Connect with us

Horoskopi

Bricjapi i pari Peshorja e fundit/ Ky eshte horoskopi i detajuar i muajit Gusht 2021 per cdo shenje

Published

on

Dashi

Keni ende disa dyshime për të ardhmen tuaj, edhe pse disa çështje kanë marrë zgjidhje që në fund të pranverës. Situata në sferën profesionale paraqitet e vështirë për t’u menaxhuar, si pasojë e mosmarrëveshjeve me ndonjë koleg, apo ndryshimit të eprorëve. Megjithatë, rëndësi ka të dini se do të shpëtoni pa pasoja nga kjo situatë kaotike. Është më mirë që problemet t’i vini në dukje, që t’i zgjidhni në kohën e duhur. Marsi rikthehet në pozicion jo të favorshëm prej datës 13 gusht. Kujdes me çështjet ligjore dhe financiare, sidomos nëse janë të mbartura që nga e shkuara.

Për sa i përket ndjenjave, lidhjet e dashurisë të nisura rishtas nuk janë fort emocionuese. Të lindurit në shenjën e dashit që kanë dalë së fundmi nga një raport dashuror, nuk duhet të hidhem menjëherë në një tjetër. Marrëdhëniet në krizë, që i kanë bërë ballë një periudhe të gjatë plot me sprova, tashmë do t’i gëzohen një periudhe qetësie, sepse Mërkuri dhe Dielli janë në pozicion mjaft të favorshëm. Në harkun kohor 10-19 gusht mund të ndodhë një përballje mjaft domethënëse dhe epshi është në nivele shumë të larta. Gjatë udhëtimi mund të takoni një person vërtet të rëndësishëm. Flirtet rastësore do të ikin bashkë me gushtin..

Ndërsa në aspektin fizik, pritet që lodhja e akumuluar të largohet gjatë këtij muaji, që zakonisht i kushtohet pushimit. Megjithatë, jo të gjithë të lindurit në shenjën e Dashit do të kenë mundësi të bëjnë pushime të gjata, si pasojë e problemeve ekonomike të muajve të fundit. Shmangni tensionet rreth datës 22 dhe përpiquni t’i organizoni pushimet në pjesën e parë të muajit. Lodhja mendore mund të sjellë si pajojë dhimbje koke, inflamacione apo dhimbje dhëmbësh. Shkoni te mjeku dhe merruni pak me veten.

Demi

Marsi vazhdon t’ju sprovojë sistemin nervor deri më datë 13 gusht, ndërkohë që Jupiteri nuk ju vjen në ndihmë të zgjidhni problemet në punë. Disa vendime apo sjellje tuajat gjatë javëve të fundit nuk u kanë pëlqyer të gjithëve. Nuk duhet të bini pre e lodhjes së skajshme apo depresionit. Saturni në pozicion mjaft të favorshëm do t’ju ndihmojë të mos e humbni ekuilibrin, por gjithsesi planet afatgjata ekonomike duhet t’i shtyni për një moment të dytë. Nëse punoni me kohë të pjesshme ose me qira, duhet të mbani orën me paratë dhe ta menaxhoni më mirë jetesën.

Ata që po kërkojnë punë, mund të vendosin kontaktet e para. Për sa i përket ndjenjave, është shumë e rëndësishme të gjeni pakëz qetësi shpirtërore. Mundësitë janë të ndryshme. Ata që kanë dalë nga një krizë dashurore, do të jenë të gatshëm të rindezin pasionin. Ndërkohë, ata që janë ndarë rishtas, do të jenë të predispozuar të krijojnë njohje të reja. Ata që janë prej kohës në një lidhje të qëndrueshme, do të zgjidhin disa çështje ekonomike apo profesionale, për të shmangur debatet e pakëndshme, sepse nervozizmi i njërit nga partnerët pasqyrohet te marrëdhënia në çift. Të rinjve kjo verë e nxehtë u ka rezervuar disa flirte që lindin krejt papritur.

Pjesa e dytë e gushtit është më e favorshme, sidomos rreth datës 22. Përkushtojuni pak më tepër formës fizike. Gjatë verës merruni pak me kujdesin ndaj lëkurës, trupit dhe mendjes. Mos i sforconi fuqitë fizike, sidomos të shtunën, më datë 11. Fyti është pikë e dobët e të lindurve në shenjën tuaj, kini kujdes me ajrin e kondicionuar dhe luhatjet e temperaturës, sidomos më datë 18.

