Connect with us

Horoskopi

Bricjapi i pari, Peshqit te fundit/ Keto jane 6 shenjat e horoskopit qe java do i jap lajme te mira

Published

on

Dita me fat: E shtuna.

DEMI

Çfarë parashikon horoskopi javor për ju nga 23 deri më 29 gusht 2021? Një periudhë rimëkëmbjeje pas pushimit të verës që premton të jetë plot ide, falë Merkurit, dhe që do të përballeni me shumë energji dhe entuziasëm, falë kalimit të favorshëm të Marsit. Eshtë koha për t’u përgatitur për pjesën e fundit të vitit, e cila mund të bëhet një periudhë shumë e favorshme nëse dini të përfitoni nga muaji tjetër. Dashuria pak në heshtje, por mos e bëni dramë.

Këshilla e javës: Që nga e marta do të prekni favoret e planetëve me dorën tuaj. Mos vononi të bëni zgjedhje.

Dita me fat: E marta.

BINJAKËT

Ende në valë të alternuara java e fundit të gushtit për të gjithë ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve. Nga njëra anë një Venus i shkëlqyer, dhe për këtë arsye entuziazmi dhe dëshira për të bërë shumë, nga ana tjetër kundërshtimi kokëfortë i Mërkurit që ju vë në provë me surpriza dhe disa të papritura. Mundohuni të mos lejoni që këto pengime të ngadalësojnë aftësinë tuaj për të menduar dhe planifikuar. E shkëlqyer fundja.

Këshilla e javës: Kur ka sfida ju mund të nxirrni më të mirën e vetes. Provojeni!

Dita me fat: E Premtja.

GAFORRJA

Çfarë parashikon horoskopi javor për ju nga 23 deri më 29 gusht 2021? Periudha në pritje të shenjës së Gaforres është ende në rritje. Kur Venusi është në kundërshtim, e gjithë dita juaj fillon në këmbën e gabuar dhe gjëja më e vogël e papritur ju fundos. Eshtë një kohë mjaft e lodhshme dhe në këto momente do të ishte e nevojshme t’i lini gjërat të shkojnë. Mos merrni vendime të nxituara veçanërisht në ditët qendrore, kur edhe Hëna do t’ju ​​kthejë shpinën. Më të relaksuar në fundjavë.

Këshilla e javës: Shfrytëzoni sa më mirë një situatë të keqe.

Dita me fat: E diela.

LUANI

Muaji i mjaltit i Luanit vazhdon me periudhën e ngrohtë të gushtit. Një muaj mjalti, edhe këtë javë, i përforcuar nga Venusi i cili vazhdon t’ju japë një shtytje të fortë dhe një entuziazëm të madh, dhe të dyja nga Hëna! Do të keni disa ditë shumë interesante, madje edhe në punë në mes të periudhës. Kujdes të mos humbni shumë energji.

Këshilla e javës: Vendosni pak dhjamë ta keni kur yjet të jenë më pak të favorshëm.

Dita me fat: E enjtja.

VIRGJERESHA

Nisja e javës do jetë e vështirë për miqtë e Virgjëreshës. Një Hënë shumë armiqësore ju këshillon që të matni me kujdes zgjedhjet dhe hapat tuaj në ditët e para të javës. Për t’ju dhënë mbështetje, do keni në anën tuaj Marsin, gjë që ju bën të qëndrueshëm dhe, nga e enjtja, një pasazh shumë interesant i Mërkurit. Fundjavë relaksi dhe me disa surpriza të mundshme, edhe në fushën sentimentale.

Këshilla e javës: Një rimëkëmbje e tillë nuk është e lehtë, por ju keni fuqinë për ta përballluar.

Dita me fat: E enjtja.

PESHORJA

Pozitive dhe ende nën ndikimin dashamirës të Venusit java që hapet për miqtë e Peshores. Ata që kanë jetuar një histori për një kohë të shkurtër dhe ata që ende nuk kanë gjetur një shpirt binjak janë veçanërisht me fat dhe të puthur nga hiri i planetit të dashurisë. Me këtë shtytje, edhe pengesat e vogla që mund të vendosë një Hënë kapriçioze janë të vogla. Mos merrni vendime në punë të enjten.

Këshilla e javës: Shijoni këtë fund romantik të gushtit dhe mos nxitoni të punoni me orar të plotë!

Dita me fat: E Mërkura.

AKREPI

Çfarë parashikon horoskopi javor për ju nga 23 deri më 29 gusht 2021? Java për të lindurit nën shenjën e Akrepit është gjithashtu shumë pozitive. Nëse Hëna mund të luajë disa teka edhe për ju, dyshja Mërkur-Mars siguron vendosmëri dhe disa lajme që papritmas mund të ndryshojnë rrjedhën e ditës. Në këtë fazë nuk keni shumë kohë dhe vëmendje për dashurinë. Mos u shqetësoni dhe qëndroni të përqendruar në ndjekjen e qëllimeve tuaja.

Këshilla e javës: Keni energji të mjaftueshme për të ngjitur një mal, por ruani forcën tuaj për një shtator shumë interesant.

Dita me fat: E marta.

SHIGJETARI

Një javë rimëkëmbje ajo që mikeshat dhe miqtë e Shigjetarit do të përjetojnë në këtë fund të gushtit. Së fundi, Venusi heq kundërshtimin e tij dhe ky lajm tashmë prodhon një ndryshim të qëndrimit dhe humorit. Ju jeni njerëz që vuani nga një klimë sentimentale jo e qetë, dhe këtë javë më në fund po merrni frymë. Punoni pa lajme të mëdha, vetëm kujdes deri në fund të javës që të mos nervozoheni.

Këshilla e javës: Organizoni një fundjavë ndryshe, një për t’u mbajtur mend.

Dita me fat: E diela.

BRICJAPI

Çfarë jave i pret ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit? Një javë që mund të marrë një kthesë pozitive nëse dini të menaxhoni pakënaqësinë që ju shkakton Venusi dhe në vend të kësaj ju do të shikoni një Hënë veçanërisht dashamirëse ndaj jush. Merrni frymë, merrini ditët ashtu siç vijnë, pa i dhënë shumë peshë disa grindjeve me partnerin. Shumë mirë puna, me dy ditë shumë të favorshme, të hënën dhe të mërkurën.

Këshilla e javës: Buzëqeshni dhe mos iu përgjigjni provokimeve.

Dita me fat: E Mërkura.

UJORI

Çfarë parashikon horoskopi javor për ju nga 23 deri më 29 gusht 2021? Java që pret shenjën e Ujorit është pothuajse e përsosur. Kur Venusi dhe Hëna organizohen siç duhet, rezultati është pothuajse i dukshëm. Fillim shumë pozitiv, edhe në rifillimin e punës, dhe i nxitur nga një ndjenjë optimizmi dhe dëshire për të bërë. Të martën më në fund mund të zgjidhni një pyetje që ju ka munduar për ca kohë. Pak më shumë vëmendje drejt fundjavës, para një fundjave kushtuar tërësisht dashurisë.

Këshilla e javës: Nëse nuk ndiheni në gjendje të vendosni, shtyjeni atë pa probleme.

Dita me fat: E hëna.

PESHQIT

Javë e vështirë për miqtë tanë të shenjës së Peshqve. Për ta bërë periudhën mjaft të lodhshme, një tranzit i pafavorshëm i Marsit, me lodhje dhe nervozizëm të shoqëruar, së bashku me një Hënë që deri të enjten nuk duket e gatshme t’ju favorizojë. Më mirë fundjava, kur Venusi dëshiron t’i japë një dhuratë durimit tuaj dhe aftësisë tuaj për të qenë në gjendje të shikoni përpara.

Këshilla e javës: Mbani nervat dhe mos e lini optimizmin tuaj.

Dita me fat: E Premtja.

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Trending