Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 27 Shtator-3 Tetor i detajuar/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe i nis Tetori mbare

Published

on

Java fillon shumë pozitivisht për marrëdhëniet personale, pasi më 28 shtator, trekëndëshi i Afërditës në Luan me Marsin e kundërt në Dash, heq pasionin dhe sensualitetin në jetën tonë personale. Sidomos, shenjat e zjarrit (Dashi, Luani, Shigjetari) dhe ajrit (Binjakët, Peshorja, Ujori) të lindur në dekadën e 3-të do të favorizohen veçanërisht në çështjet sentimentale të tyre.

Nevojat dhe dëshirat harmonizohen në një shkallë absolute dhe krijojnë kushtet për momente unike me partnerin tonë ose njohje të mundshme të reja që mund të lindin. Ne kemi mundësinë të mbyllim situatat e së kaluarës në një mënyrë ideale dhe të ndihemi më mirë në ndjenjat tona.

Më 29 shtator, katrori i Marsit të kundërt në Dash me Saturnin e palëvizshëm në Bricjap mund të krijojë tension dhe probleme në ndjekjet profesionale dhe dëshirat personale. Ne ndjejmë fort kufizimin e të tjerëve dhe pengesat e mundshme mund të lindin në zgjedhjet e karrierës që na interesojnë. Eshtë e nevojshme të eliminoni çdo emocion pesimist. Le t’i japim vetes mundësinë për të identifikuar se cilat pjesë të qëllimeve tona kanë nevojë për ndryshim, në mënyrë që ato të arrihen më lehtë. Shenjat të dekadës së 3-të së Dashit, Gaforres, Peshores, Bricjapit preken kryesisht.

Më 2 tetor, Hëna e Plotë në boshtin Peshorja – Dashi nxjerr në sipërfaqe plagët e personalitetit tonë që mund të ndikojnë ndjeshëm në marrëdhëniet dhe bashkëpunimet. Eshtë koha të përballemi me “thembrën e Akilit”, pasi mund të na çojë në zhvillime të pakëndshme në jetën tonë personale dhe në bashkëpunimet tona. Ne gjithashtu duhet të jemi të kujdesshëm në çështjet profesionale, pasi vështirësitë që do të hasim mund të na irritojnë. Rivalitetet dhe polemikat që do të krijohen nuk do të na ndihmojnë t’i afrohemi ambicieve tona. Në vend të kësaj, ata do të na largojnë më larg nga ato që duam të arrijmë. Përfaqësuesit e dhjetë ditëve të para të shenjave si Dashi, Gaforrja, Peshorja, Bricjapi duhet të jenë të kujdesshëm në çështjet personale, familjare dhe profesionale.

Më 2 tetor, pak para mesnatës, Afërdita i kalon Virgjëreshës, një pozicion që nuk i shkon për shtat asaj. Me fjalë të tjera, ajo kalon në një pozicion në rënie dhe na shtyn të përqendrohemi në detaje dhe të ankohemi për gjëra të vogla, duke lodhur ata që na rrethojnë. Ne duhet të shmangim kritikat dhe zhgënjimet që do të luajnë një rol negativ në nivelin personal. Kjo ngjarje astrologjike është ideale që ne të merremi me trupin dhe shëndetin tonë në përgjithësi, duke u kujdesur që të stimulojmë energjinë tonë në çdo mënyrë. Për të qenë të informuar, mos harroni të lexoni parashikimet tona ditore çdo ditë. Javë të mbarë miq të dashur!

Dashi

Dashë të dashur, një javë tjetër në të cilën ju duhet t’i kushtoni vëmendje çështjeve profesionale pasi këndet disharmonike të Marsit, i cili është i kundërt në shenjën tuaj të zodiakut me yjësinë në Bricjap, janë ende në fuqi. Shmangni vendimet impulsive dhe reagimet që mund t’ju ekspozojnë në punën tuaj. Më 2/10 Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin tuaj (Dashi-Peshorja) sjell në plan të parë disa ankesa që mund të keni në marrëdhëniet profesionale ose personale. Kjo Hënë e Plotë do t’ju japë mundësinë – meqë do t’i gërmojë ata – t’i rregulloni ato një herë e përgjithmonë.

Dashuria: Këtë javë ka një kënd veçanërisht pozitiv për sektorin romantik pasi Afërdita në Luan formon një trekëndësh me Marsin e kundërt në shenjën tuaj të zodiakut. Nëse tashmë jeni në një lidhje është një mundësi e mirë për të kursyer pak kohë për të dy dhe për t’i kushtuar vëmendje marrëdhënies tuaj. Nëse jeni i lirë, është e mundur të takoni një person i cili do t’ju krijojë përshtypjet më të mira. Nëse dëshironi të rilidheni me një person nga e kaluara, tani janë ditët për ta bërë atë. Hyrja e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës më 3/10 e kthen vëmendjen tuaj në jetën e përditshme me personin që keni zgjedhur.

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë çështjeve profesionale pasi duket se ditët në punë mund të jenë stresuese. Arsyeja kryesore për këtë do të jenë mendimet e ndryshme që mund të dëgjohen dhe duket se ato do t’ju detunojnë. Mundohuni të mbani disponimin tuaj të mirë dhe mos lejoni që disponimi që do të kenë disa, për t’ju irrituar. Mos harroni se katrori i Marsit të kundërt që është në shenjën tuaj me Saturnin në Bricjap është akoma në fuqi dhe mund të shkaktojë disa pengesa në ndjekjet tuaja profesionale.

Demi

Demë, këtë javë duket se do të keni ende disa çështje që shqetësojnë çështje të së kaluarës dhe nuk përjashtohet që ato t’ju shqetësojnë. Sa më shumë ditë të javës të kalojnë, aq më shumë do të gjeni disponimin tuaj të mirë dhe kontaktet me njerëz të veçantë në mjedisin tuaj do t’ju ndihmojnë. Hëna e plotë që do të zhvillohet në boshtin Dash – Peshore më 2/10 mund të sjellë disa të ndrydhura në plan të parë. Hyrja e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës një ditë pas 3/10, tregon se fillon një periudhë shumë e mirë për ju, gjatë së cilës do të përqendroheni në jetën tuaj personale dhe çështjet tuaja emocionale dhe disa njohje të reja do të kontribuojnë për këtë!

Dashuria: Një kënd i favorshëm do të jetë në fuqi këtë javë pasi Afërdita në shenjën e Luanit deri në 2/10 do të formojë një trekëndësh me Marsin e kundërt në Dash. Ky kënd mund të “zgjojë” një histori romantike të së kaluarës dhe është e mundur të sillni një datë të fshehtë. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, mos harroni se zhvillimi i mirë i kësaj marrëdhënie do të varet kryesisht nga fakti nëse dhe në çfarë mase janë zgjidhur disa çështje të së kaluarës. Nga 3/10 me hyrjen e Afërditës në Virgjëreshë, fillon një periudhë shumë e mirë për çështjet tuaja romantike, pavarësisht nëse jeni të lirë apo jeni tashmë në një lidhje.

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë është e mundur që të lindin disa detyrime të përditshme të cilat do të ndryshojnë orarin tuaj ose mund t’ju detyrojnë të kaloni kohë për çështje që nuk i keni pasur në mendje. Ajo që mund të krijojë probleme në detyrimet tuaja profesionale është mungesa e përqendrimit që do të bëjë pamjen e saj këto ditë dhe do të ndikojë tek ju. Për këtë arsye duhet të jeni mjaft i përqendruar të paktën kur vendosni detyrime të rëndësishme.

Binjakët

Ju Binjakët këtë javë do të filloni të merreni me çështje që janë mbyllur teorikisht, por brenda jush nuk jeni zgjidhur. Ju jeni në portë për një pastrim të mirë sidomos për njerëzit që janë në mjedisin tuaj miqësor. Katrori i Marsit në Dash dhe Saturni tek Bricjapi është ende në fuqi, kështu që duhet të jeni shumë të kujdesshëm me veprimet që bëni për çështje të së kaluarës. Më 2/10 Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Dashi-Peshorja mund të sjellë ankesa nga miqtë tuaj apo edhe nga partneri juaj në plan të parë.

Dashuria: Trekëndëshi i Afërditës që ndodhet në Luan me Marsin e kundërt të vendosur në Dash favorizon çdo përpjekje që ka të bëjë me fushën romantike dhe nuk përjashtohet që ai të ngrohë atmosferën mes jush dhe një personi që ishte larguar. Nëse tashmë jeni në një marrëdhënie, përpiquni të ktheni kokën pas dhe të mbani mend gjërat që keni bërë me partnerin tuaj dhe tani keni një kohë të gjatë për t’u marrë me ta. Nëse përfshini diçka krijuese që ju intereson të dyve në jetën tuaj të përditshme, do të jetë shumë e dobishme për ju. Hyrja e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës në 3/10 mund të krijojë një romancë të re të qetë larg nga “dritat”.

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë ka të ngjarë që do të lindin disa çështje profesionale, të cilat do të ndodhin për shkak të komunikimit të dobët dhe do t’ju duhet t’i bazoni ato në mënyrë që ato të mos bëhen të mëdha. Nëse punoni në një grup njerëzish duhet të jeni më të kujdesshëm, pasi duket se çështjet me të cilat do të merren shumë njerëz në të njëjtën kohë, kanë një shkallë më të lartë vështirësie.

Gaforrja

Ju Gaforre këtë javë do ta kapni veten duke menduar më shumë për çështje që shqetësojnë partnerët tuaj se sa çështje që ju shqetësojnë. Katrori i Marsit të klundërt në Dash dhe Saturni në Bricjap është në fuqi dhe ju thotë që t’i kushtoni vëmendje të madhe barrierave të komunikimit dhe njerëzve që duket se janë në gjendje të krijojnë pengesa në aspiratat tuaja profesionale. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Dashi – Peshorja në 2/10 mund t’ju çojë në vlerësime rreth mënyrës se si keni trajtuar disa çështje profesionale.

Dashuria: Një kënd i favorshëm zhvillohet këtë javë ndërsa Afërdita në shenjën e Luanit formon një trekëndësh me Marsin e kundërt në Dash, duke sjellë përsëri në pah një romancë romantike që mund të ketë ekzistuar në mjedisin tuaj profesional në të kaluarën. Të Dielën 3/10 Afërdita do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës dhe nëse jeni i lirë premton njohje të reja përmes njerëzve të afërt me ju. Nëse jeni përsëri në një marrëdhënie, komunikimi i duhur dhe adekuat midis jush do t’ju ndihmojë të shmangni mosmarrëveshjet, tensionet dhe probleme të tilla.

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë duhet t’u kushtoni më shumë vëmendje njerëzve që përbëjnë mjedisin tuaj profesional siç janë bashkëpunëtorët tuaj, pasi midis jush mund të ketë disa mosmarrëveshje. Eshtë e mundur të ndieni se të tjerët janë mjaft kritikë ndaj jush ose se nuk mund t’ju kuptojnë, diçka që do të krijojë distanca. Mundohuni të përqendroheni në detyrimet tuaja profesionale sikur të përqendroheni tek të tjerët, me siguri disa prej tyre do të jenë në pritje dhe performanca juaj në punë do të ndikohet.

Luani

Për Luanët, këtë javë duket se do të ketë disa çështje që lidhen me sektorin e punës dhe jetën e përditshme që do të tërheqin vëmendjen tuaj. Katrori i Marsit në Dash dhe Saturni në Bricjap është ende në fuqi dhe kjo tregon se lodhja për shkak të kërkesave të rritura ditore është një skenar i mundshëm i ditës. Më 2/10 Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Dashi- Peshorja mund të rikthejë në mendjen tuaj disa plane që lidhen me një seminar, një çertifikim dhe madje edhe një program studimi, të cilat ekzistonin si një mendim, por ju i lani ato pas.

Dashuria: Kjo është një javë shumë pozitive për ju pasi trekëndëshi i Afërditës në shenjën tuaj me Marsin të kundërt në shenjën e Dashit, do të ndihmojë qasje të reja romantike dhe ndoshta të krijoni një dashuri të re! Nëse dëshironi të afroheni me një person i cili ka qenë diçka në të kaluarën, këto ditë janë shumë të dobishme për planet tuaja. Nëse jeni përsëri në një lidhje, momentet me partnerin do të jenë të këndshme dhe konstruktive. Më 3/10 Afërdita hyn në shenjën e Virgjëreshës dhe klima në fushën romantike ndryshon në mënyrë drastike, pasi do të përqendroheni më shumë në çështjet praktike të një marrëdhënieje.

Puna dhe Ekonomia: Përgjegjësitë e rritura të punës tregojnë se këtë javë duhet të bëni një plan dhe të përqendroheni në të, përndryshe do të jetë shumë e lehtë të dilni jashtë orarit. Këndi jo-harmonik midis Marsit dhe Saturnit tregon se do të ketë lodhje dhe përpjekje për të kryer disa detyrime profesionale. Sidoqoftë, nga fundi i javës, duket se do të gjeni një mënyrë për të zgjidhur çdo çështje biznesi që keni në pritje, pasi nuk ju nevojitet ndonjë përpjekje, por vetëm veprimet e duhura.

Virgjëresha

Virgjëresha ime këtë javë do të përqendrohesh më shumë në disa mendime që po bën që mund të të shqetësojnë ose të kthejnë në situatat e kaluara. Katrori i Marsit në shenjën e Dashit dhe Saturnit në Bricjap është akoma në fuqi, duke përforcuar gjithçka që ju shqetëson. Hëna e plotë që do të zhvillohet në 2/10 në boshtin Dashi-Peshorja ju thotë të përqendroheni në çështjet që lidhen me sektorin financiar pasi ato do të duhet të zgjidhen menjëherë. Të Dielën 3/10 gjendja juaj shpirtërore do të ndryshojë për mirë ndërsa Afërdita hyn në shenjën tuaj të zodiakut!

Dashuria: Trekëndëshi i Afërditës në Luan me Marsin e kundërt në Dash krijon ditë dhe net me pasion dhe ka shumë të ngjarë të ketë lidhje me një person nga e kaluara. Nëse tashmë jeni në një lidhje patjetër që do të gjeni një mënyrë për t’u afruar me partnerin tuaj këto ditë, fjalë për fjalë dhe në mënyrë figurative. Të Dielën, me hyrjen e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut, fillon një periudhë e re e cila do të ketë mundësi për të bërë njohje të reja nëse jeni të lirë, por edhe për suksese romantike! Nëse tashmë jeni në një lidhje është e mundur të merrni vendime që do të përcaktojnë të ardhmen e saj.

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë ka të ngjarë të ndjeni një lodhje të pashpjegueshme e cila do të ndikojë edhe në detyrimet tuaja profesionale, pasi do të zvogëlojë gatishmërinë tuaj për t’u marrë me to. Katrori i Marsit me Saturnin krijon shqetësime të cilat mund të mos bazohen në të dhëna realiste dhe mund të jenë rezultat i një rrethi vicioz mendimesh negative. Nëse arrini të kufizoni mendimet e lidhura me punën që ju stresojnë, atëherë do të jeni në gjendje të zgjidhni çështjet e biznesit në mënyrën më të mirë dhe veçanërisht me një gjendje shpirtërore shumë të mirë.

Peshorja

Peshore të dashura këtë javë duket se do të kontaktoni me njerëz që do të kenë kërkesa të veçanta ndaj jush duke rezultuar në një atmosferë të çuditshme mes jush. Kjo klimë do të përmirësohet nga katrori i Marsit i vendosur në Dash me Saturnin në Bricjap, pasi ky kënd është ende në fuqi dhe intensifikon distancat me të tjerët fjalë për fjalë dhe në mënyrë figurative. Hëna e Plotë që do të ndodhë në boshtin tuaj (Dashi-Peshorja) më 2/10, ju tregon se tani është koha e duhur për të parë marrëdhëniet personale dhe profesionale dhe për të marrë përgjegjësi për to, pasi është mënyra e vetme për të evoluar dhe fitojnë themele edhe më të forta.

Dashuria: Trekëndëshi i Afërditës në shenjën e Luanit me Marsin në prapavijë në shenjën e Dashit krijon kushte të favorshme për qasjet romantike të personave të së kaluarës. Një person në mjedisin tuaj miqësor ka të ngjarë të luajë një rol të veçantë në to. Nëse jeni tashmë në një lidhje, kaloni kohë në aktivitete me partnerin tuaj dhe mos e lini marrëdhënien tuaj në autopilot. Më 3/10 Afërdita kalon në shenjën e Virgjëreshës dhe krijon një realitet të ri në jetën tuaj personale dhe çështjet që e shqetësojnë, pasi që tani e tutje ata do të kalojnë përmes një lupë!

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë ka disa mosmarrëveshje që mund të dëgjohen në sektorin profesional dhe katrori i Mars-Saturn ka të ngjarë të krijojë disa polemika dhe më pas distanca me të tjerët. Do të ishte mirë të shtyni lëvizjet e rëndësishme të biznesit këto ditë dhe nëse kjo nuk është e mundur, përpiquni të përqendroheni në to kur t’i rregulloni ato. Atmosfera në punë mund të jetë e çuditshme në këtë kohë, por dijeni që kjo është e përkohshme.

Akrepi

Ju Akrepat këtë javë duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje çështjeve që janë të rëndësishme dhe të rëndësishme për jetën tuaj të përditshme, veçanërisht nëse këto çështje kanë të bëjnë me të tjerët përveç jush. Kontakti me njerëzit përreth jush do të krijojë momente të këndshme, por në disa raste mund të krijojë polemika të forta. Ju nuk duhet të harroni se katrori i Marsit i cili është në vijë të kundërt në shenjën e Dashit me Saturnin në Bricjap është akoma në fuqi duke sjellë në plan të parë mendime, ide dhe pikëpamje të ndryshme. Më 2/10 Hëna e Plotë që do të ndodhë në boshtin Dashi-Peshorja kërkon që ju të bëni një introspeksion, në mënyrë që të kuptoni se çfarë ju mban rob të situatave dhe emocioneve specifike.

Dashuria: Fusha romantike duket se po zhvillohet pozitivisht këtë javë pasi trekëndëshi midis Afërditës në shenjën e Luanit dhe Marsit të kundërt në shenjën e Dashit krijon terren pjellor për rilidhjet. Nëse tashmë jeni në një lidhje dhe ka pasur probleme që kanë krijuar një distancë midis jush dhe partnerit tuaj, ia vlen të përpiqeni t’i zgjidhni këto javë, pasi duket se do të keni sukses. Nga 3/10 kur Afërdita hyn në shenjën e Virgjëreshës fillon një periudhë gjatë së cilës njerëzit përreth jush do të luajnë një rol të madh në arritjen dhe zhvillimin e njohjeve të reja.

Puna dhe Ekonomia: Puna mund të mos jetë me interes për ju këtë javë dhe është e mundur të vendosni më shumë nga detyrimet e tij profesionale në autopilot. Kushtojini vëmendje të veçantë detyrimeve që keni dhe kanë të bëjnë me çështje të së kaluarës pasi mund të ketë një vështirësi shtesë. Këndi jo-harmonik midis Marsit dhe Saturnit nuk është i dobishëm për energjinë tuaj, prandaj duhet të zgjidhni me mençuri aktivitetet në të cilat dëshironi të kaloni kohë, në mënyrë që të mos humbni energjinë tuaj majtas dhe djathtas.

Shigjetari

Shigjetari këtë javë duket se është në një garë rrugore në mënyrë që të jetë në gjendje të zgjidhë disa çështje që shqetësojnë përveç jetës së përditshme dhe detyrimeve financiare. Faturat, të ardhurat dhe shpenzimet do të jenë në mendjen tuaj për disa orë në ditë dhe shpesh do të jenë baza për asgjësimin tuaj. Katrori i Marsit i cili është në vijë të kundërt në shenjën e Dashit me Saturnin në Bricjap është akoma në fuqi dhe kjo tregon se duhet të jeni shumë të kursyer me shpenzimet tuaja. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në boshtin Dashi – Peshorja më 2/10 mund të mbyllë disa histori romantike që nuk dhanë shembuj të qartë në të kaluarën për të filluar të reja!

Dashuria: Këtë javë ka një aspekt të favorshëm që mund të sjellë lajme të mira në jetën tuaj personale veçanërisht nëse keni lindur në dhjetë ditët e treta të shenjës tuaj të zodiakut, atë të Afërditës që është në shenjën e Luanit me Marsin e kundërt në shenjën e tij. Dashi Ky aspekt tregon takime – qoftë edhe rastësore – me njerëz që i njihni, por tani duket se një romancë romantike mund të krijohet mes jush! Nga 3/10 që Afërdita do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës, fillon një periudhë që do t’ju çojë në vendime që kanë të bëjnë me angazhime emocionale dhe shoqërore!

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë çështjeve profesionale pasi duket se ato nuk do të jenë përparësia juaj dhe kjo do të rrisë rrezikun e veprimeve të gabuara në to. Katrori i Marsit të kundërt me Saturnin tregon se doni të bëni disa gjëra por nuk ju jepet mundësia, prandaj duhet të jeni të durueshëm, sepse mund të mos jetë koha e duhur. Nga e diela 3/10 kur Afërdita do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës, do të ketë ndryshime në fushën profesionale, të cilat duket se janë në favorin tuaj. Eshtë e mundur të keni një propozim të ri për një bashkëpunim profesional.

Bricjapi

Bricjapi këtë javë duket se po përqendrohet në çështje që lidhen me shtëpinë tuaj kështu që nuk është e lehtë të merreni me ndonjë gjë tjetër. Katrori i Marsit të kundërt në Dash dhe Saturn në shenjën tuaj të zodiakut është i vlefshëm dhe ju thotë të keni kujdes me ato që thoni, pasi fjalët kaustike do të dëmtojnë të dashurit tuaj. Hëna e plotë që do të zhvillohet në boshtin Dashi – Peshorja më 2/10 do t’ju shtyjë të merrni vendime që kanë të bëjnë ose me sektorin profesional ose me një çështje familjare. Para marrjes së këtyre vendimeve duhet të shikoni me kujdes të dhënat që ekzistojnë deri më tani.

Dashuria: Këndi i favorshëm që është në fuqi këtë javë midis Afërditës në Luan dhe Marsit të kundërt në shenjën e Dashit, tregon se ditët janë shumë të mira për t’u afruar me një person që dëshironi. Një takim personal, një darkë me një person që ju intereson, ose një diskutim i thelluar janë disa nga skenarët që ka kjo javë për jetën tuaj personale. Hyrja e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës më 3/10 largon ngecjen që mund të ketë ekzistuar në periudhën e mëparshme dhe sjell një ajër rinovimi nëse jeni të lirë apo jeni tashmë në një lidhje.

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë duket se punët e përditshme dhe punët që kanë të bëjnë me punën tuaj do t’ju pushtojnë shumë, por katrori i Marsit të kundërt me Saturnin nuk do t’ju japë aq lehtë energjinë që ju nevojitet për t’i sjellë ato fundi Për këtë arsye do të duhet të përqendroheni në ato që kanë nevojë për përparësi dhe nëse varet nga ju që të mos e ngarkoni orarin tuaj me punë shtesë, përveç atyre që keni tashmë, në mënyrë që të jeni më fleksibël në rast ndryshimesh ose vonesash.

Ujori

Ju Ujorë këtë javë duket se do të keni kontakte të drejtpërdrejta ose të largëta me bashkëpunëtorët tuaj dhe njerëzit e afërt me ju. Gjatë komunikimit mes jush është e mundur që disa lajme të shfaqen, por është po aq e mundur që të lindin disa keqkuptime. Katrori midis Marsit të kundërt në Dash dhe Saturnit në Bricjap është ende në fuqi, kështu që duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe asaj që do të thuhet në mënyrë që të mos ketë keqkuptime. Hëna e plotë që do të ndodhë në boshtin Dashi- Peshorja më 2/10 mund të krijojë një situatë “ndezëse” midis jush dhe njerëzve përreth jush e cila mund të duket se fillon nga një mendim tjetër, por shkaqet e saj mund të jenë më thella.

Dashuria: Një pamje e favorshme e trekëndëshit midis Afërditës në shenjën e Luanit dhe Marsit të kundërt në shenjën e Dashit do të jetë në fuqi gjatë kësaj jave. Ky kënd do t’ju ndihmojë ju që dëshironi të ri-afroheni me një person nga e kaluara dhe është e mundur ta arrini atë, me ndihmën e një personi që i përket mjedisit tuaj të përbashkët. Disa marrëdhënie duket se kanë një shans të dytë me ndikimin e këtij aspekti, por “plus Athina dhe lëvizjet e dorës”. Nga 3/10 kur Afërdita do të jetë në shenjën e Virgjëreshës, ka shumë të ngjarë të krijojë konjuktura të tilla që do të ndezin flakën e një marrëdhënie romantike përsëri!

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë çështjet e lidhura me punën duket se janë shkaku i polemikave midis jush dhe bashkëpunëtorëve tuaj të ngushtë. Katrori Mars-Saturn nuk do të ndihmojë në zgjidhjen e këtyre polemikave pasi asnjëra palë dhe as tjetra nuk duken të gatshme të derdhin ujë në verën e saj. Duhet të jeni shumë të kujdesshëm në lidhje me këtë skenar, pasi ai mund të krijojë probleme afatgjata në çështjet kryesore të biznesit.

Peshqit

Peshqit këtë javë duket se përqendrohen më shumë në zgjidhjen e çështjeve që kanë lindur midis jush dhe njerëzve në mjedisin tuaj miqësor. Eshtë e mundur që një keqkuptim midis jush dhe një shoku ka ndikuar negativisht në gjendjen tuaj shpirtërore. Katrori i Marsit të kundërt në Dash dhe Saturni në Bricjap është ende në fuqi, gjë që nuk do të ndihmojë në zgjidhjen e keqkuptimeve. Hëna e plotë që do të zhvillohet në boshtin Dashi- Peshorja më 2/10 ju thotë të përqendroheni në çështjet që duhet të zgjidhen – veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me sektorin financiar – dhe të mos përsëritni gabimet e së kaluarës.

Dashuria: Këndi pozitiv i një trekëndëshi midis Afërditës në shenjën e Luanit dhe Marsit të kundërt në shenjën e Dashit do të jetë në fuqi këtë javë. Ky kënd do të jetë jashtëzakonisht i dobishëm pasi do të ngroh përsëri marrëdhënien tuaj me një person që është në jetën tuaj të përditshme dhe ka pasur “diçka” mes jush, por për disa arsye kjo “diçka” nuk ka evoluar. Ky aspekt tregon gjithashtu takime me njerëz që ju mbushin me komplimente, diçka që rrit vetëbesimin tuaj! Nga 3/10 me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës fillon një periudhë e cila do t’i kushtohet marrëdhënieve tuaja personale dhe nëse tashmë jeni në një lidhje, është e mundur që të ketë zhvillime pozitive në të.

Puna dhe Ekonomia: Këtë javë mund të ketë disa çështje të lidhura me punën, por ato do të kenë një shkallë të konsiderueshme vështirësie. Mos u përpiqni të zgjidhni çështjet e punës me nxitim, pasi mund të lindin çështje të reja. Në rast se keni ndërmarrë ndonjë punë së bashku me një person që është afër jush, duhet t’i kushtoni vëmendje komunikimit midis jush, pasi rregullimi i punës suaj të përbashkët do të varet nga kjo.

Horoskopi

Do merrni 1 shume te mire parashe/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi Paolo Fox Dashi: yjet ju buzëqeshin këtë të shtunë, përpiquni të përfitoni prej tyre. Puna vjen me një sasi të caktuar stresi, ndaj më mirë pushoni këtë fundjavë.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: dashuria ka nevojë për një qëndrueshmëri të caktuar ndaj ju duhet të luftoni për këtë. Kolegët vlerësojnë punën tuaj në ekip.

Horoskopi i Binjakëve Paolo Fox: pasioni dhe ndjenjat janë bërë si në slow motion, por në fund të muajit diçka do të zhbllokohet. Bëni mirë llogaritë se do të çuditeni nga faturat tuaja në javët e ardhshme.

Horoskopi për Gaforren Paolo Fox: një pushim me partnerin është ajo që duhet për të rivendosur ekuilibrin. Për punonjësit e vetëpunësuar, ka lajme në horizont.

Horoskopi Paolo Fox Luani: jeni të pasionuar nga natyra, por ndonjëherë qëndrueshmëria është më e rëndësishme në marrëdhënie. Kujdes për ditët e ardhshme mos dilni me shpatë në punë.

Horoskopi Paolo Fox Virgjëresha: energjitë lëngojnë, edhe në dashuri. Plogështia po vazhdon. Deri në fund të muajit, ata që nuk kanë gjetur ende një punë mund të kenë mundësi.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: pak tension në raportet me partnerin tuaj, shtyni diskutimet për të dielën. Është e vështirë të bësh miq në punë, por nuk ka mbaruar çdo gjë, ndaj mos nxitoni të arrini në përfundime pezmatuese.

Horoskopi i Paolo Fox Akrepi: fundjava hapet me një hënë të mirë. Jupiteri gjithashtu buzëqesh sepse fati po ju prin në biznesin tuaj.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: gjërat po ecin mirë dhe vera dihet se ushqen pasionin. Javë e vështirë, më mirë pushoni pak duke e fjetur mendjen në ca gjëra.

Horoskopi i Paolo Fox Bricjapi: mëngjes pozitiv ky i kësaj të shtune 18, pak rënie entuziazmi do ta përjetoni pasdite. Javën e ardhshme do të ketë propozime interesante në punë.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: nëse ende keni dyshime për të kaluarën, ndoshta është më mirë të përpiqeni të zbërtheni problemin. Ju pëlqen të punoni në një ekip, por preferoni të vazhdoni të punoni sipas planit tuaj. Qartësohuni me veten!

Horoskopi i Paolo Fox Peshqit: dashuria e kaluar, nëse kthehet, atëherë sigurisht që nuk është më një historie që i përket të tashmes, por ka qenë gjithnjë aty. Puna hap mundësi të reja, por kjo pritet në muajt e ardhshëm.

Continue Reading

Horoskopi

Mòs e bèsoni po dèshët! Edhe bíngòja edhe lòtária u bíe 8 shènjave këtu

Published

on

Universi sot do t’i bekojë të gjithë njerëzit me fat të mbarë dhe me shumë dashuri dhe do t’jua bëjë më të bukur dhe më të lehtë rrugën drejt të ardhmes tuaj. Sot, nga Universi do të merrni një lajm shumë të rëndësishëm dhe të vlefshëm se çfarë prítet të ndodhë pas 11 ditësh.

Gjëra pozitive do të vijnë në jetën e çdokujt prèj nesh dhe është mirë që tani të mësojmë të gjitha ato që deri tani kanë qenë të panjohura për ne. Universi do të dërgojë engjëjt që t’iu mbròjtur dhe për të qenë afër jush në çdo moment që ju mòs të njihni asnjë pèngèsë në jetën tuaj.

Engjëjt nuk do t’i lënë kùrrë në baltë pasi ata kanë një fùqí shumë hýjnore që do t’ju mbròjë nga çdo e kèqè. Pra, çfarë do t’ju ndòdhë pas 11 ditësh. Kjo eshte nje pyetje qe vjèn ne mèndjen tuaj dhe shume shpèjt ju do te mèrrni nje pergjigje.

Nese ke shènjen Ujor, Dash apo Bínjak – Data 17 dhe 22 qershor mùnd tju sjellë shumë energji pozitive në jetën tuaj dhe ka bekuar edhe familjarët tuaj. Ndáj për ju dhe familjen tuaj do të jetë sot një mbrèmje e qetë dhe dëshira jote do të marrë rrugën drejt plotësimit.

Pas 11 ditësh do të marrësh një lajm që lidhet me financat tuaja. Ti nuk do të ndíesh më nèvòjën për të marrë më lèk bòrxh apo për të qárë në fshèhtësi se financat tuaja janë pròblem.

Në 3 mënyra të ndrýshme jeta juaj do të mbushet me prosperitet pas 11 ditësh dhe kjo do të thotë se ose do të të rritet rròga, ose do të keni një ngritje të pa-imagjinueshme në biznes, ose do të jeni pjesë e një pròjekti shumë fitim-prùrës. Një nga këto 3 dhurata do t’i shtohet jetës tënde duke të të kthýer edhe njëherë buzëqeshjen.

Si mùnd ta falënderosh Universin? Sot në mbrëmje shkrùaj në një letër fjalët, “Univers, bekoje jetën time dhe shto më shumë prosperitet dhe gëzim në familjen time. Ti je fùqía më e madhe që ekzíston dhe unë besoj vetëm tek ty”.

Nese ke shènjen Dem, Peshore apo Luan – Ti e ke pastruar shpirtin tënd, shtëpinë tënde dhe gjithçka që të rrethon dhe tashmë je gati për të mësuar se çfarë dhurate do të të sjellë data e bekuar e 17 qershore.

Në jetën tënde ka pásùr shumë gëzim së fùndmi dhe familja jauj duhet e bashkuar, po një gjë e vògël në lidhje me shëndetin dhe situatën e krijuar po të mèrzít thellë në shpirt. Për 11 ditë rresht Universi do të krijojë një valë të fùqíshme energjie mbròjtëse për ju dhe familjen tuaj dhe kjo do të thotë se asnjë e kèqè shëndetësore nuk do t’iu gjejë.

Kështu, as nje sèmùndje nuk do të hýjë në familjen tuaj dhe nuk do t’iu prèkë pasi ju jo vetëm që po mbròheni, por edhe keni në krahët tuaj engjëjt mbròjtës të shëndetit, ndáj mos u mèrzít dhe thjesht shijoje këtë bekim dhe lumturi pasi do të jesh si “kokrra e mollës”. Fëmijët tuaj do të rriten të lumtur dhe të shëndetshëm.

Si mùnd ta falënderosh Universin? Sot në mbrëmje shkruaj në një letër fjalët, “Univers, të falënderoj për të gjithë fùqínë mbròjtëse dhe shëndetin e bekuar që po i jep familjes time. Lùtem që engjëjt tanë mbròjtës të jenë në anën time gjatë gjithë jetës pasi unë besoj vetëm tek mirësitë”.

Nese ke shènjen Akrep dhe Vírgjèreshá – Para dy ditësh një person shumë afër jush është pèrpjèkur të të krijojë një energji të madhe nègátive për të të príshur të ardhmen tuaj dhe fatin tuaj. Sot, është një ditë e bekuar e 16 qershorit dhe Universin e ke pásùr pranë gjatë gjithë ditës.

Kjo do të thotë se edhe pse ai person joti shumë i afërt i ka tentuar të gjithë mënyrat për të të bërë kèq në fshèhtësi, nuk ia ka dalë dot mbánë pasi përballë Universit nuk ka asnjë fòrcë tjetër më të fùqíshme. Këshilla më e mirë për ju është që në 11 ditë rresht, ju duhet që të mbani me vete një objekt që ju sjell dhe ju afron shumë me fatin.

Në këtë mënyrë objekti më i mirë mund të jetë një objekt nuse-páshke, ose thjesht një kokërr hudhër e cila do të jetë lidhja juaj me fatin e mbarë. Personi që ndòdhet pranë jush nuk do të ndálet deri sa t’ju shikojë të vùáni por objekti fatsjellës do të bëjë që ajo energji nègátive që ai person lèshon, do t’i kthehet mbrápsht dhe do të prèkë vetë atë.

Kjo do të thotë që sado që do tèntòjë që t’ju bëjë kèq, të gjitha lígësitë do të shkojnë vetëm tek personi me zèmrën e kèqe. Mos hárroni ta falënderoni Universin ndáj sot mèrrni një letër të bardhe dhe shkruani, “Univers, zhdùkí lígësitë dhe energjitë nègative nga jeta ime. Më mbrò nga mágjítë e zèza dhe nga njerëzit tòksikë.

Continue Reading

Horoskopi

Prísni deri në 18 qershor! Këtyre 5 shenjave fáti u sjèll një ‘shí me párá’

Published

on

Shenjë për shenjë, páráshíkùesja me e mire e fátit na zbùlon se si i jètòjnë keto dite dhe se çfare fáti do te kène 12 shènjat e hòròskòpít. Gjíthashtu dùhet të themi që yjet janë një nga símbòlet e shumta të kësaj dite.

Nje mesazh i madh dhe kùptimplòte per Dashín, Për shk.ak të tranzitit të shumë planeteve në shenjën e Bricjapit, këtë vit në periudhen e muajve te veres do të jeni shumë të lo.dhur dhe të str.esuar nga ritmet e punës plot te.nsion.

Kështu që duhet të relaksoheni dhe ta kaloni kohën tuaj në shoqërinë e disa njerëzve të dashur, me të cilët ndiheni plotësisht të qetë. Mërkuri ju ndihmon që të përb.alloni me frymën e duhur çdo të papritur. Çdo gjë është e m.undur në keto kohe dhe madje mùnd të fálni edhe dikë që ju ka dë.mtuar.

Festat për shenjën: Demi

Planetet në Bricjap këtë vit ju bëjnë që të jetoni shumë intensivisht anën shpirtërore të Kríshtlíndjeve. Për ju nuk është e mja.ftueshme vetëm dreka e zakonshme me të afërmit: ju duhet të luteni ose të meditoni për kuptimin më të thellë të kësaj feste.

Me Marsin dhe Jupiterin në një aspekt disonant, nuk është e thënë që të gjithë t’iu ndj.ekin ju, por duhet të jeni të gatshëm të ecni në rrugën tuaj duke sfi.duar gjy.kimin kr.itik dhe të r.ëndë të personave të dashur. Idealja për ju do të ishte të udhëtoni!

Shume lájme qe nuk dùhen hùmbur edhe per Dèmin, keto muajt e veres mùnd të jenë një m.undësi e mirë për të bërë një llogari të jetës tuaj dhe për të vendosur çfarë doni të ndodhë përsëri për ta bërë jetën tuaj më të bukur dhe emocionuese.

Me Mërkurin kùndër, do të ishte më mirë të mos mbështetesh shumë në mendje, gjë që mùnd të jetë mas.htruese. Planetet tek Bricjapi mùnd të të lidhin me disa njerëz që kanë të bëjnë me të kaluarën tuaj: shk.ëmbimi i urimeve në fakt mùnd të jetë një pretekst për të rifilluar dialogun me ju.

Çfare do ndòdhe per Gáfòrren? Mos u de.kurajoni nëse marrëdhëniet me disa njerëz janë pr.ishur në periudhën e fundit. Qershori dhe keto muajt e veres mùnd të bëjnë mrekulli dhe ju gjithashtu keni fatin për të shijuar një aspekt shumë të mirë nga Jupiteri.

Edhe këtë vit, Marsi feston me ju dhe ju fton të jetoni këtë ditë me entuziazëm dhe vitalitet të madh, duke tërh.equr në botën tuaj emocionale njerëzit që ju i doni shumë. I lini mënjanë pro.blemet sentimentale dhe përp.iquni të përballoni çdo sfídë me një buzëqeshje të madhe!

Shume dáshùri dhe dite te mira edhe per Luanin, Vera këtë vit mùnd të jenë edhe më të mira nëse kalohen në shoqërinë e fëmijëve të lumtur dhe të qeshur. Marsi dhe Jupiteri në aspektin dísònant mùnd të krijojnë pak konf.uzion në familje dhe të shka.tërrojnë atë harmoni që do të duhej për të krijuar atmosferën mag.jike që dëshironi.

Mùndohuni të rez.istoni dhe të udhëhíqeni nga paqja dhe gëzimi që janë tipike për këtë ditë feste. Mos u bèni shumë të përpiktë dhe krítik me njerëzit që iu rrethojnë.

Nje mágjí per Vírgjèreshën, Planetet në Bricjap këtë vit ju bèjnë të jetoni mag.jinë e muajve te veres me intensitet të veçantë. Dritat me ngjyrë, paketat shumëngjyrëshe dhe dekorimet rreth qytetit ju japin një ndjesi të mirë.

Ju jeni edhe më bujar se zakonisht dhe doni që t’i p.risni të dashurit tuaj me shumë dhurata dhe ka.rtolina urimi, nëpërmjet të cilave do të trègoni të gjithë dashamirësinë tuaj. Të papriturat mùnd t’iu vijnë vetëm nga Mërkuri dhe madje edhe pro.bleme që mùnd të bëjnë të ndr.yshoni programin në momentin e fundit.

Shume bèkime dhe fòrce per Peshoren, Ideja për të kaluar muajt tuaj te veres në shoqërinë e të afërmve, si gjithmonë, nuk të entuziazmon dhe këtë vit mùnd ta ndjeni edhe më të f.ortë nevojën për të shp.ëtuar.

Bëni llogaritë tuaja mirë dhe nëse Marsi nuk përfs.hin shumë shp.enzime, organizoni diçka alternative në shoqërinë e disa njerëzve të dashur. Sig.urohuni që të k.apni më të mirën që muajt e pùshímeve mùnd t’iu ofrojnë. Urímet e një personi, me të cilin ju nuk keni fòlur prèj kohësh mùnd t’iu bèfásojnë shumë.

Fáti koke e kembe me Akrèpat, Me Marsin dhe Jupiterin në anën tuaj ju mùnd të kaloni një muaj vere fantastike, plot pas.ion dhe entuziazëm, gëzim dhe vitalitet, alegri dhe entuziazëm.

Jeni të lumtur që kaloni pushimet tuaja me të dashurit tuaj dhe jeni gati për të lëvizur dhe për të udhëtuar tek dikush që jeton larg jush. Planetet tek Bricjapi ju bëjnë hip.eraktiv, si dhe ju bëjnë të kaloni shumë kohë në telefon: videoth.irrjet tuaja mùnd të bëjnë shumë njerëz të lumtur!

Dègjòju ju Shígjètarë, Mërkuri në shenjën tuaj ju bën të jetoni pushimet verore me fr.ymën e fëmijëve, me të njëjtën habi, të njëjtin entuziazëm dhe të njëjtën fantazi! Ju i keni vënë vetes qëllim që të jeni më praktik dhe konkret dhe planetet tek Bricjapi mùnd t’iu ndihmojnë që të jeni më objektiv.

Jupiteri ju kujton rëndësinë e kujdesit për njerëzit më të d.obët dhe më të vu.ajtur: altruizmi juaj mùnd të bëhet një shembull i mirë për shoqërinë!

Po per Bínjaket ç’ndòdh? Vera gjithmonë ju jep humor të mirë dhe këtë vit Venusi në shenjën tuaj mùnd t’iu bëjë edhe më romantik dhe emocionues. Yjet ju sugjerojnë që t’i kaloni këto ditë te qershorit me personin që doni, që të keni momente unike dhe të veçanta.

Atmosfera e muajve te pùshímeve mùnd të bëjë bashkë edhe dashuritë më të vë.shtira. Jupiteri dhe Marsi gjithashtu ju kujtojnë që të mos lini pas dore miqtë tuaj, të cilët duan të festojnë dhe shijojnë me ju ndonjë gëzim dhe sukses.

Kùjdès duhet te kèni Ujore, Shqe.tësimet e punës këtë vit do t’ju shoqërojë edhe gjatë muajve te veres dhe kështu që mùnd t’iu shohim të zhýtur në mendime në një cep të dhomës.

Sidoqoftë, Marsi dhe Jupiteri në një aspekt dísònant mùnd t’iu kthèjnë tek ma.gjia e pùshímeve dhe Hëna në Peshqit mùnd ta bëjë realitetin tuaj më të ëmbël dhe mágjík se sa mèndòni. Venusi sùgjeron që ta lèjoni veten të përkèdhèleni nga njerëzit e dashur, mos kíni fríkë të trègoni bríshtësínë tuaj.

Mèsazhí per Peshqít, Me Hënën në anën tuaj, qershori dhe muajt verore mùnd të jenë më mag.jike sesa i kishit imagjinuar! Ëndrrat e tua mùnd të bëhen realitet pikërisht këtë ditë. Intuita juaj mùnd të jetë prof.etike dhe ndjeshmëria ju bën të pèrshtáteni në mënyrë të përkryer me njerëzit që doni.

Marsi dhe Jupiteri në mënyrë të shkëlqyer ju gárantòjnë një formë të mrekùlluèshme fizike. Planetet në Bricjap ju kùjtojnë që të rèzèrvoni një pjesë të vogël të ditës për miqtë tuaj të dashur.

Continue Reading

Trending