Horoskopi per binjaket ne muajin Gusht 2021

Binjaket

Pasi te kalojnë pese ditët e para te muajit, gjate te cilave komunikimi do lere për te dëshiruar, gjithçka me pas do ece me se miri. nuk do keni aspak mosmarrëveshje me partnerin, përkundrazi do flisni hapur me te dhe do ani gati te programoni te ardhmen. Çdo gjë do e keni nen kontroll. Beqaret do bëjnë mire te mos kërkojnë dike ne baze kriteresh sepse kane për te mbetur vetëm përgjithmonë. Shëndeti here pas here do jete delikat për shkak te lodhjes. Çlodhuni here pas here dhe mos neglizhoni vitaminat e proteinat. Ne planin financiar do ju duhet një mbështetje e madhe nga te afërmit qe t’ia dilni mbanë, ne te kundërt situata do përkeqësohet ndjeshëm. Ne pune, 10 ditët e para do jene disi te paqëndrueshme, ndërkohë qe me pas gjerat do ecin për mrekulli.

Horoskopi per gaforrja ne muajin Gusht 2021

Gaforrja

Dymbëdhjetë muajt e fundit kanë sjellë mundësi të jashtëzakonshme për shumë njerëz, disa me fuqi dhe ndikim të konsiderueshëm. Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit të mirë, vizitoi Gaforren nga qershori i vitit 2013 deri në korrik të 2014. Gjatë kësaj kohe, ju me shumë gjasa ishit shumë të zënë, duke u marrë me realizimin e projekteve të reja.Now you will begin to see the fruits of your labors.Tani ju do të filloni të shihni frytet e punës tuaj. Mendoni përsëri për të gjitha fillimet e reja që nisët gjatë dymbëdhjetë muajve të fundit. Fitimet që ju do të shihni në dymbëdhjetë muajt e ardhshëm – dhe veçanërisht këtë muaj – do të lidhen drejtpërdrejtë me veprimet që ndërmorrët gjatë kësaj periudhe që sapo përfunduat. Ndonëse jo të gjitha projektet që “mbollët” do të lulëzojnë, disa prej tyre do të sjellin kaq shumë përfitime, që mund të jenë të vlefshme jo vetëm tani, por edhe për vitet që do të vijnë, ndoshta edhe për dekadën e ardhshme.

Zhvendosja e Jupiterit nga Gaforrja drejt Luanit gjatë muajit të kaluar e ka iniciuar këtë prirje të re. Ju do tju duhet të bëni pjesën tuaj duke kërkuar kompensimin që mendoni se ju takon. Siç thuhet zakonisht, pushteti nuk jepet- ai duhet marrë. Gjatë dymbëdhjetë muajve të ardhshëm, ndërkohë që Jupiteri do të jetë në shenjën tuaj deri në gusht të 2015, ju do ta keni më të lehtë se zakonisht, për të parë sesi llogaria juaj bankare do të rritet në mënyrë të konsiderueshme Jeta nuk do tju ofrojë gjithmonë të tilla mundësi të arta financiare, kështu që ju duhet të jeni i vendosur për të përfituar nga të gjitha mirësitë që jeta po jua ofron ndërsa Dielli po shkëlqen. Vazhdoni ti “ushqeni” projektet që ju filluat vitin e kaluar dhe të jeni i sigurt se ju mund të bëni që këto projekte të rriten dhe të kenë një sukses të madh.

Edhe pse shumica e mirësisë do të drejtohet në sektorin tuaj të të ardhurave të fituara, ju do të keni fat të mirë financiar edhe në shtëpinë tuaj të tetë të parave të njerëzve të tjerë. Ky sektor udhëheq komisionet, trashëgimitë, cështjet e gjykatës ose zgjidhjet e divorceve dhe shitjet e pronës, prandaj do të jetë një fushë tjetër e fitimit të mundshëm. Ju do të keni një vit të tërë me bollëk, por fillimi i gushtit do të jetë veçanërisht i dobishëm, pasi javët e ardhshme do të jenë nën energjinë e Hënës së Re të shfaqur në 26 korrik (muajin e kaluar). Këtë muaj negociatat dhe veprimet tuaja do të kenë ndikim për të ardhmen tuaj- prandaj bëni më të mirën tuaj. Hëna e Plotë e 10 gushtit ka të ngjarë të bëjë të mundur që një transaksion financiar jetik të përfundojë me sukses. Afërdita do të jetë në shtëpinë tuaj të financës nga 12 gushti deri në 5 shtator, një tjetër tregues ky sesi po shkëlqen fati juaj- Afërdita sjell monedha ari me vete, kështu që ka të ngjarë të keni disa fonde më tepër për ti shtuar më shumë luks jetës suaj.

Një ditë e shkëlqyer për të nënshkruar dokumenta për çdo lloj marrëveshje financiare do të jetë 1 ose 2 gushti, kur Mërkuri (kontratat) dhe Jupiteri (fitim, zgjerimi, dhe vlerësimi) do të bashkohen për ta bërë sipërmarrje tuaj me rëndësi jetike, në qoftë se ju e përdorni këtë ditë.

Lajme të mira mund të arrijnë në 8 gusht, një ditë potencialisht e fuqishme për të tërhequr para në dorë (ose premtimin për një çek së shpejti), në sajë të takimit të Uranit, planetit te suprizave me Diellin dhe Mërkurin, në shtëpinë tuaj të pagës. Lajmet do të jenë të papritura dhe karriera juaj është gati për të ecur më tepër. Kjo është një ditë e shkëlqyer.

Dashuria mund të jetë shumë e ndritshme më 15 gusht, kur Marsi dhe Plutoni do të kombinohen për të krijuar ëmbëlsi, pasion dhe ndoshta edhe një angazhim serioz. Megjithatë këto planete njihen edhe që sjellin situata ekstreme, kështu që duhet të jeni të kujdesshëm – ju mund të debatoni me partnerin tuaj sepse ndiheni sikur ai/ajo me qëndrimin e vet, ju ka vendosur në një qoshe. Në të vërtetë, në qoftë se gjërat nuk kanë passion brenda, ju noshta kaloni ditë të tëra pa e parë njëri tjetrin në sy. Kur bëhet fjalë për një marrëdhënie të ngushtë romantike/dashurore, kjo do të jetë një nga ato ditë që mund të nxjerrë në sipërfaqë më të mirën ose më të keqen e situatës. Megjithatë, unë dua të jem optimiste dhe shpresoj që do të jetë “më e mira që keni parë ndonjëherë”.

.Java e fundit e gushtit është një kohë e mirë për të udhëtuar dhe Hëna e Re në 25 gusht do të veprojë si një zanë magjike për tju dhënë mundësinë që të largoheni nga qyteti juaj. Kjo Hënë e Re gjithashtu do tju sigurojë edhe mjetet e duhura për tu nisur. Ju mund të mos keni bërë asnjë plan që të largoheni, por një ofertë e mundshme do të jetë kaq joshëse, saqë ju nuk mund ta refuzoni atë. Një nga shqetësimet tuaja lidhur me këtë udhëtim mund të ketë lidhje me kujdesin e fëmijës/ve tuaj, por ekziston mundësia që të punësoni dikë. Për ti kujdesuar ata- pyesni në hotel. Nëse jeni akoma e pamartuar, mund të acaroheni me angazhimet e punës së partnerit tuaj, i cili nuk mund tju shoqërojë; por kjo nuk ka pse tju ndalojë pasi ju mund të shkoni me motren apo mikeshat tuaja.

Horoskopi per luani ne muajin Gusht 2021

Luani

Me Diellin, Venusin dhe Marsin në paraqitje të shkëlqyeshme me Jupiterin mund të merrni diçka më shumë gjatë javëve në vazhdim. Energjia e madhe e favorizuar nga Marsi, është tregues i mirë. Në punë patjetër që do të keni diçka ekstra. Në dashuri mund të keni vështirësi nëse mbani një qëndrim tepër kritik. Të qenit i mbyllur mund t’ju ndalojë të jetoni një histori të rëndësishme. Mos lejoni që një qëndrim shumë arrogant t’ju pengojë të përjetoni emocione të bukura.

Horoskopi per virgjeresha ne muajin Gusht 2021

Virgjëresha

Duhet të punoni për të vendosur se cilat projekte vlejnë të zbatohen. Vera do t’iu ndihmojë në planifikimin e angazhimeve, për të ardhmen. Në dashuri, megjithatë, ky është një muaj që ofron emocione të bukura. Ata që janë vetëm për ca kohë duhet të argëtohen, të përfitojnë nga ditët e fundit të muajit sepse do të karakterizohen nga yjet. Saturni ju nxit të krijoni marrëdhënie që mund të bëhen të rëndësishme. Mos lejoni që pasiguritë dhe zhgënjimet t’ju heqin buzëqeshjen përsëri.

Horoskopi per peshoren ne muajin Gusht 2021

Peshorja

Fundi i korrikut, hëna e plotë e datës 27, me siguri do t’ju ketë sjellë ndryshime në jetën dashurore. Të paktën e dini ku qëndroni – hëna e plotë nxjerr të vërtetat në shesh. Teksa nis gushti, Urani dhe Marsi do të jenë ende të lidhur në një valle të ngushtë e të nevrikosur. E njëjta valle që nisi në mes të majit dhe do të vazhdojë deri në mes të shtatorit. 1 gushti mund të jetë një ditë e mbushur me tension. Duket se do t’ju nevojitet të ndryshoni mënyrën si zgjidhni një problem që e hasni shpesh, pasi metodat e zakonshme s’do t’ju bëjnë punë. Mosmarrëveshjet që do të keni me partnerin tuaj romantik, miqtë ose fëmijët, do të rrotullohen rreth parave.

Pa dyshim, statusi juaj i tanishëm financiar është bërë i paparashikueshëm, gjë që s’do t’ju bëhet krah në mosmarrëveshje. Situata do t’ju mbajë gjithë kohës në tension. Kini parasysh se teksa përballeni me mungesë të përkohshme parash të disponueshme, gjithashtu keni mundësinë për të fituar më shumë para nga ç’keni fituar më parë në jetë.

Vazhdoni të punoni drejt qëllimeve tuaja. Saturni dhe Urani janë në sinkron të rrallë dhe këto planete do t’ju shpëtojnë dhe do t’ju tregojnë rrugën drejt stabilizimit të çështjeve financiare. Gjiashtu, duke pasur Jupiterin fatsjellës në shtëpinë e dytë të të ardhurave të fituara deri në nëntor, jeni shumë me fat pasi kjo do të thotë se pasiguritë tuaja të varfërimit të papritur s’do të bëhen realitet. Kërkoni më shumë mënyra për të fituar para dhe do t’i gjeni.

Ekstreme të tilla si ky financiar – shpenzime të larta, të ardhura të larta – janë të zakonta kur Urani thërret Dashin në shtëpinë tuaj të tetë, një trend që nisi në maj të 2021. Në 7 nëntor, Urani do të tërhiqet sërish në shenjën e Dashit dhe problemet tuaja me paratë do të pakësohen. Urani do të kthehet në shenjën e Demit më 6 mars 2022, për të qëndruar aty për shatë vite. Momentalisht, po dëshmoni ndikimin e Uranit dhe keni shansin të mësoheni me kursimin dhe kujdesin ndaj parave para se të mësoheni me luhatjet e Uranit.

Eklipsi diellor i 11 gushtit do t’ju mbështesë dhe do t’ju hapë mundësi të reja për të bërë miq. Do të keni shansin të jeni më të shoqërueshëm, gjë që është gjithmonë ideale për një Peshore si ju. Sidoqoftë, shqetësimet në lidhje me sa para duhet të shpenzoni do të mbizotërojnë në jetën tuaj shoqërore. Nëse po merrnit në konsideratë t’i bashkoheshit një klubi shoqëror ose profesional, është ideja perfekte. Gjithmonë, nëse mund të përballoni tarifat. Nëse po, anëtarësohuni më 11 shtator.

Afërdita, planeti i bukurisë, lumturisë, luksit dhe hijeshisë, do të jetë në shenjën tuaj gjatë gjithë muajit, prej 6 gushtit deri më 9 shtator, duke theksuar karizmën tuaj. Ky vibrim i këndshëm do të ndezë jetën tuaj shoqërore.

Më 7 gusht, Afërdita në shenjën e Peshores dhe i dashuri i saj Marsi në shenjën e Ujorit do t’i kthejnë 4-6 dhe 7 gushtin në ditë fantastike për romancë.

Mërkuri do të jetë në prapavijë këtë muaj, që prej 25 korrikut deri më 18 gusht. Mos merrni vendime të rëndësishme dhe të shpejta deri në fund të gushtit.

Marsi do të dalë nga prapavija gjithashtu, më 27 gusht. Lini sa më shumë hapësirë të mundeni rreth kësaj date. Ndodhitë do të ecin më shpejt pasi Marsi të mbledhë energjitë dhe të bëjë përpara me shpejtësi për javë të tëra. Sigurisht, jeta juaj emocionale do të përfitojë prej gjendjes së mirë të Marsit. Nëse doni të bëni fertilizim in vitro, skedulojeni procedurën në shtator, as më vonë, as më herët.

Muaji mbaron mrekullisht bukur. Hëna e plotë në shenjën e Peshqve më 26 gusht do të jetë një prej më të mirave të vitit. Do të ndriçojë shtëpinë tuaj të gjashtë dhe do të përfundoni një projekt pune. Me një dorë nga Saturni, projekti juaj do t’u bëjë përshtypje njerëzve të duhur – klientëve, shefave dhe kolegëve. Puna juaj në këtë projekt do t’ju rrisë vlerën dhe do t’ju sjellë në dorë detyra më të sofistikuara.

Një trekëndësh mbresëlënës i artë do të shfaqet në qiell këtë hënë të plotë më 26 gusht, i cili do t’ju ndihmojë të bëni një ëndërr realitet. nëse doni të bëni ndryshime në shtëpi ose prona, çdo gjë do të shkojë mbarë duke përfshirë dizenjon, vendndodhjen dhe aftësinë tuaj për të gjetur njerëzit e duhur.

Duket se jeni shumë të zotët për të gjetur paratë për këtë projekt në shtëpi. Mbështetja nga familja do të jetë e fortë dhe nëse ju duhet një hua, kërkojani prindërve të parët. Kur vjen puna tek pronat e paluajtshme, jeni shumë me fat. Planifikoni në gusht dhe zbatoni në shtator, sidomos në 11 shtator. Shmangni 18 shtatorin.

1 gushti do të jetë i mbushur me tension, por vetëm nëse hapni një bisedë kontroversiale me të dashurin, partnerin apo fëmijët

Nëse ndiheni në lodhur, merrni javën e fundit të gushtit për t’u qetësuar. Do të keni kohë të arratiseni, të shijoni privatësinë dhe kohën e lirë.

Horoskopi per akrepin ne muajin Gusht 2021

Akrepi

Gushti do të jetë koha për të zgjidhur problemet familjare që lidhen me të afërmit që nuk jetojnë në vendbanimin tuaj. Në disa raste, veprime të tilla do të kërkojnë një udhëtim. Këtë muaj, tregohuni të kujdesshëm në gjithçka rreth parave. Mos jini entuziastë për ndonjë propozim që premton t`ju sjellë të ardhura ose fitime më të larta. Ekziston një problem ose një situatë tjetër e pakëndshme që lidhet me një dokument ose një kontratë financiare.

Një mosmarrëveshje me një vajzë ose një grua të re do të kthehet në një pamje të shëmtuar derisa një nga dy palët të vendosë se është më mirë të heqësh dorë. Do të keni marrëdhënie të komplikuara me gratë e lindura nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Ngjarjet e mira ose ndikimet e dobishme në këtë muaj do të prekin kontaktet tuaja profesionale dhe planet që do të vendosni vetë për të realizuar. Gushti gjithashtu do të jetë i favorshëm për ata që janë të papunë dhe që kërkojnë punë. Ngjarjet e ndryshme në shtëpinë tuaj do të kërkojnë shqyrtim para se të vendosni për ndryshimet, përmirësimet, blerjet më të shtrenjta ose zhvendosjen në një shtëpi të re.

Horoskopi per shigjetarin ne muajin Gusht 2021

Shigjetari

Ky muaj në dashuri nuk ka mungesë të momenteve pozitive dhe mjaft sfiduese. Çiftet që kanë qenë së bashku për njëfarë kohe do të jenë në gjendje të planifikojnë të ardhmen. Është gjithashtu një moment shumë i rëndësishëm për ata që po përpiqen të formalizojnë një lidhje dhe hyrja e Mërkurit në shenjën e zodiakut ndihmon për të reflektuar dhe gjetur zgjidhjet e duhura. Muaji nëntor është pozitiv edhe për beqarët, nuk do të mungojnë takimet me fat, edhe nëse njohjet e reja do të jenë veçanërisht të pasionuara dhe të angazhuara.

Horoskopi per bricjapin ne muajin Gusht 2021

Bricjapi

Një periudhë e mbushur plot me ngjarje për ata që dinë ta shfrytëzojnë më së miri këtë pozicionim të favorshëm të yjeve. Investimet, transferimet e parave apo shitblerjet mund të sjellin fitime në planin afatgjatë. Studentët që po përgatiten për vjeshtën do të kenë një ndihmë të çmuar nga Saturni dhe do të mund të konkretizojnë projekte të rëndësishme, si për shembull, kalimi nga stazhi te puna e mirëfilltë, apo nga ëndrra në sirtar te gjetja e një vendi punë. Çdo gjë është e mundur. Edhe pasionet personale mund të shndërrohen në zanate. Mos harroni që shoqëria aktuale i vlerëson ata që guxojnë. Mund të arrini suksesin përmes ndonjë ideje brilante, sidomos falë teknologjisë. Një mundësi e mirë pune paraqitet me datë 23.

Çiftet që vendosën të martoheshin apo bashkëjetonin gjatë verës do të jenë të qeta dhe do të bëjnë plane të mëdha për të ardhmen. Nëse keni nisur një histori dashurie rishtas, do të ndiheni më të kënaqur. Kur horoskopi është kaq pozitiv sa juaji këtë muaj, është e pamundur që t’u bësh ballë risive, flas këtu edhe për ata që ndihen të trishtuar e të vetmuar. Do të keni takime të reja dhe propozime interesante. Mos gjykoni në mënyrë drastike dhe mos iu shmangni ndjenjave. Lëreni veten të lirë dhe do të përjetoni ndjesi shumë të bukura.

Edhe ky është një muaj i shkëlqyer për t’u martuar, për të nisur bashkëjetesën, për të ngjizur një fëmijë, apo për të bërë zgjedhje të rëndësishme. Gushti është muaji ideal për ripërtëritjen fizike. Muajt e fundit keni harxhuar shumë energji dhe tani duhet të merrni veten. Edhe ata që kanë pasur probleme, do të vërejnë një përmirësim të ndjeshëm, sidomos në harkun kohor 22-31 gusht. Bëni shumë kujdes me ushqimin, që të shmangni problemet në stomak, sidomos në datat 28-31 gusht. Janë të vetmet ditë disi të vështira në një periudhë tejet pozitive.

Horoskopi per ujorin ne muajin Gusht 2021

Ujori

Marsi në Ujor është duke ju dhënë një rol dominant në çfarëdo lloj gjëje që po bëni. Është e vërtetë që tani Marsi është në prapavijë, por kjo do të përfundojë në fund të këtij muaji. Nëse s’keni pasur durim për të parë progresin, kjo është e kuptueshme. Marsi është karburanti që ju fusni në makinë për të ecur dhe nëse nuk ka ju s’mund të shkoni larg. Në 27 gusht Marsi do të jetë në vijë të drejtë në shenjën tuaj dhe ky është një lajm i mirë. Përmirësimin do ta shihni duke filluar nga Shtatori.

Edhe Mërkuri është në prapavijë që prej 26 korrikut dhe do të kthehet në 18 gusht. Një tjetër arsye për të festuar. Hëna e plotë e 27 korrikut ishte një eklips dhe jo shumë i lehtë. Kështu, nëse jeni ndjerë sikur donit t’i jepni fund një lidhjeje, të largoheni nga një punë apo shtëpi, keni pasur të drejtë. Papritur gjërat u bënë paksa kritike muajin e kaluar. Mund të jeni ende duke mbledhur copëzat e asaj çfarë ndodhi edhe tani që hymë në gusht.

Një problem me një kontrktor, dizajner apo një person me të cilin ti ndan një hapësirë të caktuar mund ta keni në Shator rreth datës 18-të. Nëse s’jeni prezent fizikisht në shtëpinë tuaj mund ta keni mendjen tek mirëqënia e dikujt nga pjestarët e familjes, ndoshta njëri nga prindërit.

Më 11 gusht do të merrni ndihmë nga një partner apo bashkëpunëtor. Ky mund të jetë bankier, sipërmarrës, avokat apo i një tjetër profesioni-do ta zbuloni kur ai të shfaqet. Mos firmosni asnjë dokument deri muajin tjetër,dita më e mirë për këtë është 11 shtatori.

Fundi i muajit sjell një Hënë fantasike në shenjën e Peshqve. Nëse jeni i përfshirë në një projekt krijues do të mblidhni një shumë të mirë parash.

Dita më e mirë për dashurinë dhe qejfin do të jetë 7 gushti kur Afërdita dhe i dashuri i saj Marsi do të zhvillojnë pasionin dhe romancën kryesisht për shenjën tuaj. Nëse jeni vetëm, dilni një nga këto ditë pasi mund të jetë rezervuar një takim i veçantë. Pjesa tjetër e muajit ju jep mundësi për të dhënë dhe për të marrë dashuri duke filluar që nga 6 gushti deri në 9 shtator.

Horoskopi per peshqit ne muajin Gusht 2021

Peshqit

Do të keni shqetësime për një burrë të moshuar në familjen tuaj. Ngjarje të ngjashme ose situata të tjera të papritura do të shkaktojnë nevojën për kosto më të. Disa prej jush do të kërkojnë edhe një hua nga miqtë ose nga një institucion krediti. Në gusht mund të zgjidhni problemet tuaja serioze dhe madje ta ktheni situatën specifike në avantazhin tuaj dhe të përfitoni. Nëse keni një partner romantik ose martesor të lindur nën shenjën e Bricjapit, Virgjëreshës ose Demi në gusht, ai / ajo mund t’ju befasojë me një sërë sugjerimesh. Gushti do të shqetësojë shumë prej jush me lajme të pakëndshme për një vajzë apo një grua të re. Gratë mbi 35 vjeç do të mësojnë nga gabimet apo problemet e kaluara. Fati do të jetë në anën tuaj, do të dalin mundësi të reja për zhvillim. Burrat mbi moshën 35 vjeçare do të kenë shqetësime të ndryshme rreth martesës ose familjes së tyre.

Horoskopi

Hena roze e muajit Qershor do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do kene 1 kthese te madhe

Published

on

Secili prej nesh kërkon të dijë një fjalë të mirë apo një parashikim me fjalë të ëmbla për fatin e tij. Fati është i ndrýshëm për të gjithë ne dhe jo më kòt ne shikojmë që disa njerëz janë të bekuar për të pásùr fat në pásùri dhe disa të tjerë gëzojnë një shëndet të pápárë.

Në të njëjtën kohë shumë femra ose meshkuj fati i mb.ështet në dashuri ku ata jetojnë si në përralla të mbus.hura me emocione romantike. Por, çfarë mùnd të rezervojë fati në lidhje me parashikimin që vjen nga shenja juaj? Këtë do ta tregojmë në testin e sotëm.

Janë tri shenja fati të cilave u është vendosur nga një mesazh për secilën. Ju duhet të tregoheni shumë të vëmendshëm tek ato shenja dhe në fùnd të bëni një zgjedhje. Ajo zgjedhje do t’ju japë një mesazh. Pra, është çdo gjë e qartë dhe e thjeshtë, a e bëtë zgjedhjen tuaj?

Nga 14 e 21 qershori, Gáforja dhe Peshqít jane dy shenjat me bòmbè ne çdo fushe te jetes. Mesazhi qe ju sjèllin yjet: Ju shumë shpejt do të bekoheni me shumë fat dhe lumturi në jetën tuaj.

Është koha që të lësh prapa krahëve të shkuarën dhe mos jeto me vùájtjet që të krijoi ajo e shkuar që tashmë nuk ka më rëndësi për ju. Nëse do të mendoni ende për të shkuarën, do të sèmùreni veten tuaj. Nuk duhet të dèbátoni me askënd dhe rrini lárg shèrrève pasi edhe nëse ju krijohen, ju kthejini shpinën.

Për këtë arsye, po ndálòve së debátuari me njerëzit, fati do t’ju hapë derën për shumë lumturi në jetën tuaj dhe në këtë mënyrë ju do të pèrjètoni një të ardhme të lumtur, të begatë dhe të shëndetshme pranë njerëzve tuaj të zèmrès.

Lùmturohuni sepse Vírgjèresha dhe Brícjápit do ti shtòhet rròga. Mesazhi i fátit te tyre: Një dritë jeshile po vjen në jetën tuaj dhe ajo nënkupton bòllëk, pásùri dhe mirëqenie. Ju nuk jeni një person me një shpirt materialist dhe gjithnjë e kërkoni ta jetoni jetën sa më të thjeshtë, por këtë radhë fati ka vendosur t’ju dhurojë pak “dritë jeshile”.

Si mùnd t’i shihni shenjat e fatit? Në punën tuaj javës tjetër do të merrni një lajm të madh që do t’ju thotë se ju jeni vlerësuar aq shumë sa që një rritje në rrògë do të ishte e mjáftueshme për ju.

Edhe nëse keni një biznes, ai do të marrë një vrùll ekonomik që ju nuk e kishit menduar kurrë, ndáj dhe shijojeni këtë periudhë. Por, mos hárròni: Nëse fati po ju mbështet tek financat, ju duhet të bëni me çdo kùsht një mirësi, një dhurim, apo një akt të mirë që do të lërë gjurmë në jetën tuaj.

Do te jène ne thèsín e mrekullive dhe Demi me Bínjáket, dhe Mesazhi i fátit te tyre eshte: Krahët e engjëjve do të hapen dhe do t’ju përqafojnë pasi për ju po vijnë ditë të mira dhe të begata. Ky është një lajm fantastik për të gjithë ata që mendojnë se kjo periudhë po u sjell shumë vùájtje dhe strès mèndor.

Nëse shèrri ka hyrë në familjen tuaj, nëse mendoni se bashkëshorti/bashkëshortja apo i dashuri/e dashura nuk ju dhuron më ndjenjat e mëparshme, atëherë ju duhet me çdo kùsht që atyre t’u bëni një surprizë dhe t’i lini të kuptojnë se ju jeni personi që jep jetën për ta.

Engjëjt të kanë bekuar dhe fati po ta mbush zèmrèn me shumë dashuri, ndáj s’do të jetë aspak e vèshtírë për ty të dhurosh dashuri. Engjëjt do të të përqafojmë me shumë mirësi dhe juve do t’ju lárgòhen të gjitha tèrsèt dhe të gjitha mágjítë e zèza dhe rruga drejt të ardhmes tuaj të ndritur do të shtrohet me petalet e dashurisë dhe mirësisë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te filloni 1 jete te re jashte vendit/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Sot do ndjeni nje debulese trupore per shak te pergjegjesive dhe puneve qe ju duken pa mbarim !

Demi

Sot duhet te beni levizje shume te kujdesshme be ceshtjet ekonomike Nuk eshte momenti te riskoni !

Binjaket

St keni ndikim nga zhgenjimet dhe vetzhgenjimet sidomos nese keni lindur ne keto dite !Dikush qe reklamon fame ju zhgenjen !

Gaforrja

Hena ne Bricjap ju ngre dallget e interesit ndaj te tjereve !Do keni nervozizem keshtu kujdes !

Luani

Ceshtje te punes dhe shendetit mund te veshtiresohen sot !Po shmanget gabimet mund te arrini shume gjera !

Virgjeresha

Nje pune ne udhetim do kete shume pengesa dhe lodhje Ne ceshtjet personale shkelqeni !

Peshorja

Edhe nese sot do hasni ne pengesa , kjo do ndodh qe te mbroheni me shume nga te kqijat qe mund te ndodhnin !

Akrepi

Mund te keni debate ne ceshtje familjare dhe mendime te kunderta !Ne ceshtje interesash ka probleme !

Shigjetari

Mos u nxitoni te beni levizje ne ceshtje ekonomike !Ne jeten erotike mund te kete nje klime ngaterrestare !

Bricjapi

Hena ne shenjen tuaj sot do ju bej hiperbolikisht shume te ndjeshem dhe emocional !Kjo do ju bej shenjeser te lehte !

Ujori

Sot eshte e detyrueshme te merrni kohe per veten tuaj dhe te mos vraponi pas puneve te te tjereve !

Peshqit

Ca qellime tuajat do duan me shume pune dhe mund qe te realizohen ne diten e sotme Nje ceshtje pune me shtetin keqesohet !

Continue Reading

Horoskopi

Dashi te pres momentin e duhur, Demi mire me dashurine/ Astrologia Paolo Fox paralajmeron keto 2 shenja

Published

on

Dashi

Ju jeni më të zgjuar se shumë njerëz rreth jush dhe nuk e mohon dot askush këtë. Por jo të gjithë duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë fakt! Tani për tani, duhet t’i mbani kartat afër gjoksit. Nxirreni aftësinë tuaj në momentin e duhur.

Demi

Pse duhet të keni frikë te shpreheni se si ndiheni? Është një kohë e mirë për të treguar dashamirësinë tuaj për dikë tjetër. Fjalët janë të rëndësishme, por janë gjestet e buta të dashurisë si përqafimet dhe shtrëngimi i duarve që konfirmojnë lidhjet personale.

Binjakët

Disa nga mendimet tuaja të brendshme po përkthehen në veprime tani dhe ndoshta nuk po e kuptoni. Gjuha juaj e pavetëdijshme trupore po i dërgon një mesazh të caktuar botës dhe mund të keqkuptohet nëse nuk bëni përpjekje për të sqaruar qëndrimin tuaj mbi një çështje.

Gaforrja

Përpiquni t’i shihni gjërat me ngjyra. Optimizmi nuk i bën keq askujt. Në rastin tuaj ju keni shumë nevojë për kurajë që të kaloni disa pengesa kryesisht në raportin sentimental.

Luani

Çështjet e parave janë thellë në mendjen tuaj tani, edhe pse nuk ka arsye për të qenë nervoz në lidhje me financat. Ju jeni thjesht më të vetëdijshëm për realitetin e situatës tuaj financiare, gjë që është shumë e mirë. Sa më i saktë të jeni aty ku po qëndroni tani, aq më të përgatitur do të jeni për të arritur aty ku duhet të jeni.

Virgjëresha

Mbani mend se njerëzit kanë kujtime shumë të gjata prandaj investoni që ta bëni veten sa më të mirë. Tregohuni i hapur dhe kujdesuni për njerëzit të cilët gjenden në një moment delikat. Mbi të gjitha do të ndiheni shumë mirë.

Peshorja

Ju jeni në një fazë ku procesi do të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Në aspektin profesional përpiquni të vendosni më shumë rregull sepse rrëmuja do të shkaktojë pengesa në arritjen e qëllimeve.

Akrepi

Një mik që po përjeton disa probleme personale mund të kërkojë ndihmën tuaj nesër. Nëse nuk keni informacionin e duhur, përpiquni të tregoheni neutral. Në çështjet profesionale, keni nevojë për ndryshim.

Shigjetari

Parashikohet të jetë një ditë shumë e këndshme në aspektin e dashurisë. Mund të kaloni një paradite te bukur në shoqërinë e partnerit. Me një investim duhet të tregoni kujdes sepse mund të mos keni garanci për sukses në këto momente.

Bricjapi

Nesër, do të përballeni me një zhvillim intrigues. A mund të jetë kjo mundësi që e prisni? Një ftesë e papritur mund të arrijë në kutinë tuaj të postës elektronike dhe do të bënit mirë ta pranoni atë.

Ujori

Kushtoni më shumë vëmendje nesër për të mësuar se si të jeni një person i shëndetshëm. Edhe nëse hani siç duhet dhe jeni vizitor i rregullt në palestër, ka akoma më shumë gjëra që mund të bëni për t’u kujdesur për veten. Shëndeti emocional është shumë i rëndësishëm tani.

Peshqit

Jini më të mëshirshëm ndaj vetes. Nëse jeni shumë kritik lidhur me zgjedhjet që po bëni ose nuk po bëni, kush do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur? Është e shëndetshme të jeni realist dhe të keni qëllime, por nuk është e shëndetshme t’i bësh vetes gjyqin çdo ditë.

Continue Reading

Trending