Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i muajit Tetor 2021/ Keto jane 4 shenjat qe do te ken ngritje ne detyre dhe rritje rroge

Published

on

Dashi

Nëse do të krahasojmë lodhjen dhe ankthin që keni kaluar gjatë muajit korrik dhe gusht, kjo periudhë do të jetë shumë herë më e lehtë për ju. Kini kujdes ndaj propozimeve të reja që do t’ju ofrohen. Në datat 6 dhe 16 do të merrni disa telefonata shumë të rëndësishme dhe do të gjeni pak qetësi. Kjo është një fazë e qëndrueshme. Mos prisni gjëra të mëdha. Të lindurit e shenjës së Dashit marrin flakë shumë shpejt, ndaj tregohuni të kujdesshëm ndaj provokimeve që do t’ju bëhen, sidomos në datën 26.

Dhjetë ditët e fundit të tetorit do të shoqërohen me polemika. Do t’ju sulmojnë po të njëjtët njerëz që ju kanë penguar në periudhën korrik-gusht. Tetori do të jetë një muaj i qetë në fushën e ndjenjave. Nëse keni lënë diçka pa sqaruar në të kaluarën, çështja do të rikthehet sërish në qendër debati. Do të ndiheni disi të tensionuar në datën 14, madje këtu bëjnë pjesë edhe çiftet e qeta. Kur të lindurit e Dashit e marrin diçka si për të mirëqenë dhe të sigurt, interesi juaj fillon të bjerë. Mundësia që partnerët t’ju tradhtojnë është shumë e madhe, por edhe ndëshkimi që ju do të jepni është i rëndë.

Tregohuni më të kujdesshëm me të lindurit në shenjën e Peshores, Gaforres dhe Bricjapit, sepse diçka do t’ju joshë në lidhje me ta. Jupiteri do të jetë më miqësor me ju këtë muaj, por Venusi dhe Mërkuri jo. Mos u përfshini në debate që s’ju takojnë apo që nuk ia vlejnë. Në nëntor dhe dhjetor do të gjeni sërish energjinë tuaj pozitive. Datat më të vështira për ju do të jenë 18, 25 dhe 26.

Demi

Venusi dhe Marsi do të ndikojnë në favorin tuaj këtë muaj, i cili do të jetë i veçantë. Të lindurit në shenjën e Demit karakterizohen nga vendosmëria, bujaria dhe ndjeshmëria, por kur vendosin t’i japin fund diçkaje, i japin dhe pikë. Megjithatë, është e rëndësishme që të gjitha vendimet janë të menduara më së miri. Përgatituni, sepse priten ndryshime në fund të muajit në fushën profesionale. Nëse dikush ka shpërdoruar besimin tuaj, prisni deri në datën 20 që të merrni hak. Jeni disi të tensionuar në punë. Bëni kujdes ndaj ziliqarëve dhe armiqve që do të përpiqen t’ju vënë shkopinjtë nën rrota.

Çiftet e konsoliduara nuk do të kenë probleme këtë muaj. Të lindurit në këtë shenjë janë të ëmbël dhe të dashur, por krejt papritur mund të shndërrohen në agresivë me ata që s’e meritojnë. Debate në familje në datën 17 dhe 24. Nëse dikush pranë jush s’ka bërë çka i takon, mund edhe ta çoni në djall. Qëndroni larg personave të martuar apo që janë shumë larg jush. Dashuritë që do të lindin këtë muaj do të vihen në provë shumë shpejt. Shmangni problemet në datat 21, 28 dhe 29, sepse do të jenë më të vështirat.

Duhet të kujdeseni pak më shumë për formën tuaj fizike, sepse muajt e fundit të vitit do të ndiheni më nervozë dhe më emotivë. Do ta keni të vështirë të ruani qetësinë, sepse personat që ju rrethojnë vetëm ju ngacmojnë. Pika e dobët e të lindurve në këtë shenjë është ushqimi.

Binjakët

Fillimi i muajit do të jetë i lodhshëm për ju. Duhet të kuptoni nëse ajo çka po ndodh në mjedisin tuaj profesional është një sfidë me dikë që nuk ju jep të drejtë në punë apo nëse ju pretendoni shumë nga vetja apo nga një bashkëpunëtori juaj. Nëse kohët e fundit keni investuar para apo keni nisur një projekt të ri, e ardhmja do të jetë shumë pozitive. Duhet të luftoni për të ruajtur pozitën tuaj, sidomos në datat 3, 4, 16 dhe 17 kur do t’ju duhet të sqaroni një situatë ekonomike. Bëni kujdes në marrëdhëniet tuaja me ortakët apo bashkëpunëtorët. Gjithçka do të shkojë më mirë pas datës 22.

Të vetëpunësuarit apo sipërmarrësit do ta mbyllin më së miri këtë muaj. Dashuria ka mbetur viktimë e keqkuptimeve që kanë lindur në fund të shtatorit. Edhe gjatë dy javëve të para të tetorit do të vazhdoni me debate dhe do ta keni të vështirë të gjeni pak qetësi. Ju këshillojmë të mos e teproni shumë gjatë ditëve të vështira, sidomos gjatë fundjavave dhe të hënave të muajit. Nëse mendoni se dikush ju ka vënë në vështirësi apo është fiksuar shumë pas jush, ka ardhur momenti të veproni dhe të merrni frerët në dorë. Keni vërtet nevojë që këtë periudhë të reflektoni. Çiftet e konsoliduara do të debatojnë mbi edukimin e fëmijëve.

Bashkë me tetorin do të vijnë energji të reja, do të gjeni pak qetësi pas një muaji shtator të vështirë në aspektin psikofizik. Nëse keni arritur të mbanin nën kontroll stresin, tani do të vini re përmirësime të mëdha, sidomos pas datës 10. Duhet ta organizoni më mirë jetën tuaj.

Gaforrja

Ky është muaji për të hedhur gjithçka pas krahëve dhe për të harruar gjërat që ju kanë trishtuar. Jupiteri është në favorin tuaj, por kur bashkohet edhe me Mërkurin dhe Diellin, do të thotë se kjo do të jetë periudha më interesante e vitit për ju. Mundësitë për një bashkëpunim të ri janë të shumta. Të gjitha projektet tuaja janë në udhën e duhur, pavarësisht nga ziliqarët që ju rrethojnë. Muaji tetor do të jetë frytdhënës edhe për studentët, sidomos në datat 17-25. Yjet në fushën e ndjenjave kombinohen më së miri duke ju dhënë shumë energji. Fillimi i vitit ka qenë paksa i vështirë, por tani nuk përmbaheni më. Ju kanë lënduar shumë në marrëdhëniet tuaja dhe nuk përjashtojmë mundësinë se dikush do të përpiqet të hapë sërish plagët tuaja. Ky nuk është momenti për aventura, sidomos për ata që i kanë kaluar të tridhjetat dhe që kërkojnë më shumë siguri. Beqarët i këshillojmë të hedhin sytë rreth e rrotull, sepse dashuria vjen andej nga nuk e pret. Çiftet që kanë dashur një fëmijë prej kohësh duket se tani i kanë punët në vijë. Forma juaj fizike përmirësohet nga dita në ditë. Terapitë pas datës 17 do të jenë shumë efikase. Dy ditët e fundit të muajit do të jenë të jashtëzakonshme dhe do të zgjidhni probleme të rëndësishme. Të lindurit e shenjës së Gaforres kanë pikë të dobët stomakun, bëni kujdes me ushqimet.

Luani

Shenja juaj është ndër më të fortat dhe duket se këtë muaj do të jeni fitimtarë. 2021 me siguri ju ka sjellë mundësi të shumta. Është e rëndësishme të konkretizoni projektet tuaja. Ndryshimet e ndodhura së fundmi kanë qenë të gjitha pozitive. Përgatituni për një sfidë apo për një debat të zjarrtë rreth datës 20 dhe bëni kujdes ndaj personave që duan t’ju vënë shkopinjtë nën rrota. Mos u tregoni shumë krenarë apo kritikë gjatë pjesës së dytë të tetorit, sepse mund të gaboni. Është më mirë kur arrini një kompromis. Mes datave 18-31 do të ndiheni të tensionuar në familje dhe do të diskutoni për çështje parash apo edukimin e fëmijëve. Ruani qetësinë! Tetori do të nisë mbarë, por diçka fsheh gjatë 15-ditëshit të dytë. Sigurisht që çiftet e konsoliduara nuk do të vuajnë nga ky moment stresues, megjithatë një paralajmërim duhet mirëpritur gjithmonë. Duhet të bëni kujdes me partnerët/et, mendohuni mirë para se të flisni. Mos gaboni duke krijuar marrëdhënie të tjera jashtëmartesore, sepse nuk është momenti i duhur. Do të përballeni me një problem mes datave 20-31, të cilin do ta kaloni me sukses. Faza më e mirë për ju është ajo e fillimit të muajit, sepse pas datës 17 do të pësoni edhe një rënie fizike. Pika e dobët e të lindurve në shenjën e Luanit është shpina, ndaj duhet të bëni kujdes me mënyrën se si qëndroni. Nuk duhet ta lodhni organizmin tuaj, sidomos mes datave 20-29.

Virgjëresha

Tetori është një muaj plot me forca për të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Jupiteri do të bëhet aktiv në shenjën tuaj pas datës 10. Ky muaj do të jetë shumë i mbarë në aspektin profesional, sidomos për ata që kanë hasur vështirësi gjatë muajve të parë të vitit. Periudha eksperimentale ka kohë që ka mbaruar, tani duhet të bëni programe dhe projekte për të ardhmen. Të vetëpunësuarit janë më të favorizuar këtë muaj. Edhe studentët do të shkëlqejnë këtë muaj. Marsi në shenjën tuaj do t’ju ushqejë me një energji të brendshme për t’u futur sërish në lojë. Edhe ndjenjat do të zgjohen sërish këtë muaj. Çiftet që duan të bëhen me fëmijë janë në momentin më të mirë. Zemrat e vetmuara duket se nuk po vuajnë shumë, sepse nuk po e kthejnë më kokën pas për të menduar sa shumë janë lënduar. Gjatë verës kanë ndryshuar shumë gjëra. Datat 6 dhe 8 do të jenë shumë të bukura, një dëshirë e vogël do t’ju realizohet. Yjet favorizojnë edhe ata që duan të martohen në periudhën tetor-dhjetor. Këtë muaj do të gjeni qetësinë që keni humbur. Është e vërtetë se të lindurit e shenjës suaj e kanë të pamundur të jenë të qetë. Në pamje po, por përbrenda fshehin shumë. Në fund të muajit mund të filloni me trajtimet të ndryshme, të regjistroheni në palestër apo të bëni gjëra që ju ndihmojnë të ndiheni më mirë.

Peshorja

Jupiteri do të jetë shumë miqësor me ju pas datës 10 tetor, sidomos me ata që janë të vetëpunësuar. Ata që kanë hapur një aktivitet privat vitin e kaluar, tani mund të korrin frytet e punës së tyre. Megjithatë, duhet të bëni kujdes nëse bashkëpunoni me të lindurit në shenjën e Gaforres apo Bricjapit, sepse e keni të vështirë të kuptoheni, sidomos kur vjen puna te shpenzimet. Një moment i rëndësishëm ky për ata që po ngjisin majat e karrierës së tyre. Një ngritje në detyrë, një transferim në një kompani më të mirë, gjithçka është më e qëndrueshme tani. Yjet do të jenë fitimtarë edhe në fushën e ndjenjave. Zakonisht tetori nuk është një muaj i përshtatshëm për t’u martuar, megjithatë disa prej jush do ta hedhin hapin e madh pikërisht në periudhën tetor-nëntor. Ndërsa çiftet e konsoliduara dhe që presin prej kohësh një fëmijë do të marrin lajme të mira këtë muaj. Do të përballeni me një problem të vogël familjar, i cili do të zgjidhet shumë shpejt. Me këto yje do ta keni të lehtë të gjeni një partner/e. Jeni gjithmonë ju ata që bini në sy, por ne ju këshillojmë të mos përfshiheni në marrëdhënie konfliktuale. Datat 18 dhe 23 do të jenë më të rëndësishmet. Ky do të jetë një muaj i bukur edhe për formën fizike. Stresi që mund të ndieni në datat 12,13 dhe 26 është armiku juaj më i madh. Mos prisni që gjërat të bien nga qielli. Mos harroni se ju e dashuroni të bukurën, ndaj rrini me njerëz pozitivë, vizitoni vende të ndryshme, shkoni në teatër, kërkoni harmoninë!

Akrepi

Përpjekjet dhe iniciativat që keni ndërmarrë këta muajt e fundit do të shpërblehen në muajin tetor, pasi Jupiteri kalon në shenjën tuaj. Por jo vetëm, edhe Marsi me Saturnin do të ndikojnë pozitivisht deri në dhjetor dhe së bashku me ardhjen e Saturnit do t’ju dhurojnë një lloj qëndrueshmërie dhe një pozitë të fortë që rrallëherë e kanë përjetuar të lindurit në shenjën e Akrepit. I keni lënë pas muajt e vështirë, megjithatë tani duhet të shlyeni disa hua që keni marrë. Nuk duhet të çoni dëm kohën e çmuar. Studentët që kanë dhënë maksimumin, por që ende nuk kanë korrur frytet e punës së tyre, do të marrin lajme të mira ose një telefonatë me rëndësi deri në dhjetor. Ju këshilloj të mbani larg personat që nuk janë të sinqertë me ju. Nëse keni çështje ligjore të pazgjidhura, do të merrni një përgjigje pozitive shumë shpejt. Energjitë tuaja do të dyfishohen pas datës 23, ditë në të cilën Dielli do të kalojë në shenjën tuaj. Marrëdhëniet sentimentale që u kanë bërë ballë konflikteve dhe presioneve të kohëve të fundit tanimë janë më të forta. Ata që kanë hedhur hapin e madh të martesës apo bashkëjetesës, tani po mendojnë për të bërë fëmijë. Kush nga ju i ka dhënë fund një historie me rëndësi, tani do të gjejë personin e duhur, të cilit mund t’i besojë verbërisht. Sigurisht që yjet këtë muaj do të ndihmojnë edhe beqarët, të cilët brenda muajit dhjetor do të celebrojnë lindjen e një dashurie të re. Data më e favorshme është 26-a. Fundi i muajit është shumë i rëndësishëm, sepse mund të gjeni një kurë për problemet e hershme. Shmangni sforcimet në datën 14.

Shigjetari

Fillimi i muajit tetor nuk duket premtues. Keni ende disa probleme të pazgjidhura. Megjithatë, propozimet që do të vijnë gjatë gjysmës së dytë të muajit do të jenë të shkëlqyera dhe duhet të bëni shumë kujdes në mënyrën si i vlerësoni. Marsi, Venusi dhe Jupiteri do të ndikojnë pozitivisht në shenjën tuaj pas datës 15. Dy muajt e fundit kanë qenë të vështirë në aspektin financiar, pasi keni shpenzuar shumë për probleme familjare apo për ndryshimin e vendit të punës. Lajme të mira për ju në datën 16. Marrëveshjet apo kontratat që do të lidhni këtë muaj do të kenë rezultate të shkëlqyera. Ndaloni dhe reflektoni. Nëse dy muajt e fundit keni pasur edhe probleme sentimentale, debate apo keni qenë nervozë, atëherë edhe fillimi i muajit do të vazhdojë të jetë po njësoj. Nëse ndieni nevojën t’i kundërviheni dikujt, më mirë mos e bëni. Gjithçka do të përmirësohet pas datës 15 edhe në fushën e ndjenjave. Mundësi të reja për të gjetur pasionin e shumëkërkuar. Ju do të shkonit shumë me persona të shenjës së Peshores, Binjakëve apo edhe Ujorit. Ata që janë martuar, që kanë vendosur të bashkëjetojnë me siguri që tani po mendojnë për të bërë fëmijë. Pasioni do të jetë në kulmin e tij në datat 28 dhe 29, ndaj ky do të jetë momenti i duhur. Takimet e reja janë të favorizuara. Muaji tetor është i ndarë në dy pjesë për ju; pjesa e parë do të jetë e lodhshme, e ngjashme me periudhën që sapo keni kaluar. Të nervozuar dhe shumë dyshues, do ta keni të vështirë të menaxhoni ditët e para të muajit. Pa dyshim që pjesa e dytë do të jetë shumë herë më e mirë. Për Shigjetarët ky është viti i rikuperimit. Edhe trajtimet estetike janë të këshilluara në këtë periudhë.

Bricjapi

E kuptojmë që ndiheni të lodhur pasi keni kaluar sprova të shumta për të arritur aty ku jeni. Megjithatë, muaji tetor është ideali për të qenë i suksesshëm. Keni gjetur rrugën e duhur dhe këtë herë s’do të ktheheni më pas. Jupiteri pas datës 10 do të jetë më miqësor me ju, ndërsa Marsi pa dyshim që është gjithmonë me ju. Do të nënshkruani një marrëveshje të re me ortakët tuaj apo me partnerët, nëse keni pasur një aktivitet të përbashkët. Si gjithmonë, bëni kujdes me çështjet e trashëgimisë. Çështjet e gjata ligjore do të zgjidhen në favorin tuaj ose duke paguar më pak dëme nga sa e kishit parashikuar. . Projektet e reja do të jenë të suksesshme, telefonata të rëndësishme në datat 25 dhe 26. Edhe studentët janë shumë të favorizuar në këtë periudhë. Nëse gjatë muajit gusht keni kaluar një krizë të rëndë në aspektin sentimental, atëherë gjatë tetorit do të përpiqeni të shëroni plagët. Gjysma e parë e muajit do të jetë më e mirë se e dyta. Pasioni do të zgjohet sërish brenda jush dhe ka ardhur momenti të mendoni për një zgjedhje të rëndësishme në jetën tuaj. Miqtë që keni përreth janë shumë të rëndësishëm dhe ndonjë miqësi edhe mund të shndërrohet në dashuri krejt papritur. Çiftet e konsoliduara nuk do të kenë më probleme për sa kohë që i mbledhin sërish paratë që kanë shpenzuar gjatë muajve të fundit. Keni kapërcyer ankthin që ju ka bezdisur shumë këto kohë. Takimet me njerëz të rinj janë të favorizuara në datat 24 dhe 31. Nëse krahasoni muajin tetor me muajt e shkuar të pranverës, do të vini re një përmirësim të madh. Në këtë klimë kaq të qetë dhe interesante edhe shëndeti juaj do të përmirësohet. Pika juaj e dobët janë këmbët..

Ujori

Keni shumë për të menduar, sepse Jupiteri nuk do të jetë shumë miqësor me ju këtë muaj dhe do të ndiheni nervozë. Keni kapërcyer vështirësitë e muajve të kaluar, por tani duhet të shmangni sipërmarrjet apo iniciativat e rrezikshme. Kush nga ju nis një projekt të ri, do t’ju duhet të prisni të paktën një vit për të marrë frytet e punës suaj. Ju këshillojmë të tregoheni shumë të kujdesshëm, t’i mendoni gjërat dy herë, sepse këto iniciativa të pamenduara mirë mund t’ju kushtojnë dëme të pariparueshme. Nëse refuzoni një vend pune që ju ofrohet, rrezikoni të mos gjeni një tjetër. Ata që kanë kursyer disa para mënjanë, duhet t’i administrojnë me kujdes, por jo vetëm kaq, edhe blerjet duhet të jenë të mirëmenduara. Mbani nën kontroll çështjet ligjore. Personat që vitin e kaluar kanë ndryshuar shtëpi apo janë martuar prej pak muajsh, tani janë duke përjetuar një stres të madh. Madje ndonjë nga ju mund të bëjë edhe ndonjë çmenduri e të ndërrojë shtëpi. Do të diskutoni me partnerët për fëmijët. Kjo është periudhë pasigurie dhe pritjeje në jetën tuaj. Horoskopi juaj këtë muaj nuk është pozitiv, por as negativ. Me sa duket, nuk duroni dot më praninë e disa personave që prishin qetësinë në jetën tuaj. Megjithatë, nga data 23 deri më 31 ekziston mundësia që marrëdhënia juaj sentimentale të gjejë pak qetësi. Ata që vendosin të ndahen, do të ndihen sikur kanë hequr një barrë të madhe nga supet. Po ju kujtojmë se kjo nuk është periudha e duhur për t’i shtrirë këmbët më shumë se jorgani, ndaj mos u stërmundoni. Sigurisht që ushqimet e shëndetshme do t’ju ndihmojnë shumë. Gjatë gjysmës së dytë të muajit do të ndiheni më në formë. Ju këshillojmë t’i bëni gjërat me qetësi për të shmangur nervozizmin që është karakteristikë për të lindurit në shenjën tuaj.

Peshqit

Ky do të jetë një muaj i mbushur me konfirmime dhe zgjidhje. Kush ka punuar e ka suksesin të garantuar. Jupiteri do të ndikojë shumë pas datës 10 e deri në dhjetor, parashikohet të nënshkruani marrëveshje shumë të rëndësishme. Sigurisht që përmirësimet shkojnë krah për krah me përpjekjet. Ky është momenti i duhur për të menduar për ndryshimin e pozicionit të punës. Duhet të jeni aktivë, të kujdeseni për çdo detaj dhe mos refuzoni propozimet e reja që ju bëhen, sidomos ato të datës 17. Për një sërë arsyesh, shpesh të lidhura me rastësitë, edhe të rinjtë do të kenë mundësi të përfitojnë. Por jo gjithçka do të arrihet pa mund, sepse vullneti duhet gjithmonë. Një ide e mirë do të shpërblehet. Dy javët e para të muajit nuk do të kenë atë pasionin e zakonshëm në marrëdhëniet në çift. Keni shumë gjëra për të sistemuar dhe zgjidhur në punë. Nëse marrëdhënia juaj është e hershme, atëherë do të përballeni me një problem që lidhet me fëmijët ose prindërit tuaj. Mos u shqetësoni, do ta kapërceni kollaj. Kush nga ju po mendon të ndryshojë shtëpi apo të bëjë një blerje të rëndësishme për familjen, le të shfrytëzojë momentin. Të divorcuarit nuk do të mendohen dy herë për të krijuar sërish një lidhje tjetër, nëse kanë gjetur personin e duhur. Mos u dorëzoni asnjëherë. Nëse mendoni se s’keni gjetur dashurinë e jetës, atëherë reflektoni dhe kuptoni se cilat janë dëshirat tuaja të vërteta. Pas datës 17 gjërat do të bëhen më emocionuese. Gjatë ditëve të para të muajit nuk do të jeni në formë, do të ndieni lodhje. Në datën 10 bëni kujdes, sepse ndryshimet e temperaturave mund t’ju shkaktojnë probleme me reumatizmin. Në datën 23, Dielli bëhet aktiv në shenjën tuaj dhe do të ndiheni më të gjallë dhe më energjikë.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending