Connect with us

Horoskopi

Dashi i pari Bricjapi i fundit/ Ky eshte horoskopi i detajuar per 10 ditet qe po vijne 14-24 Korrik 2021

Published

on

Dashi

Durimi juaj do të vihet në provë në marrëdhënien tuaj me një të afërm ose mik. Do të keni tendencën të prishni marrëdhëniet, të injoroni personin në fjalë, ose të jeni shumë të ashpër dhe madje të vrazhdë. Jeta e dashurisë së miqve ose të afërmve do të jetë objekt i bisedave, diskutimeve, ngjarjeve të ndryshme. Kjo javë do të jetë interesante dhe e suksesshme për punën ose biznesin tuaj, veçanërisht nëse punoni me klientë jashtë vendit ku jetoni. Për shumë prej jush, një kontakt i ri profesional do të hapë një shans për një punë ose biznes më premtues. Kjo do të jetë një javë e mbarë për zhvillimin e kontakteve të reja profesionale, duke kërkuar klientë të rinj ose tregje të reja. Gjatë kësaj jave mund të merrni lajme të pakëndshme në lidhje me një ngjarje në jetën e një personi që njihni, të tilla si: një aksident, ndarje, divorc, humbje pune, një problem serioz shëndetësor. Burrat për disa arsye do të jenë të paqëndrueshëm emocionalisht, duke tentuar të fajësojnë veten për dështimet ose zhgënjimet. Gratë do të kalojnë më shumë kohë në marrëdhëniet familjare dhe farefisnore për shkak të angazhimeve dhe përgjegjësive serioze. Do të keni një rast për përvoja të këndshme në lidhje me një takim ose mbledhje.

Demi

Do të përjetoni shqetësime të ndryshme ose do të duhet të kujdeseni për problemin tuaj shëndetësor. Kjo do të jetë një javë e ngarkuar për ju, me shumë angazhime dhe ngjarje të papritura. Secili prej tyre do të kërkojë reagime dhe veprime të shpejta nga ana juaj. Emocionalisht, do të keni një dëshirë dhe raste për gëzim, për të marrë dashuri dhe vëmendje nga të afërmit ose miqtë. Nëse filloni një dashuri të re këtë javë, gjeni kohë të njiheni me këtë person. Mos nxitoni për të formuar një mendim paraprak vetëm për shkak të paraqitjes. Këtë javë do të ketë ndryshime në planet tuaja për takime dhe mbledhje me të afërmit ose miqtë. Ka të ngjarë të takoni njerëz që nuk i keni parë prej kohësh. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e ngarkuar, me shumë detyra dhe angazhime për të përfunduar. Djemtë dhe vajzat e Demit do të priren të kërkojnë ndihmë ose këshilla nga njerëz të tjerë. Biseda me një burrë nga rrethi juaj i të afërmve do t’ju ndihmojë të planifikoni më mirë disa gjëra për të ardhmen tuaj të afërt. Burrat do të kalojnë më shumë kohë duke u takuar dhe biseduar me miqtë, por mos harroni dhe mos i shtyni përgjegjësitë tuaja të shtëpisë dhe familjes. Gratë do të përjetojnë ngjarje të rëndësishme, takime ose biseda me njerëz të lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit.

Binjakët

Do të keni arsye të gëzoheni me një të dashur. Kjo mund të ketë lidhje me një festë personale, lindjen e një foshnje ose një ngjarje tjetër të rëndësishme. Këtë javë do të jeni shumë më të vendosur në veprimet tuaja në lidhje me përfundimin e një angazhimi serioz ose marrëdhënieje komplekse. Zhvillimi i një situate ka të ngjarë t’i bëjë veprimet tuaja më të lehta. Ndërsa kaloni këtë përvojë, do të ndjeni një valë energjie dhe dëshirë për të ecur përpara dhe për të luftuar për ëndrrat tuaja. Në fakt, kalimi i një situate të vështirë emocionale mund të jetë fillimi i diçkaje të re dhe të mirë në jetën tuaj. Jeta juaj e dashurisë këtë javë do të jetë interesante nëse jeni beqarë dhe të gatshëm për t’u njohur dhe takuar me njerëz të rinj. Pavarësisht nga tendenca e favorshme për përvoja romantike, sukseset këtë javë do të lidhen kryesisht me punën dhe shtëpinë tuaj. Vajzat dhe djemtë do të jenë në gjendje të provojnë njohuritë dhe aftësitë e tyre në shkollë (universitet) ose në punë. Kontaktet me përfaqësuesit e një institucioni shtetëror në lidhje me një dokument të rëndësishëm ose angazhim tjetër të rëndësishëm janë të mundshme. Gratë do të kenë një javë të favorshme për të udhëtuar, pa marrë parasysh sa do të zgjasë. Burrat do të impresionohen nga kontaktet e tyre të reja, por shpejt do të zhgënjehen nga disa prej tyre. Varet nga ajo që ju po kërkoni, çfarë prisni dhe çfarë do të merrni ….

Gaforrja

Mund të kuptoni pamundësinë e realizimit të planeve tuaja, të cilat deri më tani i konsideronit të arritshme. Kjo mund të jetë për shkak të faktit se jeni mbështetur në ndihmën e njerëzve të tjerë. Ju mund të zhgënjeheni nga premtimet e pambajtura, të manipuloheni me informacione të rreme dhe t’i nënshtroheni veprimeve me qëllim të keq kundër punës ose biznesit tuaj. Është mirë të dini se java nuk paralajmëron humbje, por do të kaloni nëpër sprova që kanë një qëllim specifik për secilin prej jush. Gjatë kësaj jave do të jeni në gjendje të arrini një zhvillim të favorshëm të një procesi gjyqësor. Një nga zhgënjimet tuaja këtë javë mund të ketë të bëjë me një person që gjithmonë kërkon ndonjë përfitim nga njohja e tij me ju. Këtë javë, bëhuni gati të mësoni gjëra të reja dhe të dobishme nga njerëzit që jetojnë në qytete ose vende të tjera. Ndryshimet në jetën tuaj të dashurisë do të kenë një efekt të dobishëm në marrëdhënien tuaj. Të rinjtë dhe të rejat do të jenë të padurueshëm, të nxituar, agresivë në veprimet e tyre në arritjen e qëllimeve dhe dëshirave. Ka të ngjarë të merrni vendime të nxituara që do të sjellin pasoja të pakëndshme. Gratë do të kenë telashe që do të lindin gjatë këtyre shtatë ditëve. Burrat do të përqendrohen në pajisjet e prishura të shtëpisë.

Luani

Do të keni mundësinë të dilni nga një gjendje depresioni, trishtimi ose pesimizmi që mund t’ju ketë pushtuar në fund të javës së kaluar . Gjatë shtatë ditëve të ardhshme, shumë ngjarje do të luajnë një rol të rëndësishëm në gjendjen tuaj shpirtërore dhe përcaktimin e drejtimit të ambicieve tuaja. Sigurisht, horoskopët nuk i ndryshojnë fatet njerëzore me një shkop magjik. Vetëm njeriu mund ta përmirësojë ose përkeqësojë fatin e tij, përmes vendimeve të tij ose për shkak të mungesës së vendimeve. Kjo javë do të favorizojë zhvillimin e çështjeve të rëndësishme për ju dhe arritjen e rezultateve që do të jenë një bazë e mirë për zhvillimin tuaj në të ardhmen. Gjatë javës, ngjarjet në lidhje me amësinë, nënën tuaj ose një grua tjetër të afërt do të jenë të rëndësishme. Roli i grave, energjia e tyre do të jetë thelbësore në marrjen e vendimeve të rëndësishme në shtëpi ose në punë. Gjatë javës do t’ju duhet t’i jepni një dorë ndihme një burri ose t’i jepni këshilla të dobishme një burri rreth një situate të vështirë në jetën e tij. Jini të sinqertë nëse vërtet dëshironi ta ndihmoni. Djemtë dhe vajzat do të duhet të shmangin kontaktet me përfaqësues të institucioneve të ndryshme kur zgjidhin probleme. Burrat do të ngarkohen me probleme të padëshiruara shtëpiake ose pronësore, me dëmtime ose vështirësi me pajisjet (kompjuterët) në punë. Gratë do të përjetojnë një frikë.

Virgjëresha

Do të keni mundësinë t’i kushtoni vëmendje më serioze problemeve dhe situatave komplekse në familje. Mbi të gjitha, ato do të shoqërohen me disa veprime të fshehta. Në disa raste, këto situata komplekse do të lidhen me pabesinë, mungesën e intimitetit ose komunikimin midis partnerëve. E mira është që sido që të jetë ky konfuzion në jetën tuaj familjare ose në shtëpinë tuaj, do të ketë një zgjidhje, por do të duhet të flitet hapur. Gjatë kësaj jave, do të jetë e rëndësishme të mos i nënshtroheni sugjerimeve ose ‘këshillave me qëllime të mira’ nga njerëzit që kanë një jetë personale mjaft të komplikuar. Gjatë javës, punët tuaja financiare do të shkaktojnë tensione dhe mosmarrëveshje. Secili do të ketë nevojat e tij personale, financiare, por duhet të pranohet fakti që përparësi duhet të kenë pagesat dhe detyrimet që keni aktualisht. Mundohuni të gjeni një kompromis për të përmbushur nevojat e secilit anëtar të familjes tuaj sa më shumë që të jetë e mundur. Jeta e dashurisë për ata prej jush që nuk janë të martuar mund të jetë më e komplikuar. Ndarja midis dy partnerëve do të jetë një barrë e madhe emocionale për ju. Gjatë javës, mos u shqetësoni për lajmet e këqija të njerëzve të tjerë se do marrin kthesë për mirë në një moment të dytë. Djemtë dhe vajzat do të duhet ta marrin seriozisht paralajmërimin për të shmangur rreziqet dhe veprimet emocionale. Mos hyni në telashe, nga të cilat do të jetë e vështirë të dilni më vonë. Burrat do të mbledhin informacione të rëndësishme për një temë që së shpejti do të jetë një përparësi e rëndësishme në jetën e tyre. Gratë do të duhet të merren me dokumente të ndryshme të rëndësishme për to personalisht ose për ndonjë nga anëtarët e tjerë të familjes.

Peshorja

Do të kërkoni një zgjidhje për problemet e shtëpisë ose pronës. Në shumicën e rasteve, do të mbështeteni në ndihmën e njerëzve të tjerë. Gjatë javës, shmangni blerjen e gjërave nga njerëzit e tjerë ose dhënien e tyre për përdorim të përkohshëm. Këtë javë do të takoni një larmi njerëzish që do të ndajnë me ju përvoja interesante nga jeta e tyre. Ata mund t’ju japin njohuri për gjërat që më parë ishin të panjohura për ju. Kjo javë do të jetë e favorshme për të udhëtuar me familjen ose një të dashur. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përfshiheni në ngjarjet në familjen e të afërmit ose mikut tuaj. Është e mundur një fejesë ose martesë, në të cilën do të merrni pjesë, ose do të dërgoni një dhuratë nëse jeni larg. Sado të komplikuara mund të duken disa situata financiare në shtëpinë tuaj, këtë javë do të keni mundësinë të arrini një zhvillim të favorshëm ose zgjidhje të një problemi financiar. Kjo është veçanërisht e vërtetë për rastet që përfshijnë dokumente financiare dhe kontrata. Djemtë dhe vajzat e Peshores do të kenë një javë të mrekullueshme në të cilën do të jeni në gjendje të realizoni një nga dëshirat ose qëllimet tuaja. Burrat gjithashtu do të kenë një kohë të shkëlqyer për të arritur rezultate reale në karrierë ose çështje biznesi. Gratë do të konsiderojnë një ide, projekt ose ndryshim me një grua tjetër që ka disa mundësi për sukses.

Akrepi

Do të duhet të mbështeteni te burrat me të cilët keni kontakte të përditshme për shumë gjëra, pavarësisht nga gjinia juaj. Njohjet e reja këtë javë do të luajnë një rol të rëndësishëm në të ardhmen tuaj të afërt ose të largët. Gjatë kësaj jave, punët tuaja financiare do të jenë përparësia juaj për shkak të shpenzimeve më të larta ose urgjente. Do të dëshironi të bëni blerje të rëndësishme për shtëpinë ose për vete. Do të keni mundësinë për të gjetur një burim të ri të të ardhurave, por shmangni huatë ose fitimet me dinakëri dhe mashtrim. Gjatë javës do të befasoheni nga njerëz që mendonit se ju kishin harruar ose që nuk ju interesonin për një kohë të gjatë. Rishfaqja e tyre në jetën tuaj nuk do të jetë e rastësishme. E ardhmja do të tregojë se cila është arsyeja e vërtetë për kthimin e tyre në jetën tuaj. Takimet e shtyra gjatë javës do të jenë për më mirë dhe ju nuk do të humbni asgjë. Gjatë javës do të duhet të dëgjoni ankesat e miqve dhe të afërmve për problemet e tyre në jetë. Sigurisht, vështirë se do të jeni në gjendje t’i ndihmoni. Këtë javë do të keni përvoja në lidhje me udhëtimet e afërta ose të largëta. Do të takoni njerëz që do të kenë një detyrë të shkurtër, por të rëndësishme në jetën tuaj. Jini të hapur ndaj njohjeve, informacioneve dhe këshillave që do t’ju japin. Mund të takoni mentorin e jetës tuaj.

Shigjetari

Do të keni mundësinë të ktheheni në përvojat e kaluara me njerëz që mund të jenë të afërmit ose miqtë tuaj. Kujtimet e përvojave tuaja të përbashkëta mund t’ju sjellin përsëri emocione të ndryshme: pozitive dhe negative. Gjatë javës do të keni angazhime të ndryshme, të cilat do të lidhen me veprimet e filluara tashmë, në lidhje me familjen ose jetën tuaj profesionale. Gjatë kësaj jave do t’ju kërkohet të punoni me kujdes me klientë ose njerëz jashtë ekipit tuaj. Përpjekjet për të diskredituar, ose shkaktuar probleme të qëllimshme dhe efekte të tjera negative janë të mundshme. Nëse merrni një ofertë për një punë ose biznes të ri, mos nxitoni të entuziazmoheni për anët e mira të kësaj oferte. Realiteti ka të ngjarë të jetë krejt i ndryshëm. Kjo javë do t`ju kënaqë me lajmet që lidhen me shtatzëninë ose lindjen e një fëmije. Një problem i papritur mund të ndodhë dhe t`jua nxjerrë situatën nga kontrolli. Djemtë dhe vajzat do të kenë dëshirën ose mundësinë për të udhëtuar. Burrat do të presin që lajmet t`i konfirmojnë një angazhim, takim ose punë. Gratë do të befasohen nga shfaqja e mundësive të reja të punës, për të zgjeruar rrethin e miqve ose bashkëpunëtorëve.

Bricjapi

Do të merreni me probleme ose ngjarje që do të prekin një anëtar të familjes tuaj. Këto ngjarje patjetër do të kenë të bëjnë me ndonjë ndryshim në jetën e këtij personi. Këtë javë, një konflikt do t’ju bëjë të qani ose të keni ndjenja negative. Është koha të mësoni të injoroni njerëzit e vrazhdë në jetën tuaj. Shmangni kontaktin me ta në një mënyrë ose në një tjetër. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shpenzimet në lidhje me shëndetin tuaj ose shëndetin e të afërmit tuaj mund të lindin. Mund të keni shqetësime të përkohshme për një dokument financiar ose para që prisni të merrni këtë javë ose deri në fund të muajit. Gjatë kësaj jave do të vizitoni një institucion, ose bankë që është e rëndësishme për ju. Kjo do të jetë një javë e mbarë për ata që merren me prodhim, ndërtim ose që kanë një fermë. Java do të jetë e rëndësishme për marrëdhëniet tuaja familjare, pasi po vijnë ngjarje që do t’ju bëjnë së bashku me të afërmit nga afër dhe larg. Kjo do të jetë një javë e mbarë për biseda të rëndësishme në lidhje me punët tuaja familjare deri në fund të këtij viti. Vajzat dhe djemtë do të ngarkohen me shumë angazhime, por ata gjithashtu do të bëjnë një punë shumë të rëndësishme për veten dhe familjet e tyre. Gratë do të kenë më shumë dëshirë për intimitet dhe dashuri. Burrat do të duhet të marrin një vendim të vështirë.

Ujori

Keni një javë të favorshme për përvoja dashurie, për njohje dhe takime të reja. Përdoreni këtë kohë të mbarë për të zhvilluar një marrëdhënie romantike tashmë të krijuar, nëse keni një të tillë. Do të takoni njerëz të rinj gjatë javës, por jo të gjithë do t’ju krijojnë një përshtypje të këndshme. Mund të prisni miq në shtëpi, të cilët me kërkesat e tyre do të bëhen të bezdisshëm. Kjo javë mund të mbahet mend me një ndarje që do ta përjetoni emocionalisht. Një ngjarje e tillë do t’ju bëjë të reflektoni. Gjatë javës është e mundur të keni ëndrra që lidhen me njerëz të vdekur ose të shkoni në varreza. Java do të jetë e favorshme për të marrë parasysh ndryshimet në të ardhmen. Gjatë këtyre shtatë ditëve ju mund të merrni vendime të rëndësishme ose t’i jepni fund një çështje familjare. Gjatë kësaj periudhe, do t’ju jepen shanse të ndryshme që do të ndikojnë në jetën tuaj personale. Sigurisht, gjithçka do të varet nga gatishmëria juaj për t’i pranuar ato pa u përpjekur t’i përshtatni sipas dëshirës tuaj. Vajzat dhe djemtë do të përfshihen në përgatitjen e një aktiviteti të rëndësishëm. Gratë do të përjetojnë një javë në të cilën pothuajse asnjë angazhim i para-planifikuar nuk do të realizohet siç pritej. Janë të mundshme situata të reja, të cilat çuditërisht do të lindin. Burrat do të kenë një përvojë interesante me një person të lindur nën shenjën e Ujorit, Peshores ose Binjakëve.

Peshqit

Zhvillimi i disa ngjarjeve të favorshme për ju do t’ju ndihmojë të dilni nga një gjendje trishtimi ose pasigurie. Ju jeni gati për të marrë lajme ose një ofertë që do të jetë e rëndësishme për të ardhmen tuaj. Kjo javë nuk sjell zhvillime të shpejta, por përkundrazi do të ndihmojë në shfaqjen e mundësive të reja. Vetëm me aktivitetin dhe ambicien tuaj, do të jeni në gjendje t’i realizoni ato në muajt e ardhshëm. Kjo është një javë në të cilën do të duhet të pranoni çdo informacion të ri. Në shumicën e rasteve, këto gjëra do t’ju kërkojnë të mendoni ndryshe, të punoni, të planifikoni gjërat e rëndësishme në jetën tuaj. Java do të jetë e favorshme për veprime që lidhen me një çështje ligjore ose gjyqësore. Mundësitë e reja që do të shfaqen këtë javë. Gjatë javës do të keni sukses në punën që u drejtohet klientëve ose audiencës. Është e mundur që të shfaqet një koleg i ri, një klient i ri ose një menaxher i ri. Shmangni blerjen e gjërave të shtrenjta ose blerjen dhe shitjen e një prone, pasi ekziston rreziku i një gabimi të pakëndshëm për ju. Në përgjithësi, kjo mund të jetë një javë shumë produktive profesionale dhe profesionale. Vajzat dhe djemtë duhet ta përdorin këtë javë për të krijuar dhe zhvilluar marrëdhënie dashurie, por mos kërkoni kënaqësi kalimtare. Burrat do përgatiten për diçka të rëndësishme. Gratë do të përjetojnë ngjarje ose ndryshime në vendin e tyre të punës.

Horoskopi

Hena e plote do te jap energji tek ju/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

HENE E PLOTE NE UJOR DT 24 KORRIK 2021

CLIRIM NGA ERRESIRA. Hena e plote ne Ujor kishte madhesine dhe shkelqimin me te bukur veror. Pas nje perballje me Plutonin ne Bricjap sjell nje clirim dhe nje romance te ftohte por te madherishme dhe klas. Ndikim te forte do kete tek Akrepet Luanet Demet dhe Ujoret e lindur ne dhjetediteshin e pare te shenjes s etyre. Ujori eshte shkence ,inteligjence mode e re dhe ligje sociale Por eshte edhe udhetim ne hapesiren e pafund te universit. Koha te filozofoni per te ardhmen dhe te zhyteni ne detin e teknologjise dhe te zhvillimit racor Perballja me universin mund te jape nje shkendije flakerime

Dashi

Nje menyre e re te menduari apo punari do ju cliroj nga pengesat e forta ne ngritjen tuaj apo ne egzistencen tuaj Nje dalje dhe clirim nga pasionet e fiksuara ju bene mire

Demi

Nje rreth i plote e mbyll ciklin ne jeten tuaj Ka te beje me karrieren apo me jeten ne cift Por tashme quajeni se keni mbyllur nje etape te rendesishme Me universin nuk i keni punet mire dhe kjo hene e plote ju tremb me ndryshimet qe sjell

Binjaket

Nje thirrje qe ju behet per te udhetuar dhe per te prekur kufijte e mundesive tuaja do jete kjo hene e plote ne Ujor per ju Mund ta hapi ose te mbylli nje ceshtje te rendesihme qe ka lidhje me te ardhmen tuaj

Gaforrja

Do ishit si deti me henen e plote qe reflektohet mbi te Romantik te ndjeshem por qe kjo pamje mbart edhe dicka qe nenkupton vuajtje apo brenge si edhe paralajmerimin e nje dhimbjeje shpirterore

Luani

Hene e plote ju freskon pasi Dielli ju ka nxehur shume ne shenjen tuaj qe tani qe sapo eshte futur Ju qe keni lindur ne ditet e para te shenjes tuaj do perballeni me nje emocion te forte

Virgjeresha

Ndikimi i henes se plote do jete llogjik dhe paralajmerues per ju duke ju bere te perparuar ne lidhje me punen dhe idete qe duhet te aplikoni tashme qee gjerat te kene sukses Kujdes shendetin dhe perballjet pa takt

Peshorja

Kjo eshte hena e plote me e bukur per jeten tuaj erotike dhe romancat tuaja por edhe per talentet tuaja Gjithsesi mbani nje detaj trishtimi qe nuk ju cliron

Akrepi

Hena e madhe ne ujor ne shtepine e shtepise tuaj do te thote qe ne nje ambjent familjar apo shtepi e keni mbyllur nje cikel dhe duhet te vendosni per nje menyre te re jetese dhe nje shtepi te re Por mund edhe te kuptoni lumturine e se ardhmes

Shigjetari

Duke lozur me Diellin ne Luan qe ju pershtatet shume ,mos harroni kete hene te plote shume te bukur ne Ujor qe do ju ndricoj rrugen me te shkurter per te aritur qellimet

Bricjapi

Tashme ka ardhur momenti te kompletoheni ne ate qe mendoni se ju perket apo eshte e juaja Ketu mund te behet fjale edhe per ceshtje materiale dhe erotike

Ujori

Kjo ehne e plote shume e madherishme ne shenjen tuaj eshte me e bukura pasi reflektohet nga Dielli ne Luan me i zjarrti dhe me i madhi Do fitoni nje ceshtje te rendesishme dhe do beni gjera te padegjuara me pare

Peshqit

Kjo periudhe do jete shume personale dhe shume romantike per ju Por do jete e ftohte ne reflektim dhe nuk do kuptohet menjehere as nga ju e as nga ata qe duan te merren me ju

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 26 Korrik-1 Gusht 2021/ Kjo eshte shenja me FAT e javes se fundit te Korrikut

Published

on

Dashi

Qielli është mjaft i favorshëm për të lindurit e kësaj shenje. Në këtë moment do të jeni të karikuar me energji dhe do të keni raporte të mira me të tjerët, por edhe në dashuri. Edhe historitë e reja janë mjaft të favorshme, ndaj mund të guxoni lirisht.

Demi

Keni kaluar ditë në të cilat energjia ka qenë e pakët, por më në fund do të vijë rikuperimi. Me kalimin e ditëve, situata do të vijë duke u përmirësuar. Në dashuri do ju duhet të prisni edhe pak për të zgjidhur problemet.

Binjakët

Më në fund do të nisë rikuperimi, pas disa ditësh kur jeni ndjerë të rënë moralisht. Për të zgjidhur disa çështje të punës, bëni mirë që ti referoheni një profesionisti. Vjeshta dhe dimri parashikohen të mbushura me më shumë kënaqësi.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do të ndiheni të përhumbur në mendime dhe në reflektime. Kjo vlen edhe për ata që kanë një lidhje që zgjat prej kohësh, ku do të vendosen para zgjedhjes nëse duhet të vazhdojnë ose jo. Pasditja do të jetë e lodhshme, ndaj bëni mirë që të mos lodheni shumë.

Luani

Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar për gjithë ata që janë në një lidhje të qëndrueshme e cila zgjat. Ndërkohë të tjerë priren që të mos iu kushtojnë të tjerëve shumë vëmendje dhe kjo gjë mund t’iu kthehet kundërt. Momente të kënaqshme pritet të sjellë fillimi i shtatorit.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite do të jeni të shqetësuar për një person i cili ju tensionon. Megjithatë yjet parashikohet që të jenë pozitive. Edhe sfera profesionale do të ketë vetëm përmirësime.

Peshorja

Ju pret një ditë me luhatje të ndjeshme, e cila do të jetë nën ritmin e duhur. Problematikat kanë të bëjnë kryesisht me punën, ku jo çdo gjë do të ecë sipas planeve tuaja. Mundohuni që të kaloni një mbrëmje të qetë.

Akrepi

Gjatë kësaj të diele do të keni dëshirë për të dashuruar dhe për t’u rikthyer në lojë. Së fundmi keni pasur shumë tensione dhe diskutime me njerëz të ndryshëm, edhe në familje. Më në fund do të ketë rikuperim.

Shigjetari

Dita do të nisë me ritëm të ngadaltë, ku me gjasë do të ketë tension, por gjërat do të përmirësohen. Bëni mirë që të bëni gjëra me qetësi dhe të shmangni diskutimet. Në punë do të ndjeni nevojën për t’ia nisur nga e para dhe për t’u rikthyer në lojë, shkruan noa.al.

Bricjapi

Kjo e diel do të jetë përgjithësisht e qetë, pas një periudhe konfuze që keni kaluar. Lajme të mira parashikohen për të lindurit e kësaj shenje. Lidhur me dashurinë mund të ndryshoni mendim.

Ujori

Ju pret një ditë pozitive gjatë së cilës gjërat do të vijnë drejt përmirësimit. Gjatë kohëve të fundit keni pasur probleme dhe diskutime në raport me të tjerët, por gjërat tashmë do të përmirësohen. Në dashuri dhe në sferën financiare, duhet të tregoheni të kujdesshëm.

Peshqit

Do të ndjeni dëshirën për tu larguar dhe të eliminoni çdo gjë që nuk iu përshtatet dhe gjithë ata persona që nuk i vlerësoni më. Kjo gjë vlen sidomos sa i takon punës, ku do keni mundësi që t’iu përkushtoheni projekteve të reja.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote e Korrikut do te sjell te reja/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje

Published

on

Energjia e Hënës së plotë

Kjo Hënë e plote nuk ka të bëjë vetëm me çështjet tona personale, por edhe me gjithcka ndodh mes nesh ne pergjithesi . Ajo i referohet të ardhmes sonë dhe mënyrës se si ne mund ta ndërtojmë atë në mënyrën më të mirë dhe do të ndikojë në grupin e qëndrueshëm të shenjave sic jan : Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori, veçanërisht ata që kanë lindur në ditët e para të ketyre shenjave . Hëna e Plotë në Ujor nuk dëshiron që ne të jemi të mbyllur ne vetveten tonë, por të shohim me larg  ne  veprimet tona te ndikojnë në tërësi deri  në fund të gjerave qe neve na interesojn per jeten tonë. Të ndajmë ato që na shqetësojnë dhe të gjejmë zgjidhje. Të rishikojmë marrëdhëniet tona dhe të mos mbajmë ato që nuk na ndihmojne perkundrazi na sjellin pengesa gjet ruges ton qe ne kemi zgjedhur, por të rivendosim ato që vlejnë dhe disa gjerave te tjera qe ishin te leverdishme per ne por  nuk u dhamë atyre mundësinë koha eshte tani.

