Connect with us

Horoskopi

Të ndjeshëm, ituitivë dhe artistë në shpirt, njihuni me Gaforren sipas Linda Goodman

Published

on

Si të njohim Gaforren?
Koha më e mirë për të gjetur apo takuar njerzit e shenjs s Gaforres, sht nn dritn e argjendt t Hns. Zakonisht sht më e lehtë për ti njohur ata gjatë natës, kur janë t mbshtjell me imagjinat dhe gati pr t shkuar drejt ndrrave t tyre t mdha. Drita e hnns i bn ata t duken shum t bukur. Kjo u prshtatet me gjndjet shpirtrore t shumta q kan dhe me emocionet e tyre t paqndrueshme.

Pr her t par, ju mund ta hasni at, kur ai sht duke br “qeshjen e çmendur hnore”. Do t jet ngjitse n mnyr t pashmangshme. Kjo e qeshur kalon npr disa oktava, lart dhe posht, me një zë t thellë dhe t ngjirur. Nuk do ta keni t vshtir t dalloni nj person t shenjs s Gaforres, sepse jeta e tij sht e pasur me gjendje t ndryshme shpirtrore çdo dit. Ai do t jet nj nga njerzit m gazmor n ambientin ku ndodheni, duke qeshur çdo minut. Askush nuk i plqen m shum shakat se nj Gaforre dhe ana e tij gazmore sht befasuese, sidomos kur shfaqet papritmas pas personalitetit t tij zakonisht t qet. Humori Hnor shkon shum thellë brenda tij. Nuk është asnjher i cekët dhe sipërfaqësor, sepse ky humor buron nga vëzhgimi i ndjeshm i sjelljes njerëzore. Nj person i Gaforres mund të mos ket hedhur mbi supe petkun e t qeshurs hnore çdo ditë, por ai gjithmonë mund ta nxjerr atë jashtë nga sunduku i tij i vjetër n çdo moment.

Këta njerëz nuk krkojn me domosdoshmri q t jen n qendër të vëmendjes, siç mund t bj Luani ekstravert apo Shigjetari “karagjoz”, por Gaforret kanë një sens të çuditshëm ndaj publicitetit, kur atyre u plqen q t bien n sy. Mos lejoni që mënyra e tij pa pretendime tju v n loj apo tju mashtroj. Ata në fshehtësi, e plqejn dhe i gzohen t qnit n qendr t vmendjes. Ju ndoshta nuk do të gjeni ndonj Gaforre q e ndjek famën me pasion (ai nuk ndjek pothuajse asgjë me pasion të vërtetë), por ai me siguri nuk do të fshehet nga ajo. Gaforrja mund të ket tendencn q t fshihet nga gjëra t ndryshme, por t jeni i sigurt se vlerësimi nuk është një prej tyre.

Pesimizmi nuk është asnjher shumë larg; gjithmonë aty pran, i gatshëm për të prishur netët e bukura të imagjinats. Një Gaforre mund të ndrmarrë udhëtime ndrrimtare, drejt yjeve , duke prdorur kraht e imagjinats, në qoftë se ai mson t injorojë zërin e brendshëm,i cili e paralajmëron atë se ai mund të humbas në hapësirë. Por derisa ai t msoj t mposht frikrat e tij, ato formojnë thembrn e tij t Akilit dhe ai do t lndohet sa her t filloj t fluturoj shum lart.

Lotët e tij nuk janë kurrë lot krokodili. Kto lot rrjedhin nga thellsia e lumenjve t zemrës së tij të brishtë dhe të pambrojtur. Ju mund ti plagosni ndjenjat e tij të ndjeshme me një shikim të ashpër apo me nj ton zëri t ngjashm me shikimin e egr. Nuk do t jet e leht t dalloni Gaforren n nj gjendje t till shpirtrore, sepse kur ai lndohet, zhduket n heshtje. Ndonjëherë, ai mund të hakmerret me një lloj hakmarrje pothuajse si ajo e Akrepit, por ai zakonisht do ta bëjë këtë në mënyrë të fshehtë, rrallë haptazi dhe me përbuzje siç vepron Akrepi (për ti br t ditura pasojat). Shumicn e kohës, megjithatë,ai do t jet i knaqur q t qndroj i fshehur nn guackn e tij mbrojtse. Pasi ta keni lnduar atë, ju mund ta ngacmoni me një shkop të mprehtë për ditë me rradh dhe t mos arrini ta shikoni dot. Ai nuk do ti përgjigjet telefonatave tuaja, ziles s ders apo posts elektronike. Ai do t qndroj n mes të pasigurisë, dëshpërimit dhe trishtimit.

