Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 19-25 Korrik i detajuar nga Astrologu Jorgo Pulla/ Keto jane 2 shenjat me ndryshime

Published

on

Dashi

Të përgithshme

Këtë javë hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 do të përcaktojë disponimin tuaj dhe duket se do t’ju forcojë me energji pozitive. Një javë shumë e mirë për t’u përqendruar në aktivitete me miqtë, komunikim me të dashurit tuaj, por edhe flirtim! Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 ju kërkon të vendosni disa kufij – në mënyrë që ti lini pas – çështjet që kanë të bëjnë me një marrëdhënie romantike ose miqësore por që nuk çon askundi.

Dashuria

Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit tregon se këtë javë do të shqetësoheni veçanërisht për çështje që kanë të bëjnë me fushën romantike. Në të njëjtën ditë, së bashku me Diellin, edhe Afërdita do të ndryshojë vendndodhje duke kaluar në shenjën e Virgjëreshës. Nga pozicioni i saj i ri ajo do të “sjell” disa emocione dhe do t’ju çojë të shihni me realizëm dhe saktësi të dhënat që ekzistojnë në një çështje romantike, pavarësisht nëse jeni vetem apo në një lidhje.

Puna

Me hyrjen e Diellit në shenjën e Luanit, është e mundur të keni disa ide që mund të zbatohen në çështjet profesionale. Sigurisht, që në të njëjtën kohë është po aq e mundur që të keni pak durim në lidhje me përfundimin e çështjeve të caktuara profesionale, diçka që nuk do t’ju ndihmojë pasi mund t’ju çojë në disa gabime për shkak të nxitimit.

Demi

Të përgjithshme

Këtë javë, me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës në 22/7, do të fillojë një periudhë shumë e mirë për çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale. Dielli do të kalojë në të njëjtën ditë në shenjën e Luanit, e cila tregon se këto ditë ju mund të mendoni me teper veçanërisht me çështjet shtëpiake ose detyrime familjare. Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 ju nxit të mbyllni disa çështje të pazgjidhura, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me çështje profesionale dhe familjare.

Dashuria

Një javë erotike fillon për ju pasi prania e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës mund të krijojë kushtet e duhura që të afroheni me një person dhe madje të krijoni një dashuri të re elektrizuese! Nëse jeni në një lidhje këto ditë janë shumë të mbara për të kompensuar kohën e humbur me partnerin tuaj, për të bërë gjëra së bashku dhe për të ecur përpara në çështje të rëndësishme të jetës .

Puna

Punët, përgjegjësitë dhe gjithçka që lidhet me sektorin profesional do t’ju mbajë të angazhuar këtë javë dhe mund të mos keni kohën e lirë që keni pasur në mendje me pare . Sidoqoftë, mos harroni se jeni në fund të një periudhe të vështirë dhe java tjetër do të jetë shumë më mirë dhe me më pak stres!

Binjakët

Të përgjithshme

Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 krijon kushte të favorshme për të kaluar shumë kohë këtë javë duke rregulluar vizitat tek të afërmit, miqtë, duke biseduar me të njohurit, por edhe duke bërë takime pune me persona në përgjithësi! Hëna e Plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 tregon se ju mund të rishikoni disa marrëdhënie shoqërore, miqësore apo edhe farefisnore, pasi duket se do të afroheni më shumë me njerëz që deri më tani nuk ishin në rrethin tuaj të ngushtë .

Dashuria

Prania e Diellit në shenjën e Luanit tregon se kjo do të jetë një javë shumë komunikuese e cila do t’ju ndihmojë të bëni njohje të reja dhe të merrni kontakt me njerëz të rinj. Nëse jeni në një lidhje më 22/7 Afërdita do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës dhe nga pozicioni i saj i ri do të krijojë kushte shumë të mira për të kaluar kohën me partnerin tuaj në shtëpi.

Puna

Këtë javë mund t’ju jepet mundësia të zgjidhni disa çështje që janë një kombinim i çështjeve financiare dhe profesionale. Me praninë e Diellit në shenjën e Luanit, është e mundur të keni disa kontakte dhe diskutime, të cilat do të ndihmojnë në rezultatin e çështjeve profesionale. Mos harroni se komunikimi dhe ndërveprimi që do të keni me njerëzit në punë do të luajë rolin e tyre të rëndësishëm.

Gaforrja

Të përgjithshme

Për juve të shenjës së Gaforres në këtë javë ja vlen t’i jepet përparësi sektorit financiar dhe të bëni disa rregullime në lidhje me çështjet që lidhen me fondin tuaj. Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 mund të sjellë mundësi nga të cilat do të fitoni financiarisht. Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7, tregon se tani është koha e duhur për të zgjidhur dhe çështjet në pritje, që vijnë nga e kaluara, pasi gjendja juaj e komunikimit do të jetë një “Yll nën mëngë”

Dashuria

Këtë javë Afërdita do të shkojë në shenjën e Virgjëreshës (22/7) dhe do të rrisë komoditetin dhe komunikimin që keni në këtë kohë. Nëse jeni i pa lidhur ka shumë të ngjarë që të bëni disa njohje të reja përmes njerëzve që janë afër jush. Nëse jeni në një lidhje këto ditë janë të mbara për ju që të merrni partnerin tuaj dhe të vizitoni të dashurit, familjarët tuaj etj.

Puna

Këto ditë duket se do të shqetësoheni më shumë për çështje që lidhen me pjesën financiare të çështjeve profesionale. Mos harroni se do të ketë mundësi që ju të zgjidhni një çështje biznesi që do të jenë në avantazhin tuaj. Komunikimi do të luajë një rol shumë të rëndësishëm në këtë drejtim, pasi këto rregullime do të vijnë përmes afrimitetit të duhur të komunikimit.

Luani

Te pergjithshme

Ne këtë javë dhe konkretisht më 22/7 me hyrjen e Diellit në shenjën tuaj të zodiakut, zyrtarisht fillon muaji i ditëlindjes suaj dhe një periudhë e gjatë, ku ju do të jeni në qendër të vëmendjes nga të tjerët. Përveç jush, këto ditë marrëdhëniet tuaja ndërpersonale do të dalin gjithashtu në pah, me Hënen e Plotë që do të zhvillohet në 24/7 në boshtin tuaj (Luani-Ujor) mund të sjellë ndryshime dhe rregullime në disa prej tyre. Do të ishte mirë të zgjidhni disa çështje që duket se ekzistojnë, në mënyrë që të keni një pasqyrë më të qartë të marrëdhënieve që ju interesojnë.

