Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor nga astrologu Jorgo Pulla, disa shenja do kenë mundësi të ARTA për të ndryshuar jetën

Published

on

Dashi

Nga kjo javë e tutje, është e mundur që të vini re se gjendja shpirtërore dhe “qëndrueshmëria” që ju nevojitet për t’u marrë me çështje specifike do të fillojnë të bien. Në 15/9 sundimtari juaj Marsi do të kalojë në shenjën tuaj polare te Peshorja qe e keni perball, gjë që tregon se nga njëra anë nuk do të keni të njëjtën energji që kishit në periudhën e mëparshme dhe nga ana tjetër intensitetin që ekzistonte në jetën tuaj të përditshme në periudha e mëparshme do të ndryshojë fushëveprimin dhe do të transferohet në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Ruani marrëdhëniet personale dhe profesionale që janë të vlefshme, nga grindjet dhe polemikat.

Demi

Per juve te shenjes se Demit, kjo javë do të fillojë me shumë energji për ju dhe do të përqëndrojë vëmendjen tuaj në çështje që kanë të bëjnë kryesisht me jetën tuaj të përditshme dhe detyrimet që e shoqërojnë atë. Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores në 15/9 tregon se kjo do të jetë një javë intensive plot punë, kështu që sa më shpejt të merreni me disa prej tyre dhe angazhimetqe keni marre , aq më i mirë do të jetë orari juaj. Mund të ketë disa mosmarrëveshje me të dashurit tuaj të cilëve duhet t’u kushtoni vëmendje, në mënyrë që të mos kanalizoni intensitetin e jetës së përditshme dhe mosmarrëveshjet të bëhen të pakapërcyeshme.

Binjaket

këto ditë do të vini re se energjia juaj do të lëvizë në nivele mjaft të larta, kështu që përpiquni të përfshiheni në aktivitete në të cilat mund ta kanalizoni dhe do të jetë në përfitimin tuaj! Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores më 15/9 do të përfundojë një periudhë gjatë së cilës ka pasur disa çështje në nivel profesional dhe mund të ketë pasur disa mosmarrëveshje për punën. Nga kjo javë do të jeni më të relaksuar dhe gati për t’u marrë me çështjet tuaja dhe gjithçka që ju mbush me energji! Për shkak se Marsi nga pozicioni i tij i ri do të krijojë nxitim, do t’ju duhet të jeni mjaft të kujdesshëm në lëvizjet tuaja.

Gaforrja

Per juve te kesaj shenje  këtë javë do të kthejë vëmendjen tuaj në çështjet që lidhen me familjen, shtëpinë, një lëvizje që mund të jetë në program, por edhe shpenzimet që mund të shoqërojnë sa më sipër. Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores më 15/9 tregon se në periudhën tjetër do të jeni mjaft të preokupuar me punët e familjes, si dhe disa çështje ose disa ndryshime që mund të keni në mendje për të bërë në shtëpi. Mundohuni të mbani disponimin impulsiv që do të keni për disa prej tyre, me të cilët duket se jeni me nxitim për t’u larguar, pasi do t’ju ​​duhet të armatoseni me durim në mënyrë që të arrini atë që dëshironi në mënyrën e duhur.

Luani

Per juve Luane te dashur këtë javë duket se çështjet që kanë të bëjnë me sektorin financiar do të dalin në shesh disa pabesi qe ju jan bere pas kraheve dhe janë ato që do ju shqetësojnë gjatë këtyre ditëve jo se do keni problem juve por do te ju vij keq se nuk e prisnit . Hyrja e Diellit në shenjën e Virgjëreshës në 23/8 do të luajë rolin e vet në to dhe është e mundur që t’ju sjell disa ide në lidhje me rregullimin e tyre. Në mes të javës do të duhet të jeni të kujdesshëm me transaksionet, dhe marrëveshjet financiare, pasi kundërshtimi i Merkurit / Neptunit krijon ëndrra dhe sjell premtime që mund të mos jenë të lehta për t’u përmbushur.

Virgjeresha

Virgjëresha këtë javë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje çështjeve që kanë të bëjnë me sektorin financiar dhe të rregulloni shpenzimet tuaja. Prania e Marsit në shenjën e Peshores nga 15/9 tregon se në kete periudhë çështjet në lidhje me detyrimet financiare dhe parat  në përgjithësi do të jenë në plan të parë. Për shkak se Marsi nga pozicioni i tij i ri mund të krijojë ose të rrisë kostot që ekzistojnë, do të ishte mirë t’i kushtoni vëmendje kësaj dhe të shmangni sa më shumë blerjet e teperta  që mund të ngarkojnë ekonomin  tuaj.

Peshorja

Per juve te kesaj shenje  kjo javë shënon një periudhë krejtësisht të ndryshme për ju pasi hyrja e Marsit në shenjën tuaj të zodiakut më 15/9 rrit energjinë tuaj, ju shtyn të vendosni qëllime të reja, përqendrohuni në dëshirat tuaja, ndoshta ndryshoni përparësitë tuaja.! Kjo është diçka që nuk do të kalojë pa u vënë re nga personat që do takoni disa të tjerëve do iu pëlqejë bashkepunoni përsëri. Fusha e marrëdhënieve ndërpersonale  shpesh do të jetë në qendër të vëmendjes – duke filluar këtë javë – dhe disa marrëdhënie, qofshin ato personale apo profesionale, ka të ngjarë të kalojnë një test përplasjeje.

Akrepi

Duket se  këtë javë po fokusoheni në disa çështje për të cilat mendoni se po lëvizin prapa skenave, pavarësisht nëse janë çështje profesionale apo personale. Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores në 15/9 ju nxit të mbani letrat tuaja të mbyllura dhe të mos e ekspozoni  një vendim në lidhje me çështjet që janë të rëndësishme për ju. Nga  fundi i javës do t’ju ​​duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje një prej ceshtjeve  tuaja romantike, pasi nëse e lini atë në harres apo dal ku te dal duket se nuk do të ketë zhvillimin që dëshironi.

Shigjetari

Këtë javë me hyrjen e Marsit në shenjën e Peshores (15/9) do ta kuptoni  veten qe mund te merziteni  mjaft lehtë dhe duke kërkuar ndryshimin dhe  kontaktin me miqtë në mënyrë që të dilni nga rutina e jetës së përditshme. Pozicioni i ri i Marsit tregon se në kete periudhë – duke filluar nga kjo javë – do t’i jepni përparësi aktiviteteve kolektive, veprimeve vullnetare dhe çdo gjëje që mund t’ju bëjë të ndryshoni interesat që keni deri më tani! Mund të ketë kontakt me njerëz që do t’ju ​​irritojnë, por varet nga ju nëse zgjidhni të vazhdoni një grindeni per gjera qe nuk kan vlere.

Bricjapi

Per juve te shenjes se Bricjapit këtë javë do ta gjeni veten veçanërisht të interesuar për çështjet që kanë të bëjnë me sektorin profesional dhe hyrja e Marsit në shenjën e Peshores në 15/9 tregon se po fillon një periudhë e cila do të fokusohet në punë. Komunikimi dhe shoqërimi juaj me njerëz që janë në mjedisin tuaj profesional do të jetë ndonjëherë i këndshëm dhe ndonjëherë jo aq shumë sa juve do te doni , por përpiquni të mos lejoni që emocionet negative të ndikojnë si në performancën tuaj në punë ashtu edhe në zhvillimin e disa çështjeve profesionale. Nga  fundi i javës do të keni  mundësi për të bërë një pushim nga mendimet, detyrimet dhe stresi.

Ujori

Ne këtë javë duket se do të hyni në procesin për të fituar disa ditë pushimi ose disa ditë për të bërë një udhëtim në një destinacion aty pranë! Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores nga 15/9 do t’ju fusë në procesin e ndryshimit të gjithckaje , për t’u larguar nga rutina e jetës së përditshme dhe për t’u marrë me gjërat që ju interesojnë. Nuk përjashtohet mundësia që një udhëtim të ndodhë edhe në minutën e fundit pasi duket se “minuta e fundit” do të ketë nderin e saj këtë javë. Për shkak të faktit se do të jeni mjaft të paduruar dhe të nxituar do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe lëvizjeve tuaja.

Peshqit

Per juve te shenjes se Peshqeve  këtë javë do të kuptoni  se duke menduar veçanërisht për çështjet që lidhen me të kaluarën dhe disa nga mendimet që keni mund t’ju shqetësojnë. Hyrja e Marsit në shenjën e Peshores në 15/9 krijon çështje të së kaluarës, ndikime  romantike dhe çështje që lidhen me sektorin financiar. Gjatë këtyre ditëve do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve tuaja pasi duket se ato mund të rriten. Nga  fundi i javës do të ketë mundësi për t’u çlodhur dhe për të kontaktuar me të dashurit tuaj.

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Mos i anashkaloni gjërat. Tregoni gatishmëri për të diskutuar gjithçka në shtëpi. Nëse ndiheni të pasigurt për disa vendime të fundit, diskutojini ato me familjen. Një familjar nuk do të jetë i gatshëm të ndryshojë mendje. Vetëm mbani mend: ata nuk mund t`i lexojnë mendimet tuaja. Kështu që mos i mbani për vete.

Demi

Takimi juaj i parë me dikë që sapo e keni njohur, ju dha përshtypjen se keni pak, ose aspak të përbashkëta me njëri-tjetrin. Tani që po kaloni më shumë kohë së bashku, mund të habiteni se sa mirë po dukeni bashkë. Kjo thjesht tregon se sa gënjeshtare mund të jenë përshtypjet e para.

Binjakët

Edhe pse do të dëshironit t’i largoni disa angazhime nga rruga juaj, nuk doni t’i nxitoni. Në fakt, në disa raste mund të preferoni t’ju jepet më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse vërtet duhet të merrni një vendim të shpejtë, mund të mbështeteni në intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Një familjar apo koleg po ju mërzit. Ky nuk është një rast i vetëm. Përtacia e tyre ju ka mërzitur për një kohë të gjatë. Do të jetë një lehtësim kur të shikoni se tashmë po i merr seriozisht detyrat e veta.

Luani

Jeni të etur për të ecur përpara me një projekt të veçantë. Në të njëjtën kohë ju pranoni kufizimet tuaja dhe nuk do ta lejoni veten të jeni tepër të sigurt duke ditur se si kjo mund t’ju shkatërrojë shpresat dhe dëshirat. Ju po mësoni nga gabimet tuaja të së kaluarës. Përparimi i qëndrueshëm do t’ju bëjë të ndiheni më shumë sesa të kënaqur.

Virgjëresha

Kurioziteti dhe vendosmëria e të tjerëve mund të mos pakësohet, por tani do ta keni më të lehtë të ndërmerrni veprime evazive. Ju ndjeni se dikush në shtëpi ka diçka në mendjen e tij. Nxitini ata që t’i nxjerrin hapur ankesat e tyre. Ju nuk mund t’i ndihmoni ata nëse nuk flasin për këtë.

Peshorja

Të folurit dhe jo përbuzja është mënyra e vetme për të zgjidhur keqkuptimet në vendin e punës. Në çështjet e dashurisë dhe miqësisë ju keni filluar të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për disa kohë. Kjo do të ketë shumë të bëjë me planet që po bëni për pushimet e ardhshme.

Akrepi

Dikush në familje po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë dhe ju e dini që nuk jeni aq të paarsyeshëm sa po ju bëjnë të ndiheni. Mund të duket sikur ky njeri po del kastile kundër ideve tuaja vetëm e vetëm për oponencë.

Shigjetari

Një udhëtim i gjatë është një mundësi. Mezi prisni të takoheni me disa miq me të cilët ndani të njëjtin mendim. Ju madje mund të gjeni një mënyrë të shkëlqyer për të realizuar një hobi të përbashkët, ose për të mbledhur fonde për një bamirësi.

Bricjapi

Jeni të fokusuar në arritjen e rezultateve. Mos e humbisni humorin që mu karakterizon ndërkohë. Nëse po shpresoni t’i bëni përshtypje shefit tuaj, përballja me kërkesa të papritura, pa kërkuar udhëzime, do t`ju prishte punë.

Ujori

Imagjinata, origjinaliteti dhe vendosmëria është e juaja dhe mund t`i përdorni plotësisht. Mos u habisni kur të zbuloni se dëshira për t’u çliruar nga tradita është e fortë edhe pse dikush do të përpiqet të pengojë idetë tuaja jo të zakonshme.

Peshqit

Shëndeti juaj është i rëndësishëm dhe nuk duhet neglizhuar. Nëse jeni të përfshirë në ndonjë lloj sporti, do të jetë e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të trajtuar çdo sëmundje fizike. Nëse i injoroni ato dhe keni stres të vazhdueshëm në trupin tuaj, kjo do t’ju pengojë të vazhdoni përpara.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 zhvillim te madh ekonomik/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Pozicioni i ri i Aferdites ne Binjak ji sjell prane njerez te afert dhe te dashur per ju !Do keni njohje te kendshme dhe mesazhe te bukurua!

Demi

Mund te ndodh qe kete periudhe te interesoheni per ekonomine dhe te luani me dy porta ne shkembimet ekonomike!

Binjaket

Aferdita ne shenjen tuaj ju bene joshes dhe ju sjell shume takime e kontakte Merruni me marredheniet ne pergjithesi!

Gaforrja

Nga sot klima ne ceshtjet sentimantale do jete shume e ngaterruar !Nje nervozizem ju sjell ne perballje me partneret tuaj!

Luani

Ceshtjet ekonomike ngaterrohen paksa !Por ne pune do keni shume hapesira per tu zhvilluar! Shfrytezojini!

Virgjerasha

Ceshtjet familjare rikthehen perseri per tu diskutuar Aferdita ne binjak ju sjell te dashur te rinj ne jeten tuaj!

Peshorja

Aferdita ne Binjak do premtoj shume per ju ne ceshtjet erotike !Por disa ceshtje pune perseri do grumbullohen shume!

Akrepi

Nga sot do cliroheni shume ne ceshtjet ekonomike Por per disa nga ju perseri do kete tensione e debate neper puna!

Shigjetari

Jeta ecen dhe ju po lufyoni midis te kaluares dhe te ardhmes Por nga sot jeta erotike do embeltohet!

Bricjapi

Nga sot duhet te perparoni ceshtje pune dhe shendeti Keni dilema ne ceshtjet personale dhe ekonomike!

Ujori

Dicka ndryshon sot ne jeten tuaj erotike! perpiquni te gjeni zgjidhje ne ceshtjet ekonomike !

Peshqit

Pasuria qe lidhet me familjen do shkoj me mbaresi ne diten e sotme !Persona te afert do kujdesen per ju !Nje plan mund te kete shtyrje!

Continue Reading

Horoskopi

Beqaret e kesaj shenje do te kene disa takime teper interesante ! Meri Gjini paralajmeron keto shenja !

Published

on

Dàshì

Të lìndùr më: 21 Màrs – 19 Prìll

Jetà sentìmentàle për çìftet do jete e qete dhe pà probleme. Dìsà festà àpo dàrkà qe do bënì jù beqàre me mìqtë do jù jàpìn mùndësì te njìhnì dìke shùme ìnteresànt. Mos e lìnì t’ìù ìke ngà dùàrt por jepìnì mùhàbet.

Demì

Të lìndùr më: 20 Prìll – 20 Màj

Do kenì konflìkte me pàrtnerìn dhe gjeràt nùk do shkojnë àshtù sì dùhet ne dàshùrì. Tregohùnì pàk me te dùrùàr dhe rùànì vete kontrollìn. Tensìonì do jete kàlìmtàr. Beqàret do kenë shùme dëshìrë për te tàkùàr dàshùrìnë dhe me pàk mùndìm do e gjejnë àtë.

Bìnjàkët

Të lìndùr më: 21 Màj – 20 Qershor

Nëse jenì ne çìft do kenì një mùngese komùnìkìmì me pàrtnerìn. Dìsà mùnd edhe te ndàhen. Dìsà te tjerë do kenë nevoje për me shùme qëndrùeshmërì ne lìdhjen e tyre. Beqàret do jene te sìgùrt për àtë qe dùàn dhe plot energjì.

Gàforrjà

Të lìndùr më: 21 Qershor – 22 Korrìk

Një keqkùptìm ne lìdhjen tùàj do jù mërzìtë shùme të màrtën. Dùhet te flìsnì me shùme me àtë qe kenì ne kràh dhe jo te kërkonì ndìhmën e mìqve. Vetëm ne këtë mënyrë gjeràt mùnd te rregùllohen.

Lùànì

Të lìndùr më: 23 Korrìk – 22 Gùsht

Ne jetën sentìmentàle çdo gjë do shkoje mìre për çìftet. Plànetët do jene ne ànën tùàj dhe do jù tregojnë gjìthmonë rrùgën qe dùhet te ndìqnì të màrtën. Beqàret do kenë dìsà tàkìme.

Vìrgjëreshà

Të lìndùr më: 23 Gùsht – 22 Shtàtor

Do kenì dìsà mosmàrrëveshje ne lìdhjen tùàj dhe do jù mùngoje energjìà për t’ìù bere bàlle. Qetësohùnì dhe mendojìnì gjeràt me kùjdes. Beqàret do jene joshës të màrtën dhe do tàkojnë dìke ìnteresànt. Mos mendonì menjëherë për màrtesën sepse àjo nùk është një loje fëmìjësh

Peshorjà

Të lìndùr më: 23 Shtàtor – 22 Tetor

Të màrtën çìftet do kenë dìsà debàte për një teme delìkàte. Me mìre vàzhdonì debàtonì sesà t’ì shmàngenì bìsedës. Sqàrojenì çdo gjë njëherë e mìre. Beqàret do kenë tàkìme te rejà me personà qe do ì bëjnë te ndjehen mìre.

Àkrepì

Të lìndùr më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Sìtùàtà ne çìft dùket se me ne fùnd po përmìrësohet. Te gjìthë po ì shohìn ndryshìmet tùàjà. Shfrytëzojenì sà me shùme këtë dìte për te qëndrùàr prànë pàrtnerìt. Àtà qe jànë vetëm do kenë një tàkìm, por nùk do ndìhen rehàt.

Shìgjetàrì

Të lìndùr më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Àsnjë plànet nùk do te ndìkoje ne lìdhjen tùàj. Ne këtë mënyrë jù do kenì një jete te qete të màrtën prànë pàrtnerìt. Hàrmonìà do mbìzotërojë ne çìft. Beqàret do dùàn me shùme se kùrrë te flìrtojnë të màrtën.

Brìcjàpì

Të lìndùr më: 22 Dhjetor – 19 Jànàr

Shìkojìnì gjeràt me një sy tjetër ne plànìn sentìmentàl dhe çdo gjë do shkoje mìre. Pàrtnerì do mùndohet me sà kà mùndësì t’ùà plotësoje dëshìràt qe kenì. Plotësojànì dhe jù dìsà. Yjet do ì ndìhmojnë beqàret te hìdhen ne detìn e kënàqësìsë dhe ndjenjàve.

Ùjorì

Të lìndùr më: 20 Jànàr – 18 Shkùrt

Dùhet te merrenì pàk me shùme me fàmìljen të màrtën. Àtà kàne nevoje për jù. Nëse jenì ne çìft dùhet te flìsnì me pàrtnerìn për këtë dhe àì do jù ofroje mbështetjen e tìj. Beqàret nùk do mendojnë fàre për dàshùrìnë.

Peshqìt

Të lìndùr më: 19 Shkùrt – 20 Màrs

Lùmtùrìà dhe qetësìà e lìdhjes sùàj do jete prìorìtetì ì kësàj dìte. Nëse e bënì te mùndùr këtë do ndjehenì mjàft mìre me veten. Ne dàshùrì do jete një dìte pà probleme. Beqàret do kenë një dìte plot ngjyrà dhe àventùrà.

Continue Reading

Trending