Connect with us

Horoskopi

Hëna në Peshore paralajmëron NDRYSHIME për të gjitha shenjat, sipas Jorgo Pulla-s

Published

on

Dashi

Të përgjithshmet

Me Henen ne Peshore sot  sjellë për periudhën e ardhshme ndjenjën e “pauzës”, ose në pushim për të parë ku ndodheni , sepse për tu kthyer në një situatë të mëparshme, për shkak të pengesave. Atje ku nuk do të hasni pengesa.

Dashuria

Dëshironi të bëni shuëm gjëar sot dhe të lëvizni cështjet tuaja personale. Prezenca e Marsit ama ju ndihmon nga sot të bëni veprimet e nevojshme për të përmbushur gjërat që kishin nevojë për përpjekje në të kaluarën, por qëndruan në mes, sado nëse ishte e ngatërruar klima në cështjet personale.

Karriera dhe financat

Dita lëviz në klimën e Hënës tek Peshorja  ju favorizon ne anen ekonomike me teper. Gjithashtu, aq sa portofoli juaj, aq edhe në fushën e karrierës, këto ditë do të keni disa lajme të mira.

Demi

Të përgjithshmet

Hëna tek Peshorja  ju bën të merreni me gjithcka që ju bën të ndiheni të sigurt. Pavarsisht kësaj mundohuni te jeni pak me te vemendeshme ne ceshtje pune  sepse mund te keni ndonje pkeqkuptim nga eproret  , duke sjellë përsëri në sipërfaqje debate të kaluarës për tu zgjidhur përfundimisht.

Dashuria

Dita e sotme e mire sepse  mund t’ju ndihmojë në sqarimin “shpirtëror” që keni nevojë, por do ftoheni të shkëputeni nga pengesa sentimentale dhe të mirkuptoni përse disa situata nuk vazhdojnë më.

Karriera dhe financat

Qëllimet që nuk janë mjaftueshëm realist mund t’ju kushtojnë në para, ndërkohë që dita e sotme paralajmëron për veprime të gabuara ekonomike, vecanërisht ato që lidhen me persona të tretë.

Binjaket

Të përgjithshmet

Hëna në shenjën e Peshores paralajmëron për gabime që mund të dëmtojnë imazhin tuaj, ndërkohë në pozitivet e ditës llogarisnim ndihmën e papritur që merrni nga njerëzit tuaj të cilët ju mbështesin thelbësisht.

Dashuria

Vëmëndja juaj është e kthyer tek personi që ju intereson, por është më e drejtë të sqaroni qëndrimin tuaj dhe të kërkoni nga ai të bëjë të njëjtën gjë. Fundja, në lajmet e mira të Henes ne Peshore  është dhe kthimi i disa personave shoqëror në përditshmërinë tuaj, me të cilët jeni larguar.

Karriera dhe financat

Do të hasni sërisht, nga sot qëllimet që nuk i realizuar në të kaluarën, ashtu si dëshmon dhe Hena ne Peshore sot. Por nëse bëhet fjalë për të marrë pjesë në periudhën e ardhshme në ndonjë përpjekje kolektive që fillon tani, rezultati është të mos përparojë përfunsimisht ashtu si do dëshironit.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do përballeni me situata vërtet delikate. Mos reagoni pa u menduar mirë sepse pasojat do ju bien të gjitha në kurriz. Ju të dashuruarit do kaloni një ditë paksa delikate dhe të mbushur me mosmarrëveshje. Nëse jeni beqarë do realizoni një takim vendimtar që në orët e para të mëngjesit dhe shumë gjëra do ju ndryshojnë. Emocionet dhe kënaqësitë do jenë të njëpasnjëshme. Në punë do mund të punoni në kushte shumë të mira dhe do keni arritje. Këto të fundit do vërehen nga shefat të cilat mund të mendojnë t’iu bëjnë edhe propozimet që nuk i keni pritur asnjëherë. Edhe në planin financiar do jeni me fat dhe do i kryeni me qetësi shpenzimet e nevojshme.

Luani

Të përgjithshmet

Me Henen ne Peshore , në një pozicion shoqëror për ju, duke ju ndihmuar të plotësoni procedurat që nuk kishin përparuar më parë, vecanërisht në cështje studimesh, ligjore apo proceduriale, apo kontaktesh me jashtë vëndit. Por nga ana tjetër e monedhës, c’do fillim i ri në fushat që sapo u përmendën, do t’ju marrë energji, por përfundimisht pa ju dhënë dicka thelbësore.

Dashuria

Personat tuaj të dashur (ose fëmijët tuaj, nëse jeni prindër), kanë fjalën e parë sot, ndërkohë që një prej tyre mund t’ju ketë nevojë për shkak të problemeve që përballet. Por ju nuk do të jeni vetëm në vështirësi.

Karriera dhe financat

Në pak ditë do të merrni disa lajme të këndshme, por për momentin ekzistojnë shumë që duhet të sistemohen në cështjet tuaja profesionale, ndërkohë që bashkpunimet tuaja do të kalojnë nga një test durimi.

Virgjeresha

Të përgjithshmet

Ndërkohë që ju përpiqeni të sistemoni cështjet tuaja, do të hasni disa situata të ngatërruara nga personat me të cilët bashkpunoni. Në pozitivet e ditës janë njerëzit tuaj, tek të cilët mund të drejtoheni kur keni nevojë për dicka.

Dashuria

Dita e sotme ju jep shumë mundësi në nivel sentimental, ndërkohë që ekzistojnë shumë kurthe që duhet të shmangni, kryesisht sepse shtyheni në mburrje pa baza. Gjithashtu, me Henen ne Peshore , dëshmon një nevojë për gjëra më thelbësore në nevojat tuaja më të thella, akoma dhe në nivel seksual.

Karriera dhe financat

Pak te vemendshem ne ceshtje ekonomike sespse  prek borxhet tuaja drejt përsë drejti dhe dëshmon se erdhi momenti të sistemoni cështjet ekonomike të lëna pezull në të kaluarën, për shkak se për ndryshe nuk do mundeshit të përparonit në cështjet tuaja, ndërkohë që derisa të plotësohet rrugëtimi i kundërt i tij, preferohet të shmangni ndërlikimet e reja me kredi, siguracione apo sipërmarrje.

Peshorja

Të përgjithshmet

Elementi i komunikimit sot është i theksuar, element ndihmues për të lidhur hapësirat që janë krijuar të gjithë këtë periudhë, me personat që ju rrethojnë. Lajmi më i rëndësishëm i ditës Hena ne shenjen tuaj , në fushën e lidhjeve ndërpersonale ju fton të ndryshoni mënyrën sesi funksiononi, nëse dëshironi të ekzistojë balancë.

Dashuria

Mundesi te reja ne fushën tuaj sentimentale, duke sjellë në sipërfaqje persona të së kaluarës ku rrethi nuk u mbyll plotësisht, por paralelisht tregon se njohje të reja kanë një datë mbylljeje. Fundja, Hëna tek Peshorja tregon se njerëzit tuaj ju mbështesin thelbësisht.

Karriera dhe financat

Brenda horizontit të ditës do të ekzistojnë mundësi të rëndësishme për të të treguar vlerën tuaj tek persona të lartë në autoritet, ndërkohë që në përgjithësi karriera juaj duket se favorizohet, duke marrë parasysh se nuk do të shtyheni në impulsivitete.

Akrepi

Të përgjithshmet

Brenda horizontit të ditës do të ekzistojnë mundësi të rëndësishme për të të treguar vlerën tuaj tek persona të lartë në autoritet, ndërkohë që në përgjithësi karriera juaj duket se favorizohet, duke marrë parasysh se nuk do të shtyheni në impulsivitete.

Dashuria

Do të afroheni më pranë personave që ju rrethojnë, por nuk keni as oreksin më të vogël për tu marrë më cështje të lodhshme dhe preferoni të gjeni kohë brenda programit tuaj për tu shplodhur.

Karriera dhe financat

Vlerësimet tuaja ekonomike, sot ka mundësi të mos jenë aq objektive dhe realiste, fakt i cili do mund të tregohet i dëmshëm. Pavarsisht kësaj, brenda ambjentit të punës do të ekzistojnë mundësi për të sistemuar më lehtë cështjet e lëna pezull.

