Connect with us

Horoskopi

Russell Grant jep paralajmërimin e fortë për këtë shenjë: Duhet të jeni të gatshëm të luftoni!

Published

on

Dashi

Qëllimi juaj është të përdorni kohën dhe energjinë në një mënyrën sa më pozitive të mundshme. Nëse nuk keni plane të caktuara, mund të merreni me shtëpinë tuaj dhe të pastroni tryezën nga çdo dokument që është lënë pas dore kohët e fundit. Kontakti me pjesën e familjes që keni jashtë vendit ju bën të mendoni për udhëtimet e ardhshme.

Demi

Disa zhvillime interesante do t’i japin familjes tuaj më shumë për të diskutuar. Çështjet profesionale do të japin stimulimin që ju nevojitet për të ndjerë se jeni duke bërë përparim. Po merrni përsipër angazhime të reja dhe sa më e madhe të jetë përgjegjësia, aq më të lumtur do të ndiheni.

Binjakët

Jeni të mërzitur nga disa kërkesa që po ju bëhen nga rrethi i brendshëm. Flisni menjëherë për mendimin tuaj ose pakënaqësia do të rritet. Një kornizë më e qartë do të sigurojë që ata që mbështeten tek ju në vendin e punës të mos zhgënjehen. Edhe pse gjërat nuk do të shkojnë sipas planit, gjatë gjithë kohës do të ketë shumë gjëra që do t’ju bëjnë të argëtoheni.

Gaforrja

Një përpjekje ekipi mund të dalë pak jashtë kontrollit. Kjo mund të jetë zhgënjyese. Nëse diskutoni për shumë gjëra mund të përfundoni duke kaluar shumë kohë duke folur, por duke mos arritur asgjë. Përqendrohuni vetëm në çështjen në fjalë. Mund të jetë e nevojshme të qëndroni të qetë në lëvizjet tuaja edhe nëse dikush përpiqet t`ju bllokojë rrugën.

Luani

Keni shumë gjëra për të luftuar. Një projekt që ishte vetëm në fazën e planifikimit dje, duket se është zhvilluar papritur. Duhet të jeni të gatshëm që të luftoni dhe të merrni disa nga këto projekte. Është e vështirë të dish se ku të fillosh.

Virgjëresha

Nuk ka rëndësi se sa përpiqeni ta ndihmoni një të afërm, ata thjesht nuk duket se duan ta dinë. Është e vështirë të shikosh njerëzit duke luftuar, por mund të jetë e rëndësishme për ta që të mësojnë nga gabimet e tyre. Çfarëdo që kishit planifikuar të bëni këtë mbrëmje, mund ta gjeni veten duke i ndihmuar në zgjidhjen e një çështjeje problematike.

Peshorja

Do zbulohet një sekret që një i afërm e ka mbajtur vetëm për vete. Do të donit që ata t’ju hapeshin edhe juve. Tani që e dini të vërtetën do të kuptoni se duhet t’i kishit rënë vetë në shenjë. Nuk mund të fshihesh më. Kjo është një situatë me të cilën duhet të përballeni dhe mund të varet nga ju që të merrni përgjegjësinë që ju takon.

Akrepi

Një problem nuk do të largohet derisa të bëni diçka për të. Mund të mos keni zgjidhje tjetër veçse të bëni disa ndryshime drastike. Njerëzit do të ankohen, por ju mund t’u kujtoni atyre se po ta kishin trajtuar çështjen më herët vetë, nuk do të kishte nevojë që ju të ndërmerrnit veprime.

Shigjetari

Ju jeni të vendosur ta përfundoni një punë. Frustrimi do të vijë nga njerëzit që janë të padobishëm, jo bashkëpunues dhe të vështirë. Ju nuk do t’i lejoni ata të bllokojnë përparimin tuaj. Pasi të keni kapërcyer këto pengesa, lundrimi do të jetë i thjeshtë.

Bricjapi

Ndiheni më të aftë për t’u marrë me çështjet që i keni shmangur. Kjo mund të nënkuptojë hapjen e diskutimeve të padëshiruara por të nevojshme për financat e përbashkëta me partnerin tuaj dhe anëtarët e tjerë të familjes. Disa gjëra që i keni mbajtur për vete duhet të nxirren në shesh edhe pse e dini që dikush nuk do të jetë i lumtur për këtë.

Ujori

Ju e dini që jeta mund të jetë më e mirë, por në të njëjtën kohë jeni mirënjohës për bekimet tuaja të shumta. Ajo që dëshironi është që të tjerët të mund të ndajnë lumturinë me ju. Ka disa që po ju shqetësojnë me të gjitha ankesat dhe murmuritjet e tyre. Qëndrimi i tyre negativ nuk ka asnjë ndikim në grup.

Peshqit

Nëse pas një debati të kohëve të fundit një mik është i gatshëm të lërë gjithçka të kalojë, do të ndiheni më të lehtësuar. Ju gjithmonë i keni urryer argumentet dhe thjesht dëshironi që jeta të jetë përsëri harmonike dhe e lumtur. Një partner do t’ju inkurajojë të ndiqni zgjedhjet tuaja, sepse ata e dinë çfarë do të thotë kjo për ju.

Horoskopi

Surpriza në çdo fushë të jetës dhe ndoshta dashuri të reja, ju tregojmë 3 shenjat me FAT të javës tjetër

Published

on

Demi

Gratë: do të duhet ta organizojnë kohën e tyre më mirë, pasi kjo javë do të jetë e mbushur me më shumë takime dhe kontakte me njerëz nga distanca të ndryshme. Një situatë e paqartë ose e papritur do të lindë në punën tuaj me një burrë: një koleg, klient ose partner.

Burrat: mbi moshën 35 vjeç do të kenë një nevojë të madhe për përvoja emocionuese për t’i rikthyer në rininë e tyre, për t’i bërë ata të pëlqejnë dhe duan përsëri. Miqtë fëmijëve tuaj do të krijojnë shqetësim për ju nëse jeni familjar.

Virgjeresha

Burrat: do të duhet kenë durim dhe të mos detyrojnë zhvillimin e gjërave që janë të rëndësishme për të ardhmen e tyre. Surprizat mund të ndodhin në pothuajse çdo fushë të jetës tuaj. Një grua mbi 35 vjeç do të bëjë diçka të mirë për ju ose do të ketë një ndikim pozitiv në veprimet tuaja.

Gratë: do të jenë energjike, të prirura për eksperimente ose risi të ndryshme. Marrëdhënia juaj me njerëzit e lindur nën shenjat e ajrit do të jetë e dobishme dhe produktive për ju. Konfliktet mund t’ju kthejnë në fillimin e disa prej planeve ose ideve tuaja. Shmangni panikun në çdo lajm të papritur ose të pakëndshëm.

Ujori

Gratë: do të kenë një javë të favorshme për të kryer detyrat e tyre profesionale ose të biznesit. Karriera do të jetë e rëndësishme për ju sepse tani do të keni mundësinë të bëni përparim ose të arrini rezultate të rëndësishme. Ju jeni gati për të bërë një bisedë të rëndësishme me një grua të re ose do t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm.

Burrat: do të kërkojnë kohën dhe mënyrën më të mirë për të vepruar në çështje të rëndësishme që lidhen me dokumentet, paratë ose një kontratë. Gjatë javës do të keni disa takime interesante ose të paktën një mbledhje të dobishme, të rëndësishme për ju. Ju do të merrni më shumë se sa ka përgatitur fati juaj për këto shtatë ditë. Ndiqni me kujdes ngjarjet në jetën e njerëzve të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit.

Continue Reading

Horoskopi

Nga data 20 deri në 25 këto shenja do fitojnë një MAL me para! Ja kujt do t’i ndryshojë jeta!

Published

on

Tashmë është koha që ky lèxím i yjeve të tèrhèqë shumë vèmènjen tuaj dhe t’ju sjèllë gjèra që ju do dònit t’i dègjònit.

Ajo nuk gábòn në páráshíkimet e saj dhe këtë rádhë sjèll një lájm shumë të vèçantë për një kátegori shenjash që dùke fílluar nga java tjetër do të kènë një ngrítje në punë e kárríerë dhe në lèk.

“Nëse doni që të shùáni kuríozítetin se kush përfíton nga një rrítje páge është dèmi dhe akrèpèt që njíhen për njerëz shumë punëtorë dhe mèritòjnë ato që do ju víjnë”.ADVERTISEMENT

Por, lájmi më i madh është se jo vetëm ato dy shenjat, por do të jènë edhe disa të tjera që më në fùnd kjo ngrítje fínáncíare, do t’i shpètojë nga pròblèmet.

“Nga e hëna dhe për 15 ditët që víjnë do të arríni të prèkni një rrítje të të ardhùráve dhe lèk më shumë ndáj lùmtùròhuni dhe trègòni sa më shumë dùrím”, thotë ajo.

Për binjakët nga 19 deri më 22 të këtij muaji do të víjë një fòrcím dhe mbròjtje në shèndètin e tyre dhe në fíllim të muajit tjetër një rrítje në èkònòmi.

Ndrýshím pune dhe një bíznès me shumë fítíme dhe ide do të jetë ajo që do të ndòdhë në jetën e bricjapëve dhe ju tashmë hýni në periudhën më të gùxímshme të jetës tuaj.

Bèhùni gáti ju të vírgjèrèshës sepse më në fùnd çlíròheni nga mjáftùèshëm hálle. Mòs jètoni me pròblèmet e të káluarës, por shíjòjeni sa më shumë atë dhùrátë që ju vjèn më 21 të muajit.

Ju të shígjetarit, dùhet që sa më párë të pránòni òfèrtën që do t’ju bèhèt nga një i afèrm dèm dhe nga ky bashkëpunim do të “líndín” lèk.

Disa nga bòrxhèt që ju gafore kèni, do të fíllojnë të márrín fùnd duke fílluar nga e hëna dhe për një kohë të gjátë nuk do përjètoni më síklète. Një e mirë e madhe ju ndòdh në fùndin e këtij muaji.

Edhe peshoret, që kánë prítur kaq shumë, tashmë do të hýjnë në një dímènsíon ky párátë, dashùria dhe shèndèti, márrin fùqínë më të madhe. Nuk bèni kèq që në tetor të pròvòni me një bíznès.

Një nga shenjat që mbèshtètet kaq shumë në një ngrítje të madhe në fínánca është demi të cílit do t’i prèzántohen 3 pròjekte që do t’u sjèllin vetëm sùksèse në të ardhmen. Kríza e lèkève mèrr fùnd pas dátës 21.

Dýert e fátit hápen pas dátës 20 edhe për akrèpët që këtë mùaj do të jènë me shumë fát në lídhjè me çdo çèshtje fínáncíare. Edhe për ju dáta 21 e këtij muaji sjèll një dhùrátë që shtòn më shumë llògárinë në bánkë.

Dashi dhe ujori është një dyshe që këto kohë dùhet të rrínë sa më shumë bashkë dhe të kríjòjnë një fùqí së bashku pasi ky báshím do t’ju plòtèsojë çdo dèshírë që kèni në vitin 2021.

Edhe një dyshe tjetër që ka fát nëse rrínë së bashku janë Luanët dhe shígjetari dhe ju do të mèrrni kaq shumë bèkíme nga Unívèrsi sa me shèndètin dhe lèkèt do ju shkòjnë fáre mirë punët. Tashmë nuk ka më “rrèmùjë” në të tashmen tuaj.

Continue Reading

Horoskopi

“Duket se po troket dashuria e vërtetë!”, Russell Grant tregon shenjë me fat për të dielën: Gati për të dalë me dikë!

Published

on

Dashi

Jeni mërzitur nga rutina. Dilni jashtë dhe mbajeni veten të zënë. Nuk keni nevojë të udhëtoni shumë larg për të shijuar një ndryshim të peizazhit. Një udhëtim i shkurtër për kënaqësi do t’ju bëjë të ndiheni mirë. Po përpiqeni të hiqni mendjen nga diçka që dëshironi ta harroni. Të qenit aktiv është një mënyrë e mirë për të përballuar situatat.

Demi

Qasja e një partneri ndaj planeve të përbashkëta që po bëni po ju krijon shqetësim. Do të jetë humbje kohe lutja ndaj tij për të përmbushur detyrimet. A po shkoni në të njëjtin drejtim? Ju nuk mund të merrni një vendim nëse nuk i besoni njëri-tjetrit.

Binjakët

Jeni gati të bëni një pushim nga aktivitetet e komunitetit dhe lajmet. Dëgjimi i asaj që po ndodh në botën e jashtme po ju shqetëson. Aktivitetet në internet dhe ato me miqtë do t`ju sjellin kënaqësinë më të madhe.

Gaforrja

Nëse nuk jeni të sinqertë për ndjenjat tuaja, një keqkuptim i vogël mund të zhvillohet në diçka me serioze. Një partner beson në sinqeritetin tuaj. Nëse ndjeni një farë tendosjeje në një marrëdhënie të ngushtë, nxitni një bisedë të hapur.

Luani

Një mungesë parash po krijon tension në shtëpi. Sigurohuni që të bëni numëroni sa keni para se të shpenzoni. Kjo nuk është një kohë e mirë për të blerë gjëra të panevojshme. Ndiheni mirë kur blini gjëra për veten, por jo nëse nuk keni mundësi. Jini realist. Ju nuk duhet të injoroni faturat e papaguara.

Virgjëresha

Duket se nuk mund të shkoni mirë me një koleg ose fqinj të ri. Fjalët e tij duken si të thëna qëllimisht për t’ju plagosur. Sa më shumë që përpiqeni t’i kënaqni, aq më cinikë bëhen. Ju kishit shpresuar se do ishit miq, por kjo nuk është e mundur. Ndaj është më mirë t`i shmangni.

Peshorja

Jeni gati të dilni me dikë. Flisni me njerëz të rinj dhe njihuni më mirë me ta. Ju mund të krijoni miqësi të papritura që do ju ndihmojnë për karrierën ose jetën personale.

Akrepi

Një partner po ju kërkon që të shikoni më përpara sesa zakonisht. Ata duhet të dinë se cilat mund të jenë planet tuaja afatgjata. Një projekt i përbashkët për të cilin keni diskutuar shpesh, por nuk keni bërë asgjë, do të dalë përsëri në bisedë e sipër. Ju ndiheni të sigurt.

Shigjetari

Shmangni përfshirjen në thashetheme. Mund të duket sikur diçka që dëgjoni konfirmon dyshimet tuaja për dikë, por a mund të mbështeteni te personi që përhap këtë thashethem? Ata mund t’ju tregojnë se çfarë doni të dini. Do të ishte turp të lejonit njerëzit që t’ju tërheqin drejt thashethemeve negative.

Bricjapi

Në vend që të dilni me miqtë, ju me siguri do të qëndroni në shtëpi. Familja juaj është gjithashtu në shtëpi. Të gjithë do ta vlerësoni këtë gjë dhe do diskutoni mbi mundësitë e ardhshme. Kjo do t`ju lidhë më shumë me njëri-tjetrin.

Ujori

Një ish-mik i juaji po ju bezdis. Po lodheni me mesazhet në telefon e email. Nëse vazhdon t`ju ngacmojë bllokojeni numrin e tij. Dilni me miqtë e vërtetë dhe argëtohuni.

Peshqit

Jini të gatshëm të kaloni kohë me familjen tuaj dhe të diskutoni për qëllimet e ardhshme. Nëse të gjithë mund të bini dakord për qëllimet e përbashkëta, mund të shpresoni të bëni përparim. Për çfarëdo vendimi që bihet dakord, sigurohuni që të ndiqni angazhimet. Nuk doni të fitoni një reputacion si njeri jo i besueshëm.

Continue Reading

Trending