Njerëzit e Gaforres krkojn t rrin n vetmi dhe t trhequr n situata t tilla. Njsoj siç bjn gaforret e vrteta n shkmbinjt ujor.

Njerzit e shenjs s Gaforres jan t ndar n dy fizionomi kryesore. Lloji i parë ka një fytyrë të bukur dhe t rrumbullakët, lëkurë të butë, një goj t madhe, sy pothuajse rrethor dhe shpesh kan nj pamje fminore. Imazhi perfekt do t ishte t imagjinoni nj njeri me pamjen e hns. Lloji i dytë është më i zakonshm. “Vështrimi i gaforres” është menjëherë i dukshm në fytyrën e tyre. Ju do të shihni një kafkë të madhe, një ballë t lart dhe mollza t ngritura. Vetullat duken sikur jan të bashkuara, duke krijuar një lloj vrenjtje t përhershme, e cila, çuditërisht, nuk ngjan krcnuese, por më tepër interesante. Nofulla e poshtme sht e theksuar dhe dhëmbët ose jan t dala prpara, ose jan t parregullta në një farë mënyre. Sytë janë të vegjl dhe zakonisht larg njëri-tjetrit. Ndonjher ju mund t shihni njerz t shenjs s Gaforres, q kan t ndrthurrur si fytyrën hnore edhe at t gaforres, por secili prej tyre është kaq i veçant saq, edhe kur janë të përzier, është e lehtë ti identifikosh ata si njerëzit e Hënës, të lindur nën shenjën e Gaforres.

Disa prej tyre janë padiskutim t kolm apo t shëndosh, por shumica kanë një strukturë të habitshme kockëgjer. Krahët dhe këmbët mund të jenë tepër të gjata në proporcion me pjesën tjetër të trupit. Supet do të jen më t gjera se mesatarja dhe shpesh duart dhe këmbët janë ose jashtëzakonisht të vogla ose shumë të mëdha. Pavarsisht nse kan trup t shndosh apo t holl, femrat zakonisht do ti veshin bluzat nj numr m t madh se masa e fundeve apo pantallonave.

Kjo sht nj karakteristik e veçant q është mjaft e dukshme te femrat e shenjs s Gaforres.

Të gjithë njerëzit hënor kanë tipare jashtëzakonisht shprehse. Një mijë çehre t ndryshme mund t marr fytyra e tyre gjat nj bisede t vetme. Gjendjet shpirtrore t Gaforreve jan kaq shum intensive dhe shprehse, sa edhe ju mund ti ndieni. Imagjinata e tyre kap gëzimin dhe dëshpërimin, tmerrin dhe dhembshurin, dhembjen dhe ekstazn, si dhe e rregjistron çdo emocion n memorien e vet. Ashtu si pasqyrat dhe kamerat, ata i rregjistrojn imazhet dhe i pasqyrojnë ato me besnikëri. Çdo përvojë është gdhendur në zemrn e tij, si një fotografi është stampuar n nj negativ filmi. Ata nuk harrojn kurr asnjë nga mësimet q jeta u ka mësuar, ashtu siç nuk harrojnë mësimet q historia i ka mësuar njerëzimit.

Një Gaforre e respekton të kaluarën dhe zakonisht sht patriot deri në palcë. Personalitetet historike e intrigojn atë, po aq sa paraardhsit e vet. Ai shpesh mbledh thesare të vjetra, antike dhe relike të lashta; si dhe ka një kureshtje të pafund për t kaluarn. Gaforrja është një lloj arkeologu mendor, gjithmonë duke gërmuar për fakte dhe t dhna interesante.

Ai është gjithashtu një njeri q di t mbaj sekrete. Njerëzit automatikisht i besojn sekretet e tyre Gaforres, por fal ndjesive t tij të ndjeshme, ai tashmë e di se çfarë është në mendjen e tyre. Dhembshuria e Gaforres është e thellë dhe mjaft intuitive. Vshtir q nj sekret mos t zbulohet prej tij, nse ai vendos ta bj kt. Megjithatë, kjo është një rrugë me një kalim. Si prfundim, ai do ti msoj t gjitha ato q duhet t dij rreth jush, por ju asnjher nuk do t arrini t merrni me mend mendimet e tij personale. Ai i ruan ndjenjat e tij të brendshme me kujdes nga sytë zhbirues t njerzve t tjer. Personi tipik i Gaforres nuk pëlqen t diskutoj për jetën e tij personale, por ai kënaqet të dëgjoj në lidhje me jetn tuaj, pasi imagjinata e tij hënore e lejon atë të marr me mend pjesët që ju keni lënëpa thn. Megjithatë, Gaforrja rrallë gjykon dik. Ai thjesht mbledh, prvetson, reflekton.

Edhe pse personi i shenjs s Gaforres i kthen mbrapsht emocionet si një pasqyrë, ai nuk do të heqë dorë nga gjërat e prekshme, pa luftuar. Bni nj shëtitje përgjatë bregut t nj plazhi dhe vzhgoni zakonet e nj gaforreje të vërtetë. Kur gaforrja rrmben një objekt (dhe sigurohuni q mos t jet gishti juaj i madh), ajo do ta mbrthej dhe do ta mbaj at aq fort, sikur prej ktij objekti t varej jeta e saj. Ajo do t preferont t humbte nj nga gremçat, sesa ta lshonte objektin q kapi. Nëse gaforrja e sakrifikon nj nga gremçat e saj, nj tjetr do t dal n vend t asaj q humbi, kështu që ajo mund ta rrëmbej dhe mbaj at q do edhe një her, me të njëjtën këmbëngulje. Prandaj le të jetë ky një mësim për ju, pr ta patur parasysh nse do tentoni ndonjher ti merrni një Gaforreje diçka q ai/ajo e dshiron me t vrtet. Gaforrja kurrë nuk do të heqë dorë nga një objekt i çmuar dhe ky objekt mund t varioj nga një mik i dashur apo i afërm tek një titull apo pozicion pune- nga një fotografi e vjetr e stamposur n nj pllakë metalike, tek një palë pantofla pr shtpi gjysm t grisura.

Ndërsa jeni ende në plazh, mbani shnime t tjera lidhur me zakonet e gaforres të vërtetë. Pr shembull, mnyrn sesi ecn. Në qoftë se kjo gaforre i ka vn syrin gishtit t madh t kmbs suaj, ajo kurr nuk do t ec direkt drejt kmbs suaj. N fillim, do t lëviz prapa disa hapa. Pastaj do t lëviz anash. Papritmas, pa paralajmërim, do t shkoj në anën tjetër. Gjithmonë ajo do t duket sikur lviz në drejtim të kundërt. Por n fakt është duke shikuar n çdo sekondë. Nëse ky gisht i shijshm do t largohet prej saj, ateher kjo gaforre do t lviz prpara dhe ju duhet t vraponi, nse nuk doni q gremçat tju mbrthejn gishtin. Do t keni pun me t nse ajo shikon se kafshata q lakmon ka mundsi t humbas. Njeriu i shenjs s Gaforres imiton kto taktika n mnyr preçize. Ata kurrë nuk shkojnë direkt pas asaj që ata duan. Strategjia e tyre është q t lvizin në çdo drejtim, prveçse drejt -përpara. Ata do të luajnë këtë lojë pr nj kohë të pacaktuar, deri sa dikush tjetër është gati për të rrëmbyer çmimin. Pastaj letrat hapen dhe loja luhet me shpejtsi dhe zgjuarsi- Gaforrja ecn prpara, e merr at q do me vendosmri dhe refuzon ta lshoj. Ata sillen n të njëjtën mënyrë, kur është fjala për bujarinë dhe pr t dhn. Zemra e Gaforres është shumë e butë për të mos u prekur nga nevojat e dikujt. Ai kujdeset me të vërtetë dhe dëshiron të ndihmojë. Por ai do të rri duarkryq dhe do të pres me kujdes për të parë nëse mundet. Do jet dikush tjetër që mund të lëviz m parë. Pse duhet t jet ai q t harxhoj kohn dhe parat e tij nëse nuk është e nevojshme? Kur të gjitha burimet e tjera dështojnë, kur asnj nga ndihmat e tjera nuk po konkretizohet, njeriu i shenjs s Gaforres do ta shptoj t panjohurin n minutën e fundit. Ai do t’ju lejojnë të zhyteni dy herë, por do tju shpëtojë para se t fundoseni për të tretën herë. Ai është shumë i mirë për tju parë teksa mbyteni, por ai me siguri nuk do t doj t futet n uj dhe t laget, nse aty rrotull sht nj roj plazhi, ose në qoftë se duket se ju mund tia dilni mban t notoni deri n breg. Kjo ka t bj me kujdesin pr veten, jo me egoizmin apo dashakeqsin. Zemra e Gaforres është e butë në thelb, nn guackn e e fort t jashtme. Por ai ka kaq shumë pr t dhn (nga koha, parat dhe emocionet e tij) sa ai zgjedh q ti jap ato me mençuri. Megjithatë, në mendjen e tij, është e arsyeshme q t shoh dhe t pres para se t veproj. Askush nuk mund ta akuzojë atë pr impulsivitet.

