Connect with us

Uncategorized

Dashuri të reja dhe bashkëpunime të frytshme, astrologia Meri ju tregon shenjat më me fat për sot

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 2 SHTATOR 2021

UDHETARET E VERTETE

Sot dt 2 Shtator dhe nis nje familjaritet me njerzit qe ju lidh i njejti rrugetim apo menyre jetese. Do beheni bashke ne nje fushim i cili nuk kerkon patjeter salltanete por te sjell boten ne sy ashtu sic nuk e keni pare me heret. Sot fillojne disa bashkepunime te reja dhe nje jete e re shoqerore apo ne cift. Kujdes deri nga mbremja pasi nje i revoltuar do doj te prishi planet tuaja.

Dashi

Sot mund te themi qe do i perafroheni nje qellimi per te nisur nje rrugetim te ri ne cift dhe afrimiteti do jete i dukshem megjithese me hapa te ngadalte.

Demi

Surpriza persa i perket nje pergjigje pozitive qe do merrni ne lidhje me nje kerkese tuajen ne lidhje me planet tuaja apo aprovimi i nje udhetimi te rendesishem dhe te kendshem.

Binjaket

Per ju dita do sjelli nje investim te mire pikerisht aty ku mendonit se cdo gje kishte marre uje si nje varke qe po fundosej. Tashme do shikoni qe vrimat do mbyllen.

Gaforrja

Kjo dite ju jep mundesine te beni ndryshime te mira pozitive dhe me interes ne ecurine e mardhenieve tuaja sociale dhe ne pergjithesi. Por familjariteti do ndikoj ne vendimet tuaja. Pra se te merrni nje vendim dikush eshte futur ne cadren tuaj te udhetimit me ju.

Luani

Sot do keni fatin e nje lajmi te mire ne lidhje me punen dhe ndryshimin e nje pronesie ne favorin tuaj. Po keshtu lajme te mira ne lidhje me familjen nuk do mungojne. Ne pune keni nje prapaskene te madhe ju qe keni lindur ne dhjetediteshin e trete te shenjes tuaj.

Virgjeresha

Kjo eshte dita e nje dushi skocez per shenjen tuaj. Pasi ne nje moment do shikoni gjithcka ngrohte dhe ne nje moment gjithcka do duket ftohet. Po pa merak nje dite eshte do kaloj.

Peshorja

Keni kohe deri mbasdite te merrni inisiativa dhe te rregulloni gjerat ashtu sic mendoni ju. Me pas do ju duhet te toleroni dhe te beni disa marrveshje per te mbajtur linjat e puneve tuaja.

Akrepi

Nje dite e kendshme kjo e sotmja persa i perket bashkepunimeve dhe ofertave te reja ne lidhje me punen dhe te ardhmen. Nje ndryshim vendi apo shtepie do jete i favorshem. Mos debatoni me dike qe nuk ka te ardhme ne jeten tuaj erotike.

Shigjetari

Nje moment i mire ky per te investuar dhe per tu ndjere disi me i qete ekonomikisht dhe shpirterisht. Por ju duhet nje udhetim me dike te afert qe te familjarizoheni me shume. Shtepia juaj do jete ajo qe do ju beje te ndjeheni mire qofte edhe nje cader.

Bricjapi

Per ju furtuna e shtepise do jete e tille qe do donit me mire ne mal se ne qytet. Kjo do te thote se keni nevoj per nje rinovim mardheniesh familjare dhe nje problemi karriere qe perkeqesohet.

Ujori

Puna edhe sot ju sjell kenaqesi dhe do donit te mereshit me nje pune me te madhe dhe me te dukshme duke e reklamuar veten me nje fytyre te re. Nje person do familjarizohet me ju nepermejt punes.

Peshqit

Per ju ana erotike e dites do te thote qe te merrni nje cante ne krahe dhe te shkoni diku large me personin qe ju pelqen Keni nevoj per natyre dhe pak hapesire ne jeten tuaj ne cift.

Uncategorized

Para pa hesap dhe shumë dashuri, ja 2 shenjat që do i gëzohen të shtunës

Published

on

Gaforrja

Gjatë gjithë kësaj dite do i keni mendimet shumë të ndriçuara dhe do ndiheni shumë të çliruar. Jupiterin do e keni pranë dhe ai nuk do lejojë të ndodhin gjëra të këqija. Ju të dashuruarit do keni një bashkëpunim të fortë me partnerin tuaj. Ai do ju kuptojë më së miri dhe do mundohet sa të mundet t’ua plotësojë dëshirat e zjarrta. Ju beqarët nuk duhet të hidhni hapa të pamenduara mirë sepse përndryshe situata mund t’iu dalë jashtë kontrollit. Në punë do filloni një projekt të rëndësishëm që do ua zgjerojë edhe më shumë horizontet. Do jeni edhe më të përqendruar nga sa e kishit imagjinuar ndonjëherë. Në planin financiar do merrni masa strikte dhe do ja arrini ta stabilizoni situatën.

Virgjeresha

Gjatë kësaj dite do jeni në humor edhe më të mirë dhe do arrini të përqendroheni pas gjërave thelbësore. Do jeni gjithë kohës te motivuar gjate kësaj dite dhe do mundoheni ne çdo moment ta surprizoni atë qe keni ne krah. Beqaret do mbeten ashtu si janë edhe për disa kohe. Personat qe do ju gjenden rreth e rrotull nuk janë te përshtatshmit. Ne punë do persekutoheni jashtëzakonisht dhe nuk do lodheni edhe sikur sfidat [para jush të jetë të vështira. Miqtë do ju përgëzojnë gjithë kohës. Financat do jenë shumë më të mira se disa ditë më parë dhe kjo falë ndihmës se pakushtëzuar që do iu japin miqtë e ngushtë.

Continue Reading

Uncategorized

1 person do perpiqet tju beje prapaskena/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 3 shenja

Published

on

SHIGJETARI

Të përgjithshmet

Dita e sotme ju fton të jeni më korrekt por edhe me më shumë qëndrueshmëri ndaj qëllimeve që keni vendosur, ndërkohë që paralelisht mund të keni përshtypjen se po lëvizni shenjat e situatave, por përfundimisht zhvillimet ka mundësi t’ju përgënjeshtrojnë.

Dashuria

Shokë do të luajnë rol shumë të rëndësishëm, por varet dhe nga ju për të ndarë se cilat janë të dobishme dhe cilat informacione nuk janë. Për më tepër, duhet të ruani një profil më të vendosur, pasi keni vendosur kufinj shumë të rëndësishëm tek persona të tretë.

Karriera dhe financat

Shokë do të luajnë rol shumë të rëndësishëm, por varet dhe nga ju për të ndarë se cilat janë të dobishme dhe cilat informacione nuk janë. Për më tepër, duhet të ruani një profil më të vendosur, pasi keni vendosur kufinj shumë të rëndësishëm tek persona të tretë.

BRICJAPI

Të përgjithshmet

Shokë do të luajnë rol shumë të rëndësishëm, por varet dhe nga ju për të ndarë se cilat janë të dobishme dhe cilat informacione nuk janë. Për më tepër, duhet të ruani një profil më të vendosur, pasi keni vendosur kufinj shumë të rëndësishëm tek persona të tretë.

Dashuria

Janë shumë cështjet e të tjerëve që duhet të sistemoni dhe ju zemërojnë, kryesisht sepse nuk ndekin provat tuaja dhe përfundimisht bëjnë të… kokës tyre! Fundja jeni në një periudhë me dëshirë seksuale të lartë!

Karriera dhe financat

Karriera është ajo që pranon pak presion sot, kështu që preferohet të lini gjërat më të rëndësishme për periudhën e ardhshme, ndërkohë që shokët janë aty për ju dhe ju mbështesin.

PESHORJA DITOR

Të përgjithshmet

Hëna sot nga shenja e Ujorit jep disa mundësi, por në kënd negative me Marsin e kundërt dëshmon se sot jeni të prirur në impulsivitete dhe nxitime që mund t’ju ekspozojnë për jashtë, duke dëmtuar imazhin që përcillni, ndërkohë që njëkohësisht ekziston rreziku për tu shtyrë në kurthe që lidhen me rrethin tuaj social.

Dashuria

Megjithëse dita e sotme lëviz për ju në një terren vecanërisht të elektrizuar, ju përpiqeni të korigjoni gabime.

Karriera dhe financat

Eprorë, punëdhënës apo përgjegjës mund t’ju problematizojnë sot pasi keni dhe disa të reja që sjellin frymë por edhe mundësi të rëndësishme.

Continue Reading

Uncategorized

Lumë parash në ditë në vijim! Zbuloni shenjat që do kenë fat me financat këtë muaj

Published

on

Dashi

Horoskopi i Parave: Venusi hyn në Akrep dhe sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta në datën 10, financat tuaja mund të dobësohen në krahasim me verën.

Demi

Horoskopi i Parave: Po punoni shumë për paratë tuaja këtë muaj. Me Mërkurin, planeti që mbikëqyr financat, duke udhëtuar nëpër Peshore, po përpiqeni të konsolidoni rrjedhën tuaj të punës dhe të bëni më shumë. Mërkuri lidhet me Saturnin në datën 4, duke ju bekuar me më shumë para dhe më shumë përgjegjësi.

Binjakët

Horoskopi i Parave: Hëna e plotë te Peshqit më 20 shtator shënon një moment përparimi për karrierën tuaj që mund të përkojë me një rritje të të ardhurave tuaja.  Hapat që keni bërë në karrierën tuaj në pranverë nuk ju sollën gjë. Shijoni ato përfitime tani.

Gaforrja

Horoskopi i Parave: Ndërsa shpaloset sezoni i Virgjëreshës, ju jeni përballur me shumë mundësi të reja për të fituar para. Sapo dielli të hyjë në Peshore në datën 22, megjithatë, do të keni më pak energji për ta vënë veten atje dhe financat tuaja mund të vuajnë. Është e mençur të kurseni më shumë sesa shpenzoni.

Luani

Horoskopi i Parave: Me Mërkurin, planeti që bën thirrje për financat në tabelën tuaj, i ulur te Peshorja deri më 5 Nëntor, ndoshta është koha për të hapur atë dyqan që kishit ëndërruar. Sipërmarrjet të të gjitha llojeve kanë sukses nën këtë ndikim. Kontrolloni llogaritë tuaja rreth hënës së plotë te Peshqit në datën 20 për të vlerësuar suksesin tuaj.

Virgjëresha

Horoskopi i Parave: Siç u përmend, paratë janë fokusi juaj kryesor këtë muaj (dhe do të jenë në pjesën më të madhe të vjeshtës, pasi Mërkuri mbetet në sektorin tuaj të financave deri më 5 nëntor). Kini kujdes për një faturë ose shpenzim të papritur që është jashtë kontrollit tuaj sapo Marsi të zhvendoset në Peshore në datën 14.

Peshorja

Horoskopi i Parave: Venusi hyn tek Akrepi dhe sektori juaj i financave në datën 10, duke ju bërë të mendoni për paratë dhe sesi nuk i keni mjaftueshëm. Fatmirësisht, Afërdita kundërshton Uranin më 23, duke sjellë një rrjedhë të papritur të parave në rrugën tuaj. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për klientë shtesë ose një rimbursim tatimi të vonuar, merrni tepricën dhe ruajeni.

Akrepi

Horoskopi i Parave: Me Jupiterin te Ujori këtë muaj, ju zbuloni se të gjitha paratë po derdhen në shtëpinë tuaj. Pavarësisht nëse jeni duke u marrë me të gjitha shpenzimet që vijnë me lëvizjen ose në mes të një rimodelimi të gjerë, kini kujdes të mos e teproni me shpenzimet rreth datës 30.

Shigjetari

Horoskopi i Parave: Hëna e re te Virgjëresha në datën 6 sjell një mundësi për një pozicion drejtues në punë që mund të çojë gjithashtu në një rritje të madhe të parave. Përfitoni nga aftësia juaj për të menduar dhe punuar ndryshe nga të tjerët dhe për t’u paguar.

Bricjapi

Horoskopi i Parave: Ju e keni kaluar pjesën më të madhe të këtij viti duke u përpjekur të dilni nga një mentalitet i mungesës. Kjo është një praktikë e përditshme që nuk largohet së shpejti. Por në datën 6, ndërsa Venusi lidhet me Jupiterin, ju jeni të frymëzuar të ktheheni në një kërkim pune ose të kërkoni ngritjen që ju meritoni. Sapo sezoni i Peshores fillon më 22, ju jeni të pandalshëm në ndjekjen e qëllimeve tuaja.

Ujori

Horoskopi i Parave: Siç u përmend, hëna e plotë te Peshqit në datën 20 është një kohë e mbarë për të kërkuar një rritje ose në përgjithësi të tregoni vlerat tuaja. Përndryshe, financat për ju mbeten kryesisht të qëndrueshme dhe disa fatura të vonuara më në fund paguhen kur stacionet e Mërkurit kthehen prapa në datën 27.

Peshqit

Horoskopi i Parave: Marsi kalon në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta në datën 14, i cili korrespondon me ju që duhet të mbështeteni në kredi (ose një mik) për të paguar faturat tuaja dhe për të përballuar. Financat tuaja mund të jenë të kufizuara për gjashtë javët e ardhshme gjatë këtij tranziti, prandaj sigurohuni që po përdorni të gjitha mundësitë për mbështetje.

Continue Reading

Trending

error: Content is protected !!