Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor i detajuar 19-25 Korrik 2021/ Kjo eshte shenja me FAT e javes ne cdo gje

Published

on

Dashi

Do të ketë nevojë për riparime ose ndryshime të papritura në shtëpinë tuaj. Mund të ketë një problem shtëpiak që do të ketë të bëjë me një riparim që keni vonuar ta zgjidhni. Gjatë kësaj jave, shumë do të jenë të kënaqur me informacionin ose një dokument të një natyre financiare ose një angazhimi të ri profesional.

Do të jeni të kënaqur me lajmet ose do të përfitoni në një farë mënyre nga veprimet e një personi që jeton në distancë nga ju. Gjatë javës mund të prisni para. Java do të jetë e favorshme dhe fitimprurëse nëse puna juaj në një farë mënyre ka të bëjë me shërbimet për njerëzit. Konfliktet këtë javë mund t’ju sjellin sukses ose kënaqësi për faktin se ligji është në anën tuaj, por do të ishte mirë të jeni të vetëdijshëm për gabimet tuaja në këtë situatë. Burrat do të ndikohen shumë nga prania dhe ndërhyrja e grave në jetën e tyre. Ky ndikim mund të vijë përmes nënës, motrës, gruas ose të dashurës. Ekziston një mundësi që në një moment të caktuar të ndiheni shumë të varur ose të kontrolluar prej tyre. Gratë do të jenë të paqëndrueshme emocionalisht ose të pasigurta, gjë që do të jetë e papritur edhe për veten e tyre. Humori do të ndryshojë papritur.

Demi

Shumë prej jush do të shkojnë në një udhëtim. Këtë javë do të keni të ardhura financiare, por jo surprizë, vetëm ato që prisni. Pra, nuk ka gjasa që të befasoheni. Është e mundur të merrni një dokument financiar ose propozim gjatë këtyre shtatë ditëve. Këtë javë, dikush do të dëshirojë të flasë me ju për një çështje serioze që mund të ketë të bëjë me planet tuaja të përgjithshme ose të ardhmen. Do të befasoheni nga lajmet që lidhen me një person që ishte pjesë e së kaluarës suaj. Djemtë dhe vajzat do të zhvillojnë një bisedë interesante me një person të ditur, i cili me këshillat ose informacionin që do të ndajë mund të jetë një dobi e madhe për ju. Gratë do të kenë një javë të favorshme për të arritur rezultate të rëndësishme në punë ose biznes, apo në zbatimin e qëllimeve dhe planeve personale. Burrat do ta drejtojnë vëmendjen e tyre tek punët e shtëpisë.

Binjakët

Do t’ju duhet të bëni më shumë telefonata, të cilat mund t’ju lodhin ose mërzitin në një moment. Arsyet për këtë komunikim dinamik do të jenë të ndryshme, duke përfshirë ato që lidhen me punën tuaj (ose biznesin). Gjatë javës do të merrni pjesë në një festë personale ose do të gëzoheni për suksesin e një miku ose të afërmi. Kini kujdes nga objektet ose pajisjet e rrezikshme. Në përgjithësi, veprimet dhe vendimet tuaja këtë javë do t’ju kërkojnë t’i kushtoni më shumë vëmendje detajeve. Disa nga ju do të presin mysafirë. Në përgjithësi, java do të jetë e favorshme për udhëtime, pavarësisht nga distanca ose koha e qëndrimit tuaj. Sa për emocionet, ju lehtësisht mund t’i krijoni ato. Sidoqoftë, gjatë javës, mund të habiteni nga disa lajme të pakëndshme në lidhje me një incident ose një dramë personale në jetën e një personi që njihni. Burrat do të përpiqen të bëjnë diçka të mirë për shtëpinë e tyre. Gratë do të jenë të gatshme ta kalojnë kohën e tyre të lirë duke takuar miq, njerëz interesantë, fqinjë ose të afërm.

Gaforrja

Do të duhet të paguani për disa nga fjalët, premtimet dhe veprimet tuaja të nxituara ose të pamenduara mirë. Do zemëroheni me veten për pasojat. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni çdo dinakëri, intrigë ose manipulim. Mos e krijoni vetë kaosin dhe tensionin. Duke shkaktuar një problem ose situatë me sjelljen tuaj do të kuptoni se sa e vështirë do të jetë të gjesh një rrugëdalje. Jini të mençur, diplomatik dhe përshtatuni me ndryshimet ose rrethanat e reja në jetën tuaj. Java mund t’ju sjellë emocione të mira në familje. Disa prej jush do të marrin pjesë në një fejesë, martesë, pagëzim ose ndonjë ngjarje tjetër të rëndësishme. Java do të jetë e favorshme për punë ose biznes. Të ardhurat dhe fitimet tuaja do të jenë të mira. Bisedat, takimet ose prezantimet në lidhje me një pozicion të ri pune janë të mundshme. Në dashuri, shumica prej jush do të kërkojë të zgjidhë një situatë që përfshin disa keqkuptime. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë e rëndësishme të harmonizoni marrëdhënien tuaj të dashurisë. Mos shikoni vetëm të metat e partnerit tuaj. Djemtë dhe vajzat do të kenë më shumë probleme personale për të zgjidhur. Burrat do të kenë shumë punë gjatë këtyre shtatë ditëve. Do të jetë e rëndësishme për ju të mos lini asgjë për ditën tjetër. Gratë do të jenë me fat si në përpjekjet e reja, ashtu edhe në shfaqjen e situatave të papritura gjatë javës.

Luani

Disa nga ngjarjet e papritura do të lidhen me arsimimin, punën ose biznesin tuaj. Ngjarjet mund të provokojnë vendime të papritura që do të jeni të detyruar t`i ndërmerrni. Gjatë javës, do të keni shpenzime në familjen tuaj që do të dalin ekstra. Në përgjithësi, java përpara jush është interesante, me përvoja që do të lënë gjurmë në jetën tuaj. Gjatë javës, një lajm ose sugjerim mund t’ju ndihmojë të realizoni dëshirën tuaj të vjetër. Përdorni disa nga ditët e kësaj jave për të pastruar shtëpinë tuaj nga rrobat, sendet ose orenditë e panevojshme. Do të keni një kohë të mirë për të ndryshuar shtëpinë tuaj, ose për t’u kujdesur për një pronë që është e familjes tuaj. Mos lejoni një keqkuptim në lidhje me paratë ose një dokument që t’ju përfshijë në një mosmarrëveshje që mund të përshkallëzohet në një konflikt. Djemtë dhe vajzat Luan do të kenë një javë të rëndësishme me mundësi unike. Burrat do të kenë marrëdhënie interesante dhe emocionale me miqtë ose kolegët. Gratë do të kenë angazhime me njerëz të lindur nën shenjat e Dashit, Luanit ose Shigjetarit, të cilat do të lidhen me punën ose biznesin në të cilin jeni i angazhuar.

Virgjëresha

Telashet e papritura këtë javë do të bëjnë që disa nga planet tuaja të ndryshojnë. Do të jeni të gatshëm ose të detyruar të vendosni me përparësi angazhimet e tjera që janë më të rëndësishme për ju. Java do të jetë e favorshme për udhëtime. Gjatë kësaj jave, pranoni me qetësi çdo informacion të marrë. Merrni kohë për të kontrolluar se çfarë është e vërtetë dhe çfarë jo. Bëni kujdes, sepse gjatë këtyre shtatë ditëve do të jeni të ndjeshëm ndaj veprimeve që lidhen me manipulimin, mashtrimin, etj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të duhet të zgjidhni një problem shtëpiak ose një situatë tjetër urgjente në lidhje me një shtëpi ose pronë. Këtë javë do të bëni një bisedë me një person që jeton larg jush. Do të diskutoni për zhvillimin e çuditshëm të ngjarjeve në jetën tuaj të përditshme, ose do të komentoni për ndryshimet në jetën e të dashurve. Djemtë dhe vajzat do të jenë nervozë, dhe lehtësisht do të shkaktojnë konflikte. Burrat ka të ngjarë të përfshihen në çështjet personale ose shëndetësore të një të dashuri. Gratë do të krijojnë të paktën një miqësi të re që do të sjellë freski në jetën e tyre.

Peshorja

Do të përjetoni një larmi ngjarjesh interesante në lidhje me një fëmijë apo nip. Kjo javë do të kënaqë shumë prej jush me lajme në lidhje me shtatzëninë ose lindjen e një fëmije. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të udhëtuar për arsye familjare. Këtë javë do të bezdiseni nga prania e një personi në jetën tuaj të përditshme, dikush që vështirë se mund ta shmangni. Ka mundësi që ai të jetë menaxheri juaj, kolegu, ose klienti juaj. Këtë javë do të merrni informacion shqetësues për problemet shëndetësore të dikujt që njihni. Gjatë këtyre shtatë ditëve, prisni takime, biseda ose mbledhje interesante që do të ndryshojnë mënyrën tuaj të jetës ose botëkuptimin në një farë mënyre. Probleme do të lindin gjatë javës, zgjidhja e të cilave do t`ju kushtojë para. Djemtë dhe vajzat do të kenë një javë të rëndësishme për të ardhmen e tyre, e cila nuk duhet të shkojë dëm nga përtacia. Nuk do të arrini asgjë nëse nuk i udhëhiqni ngjarjet këtë javë. Burrat do të kenë marrëdhënie të rëndësishme, takime ose biseda me njerëz me të cilët kanë interesa të përbashkëta profesionale ose biznesi. Gratë do të kenë një angazhim ose bisedë serioze që do të ndikojë në të ardhmen e tyre me një burrë të lindur nën shenjën e Virgjëreshës, Bricjapit ose Demit.

Akrepi

Do të keni përvoja të ndryshme me të afërmit që nuk jetojnë në shtëpinë tuaj. Arsyeja mund të jetë mbledhja për një rast të rëndësishëm. Java do të jetë e favorshme për mbledhjet familjare që lidhen me festa të ndryshme. Këtë javë, shumë prej jush do të marrin një vendim të rëndësishëm që do t’ju sjellë sukses deri në fund të vitit. Ndoshta gjatë këtyre shtatë ditëve do të ketë mundësi për të zhvilluar projekte ose ide të rëndësishme. Kjo do të jetë një javë e mbarë për angazhimet në lidhje me çështjet gjyqësore ose ligjore. Ju mund të shijoni para të papritura ose të ardhura shtesë. Në dashuri, shumë do të përfundojnë një periudhë të vështirë në marrëdhënien e tyre. Ka mundësi që ndërlikimet që keni përjetuar kanë qenë për shkak të presionit ose ndikimit nga njerëzit e tjerë. Të pamartuarit do të kenë mundësinë të fillojnë një lidhje të re romantike ose intime. Këtë javë do të ndiqni me interes ngjarje në lidhje me familjen e miqve tuaj, fqinjëve ose kolegëve. Djemtë dhe vajzat e Akrepit do të kenë një kohë të favorshme për të bërë pazar dhe për të zgjidhur çështje të ndryshme personale. Burrat do të bëjnë plane për të ardhmen e tyre, të cilat do të realizohen muajin tjetër.

Shigjetari

Do të jeni të ngarkuar emocionalisht me biseda ose ngjarje të pakëndshme në lidhje me një të afërm. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të kërkoni përgjigje për pyetjet që shpjegojnë më qartë qëndrimet e njerëzve të tjerë ndaj jush. Kjo javë nuk do të jetë shumë produktive për ju. Përpiquni të ruani atë që keni arritur dhe mos humbni energji për gjëra të parëndësishme. Lajmet e pakëndshme ose të trishtueshme këtë javë do të jenë pjesë e rrugëtimit tuaj të jetës. Ato do të jenë përvoja të veçanta që ju jeni të destinuar t`i kaloni në mënyrë që të fitoni një përvojë të caktuar jetësore. Nëse punoni me klientë ose punoni në një ekip të madh, shmangni konfrontimin këtë javë. Mundohuni të pranoni mendimet ose idetë e të tjerëve dhe përpiquni të jeni diplomat. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një vizitë tek mjeku dhe për ekzaminime mjekësore e terapi. Kjo javë do t’ju sjellë përvoja të këndshme në lidhje me fëmijë ose të rinj. Suksesi i një fëmije ose një personi të ri në rrethin tuaj të të afërmve mund të jetë një rast për përvoja emocionale. Djemtë dhe vajzat e Shigjetarit do të jenë të prirur për përvoja romantike dhe intime. Burrat do të kenë më shumë angazhime profesionale dhe biznesi që do të kërkojnë sakrifikimin e kohës tuaj të lirë. Gratë do të kenë nevojë për më shumë vëmendje, komplimente, mirënjohje për punën e bërë.

Bricjapi

Do të përjetoni momente të vështira në një marrëdhënie miqësore. Një keqkuptim ose mosmarrëveshje e lehtë mund të çojë në një debat të pakëndshëm, shkëmbim akuzash dhe nëse humbni kontrollin e situatës, kjo mund të çojë edhe në ndarje. Kontrolloni emocionet tuaja. Gjatë këtyre shtatë ditëve, tensionet mund të lindin në marrëdhënien tuaj për shkak të detyrimeve ose angazhimeve të paplotësuara. Në përgjithësi, java sjell kosto më të larta, ose situata parash të papritura do të lindin. Ashtë një ide e mirë të kontrolloni rregullisht buxhetin tuaj. Këtë javë do të shijoni lajme ose një ngjarje në lidhje me një person që njihni. Kjo ngjarje mund të ketë të bëjë me përfundimin e suksesshëm të arsimit, suksesin në karrierë, festimin personal, suksesin në familje dhe më shumë. Gjatë javës do të duhet të angazhoheni në detyra, por kjo do t’ju tregojë se sa keni zhvilluar ndjenjën e përgjegjësisë. Ju do të keni mundësinë të realizoni idenë tuaj në lidhje me riparimet e vogla ose përmirësimet e shtëpisë. Vajzat dhe djemtë e Bricjapit do të kenë emocione dhe përvoja të ndryshme në lidhje me të rinjtë e tjerë. Burrat do ta kujtojnë javën me përvoja të veçanta me njerëzit e lindur nën shenjat e zodiakut të ujit. Gratë do t’i kujtojnë këto ditë me të paktën një njohje të re, si dhe me përvoja interesante me njerëz të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.

Ujori

Prisni një ngjarje në familjen tuaj ose në punë që do të lërë gjurmë në jetën tuaj. Shumë do të kenë rastin të festojnë suksesin ose realizimin e një angazhimi të rëndësishëm. Kjo do të jetë një javë e mbarë për martesën, bashkëjetesën, apo ngjarje të tjera në familje. Gjatë javës do të mirëpritni mysafirë në shtëpinë tuaj. Ata ndoshta do të kenë diçka për të ndarë me ju. Ka mundësi të merrni lajme të papritura në lidhje me dashurinë tuaj të vjetër ose marrëdhënien intime. Gjatë kësaj jave, mos nxitoni të reagoni ndaj lajmeve ose sugjerimeve që do të merrni. Jepini vetes kohë të mjaftueshme për të kontrolluar ose konsideruar gjërat. Dyshimi duhet t’ju shkaktojë një farë presioni për të dhënë një përgjigje të shpejtë. Shmangni konfliktet në mënyrë që të mos pendoheni më vonë për veprimet dhe fjalët tuaja të nxituara. Një veprim i tillë i juaji mund të vijë me një çmim të lartë për ju. Djemtë dhe vajzat e Ujorit do të kenë një javë në të cilën do të përjetojnë dështime ose vështirësi të çdo lloji. Burrat do të jenë të gatshëm të ndjekin emocionet e tyre. Gratë do të jenë të prirura për xhelozi, dyshim, do të lëndohen dhe preken lehtësisht edhe nga një shaka.

Peshqit

Papritur do t’ju duhet të ndryshoni planet tuaja. Këtë javë do të merrni pjesë në një ngjarje me të afërmit që ka shumë të ngjarë të mos jetojnë me ju. Gjatë javës do të merrni lajme në lidhje me një foshnjë ose një fëmijë. Kujdes me ruajtjen e dokumenteve. Këtë javë mund të përjetoni zhgënjim dhe kjo do t’i japë fund një miqësie. Këshilla më e mirë në një situatë të tillë është të mos përpiqeni të mbani diçka që nuk ju përket ose nuk ka të ardhme në jetën tuaj. Gjatë javës do të përjetoni një ngjarje në lidhje me një person nga familja juaj dhe përvojën e tij personale. Prania e të huajve ose njerëzve të harruar prej kohësh në ëndrrat tuaja nuk do të jetë e rastësishme. Shmangni xhelozinë në jetën tuaj të dashurisë. Djemtë dhe vajzat do të kenë mundësinë të realizojnë një ide që mund të sjellë të ardhura të mira. Meshkujt duhet të jenë të kujdesshëm me komplimentet që bëjnë, në mënyrë që të mos tingëllojnë fals dhe të pasinqertë. Gratë do të marrin një vendim të rëndësishëm nën presionin e një ngjarje të papritur në jetën e tyre.

Horoskopi

Hena e plote do te jap energji tek ju/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

HENE E PLOTE NE UJOR DT 24 KORRIK 2021

CLIRIM NGA ERRESIRA. Hena e plote ne Ujor kishte madhesine dhe shkelqimin me te bukur veror. Pas nje perballje me Plutonin ne Bricjap sjell nje clirim dhe nje romance te ftohte por te madherishme dhe klas. Ndikim te forte do kete tek Akrepet Luanet Demet dhe Ujoret e lindur ne dhjetediteshin e pare te shenjes s etyre. Ujori eshte shkence ,inteligjence mode e re dhe ligje sociale Por eshte edhe udhetim ne hapesiren e pafund te universit. Koha te filozofoni per te ardhmen dhe te zhyteni ne detin e teknologjise dhe te zhvillimit racor Perballja me universin mund te jape nje shkendije flakerime

Dashi

Nje menyre e re te menduari apo punari do ju cliroj nga pengesat e forta ne ngritjen tuaj apo ne egzistencen tuaj Nje dalje dhe clirim nga pasionet e fiksuara ju bene mire

Demi

Nje rreth i plote e mbyll ciklin ne jeten tuaj Ka te beje me karrieren apo me jeten ne cift Por tashme quajeni se keni mbyllur nje etape te rendesishme Me universin nuk i keni punet mire dhe kjo hene e plote ju tremb me ndryshimet qe sjell

Binjaket

Nje thirrje qe ju behet per te udhetuar dhe per te prekur kufijte e mundesive tuaja do jete kjo hene e plote ne Ujor per ju Mund ta hapi ose te mbylli nje ceshtje te rendesihme qe ka lidhje me te ardhmen tuaj

Gaforrja

Do ishit si deti me henen e plote qe reflektohet mbi te Romantik te ndjeshem por qe kjo pamje mbart edhe dicka qe nenkupton vuajtje apo brenge si edhe paralajmerimin e nje dhimbjeje shpirterore

Luani

Hene e plote ju freskon pasi Dielli ju ka nxehur shume ne shenjen tuaj qe tani qe sapo eshte futur Ju qe keni lindur ne ditet e para te shenjes tuaj do perballeni me nje emocion te forte

Virgjeresha

Ndikimi i henes se plote do jete llogjik dhe paralajmerues per ju duke ju bere te perparuar ne lidhje me punen dhe idete qe duhet te aplikoni tashme qee gjerat te kene sukses Kujdes shendetin dhe perballjet pa takt

Peshorja

Kjo eshte hena e plote me e bukur per jeten tuaj erotike dhe romancat tuaja por edhe per talentet tuaja Gjithsesi mbani nje detaj trishtimi qe nuk ju cliron

Akrepi

Hena e madhe ne ujor ne shtepine e shtepise tuaj do te thote qe ne nje ambjent familjar apo shtepi e keni mbyllur nje cikel dhe duhet te vendosni per nje menyre te re jetese dhe nje shtepi te re Por mund edhe te kuptoni lumturine e se ardhmes

Shigjetari

Duke lozur me Diellin ne Luan qe ju pershtatet shume ,mos harroni kete hene te plote shume te bukur ne Ujor qe do ju ndricoj rrugen me te shkurter per te aritur qellimet

Bricjapi

Tashme ka ardhur momenti te kompletoheni ne ate qe mendoni se ju perket apo eshte e juaja Ketu mund te behet fjale edhe per ceshtje materiale dhe erotike

Ujori

Kjo ehne e plote shume e madherishme ne shenjen tuaj eshte me e bukura pasi reflektohet nga Dielli ne Luan me i zjarrti dhe me i madhi Do fitoni nje ceshtje te rendesishme dhe do beni gjera te padegjuara me pare

Peshqit

Kjo periudhe do jete shume personale dhe shume romantike per ju Por do jete e ftohte ne reflektim dhe nuk do kuptohet menjehere as nga ju e as nga ata qe duan te merren me ju

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 26 Korrik-1 Gusht 2021/ Kjo eshte shenja me FAT e javes se fundit te Korrikut

Published

on

Dashi

Qielli është mjaft i favorshëm për të lindurit e kësaj shenje. Në këtë moment do të jeni të karikuar me energji dhe do të keni raporte të mira me të tjerët, por edhe në dashuri. Edhe historitë e reja janë mjaft të favorshme, ndaj mund të guxoni lirisht.

Demi

Keni kaluar ditë në të cilat energjia ka qenë e pakët, por më në fund do të vijë rikuperimi. Me kalimin e ditëve, situata do të vijë duke u përmirësuar. Në dashuri do ju duhet të prisni edhe pak për të zgjidhur problemet.

Binjakët

Më në fund do të nisë rikuperimi, pas disa ditësh kur jeni ndjerë të rënë moralisht. Për të zgjidhur disa çështje të punës, bëni mirë që ti referoheni një profesionisti. Vjeshta dhe dimri parashikohen të mbushura me më shumë kënaqësi.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do të ndiheni të përhumbur në mendime dhe në reflektime. Kjo vlen edhe për ata që kanë një lidhje që zgjat prej kohësh, ku do të vendosen para zgjedhjes nëse duhet të vazhdojnë ose jo. Pasditja do të jetë e lodhshme, ndaj bëni mirë që të mos lodheni shumë.

Luani

Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar për gjithë ata që janë në një lidhje të qëndrueshme e cila zgjat. Ndërkohë të tjerë priren që të mos iu kushtojnë të tjerëve shumë vëmendje dhe kjo gjë mund t’iu kthehet kundërt. Momente të kënaqshme pritet të sjellë fillimi i shtatorit.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite do të jeni të shqetësuar për një person i cili ju tensionon. Megjithatë yjet parashikohet që të jenë pozitive. Edhe sfera profesionale do të ketë vetëm përmirësime.

Peshorja

Ju pret një ditë me luhatje të ndjeshme, e cila do të jetë nën ritmin e duhur. Problematikat kanë të bëjnë kryesisht me punën, ku jo çdo gjë do të ecë sipas planeve tuaja. Mundohuni që të kaloni një mbrëmje të qetë.

Akrepi

Gjatë kësaj të diele do të keni dëshirë për të dashuruar dhe për t’u rikthyer në lojë. Së fundmi keni pasur shumë tensione dhe diskutime me njerëz të ndryshëm, edhe në familje. Më në fund do të ketë rikuperim.

Shigjetari

Dita do të nisë me ritëm të ngadaltë, ku me gjasë do të ketë tension, por gjërat do të përmirësohen. Bëni mirë që të bëni gjëra me qetësi dhe të shmangni diskutimet. Në punë do të ndjeni nevojën për t’ia nisur nga e para dhe për t’u rikthyer në lojë, shkruan noa.al.

Bricjapi

Kjo e diel do të jetë përgjithësisht e qetë, pas një periudhe konfuze që keni kaluar. Lajme të mira parashikohen për të lindurit e kësaj shenje. Lidhur me dashurinë mund të ndryshoni mendim.

Ujori

Ju pret një ditë pozitive gjatë së cilës gjërat do të vijnë drejt përmirësimit. Gjatë kohëve të fundit keni pasur probleme dhe diskutime në raport me të tjerët, por gjërat tashmë do të përmirësohen. Në dashuri dhe në sferën financiare, duhet të tregoheni të kujdesshëm.

Peshqit

Do të ndjeni dëshirën për tu larguar dhe të eliminoni çdo gjë që nuk iu përshtatet dhe gjithë ata persona që nuk i vlerësoni më. Kjo gjë vlen sidomos sa i takon punës, ku do keni mundësi që t’iu përkushtoheni projekteve të reja.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote e Korrikut do te sjell te reja/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje

Published

on

Energjia e Hënës së plotë

Kjo Hënë e plote nuk ka të bëjë vetëm me çështjet tona personale, por edhe me gjithcka ndodh mes nesh ne pergjithesi . Ajo i referohet të ardhmes sonë dhe mënyrës se si ne mund ta ndërtojmë atë në mënyrën më të mirë dhe do të ndikojë në grupin e qëndrueshëm të shenjave sic jan : Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori, veçanërisht ata që kanë lindur në ditët e para të ketyre shenjave . Hëna e Plotë në Ujor nuk dëshiron që ne të jemi të mbyllur ne vetveten tonë, por të shohim me larg  ne  veprimet tona te ndikojnë në tërësi deri  në fund të gjerave qe neve na interesojn per jeten tonë. Të ndajmë ato që na shqetësojnë dhe të gjejmë zgjidhje. Të rishikojmë marrëdhëniet tona dhe të mos mbajmë ato që nuk na ndihmojne perkundrazi na sjellin pengesa gjet ruges ton qe ne kemi zgjedhur, por të rivendosim ato që vlejnë dhe disa gjerave te tjera qe ishin te leverdishme per ne por  nuk u dhamë atyre mundësinë koha eshte tani.

Ky është qëllimi, por atmosfera  keto dit mund te jete e tensionuar, nevrat tona arrijn kulmin ne kete Hen te plot  dhe ne do të jemi shumë emocionues dhe nervozë, veçanërisht me njerëz dhe marrëdhënie që kemi  punuar prej shume vitesh ky nervozizem mund te sjelli probleme sjellë çekuilibër në jetën tonë. Do të ketë më shumë tension të brendshëm dhe nuk do të jemi në gjendje të relaksohemi lehtë dhe të pranojmë me qetësi çdo presion prandaj arma e fuqishme ne kete aspect eshte mendja dhe zjuarsia  ne ceshtje te veshtira.

Hëna dhe Dielli ndodhen  perball njera tjetres . Hëna në shenjen e Ujorin ne shenjen e revolucionit dhe Dielli në Luanin i zjarrtë. Pra, shpërthimet duken të pashmangshme, jo vetëm në marrëdhënie, por edhe fjalë për fjalë, pasi mund të përballemi me problem ne nje lidhje ne nje pune problemet mund te jene  të forta prandaj kujdes anashkaloni me cdo kusht debatet , nese ju kujtohet vitin e kaluar kur kishim  Hënën e Plotë po ne në Ujor ku pam shpërthimin në portin e Beirut.

Hëna e Plotë në Ujor vjen me një moment për ndryshime dhe zhvillime rrënjësore. eshtë shenja që lidh trurin, sistemin nervor dhe ADN-në tonë dhe është ajo që kërkon pavarësinë, drejtësinë dhe çlirimin përmes kryengritjeve dhe shpërthimeve. Veprimi dhe vrulli do të na karakterizojnë dhe ne do të dëshirojmë të arrijmë qëllimet tona.

Këndet e Hënës së plotë

Hëna formon një kend me Aferditen ,e cila është ne te kundërt me Jupiterin (i cili formon një kend  me Diellin) dhe kështu emocionet tona rriten  dhe bëhemi me teper nervozë nëse nuk marrim atë që duam. Seksioni kryq(x) midis Hënës së plotë dhe Aferdites  rrit nevojën tonë ne sferen sentimentale ,kerkohet me teper  kujdes, mbështetje dhe afeksion, por nëse këto nuk arrihen , tensionet dhe reagimet do të jenë të forta. Gjithçka do të na shqetësojë dhe do të kemi një çekuilibër të brendshëm. Mund të ketë edhe grindje për arsye financiare ose për çështje të vetëbesimit ose ambicies. Dilemat “Familje ose karrierë” do të japin dhe marrin dhe çështjet e egoizmit, ekzagjerimit dhe lakmisë. Përgjigja për të gjitha këto është që të diskutojmë dhe zgjidhim  çështje të pazgjidhura në marrëdhënie.

Kundërshtimi i Afërditës ndaj Jupiterit nga njëra anë favorizon shoqërin, por krijon një prirje për dembelizëm dhe pakujdesi, kështu që nëse nuk keni shkuar me pushime dhe jeni akoma në punë eshte ne te miren tuaj te jeni  veçanërisht të kujdesshëm. Ekziston mundesia gjithashtu për të gjetur kënaqësi përmes punes dhe takimeve , shoqeria e keqe na con ne nje rrug pa krye ketu duhet te bejm shume kujdes, sic jan pijet dhe substanca të ndaluara. Për sa i përket marrëdhënieve, kontrasti Afërditë-Jupiter i zmadhon ndryshimet midis partnerëve, rrit polaritetin dhe hendeku bëhet më I madh . Tensionet janë të përsëritura, pasi askush nuk mund të relaksohet dhe të pretendojë vazhdimisht atë që ai e konsideron të drejtë. Vështirësia në komunikim do të përkthehet si pasiguri do të krijohet një ndjej nervozizmi  dhe  keqkuptime apo thashatheme, distancohuni nga keto gjera te pa vlera .

DASHI

Hëna e Plotë në Ujor në 24/7 do ta kthejë vëmendjen tuaj në punën tuaj në grup, partnerë, miq dhe qëllimet e reja ne fushen e karrjeres. Mundohuni të lini mënjanë emocionin tuaj dhe hidhni një vështrim objektiv në të gjitha marrëdhëniet që keni krijuar, miqësore, personale dhe profesionale. Mundohuni ti përmbushni keto pritje, qëllimet dhe nevojat tuaja jan ne anen tuaj me te mir? Apo po e humbni kohën tuaj me njerëz dhe marrëdhënie që nuk kanë asgjë për t’ju thënë? Kjo Hënë është shansi juaj për të ndërprerë lidhjet me cilindo dhe këdo që nuk ju përshtatet dhe për të ndjekur marrëdhëniet më kuptimplota. Zjeroni  rrethin tuaj shoqëror, dilni dhe pranoni ofertat qe mund te keni apo doni te realizoni. Ju mund të merrni pjesë në një takim te rendesishem dhe të takoni një person të shkëlqyeshëm që mund të ndryshojë rrjedhën e jetës tuaj për mirë. Thjesht duhet të jeni  më te hapur për ndihmën që i jepni personave të tjerë.

DEMI

Ju do të keni zhvillime, dhe ndryshime në karrierë me Hënën e Plotë më 24/7 Demi te dashur, veçanërisht nëse keni lindur – ditët e para të shenjës tuaj. Nervat dhe durimi juaj mund të testohen gjatë kësaj periudhe, veçanërisht në punë dhe kjo mund të sjellë debate  edhe në shtëpi. Mundohuni sa më shumë që të mos mund ta transferoni psikologjinë tuaj të stresuar nga zyra te familja dhe partneri juaj dhe mbani qetësinë tuaj në mënyrë që të mund të merrni vendimet e duhura kur jeni nën presion. Kjo Hënë e Plotë dhe shume strikte  ne shenjen e Ujorit, do të aktivizojë shtëpinë tuaj të 10-të diellore në lidhje me statusin tuaj, imazhin tuaj shoqëror, martesën tuaj dhe karrierën tuaj, dhe ju mund të dëshironi të mbyllni një ceshtje te madhe te veshtire që filloi këtë vit. Mos kini frikë të ndryshoni qëllimet dhe përparësitë tuaja nëse dëshironi. Ky vendim mund t’ju drejtoj në rrug  të reja  më të bukura për ju. Një karrierë e re, një pozicion më i vlefshëm, një jetë më e lumtur mund t’ju presë.

BINJAKET

Planet për të ardhmen janë shume te sigurta per juve me te ndriçuar nga Hëna e Plotë e dates  24/7 dhe kërkon që ju t’i shihni të gjithë nga një lente me kënd të gjerë dhe një këndvështrim më mendjehapur. Disa fakte mund t’ju bëjnë të rishikoni disa nga besimet tuaja që mund të shkaktojnë probleme në zhvillimin tuaj apo keni pasur dhe me par keqkuptime . Nuk është keq t’i përshtateni zhvillimeve dhe të ndryshoni nga momenti kur gjithçka lëviz rreth jush. Lini mënjanë çdo pasiguri dhe mos lejoni që të tjerët t’ju drejtojnë në ëndrrat dhe qëllimet e tyre. Ndiqni intuiten tuaj jo te tjereve . Dhe mbase tani Hëna e Plotë do t’ju japë mundësinë të shpalosni kreativitetin tuaj dhe të prisni frytet e se ardhmes . Mund të paraqitet edhe një ofertë për një vend pune jashtë vendit ose në një kompani shumëkombëshe. Ju mund të hapni krahët dhe të largoheni për studime ose trajnime në një vend ose qytet tjetër. eshtë mundësia juaj për zgjerimin tuaj shpirtëror, hapni horizontet tuaja.

GAFORRJA

Hëna e plotë në shenjën revolucionare të Ujorit ndriçon shtëpinë tuaj erotike të 8-të Diellore që ka të bëjë me dashurin, burimet e të ardhurave të përbashkëta, pasuritë tuaja, por edhe atë që fshihni në shpirtin tuaj. Ndoshta bëni një zhytje në mënyrë që të zbuloni nëse ndjenjat që merrni nga partneri/e juaj janë të mjaftueshme për ju dhe nëse janë në përputhje me atë që ju ofroni. Kjo procedurë mund të jetë e dhimbshme dhe të hap disa plagë, por njekohesisht  do të hapë sytë tuaj per nje te ardhme te sigurt . Hëna e Plotë do t’ju ​​vërë në një fazë ndryshimesh dhe do të kërkoni atë që meritoni, ndërsa do t’ju ​​mbushi me guxim për të marrë vendime për të ardhmen tuaj. Në të njëjtën kohë, do të ndiheni më të stabilizuar , kështu që praktikisht mund të rregulloni shpenzimet dhe të ardhurat tuaja, veçanërisht nëse keni një portofol të përbashkët me partnerin tuaj. Ndërsa mund të jeni në gjendje të bëni një marrëveshje fitimprurëse, të merrni një hua ose ndihmë financiare, të shlyeni një borxh të vjetër që ju ka munduar ose të investoni siç duhet në pasuritë tuaja të patundshme. Pas kësaj Hëne të Plotë do të ndjeni se jeni më të pjekur dhe se më në fund keni vendosur kufijtë e duhur per nje te ardhme te ndritur .

LUANI

Hëna e plotë në 24/7 do të jetë veçanërisht zbuluese në lidhje me marrëdhëniet tuaja të qëndrueshme, martesën dhe bashkëpunimet. Bëhuni gati për ndryshime të rëndësishme në mënyrën e lidhjes, mënyrën e bashkëpunimit dhe  te jetës tuaj në përgjithësi. Nëse jeni beqarë mund te krijoni ndonje njohje per lidhje serioze , nëse jeni në një lidhje dhe jeni të mërzitur mund të bëni hapa te rendesishme per jeten tuaj ne nje te ardhme te afert,  partneri juaj i kupton nevojat tuaja për të dhënë përfundimisht puthjen e jetës dhe të ndiheni përsëri të lumtur në marrëdhënie. Por gjithashtu do t’i jepni një shans  tjetër bashkëpunimeve tuaja, pasi do të dëshironi të bashkëjetoni me njerëz që u besoni dhe që flisin të njëjtën gjuhë. Në përgjithësi, ju do të hyni në procesin e ekzaminimit se si e shihni veten në marrëdhëniet tuaja dhe të bëni një fillim të ri duke vendosur kufij dhe duke vendosur kushte specifike që dëshironi të përmbushni. Ndani përparësitë tuaja, mbajini afër njerëzit tuaj dhe hiqni ata që krijojnë situata negative .

VIRGJERESHA

Keni kaluar shumë nga koha juaj duke u kujdesur për të tjerët dhe duke përmbushur nevojat e tyre. Hëna e plotë në Ujor ju kujton se edhe ju keni të drejtë të pushoni dhe të kujdeseni per veten tuaj . Dhe nëse të tjerët nuk kujdesen per juve apo nuk merni ate qe meritoni , atëherë është koha ta duash veten dhe te realizosh gjerat e tua te mbetuar pezull me pare , t’i kushtosh vëmendje shëndetit tuaj duke bere nje palester nje diet ne te miren e shendetit tuaj . Mundohuni të përmirësoni kushtet e jetës suaj të përditshme, shikoni se cilat gjera ju kan lodhur me teper si ne pune dhe ne shoqeri  eshte koha te  ndryshoni perspektivën tuaj. Mos merrni përsipër të gjitha përgjegjësitë dhe nuk keni pse të jepni gjithçka kur te tjeret nuk japing minimumin. Nëse nuk i merrni vendimet vetë, atëherë universi do t’ju japi nje shenje per  t’ju motivuar të bëni këto ndryshime që do t’ju ndihmojnë të keni një jetë dhe shëndet më të mirë ne perditeshmerin tuaj.

PESHORJA

Hëna e plotë në 24/7 do te përqendroj vëmendjen tuaj në jetën tuaj të dashurisë, çështjet e fëmijëve te familjes ku do te keni shume momente te këndshme. Do t’ju bëjë jashtëzakonisht krijues me ide novatore, duke rritur imagjinatën dhe idealizmin tuaj. Entuziazmi juaj do të rritet, do të ndiheni plot energji dhe do të dëshironi të dilni, të argëtoheni, të shoqëroheni dhe të afroheni me njerëzit e tjerë që doni dhe që ju ngrenë shpirtin kjo  eshte Hena e plot qe ju ofron dhe shum supriza. Nëse jeni në një njohje  do të dëshironi të afroheni me personin  tuaj dhe të përjetoni disa momente pasioni, per juve qe jeni ne kerkim ten je shtazanije dhe  dëshironi të keni një pasardhës mbase kjo është një kohë e mirë për ta provuar, ndërsa nëse jeni vetëm mund ta mirëpresni dashurinë në jetën tuaj . Dashuria, romanca dhe pozitiviteti do të vërshojnë në zemrën tuaj, kështu që dilni jashtë, udhëtoni dhe gjeni mënyra për të shijuar këto momente.

AKREPI

Hëna e plotë në 24/7 prek ata që kanë lindur në ditët e para të shenjës suaj dhe mbase keni një ndryshim në punë ose në shtëpi. Nëse nuk mund të beni biseda te rendesishme , mos shpenzoni energji dhe mos bisedoni gjera te rendesishme me persona qe shum pak I njihni. Por për shkak se edhe ju mund të jeni nën presion që mund të çojë në situata te veshtira me mirea eshte heshtja, është më mirë të qëndroni larg njerëzve dhe bisedave që kanë erë baruti. Zonat e nxehta me të prekura nga Hëna  e plote kanë të bëjnë me shtëpinë, familjen, pasuritë e paluajtshme, prindërit tuaj dhe fëmijërinë tuaj. Meqenëse do të ngarkoheni emocionalisht, shmangni takimet dhe bisedat që kan  të bëjnë me fushat e mësipërme, sepse gjërat mund të dalin jashtë kontrollit dhe të mbyllin shumë dyer prapa jush dhe veshtir se happen me vone . Ju duhet kohë që të ndiheni të sigurt përsëri, sepse tani mendoni se ndjenja e stabilitetit ka humbur. Por frika nuk është kurrë udhëzuesi i duhur, mos harroni se kur diçka mbaron, fillon diçka tjetër. Me guxim dhe ambicie do të bëheni edhe një herë udhëheqës të jetës tuaj dhe me te fort akoma  I drejti zhytet por asnjehere nuk mbytet.

SHIGJETARI

Kjo Hënë e Plotë në Ujori harmonizohet me impulsin tuaj dhe ju bën të dilni përpara me pasion dhe të komunikoni idetë tuaja, vizionin tuaj, të vërtetën tuaj. Dëgjoni intuitën tuaj dhe bëjeni atë te jet e ardhmja juaj , por gjithmonë me zjuarsin  dhe jo me tension dhe debate , sepse të gjithë do të jenë në fushe  dhe disa mund të mos jenë të gatshëm të ju dëgjojnë se çfarë doni t’u thoni atyre. Kështu që ju mund të humbisni një mundësi, jo sepse ideja juaj ishte e gabuar, por sepse mënyra juaj nuk ishte e duhura. Përndryshe ju do të keni një frymëzim, besim dhe energji të pabesueshme për t’i bërë qëllimet tuaja realitet dhe për t’u afruar pak me ëndrrën tuaj. Për shkak se sundimtari juaj Jupiter, planeti i fatit dhe I zgjerimit, do të formohet në kundërshtim me Aferditen , eshte ne te miren tuaj  të  jeni sa me te kujdesshëm ndaj dy gjërave, nga njëra anë mos u nxitoni dhe nga ana tjetër beni kujdes me financat tuaja. Gjithashtu, kjo Hënë e plot ne Ujor  do të rrisë nevojën tuaj për udhëtime, por edhe për të zhvilluar intuiten  tuaj dhe ndoshta për të filluar procese për disa fusha të reja të punes tuaj ne nje te ardhme te afert .

BRICJAPI

Hëna e Plotë në 24/7 përqendron vëmendjen tuaj në përfitimet tuaja financiare dhe emocionale dhe ju ndihmon t’i vendosni ato në rregull. Stabiliteti është qëllimi juaj dhe kjo në mendjen tuaj arrihet vetëm përmes planifikimit dhe kontrollit financiar. Ju keni Saturnin në shenjën tuaj të zodiakut për disa vjet dhe kjo ju mësoi durimin e kërkuar për të marrë atë që dëshironi, tani ky planet është në shtëpinë e financave dhe Hëna e plotë ndikon në këtë zonë. Ndoshta kjo Hën e plot  do të shkaktojë një veshtiresi nese nuk jeni te kujdesshem  ne  marrëdhënien tuaj me paratë dhe që ju duhet të mësoni të vlerësoni gjëra të tjera në jetë. Nga ana tjetër, kjo mund t’ju sjellë një mundësi dhe të bëni një marrëveshje fitimprurëse financiare ose të merrni një rritje ose ngritje në detyrë. Ndryshimi ekonomik është në ballë dhe është koha të fillojmë një kapitull të ri dhe të konsiderojmë gjenerimin e të ardhurave nga talentet e pashfrytëzuara.

UJORI

Per juve te kesaj shenje kjo  Hënë e plotë e dates  24/7 (por edhe thena tjeter e  Gushtin ) dhe duhet të jeni gati për ndryshime të lundrimit, por edhe zbulime në një marrëdhënie apo bashkëpunim. Ju do të jeni në qendër të  vemendjes dhe te zhvillimeve sepse pikerisht  tani mund të merrni disa përgjigje për pyetjet që kanë qenë në mendjen tuaj dhe këto përgjigje mund të jene vendimtare per te ardhmen tuaj, të cilat në sytë e disave do të duken te pamundura . Por ju do t’i besoni intuitës tuaj dhe me besim te vetja juaj do të bëni lëvizje që do të shihni qe do te mbyllni shume shtigje qe me pare nuk ishte e mundur dhe tani gjithcka e keni ne dor juve , ndërsa në të njëjtën kohë disa dyer happen dhe mundesi te reja ju vijne . Me besim dhe këmbëngulje në vizionin tuaj do të jeni në gjendje të arrini sukses, por sigurisht që duhet punë e përkushtim ndaj vlerave tuaja. Hëna e plotë do t’ju ndihmojë të rilindni, të besoni në veten tuaj dhe të kujtoni ata rreth jush se keni vullnet  dhe shanse që ju plotësohen dhe  e drejta shpërblehet.

PESHQIT

Më 24/7 Hëna e plotë në Ujor prek ata që kanë lindur në ditët e para të shenjës së tyre dhe mund të nxjerrë në dritë disa sekrete ose pakenaqesi të ndryshme ne punen tuaj kujdes duhet te beni ne prapaskena  mos jepni informacione  qe nuk duhet ti tregoni se mund ti prishni pune vetes suaj . Enderrimet  tuaja gjatë kësaj periudhe do të jenë intensive, si dhe intuita juaj. Shëndeti dhe psikologjia juaj do të jenë më të prekshme, prandaj bëni më të mirën tuaj dhe kaloni ca kohë relaks  për veten tuaj dhe gjeni një ekuilibër midis punës dhe pushimit. Përdoreni këtë kohë për të pushuar në mënyrë që të përqendroheni në qëllimet tuaja për të ardhmen. Ju mund të ndiheni të stresuar emocionalisht dhe kjo do të nxjerrë në sipërfaqe lodhjen ,stresin e akumuluar ne muajet e fundit . Gjithashtu  Hëna e plot ne Ujor  mund të krijojë kushtet për të zbuluar sekrete të mëdha, të cilat do t’ju sjellin më afër disa njerëzve tuaj te dashur  dhe përveç kësaj ju do të ndjeni “pastrimin” në shpirtin tuaj. Gjithashtu, Hëna e plotë mund të tregojë një sfond të fortë ose në kendveshtrimin tuaj mund të jeni duke punuar fshehurazi në një projekt për të cilin nuk dëshironi që dikush ta dijë ende. Mbani mend mos tregoni forcen dhe sekretet tuaja keto dit  megjithatë, nuk i keni borxh askujt përveç vetes dhe kjo është një mundësi për të liruar mendjen tuaj dhe për të pastruar shpirtin tuaj.

Continue Reading

Trending