Connect with us

Horoskopi

“Shmangni ekzagjerimet në momente të caktuara dhe shijoni ditën”, ja çfarë u këshillon shenjave Jorgo Pulla

Published

on

Dashi

Disa sjellje të personave të tjerë ju problematizojnë dhe do duhet sot të keni kujdes sesi i menaxhoni pasi katrori i Merkurit me Plutonin ju bëjnë të thoni gjëra impulsive…

Demi

Do të bëni disa eksagjerime në mënyrën sesi afroheni me të tjerët sot, vecanërisht nëse keni lindur në fund Prilli dhe fillim Maji. Pavarsisht kësaj, kjo nuk ju pengon përfundimisht të gjeni rrugëdalje në gjithcka që ju problematizon.

Binjaket

Vëmëndja juaj është e orientuar në cështjet e përditshmërisë që kanë mbetur pezull, pasi gjithashtu dhe detyrimet e rutinës të cilat ftoheni të menaxhoni. Ndërkohë, vështirësoheni të merrni vesh me të tjerët për shkak të këndi të vështirë të Merkurit me Plutonin. Fundja, keni oreks dhe energji për të përfituar nga sfidat që hasni.

Gaforrja

Përfitoni nga çdo kohë e lirë që keni duke i dhënë dorën e ndihmës një anëtari të familjes, i cili mund të ketë nevojë. Falja e partnerit/partneres suaj për indiferencën në të kaluarën do të ketë një efekt të fortë pozitiv në marrëdhënien tuaj. Kompetenca juaj profesionale mund të vihet në provë. Ju duhet të përqendroni vëmendjen dhe energjitë tuaja për të arritur rezultatet e dëshiruara.

Luani

Qëndrimi që mbani ndaj vështirësive është definitive për zhvillimin e tyre, pasi dëshironi të keni ju fjalën e fundit për c’do gjë që ndodh dhe kjo krijon debate të forta, vecanërisht në veprimet tuaja mbi cështjet e shtëpisë apo në cështjet që lidhen me personat e rrethit tuaj familjar.

Virgjeresha

Sot do duhet të jeni më të përmbajtur në mënyrën sesi shprehni idetë tuaja me katrorin e Merkurit me Plutonin, pasi nuk janë të pakta herët ku zgjidhni një sjellje të ashpër përballë personave që ju rrethojnë.

Peshorja

Sot ndoshta ekzistojnë ndryshime të vogla në planet tuaja, pasi zhvillime të papritura ju ftojnë të ndryshoni rrotë, sado që keni të tjera ndërmend. Fundja, mundeni me lehtësi të sistemoni cështjet e detyrimeve dhe përditshmërisë këtë peeriudhë.

Akrepi

Dita ju jep një ajër pavarsie dhe nevojën për të larguar nga vetja c’do gjë që ndjeni se ju rëndon. Pavarsisht kësaj, nevoja juaj për të ndërtuar dicka të qëndrueshme që do të zgjasë, është e madhe dhe ka nevojë për drejtim.

Shigjetari

Preferohet sot të lini detyrimet tuaja me një anë dhe të gjeni kohë në programin tuaj për tu shplodhur, ndërkohë që ekzistojnë tregues të jashtëm që ju shqetësojnë dhe kërkojnë pjesë nga koha juaj për tu sistemuar.

Bricjapi

Dita e sotme pavarsisht se nuk është harmonike për ju, megjithatë ekzistojnë disa gjëra që duhet të kemi kujdes, kryesisht në ambjentin familjar apo në cështjet e shtëpisë. Fundja, ekzistojnë persona të gatshëm për t’ju mbështetur.

Ujori

Dita sot ju paralajmëron për vlerësime impulsive dhe veprime që ju ekspozojnë në sy të personave të tretë. Ndoshta duket madje të vendosni ujë në verën tuaj dhe të menaxhoni me më shumë mirëkuptim cështjet që lidhen dhe me të tjerët. Ju ftoheni të silleni llogjikshëm për të mos vendosur imazhin që përcillni për jashtë.

Peshqit

Një ditë ndihmuese për planet tuaja, pavarsisht eksagjerimeve në mënyrën sesi i menaxhoni cështjet proceduriale, cështjet e studimeve apo kontaktesh me jashtë vëndit, ju bëjnë të duket tek personat rreth jush të pabindur.

Horoskopi

Horoskopi javor 20-26 Qershor 2022 sipas astrologes Meri Gjini/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, kjo është një javë e mirë që ju të zhvilloni jetën tuaj të dashurisë në rrethanat ku ndodheni aktualisht. Kjo do të thotë që duhet të jeni realist. Kjo do të jetë një javë e mbarë për zhvillimin e marrëdhënieve personale me përfaqësuesit e shenjave të zodiakut Ujori, Binjakët ose Peshorja.

Gjatë javës nuk do të ketë asnjë arsye për kontradikta ose përplasje verbale me njerëz që kanë mendime të ndryshme nga tuajat. Këtë javë, një bazë e rëndësishme për stabilitetin dhe besimin tuaj në të ardhmen do të jetë ndikimi i miqve optimistë. Shmangni përfshirjen në teori të ndryshme komploti, sepse ato nuk do të jenë të dobishme për momentin. Java do të favorizojë udhëtimin në lidhje me kujdesin për një pronë që ju ose familja juaj posedon. Është e mundur të dërgoni një dhuratë ose përshëndetje virtuale në raste të ndryshme për njerëzit e lindur nën shenjat e zodiakut Demi, Bricjapi ose Virgjëresha.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demi, kjo është një javë në të cilën do të duhet të merrni vendime të rëndësishme, t’i përshtateni ndryshimeve të rëndësishme, të cilat nga njëra anë do të jenë të këndshme, por nga ana tjetër do të kërkojnë ndarje ose pengim të planeve tuaja. Gjatë javës do të merrni një lajm të pakëndshëm në lidhje me dikë me të cilin keni qenë armiq në të kaluarën. Gjatë javës do të duhet të përjetoni disa situata stresuese që vështirë se do t’ju surprizojnë. Qëllimi i tyre është t’ju shtyjnë shumë më fort për të bërë ndryshimet që u përmendën në fillim. Marrëdhënia juaj me shenjat e Luanit, Dashit ose Shigjetarit do kërkojë vëmendje. Këtë javë, gjërat e mira do të vijnë nga paratë, nga zgjidhja e një kontrate të rëndësishme ose një dokument financiar. Java do t’ju frymëzojë të mendoni ose të bëni gjëra në lidhje me punën nga shtëpia, biznesi në internet, ndërtimi i një biznesi në fermën që zotëroni dhe ide të tjera të ngjashme.

Binjakët

Kjo është një javë në të cilën do të keni më shumë aktivitete me fëmijët. Java do të jetë e favorshme për ngjizjen dhe lindjen e një fëmije. Shmangni frikën për shëndetin tuaj këtë javë pasi do të ndikojë negativisht tek ju me gjëra që ka të ngjarë të jenë të pavërteta. Shmangni problemet dhe situatat stresuese që mund të ndikojnë në shëndetin tuaj. Mundohuni të gjeni më shumë kohë për stërvitje, për shëtitje në natyrë (nëse është e mundur), dhe përgjithësisht për aktivitete të ndryshme fizike, sipas rrethanave tuaja. Do të ketë disa momente të vështira emocionale këtë javë që mund t’ju trishtojnë. Mobilizohuni në fillim të kësaj jave, planifikoni angazhimet tuaja, veproni në mënyrë të arsyeshme dhe me përgjegjësi. Mbështetuni tek vetja juaj dhe shmangni besimin e tepërt tek premtimet e njerëzve të tjerë. Këtë javë do të duhet të takoni njerëz të ndryshëm.

Gaforrja

Para është një javë në të cilën do të bëni biseda prone me një burrë. Gjatë këtyre shtatë ditëve ekziston mundësia e vjedhjes ose humbjes së një sendi që mund t’ju sjellë emocione të pakëndshme. Gjatë javës, mund të keni shqetësime për shëndetin e një personi nga shtëpia juaj, i cili në disa raste mund të kërkojë trajtim spitalor ose konsultë të menjëhershme mjekësore. Gjatë javës, emocionet e trishtuara ose ato negative shpesh do t’ju ndikojnë. Mundohuni të kontrolloni emocione të tilla. Kjo javë do të ndihmojë në zhvillimin e ideve ose angazhimeve tuaja të një natyre financiare që mund të kërkojnë kontakt ose vizita në një institucion qeveritar, ose bankë.

Luani

Nëse puna juaj përfshin fëmijët, kini kujdes në marrëdhëniet tuaja financiare me prindërit e tyre ose institucionet përkatëse qeveritare. Këtë javë do të keni mundësinë të flisni hapur për problemet e pakëndshme në familje dhe nëse e bëni këtë, do të gjeni lehtësisht zgjidhjen më të mirë për to. Kjo do të jetë një javë e mirë për zhvillimin e punëve tuaja familjare, pavarësisht nga natyra e tyre, kështu që përdorini këto tendenca pozitive për të stabilizuar marrëdhëniet tuaja familjare. Këtë javë do të jeni të kënaqur të dëgjoni një lajm ose një dokument që lidhet me një burrë në familjen tuaj, i cili mund të jetë Binjakë, Peshore ose Ujori. Shmangni marrëdhëniet financiare me miqtë gjatë javës dhe mos i besoni informacionit që do t’ju japin në lidhje me ide të ndryshme financiare.

Virgjëresha

Keni përpara një javë në të cilën mund të përfitoni në një farë mënyre nga veprimet e një gruaje, por pas një farë kohe do kuptoni se veprimet e saj ju kanë bërë më shumë dëm sesa mirë. Gratë mbi moshën 35 vjeç do të duhet të bëjnë ndryshime në planet e tyre. Në përgjithësi, gjatë kësaj jave planet tuaja do të kenë një zhvillim të papritur, veçanërisht kur ato kanë lidhje me të huajt ose me njerëz të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Jeta e dashurisë së grave të reja do të jetë interesante, pasi do t’u japë atyre qartësi më të madhe në zhvillimin e kësaj marrëdhënie dashurie, pavarësisht nga drejtimi i saj i zhvillimit. Gjëja më e rëndësishme tani është të jesh i vetëdijshëm për atë që është e arritshme dhe çfarë jo. Iluzionet ose ëndrrat jorealiste nuk do ju sjellin dobi. Shmangni bërjen e planeve të udhëtimit këtë javë. Kjo nuk vlen për udhëtimet që lidhen me punën. Gjatë javës do të tronditeni nga ngjarjet në jetën e një personi të lindur nën shenjën e një Luanit, Dashit ose Demit i cili jeton larg jush.

Peshorja

Kjo është një javë në të cilën lajmet ose informacionet e ndryshme që do të merrni nga një burrë do t’ju bëjnë të bëni plane të reja për të ardhmen tuaj. Kjo mund të jetë një ide e re ose një ofertë pune, për një biznes të pavarur ose për një projekt personal. Burrat mbi 35 vjeç do të kenë komunikim dinamik me një burrë të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm në lidhje me shpenzimet tuaja financiare. Mos u mbështetni në premtimet për para, pavarësisht nga burimi i tyre. Do të ketë disa mosmarrëveshje ose konflikte të pakëndshme në jetën tuaj personale dhe të dashurisë. Mund të thoni gjëra të këqija ose të shkëmbeni akuza. Sidoqoftë, pastrimi i emocioneve të tilla negative nga ju do t’ju ndihmojë të stabilizoni marrëdhënien tuaj, ose të paktën të keni një ide më të qartë se sa të qëndrueshëm dhe të sinqertë janë ata. Këtë javë, do të ketë disa momente interesante në punën tuaj në lidhje me kolegët ose klientët, biznesin e ri, ose përgjithësisht me lajme të mira dhe me perspektivë.

Akrepi

Do të përjetoni një ankth udhëtimi. Këto shqetësime mund të kenë të bëjnë me shëndetin e të afërmit ose mikut tuaj që jeton në një vend tjetër. Kjo është një javë e pafavorshme për udhëtime, pasi sjell vështirësi, vonesa dhe komplikime të ndryshme. Gjatë gjithë javës, do të gjeni intuitivisht zgjidhjen më të mirë për zhvillimin e një plani që lidhet me fëmijën ose personin e ri në familjen tuaj. Këtë javë, disa nga surprizat do të jenë për një vendim apo një ndryshim në jetën e një gruaje të re, diçka që duket interesante dhe premtuese në këtë fazë. Gratë e reja deri në moshën 35 vjeç mund të marrin një vendim të papritur për të ndryshuar stilin e jetës së tyre ose për të zhvilluar një marrëdhënie të dashur, profesionale dhe familjare. Gjatë kësaj jave, kini kujdes nga dokumentet financiare, me pagesa të ndryshme që duhet të bëni.

Shigjetari

Këtë javë do të keni një rast të mblidheni në shtëpinë tuaj. Do festoni për një mundësi të mirë financiare. Mos lejoni që një informacion të bëhet publik dhe të akuzoheni për intriga ose veprime të tjera të pakëndshme. Do të keni disa situata të trazuara në familje ku ka pabesi këtë javë, të cilat do të tronditin seriozisht marrëdhëniet midis partnerëve. Do të ketë lajme gjatë gjithë javës që do t’ju shqetësojnë, që lidhen me njerëz të cilët i njihni. Gjëja e mirë në lidhje me ngjarjet e kësaj jave është se përkundër kompleksitetit të tyre dhe stresit, do ketë fund të lumtur.

Bricjapi

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, këtë javë do të diskutoni ide interesante në lidhje me punën tuaj të tanishme ose diçka të re që do të vijë përmes një gruaje. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e mirë për të kërkuar burime të reja të të ardhurave përmes punës shtesë. Suksesi mund të pritet nga që kanë mendim novator dhe janë të gatshëm të marrin rreziqe në një fushë të re të zhvillimit. Kjo do të jetë një javë e mirë për blerjet (ka shumë të ngjarë në internet) të artikujve që janë të rëndësishëm për shtëpinë tuaj. Këtë javë, do të keni mundësi të flisni më të qetë për planet e rëndësishme të familjes ose pronave. Gjatë javës, shumë do të mësojnë për një problem serioz shëndetësor nga një rreth miqsh, kolegësh ose fqinjësh. Këtë javë, të rinjtë duhet të ulin pritshmëritë e tyre për ngjarje të rëndësishme ose të veçanta në jetën e tyre, duke shmangur fajësimin e njerëzve të tjerë për situatën aktuale në jetën e tyre.

Ujori

Kjo do të jetë një javë në të cilën do ta keni të vështirë të punoni ose të komunikoni me të rinjtë. Veprimet e tyre mund të shkaktojnë lehtësisht keqkuptime ose probleme të ndryshme, veçanërisht kur bëhet fjalë për përfaqësuesit e shenjave të zodiakut Bricjapi, Demi ose Virgjëresha. Në dashuri do ketë tensione, ndoshta për shkak të largësisë. Java do të ketë efektet e saj të dobishme, të cilat përkundrazi do të lidhen me ndjenjën e diçkaje të mirë në të ardhmen e afërt. Shmangni truket për të fituar më shumë para ose për të përfituar në një farë mënyre.

Peshqit

Do të keni një kohë të vështirë në lidhje me paratë. Kjo është një kohë e pafavorshme për të diskutuar çështje të testamenteve ose trashëgimisë. Surpriza këtë javë do të vijë përmes një burri nga shtëpia ose familja juaj e ngushtë. Mund të ketë ngjarje të papritura në jetën e një njeriu që është fqinji juaj. Gjatë javës, përpiquni të veproni ngadalë, pa emocione dhe pa nxitim, pasi mund të ngadalësoni zhvillimin e disa proceseve të rëndësishme në jetën tuaj ose të prishni disa gjëra të këndshme në të cilat keni investuar shumë energji deri më tani. Marrëdhënia juaj me njerëzit e lindur si Peshore, Ujori ose Binjakët do të jetë e vështirë ose komplekse. Gratë e reja mund të jenë të irrituara ose të zemëruara nga veprimet e njerëzve të tjerë në lidhje me paratë ose një dokument financiarqë kishim pritshmëri ta merrnin këtë javë.

Continue Reading

Horoskopi

Ka ardhur dita qe duhet te gezoheni me ate qe do arrini/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 3 shenja

Published

on

Demi

Te përgjithëshme

Per juve te shenjes se Demit, qershori është një muaj që do të fokusohet tek nevojat tuaja, pasi Afërdita do të qëndrojë në shenjën tuaj të horoskopit për pjesën më të madhe të kohës, diçka që do të krijojë lëvizshmëri në marrëdhënie dhe emocione. Gjatë qëndrimit të saj në shenjën tuaj të horoskopit ajo do të takojë Uranin më 11/06 – rezultati i këtij takimi mund të jetë një situatë subversive – por edhe Saturni në shenjën e Ujorit më 19/6, i cili mund të sjellë disa vështirësi të vogla ose të mëdha në zhvillimi i një afere ose një marrëdhënie që ju intereson. Komunikimi do ju ndihmojë shumë për të rregulluar disa gjëra dhe për të zgjidhur pikat “e turbullta”, pasi nga data 4/6 Merkuri do të rikthehet në rrugën e duhur në shenjën tuaj të horoskopit dhe diskutimet -si dhe takimet- do të fillojnë të ecin më shpejt. Më 14/6 Hëna e plotë do të zhvillohet në aksin Binjakë – Shigjetar dhe po atë ditë Mërkuri do të kalojë në shenjën e Binjakëve.

Kjo Hënë e Plotë mund t’ju shkaktojë ankth dhe të nxjerrë në pah çështje që kanë të bëjnë qoftë me sektorin financiar, qoftë me disa raste të shkuara, të cilat mbeten pezull.“Gracka” e kësaj Hëne të Plotë është se mund t’ju ​​shtyjë të nënvlerësoni seriozitetin e disa situatave dhe kjo është diçka që kërkon vëmendje. Në datën 21/6 kemi solsticin e verës -dita më e madhe e vitit- dhe hyrjen e Diellit në shenjën e Gaforres, duke treguar se periudha e ardhshme do të jetë më sociale dhe komunikuese për ju me mundësi për t’u afruar me njerëzit. që janë rreth jush. Më 29 qershor, Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Gaforres do të theksojë gjendjen emocionale në të cilën do të jeni në atë moment dhe do të bëjë që emocionet të luajnë një rol kyç në zgjedhjet dhe vendimet tuaja. Sigurisht që mund të krijojë një humor ekzagjerimi edhe në shprehjen e emocioneve, ndaj duhet të përpiqeni të ruani ekuilibrin.

Dashuria

Prania e Afërditës për pothuajse të gjithë muajin në shenjën tuaj të horoskopit tregon se qershori do të sjellë shumë mendime për evolucionin apo krijimin e një lidhjeje. Më 6/11 ai do të takojë Uranin që është gjithashtu në shenjën tuaj të horoskopit, diçka që do të krijojë surpriza qoftë me një shenjë pozitive apo negative në jetën tuaj personale. Nëse jeni i lirë dhe keni lindur në dhjetëditëshin e dytë të shenjës suaj të horoskopit, nuk përjashtohet mundësia që të ketë një njohje ku nuk e prisni dhe në fakt duket se “do t’ju ​​shkundë ujërat” në emocionet tuaja dhe në jetën tënde. Nëse jeni në një lidhje gjysma e parë e muajit do të rrjedhë shumë harmonike për ju dhe partnerin tuaj, për sa kohë që Afërdita është në shenjën tuaj të horoskopit askush nuk do mund t’ju llaston, gjë që do të lehtësojë shumë rrjedhën e gjërave. Në datën 19/6 kur do të takojë Saturnin në shenjën e Ujorit përmes një katrori joharmonike, do t’ju ​​duhet t’i kushtoni vëmendje pasi mund të shfaqen disa tensione, të cilat do të çojnë në tërheqje emocionale. Lajmi shumë pozitiv i këtij muaji është se Hermesi nga data 4/6 do të jetë në rrugën e duhur, diçka që do të lehtësojë shumë diskutimet për çdo çështje. Nga data 23/6 Afërdita do të kalojë në shenjën e Binjakëve dhe nga pozicioni i saj i ri do të ndryshojë prioritetet tuaja dhe mund t’ju çojë në vendime për çështje romantike dhe zgjedhje të periudhës së mëparshme.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet e punës do të dalin në pah këtë muaj pasi nuk përjashtohet mundësia që në to të ketë disa të dhëna të reja, sidomos pas datës 4/6 kur duket se zhvillimet do të nisin të ecin dhe gjithçka që kishte mbetur e ndenjur në të kaluarën.periudha do të fillojë të lëvizë. Nëpërmjet disa diskutimeve që do të keni, nuk përjashtohet që t’ju bëhet një propozim i cili mund të kontribuojë ose në zhvillimin tuaj profesional ose në financat tuaja. Në mes të muajit mbani një shportë të vogël në rast se dëgjoni premtime të mëdha pasi Hëna e plotë në boshtin Binjakët-Shigjetar mund të krijojë pritshmëri të mëdha, të cilat mund të çojnë në lëvizje të guximshme, veçanërisht në sektorin financiar. Gjatë gjithë këtij muaji do të ishte mirë të ruani një profil të ulët në punë, të jeni një “forcë e qetë”, pasi në këtë mënyrë do të qëndroni të fokusuar në qëllimin tuaj dhe do të shpëtoni nga “syri i ciklonit” dhe nga prapaskenat.diskutimet.

Binjaket

Te përgjithëshme

Mundesit qe na jep muaji Qershore dhe “me të drejtë” për ju pasi më 4/6 sundimtari juaj Mërkuri do të kthehet në rrugën e duhur në shenjën e Demit dhe do të kalojë në shenjën tuaj më 14/6. Kjo tregon se komunikimi do të rikthehet ndjeshëm dhe keqkuptimet si dhe keqkuptimet e periudhës së mëparshme do të zgjidhen pa e bërë pamjen e tyre të re. Sidomos në gjysmën e dytë të muajit që Mërkuri do të jetë në shenjën tuaj të horoskopit, do të ketë shumë mundësi për marrëdhënie me publikun dhe njohje të reja të rëndësishme qoftë në planin personal apo social. Më 14/6 do të ndodhë Hëna e Plotë në boshtin tuaj (Binjakët-Shigjetari) që tregon mbylljen e disa rrathëve në lidhje me marrëdhëniet ndërpersonale. Prania e fortë e Poseidonit në shenjën e Peshqve me një kend të papajtueshme katrore “bie zilen e alarmit” pasi mund t’ju ​​çojë në vlerësime të gabuara, veçanërisht për lëvizjet dhe vendimet që lidhen me punën.

Dashuria

Më 21/6- në ditën e solsticit të verës- Dielli do të kalojë në shenjën e Gaforres dhe nga pozicioni i ri mund të sjellë një introversion, por nga ana tjetër do t’ju ndihmojë të rigrupoheni. Dhjetë ditët e fundit të muajit ofrohen për introspeksion dhe meditim dhe është e sigurt që do të përfitoni prej tij. Më 29/6 hëna e re që do të ndodhë dhe ajo në shenjën e Gaforres mund të çojë në disa ekzagjerime, të cilat do të kenë të bëjnë më shumë me mënyrën se si e menaxhoni jetën tuaj të përditshme dhe punën. Mos u mundoni të “shtrydhni” gjithçka në njëzet e katër orë (dhe detyrimet e punës dhe familjare dhe takimet miqësore dhe çfarëdo tjetër që dëshironi të bëni) pasi kjo do të zvogëlojë rezervat tuaja të energjisë.

Puna dhe Ekonomia

Gjysma e parë e muajit do të ketë më shumë zhvillime përsa i përket çështjeve profesionale, por rreth datës 14/6, kur në boshtin tuaj do të zhvillohet Hëna e plotë, duhet t’i kushtoni vëmendje të dhënave që do të bëjnë pamjen e tyre. Poseidoni do të jetë në një pozicion të spikatur gjatë kësaj Hënë të Plotë duke krijuar konfuzion dhe keqkuptime në çështjet profesionale. Në rast se në mes të muajit do të merrni një ofertë të re pune ose do të ketë disa diskutime që do të japin dritën jeshile për një marrëveshje të ardhshme profesionale, do të ishte mirë të kontrolloni me kujdes të dhënat si dhe të mirat dhe të këqijat dhe mos nxitoni të angazhoheni. Pas datës 21/6 ka më shumë mundësi për të sqaruar diskutimet e zhvilluara në periudhën e mëparshme dhe për të gjetur një avantazh për çështjet që lidhen me punën.

Peshorja

Te përgjithëshme

Muaji Qershore ,per juve te shenjes se Peshores do të jetë për ju një muaj më I mire se sa maji, i cili mund të ketë krijuar introversion dhe të ketë sjellë mendime, të cilat kanë ndikuar në humorin dhe optimizmin tuaj. Fakti që Mërkuri do të rikthehet në kursin e duhur më 4/6 në shenjën e Demit, do të jetë elementi i parë inkurajues për këtë muaj, pasi tani e tutje komunikimi dhe rregullimet për çështje të rëndësishme do të jenë më të lehta. Më 14/6 do të zhvillohet Hëna e plotë në aksin Binjakë – Shigjetar e cila mund të zgjojë nevojën për të parë miqtë, të njohurit dhe personat që keni kohë për të parë. Gjithashtu ka shumë gjasa që t’ju ofrohet një udhëtim si dhe të ndjeni -në mes të muajit- më shumë frymëzim dhe një humor të fortë krijues. Ajo që duhet t’i kushtoni vëmendje në ditët afër Hënës së Plotë janë detyrimet e përditshmërisë, pasi nuk do të keni humor për t’u marrë me to dhe mund t’ju “shpëtojnë” dhe të lënë pas dore disa, trajtimi i të cilëve është veçanërisht i rëndësishëm.

Dashuria

Më 21/6 -në solsticin e verës- Dielli do të kalojë në shenjën e Gaforres dhe nga pozicioni i ri mund të sjellë më shumë detyrime profesionale, por do të krijojë edhe mundësi për t’u dalluar dhe për t’i dalë përpara punës. Ka mundësi të ndiheni të paduruar për disa gjëra dhe plane që ju vijnë ndërmend, por do të ishte mirë të shmangni – të paktën në fund të muajit – lëvizjet impulsive. Kjo është diçka që nuk do të jetë aq e lehtë sa tingëllon pasi Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Gaforres më 29/6 do të krijojë terren pjellor për gjëra të parëndësishme. Katrori që do të formojë me Jupiterin në shenjën e Dashit do të intensifikojë impulsin, por duhet ta shmangni, të paktën në çështjet që kanë të bëjnë me punën. Gjithashtu përpiquni të mos lejoni që njerëzit me të cilët shoqëroheni të krijojnë entuziazëm për projekte që mund të mos jenë të lehta për t’u realizuar.

Puna dhe Ekonomia

Marsi do të jetë në shenjën e Dashit gjatë gjithë muajit, gjë që tregon se mund të ketë momente tensioni në marrëdhëniet profesionale, të cilat në një farë mënyre do të ndikojnë në detyrimet profesionale. Ju mund të mendoni se disa njerëz janë hakmarrës dhe po kërkojnë mënyra për të shfryrë zhgënjimin e tyre. Mos harroni se nëse nuk tërhiqeni nga kjo atmosferë – që herë pas here do të ketë erë baruti – dhe mbani një ton të butë dhe diplomatik, do të fitoni më shumë se sa mendoni. Dhjetë ditët e fundit të muajit frymëzimi juaj do të jetë proverbial, shfrytëzojeni në punë pasi do t’ju ndihmojë të gjeni zgjidhje për çështje kërkuese profesionale, por edhe të komunikoni ide të reja në lidhje me një projekt profesional.

Continue Reading

Horoskopi

Luani i pari, Dashi i fundit/ Keto jane 4 shenjat qe i hapen portat e fatit nga data 20-26 Qershor

Published

on

Horoskopi Javor 20-26 Qershor 2022

Horoskopi javor 20-26 qershor 2022: Kushtet e punës në javën e tretë të qershorit do të jenë mjaft komode: asgjë veçanërisht e rëndësishme apo urgjente. Përfshihuni me qetësi në detyra rutinë që nuk kërkojnë shumë përpjekje dhe reagime të shpejta. Përgatitni një raport, çmontoni dokumentet, telefononi klientët. Ju vetë nuk do të vini re se si koha fluturon. Meditoni për të mbajtur një mendje të qetë.

Në fillim të javës, vini bast për inteligjencën tuaj. Me Diellin në shenjën e Gaforres rritet përqendrimi i vëmendjes, përmirësohet memorja. Nëse keni frikë se mos mbeteni prapa profesionalisht, horoskopi javor ju këshillon të bëni vetëedukim. Me shumë mundësi, rreth jush ka njerëz që janë të gatshëm ta mbështesin këtë iniciativë.

Spekulimet dhe fantazitë në mesjavë janë absolutisht të papërshtatshme. Ndikimi i Mërkurit në shenjën e Binjakëve manifestohet në neglizhencë, biseda boshe. Mos krijoni pamjen e punës nëse nuk dëshironi të punoni fare: shakat nuk do t’i zgjidhë problemet. Nëse nuk jeni të kënaqur me diçka në situatën tuaj aktuale, studioni vendet e lira: talenti i vërtetë nuk do të zhduket askund.

Çështja e strehimit në fund të javës do të pushojë së qeni akute, sigurisht nëse ju shqetëson. Hëna në Dem i bën njerëzit më të zakonshëm dhe materialistë. Për të mos rënë në karremin e një sekseri të paskrupullt, horoskopi javor rekomandon t’i drejtoheni lidhjeve personale. Plus, mund të mbështeteni te intuita, ajo është ende e fortë.

Horoskopi javor i Dashit

20-26 qershor: Mos i kushtoni shumë rëndësi ngjarjeve të javës së tretë të qershorit. Përsa i përket emocioneve, do të merrni një vendim të gabuar, i cili përfundimisht do të kthehet në probleme të reja. Për të vlerësuar në mënyrë objektive situatën, mbështetuni vetëm në fakte, mos mendoni. Tensioni dhe mospërmbajtja emocionale mund të çojnë në një përkeqësim të mirëqenies: mësoni të kontrolloni veten.

Kalojini ditët e para të javës në paqe me veten tuaj. Dielli te Gaforrja nxjerr në pah cilësitë shpirtërore me shkëlqim. Horoskopi javor i Dashit beson se jeni e bukur, unike dhe e dëshirueshme. Ndërsa jeni të zënë, gjeni kohë për të shkuar në kinema, kafene ose vizitoni miqtë tuaj. Ndoshta do të ketë një takim interesant.

Karrieristët e Dashit në mesjavë do të jenë krenarë për arritjet e tyre. Ndikimi i Mërkurit në shenjën e Binjakëve shprehet në lëvizshmëri, aftësi për të bërë disa gjëra në të njëjtën kohë. Në negociatat me partnerët mund të arrini kushte më të favorshme. Me shumë mundësi do të merrni një ofertë pune që është shumë tërheqëse.

Në fund të javës, mendjelehtësia mund t’ju zhgënjejë. Hëna në Dem është përgjegjëse për stabilitetin e pamjeve. Për të mos u futur në rrëmujë, vini në dyshim edhe të vërtetat e zakonshme. Sipas horoskopit javor për Dashin, duhet të jeni të kujdesshëm ndaj mashtrimit. Intuita do t’ju ndihmojë të merrni me mend se çfarë kanë në mendje njerëzit. Do të bëhet e qartë se kujt mund t’i besoni dhe me kë duhet të kufizoni komunikimin.

Horoskopi javor i Demit

20-26 qershor: Java fillon mirë nëse nuk e injoroni zërin tuaj të brendshëm. Dielli në shenjën e Gaforres zgjon mundësi të fshehura, forcon intuitën. Nëse i besoni vetes, horoskopi javor i Demit premton ndryshime për mirë në fushën e financave, çështjet e punësimit. Nëse befas jeni në një grindje me të dashurin tuaj, do të gjeni shpejt një kompromis.

Çështja e strehimit të Demit nuk do të prishet nëse zgjedhja e duhur bëhet në mesjavë. Nën ndikimin e Mërkurit tek Binjakët, ekziston një kuptim se si të vihet në praktikë çdo ide. Nëse po bëni plane për të lëvizur, ka më shumë gjasa që ato të realizohen. Para jush do të hapen mundësi të reja, do të shfaqet një opsion vërtet i vlefshëm.

Mirësia do të shpëtojë botën, kjo është motoja e fundjavës, nëse, sigurisht, jeni dakord me të. Nën Hënën në shenjën e Demit, shpirti bëhet më i qetë, mendimet shprehen më saktë. Horoskopi javor për Demin sugjeron që do t’ju duhet të korrigjoni gabimet e bëra nga të tjerët. Kjo do të përfitojë vetëm: përveç mirënjohjes njerëzore, ju do të përmirësoni karmën.

Horoskopi javor i Binjakëve

20-26 qershor: Në çështjet që lidhen me strehimin, në ditët e para të javës ndiqni sugjerimet e intuitës. Me Diellin në Gaforre, mund të ndodhin gjëra që kundërshtojnë shpjegimin logjik. Horoskopi javor i Binjakëve këshillon të bëni një blerje me një shtrirje të gjatë. Situata juaj martesore dhe financiare ka gjasa të ndryshojë. Duke u fokusuar në ndjenjat tuaja të brendshme, nuk mund të gaboni.

Nga mesi i javës, krijimtaria e Binjakëve do të arrijë kulmin. Kur Merkuri është te Binjakët, shumë ide shfaqen në kokë, dhe ato më origjinalet. Nëse nuk ju pëlqen reflektimi në pasqyrë, thuani lamtumirë imazhit të mërzitshëm pa keqardhje. Eksperimentimi me stilin do të rezultojë i suksesshëm, mos harroni të rregulloni flokët dhe fytyrën tuaj.

Në fund të javës do të ketë të gjitha kushtet për relaksim nëse dëshironi. Nën Hënën në shenjën e Demit, njerëzit përpiqen për të gjitha gëzimet dhe kënaqësitë tokësore. Lërini pasionet të tërbohen përreth, horoskopi javor për Binjakët rekomandon të bëni vetëm veten. Sallon bukurie, pazar, palestër, vilë verore ose shtrirë pa qëllim në shtrat dhe lëreni të gjithë botën të presë.

Horoskopi javor i Gaforres

20-26 qershor: Kushtet e punës në javën e tretë të qershorit do të jenë mjaft komode: asgjë veçanërisht e rëndësishme apo urgjente. Përfshihuni me qetësi në detyra rutinë që nuk kërkojnë shumë përpjekje dhe reagime të shpejta.

Në fillim të javës mund të krijohen rrethana që mund t’ju nxjerrin jashtë ekuilibrit. Me Diellin në Gaforre rritet niveli i ankthit. Për të mos ekzagjeruar përmasat e problemeve, horoskopi javor i Gaforres ju këshillon të rishikoni qasjen tuaj ndaj biznesit. Kjo do të mjaftojë për momentin. Është e mundur që ju duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj, këtu situata është më e ndërlikuar.

Për Gaforret e dashuruara, mesi i javës do të jetë një kohë dinamike. Nën ndikimin e Mërkurit, në shenjën e Binjakëve, manifestohen qartë cilësi të tilla si mendjelehtësia dhe panevojshmëria. Interesimi i papritur, etja për emocione, dhe çfarë do të ndodhë më pas, nuk dihet. Nëse jeni në humor për një lidhje të shkurtër dashurie, dilni në takime dhe mos u shqetësoni për reputacionin tuaj.

Përkushtojini fundjavës gjërave që të kënaqin shpirtin. Nën Hënën në shenjën e Demit, shija estetike rafinohet dhe nevojat gastronomike rriten. Horoskopi javor për Gaforren thotë: është koha për të marrë një hobi. Moda, gatimi, dizajni, çdo gjë që lidhet me kreativitetin do të funksionojë veçanërisht mirë. Me shumë mundësi, do të bashkohen edhe ata që janë afër jush.

Horoskopi javor i Luanit

20-26 qershor: Mos i kushtoni shumë rëndësi ngjarjeve të javës së tretë të qershorit. Përsa i përket emocioneve, do të merrni një vendim të gabuar, i cili përfundimisht do të kthehet në probleme të reja. Për të vlerësuar në mënyrë objektive situatën, mbështetuni vetëm në fakte, mos mendoni. Tensioni dhe mospërmbajtja emocionale mund të çojnë në një përkeqësim të mirëqenies: mësoni të kontrolloni veten.

Mos e nisni javën me dyshime, për të mos përkeqësuar problemet ekzistuese. Me Diellin në shenjën e Gaforres, njerëzit mund të përndiqen nga ndjenjat e ankthit dhe panikut. Nëse ju mungon besimi, horoskopi javor i Luanit ju këshillon të fitoni lidhje të dobishme biznesi. Negociatat e zhvilluara me sukses do të bëhen fillimi i bashkëpunimit afatgjatë dhe të frytshëm.

Në mes të javës në një lidhje, Luanët do të nxiten nga emocionet. Kur Mërkuri është tek Binjakët, idetë shumë origjinale janë në ajër. Nëse më parë keni luftuar me dëshirat tuaja, tani gjithçka është pikërisht e kundërta. Lejojini vetes pak pakujdesi, bëni gjithçka për të tërhequr vëmendjen e personit që ju intereson. Dhe nuk ka rëndësi se si e bëni këtë.

Marrëdhëniet me kolegët në fund të javës do përmirësohen ndjeshëm. Hëna në shenjën e Demit mpreh ndjenjën e dashurisë, njerëzit kërkojnë vëmendje. Horoskopi javor për Luanin tregon tendenca të favorshme në fushën e komunikimit të biznesit. Kjo është një kohë e mirë për trajnimin e korporatës: ekipi do të bëhet një e tërë. Mundohuni të krijoni miqësi.

Horoskopi javor i Virgjëreshës

20-26 qershor: Kushtet e punës në javën e tretë të qershorit do të jenë mjaft komode: asgjë veçanërisht e rëndësishme apo urgjente. Përfshihuni me qetësi në detyra rutinë që nuk kërkojnë shumë përpjekje dhe reagime të shpejta.

Për sa i përket shëndetit, ditët e para të javës mund të jenë paksa të tensionuara. Dielli në shenjën e Gaforres i bën njerëzit dyshues, të pambrojtur ndaj frikës së tyre. Nëse vuani nga ndonjë sëmundje kronike, horoskopi javor i Virgjëreshës këshillon forcimin e sistemit nervor. Për shkak të një sëmundjeje psikosomatike, mund të humbni pushimin e shumëpritur.

Nuk ka detyra të pamundura për Virgjëreshat në mesjavë. Nën ndikimin e Mërkurit në shenjën e Binjakëve, vetëdija bëhet më e gjallë dhe plastike. Është e nevojshme të shkoni në një udhëtim pune, shkëlqyeshëm, i/e dashuri/a kërkon surpriza dhe dhurata, thjesht shkëlqyeshëm. Falë shkathtësisë dhe qëndrimit tuaj fitimtar, do të dilni nga çdo situatë.

Mundohuni të trajtoni gjithçka me zemër në fundjavë. Nën Hënën në Dem, shfaqet butësia, dëshira për të kënaqur të tjerët. Horoskopi javor për Virgjëreshën thotë: ka një takim të pazakontë përpara që do t’ju bëjë përshtypje të fortë. Nëse një i njohur i ri ka nevojë për ndihmë, tregohuni bujarë. Bëj të pamundurën për të lehtësuar vuajtjet e tij.

Horoskopi javor i Peshores

20-26 qershor: Nuk duhet të ketë probleme të veçanta dhe probleme të pazgjidhshme në ditët e para të javës, por kjo nuk do të thotë asgjë. Me Diellin në shenjën e Gaforres, njerëzit priren të shohin negativitetin në çdo gjë që ndodh. Nëse nuk doni të prishni marrëdhëniet me të dashurit ose të sëmureni, horoskopi javor i Peshores këshillon të mos e mbytni veten. Sëmundjet kronike mund të përkeqësohen në bazë të nervozizmit.

Nga mesi i javës, ndjenja financiare e Peshores do të dobësohet. Me ndikimin negativ të Mërkurit tek Binjakët, vërehet neglizhencë në të menduar. Për shkak të nismave të pamenduara mirë, gjendja juaj financiare do të vuajë. Nuk ka gjasa që të jetë e mundur të marrësh një kredi me kushte të favorshme, dhe është më mirë të thuash lamtumirë parave të dhëna në borxh. Por në marrëdhënie pulson pasioni.

Fundjava do jetë e ndritshme, edhe nëse vendosni të kaloni kohë vetëm. Nën Hënën në shenjën e Demit rritet ndjeshmëria ndaj bukurisë së botës përreth. Nëse jeni të interesuar për floristikën, horoskopi javor për Peshoren ju siguron: hobi do t’ju “gëlltisë”. Në rast se jeni indiferentë ndaj luleve, pushoni në gjirin e natyrës. Komunikimi me bimët është i mirë për shëndetin tuaj.

Horoskopi javor i Akrepit

20-26 qershor: Miqtë e mirë do t’ju ndihmojnë të kaloni problemet e ditëve të para të javës. Me Diellin në shenjën e Gaforres, njerëzit janë të përgjegjshëm ndaj fatkeqësisë së dikujt tjetër. Nëse jeni nervoz për problemet e zyrës, horoskopi javor i Akrepit premton se lidhjet afatgjata do të jenë të dobishme. Është e mundur që ju të merrni një punë të ëndrrave tuaja. Në dashuri, mos jini kokëfortë dhe egoistë: më shumë butësi.

Në mes të javës, konkurrentët mund të prishin gjakun e Akrepëve. Kur Mërkuri është te Binjakët, njerëzit nuk janë plotësisht të sinqertë në veprimet e tyre. Me shumë mundësi, kundërshtarët tuaj do të vendosin të shkojnë në ofensivë. Shikoni situatën me kujdes, kur dëgjoni diçka të rëndësishme, përdorni menjëherë për qëllimet tuaja. Nëse të dashurit tuaj ju duan vërtet, ata do t’ju mbështesin.

Kaloni një fundjavë në shtëpi për të mbajtur veten nga telashet. Hëna në Dem zbut shpirtin, rrit nevojën për ngrohtësi njerëzore. Horoskopi javor për Akrepin beson se është koha për të mbledhur të afërmit rreth jush. Hani një darkë familjare, gatuani diçka të shijshme. Duke thënë mjaftueshëm, do të mësoni të gjitha lajmet më të fundit.

Horoskopi javor i Shigjetarit

20-26 qershor: Të presësh për vëmendje të shtuar ndaj vetes në ditët e para të javës është një ide boshe. Dielli te Gaforrja rrit ndjenjën e vetmisë. Nëse ka ndonjë problem të pazgjidhur të përditshëm, horoskopi javor i Shigjetarit këshillon të merreni me to. Një pamje realiste e gjërave do të ndihmojë në shmangien e kaosit. Pastroni hapësirën tuaj nga gjithçka që është e tepërt, dhe më pas fansat do të arrijnë.

Udhëtimi i Shigjetarit, i planifikuar për në mes të javës, do të jetë i suksesshëm. Ndikimi i Mërkurit tek Binjakët shprehet në lëvizshmëri dhe shkathtësi. Edhe një udhëtim pune mund të sjellë emocione të paharrueshme, për të mos përmendur përvojën shpërblyese dhe njohjet premtuese. Nëse jeni vetëm, hidhini një sy nga afër një bashkëudhëtari, punonjës i një dege tjetër.

Dëshira për komunikim do të çojë në një aventurë romantike në fundjavë. Hëna në shenjën e Demit jep butësi, dëshirë për dashuri. Harroni dështimet e kaluara, sipas horoskopit javor për Shigjetarin, një ndjenjë e fortë do t’ju kthejë kokën. Mundohuni të dilni në një vend të mbushur me njerëz. Megjithëse shtigjet e fatit janë të padepërtueshme: hidhini një vështrim më të afërt fqinjit tuaj të ri.

Horoskopi javor i Bricjapit

20-26 qershor: Në ditët e para të javës, mund të përmirësoni imazhin tuaj. Me Diellin në Gaforre, njerëzit janë të dhembshur me njëri-tjetrin. Për t’u ndjerë të sigurt në rrethet e biznesit, horoskopi javor i Bricjapit ju këshillon të shtrëngoni vazhdimisht nivelin tuaj profesional. Gjithashtu, sigurohuni që kostumi, manikyrja dhe flokët tuaj të jenë të përsosura. Merrni kohë për t’u kujdesur për veten.

Të lodhur nga vështirësitë, Bricjapët në mes të javës mund të heqin dorë nga gjithçka. Mërkuri në shenjën e Binjakëve thekson cilësi të tilla si shkathtësia dhe shqetësimi. Nëse nuk ju pëlqen mjedisi, keni dëshirë të rrisni të ardhurat, provoni të ndryshoni vektorin e jetës. Për të mos u penduar për vendimin tuaj, së pari punoni me gabimet e së kaluarës.

Të ecësh nëpër jetë është e lehtë, motoja e fundjavës! Nën Hënën në Dem, prirja për përfitime financiare rritet. Për të mos gabuar kur blini pasuri të paluajtshme, horoskopi javor për Bricjapin rekomandon të mos vononi marrëveshjen. Sigurisht, nuk keni nevojë të veproni me shpejtësi rrufeje, por mund të shihni opsione të përshtatshme, të njiheni me dokumentet. Intuita do të japë këshillat e duhura.

Horoskopi javor i Ujorit

20-26 qershor: Në javën e tretë të qershorit shmangni nënvlerësimet në komunikim për të mos hasur në telashe. Mundohuni të shqiptoni mendërisht çdo frazë, mos i provokoni të tjerët të jenë të pasjellshëm. Kjo këshillë është veçanërisht e rëndësishme për të dashuruarit që po kalojnë periudha të vështira. Nxitimi dhe entuziazmi i shfaqur në vapën e një grindjeje do të çojnë në ndarje.

Në fillim të javës mos i merrni problemet personalisht, së shpejti do të zgjidhen. Dielli te Gaforrja shkakton konfuzion në shpirtrat e njerëzve, i bën ata të dyshojnë në vetvete. Për të mos humbur kontrollin e situatës, horoskopi javor i Ujorit këshillon të paraqesë skenarët më të këqij. Me shumë mundësi, frika juaj do të ekzagjerohet.

Në mes të javës, Ujori i lirë do të kujdeset për jetën personale. Mërkuri tek Binjakët jep elokuencë dhe shkathtësi. Nëse keni qenë shumë serioz më parë, përpiquni të bëheni më të relaksuar. Mos prisni të vini re, interesohuni vetë. Sidoqoftë, mos harroni të jeni të kujdesshëm, përndryshe kërkimi i dashurisë do të kthehet në fatkeqësi.

Deri në fund të javës problemet shëndetësore do të largohen, shëndeti do të përmirësohet. Nën Hënën në Demi, oreksi rritet aq shumë sa një person nuk mund t’i rezistojë diçka të shijshme. Për të mos krijuar vështirësi për veten tuaj, horoskopi javor për Ujorin rekomandon monitorimin e të ushqyerit. Mbani një mënyrë jetese të shëndetshme dhe merrni kohë për të ushtruar.

Horoskopi javor i Peshqve

20-26 qershor: Rastet që kërkojnë diskutim në ditët e para të javës do të debatojnë me një shpejtësi të paimagjinueshme. Me Diellin në Gaforre, njerëzit janë seriozë dhe të mbledhur deri në kufi. Horoskopi javor i Peshqve ju këshillon të përfitoni sa më shumë nga kjo periudhë. Nëse mendoni se nuk mund ta përballoni stresin, bëni ushtrime të frymëmarrjes për të rivendosur ekuilibrin.

Peshqit në mesjavë do të marrin përgjigje për shumë pyetje. Ndikimi i Mërkurit tek Binjakët manifestohet në logjikën e mirë dhe lëvizshmërinë e mendjes. Nëse marrëdhënia juaj me prindërit është në një ngërç, ju ndoshta e shikoni botën ndryshe. Një konflikt familjar mund të zgjasë pafundësisht. Mos e humbni jetën tuaj në grindje, përpiquni të arrini një marrëveshje të përbashkët.

Në fundjavë, besoni fatit, mos shkoni kundër valës. Nën Hënën në Dem, njerëzit bëhen të qetë dhe me këmbë në tokë. Horoskopi javor për Peshqit ju siguron: ju meritoni një pushim. Mendoni se si ta organizoni më mirë kohën tuaj të lirë. Dilni në natyrë, përdorni dhomën e fitnesit ose merrni pjesë në një ngjarje kulturore. Procesi është i rëndësishëm këtu, jo rezultati.

Continue Reading

Trending