Connect with us

Horoskopi

Dashi i pari, Akrepi i fundit/ Astrologu Jorgo Pulla ben renditjen e shenjave qe dashurojne me forte

Published

on

Nuk dashuroheni të gjithë me të njëjtën mënyrë, as kërkojmë të njëjtat gjëra nga një lidhje.

C’farë e intrigon një Dash dhe c’farë mund të dojë një Gaforre nga partneri tij janë shumë larg njëra tjetrës. Ashtu dhe c’farë është ajo që do joshë një Luanë, por dhe seci do lidhet një Shigjetar. Por të gjithë kanë “pikën e tyre të dobët”.

Ky “buton” që nëse e gjen tjetri dhe e… shkel, mundet lehtë ti pushtojë zemrën. Kështu që mësoni cilat janë “butonat erotikë” të shenjave, c’farë i magjeps dhe c’farë nuk i pëlqen në një lidhje, për të fituar më lehtë zemrën e të dashurit apo të ikni me vrap.

Dashi

C’farë të pres nga lidhja me të?

Si fillim një Dash nuk dashurohet kurrë me gjysëm zemre… kur dashurohet, dashurohet! Por ajo që i intrigon më shumë Dashët nuk është lidhja, por deri sa të arrijnë në të. Udhëtimi drejt lidhjes, ka më shumë rëndësi dhe se vetë lidhja. Ndaj sa më shumë e mbani aq më mirë. Fundja gjuetia e eksiton. Burra- gra janë të lindur gjuetarë, jo vetëm në dashuri (kryesisht sigurisht atje), por dhe në të gjitha aktivitetet në jetën e tyre. Dashët nuk qetësohen kurrë. Kanë vazhdimisht pasigurinë, se nëse stabilizohen diku në një punë, një lidhje apo një martesë do hynë në ruinë dhe do humbasin produktivitetin dhe oreksin e tyre. Ajo që u pëlqen më shumë është ajo që nuk mund ta kenë… e vështira. Atë e gjejnë më të bukur dhe dëshiruese. Sado që t’ju bëjë përshtypje, lidhjet që mbajnë nuk janë ato ku partneri tyre, u tregon se varet, se dorëzohet, por ku ruan pavarsinë e tij dhe interesat e tij. Sapo të sigurohen dhe fillojnë të konsiderojnë të mirqënë partnerin e tyre fillojnë të të mërziten dhe vrapojnë pas në sfidën e ardhshme. Nëse dëshironi një partner të qëndruesëm, përkushtuar, qëndroni larg tij! Preferoni një Dem apo Gaforre!

Cili është butoni tij?

Butoni tij është të mos i bëni të mërziten. Mbajini në ankth dhe mos u tregoni varësi…

C’farë të mos pres ?

Siguri dhe rutinë, janë fundja c’farë i bën të mërziten më shumë.

Demi

C’farë të pres nga lidhje me të?

Dy gjëra adhurojnë Demët, e para është qëndrueshmëria dhe tjetra seksi, vetëm që disa herë këto të dyja, cuditërisht sesi, mund të mos përputhen. Domethënë është nga të pakta shenja që mund të kenë një lidhje apo martesë të qëndrueshme, por njëkohësisht të kërkojnë ngrohtësi dhe në lidhje të tjera. Fundja Demër janë në pakicën e besnikëve dhe vështurë, nëse kënaqen sigurisht nga një lidhje, do ikin të parët. Gjithashtu janë dhe shumë romantik, por me kuptimin kuptim e kufirit… adhurojnë të ulen me partnerin e tyre para oxhakut dhe të dashurohen apo të shijojnë një perëndim të përqafuar. Ndryshimi është se munden të ndryshojnë në mendjen e tyre një bashkim erotik nga një lidhje. Akoma të mbani mend se Demët janë pushtues, kështu që duhet ti bindni se u përkisni ekskluzivisht! Nëse është i dashuruar një Dem nuk ka mundësi t’ju lënë të shikoni sa andej këtej. Më e keqja tyre është të ndjejnë pasiguri, t’ju jepni ndjesinë se nuk u përkisni plotësisht. Ndaj nëse ju pëlqejnë lidhjet disi të “hapura” , ku sicili bën jetën e tij pa dhënë llogari tek tjetri, më mirë të mos përpiqeni. Fundja, nuk i kupton këto lloj lidhje. Nëse grindeni mos prisni t’ju shpjegojë në mënyrë rezultative argumentet e tij dhe të gjeni rrugëdalje me të. Më e mundshmja është se do ti thyejë të gjitha si tjetër dem!

Cili është butoni tij?

Butoni tyre me siguri është ti surprizoni në shtrat apo dhe në kuzhinë! Dashuria kalon më siguri nga stomaku c’do Demi!

C’farë të mos pres?

Fleksibilitet dhe përshtatshmëri!

Binjakët

C’farë të pres nga lidhja me të?

Binjakët ndoshta nga tipat më interesantë të zodiakut, pasi vështirë dikush mundet të qëndrojë me të. Janë të zgjuar, argëtues, e shohin jetën si një adventurë e pafundë ideale për zbulime dhe ndoshta kanë mendjen më të lëvizshme. Por nëse ëndërroni një lidhje ku do qëndroni të ty para detit në perëndim dhe do mbani ngrohtësisht njeri dorën e tjetrit, më mirë të kërkoni ndonjë tjetër. Fundja nuk është nga situatat më të lehta, nëse qëllimi juaj është të lidheni dhe të bëni një lidhje që zgjat! Nëse filloni kështu me të, e keni humbur nga dora! Binjakët janë të vetëm për të rrëshqitur dhe të dalin nga lidhjet, kur u vënë të vështira dhe të vështirat nuk janë lidhjet e përhershme, por dhe c’do kërkesë tjetër nga partneri tyre për të kërkuar thellë dhe pas sipërfaqjes. E gjithë kjo i lodh. Fundja nëse i doni realisht do t’ju kalojnë nga teste të ndryshme për të parë rezistencën tuaj, para se të përfundoni bashkë. Me ta duhet të jeni të qetë. Dicka akoma që është e rëndësishme për ta, është të shpenzojnë më shumë kohë në qasjen tuaj dhe sesi do t’ju fitojnë, sesa sesi do t’ju mbajnë. Për ta sa më shumë mban loja e flirtit, aq më shumë zmadhohet dhe interesi tyre.

Cili është butoni tyre?

Mbajini në ankth dhe mos ia bëni të lehtë jetën, sepse do mërziten akoma më shpejtë!

C’farë të mos pres?

Ndjenja që nuk shpjegohen me fjalë!

Gaforrja

C’farë të presë nga lidhja me të?

Të vështirat me Gaforren janë derisa ta bëni realisht tuajin, më pas gjërat janë më të thjeshta për të… gjithë. Dy fjalë duhet të keni në mëndjen tuaj kur afroheni me një Gaforre “besimin” dhe “sigurinë”. I ka dhe të dyja shumë nevojë dhe nuk bëhet fjalë të hyjë kurrë në një lidhje të gjatë nëse e di që nuk do ta marë. Nëse madje ndjejë se nuk do ta marrë, me shumë siguri do ikë. Për meshkujt Gaforre, gjërat janë akoma më të ndërlikuara, pasi me ta mund të studjoni në Kompleks normalisht. Varësia nga nëna e tyre dhe në përgjithësi lidhja që ka me të është përcaktuese dhe për sjelljen e tyre përballë partnerit të tyre. Me siguri sa e balancuar është ajo lidhje aq më mirë do shkoni me të. Dhe për vazjat ama, lidhja tyre me nënën ka për të thënë shumë për vetbesimin e tyre dhe për tu përballur me kuptimin e familjes. Tani një element akoma për Gaforret është se gjithnjë kthehen në vëndin e “krimit”. Domethënë mund të ndahen dhe të rikthehen në të njëjtën lidhje. Fundja janë fëmijë romantik dhe duhet t’ju silleni me ngrohtësi dhe dashuri, por mos e lini zënkën t’ju kryesojë…

Cili është butoni tij?

Butoni Gaforres është ta bëni të ndihet pak nënë. Tregojini se e keni nevojë, se keni një problem, se keni nevojë për të, se ju është i nevojshëm dhe e keni fituar.

C’fatë të mos pres?

Bujari të mëdha!

Luani

C’farë të pres nga lidhja me të?

Luanët përballen me dashurinë, ashtu si dhe me gjëra shumë serjoze në jetën e tyre, një dramatizim, paska eskagjerim, paksa teatër. Tek Luanët pëlqen të japing kryesisht, sesa të marrin. Preferojnë rolin e dërguesit sesa pranuesit. Por kurrsesi tek ata që nuk do tregojnë vlersim tek ato që ofron një Luan. Nëse domethënë ju bën një dhuratë dhe nuk enthusiazmoheni atëher mund të ndihet plotësisht keq dhe i turpëruar. Nuk e intereson ta marrë mbrapsht, i intereson se partneri tij të pranojë bujarinë e tij. Por kryesisht  duhet të kuptoni se në lidhjen tuaj, ai është “stari”. Ndaj nuk do bëjë kurrë lidhje me dikë që përqendron mbi të shikimet e shumta dhe është epiqëndra e interesit. Sigurisht as dhe me asnjë “bandill” s’do bënte lidhje, sepse si … mbret duhet të ketë pranë tij dhe dicka të ngjashme! Luanët ndjejnë në një lidhje qëndrën e botës dhe disa herë janë më të dashuruar me veten e tyre kur është i dashuruar, sesa me vetë ju. Megjithëse u pëlqen ti admirojnë janë në përgjithësi njerëz të qëndrueshëm dhe kur dashurohen serjozisht mund të përmbysin dhe botën. Nuk durojnë me asgjë tradhtinë dhe rrallë madje do ti japin një mundësi të dytë partnerit të tyre.

Cili është butoni tyre?

Luanët ndihen të vecantë dhe kështu duhet t’ju silleni! Si një mbret apo mbretëreshën e jetës tuaj. C’do gjë më pas thjesht u është indiferente.

C’farë të mos pres?

Se do kalojë i pa vënë re nga të tjerët!

Virgjëresha

C’farë të pres nga lidhja me të?

Virgjëreshat ashtu si dhe Binjakët, përfaqësuesit e dy shenjave të Merkurit, hyjnë në lojën e flirtit dhe të dashurisë me një nëvojë kërkimi. Fundja dashuron kërkimet dhe të kërkojë për gjithcka, aq më tepër kur bëhet fjalë për misterin e dashurisë. Si shenjë e tokës, seksualiteti tij është dicka që ka prioritet. Duhet të kënaqë ndjesitë e tij, por jo si një Dem që nuk do i kërkojnë pak më shumë gjërat. Tek Virgjëresha duhet të ekzistojë dhe seksi “trurit”për tu ndjejë i plotësuar. Domethënë sado që të cmendet në shtrat me dikë, nëse nuk mundet të ndajë me të dhe disa nga gëzimet mendore, kënaqësia është e gjysmuar. Komunikimi është A-ja dhe Zh-ja në lidhjen e tij. Dashuria e tij për punën (është bashkë me Bricjapin dy shenjat më puntore) është dicka që duhet të ndahet me partnerin e tij. Gjithashtu Virgjëreshat urrejnë të papriturat dhe surprizat e cuditshme. Duhet të sigurohen fillimisht për partnerin e tyre ashtu si dhe në jetën e tyre kërkojnë të dobishmen, realisten, atë kërkojnë dhe në dashuri. Konsiderohen shenjat më zgjedhëse të zodiakut në fushën e lidhjeve. Mund të dashurohen lehtë, por vështirë bëjnë lidhje.

Cili është butoni tij?

Butoni tij është ta bëni të ndihet se ju ofron shumë, se ju është i dobishëm dhe me siguri nëse doni lidhje me të duhet fillimisht të synoni mendjen dhe më pas krevatin e tij.

C’farë të mos pres?

Se nuk do t’ju bëjë kritika… i do më shumë dhe se vetë ju!

Peshorja

C’farë të pres nga një lidhje me të?

 Fjala balancim është ajo që shpreh Peshoret dhe në dashuri, ashtu si dhe në situatat e tjera në jetën e tyre. Nëse keni në mendjen tuaj një partner të vendosur, me vullnet për të mundur të arrijë në zënka për t’ju fituar, më mirë të mos I afroheni. Eshtë nevoja e Peshores të gjitha të rrjedhin qetë dhe harmonikisht në lidhjen e tij dhe të ndajë gjithcka. Hobi i tij i preferuar janë bisedat. Mund të bisedojë me orë të tëra për gjithcka, akoma dhe për lidhjen e tij dhe me siguri është më shume teorik sesa mendoni. Si shenjë e Ajrit është vështirë të kuptojë se e ndryshme të tregoni dashuri, të ndjeni dashuri dhe jo të flisni vetëm për të. Peshoret lindin me kuptimin e partneritetit shumë të theksuar brenda tyre. Kështun që nëse nuk synoni të bëni “BASHKË” gjithcka dhe dëshironi të ruani pavarsinë tuaj, atëher më mirë të drejtoheni tjetërvend. Gjithashtu mos prisni t’ju tregojë gjithmonë dëshirat e tij. zakonisht preferon të ndjekë ato të partnerit të tij. Fiksimi tyre fundja është bukuria ose bëhet fjalë për paraqitjen e partnerit të tij ose për përfeksionin e shpirtit të tij. Vetëm se disa herë nuk arrijnë të shkojnë në thellësi, pasi kanë refuzuar sipërfaqjen.

Cili është butoni tij?

Nuk ekziston stimulues më të madh për një Peshore, sesa të dijë se mundet në lidhjen e tij të ndajë gjithcka nga më e vogla deri në tek më e madhja!

C’farë të mos pres?

Se dashuria e ti është e mirqënë!

Akrepi

C’farë të pres nga lidhja me të?

Eshtë një nga shenjat me ritme të njëjta të zodiakut, dhe madje do thoja se është janë dhe disi të keqkuptuar Akrepët! Si ti afroheni një Akrepi? Me dy mënyra apo përpiqeni të joshni seksualitetin e tij apo ndjenjat e tij. Nëse nuk bëni asgjë nga të dyja, thjesht nuk do hyjë në mund të merret. Akrepi është shenja e ujit dhe nevojitet në masa të mëdha ndjenja, ngrohtësi, siguri, mbështetje dhe dashuri. Mos e gjykoni nga mbulimi i jashtëm, maskën që vë, pasi nuk do të tregojë ndjeshmëritë e tij. Fundja një nga karakteristikat e tij është se kurrë nuk pranon se është lënduar apo turpëruar! Kur ndodh dicka e tillë do tërhiqet në folenë e tij për të shëruar traumat dhe nuk do lejojë as partnerin e tij ta shohë në caste dobësie!

Fundja më e rëndësishmja për Akrepët është të kenë fjalën e fundit, kontrollin në lidhje apo të mendojnë se e kanë. Nëse nuk doni të ndani të gjitha sekretet tuaja me dikë dhe të dijë gjithcka me për ju më mirë të mos këmbëngulni në këtë zgjedhjen tuaj. Akrepët janë xhelozë të jashtzakonshëm dhe nëse nuk do dëshironi të provoni helmin e tyre, mos I bëni ndonjë skenë. Fundja, vetë ndjejnë se kanë të drejtën të bëjnë c’farë duan, ndërkohë ju përsëri jo.

Cili është butoni tij?

I jep shumë rëndësi humorit dhe madje butoni tij është ti ofroni gëzim, qeshje, optimizëm apo ta intrigoni me dicka metafizike.

C’farë të mos prisni?

Se do qëndroni të njëjtën pas një lidhje të tillë.

Shigjetari

C’farë të pres nga lidhja me të?

Shigjetarët adhurojnë lidhjet që i japin liri, ato që kanë ndjenjën se mund të ikin shumë lehtë. Ndaj dhe është një nga shenjat beqare bashkë me Ujorët apo ata që si përfundim fjala lidhje u shkakton të njëjtat ndjenja, ashtu si ngjyra e kuqe demët! Nëse dëshironi të bëni tuajin një Shigjetar, mos e siguroni se do jeni me të deri në plakje, është se do t’ju largojë më shumë. Gjithashtu mos i flisni për martesë apo bashkjetesë nga takimi i parë dhe sigurisht mos prisni se mundeni ta presiononi, ti bëni skena xhelozie apo ti silleni ashtu si Ira me Jupiterin, sepse do gjejë diku tjetër përqafim. Nëse ndjejë se në lidhje është beqarë, të jeni të sigurt se nuk bëhet fjalë të ikë vetëm. Fundja, mund të mos ketë qëndrueshmëri në jetën e tij, por kjo s’do të thotë se nuk e kërkon. Disa herë Shigjetarët bëjnë shumë lidhje, sepse ndihen dhe seksualisht të pasigurt. E sigurta është se sa më pas e mbani një Shigjetar në një kafaz, aq më shumë rrisni mundësitë të qëndrojë pranë jush. Megjithësi bën pjesë tek trimët e zodiakut dhe do ndajë me të gjithcka dhe materiale dhe shpirtërore, nuk mund të ndjejë c’farë kërkojnë të tjerët nga ai.

Cili është butoni tij?

Të mos jeni kërkues me të dhe kryesisht të mos e kontrolloni ku shkoi dhe c’farë bëri. Ti silleni pikërisht me mënyrë të kundërt. Por, do nerva të forta!

C’farë të mos pres?

Se do vërë lirinë e tij mbi ju!

Bricjapi

C’farë të prisni nga lidhje me të?

Bricjapi është i treti në rradhë shenjë e tokës, për të cilën dashuria dhe se ksi janë prioritet, por nuk do arrijë kurrë në një lidhje të qëndrueshme dhe përhershme nëse nuk ekzistojnë të tjera gjëra mbi pasionit! Në ku kundërshtim me Demin, që vë përpara romanticitetin, Virgjëreshën që vë trurin, Bricjapi vë respektin, detyrën, familjen, statusin, pozicioni social dhe sigurisht nuk bëhet fjalë të shtyhet në një martesë për shkak vetëm të një pasioni! Jo se Bricjapët nuk janë të ngrohtë apo romantik, poshtë sipërfaqjes së ftohtë, fshihet një shpirt i ndjeshëm, por nuk lënë kurrë si fëmijë autentikë të Saturnit, ndjeshmëritë e tyre të vendosin për to. Gjithashtu, nuk bëhet fjalë të lënë (vec nëse janë të sigurt se ju humbën) të duken ndjenjat e tyre të thella. Bricjapët, për shkak të krenarisë së tyre të theksuar, kanë problem për të “pranuar”. Ndëkohë, do vrapojnë të ndihmojnë partnerin e tyre në ndonjë problemin e tyre, vështirë do kërkojnë ndihmë. Nuk janë sigurisht kështu në të gjitha lidhjet e tyre erotike, sepse si shenjë e tokës kanë dhe seksualitet shumë të fortë. Por të jeni të sigurt, se vetëm me rezultatet tuaja në shtrat nuk do t’ju vënë dhe në zemrën e tij!

Cili është butoni tij?

Nëse dëshironi ta fitoni lëreni të besojë se e ka ai kontrollin e lidhjes. Nëse ndjen se humbet kontrollin, atëher do ikë pa një mendim të dytë. Akoma nëse doni ta joshni përpiquni ta relaksoni pak me biseda më të lehta! Nuk duhet kurrë ta refuzoni apo ti bëni një kritikë të ashpër.

C’farë të mos pres?

Se do ndryshojë!

Ujori

C’farë të pres nga lidhja me të?

Ujori, si shenjë e ajrit, akoma dhe dashurinë e kupton më shumë si joshje mendore, sesa si ndjenjë. Kjo nuk u ndodh vetëm meshkujve, por dhe femrave Ujorë! Ti drejtoheni vetëm zemrës së tij, duke kapërcyer mendjen e tij, ndoshta është gabimi më i madh që mund të bëni, sigurisht, nëse dëshironi të krijoni lidhje me të. Disa herë madje ndiet plotë tensione sentimentale dhe atmosfera romantike dhe ta prisni nga një Ujor, ndoshta humbisni kohën tuaj. Por nëse arrini të stimuloni qelizat tij mendore me një bisedë, me një dialog, me dicka që mund ta eksitojë, dhe ti tërheqi interesin, atëher do keni fituar gjysmën e lojës! Vetëm mos i kërkoni t’ju tregojë shumë ngrohtësi dhe mos guxoni ti mohoni lirinë e tij dhe kryesisht shokët e tij. Ujorët i japin shumë rëndësi shoqërisë dhe shumë herë madje preferojnë shokët sesa të dashurën. Ndoshta sepse nuk kuptojnë vecanërisht shumë mekanizmat e dashurisë. Mekanizmi i shoqërisë është më i thjeshtë dhe shumë më pranë natyrës së tyre. Dashuria e Ujorit është e pafytyrë dhe disa herë duket paksa e ashpër për shumicën!

Cili është butoni tyre?

Butoni tyre është sfida. Sfidojini apo akoma më mirë përpiquni të jeni dhe ju disi të paparashikuar dhe të pavarur! Mos besoni se nuk xhelozon, sepse nuk e tregon!

C’farë të mos pres?

Me siguri jo varësi të thella sentimentale dhe lule.

Peshqit

C’farë të pres nga lidhja me të?

Fatkeqësisht për të interesuarit, ekzistojnë shumë lloje Peshqit dhe madje ekstremë. Ose janë ata që disi kanë mohuar natyrën e tyre të ndjeshme dhe ngrohtë dhe duken për jashtë më të fortë ose se janë plotësisht pësues dhe kërkojnë të gjejnë  një partner të fortë, që do ti mbështesë apo do e varën mbijetesën e tyre tek ai. Si shenjë e ujtot Peshqit kanë nevojë të madhe të marrin dhe të japin dashuri, ndaj dhe rrallë do ti shihni vetëm që në moshë të vogël, vec nëse i kanë kushtuar dashurinë e tyre një qëllimi apo Zotit dhe ndjekin jetesën e monastirit. Fundja nuk është nga shenjat më të vështira të zodiakut në lidhjet e erotike. Nuk janë aq zgjedhës në vështjen e dashurisë, sido që të jetë le të themi se kjo duket në sipërfaqje, pasi në thellësi janë ndryshe gjërat, ashtu dhe si në det. Nëse bëni lidhje me një Peshk të dini se nuk llogarit tolerimet, ashtu si themi për një Bricjap apo një Peshore. Nëse nuk i thotë dicka lidhja apo nëse zhgënjehet, ikën dhe premtimet dhe fjëlën që lehtë jep qëndrojnë pas tij…

Cili është butoni tij?

Për Peshqti ajo që numëron mbi të gjitha është stili dhe atmosfera, sesi do e stimulojnë apo do stimulohen… duan ti rregulloni një ambjent romantik dhe ti krijoni një mister rreth jush!

C’farë të mos prisni?

Kryesisht qëndrueshmëri dhe realizëm! Si ti jepni kur nuk i keni?

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending