Connect with us

Horoskopi

Demi i pari, Akrepi i fundit/ Keto jane 5 shenjat me te favorizuara per 15 ditet e dyta te Shtatorit

Published

on

Dashi

Shtatori nuk do të jetë një muaj entuziast përsa i përket punës. Ndoshta jeni të lodhur dhe po kërkoni një punë që do t’iu garantojë më shumë kënaqësi dhe më pak lodhje.

Këtë muaj, megjithatë, përpiquni të mos jeni të nxituar, por të prisni që situatat e ndryshme të jashtme të bëhen më të qarta.

Shumë gjëra mund të ndodhin akoma, më mirë shtyni zgjedhjet tuaja. Shtatori ju kërkon të keni kujdes në gjithçka.

Demi

Ju do të keni qëllimin serioz për të rimarrë të gjithë terrenin e humbur më pare. Në fakt, ky muaj mund t’ju sjellë disa rezultate të mira .

Shumica e asaj që do të korrni në këto ditë, do t’i atribuohet përpjekjeve tuaja të mëparshme. Me pak fjalë, ju po korrni atë që keni mbjellë.

Në shumë raste, rezultatet do të jenë shpërblyese, edhe pse ende jo të një rëndësie të jashtëzakonshme, ndërsa në disa raste do të zhgënjeheni.

Binjakët
Do të keni ide të qarta dhe do të dini saktësisht se ku doni të shkoni. Me këto ambiente, ju mund të zgjeroni gamën e kontakteve tuaja, të dëgjoni një person të destinuar t’ju ndihmojë në rrugë të reja, ose të krijoni projekte të reja.

Gaforrja
Puna mund të jetë shkaku kryesor i shqetësimit tuaj. Ndoshta është pikërisht këtu, origjina e mendimeve që do ta bëjnë shtatorin të pasigurt.

Nëse ju pëlqen puna që keni dhe nuk doni ta ndryshoni atë, ndoshta do të keni nevojë vetëm për kohë për t’u përqëndruar në të, ndoshta nuk do të jetë e lehtë.

Luani

Komunikues dhe logjik në shërbimin tuaj për tërë muajin!

Me këto ambiente, është e lehtë të imagjinohet se mund të menaxhoni me lehtësi çdo lloj kontakti dhe marrëdhënie pune.

Kështu që biznesi përmirësohet, edhe nëse ka shumë të ngjarë që do të duhet të prisni edhe pak për të rritur të ardhurat . Nuk është koha e duhur për një investim të rëndë: nëse duhet të investoni, bëjeni atë me përkushtim dhe vazhdoni të përkushtoheni ashtu siç jeni duke bërë tashmë.

Virgjëresha

Pragmatizmi juaj do t’ju ndihmojë të merrni detyrat para jush këtë muaj shpejt dhe mirë.

Do të jeni të aftë, por të ndërgjegjshëm për buxhetin, të orientuar drejt detajeve dhe më të besueshëm se kurrë.

Energjia për të kryer edhe detyrat më të vështira nuk do t’ju dështojë kurrë dhe do të mbetet mjaft e pastër për të përshkruar projektet e ardhshme, që synojnë planifikimin dhe përmirësimin e të ardhurave tuaja.

Peshorja

Mërkuri në Peshore gjatë gjithë muajit do të thotë shumë gjëra. Para së gjithash, do të keni mundësinë të ndaleni dhe të reflektoni për nevojat tuaja.

Për disa prej jush mund të jetë e mundur të rishikoni hapat tuaj, ndoshta në rast të zgjedhjeve shumë të nxituara.

Në çdo rast, ju mund të përballeni me intervista dhe provime, projekte dhe prezantime, lajme dhe probleme të vjetra, të gjitha gjithmonë me një komunikim në maksimumin e aftësive tuaja.

Akrepi

Shtatori mund të mos jetë një muaj veçanërisht i pasur me lajme, por ndoshta, duke pasur parasysh periudhat e mëparshme shumë të gjalla, kjo nuk duhet t’iu shqetësojë aspak.

Sido që të jetë, ju mund të dalloheni për aftësinë tuaj për të planifikuar dhe do të tregoni aftësi të shkëlqyera si strateg . Dinak? Pak, po: pjesa tjetër e këtyre kohëve gjithashtu shërben për të mbijetuar në xhunglën urbane!

Në biznes, nuk ka ardhur ende momenti juaj.

Shigjetari

Mërkuri në Peshore gjatë gjithë muajit do të jetë një kartë e shkëlqyer për të luajtur në lojën profesionale.

Çfarëdo loje që po luani, ju vetëm do të duhet të jeni të durueshëm deri në gjysmën e dytë të shtatorit.

Në fakt, në të parën duket se ka të ngjarë që të hasni në vonesa, ngjarje të papritura, diçka që do t’ju lërë në pezullim.

Bricjapi

Kujdes nga nervozizmi !

Një muaj problematik për komunikimin dhe mjetet e udhëtimit nuk duket se është shumë i favorshëm për të punuar. Sidoqoftë, angazhimi juaj do të mbetet gjithmonë efikas , edhe nëse nuk do të keni gjithmonë sukses në synimet tuaja.

Shtatori do t’ju kërkojë shumë durim dhe shumë shpirt tolerance. Ka të bëjë vetëm me shtyrjen e situatave të caktuara, duke mos hequr dorë plotësisht nga qëllimet tuaja.

Ujori

Çfarë fati është të jesh në gjendje të mbështetesh te Mërkuri në Peshore gjatë gjithë muajit.

Kjo do të thotë mundësi të shkëlqyera , kapacitet të madh për dialog dhe rrjedhimisht negociata, shanse të shkëlqyera për të përmirësuar të ardhura , të bërit biznes të shkëlqyer dhe mbështetur me sukses intervistat dhe provimet e punës .

Peshqit

Kini kujdes sepse nervozizmi nuk ndihmon në kryerjen e saktë të detyrave tuaja.

Problemi, të paktën në pjesën e parë të muajit, do të ketë të bëjë me këtë qëndrim: impulsiviteti dhe tensioni nervor që mund t’ju shtyjnë drejt zgjedhjeve impulsive, të nxituara dhe shumë të gabuara .

Nga mesi i muajit do të jeni në gjendje t’i kushtoheni biznesit tuaj me një lehtësi më të madhe dhe kush e di se ju gjithashtu nuk mund të merrni ndonjë favor të papritur nga rastësia ose fati. Me pak fjalë, do ta mbyllni shtatorin me një lajm të mirë.

Horoskopi

Do ju hapet 1 rruge e re ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Sot do ju hapen rruge te reja qe premtojne shume !Po nje ceshtje ekonomike do jete shume e bllokuar dhe do ju kapi trishtimi !

Demi

Personalisht sot do perjetoni nje ngjarje te veshtire erotike dhe do ndjeheni te merzitur dhe melankoloik !

Binjaket

Nese ne jeten sociale di merrni shume premtime ,ne veten tuaj do kaloni nje pasiguri ekonomike e emocionale !

Gaforrja

Nje ceshtje e rendesishme do ju bej te ndjeheni te pafuqishem per ta zgjidhur Por ne planet e punes do keni nje ndryshim te mire !

Luani

Nje ceshtje ekonomike do ju bej te ndjeheni te dobet dhe te pafuqishem per te mbizoteruar ne nje situate te veshtire !

Virgjeresha

Nje ceshtje ekonomike dhe personale qe ju ka lodhur do behet shkak te terhiqeni nga nje projekt apo te pezulloni nje lidhje personale per momentin !

Peshorja

Sot nuk mund te mallengjeheni me shume se duhet per ceshtje personale pasi mund te japerceni mase dhe te prishen ekuilibrat mendore !-Kujdes me ekonomine !

Akrepi

Sot perfundon faza e njohjeve qe premtonin shume por ktheheshin ne keshtjelle rere Gjithsesi mund te ndjeni nje trushtim !

Shigjetari

Sot do kaloni nje moment emocional qe e keni provokuar pa arsye dhe e keni renduar perditshmerine tuaj duke mos ndjere liri dhe gezim !

Bricjapi

Do ju duhet te hiqni dore nga nje plan ambicioz qe lidhet me ekonomine Por edhe dikush qe e doni do largohet nga ju !

Ujori

Nje ceshtje ekonomike familjare qe ju ka lodhur sot do ndikoj fuqishem per te ikur nje here e pergjithmone nga ju !

Peshqit

Mund te keni nje keqkuptim ne komunikim apo ne mesazhe !Kujdes pasi kjo mund te coj ne nje ndarje ne nje lidhje !

Continue Reading

Horoskopi

Do kene suksese ne pune dhe rritje rroge gjate 2022/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi i Paolo Fox Dashi: dashuria nuk është pika juaj e fortë këtë të mërkurë 22 ndaj, shtyni diskutimet me partnerin për të enjten. Puna është intensive, por ndiheni të kënaqur.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: ndjenja të përziera që nga fundjava e kaluar, duhet të sqaroni veten në radhë të parë dhe të dini ku jeni. Ditë e plogësht nga pikëpamja e punës.

Horoskopi Paolo Fox Binjakët: ndiheni në harmoni të përsosur me partnerin/, gjërat po shkojnë mirë. Puna do ju bëjë krenarë para fundit të vitit.

Horoskopi i Gaforres Paolo Fox: një takim i papritur pritet të ndodhë fundjavën e ardhshme, kurse këtë të mërkurë 22 sqaroni nevojat dhe dëshirat që keni, para se të ecni përpara. Kolegët në punë ju vlerësojnë dhe ju respektojnë.

Horoskopi i Paolo Fox Luani: mos ju vijë aspak keq për veten nëse një marrëdhënie ka shkuar keq, bota është atje duke pritur për ju. Për të vetëpunësuarit, kjo e mërkurë është një ditë shumë e frytshme.

Horoskopi i Virgjëreshës Paolo Fox: emocionet ju përshkojnë gjatë gjithë ditës së mërkurë. Pak tension në punë, përpiquni të mos jeni të padisponueshëm.

Horoskopi i Paolo Fox Luani: mos u vjen keq për veten nëse një marrëdhënie ka shkuar keq, bota është atje duke pritur për ju. Për të vetëpunësuarit sot është një ditë shumë e frytshme.

Horoskopi i Virgjëreshës Paolo Fox: emocionet që dremisim gjatë gjithë ditës sot. Pak tension në punë, përpiquni të mos jeni të padisponueshëm duke ua varur gjërave.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: miqësinë e ndan një kufi me dashurinë, por sigurisht që kjo nuk është asnjëherë e sigurt. Kujdes nga njerëzit ziliqarë në vendin e punës.

Horoskopi Paolo Fox Akrepi: organizoni një surprizë për partnerin/en tuaj në fundjavë. Puna po shkon mirë, edhe më shumë kënaqësi do të vijnë në muajin e ardhshëm.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: ditë e kontrasteve të forta kjo e mërkurë 22, diçka nuk po shkon siç duhet. Nëse jeni të pasigurt në vendin e punës, me gjasa për vitin e ardhshëm, mund të ketë një promovim ose një shpërblim.

Horoskopi i Bricjapit të Paolo Fox: një ditë që fillon patjetër me këmbë të mbarë është kjo e mërkurë 22. Mos e neglizhoni biznesin tuaj dhe bëni mirë llogaritë.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: ndoshta keni qenë shumë befasues për dikë, në fund të fundit marrëdhëniet dashurore nuk janë pika juaj e fortë kohët e fundit. Puna vazhdon dhe gjëra të reja po fillojnë.

Horoskopi i Peshqve Paolo Fox: ende po mendoni shumë, thjesht duhet të veproni. Puna së shpejti do të japë më shumë kënaqësi. /noa.al

Continue Reading

Horoskopi

Jeta juaj do te marr 1 kthese te forte/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Keshilla e dt 22 Qershor 2022

Sot Hena ne Dash takohet ne Marsin ne Dash dhe do jete nje dite e nxehte emocionesh dhe shperthimesh shpirterore !Do ndodhin ndryshime planesh te shpejta Kujdes me nxitimin !Kyhesat interesante ne jete mund te jene te pamenduara mire !

Dashi

Një konflikt për disa shpenzime të përbashkëta do të kërkojë vëmendjen tuaj. Kujdesi që bëni për të kontrolluar detajet nuk do të humbasë. Ndërsa zgjidhni këtë problem, mund të vini re diçka tjetër që është anashkaluar kohët e fundit. Kjo mund t’ju kursejë shumë para në të ardhmen.

Demi

Një situatë për të cilën nuk jeni të sigurt gjithashtu ju bën të pyesni veten se ku do t’ju çojë kjo. Nuk jeni të sigurt se ku po shkoni dhe nëse mund t’i besoni dikujt. Refuzimi i tyre për të diskutuar çështje të caktuar po krijon mosbesim dhe gjithçka që mund të bëni në këto rrethana është t’i besoni instinktit tuaj.

Binjakët

Nuk e keni problem të ecni, kështu që gjetja e energjisë për të kaluar gjithçka që duhet të bëni nuk do të jetë problem. Qëndrueshmëria juaj fizike dhe mendore do t’i habisë ata me të cilët po punoni dhe mund të duket sikur nuk jeni ndjerë kurrë kaq të zgjuar dhe vigjilentë. Vazhdo të punosh mirë.

Gaforrja

Lajmet në lidhje me karrierën tuaj ose punën e partnerit do të jenë pikërisht ato që keni shpresuar të dëgjonit. Me kalimin e javëve do të përballeni me sfida të reja. Do të ecni instinktivisht me gjërat që do t’ju ndihmojnë të ecni përpara. Dikush që është i ri në lagjen tuaj ka sharm dhe inteligjencë. Ju duhet të shkoni shumë mirë së bashku.

Luani

Partneri juaj ose dikush me të cilin jetoni nuk ka qenë shumë i kujdesshëm me paratë e tij. Për fajin e tij keni për të paguar disa fatura tani. Ndarja e financave është një ide e mirë.

Virgjëresha

Një i sapoardhur e ka të vështirë të përballojë disa aspekte të punës. Ju mund ta kuptoni vështirësinë e tyre pasi keni përjetuar diçka të ngjashme vetë kur keni filluar për herë të parë. Kjo është arsyeja pse do të jeni të hapur për të gjitha pyetjet dhe të lumtur t’u përgjigjeni të gjithave.

Peshorja

Duhet të jeni kursimtarë në mënyrë që të menaxhoni shpenzimet e përditshme. Kjo mund të nënkuptojë se duhet të krijoni një buxhet dhe t’i përmbaheni atij. Mund të jetë e nevojshme të bëni pa një ose dy gjëra që keni filluar t’i shijoni, por stop.

Akrepi

Nuk mund të vazhdoni të vendosni kërkesat e të tjerëve përpara nevojave tuaja. Do të mirëprisni çdo mundësi që të keni për të kaluar kohë në shtëpi me familjen. Së shpejti do të fillojë një lloj projekti kërkimor ose studimor.

Shigjetari

Duket se e kuptoni se çfarë mendojnë dhe ndjejnë njerëzit përreth jush, pa qenë nevoja ta shprehin me fjalë. Jeni në harmoni me nevojat dhe ndjenjat e tyre dhe për këtë arsye nuk do të hezitoni të ndryshoni planet tuaja për t’i dhënë dikujt që ndihet i vetmuar, pak nga koha juaj.

Bricjapi

Nuk ka rëndësi që orari juaj është i ngjeshur sepse keni një qëllim në mendje dhe jeni gati të punoni shumë për ta arritur atë. Ka disa pengesa të tjera për të kapërcyer. Shumica e problemeve që ndodhin mund të trajtohen lehtësisht nga një mik me përvojë në çështje të tilla.

Ujori

Një faturë do të jetë një surprizë e këndshme për ju kur shuma e papaguar do të jetë sa gjysma e shumës që prisnit të paguanit. Ju do të keni lënë mënjanë disa para për të ndihmuar në pagimin e një shpenzimi të madh të parashikuar, por do t`ju mbeten disa për vete.

Peshqit

Po bëni çmos që të jeni praktik dhe të planifikoni me shpresën për ta bërë të ardhmen tuaj më të sigurt. Po mendoni gjithashtu për përmirësimin e ambientit tuaj të shtëpisë. Idetë janë diskutuar tashmë dhe ka ardhur koha për të filluar me disa plane, ju duket se jeni ai që do të bëni zgjedhjen përfundimtare.

Continue Reading

Trending