Qoft mashkull apo femër, njeriu i shenjs s Gaforres e do shtëpinë e tij me një respekt tepr t madh, gati me nderim. Asnjë prift i devotshëm i kohëve të lashta nuk e ka menduar ndonjher altarin e tij më t shenjtë se sa Gaforrja konsideron vendin ku ka lindur dhe sht rritur. Shtëpia e tij është ku ai luan, jeton, dashuron, ëndrron dhe ndihet i sigurt. Edhe pse ai mund të udhëtojë n më shumë se gjysmn e bots pr shkak t karrierës s tij, asnjë person i ksaj shenj nuk mund t jet kurrë mjaftueshm i lumtur pa një vend q e quan t vetn. Ndonjher jini t kujdesshm q t shikoni shprehjen në fytyrën e një personi t shenjs s Gaforres, që sapo është kthyer në shtëpi nga një udhëtim të gjatë. Ekstazi e pastër!
Pr nj Gaforre, nuk ka rndsi sesa para ka grumbulluar, ai asnjher nuk ndihet komplet i sigurt dhe pavarsisht sesa dashuri merr, ai gjithmon ka nevoj pr m tepr. Emocionet e tij kurrë nuk e ln t jet mjaftueshm i sigurt sa t qetsohet plotësisht. Ai është gjithmonë duke marr masa pr ndonj katastrof imagjinare në të ardhmen.

Ju shpesh do të gjeni nj njeri t Gaforres në ujë. Nëse nuk është duke notuar, ai do jet duke br srf ose aktivitete t tjera ujore. Vetm nse do ket ndonj ndikim planetesh n karteln e tij t lindjes, q mund ta bj at t ket frik nga dallgt, ai zakonisht do ta kaloj pjesn m t madhe t kohs s lir në një plazh. Shumë njerëz t shenjs s Gaforres zotroj varkat ose anijet e tyre. Ai do të preferonte m tepr nj vark me vela t vogl, sesa makina luksoze apo limuzina. Disa njerz t shenjs s Gaforres zotrojn jahte të bukura, por edhe në qoftë se do kishin nj vark modeste, do t vozisnin me t shum t lumtur. Duket sikur Gaforret kan nj ëndërr të veçantë personale, q ka humbur diku atje në ujërat e thella dhe ai sht vazhdimisht n krkim t saj. Shum njerz t Gaforres jan marinar me koh t pjesshme. Ndoshta sht hna dhe batica q i thrrasin ata pran tyre. Emocionet e Gaforres mund të jenë më t forta se fiziku i tyre. Meraku dhe shqetsimet mund ta smurin at dhe gzimet e bjn t ndihet mir.

Shpesh, ai i trembet rrnimit financiar apo humbjes s dikujt pr t cilin ka nevojë emocionalisht. Nëse siguria e tij krcnohet, ose në aspektin finaciar ose në zemrën e tij, ai mund të bie në një depresion t till, q n mënyrë të pandërgjegjshme mund ta çoj drejt sëmundjeve apo aksidenteve. Mendja e tij aktive mund t bj at q një sëmundje e leht t kthehet n një smundje t rëndë ose kronike. Kur ai bhet i zymtë, u përgjigjet dobët komenteve pozitive. Pastaj ai priret të mendoj se ju nuk keni mirsin ta mirkuptoni apo mbshtesni at. Por empatia është gjëja e fundit q nj Gaforre ka nevojë kur është i sëmurë, prandaj mos i merrni n konsiderat ato q thot ai. Nëse ai e shton mrzitjen rreth frikrave t mundshme, ai u hap dern problemeve t vrteta dhe do ti duhet dy herë më shum koh pr t marr veten.
Zonat më të rrezikuara pr t janë pjesa e kraharorit, gjunjët, veshkat, fshikëza dhe lëkura. Zona e koks dhe fytyrs janë gjithashtu të ndjeshme, siç janë stomaku dhe sistemi i tretjes. Gaforret praktikisht e shpikn smundjen e ulçers. Por ata që qndrojn t qetë dhe që e ruajn dhe e prdorin sensin e mrekullueshëm të humorit,mund t ken nj shndet t mir fizik dhe mendor deri n mosh t von. Në qoftë se Gaforret arrijn t marrin n kontroll lumturin dhe mos ta ln at t shkoj, ato kan potencial t kapen fort pas jets, me të njëjtën këmbëngulje që kapen pas gjrave t tyre m t dashura. Gzimi, optimizmi dhe e qeshura, t marra çdo ditë në doza të mëdha, do ti mbajnë mendjet dhe trupat e tyre të shëndetshme. Ashtu si Gaforrja e mendon veten e vet, ashtu dhe do t ndihet n t vrtet. Asnjë shenjë tjetër nuk sht kaq shum e prirur për ti lejuar mendimet negative ti shkaktojn sëmundje, gjithashtu asnjë shenjë tjetër nuk mund të krijojë t till mrekulli vetë-shëruese. Kjo është një kontradiktë e çuditshme dhe pothuajse t gjitha Gaforret prfitojn prej saj.

Paratë ju ngjisin shum Gaforreve dhe ata e plqejn shum ndjesin e paras, prandaj ata e lejojn at t ngjitet pas tyre. Ata shpenzojnë me kursim, për të mos thënë shumë pak. Edhe sikur t ket ndikime impulsive në tabelën e lindjes, Gaforrja do të mbajë disa t holla mnjan , pr ditt e vshtira. Për të, kjo është një situatë dëshpëruese. Asnj nuk është menaxher më i aftë pr t administruar fondet sesa Gaforrja (edhe pse Demi, Bricjapi apo Virgjëresha mund ta konkurrojn denjsisht at). Ai është një ekspert n grumbullimin e parave, duke i br ato t shtohen si pemët dhe lulet q ai mbjell.
Ka një instinkt të fort mmsie te të dyja gjinitë. Ata do t jen gjithmon duke u përpjekur për tju dhn ushqim të nxehtë ose tju mbulojn me batanije gjat nats s lagsht dhe t ftoht. Gaforret kujdesen pr miqt dhe t dashurit e tyre si pr fmijt e vegjl dhe i mbrojn ata me shum kujdes. Është e vështirë për të prcaktuar cila nga kto t treja nxisin m shum emocionet hënore- fëmija, ushqimi apo paraja.

Natyra e ndjeshme e Gaforres është e mbuluar me një guack t fort dhe ai është aq i mençur sa t shmang dallgt e stuhishme.Gjysmn e kohës ai jeton në tok dhe gjysmën tjetër në ujërat e thella. Ai vesh ngjyrat me ndriçim si ari i zbeht t drits s hënës dhe i fsheh emocionet e tij të fuqishme pas nuancave n të gjelbër të zbehtë, n ngjyr jargavan dhe livando t modestisë.

Ka një prekje t çmenduris së hënës në çdo njeri i shenjs s Gaforres. Ai e di një vend të virgjr dhe të fshehtë, ku dy zambakë dhe shtatë trëndafila të bardhë rriten midis luleve t rralla t tjera. Ndonjëherë kujtimi i këtij kopshti të largët e bn at t shpërthejë n të qeshura. Por her pas here mund ta bj at t qaj me trishtim. Gaforrja me durim mbledh gurët e çmuar, perlat dhe gurt e hns – gur t hedhur n rënë në mënyrë të shkujdesur nga të tjerët, ndërsa ai pret q zbaticat t lajn ëndrrat e tij prej argjendi në breg.

Personalitete të famshme t shenjs s Gaforres
John Quincy Adams, Louis Armstrong, Ingmar Bergman, Milton Berle, Julius Caesar, James Cagney, Marc Chagall, Jean Cocteau, George M. Cohan, Calvin Coolidge, Marc Chagall, Phyllis DiUer. Stephen Foster. John Glenn. Oscar Hammerstein, Ernest Hemingway, Henry VIII, Helen Keller, Charles Laughton, Gertrude Lawrence, Anne Lindbergh, Gina Lollobrigida, Marcel Proust, Rembrandt, Duka i Windsor , John D. Rockefeller , Andrew Wyeth.

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoj jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Mos i anashkaloni gjërat. Tregoni gatishmëri për të diskutuar gjithçka në shtëpi. Nëse ndiheni të pasigurt për disa vendime të fundit, diskutojini ato me familjen. Një familjar nuk do të jetë i gatshëm të ndryshojë mendje. Vetëm mbani mend: ata nuk mund t`i lexojnë mendimet tuaja. Kështu që mos i mbani për vete.

Demi

Takimi juaj i parë me dikë që sapo e keni njohur, ju dha përshtypjen se keni pak, ose aspak të përbashkëta me njëri-tjetrin. Tani që po kaloni më shumë kohë së bashku, mund të habiteni se sa mirë po dukeni bashkë. Kjo thjesht tregon se sa gënjeshtare mund të jenë përshtypjet e para.

Binjakët

Edhe pse do të dëshironit t’i largoni disa angazhime nga rruga juaj, nuk doni t’i nxitoni. Në fakt, në disa raste mund të preferoni t’ju jepet më shumë kohë për të shqyrtuar të gjitha faktet dhe shifrat e përfshira. Nëse vërtet duhet të merrni një vendim të shpejtë, mund të mbështeteni në intuitën tuaj për t’ju ndihmuar të bëni gjënë e duhur.

Gaforrja

Një familjar apo koleg po ju mërzit. Ky nuk është një rast i vetëm. Përtacia e tyre ju ka mërzitur për një kohë të gjatë. Do të jetë një lehtësim kur të shikoni se tashmë po i merr seriozisht detyrat e veta.

Luani

Jeni të etur për të ecur përpara me një projekt të veçantë. Në të njëjtën kohë ju pranoni kufizimet tuaja dhe nuk do ta lejoni veten të jeni tepër të sigurt duke ditur se si kjo mund t’ju shkatërrojë shpresat dhe dëshirat. Ju po mësoni nga gabimet tuaja të së kaluarës. Përparimi i qëndrueshëm do t’ju bëjë të ndiheni më shumë sesa të kënaqur.

Virgjëresha

Kurioziteti dhe vendosmëria e të tjerëve mund të mos pakësohet, por tani do ta keni më të lehtë të ndërmerrni veprime evazive. Ju ndjeni se dikush në shtëpi ka diçka në mendjen e tij. Nxitini ata që t’i nxjerrin hapur ankesat e tyre. Ju nuk mund t’i ndihmoni ata nëse nuk flasin për këtë.

Peshorja

Të folurit dhe jo përbuzja është mënyra e vetme për të zgjidhur keqkuptimet në vendin e punës. Në çështjet e dashurisë dhe miqësisë ju keni filluar të ndiheni më të kënaqur dhe më të lumtur se sa keni qenë për disa kohë. Kjo do të ketë shumë të bëjë me planet që po bëni për pushimet e ardhshme.

Akrepi

Dikush në familje po tregohet jashtëzakonisht kokëfortë dhe ju e dini që nuk jeni aq të paarsyeshëm sa po ju bëjnë të ndiheni. Mund të duket sikur ky njeri po del kastile kundër ideve tuaja vetëm e vetëm për oponencë.

Shigjetari

Një udhëtim i gjatë është një mundësi. Mezi prisni të takoheni me disa miq me të cilët ndani të njëjtin mendim. Ju madje mund të gjeni një mënyrë të shkëlqyer për të realizuar një hobi të përbashkët, ose për të mbledhur fonde për një bamirësi.

Bricjapi

Jeni të fokusuar në arritjen e rezultateve. Mos e humbisni humorin që mu karakterizon ndërkohë. Nëse po shpresoni t’i bëni përshtypje shefit tuaj, përballja me kërkesa të papritura, pa kërkuar udhëzime, do t`ju prishte punë.

Ujori

Imagjinata, origjinaliteti dhe vendosmëria është e juaja dhe mund t`i përdorni plotësisht. Mos u habisni kur të zbuloni se dëshira për t’u çliruar nga tradita është e fortë edhe pse dikush do të përpiqet të pengojë idetë tuaja jo të zakonshme.

Peshqit

Shëndeti juaj është i rëndësishëm dhe nuk duhet neglizhuar. Nëse jeni të përfshirë në ndonjë lloj sporti, do të jetë e rëndësishme të ndërmerrni veprime për të trajtuar çdo sëmundje fizike. Nëse i injoroni ato dhe keni stres të vazhdueshëm në trupin tuaj, kjo do t’ju pengojë të vazhdoni përpara.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 zhvillim te madh ekonomik/ Astrologia Meri Shehu paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Pozicioni i ri i Aferdites ne Binjak ji sjell prane njerez te afert dhe te dashur per ju !Do keni njohje te kendshme dhe mesazhe te bukurua!

Demi

Mund te ndodh qe kete periudhe te interesoheni per ekonomine dhe te luani me dy porta ne shkembimet ekonomike!

Binjaket

Aferdita ne shenjen tuaj ju bene joshes dhe ju sjell shume takime e kontakte Merruni me marredheniet ne pergjithesi!

Gaforrja

Nga sot klima ne ceshtjet sentimantale do jete shume e ngaterruar !Nje nervozizem ju sjell ne perballje me partneret tuaj!

Luani

Ceshtjet ekonomike ngaterrohen paksa !Por ne pune do keni shume hapesira per tu zhvilluar! Shfrytezojini!

Virgjerasha

Ceshtjet familjare rikthehen perseri per tu diskutuar Aferdita ne binjak ju sjell te dashur te rinj ne jeten tuaj!

Peshorja

Aferdita ne Binjak do premtoj shume per ju ne ceshtjet erotike !Por disa ceshtje pune perseri do grumbullohen shume!

Akrepi

Nga sot do cliroheni shume ne ceshtjet ekonomike Por per disa nga ju perseri do kete tensione e debate neper puna!

Shigjetari

Jeta ecen dhe ju po lufyoni midis te kaluares dhe te ardhmes Por nga sot jeta erotike do embeltohet!

Bricjapi

Nga sot duhet te perparoni ceshtje pune dhe shendeti Keni dilema ne ceshtjet personale dhe ekonomike!

Ujori

Dicka ndryshon sot ne jeten tuaj erotike! perpiquni te gjeni zgjidhje ne ceshtjet ekonomike !

Peshqit

Pasuria qe lidhet me familjen do shkoj me mbaresi ne diten e sotme !Persona te afert do kujdesen per ju !Nje plan mund te kete shtyrje!

Continue Reading

Horoskopi

Beqaret e kesaj shenje do te kene disa takime teper interesante ! Meri Gjini paralajmeron keto shenja !

Published

on

Dàshì

Të lìndùr më: 21 Màrs – 19 Prìll

Jetà sentìmentàle për çìftet do jete e qete dhe pà probleme. Dìsà festà àpo dàrkà qe do bënì jù beqàre me mìqtë do jù jàpìn mùndësì te njìhnì dìke shùme ìnteresànt. Mos e lìnì t’ìù ìke ngà dùàrt por jepìnì mùhàbet.

Demì

Të lìndùr më: 20 Prìll – 20 Màj

Do kenì konflìkte me pàrtnerìn dhe gjeràt nùk do shkojnë àshtù sì dùhet ne dàshùrì. Tregohùnì pàk me te dùrùàr dhe rùànì vete kontrollìn. Tensìonì do jete kàlìmtàr. Beqàret do kenë shùme dëshìrë për te tàkùàr dàshùrìnë dhe me pàk mùndìm do e gjejnë àtë.

Bìnjàkët

Të lìndùr më: 21 Màj – 20 Qershor

Nëse jenì ne çìft do kenì një mùngese komùnìkìmì me pàrtnerìn. Dìsà mùnd edhe te ndàhen. Dìsà te tjerë do kenë nevoje për me shùme qëndrùeshmërì ne lìdhjen e tyre. Beqàret do jene te sìgùrt për àtë qe dùàn dhe plot energjì.

Gàforrjà

Të lìndùr më: 21 Qershor – 22 Korrìk

Një keqkùptìm ne lìdhjen tùàj do jù mërzìtë shùme të màrtën. Dùhet te flìsnì me shùme me àtë qe kenì ne kràh dhe jo te kërkonì ndìhmën e mìqve. Vetëm ne këtë mënyrë gjeràt mùnd te rregùllohen.

Lùànì

Të lìndùr më: 23 Korrìk – 22 Gùsht

Ne jetën sentìmentàle çdo gjë do shkoje mìre për çìftet. Plànetët do jene ne ànën tùàj dhe do jù tregojnë gjìthmonë rrùgën qe dùhet te ndìqnì të màrtën. Beqàret do kenë dìsà tàkìme.

Vìrgjëreshà

Të lìndùr më: 23 Gùsht – 22 Shtàtor

Do kenì dìsà mosmàrrëveshje ne lìdhjen tùàj dhe do jù mùngoje energjìà për t’ìù bere bàlle. Qetësohùnì dhe mendojìnì gjeràt me kùjdes. Beqàret do jene joshës të màrtën dhe do tàkojnë dìke ìnteresànt. Mos mendonì menjëherë për màrtesën sepse àjo nùk është një loje fëmìjësh

Peshorjà

Të lìndùr më: 23 Shtàtor – 22 Tetor

Të màrtën çìftet do kenë dìsà debàte për një teme delìkàte. Me mìre vàzhdonì debàtonì sesà t’ì shmàngenì bìsedës. Sqàrojenì çdo gjë njëherë e mìre. Beqàret do kenë tàkìme te rejà me personà qe do ì bëjnë te ndjehen mìre.

Àkrepì

Të lìndùr më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Sìtùàtà ne çìft dùket se me ne fùnd po përmìrësohet. Te gjìthë po ì shohìn ndryshìmet tùàjà. Shfrytëzojenì sà me shùme këtë dìte për te qëndrùàr prànë pàrtnerìt. Àtà qe jànë vetëm do kenë një tàkìm, por nùk do ndìhen rehàt.

Shìgjetàrì

Të lìndùr më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Àsnjë plànet nùk do te ndìkoje ne lìdhjen tùàj. Ne këtë mënyrë jù do kenì një jete te qete të màrtën prànë pàrtnerìt. Hàrmonìà do mbìzotërojë ne çìft. Beqàret do dùàn me shùme se kùrrë te flìrtojnë të màrtën.

Brìcjàpì

Të lìndùr më: 22 Dhjetor – 19 Jànàr

Shìkojìnì gjeràt me një sy tjetër ne plànìn sentìmentàl dhe çdo gjë do shkoje mìre. Pàrtnerì do mùndohet me sà kà mùndësì t’ùà plotësoje dëshìràt qe kenì. Plotësojànì dhe jù dìsà. Yjet do ì ndìhmojnë beqàret te hìdhen ne detìn e kënàqësìsë dhe ndjenjàve.

Ùjorì

Të lìndùr më: 20 Jànàr – 18 Shkùrt

Dùhet te merrenì pàk me shùme me fàmìljen të màrtën. Àtà kàne nevoje për jù. Nëse jenì ne çìft dùhet te flìsnì me pàrtnerìn për këtë dhe àì do jù ofroje mbështetjen e tìj. Beqàret nùk do mendojnë fàre për dàshùrìnë.

Peshqìt

Të lìndùr më: 19 Shkùrt – 20 Màrs

Lùmtùrìà dhe qetësìà e lìdhjes sùàj do jete prìorìtetì ì kësàj dìte. Nëse e bënì te mùndùr këtë do ndjehenì mjàft mìre me veten. Ne dàshùrì do jete një dìte pà probleme. Beqàret do kenë një dìte plot ngjyrà dhe àventùrà.

Continue Reading

Trending