Shigjetari

Të përgjithshmet

Vlerësimet tuaja ekonomike, sot ka mundësi të mos jenë aq objektive dhe realiste, fakt i cili do mund të tregohet i dëmshëm. Pavarsisht kësaj, brenda ambjentit të punës do të ekzistojnë mundësi për të sistemuar më lehtë cështjet e lëna pezull.

Dashuria

Sot prioritetet tuaja janë të tjera vec se cështjet personale, duke sjellë kështu cështjet e zemrës në rradhë të dytë. Pavarsisht kësa, nga sot keni kthime të dashurve apo… personash të penduar në përditshmërinë tuaj, por nëse jeni prind, do duhet të kujdeseni akoma më tepër për nevojat e fëmijës tuaj.

Karriera dhe financat

Do të funksiononi në logjikë të bardhës dhe zezës, element që nuk favorizon menaxhimin e financave tuaja. Për më tepër, klima në ambjentin e punës nuk është mjaft produktiv, për të marrë bravo nga eprorët tuaj.

Bricjapi

Të përgjithshmet

Sot kaloni kohën tuaj të lirë me këdo që ndjeni se ju përputhen mendimet plotësisht. Mundohuni qe cdo paqartesi ti zgjidhni sot sepse eshte nje dite e mire ne ceshtjet qe lidhet me teper me komonikimin  me shtëpinë dhe familjen, duke sjellë shumë ndikime positive.

Dashuria

Nga sot rishfaqen situata në familje që i konsideronit të zgjidhura apo të mirëqëna deri tani, ndërkohë që disa debate të vjetra me familjarë do të rishfaqen përsëri. Paralelisht, akoma dhe brenda vështirësive, duhet të mbani mend të mos i mbyllni derën dashurisë.

Karriera dhe financat

Presioni në ambjentin e punës vazhdon pothuajse i palëvizur dhe ju duke marrë një mënyrë të prerë qasjeje, i vështirësoni situatat.

Ujori

Të përgjithshmet

Kujdesuni të prollogarisni dhe treguesit ekonomikë në c’do veprim tuajin, përshkak se ekziston tendeca për të ushqyer manipulime mbi këtë fushë. Nga sot, gjithashtu, rikontrolloni mënyrën sesi i shprehni idetë tuaja, nese do te keni mundesi mund te beni ndonje takim pune sot se ka per te ja vlejtur dicka e tille . Paralelisht, është një periudhë ideale  për blerjen e një mjeti transportues apo një pajisjeje komunikuese të re.

Dashuria

Nga sot, vijnë përsëri në sipërfaqje disa përplasje që lidhen me të afërt apo miqt tuaj, me këtë rrugëtim gjithcka ndryshon per te mire .

Karriera dhe financat

Dita e sotme nuk është mjaft e qëndrueshme për tu marrë me cështjet ekonomike, ndërkohë që për cështjet proceduriale që keni, ka shumë mundësi të përballeni me disa pengesa.

Peshqit

Të përgjithshmet

Hëna sot në një shenjë e Peshores , sjell disa supriza  në horizontin e ditës, të cilat funksionojnë si ndihmesa për imazhin që përcillni për jashtë.

Dashuria

Jeta juaj sentimentale favorizohet në vija të përgjithshme, por sot janë të shumta ftesat, kryesisht të karakterit social, të cilat duhet të pranoni. Gjithashtu, nuk perjashtohet mundesia te keni nje lajm te mire qe lidhet me pune  tuaj aktuale apo nje rritje ne detyr, ku për ju përkthehet si një rikontroll të vlerave tuaja, por edhe të vlerës që i jepni personave dhe situatave.

Karriera dhe financat

Ky rrygëtimi i kundërt prek drejt përsë drejti portofolin tuaj dhe është një periudhë e mrekullueshme për të marrë para që ju detyrohen, por është ndaluese të për të huazuar apo të huazoni, nëse dëshironi të jenë korrekt të gjitha palët.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending