Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 23-29 Gusht i detajuar/ Keto jane 3 shenajt me FAT te javes qe po vjen

Published

on

Dashi

Këtë javë do të përjetoni ngjarje interesante në lidhje me një person nga rrethi juaj i të afërmve. Me siguri do të merrni pjesë në një mbledhje ose festë ditëlindjeje. Kjo javë patjetër do të jetë në gjendje t’ju befasojë me ngjarje të ndryshme të papritura. Në shumicën e rasteve, ato do të lidhen me njerëzit që jetojnë pranë jush.

Këtë javë do të befasoheni nga një zhvillim i papritur në drejtim pozitiv të një situate delikate ose marrëdhënieje në vendin tuaj të punës. Gjatë kësaj periudhe duhet të përfundoni një angazhim ose projekt, për t’iu gëzuar suksesit. Rrethanat e reja do t’ju japin mundësinë të ktheheni në planet dhe idetë tuaja të vjetra. Gjatë kësaj jave do të planifikoni takime ose mbledhje të ndryshme që do të zhvillohen në Dhjetor.

Do të duhet të pyesni miqtë për ndihmë, ose këshilla. Këtë javë mund të takoni një person interesant. Lajmet që do të merrni do të jenë baza e disa prej planeve tuaja për pushimet e dhjetorit. Gratë do të zgjidhin disa nga problemet e tyre financiare, pagesa dhe detyrime, me vështirësi ose me më shumë tension. Burrat do të jenë të padurueshëm, të prirur për t’u përballur kur gjërat zhvillohen ngadalë ose në një mënyrë ndryshe nga ata presin.

Demi

Këtë javë do të merrni lajme të pakëndshme në lidhje me një ngjarje në jetën e njerëzve që njihni. Keni një javë të favorshme përpara për të zhvilluar plane në lidhje me karrierën ose biznesin tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të merrni një ofertë ose të jeni të lumtur me një sukses. Disa telashe gjatë këtyre shtatë ditëve mund të përkeqësohen për shkak të mungesës së kontrollit mbi emocionet tuaja. Këto probleme duhet të trajtohen me kujdes dhe durim. Ngjarjet e papritura këtë javë do të përfshijnë para ose sende.

Ndoshta jo gjithçka do të zhvillohet sipas pritshmërive apo dëshirave tuaja. Bëni kujdes në gjithçka që ka të bëjë me paratë ose një dokument. Gjatë javës do të ketë ankth ose shqetësim për shëndetin e një të dashuri. Kjo javë do të jetë e favorshme për çdo punë në shtëpinë tuaj, për rregullimin ose zhvendosjen, riparimet dhe përmirësimet. Gjendja shpirtërore e grave Dem gjatë javës do të varet nga qëndrueshmëria e tyre financiare dhe materiale. Disa prej jush do të jenë të lumtur të dëgjojnë lajme të mira ose të marrin një dokument të rëndësishëm nga një qytet ose vend tjetër. Kjo do të jetë një javë e mbarë për udhëtime, veçanërisht nëse përfshin punë të rëndësishme. Burrat do të marrin pjesë në disa takime dhe mbledhje interesante. Gjatë javës do të mësoni shumë gjëra të reja dhe shpresoj se do të jeni në gjendje të përdorni informacionin e marrë praktikisht.

Binjakët

Keni një javë përpara në të cilën do të duhet të kapërceni një konflikt të pakëndshëm me diplomaci. Ndoshta do të vijë papritur, por zgjidhja e shpejtë do të varet plotësisht nga ju. Gjatë kësaj jave, shmangni fluturimin mbi re, jini me këmbë në tokë dhe kërkoni një zgjidhje të arsyeshme dhe praktike për çdo problem apo situatë. Shmangni mashtrimet ose manipulimet që do të kthehen kundër jush. Këtë javë do të përjetoni një ngjarje të këndshme dhe do të përfitoni në një farë mënyre nga veprimet ose mbështetja e një personi nga familja juaj. Kjo javë nuk do të jetë një periudhë e vështirë për ju, pavarësisht nga sprovat që do të duhet të kaloni. Ato janë pjesë e rritjes tuaj si person. Nëse i kaloni këto sprova me mençuri, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të qetë dhe harmonike. Gratë do të kenë angazhime. E kaluara juaj do t’ju ndjekë me disa nga frikëra nga marrëdhëniet e papastra. Do të keni arsye të gëzoheni, por mos i ndiqni verbërisht emocionet tuaja. Mos u përpiqni të mashtroni një grua të lindur nën shenjën e Ujorit, Binjakëve ose Peshores.

Gaforrja

Do të keni takime ose kontakte me një person që jeton ose punon në një vend tjetër. Ky person do t’ju japë informacione ose sugjerime të rëndësishme, mbi të cilat do të bëni planet tuaja për vitin 2021. Gjatë kësaj jave, shmangni çdo mosmarrëveshje ose konflikt me një person në rrethin tuaj të miqve, sepse këto ngjarje do të kthehen kundër jush. Do të shijoni lajme ose një ngjarje në lidhje me një të ri, ka shumë të ngjarë nga shtëpia e të afërmve ose miqve tuaj. Kjo javë do të jetë e favorshme për arritjen e suksesit në punë ose biznes. Ata që kanë biznes familjar do të gëzojnë sukses. Gjatë javës ka të ngjarë të përjetoni një situatë të pakëndshme konflikti me një grua, sjellja jo-besnike e së cilës do t’ju sjellë humbje ose dështim. Gratë do të kenë angazhime me institucione të ndryshme në zhvillimin e çështjeve të rëndësishme për familjen. Shkollimi ose karriera e një fëmije gjithashtu mund të kërkojë disa angazhime nga ju. Për burrat e kësaj shenje, java sjell fundin e një faze të punës.

Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, keni përpara një javë në të cilën do të jetë mirë të përqendroheni. Dhjetori sjell gjëra të reja në jetën tuaj dhe ndërlikime më të mëdha në zbatimin e tyre. Në shumicën e rasteve, ata do të kenë një lidhje me familjen tuaj ose jetën tuaj të dashurisë. Kjo javë do të favorizojë fillimin e diçkaje të re në jetën tuaj personale siç është një miqësi e re, fillimi i bashkëjetesës ose martesës. Do të keni biseda interesante me të afërm dhe miq. Nëse nuk jeni kujdesur mjaftueshëm për shëndetin tuaj, këtë javë do t’ju duhet të rregulloni stilin e jetës, të bëni disa trajtime, terapi dhe më tepër. Kjo është padyshim një javë në të cilën do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje shëndetit tuaj. Gjatë javës, do të duhet të shpenzoni para; kjo mund të krijojë shqetësime të përkohshme. Në përgjithësi, këtë javë do të duhet të kontrolloni mirë burimet tuaja financiare dhe të mendoni me kujdes për secilin shpenzim. Bëni kujdes kur punoni, ose nënshkruani një dokument financiar ose kontratë. Gratë do të jenë pesimiste, me mungesë dëshire për punë të përgjegjshme ose fizike. Mungesa e ambicies mund të çojë në humbjen e një mundësie apo shansi të rëndësishëm që do të paraqitet gjatë këtyre shtatë ditëve. Burrat do të priren ta humbin kohën e tyre me aktivitete të këndshme, takime ose biseda me miqtë, aventura dashurie ose argëtime. Ndoshta keni nevojë për një festë të tillë.

Virgjëresha

Këtë javë do t’ju duhet të rregulloni disa nga planet ose marrëdhëniet tuaja të pashpresa. Do të jetë e rëndësishme për ju në fund të këtij viti të gjeni guximin e mjaftueshëm për disa vendime dhe veprime drastike. Shumë do të presin një dërgesë ose dokument nga një vend tjetër këtë javë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të trishtoheni nga lajmet që lidhen me një person nga rrethi juaj i miqve, kolegëve ose fqinjëve. Java parashikon ndarjen nga një mik për shkak të ngjarjeve të ndryshme të jetës. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë interesante, veçanërisht nëse jeni në fillim të një lidhje romantike. Perspektivat e mira do të zhvillohen në një marrëdhënie me një partner që është i një kombësie ose feje tjetër, por kini kujdes nga ata që janë fanatikë fetarë. Java sjell angazhime urgjente në lidhje me problemet shtëpiake. Disa prej jush do të përjetojnë shqetësime në lidhje me organizimin dhe përgatitjen për një udhëtim të ardhshëm. Gratë do të kërkojnë zgjidhje praktike për problemet që u qëndrojnë pezull në qafë për një kohë të gjatë. Burrat do të kenë më shumë detyra në shtëpi ose me një pronë.

Peshorja

Këtë javë do të keni një angazhim të rëndësishëm familjar ose do të merrni pjesë në një ngjarje që lidhet me një person nga rrethi juaj i të afërmve. Më shumë gjasa, këto gjëra do të jenë të organizuara mirë dhe vështirë se do të ketë ndonjë surprizë. Këtë javë do të jetë shumë e rëndësishme të ruani harmoninë dhe mirëkuptimin në familjen tuaj dhe veçanërisht në martesën tuaj. Edhe nëse nuk ka dashuri midis jush dhe partnerit tuaj, bëni disa kompromise për të pasur paqe dhe harmoni gjatë këtyre kohërave të vështira epidemiologjike. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për disa arsye për një grua nga familja juaj që do kërkojë mbështetjen tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të vlerësoni humbjet dhe dështimet që keni përjetuar gjatë vitit. Në shumicën e rasteve, do ta kuptoni se ato kanë qenë për të mirën tuaj ose kanë mundësuar që gjëra të reja më të mira të shfaqen në jetën tuaj. Këtë javë, prisni një larmi lajmesh nga të afërmit që jetojnë afër ose larg. Gratë do të jenë në panik për shkak të një situate stresuese. Është e mundur që dikush tjetër t’ju trembë me informacione ose lajme të rreme. Burrat do të jenë shumë të ngazëllyer për kontaktet dhe njohjet e tyre të reja me njerëz nga distanca të ndryshme. Është e mundur që të filloni të bëni plane me mendjen tuaj ose t’i jepni liri imagjinatës.

Akrepi

Keni një javë përpara jush në të cilën mund të përjetoni zhgënjime ose ndryshime në planet tuaja të udhëtimit. Sado të vogla të jenë këto ndryshime, ju do të përpiqeni t’i shihni ato si një humbje, ose dështim i shpresës. Gjatë javës, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare me njerëz që mund të kenë problemet e tyre financiare ose nevojat financiare. Këto gjëra mund të kenë një efekt negativ në marrëdhëniet tuaja. Disa njerëz dinë si t’ju ??bëjnë të lumtur dhe do të bëjnë gjithçka që është e mundur për të risjellë humorin tuaj gjatë javës. Përdorni këtë javë për të planifikuar raste të rëndësishme, zbatimi i të cilave do të tërheqë vëmendjen tuaj në dhjetor, pasi tani do të ketë rrethana të papritura ose të reja, të favorshme për ju. Për të rinjtë e lindur nën këtë shenjë të zodiakut, java do të jetë e paparashikueshme. Kjo mund të jetë për shkak të një mashtrimi, iluzioni ose intrige. Ngjarjet nga e kaluara juaj e afërt mund të krijojnë një tension serioz. Gratë Akrep, për shkak të emocionalitetit ose agresionit të tepruar, mund të pësojnë humbje ose mospërmbushje të disa veprimeve të rëndësishme për familjen. Burrat duhet të shmangin planet e rëndësishme për javën, pasi i presin shumë surpriza, ngjarje dhe përvoja të papritura. Jini të përgatitur për një fillim të ri.

Shigjetari

Keni para jush një javë në të cilën do të jetë mirë të përqendroheni në disa çështje të rëndësishme në lidhje me paratë, një dokument ose një kontratë. Gjatë kësaj periudhe do të vareni kryesisht nga vullneti i mirë ose ndihma e njerëzve të tjerë. Arritja e suksesit do të varet nga gatishmëria e njerëzve të tjerë për t’ju ndihmuar. Është mirë të dini se financiarisht java do të kërkojë më shumë vetëkontroll dhe më shumë vëmendje. Ngjarjet e mira këtë javë do të vijnë përmes miqësive tuaja të vjetra ose një marrëdhënie romantike tashmë të krijuar. Mos i injoroni veprimet ose komentet e njerëzve me të cilët keni interesa të përbashkëta profesionale. Ata përpiqen t’ju japin këshilla ose t’ju paralajmërojnë për një problem në vendin tuaj të punës. Kjo mund të jetë një javë që do ta mbani mend me një ngjarje të rëndësishme në rrethin tuaj të të afërmve. Gratë do të përfshihen në detyra që përfshijnë një të afërm mashkull. Marrëdhënia juaj e dashurisë do të ketë një ndikim të fortë në situatën në shtëpinë tuaj. Burrat do të marrin lajme të rëndësishme ose një ofertë që do t’u japë atyre një mundësi të re. Përfitoni nga këto mundësi sepse ato do t’ju çojnë në një nivel të ri zhvillimi.

Bricjapi

Këtë javë vëmendja juaj do të përqendrohet në realizimin e një prej ideve ose përmbushjen e një prej premtimeve tuaja. Problemet e vogla gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju shqetësojnë dhe do t’ju bëjnë të kërkoni arsyet pse ndodhën. Ju ndoshta do të duhet të bëni disa shpenzime për t’i zgjidhur ato. Gjatë javës, monitoroni nga afër marrëdhëniet me njerëzit që keni larg. Mund të ketë ndonjë të fshehtë në marrëdhënien tuaj që do të shkaktojë tension në të ardhmen. Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e punëve tuaja financiare, por mosmarrëveshjet ose konfliktet në lidhje me paratë nuk përjashtohen. Do të përfitoni nga takimi me një grua që punon në një institucion ose ka biznesin e saj. Gjatë kësaj jave, jini të kujdesshëm me dokumentet, informacionin konfidencial ose korrespondencën që do të jetë me interes për dikë tjetër. Jeta juaj e dashurisë nuk paralajmëron ndryshim. Gratë Bricjap do të kalojnë një kohë të mirë dhe do stabilizojnë marrëdhëniet në familje, në punë ose në dashuri. Burrat do të zemërohen për sendet personale të dëmtuara.

Ujori

Këtë javë do të duhet të kërkoni zgjidhje kompromisi për të ruajtur stabilitetin në shtëpi dhe veçanërisht në buxhetin tuaj të familjes. Shpenzime të papritura janë të mundura. Do merrni lajme të mira. Ato mund të kenë lidhje me interesat ose aktivitetet tuaja, por mund të kenë të bëjnë edhe me një udhëtim të ardhshëm deri në fund të vitit. Ftesat për të vizituar ose udhëtuar me të afërmit ose miqtë nuk përjashtohen. Pavarësisht nga situata komplekse në shumicën e familjeve, kjo do të jetë koha për të marrë një vendim të rëndësishëm në lidhje me arsimimin ose punën e një personi në shtëpinë tuaj. Nevoja për një zgjidhje të tillë mund të lindë nga një ngjarje që do të ndodhë gjatë këtyre shtatë ditëve. Gratë do të kenë një marrëdhënie të komplikuar me burrat, e cila ndonjëherë mund të provokojë një dëshirë ose një vendim për t’u ndarë. Burrat do të përjetojnë një tension të papritur ose situatë stresuese me një person nga rrethi i tyre i të afërmve. Marrëdhënia juaj martesore do të testohet nga konfliktet në tema që krijojnë mosmarrëveshje serioze në martesën tuaj.

Peshqit

Kjo javë do të jetë padyshim mjaft e tensionuar dhe e paparashikueshme. Ju do të tentoni të provokoni lehtësisht acarim ose pakënaqësi me sjelljen tuaj ose me komentet tuaja. Ndoshta një gjendje e tillë emocionale nga ana juaj do të jetë për shkak të tensionit që keni në punë ose në familjen tuaj. Mundohuni të vendosni kontroll më të rreptë mbi sjelljen tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve. Nëse jeni të zhgënjyer në pritshmëritë tuaja për të ardhura më të mira gjatë javës, atëherë pranoni faktin se kjo është një situatë e përkohshme. Gjatë javës, do të ketë një arsye specifike, të arsyeshme për çdo vonesë ose shtyrje të të gjitha çështjeve të rëndësishme për ju. Nga ana profesionale, java do të favorizojë kontakte të ndryshme me partnerë ose kolegë. Ju mund të prisni rezultate të mira nga bisedimet me ta. Gjatë javës mund të takoni klientë ose partnerë të rinj të mundshëm. Pavarësisht tensionit më të madh gjatë këtyre shtatë ditëve, rezultatet e arritura do të kenë diçka për t’ju lumturuar. Gratë do të presin konfirmimin e një lajmi ose oferte. Shumë prej jush do të jenë të lumtur të marrin para ekstra. Për burrat, situata do të jetë e ndryshme, sepse janë pikërisht burimet monetare ose të ardhurat e pritshme që do të jenë shkaku i konflikteve dhe mosmarrëveshjeve.

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Trending