t’ju dhurojë pak “dritë jeshile”.

Si mùnd t’i shihni shenjat e fatit? Në punën tuaj javës tjetër do të merrni një lajm të madh që do t’ju thotë se ju jeni vlerësuar aq shumë sa që një rritje në rrògë do të ishte e mjáftueshme për ju.

Edhe nëse keni një biznes, ai do të marrë një vrùll ekonomik që ju nuk e kishit menduar kurrë, ndáj dhe shijojeni këtë periudhë. Por, mos hárròni: Nëse fati po ju mbështet tek financat, ju duhet të bëni me çdo kùsht një mirësi, një dhurim, apo një akt të mirë që do të lërë gjurmë në jetën tuaj.

Do te jène ne thèsín e mrekullive dhe Demi me Bínjáket, dhe Mesazhi i fátit te tyre eshte: Krahët e engjëjve do të hapen dhe do t’ju përqafojnë pasi për ju po vijnë ditë të mira dhe të begata. Ky është një lajm fantastik për të gjithë ata që mendojnë se kjo periudhë po u sjell shumë vùájtje dhe strès mèndor.

Nëse shèrri ka hyrë në familjen tuaj, nëse mendoni se bashkëshorti/bashkëshortja apo i dashuri/e dashura nuk ju dhuron më ndjenjat e mëparshme, atëherë ju duhet me çdo kùsht që atyre t’u bëni një surprizë dhe t’i lini të kuptojnë se ju jeni personi që jep jetën për ta.

Engjëjt të kanë bekuar dhe fati po ta mbush zèmrèn me shumë dashuri, ndáj s’do të jetë aspak e vèshtírë për ty të dhurosh dashuri. Engjëjt do të të përqafojmë me shumë mirësi dhe juve do t’ju lárgòhen të gjitha tèrsèt dhe të gjitha mágjítë e zèza dhe rruga drejt të ardhmes tuaj të ndritur do të shtrohet me petalet e dashurisë dhe mirësisë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te filloni 1 jete te re jashte vendit/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Sot do ndjeni nje debulese trupore per shak te pergjegjesive dhe puneve qe ju duken pa mbarim !

Demi

Sot duhet te beni levizje shume te kujdesshme be ceshtjet ekonomike Nuk eshte momenti te riskoni !

Binjaket

St keni ndikim nga zhgenjimet dhe vetzhgenjimet sidomos nese keni lindur ne keto dite !Dikush qe reklamon fame ju zhgenjen !

Gaforrja

Hena ne Bricjap ju ngre dallget e interesit ndaj te tjereve !Do keni nervozizem keshtu kujdes !

Luani

Ceshtje te punes dhe shendetit mund te veshtiresohen sot !Po shmanget gabimet mund te arrini shume gjera !

Virgjeresha

Nje pune ne udhetim do kete shume pengesa dhe lodhje Ne ceshtjet personale shkelqeni !

Peshorja

Edhe nese sot do hasni ne pengesa , kjo do ndodh qe te mbroheni me shume nga te kqijat qe mund te ndodhnin !

Akrepi

Mund te keni debate ne ceshtje familjare dhe mendime te kunderta !Ne ceshtje interesash ka probleme !

Shigjetari

Mos u nxitoni te beni levizje ne ceshtje ekonomike !Ne jeten erotike mund te kete nje klime ngaterrestare !

Bricjapi

Hena ne shenjen tuaj sot do ju bej hiperbolikisht shume te ndjeshem dhe emocional !Kjo do ju bej shenjeser te lehte !

Ujori

Sot eshte e detyrueshme te merrni kohe per veten tuaj dhe te mos vraponi pas puneve te te tjereve !

Peshqit

Ca qellime tuajat do duan me shume pune dhe mund qe te realizohen ne diten e sotme Nje ceshtje pune me shtetin keqesohet !

Continue Reading

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Trending