Dashuria

Prania e Diellit në shenjën tuaj rrit hijeshinë tuaj, diçka që nuk do të mbetet pa u vënë re nga njerëzit me të cilët do të shoqëroheni! Nëse jeni beqarë, ka shumë të ngjarë që të ketë lajme pozitive në lidhje me një të njohur, që një lidhje romantike, që është në qendër të vëmendjes gjatë kësaj kohe. Të njëjtën ditë kur Dielli do të kalojë në shenjën tuaj të zodiakut, Afërdita do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës, duke treguar se një periudhë shumë e mirë fillon për të menaxhuar njohje të reja, flirte të vjetra dhe çështje “në pritje” në lidhje me fushën romantike.

Puna

Këtë javë do të gjeni mënyrën për të zgjidhur një çështje shumë delikate të lidhur me punën dhe në fakt për ta bërë atë pa shumë përpjekje. Prania e Diellit në shenjën tuaj do t’ju bëjë të dalloheni dhe do t’ju ndihmojë të arrini diçka që dëshironi në një nivel profesional. Nuk perjashtohet mundesia të keni dhe një shpërblim nga një punë e realizuar me pare, që ju nuk e prisnit në aspektin profesional dhe të fitoni lavdërime për atë qe keni realizuar !

Virgjëresha

Të përgithshme

Mjaft çështje që lidhen me punën tuaj do të paraqiten këtë javë, por mos harroni se do të jetë shumë i dobishëm në arritjen e disa qëllimeve profesionale. Prania e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 ju nxit të mos i tregoni planet tuaja, përveç njerëzve që gëzojnë besimin tuaj. Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 ju kërkon urgjentisht të beni disa ditë pushim, pasi do të sjellë në plan të parë lodhjen që është grumbulluar nga periudha e mëparshme.

Dashuria

Nga 22/7 me hyrjen e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut, fillon një periudhë shumë e favorshme për jetën tuaj personale. Nëse jeni veteëm, duket se do të keni mundësi të mjaftueshme për të bërë njohje të reja, por edhe për të filluar një marrëdhënie të re me shenja të mira ne vazhdimësi. Nëse jeni në një lidhje mos lejoni që disa çështje të krijojnë “hije dyshimi” mes jush dhe partnerit tuaj, pasi fillon një periudhë shumë e mirë për ju, për sa kohë që janë zgjidhur çështje që mund t’ju kenë marrë në të kaluarën.

Puna

Një bashkëpunim dhe komunikimi që do të keni me një partner duket se ju merr shumë kohë në këtë javë dhe ka të ngjarë të rishikoni dhe një herë kontratën nëse keni një të tillë . Mundohuni të mos nxitoheni për të biseduar apo shfaqurur ndonjë plan biznesi, nëse ato nuk janë finalizuar. Me praninë e Afërditës në shenjën tuaj të zodiakut nga 22/7, do të keni mundësi për të zgjidhur disa mosmarrëveshje dhe polemika që janë krijuar nga një marrëdhënie profesionale.

Peshorja

Të përgithshme

Këtë javë duket se do të kërkoni më shumë shoqërinë e njerëzve tuaj, si dhe personat që njihni me të cilët mund të flisni pa keqkuptime. Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 inauguron një periudhë të mire komunikimi mes njerëzve tuaj dhe miqve te rinj, si dhe aktivitetet kolektive do të kenë përparësi. Hëna e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7, ju ndihmon të zgjidhni disa çështje që lidhen me të shkuarën ose një marrëdhënie dashurie.

Dashuria

Fillon një javë e vrullshme e cila do të ndihmojë veçanërisht komunikimin me njerëz të rinj por edhe një njohje të re! Afërdita do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës në 22/7 dhe nga pozicioni i saj i ri do të favorizohen takime shumë të fshehta, por edhe romanca të fshehura. Nëse jeni në një marrëdhënie mos harroni se ndershmëria do të luajë rolin e vet të rëndësishëm në marrëdhënien me partnerin tuaj dhe do të ndihmojë në shmangien e problemeve.

Puna

Çështjet në lidhje me anën profesionale mund të mos ju prekin drejtpërdrejt për momentin por është mirë që çdo gjë ta realizoni me plan dhe disa çeshtje të pazgjidhura t’i keni në mendjen tuaj. Kjo javë është një jave e mirë për tëpushuar nga stresi i punës, pasi kjo do t’ju ndihmojë të ktheheni me ide të reja për punë.

Akrepi

Të përgjithshme

Këtë javë do të mendoni shumë për çështje që shqetësojnë sektorin profesional, pasi edhe nëse jeni me pushime mendja juaj do të kthehet në “zyrë”! Prania e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 por edhe Hëna e Plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 tregon se do t’i jepni përparësi detyrimeve profesionale dhe përmes lëvizjeve specifike që do të bëni ju do të fitoni. Sigurisht që nuk duhet të harroni se është verë dhe të gjithë kemi nevojë për disa momente relaksi dhe pushimi.

Dashuria

Puna duket se monopolizon interesin tuaj këto ditë, por me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës në 22/7, do të ketë momente relaksi dhe mundësi për njohje të reja. Miqtë dhe të njohurit e ndërsjelltë do të jenë “çelësi ” për të bërë një njohje që do t’ju tërheqë interesin. Nëse jeni në një marrëdhënie, përpiquni të kaloni kohë me partnerin tuaj në aktivitete që mund t’ju heqin stresin si dhe me miqtë e tyre të dashur, pasi kjo do t’ju ndihmojë shumë në gjendjen shpirtërore.

Puna

Sektori profesional duket se do të fillojë t’ju angazhoj gjithnjë e më shumë nga kjo javë dhe konkretisht nga data 22/7, që Dielli do të kalojë në shenjën e Luanit. Eshtë shumë e mundshme që do të ketë mundësi për të zgjidhur disa çështje të lidhura me punën, si dhe mundësi për tu dalluar për aftësitë tuaja në të! Disa herë mund të mos keni durim – veçanërisht në disa punë profesionale – por përpiquni të tregoni përmbajtje dhe mos lejoni që shqetësimi juaj të marrë drejtimin!

Shigjetari

Të përgjithshme

Ne këtë javë ka shumë të ngjarë që të keni planifikuar një udhëtim ose – nëse nuk e keni planifikuar tashmë – është e mundur që një lajm I mire mund t’ju vijë me partneren/i tuaj në një destinacion të largët . Hyrja e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7 sjell plane të tilla si dhe lëvizje kontakte me njerëz që janë në mjedisin tuaj më të gjerë! Hëna e Plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 do të sjellë lajme, informacion dhe komunikim me disa njerëz që duhet të takoni dhe dëgjoni për një kohë të gjatë, për çështjet që do t’ju interesojnë.

Dashuria

Prania e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 do t’ju ndihmojë shumë në gjendjen shpirtërore pasi do t’ju vërë në procesin e ndryshimit të performancave. Nëse jeni në një marrëdhënie tani fillon një periudhë shumë e mirë për të marrë partnerin tuaj dhe për të bërë një udhëtim ose të filloni një aktivitet së bashku. Nëse jeni akoma vetëm, me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës më 22/7, ka shumë të ngjarë që të krijohet një klimë tjetër midis jush dhe një personi në mjedisin tuaj profesional.

Puna

Puna dhe detyrimet që rrjedhin prej saj nuk duket se janë në qendër të interesit tuaj për këtë javë. Sigurisht, duhet të mbani mend se nëse puna juaj ka të bëjë me jashtë ose ka të bëjë me udhëtime, këto ditë mund të shfaqen disa telefonata, takime dhe nuk përjashtohet që të ndodhë edhe një udhëtim pune! Me praninë e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës, është e mundur të fitoni një punë ose të merrni një propozim të ri profesional.

Bricjapi

Të përgjithshme

Me hyrjen e Diellit në shenjën e Luanit në 22/7, kjo javë rekomandohet për mendime pozitive dhe meditim! Tani do të keni mundësi të dëgjoni ndjenjat dhe të kuptoni rolin tuaj nga disa kujtime dhe disa çështje të së kaluarës në të tashmen tuaj. Me Hënën e plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7, përveç emocioneve të forta, mund të shfaqen edhe disa çështje që kanë të bëjnë me detyrimet financiare dhe rregullimet e këtij lloji. Mundohuni të mos i lini “për më vonë”, pasi sa më shpejt të merreni me to aq më pak do të ndikojnë në punët tuaja në të ardhmen .

Dashuria

Në të njëjtën ditë kur Dielli kalon në shenjën e Luanit, Afërdita do të kalojë edhe në shenjën e Virgjëreshës, gjë që tregon se do të keni mundësi për komunikim dhe diskutim që mund t’ju sjellin më afër me njerëzit në mjedisin tuaj më të gjerë. Një person ndoshta do t’ju “vëzhgojë” pasi pozicioni i ri i Afërditës krijon romanca erotike. Nëse jeni në një lidhje ideja e një udhëtimi ose një shëtitje me partnerin tuaj do të jetë vendimi më i mirë për këtë javë.

Puna

Këto ditë duket se nuk do u jepni përparësi çështjeve që lidhen me sektorin profesional, pasi ka shumë të ngjarë që të mendoni për çështje të tjera, që nuk kanë të bëjnë me punën. Sidoqoftë, përpiquni të mos lini ndonjë çështje në harresë, pasi sa më shumë t’i lini ato, aq më e vështirë do të jetë zgjidhja e tyre më vonë.

Ujori

Të përgjithshme

Me sa duket ne këtë javë do t’i kushtoni vëmendje të veçantë fushës së marrëdhënieve tuaja ndërpersonale, pasi hyrja e Diellit në shenjën e Luanit më 22/7 tregon se do të ketë lajme që kanë të bëjnë ose me një marrëdhënie personale ose me bashkëpunime. Mund të jemi në mes të verës, por është e mundur që disa diskutime të fillojnë për një bashkëpunim të ri të fillojnë që tani. Hëna e plotë që do të zhvillohet në boshtin Luani-Ujori në 24/7 do t’ju ndihmojë t’i kushtoni kohë marrëdhënieve të rëndësishme në jetën tuaj.

Dashuria

Prania e Diellit në shenjën e Luanit do të krijojë rrethana positive dhe nga një njohje do të krijohet një marrëdhënie e re. Nëse jeni të vetëm, duket se në periudhën tjetër do të investoni kohë dhe vëmendje në jetën tuaj personale, diçka që mund të krijojë kushtet e duhura për një marrëdhënie lidhet shume me anën planetare. Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Virgjëreshës nga 22/7, do të fillojë një periudhë me emocione të forta. Nëse jeni tashmë në një lidhje mos lejoni që ndjenjat posesive të krijojnë dyshime dhe të ndikojnë në marrëdhëniet me partnerin/e tuaj.

Puna

Çështjet e rëndesishme që janë të lidhura direkt me punën duket se janë në axhendë për këtë javë, pasi edhe nëse jeni me leje ka shumë të ngjarë që të shqetësoheni për çështjet e saj. Me praninë e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 do të ketë mundësi për të forcuar një bashkëpunim, për ta zgjeruar apo edhe për të filluar një pune të re ose ndonje kontrat shtese!

Peshqit

Të përgjithshme

Këtë javë mund të ketë disa çështje që do t’ju kthejnë në detyrime të përditshme, që me sa duket nuk do të shtyhen. Prania e Diellit në shenjën e Luanit nga 22/7 do t’ju vërë në proces jo vetëm për të zgjidhur çështjet e punës, por në të njëjtën kohë do t’ju ndihmojë të përballeni me çdo gjë, dhe për të zgjidhur në mënyrën më të mire çeshtje të rëndësishme. Hëna e Plotë që do të zhvillohet në aksin Luani-Ujori në 24/7 tregon se është koha të hiqni qafe disa çështje të dëmshme, që mund të keni në jetën tuaj të përditshme dhe t’i zëvendësoni ato me diçka që do të jetë e dobishme për ju. Pushimet dhe relaksi janë në të mirën tuaj !

Dashuria

Afërdita do të shkojë në shenjën e Virgjëreshës në 22/7 dhe nga pozicioni i saj i ri mund të krijojë kushte të favorshme për të filluar një marrëdhënie të re. Nëse e keni gjetur njeriun tuaj të zemrës dhe me praninë e Afërditës në këtë shenjë, ka të ngjarë që të filloni të diskutoni për marrëdhënien që keni me njëri-tjetrin dhe është e mundur të merrni vendimin për të hedhur një hap tjetër me të rëndësishëm për jeten tuaj . Mos harroni se pavarësisht nëse jeni beqar/e apo në një lidhje, fillon një periudhë shumë e mirë për jetën tuaj personale.

Puna

Disa përgjegjësi që kanë të bëjnë me punën ose me të tretë në punë do t’ju lodhin pak këto ditë. Sigurisht, me praninë e Diellit në shenjën e Luanit, duket se asgjë nuk mund të ju dekurajojë, pasi nëse vendosni një qëllim për të rregulluar diçka, është e sigurt që do të keni sukses! NJE JAVE SA ME TE MBARE JU UROJME

Horoskopi

Hena e plote do te jap energji tek ju/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

HENE E PLOTE NE UJOR DT 24 KORRIK 2021

CLIRIM NGA ERRESIRA. Hena e plote ne Ujor kishte madhesine dhe shkelqimin me te bukur veror. Pas nje perballje me Plutonin ne Bricjap sjell nje clirim dhe nje romance te ftohte por te madherishme dhe klas. Ndikim te forte do kete tek Akrepet Luanet Demet dhe Ujoret e lindur ne dhjetediteshin e pare te shenjes s etyre. Ujori eshte shkence ,inteligjence mode e re dhe ligje sociale Por eshte edhe udhetim ne hapesiren e pafund te universit. Koha te filozofoni per te ardhmen dhe te zhyteni ne detin e teknologjise dhe te zhvillimit racor Perballja me universin mund te jape nje shkendije flakerime

Dashi

Nje menyre e re te menduari apo punari do ju cliroj nga pengesat e forta ne ngritjen tuaj apo ne egzistencen tuaj Nje dalje dhe clirim nga pasionet e fiksuara ju bene mire

Demi

Nje rreth i plote e mbyll ciklin ne jeten tuaj Ka te beje me karrieren apo me jeten ne cift Por tashme quajeni se keni mbyllur nje etape te rendesishme Me universin nuk i keni punet mire dhe kjo hene e plote ju tremb me ndryshimet qe sjell

Binjaket

Nje thirrje qe ju behet per te udhetuar dhe per te prekur kufijte e mundesive tuaja do jete kjo hene e plote ne Ujor per ju Mund ta hapi ose te mbylli nje ceshtje te rendesihme qe ka lidhje me te ardhmen tuaj

Gaforrja

Do ishit si deti me henen e plote qe reflektohet mbi te Romantik te ndjeshem por qe kjo pamje mbart edhe dicka qe nenkupton vuajtje apo brenge si edhe paralajmerimin e nje dhimbjeje shpirterore

Luani

Hene e plote ju freskon pasi Dielli ju ka nxehur shume ne shenjen tuaj qe tani qe sapo eshte futur Ju qe keni lindur ne ditet e para te shenjes tuaj do perballeni me nje emocion te forte

Virgjeresha

Ndikimi i henes se plote do jete llogjik dhe paralajmerues per ju duke ju bere te perparuar ne lidhje me punen dhe idete qe duhet te aplikoni tashme qee gjerat te kene sukses Kujdes shendetin dhe perballjet pa takt

Peshorja

Kjo eshte hena e plote me e bukur per jeten tuaj erotike dhe romancat tuaja por edhe per talentet tuaja Gjithsesi mbani nje detaj trishtimi qe nuk ju cliron

Akrepi

Hena e madhe ne ujor ne shtepine e shtepise tuaj do te thote qe ne nje ambjent familjar apo shtepi e keni mbyllur nje cikel dhe duhet te vendosni per nje menyre te re jetese dhe nje shtepi te re Por mund edhe te kuptoni lumturine e se ardhmes

Shigjetari

Duke lozur me Diellin ne Luan qe ju pershtatet shume ,mos harroni kete hene te plote shume te bukur ne Ujor qe do ju ndricoj rrugen me te shkurter per te aritur qellimet

Bricjapi

Tashme ka ardhur momenti te kompletoheni ne ate qe mendoni se ju perket apo eshte e juaja Ketu mund te behet fjale edhe per ceshtje materiale dhe erotike

Ujori

Kjo ehne e plote shume e madherishme ne shenjen tuaj eshte me e bukura pasi reflektohet nga Dielli ne Luan me i zjarrti dhe me i madhi Do fitoni nje ceshtje te rendesishme dhe do beni gjera te padegjuara me pare

Peshqit

Kjo periudhe do jete shume personale dhe shume romantike per ju Por do jete e ftohte ne reflektim dhe nuk do kuptohet menjehere as nga ju e as nga ata qe duan te merren me ju

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 26 Korrik-1 Gusht 2021/ Kjo eshte shenja me FAT e javes se fundit te Korrikut

Published

on

Dashi

Qielli është mjaft i favorshëm për të lindurit e kësaj shenje. Në këtë moment do të jeni të karikuar me energji dhe do të keni raporte të mira me të tjerët, por edhe në dashuri. Edhe historitë e reja janë mjaft të favorshme, ndaj mund të guxoni lirisht.

Demi

Keni kaluar ditë në të cilat energjia ka qenë e pakët, por më në fund do të vijë rikuperimi. Me kalimin e ditëve, situata do të vijë duke u përmirësuar. Në dashuri do ju duhet të prisni edhe pak për të zgjidhur problemet.

Binjakët

Më në fund do të nisë rikuperimi, pas disa ditësh kur jeni ndjerë të rënë moralisht. Për të zgjidhur disa çështje të punës, bëni mirë që ti referoheni një profesionisti. Vjeshta dhe dimri parashikohen të mbushura me më shumë kënaqësi.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do të ndiheni të përhumbur në mendime dhe në reflektime. Kjo vlen edhe për ata që kanë një lidhje që zgjat prej kohësh, ku do të vendosen para zgjedhjes nëse duhet të vazhdojnë ose jo. Pasditja do të jetë e lodhshme, ndaj bëni mirë që të mos lodheni shumë.

Luani

Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar për gjithë ata që janë në një lidhje të qëndrueshme e cila zgjat. Ndërkohë të tjerë priren që të mos iu kushtojnë të tjerëve shumë vëmendje dhe kjo gjë mund t’iu kthehet kundërt. Momente të kënaqshme pritet të sjellë fillimi i shtatorit.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite do të jeni të shqetësuar për një person i cili ju tensionon. Megjithatë yjet parashikohet që të jenë pozitive. Edhe sfera profesionale do të ketë vetëm përmirësime.

Peshorja

Ju pret një ditë me luhatje të ndjeshme, e cila do të jetë nën ritmin e duhur. Problematikat kanë të bëjnë kryesisht me punën, ku jo çdo gjë do të ecë sipas planeve tuaja. Mundohuni që të kaloni një mbrëmje të qetë.

Akrepi

Gjatë kësaj të diele do të keni dëshirë për të dashuruar dhe për t’u rikthyer në lojë. Së fundmi keni pasur shumë tensione dhe diskutime me njerëz të ndryshëm, edhe në familje. Më në fund do të ketë rikuperim.

Shigjetari

Dita do të nisë me ritëm të ngadaltë, ku me gjasë do të ketë tension, por gjërat do të përmirësohen. Bëni mirë që të bëni gjëra me qetësi dhe të shmangni diskutimet. Në punë do të ndjeni nevojën për t’ia nisur nga e para dhe për t’u rikthyer në lojë, shkruan noa.al.

Bricjapi

Kjo e diel do të jetë përgjithësisht e qetë, pas një periudhe konfuze që keni kaluar. Lajme të mira parashikohen për të lindurit e kësaj shenje. Lidhur me dashurinë mund të ndryshoni mendim.

Ujori

Ju pret një ditë pozitive gjatë së cilës gjërat do të vijnë drejt përmirësimit. Gjatë kohëve të fundit keni pasur probleme dhe diskutime në raport me të tjerët, por gjërat tashmë do të përmirësohen. Në dashuri dhe në sferën financiare, duhet të tregoheni të kujdesshëm.

Peshqit

Do të ndjeni dëshirën për tu larguar dhe të eliminoni çdo gjë që nuk iu përshtatet dhe gjithë ata persona që nuk i vlerësoni më. Kjo gjë vlen sidomos sa i takon punës, ku do keni mundësi që t’iu përkushtoheni projekteve të reja.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote e Korrikut do te sjell te reja/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje

Published

on

Energjia e Hënës së plotë

Kjo Hënë e plote nuk ka të bëjë vetëm me çështjet tona personale, por edhe me gjithcka ndodh mes nesh ne pergjithesi . Ajo i referohet të ardhmes sonë dhe mënyrës se si ne mund ta ndërtojmë atë në mënyrën më të mirë dhe do të ndikojë në grupin e qëndrueshëm të shenjave sic jan : Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori, veçanërisht ata që kanë lindur në ditët e para të ketyre shenjave . Hëna e Plotë në Ujor nuk dëshiron që ne të jemi të mbyllur ne vetveten tonë, por të shohim me larg  ne  veprimet tona te ndikojnë në tërësi deri  në fund të gjerave qe neve na interesojn per jeten tonë. Të ndajmë ato që na shqetësojnë dhe të gjejmë zgjidhje. Të rishikojmë marrëdhëniet tona dhe të mos mbajmë ato që nuk na ndihmojne perkundrazi na sjellin pengesa gjet ruges ton qe ne kemi zgjedhur, por të rivendosim ato që vlejnë dhe disa gjerave te tjera qe ishin te leverdishme per ne por  nuk u dhamë atyre mundësinë koha eshte tani.

Ky është qëllimi, por atmosfera  keto dit mund te jete e tensionuar, nevrat tona arrijn kulmin ne kete Hen te plot  dhe ne do të jemi shumë emocionues dhe nervozë, veçanërisht me njerëz dhe marrëdhënie që kemi  punuar prej shume vitesh ky nervozizem mund te sjelli probleme sjellë çekuilibër në jetën tonë. Do të ketë më shumë tension të brendshëm dhe nuk do të jemi në gjendje të relaksohemi lehtë dhe të pranojmë me qetësi çdo presion prandaj arma e fuqishme ne kete aspect eshte mendja dhe zjuarsia  ne ceshtje te veshtira.

Hëna dhe Dielli ndodhen  perball njera tjetres . Hëna në shenjen e Ujorin ne shenjen e revolucionit dhe Dielli në Luanin i zjarrtë. Pra, shpërthimet duken të pashmangshme, jo vetëm në marrëdhënie, por edhe fjalë për fjalë, pasi mund të përballemi me problem ne nje lidhje ne nje pune problemet mund te jene  të forta prandaj kujdes anashkaloni me cdo kusht debatet , nese ju kujtohet vitin e kaluar kur kishim  Hënën e Plotë po ne në Ujor ku pam shpërthimin në portin e Beirut.

Hëna e Plotë në Ujor vjen me një moment për ndryshime dhe zhvillime rrënjësore. eshtë shenja që lidh trurin, sistemin nervor dhe ADN-në tonë dhe është ajo që kërkon pavarësinë, drejtësinë dhe çlirimin përmes kryengritjeve dhe shpërthimeve. Veprimi dhe vrulli do të na karakterizojnë dhe ne do të dëshirojmë të arrijmë qëllimet tona.

Këndet e Hënës së plotë

Hëna formon një kend me Aferditen ,e cila është ne te kundërt me Jupiterin (i cili formon një kend  me Diellin) dhe kështu emocionet tona rriten  dhe bëhemi me teper nervozë nëse nuk marrim atë që duam. Seksioni kryq(x) midis Hënës së plotë dhe Aferdites  rrit nevojën tonë ne sferen sentimentale ,kerkohet me teper  kujdes, mbështetje dhe afeksion, por nëse këto nuk arrihen , tensionet dhe reagimet do të jenë të forta. Gjithçka do të na shqetësojë dhe do të kemi një çekuilibër të brendshëm. Mund të ketë edhe grindje për arsye financiare ose për çështje të vetëbesimit ose ambicies. Dilemat “Familje ose karrierë” do të japin dhe marrin dhe çështjet e egoizmit, ekzagjerimit dhe lakmisë. Përgjigja për të gjitha këto është që të diskutojmë dhe zgjidhim  çështje të pazgjidhura në marrëdhënie.

Kundërshtimi i Afërditës ndaj Jupiterit nga njëra anë favorizon shoqërin, por krijon një prirje për dembelizëm dhe pakujdesi, kështu që nëse nuk keni shkuar me pushime dhe jeni akoma në punë eshte ne te miren tuaj te jeni  veçanërisht të kujdesshëm. Ekziston mundesia gjithashtu për të gjetur kënaqësi përmes punes dhe takimeve , shoqeria e keqe na con ne nje rrug pa krye ketu duhet te bejm shume kujdes, sic jan pijet dhe substanca të ndaluara. Për sa i përket marrëdhënieve, kontrasti Afërditë-Jupiter i zmadhon ndryshimet midis partnerëve, rrit polaritetin dhe hendeku bëhet më I madh . Tensionet janë të përsëritura, pasi askush nuk mund të relaksohet dhe të pretendojë vazhdimisht atë që ai e konsideron të drejtë. Vështirësia në komunikim do të përkthehet si pasiguri do të krijohet një ndjej nervozizmi  dhe  keqkuptime apo thashatheme, distancohuni nga keto gjera te pa vlera .

DASHI

Hëna e Plotë në Ujor në 24/7 do ta kthejë vëmendjen tuaj në punën tuaj në grup, partnerë, miq dhe qëllimet e reja ne fushen e karrjeres. Mundohuni të lini mënjanë emocionin tuaj dhe hidhni një vështrim objektiv në të gjitha marrëdhëniet që keni krijuar, miqësore, personale dhe profesionale. Mundohuni ti përmbushni keto pritje, qëllimet dhe nevojat tuaja jan ne anen tuaj me te mir? Apo po e humbni kohën tuaj me njerëz dhe marrëdhënie që nuk kanë asgjë për t’ju thënë? Kjo Hënë është shansi juaj për të ndërprerë lidhjet me cilindo dhe këdo që nuk ju përshtatet dhe për të ndjekur marrëdhëniet më kuptimplota. Zjeroni  rrethin tuaj shoqëror, dilni dhe pranoni ofertat qe mund te keni apo doni te realizoni. Ju mund të merrni pjesë në një takim te rendesishem dhe të takoni një person të shkëlqyeshëm që mund të ndryshojë rrjedhën e jetës tuaj për mirë. Thjesht duhet të jeni  më te hapur për ndihmën që i jepni personave të tjerë.

DEMI

Ju do të keni zhvillime, dhe ndryshime në karrierë me Hënën e Plotë më 24/7 Demi te dashur, veçanërisht nëse keni lindur – ditët e para të shenjës tuaj. Nervat dhe durimi juaj mund të testohen gjatë kësaj periudhe, veçanërisht në punë dhe kjo mund të sjellë debate  edhe në shtëpi. Mundohuni sa më shumë që të mos mund ta transferoni psikologjinë tuaj të stresuar nga zyra te familja dhe partneri juaj dhe mbani qetësinë tuaj në mënyrë që të mund të merrni vendimet e duhura kur jeni nën presion. Kjo Hënë e Plotë dhe shume strikte  ne shenjen e Ujorit, do të aktivizojë shtëpinë tuaj të 10-të diellore në lidhje me statusin tuaj, imazhin tuaj shoqëror, martesën tuaj dhe karrierën tuaj, dhe ju mund të dëshironi të mbyllni një ceshtje te madhe te veshtire që filloi këtë vit. Mos kini frikë të ndryshoni qëllimet dhe përparësitë tuaja nëse dëshironi. Ky vendim mund t’ju drejtoj në rrug  të reja  më të bukura për ju. Një karrierë e re, një pozicion më i vlefshëm, një jetë më e lumtur mund t’ju presë.

BINJAKET

Planet për të ardhmen janë shume te sigurta per juve me te ndriçuar nga Hëna e Plotë e dates  24/7 dhe kërkon që ju t’i shihni të gjithë nga një lente me kënd të gjerë dhe një këndvështrim më mendjehapur. Disa fakte mund t’ju bëjnë të rishikoni disa nga besimet tuaja që mund të shkaktojnë probleme në zhvillimin tuaj apo keni pasur dhe me par keqkuptime . Nuk është keq t’i përshtateni zhvillimeve dhe të ndryshoni nga momenti kur gjithçka lëviz rreth jush. Lini mënjanë çdo pasiguri dhe mos lejoni që të tjerët t’ju drejtojnë në ëndrrat dhe qëllimet e tyre. Ndiqni intuiten tuaj jo te tjereve . Dhe mbase tani Hëna e Plotë do t’ju japë mundësinë të shpalosni kreativitetin tuaj dhe të prisni frytet e se ardhmes . Mund të paraqitet edhe një ofertë për një vend pune jashtë vendit ose në një kompani shumëkombëshe. Ju mund të hapni krahët dhe të largoheni për studime ose trajnime në një vend ose qytet tjetër. eshtë mundësia juaj për zgjerimin tuaj shpirtëror, hapni horizontet tuaja.

GAFORRJA

Hëna e plotë në shenjën revolucionare të Ujorit ndriçon shtëpinë tuaj erotike të 8-të Diellore që ka të bëjë me dashurin, burimet e të ardhurave të përbashkëta, pasuritë tuaja, por edhe atë që fshihni në shpirtin tuaj. Ndoshta bëni një zhytje në mënyrë që të zbuloni nëse ndjenjat që merrni nga partneri/e juaj janë të mjaftueshme për ju dhe nëse janë në përputhje me atë që ju ofroni. Kjo procedurë mund të jetë e dhimbshme dhe të hap disa plagë, por njekohesisht  do të hapë sytë tuaj per nje te ardhme te sigurt . Hëna e Plotë do t’ju ​​vërë në një fazë ndryshimesh dhe do të kërkoni atë që meritoni, ndërsa do t’ju ​​mbushi me guxim për të marrë vendime për të ardhmen tuaj. Në të njëjtën kohë, do të ndiheni më të stabilizuar , kështu që praktikisht mund të rregulloni shpenzimet dhe të ardhurat tuaja, veçanërisht nëse keni një portofol të përbashkët me partnerin tuaj. Ndërsa mund të jeni në gjendje të bëni një marrëveshje fitimprurëse, të merrni një hua ose ndihmë financiare, të shlyeni një borxh të vjetër që ju ka munduar ose të investoni siç duhet në pasuritë tuaja të patundshme. Pas kësaj Hëne të Plotë do të ndjeni se jeni më të pjekur dhe se më në fund keni vendosur kufijtë e duhur per nje te ardhme te ndritur .

LUANI

Hëna e plotë në 24/7 do të jetë veçanërisht zbuluese në lidhje me marrëdhëniet tuaja të qëndrueshme, martesën dhe bashkëpunimet. Bëhuni gati për ndryshime të rëndësishme në mënyrën e lidhjes, mënyrën e bashkëpunimit dhe  te jetës tuaj në përgjithësi. Nëse jeni beqarë mund te krijoni ndonje njohje per lidhje serioze , nëse jeni në një lidhje dhe jeni të mërzitur mund të bëni hapa te rendesishme per jeten tuaj ne nje te ardhme te afert,  partneri juaj i kupton nevojat tuaja për të dhënë përfundimisht puthjen e jetës dhe të ndiheni përsëri të lumtur në marrëdhënie. Por gjithashtu do t’i jepni një shans  tjetër bashkëpunimeve tuaja, pasi do të dëshironi të bashkëjetoni me njerëz që u besoni dhe që flisin të njëjtën gjuhë. Në përgjithësi, ju do të hyni në procesin e ekzaminimit se si e shihni veten në marrëdhëniet tuaja dhe të bëni një fillim të ri duke vendosur kufij dhe duke vendosur kushte specifike që dëshironi të përmbushni. Ndani përparësitë tuaja, mbajini afër njerëzit tuaj dhe hiqni ata që krijojnë situata negative .

VIRGJERESHA

Keni kaluar shumë nga koha juaj duke u kujdesur për të tjerët dhe duke përmbushur nevojat e tyre. Hëna e plotë në Ujor ju kujton se edhe ju keni të drejtë të pushoni dhe të kujdeseni per veten tuaj . Dhe nëse të tjerët nuk kujdesen per juve apo nuk merni ate qe meritoni , atëherë është koha ta duash veten dhe te realizosh gjerat e tua te mbetuar pezull me pare , t’i kushtosh vëmendje shëndetit tuaj duke bere nje palester nje diet ne te miren e shendetit tuaj . Mundohuni të përmirësoni kushtet e jetës suaj të përditshme, shikoni se cilat gjera ju kan lodhur me teper si ne pune dhe ne shoqeri  eshte koha te  ndryshoni perspektivën tuaj. Mos merrni përsipër të gjitha përgjegjësitë dhe nuk keni pse të jepni gjithçka kur te tjeret nuk japing minimumin. Nëse nuk i merrni vendimet vetë, atëherë universi do t’ju japi nje shenje per  t’ju motivuar të bëni këto ndryshime që do t’ju ndihmojnë të keni një jetë dhe shëndet më të mirë ne perditeshmerin tuaj.

PESHORJA

Hëna e plotë në 24/7 do te përqendroj vëmendjen tuaj në jetën tuaj të dashurisë, çështjet e fëmijëve te familjes ku do te keni shume momente te këndshme. Do t’ju bëjë jashtëzakonisht krijues me ide novatore, duke rritur imagjinatën dhe idealizmin tuaj. Entuziazmi juaj do të rritet, do të ndiheni plot energji dhe do të dëshironi të dilni, të argëtoheni, të shoqëroheni dhe të afroheni me njerëzit e tjerë që doni dhe që ju ngrenë shpirtin kjo  eshte Hena e plot qe ju ofron dhe shum supriza. Nëse jeni në një njohje  do të dëshironi të afroheni me personin  tuaj dhe të përjetoni disa momente pasioni, per juve qe jeni ne kerkim ten je shtazanije dhe  dëshironi të keni një pasardhës mbase kjo është një kohë e mirë për ta provuar, ndërsa nëse jeni vetëm mund ta mirëpresni dashurinë në jetën tuaj . Dashuria, romanca dhe pozitiviteti do të vërshojnë në zemrën tuaj, kështu që dilni jashtë, udhëtoni dhe gjeni mënyra për të shijuar këto momente.

AKREPI

Hëna e plotë në 24/7 prek ata që kanë lindur në ditët e para të shenjës suaj dhe mbase keni një ndryshim në punë ose në shtëpi. Nëse nuk mund të beni biseda te rendesishme , mos shpenzoni energji dhe mos bisedoni gjera te rendesishme me persona qe shum pak I njihni. Por për shkak se edhe ju mund të jeni nën presion që mund të çojë në situata te veshtira me mirea eshte heshtja, është më mirë të qëndroni larg njerëzve dhe bisedave që kanë erë baruti. Zonat e nxehta me të prekura nga Hëna  e plote kanë të bëjnë me shtëpinë, familjen, pasuritë e paluajtshme, prindërit tuaj dhe fëmijërinë tuaj. Meqenëse do të ngarkoheni emocionalisht, shmangni takimet dhe bisedat që kan  të bëjnë me fushat e mësipërme, sepse gjërat mund të dalin jashtë kontrollit dhe të mbyllin shumë dyer prapa jush dhe veshtir se happen me vone . Ju duhet kohë që të ndiheni të sigurt përsëri, sepse tani mendoni se ndjenja e stabilitetit ka humbur. Por frika nuk është kurrë udhëzuesi i duhur, mos harroni se kur diçka mbaron, fillon diçka tjetër. Me guxim dhe ambicie do të bëheni edhe një herë udhëheqës të jetës tuaj dhe me te fort akoma  I drejti zhytet por asnjehere nuk mbytet.

SHIGJETARI

Kjo Hënë e Plotë në Ujori harmonizohet me impulsin tuaj dhe ju bën të dilni përpara me pasion dhe të komunikoni idetë tuaja, vizionin tuaj, të vërtetën tuaj. Dëgjoni intuitën tuaj dhe bëjeni atë te jet e ardhmja juaj , por gjithmonë me zjuarsin  dhe jo me tension dhe debate , sepse të gjithë do të jenë në fushe  dhe disa mund të mos jenë të gatshëm të ju dëgjojnë se çfarë doni t’u thoni atyre. Kështu që ju mund të humbisni një mundësi, jo sepse ideja juaj ishte e gabuar, por sepse mënyra juaj nuk ishte e duhura. Përndryshe ju do të keni një frymëzim, besim dhe energji të pabesueshme për t’i bërë qëllimet tuaja realitet dhe për t’u afruar pak me ëndrrën tuaj. Për shkak se sundimtari juaj Jupiter, planeti i fatit dhe I zgjerimit, do të formohet në kundërshtim me Aferditen , eshte ne te miren tuaj  të  jeni sa me te kujdesshëm ndaj dy gjërave, nga njëra anë mos u nxitoni dhe nga ana tjetër beni kujdes me financat tuaja. Gjithashtu, kjo Hënë e plot ne Ujor  do të rrisë nevojën tuaj për udhëtime, por edhe për të zhvilluar intuiten  tuaj dhe ndoshta për të filluar procese për disa fusha të reja të punes tuaj ne nje te ardhme te afert .

BRICJAPI

Hëna e Plotë në 24/7 përqendron vëmendjen tuaj në përfitimet tuaja financiare dhe emocionale dhe ju ndihmon t’i vendosni ato në rregull. Stabiliteti është qëllimi juaj dhe kjo në mendjen tuaj arrihet vetëm përmes planifikimit dhe kontrollit financiar. Ju keni Saturnin në shenjën tuaj të zodiakut për disa vjet dhe kjo ju mësoi durimin e kërkuar për të marrë atë që dëshironi, tani ky planet është në shtëpinë e financave dhe Hëna e plotë ndikon në këtë zonë. Ndoshta kjo Hën e plot  do të shkaktojë një veshtiresi nese nuk jeni te kujdesshem  ne  marrëdhënien tuaj me paratë dhe që ju duhet të mësoni të vlerësoni gjëra të tjera në jetë. Nga ana tjetër, kjo mund t’ju sjellë një mundësi dhe të bëni një marrëveshje fitimprurëse financiare ose të merrni një rritje ose ngritje në detyrë. Ndryshimi ekonomik është në ballë dhe është koha të fillojmë një kapitull të ri dhe të konsiderojmë gjenerimin e të ardhurave nga talentet e pashfrytëzuara.

UJORI

Per juve te kesaj shenje kjo  Hënë e plotë e dates  24/7 (por edhe thena tjeter e  Gushtin ) dhe duhet të jeni gati për ndryshime të lundrimit, por edhe zbulime në një marrëdhënie apo bashkëpunim. Ju do të jeni në qendër të  vemendjes dhe te zhvillimeve sepse pikerisht  tani mund të merrni disa përgjigje për pyetjet që kanë qenë në mendjen tuaj dhe këto përgjigje mund të jene vendimtare per te ardhmen tuaj, të cilat në sytë e disave do të duken te pamundura . Por ju do t’i besoni intuitës tuaj dhe me besim te vetja juaj do të bëni lëvizje që do të shihni qe do te mbyllni shume shtigje qe me pare nuk ishte e mundur dhe tani gjithcka e keni ne dor juve , ndërsa në të njëjtën kohë disa dyer happen dhe mundesi te reja ju vijne . Me besim dhe këmbëngulje në vizionin tuaj do të jeni në gjendje të arrini sukses, por sigurisht që duhet punë e përkushtim ndaj vlerave tuaja. Hëna e plotë do t’ju ndihmojë të rilindni, të besoni në veten tuaj dhe të kujtoni ata rreth jush se keni vullnet  dhe shanse që ju plotësohen dhe  e drejta shpërblehet.

PESHQIT

Më 24/7 Hëna e plotë në Ujor prek ata që kanë lindur në ditët e para të shenjës së tyre dhe mund të nxjerrë në dritë disa sekrete ose pakenaqesi të ndryshme ne punen tuaj kujdes duhet te beni ne prapaskena  mos jepni informacione  qe nuk duhet ti tregoni se mund ti prishni pune vetes suaj . Enderrimet  tuaja gjatë kësaj periudhe do të jenë intensive, si dhe intuita juaj. Shëndeti dhe psikologjia juaj do të jenë më të prekshme, prandaj bëni më të mirën tuaj dhe kaloni ca kohë relaks  për veten tuaj dhe gjeni një ekuilibër midis punës dhe pushimit. Përdoreni këtë kohë për të pushuar në mënyrë që të përqendroheni në qëllimet tuaja për të ardhmen. Ju mund të ndiheni të stresuar emocionalisht dhe kjo do të nxjerrë në sipërfaqe lodhjen ,stresin e akumuluar ne muajet e fundit . Gjithashtu  Hëna e plot ne Ujor  mund të krijojë kushtet për të zbuluar sekrete të mëdha, të cilat do t’ju sjellin më afër disa njerëzve tuaj te dashur  dhe përveç kësaj ju do të ndjeni “pastrimin” në shpirtin tuaj. Gjithashtu, Hëna e plotë mund të tregojë një sfond të fortë ose në kendveshtrimin tuaj mund të jeni duke punuar fshehurazi në një projekt për të cilin nuk dëshironi që dikush ta dijë ende. Mbani mend mos tregoni forcen dhe sekretet tuaja keto dit  megjithatë, nuk i keni borxh askujt përveç vetes dhe kjo është një mundësi për të liruar mendjen tuaj dhe për të pastruar shpirtin tuaj.

Continue Reading

Trending