Connect with us

Horoskopi

“E premtja do të ndrijë në çdo aspekt të jetës suaj!”, ja ç’parashikon Susan Miller për këtë shenjë

Published

on

Dashi

Me Hënën favorizuese do të arrini të merrni rezultate të mira në studime dhe punë. Por kjo vlen edhe për dashurinë, por këtu do t’ju duhet të përpiqeni të bëni një përpjekje shtesë për të ngrohur raportet në çift, pasi kohët e fundit jeni përfshirë shumë në angazhimet e punës. Kushtoji më shumë kohë intimitetit me partnerin, ndoshta duke planifikuar një darkë romantike.

Demi

Horoskopi për ju sot paraqitet mjaft pozitiv, kjo falë Mërkurit i cili ju ndihmon. Sot do të jeni mjaft dinamik dhe krijues dhe kjo do ta bëjë të pamundur që t’ju ndalë euforinë që keni për të përmbushur të gjitha objektivat që i keni vendosur vetes. Edhe dashuria paraqitet e mirë, kjo e gjithë falë fantazisë dhe imagjinatës suaj.

Binjakët

Kjo premte do të jetë mjaft e vështirë për të qëndruar të fokusuar në punë dhe studime. Opozita e Hënës në vendin e parë, por edhe Dielli dhe Jupiteri do ta bëjnë atë veçanërisht të ndjeheni të hutuar. Edhe në dashuri ju nuk do jeni në gjendje të dini saktësisht se çfarë doni, dhe kjo do të sjellë pak tensione te çiftet.

Gaforrja

Horoskopi për ditën e sotme parashikon qiellin tuaj astral të dominuar nga disa armiqësi që nuk ju lejon për të realizuar projekte të menjëhershme. Mërkuri është bashkuar me opozitën, por ju gjithmonë mund të mbështeteni te Hëna. Aktualisht, rekomandohet që të merreni me argëtim, pasi angazhimet nuk do jeni në gjendje t’i përmbushni.

Luani

Sot Venusi ka të ngjarë që t’ju ngadalësojë ritmin, duke ju vënë poshtë. Do të donit që projektet tuaja të realizoheshin sa më shpejtë, por nuk ndodh kështu, ju duhet të luftoni me disa të papritura. Megjithatë mos i merrni gjërat me stres, pasi në çdo situatë do keni Hënën që ju mbështet, e cila veçanërisht ju ndihmon për të bërë paqe në dashuri dhe për të përfunduar punët me sukses.

Virgjëresha

Dita e sotme do të jetë një kaos i vërtetë, por i vetmi shpëtim do të jetë dashuria. Entuziazmi dhe dëshira për gjërat e reja ju bëjnë një vullkan të vërtetë në grupin shoqëror. Kini kujdes të mos humbisni kontrollin, kërkoni ndihmë nga partneri, i cili do të jetë i gatshëm për ju.

Peshorja

Horoskopi për sot parashikon një të premte të trazuar. Çdo absurditet i juaj do t’ju shkaktojë tensione dhe mërzitje. Mundohuni të qëndroni të qetë, ose të paktën mundohuni për të mos dhënë përgjigje të rrezikshme, pasi nga kjo rrezikoni prishjen e një lidhjeje të rëndësishme.

Akrepi

Me Jupiterin xhentil në favorin tuaj, ju ndjeheni mjaft të sigurt në planet tuaja financiare. Do të tregoheni konservator në zgjedhjet tuaja dhe nuk do të bëni investime të rrezikshme. Studimet apo puna kanë ecur me ritëm të ngadaltë?  Kjo si pasojë e kundërshtimit të Hënës e cila ju ka vënë shpesh në telashe. E vetmja gjë pozitive është dashuria, e cila paraqitet e ëmbël, ashtu si ju pëlqen.

Shigjetari

Horoskopi për ju sot ju përfshin në një ndjenjë konfuzioni. Sot do ta keni të vështirë për tu përballur apo për të kryer diçka që keni planifikuar. Edhe në dashuri do ta keni të vështirë të gjeni gjuhën e përbashkët dhe kjo do të sjellë tensione me partnerin. As shoqëria nuk do mund t’ju kuptojë sot, prandaj merrni pak kohë për të reflektuar.

Bricjapi

Ditë e tensionuar kjo e premte për ju, do ta keni mjaft të vështirë për të punuar, pasi dashuria kërkon më tepër vëmendje nga ju. Për fat të keq ju do të viheni përballë një vështirësie zgjedhjeje, ku secila palë do të shfaqë pakënaqësitë e saj. Duhet të veproni duke u menduar mirë në mënyrë që në radhë të parë të mendoni për veten tuaj. Keni nevojë për durim.

Ujori

Horoskopi për këtë premte do të jetë një ditë e cila i dedikohet dashurisë. Është e panevojshme të përpiqeni të përqendrohemi në gjëra të tjera, pasi në fund gjithmonë do përfundoni duke u kthyer në pikën e fillimit, çështjet e zemrës tuaj. Sot dedikojani kohën vetes suaj dhe gëzoni këto momente duke hequr dorë nga ndonjë punë e vogël.

Peshqit

Nga një punë të suksesshme që do realizoni sot do arrini rezultate të mira dhe kjo do ju lejoj të përqendroheni më shumë në dashurinë dhe familjen. Mundohuni për të krijuar më shumë qetësi, për të shijuar sa më shumë të jetë e mundur dashurinë me njerëzit e tu të dashur. Edhe Venusi ju ndihmon të relaksoheni dhe promovon mundësi të mira për flirtim për beqarët.

Horoskopi

Surpriza në çdo fushë të jetës dhe ndoshta dashuri të reja, ju tregojmë 3 shenjat me FAT të javës tjetër

Published

on

Demi

Gratë: do të duhet ta organizojnë kohën e tyre më mirë, pasi kjo javë do të jetë e mbushur me më shumë takime dhe kontakte me njerëz nga distanca të ndryshme. Një situatë e paqartë ose e papritur do të lindë në punën tuaj me një burrë: një koleg, klient ose partner.

Burrat: mbi moshën 35 vjeç do të kenë një nevojë të madhe për përvoja emocionuese për t’i rikthyer në rininë e tyre, për t’i bërë ata të pëlqejnë dhe duan përsëri. Miqtë fëmijëve tuaj do të krijojnë shqetësim për ju nëse jeni familjar.

Virgjeresha

Burrat: do të duhet kenë durim dhe të mos detyrojnë zhvillimin e gjërave që janë të rëndësishme për të ardhmen e tyre. Surprizat mund të ndodhin në pothuajse çdo fushë të jetës tuaj. Një grua mbi 35 vjeç do të bëjë diçka të mirë për ju ose do të ketë një ndikim pozitiv në veprimet tuaja.

Gratë: do të jenë energjike, të prirura për eksperimente ose risi të ndryshme. Marrëdhënia juaj me njerëzit e lindur nën shenjat e ajrit do të jetë e dobishme dhe produktive për ju. Konfliktet mund t’ju kthejnë në fillimin e disa prej planeve ose ideve tuaja. Shmangni panikun në çdo lajm të papritur ose të pakëndshëm.

Ujori

Gratë: do të kenë një javë të favorshme për të kryer detyrat e tyre profesionale ose të biznesit. Karriera do të jetë e rëndësishme për ju sepse tani do të keni mundësinë të bëni përparim ose të arrini rezultate të rëndësishme. Ju jeni gati për të bërë një bisedë të rëndësishme me një grua të re ose do t’ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm.

Burrat: do të kërkojnë kohën dhe mënyrën më të mirë për të vepruar në çështje të rëndësishme që lidhen me dokumentet, paratë ose një kontratë. Gjatë javës do të keni disa takime interesante ose të paktën një mbledhje të dobishme, të rëndësishme për ju. Ju do të merrni më shumë se sa ka përgatitur fati juaj për këto shtatë ditë. Ndiqni me kujdes ngjarjet në jetën e njerëzve të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit.

Continue Reading

Horoskopi

Nga data 20 deri në 25 këto shenja do fitojnë një MAL me para! Ja kujt do t’i ndryshojë jeta!

Published

on

Tashmë është koha që ky lèxím i yjeve të tèrhèqë shumë vèmènjen tuaj dhe t’ju sjèllë gjèra që ju do dònit t’i dègjònit.

Ajo nuk gábòn në páráshíkimet e saj dhe këtë rádhë sjèll një lájm shumë të vèçantë për një kátegori shenjash që dùke fílluar nga java tjetër do të kènë një ngrítje në punë e kárríerë dhe në lèk.

“Nëse doni që të shùáni kuríozítetin se kush përfíton nga një rrítje páge është dèmi dhe akrèpèt që njíhen për njerëz shumë punëtorë dhe mèritòjnë ato që do ju víjnë”.ADVERTISEMENT

Por, lájmi më i madh është se jo vetëm ato dy shenjat, por do të jènë edhe disa të tjera që më në fùnd kjo ngrítje fínáncíare, do t’i shpètojë nga pròblèmet.

“Nga e hëna dhe për 15 ditët që víjnë do të arríni të prèkni një rrítje të të ardhùráve dhe lèk më shumë ndáj lùmtùròhuni dhe trègòni sa më shumë dùrím”, thotë ajo.

Për binjakët nga 19 deri më 22 të këtij muaji do të víjë një fòrcím dhe mbròjtje në shèndètin e tyre dhe në fíllim të muajit tjetër një rrítje në èkònòmi.

Ndrýshím pune dhe një bíznès me shumë fítíme dhe ide do të jetë ajo që do të ndòdhë në jetën e bricjapëve dhe ju tashmë hýni në periudhën më të gùxímshme të jetës tuaj.

Bèhùni gáti ju të vírgjèrèshës sepse më në fùnd çlíròheni nga mjáftùèshëm hálle. Mòs jètoni me pròblèmet e të káluarës, por shíjòjeni sa më shumë atë dhùrátë që ju vjèn më 21 të muajit.

Ju të shígjetarit, dùhet që sa më párë të pránòni òfèrtën që do t’ju bèhèt nga një i afèrm dèm dhe nga ky bashkëpunim do të “líndín” lèk.

Disa nga bòrxhèt që ju gafore kèni, do të fíllojnë të márrín fùnd duke fílluar nga e hëna dhe për një kohë të gjátë nuk do përjètoni më síklète. Një e mirë e madhe ju ndòdh në fùndin e këtij muaji.

Edhe peshoret, që kánë prítur kaq shumë, tashmë do të hýjnë në një dímènsíon ky párátë, dashùria dhe shèndèti, márrin fùqínë më të madhe. Nuk bèni kèq që në tetor të pròvòni me një bíznès.

Një nga shenjat që mbèshtètet kaq shumë në një ngrítje të madhe në fínánca është demi të cílit do t’i prèzántohen 3 pròjekte që do t’u sjèllin vetëm sùksèse në të ardhmen. Kríza e lèkève mèrr fùnd pas dátës 21.

Dýert e fátit hápen pas dátës 20 edhe për akrèpët që këtë mùaj do të jènë me shumë fát në lídhjè me çdo çèshtje fínáncíare. Edhe për ju dáta 21 e këtij muaji sjèll një dhùrátë që shtòn më shumë llògárinë në bánkë.

Dashi dhe ujori është një dyshe që këto kohë dùhet të rrínë sa më shumë bashkë dhe të kríjòjnë një fùqí së bashku pasi ky báshím do t’ju plòtèsojë çdo dèshírë që kèni në vitin 2021.

Edhe një dyshe tjetër që ka fát nëse rrínë së bashku janë Luanët dhe shígjetari dhe ju do të mèrrni kaq shumë bèkíme nga Unívèrsi sa me shèndètin dhe lèkèt do ju shkòjnë fáre mirë punët. Tashmë nuk ka më “rrèmùjë” në të tashmen tuaj.

Continue Reading

Horoskopi

“Duket se po troket dashuria e vërtetë!”, Russell Grant tregon shenjë me fat për të dielën: Gati për të dalë me dikë!

Published

on

Dashi

Jeni mërzitur nga rutina. Dilni jashtë dhe mbajeni veten të zënë. Nuk keni nevojë të udhëtoni shumë larg për të shijuar një ndryshim të peizazhit. Një udhëtim i shkurtër për kënaqësi do t’ju bëjë të ndiheni mirë. Po përpiqeni të hiqni mendjen nga diçka që dëshironi ta harroni. Të qenit aktiv është një mënyrë e mirë për të përballuar situatat.

Demi

Qasja e një partneri ndaj planeve të përbashkëta që po bëni po ju krijon shqetësim. Do të jetë humbje kohe lutja ndaj tij për të përmbushur detyrimet. A po shkoni në të njëjtin drejtim? Ju nuk mund të merrni një vendim nëse nuk i besoni njëri-tjetrit.

Binjakët

Jeni gati të bëni një pushim nga aktivitetet e komunitetit dhe lajmet. Dëgjimi i asaj që po ndodh në botën e jashtme po ju shqetëson. Aktivitetet në internet dhe ato me miqtë do t`ju sjellin kënaqësinë më të madhe.

Gaforrja

Nëse nuk jeni të sinqertë për ndjenjat tuaja, një keqkuptim i vogël mund të zhvillohet në diçka me serioze. Një partner beson në sinqeritetin tuaj. Nëse ndjeni një farë tendosjeje në një marrëdhënie të ngushtë, nxitni një bisedë të hapur.

Luani

Një mungesë parash po krijon tension në shtëpi. Sigurohuni që të bëni numëroni sa keni para se të shpenzoni. Kjo nuk është një kohë e mirë për të blerë gjëra të panevojshme. Ndiheni mirë kur blini gjëra për veten, por jo nëse nuk keni mundësi. Jini realist. Ju nuk duhet të injoroni faturat e papaguara.

Virgjëresha

Duket se nuk mund të shkoni mirë me një koleg ose fqinj të ri. Fjalët e tij duken si të thëna qëllimisht për t’ju plagosur. Sa më shumë që përpiqeni t’i kënaqni, aq më cinikë bëhen. Ju kishit shpresuar se do ishit miq, por kjo nuk është e mundur. Ndaj është më mirë t`i shmangni.

Peshorja

Jeni gati të dilni me dikë. Flisni me njerëz të rinj dhe njihuni më mirë me ta. Ju mund të krijoni miqësi të papritura që do ju ndihmojnë për karrierën ose jetën personale.

Akrepi

Një partner po ju kërkon që të shikoni më përpara sesa zakonisht. Ata duhet të dinë se cilat mund të jenë planet tuaja afatgjata. Një projekt i përbashkët për të cilin keni diskutuar shpesh, por nuk keni bërë asgjë, do të dalë përsëri në bisedë e sipër. Ju ndiheni të sigurt.

Shigjetari

Shmangni përfshirjen në thashetheme. Mund të duket sikur diçka që dëgjoni konfirmon dyshimet tuaja për dikë, por a mund të mbështeteni te personi që përhap këtë thashethem? Ata mund t’ju tregojnë se çfarë doni të dini. Do të ishte turp të lejonit njerëzit që t’ju tërheqin drejt thashethemeve negative.

Bricjapi

Në vend që të dilni me miqtë, ju me siguri do të qëndroni në shtëpi. Familja juaj është gjithashtu në shtëpi. Të gjithë do ta vlerësoni këtë gjë dhe do diskutoni mbi mundësitë e ardhshme. Kjo do t`ju lidhë më shumë me njëri-tjetrin.

Ujori

Një ish-mik i juaji po ju bezdis. Po lodheni me mesazhet në telefon e email. Nëse vazhdon t`ju ngacmojë bllokojeni numrin e tij. Dilni me miqtë e vërtetë dhe argëtohuni.

Peshqit

Jini të gatshëm të kaloni kohë me familjen tuaj dhe të diskutoni për qëllimet e ardhshme. Nëse të gjithë mund të bini dakord për qëllimet e përbashkëta, mund të shpresoni të bëni përparim. Për çfarëdo vendimi që bihet dakord, sigurohuni që të ndiqni angazhimet. Nuk doni të fitoni një reputacion si njeri jo i besueshëm.

Continue Reading

Trending