Ky është qëllimi, por atmosfera  keto dit mund te jete e tensionuar, nevrat tona arrijn kulmin ne kete Hen te plot  dhe ne do të jemi shumë emocionues dhe nervozë, veçanërisht me njerëz dhe marrëdhënie që kemi  punuar prej shume vitesh ky nervozizem mund te sjelli probleme sjellë çekuilibër në jetën tonë. Do të ketë më shumë tension të brendshëm dhe nuk do të jemi në gjendje të relaksohemi lehtë dhe të pranojmë me qetësi çdo presion prandaj arma e fuqishme ne kete aspect eshte mendja dhe zjuarsia  ne ceshtje te veshtira.

Hëna dhe Dielli ndodhen  perball njera tjetres . Hëna në shenjen e Ujorin ne shenjen e revolucionit dhe Dielli në Luanin i zjarrtë. Pra, shpërthimet duken të pashmangshme, jo vetëm në marrëdhënie, por edhe fjalë për fjalë, pasi mund të përballemi me problem ne nje lidhje ne nje pune problemet mund te jene  të forta prandaj kujdes anashkaloni me cdo kusht debatet , nese ju kujtohet vitin e kaluar kur kishim  Hënën e Plotë po ne në Ujor ku pam shpërthimin në portin e Beirut.

Hëna e Plotë në Ujor vjen me një moment për ndryshime dhe zhvillime rrënjësore. eshtë shenja që lidh trurin, sistemin nervor dhe ADN-në tonë dhe është ajo që kërkon pavarësinë, drejtësinë dhe çlirimin përmes kryengritjeve dhe shpërthimeve. Veprimi dhe vrulli do të na karakterizojnë dhe ne do të dëshirojmë të arrijmë qëllimet tona.

Këndet e Hënës së plotë

Hëna formon një kend me Aferditen ,e cila është ne te kundërt me Jupiterin (i cili formon një kend  me Diellin) dhe kështu emocionet tona rriten  dhe bëhemi me teper nervozë nëse nuk marrim atë që duam. Seksioni kryq(x) midis Hënës së plotë dhe Aferdites  rrit nevojën tonë ne sferen sentimentale ,kerkohet me teper  kujdes, mbështetje dhe afeksion, por nëse këto nuk arrihen , tensionet dhe reagimet do të jenë të forta. Gjithçka do të na shqetësojë dhe do të kemi një çekuilibër të brendshëm. Mund të ketë edhe grindje për arsye financiare ose për çështje të vetëbesimit ose ambicies. Dilemat “Familje ose karrierë” do të japin dhe marrin dhe çështjet e egoizmit, ekzagjerimit dhe lakmisë. Përgjigja për të gjitha këto është që të diskutojmë dhe zgjidhim  çështje të pazgjidhura në marrëdhënie.

Kundërshtimi i Afërditës ndaj Jupiterit nga njëra anë favorizon shoqërin, por krijon një prirje për dembelizëm dhe pakujdesi, kështu që nëse nuk keni shkuar me pushime dhe jeni akoma në punë eshte ne te miren tuaj te jeni  veçanërisht të kujdesshëm. Ekziston mundesia gjithashtu për të gjetur kënaqësi përmes punes dhe takimeve , shoqeria e keqe na con ne nje rrug pa krye ketu duhet te bejm shume kujdes, sic jan pijet dhe substanca të ndaluara. Për sa i përket marrëdhënieve, kontrasti Afërditë-Jupiter i zmadhon ndryshimet midis partnerëve, rrit polaritetin dhe hendeku bëhet më I madh . Tensionet janë të përsëritura, pasi askush nuk mund të relaksohet dhe të pretendojë vazhdimisht atë që ai e konsideron të drejtë. Vështirësia në komunikim do të përkthehet si pasiguri do të krijohet një ndjej nervozizmi  dhe  keqkuptime apo thashatheme, distancohuni nga keto gjera te pa vlera .

DASHI

Hëna e Plotë në Ujor në 24/7 do ta kthejë vëmendjen tuaj në punën tuaj në grup, partnerë, miq dhe qëllimet e reja ne fushen e karrjeres. Mundohuni të lini mënjanë emocionin tuaj dhe hidhni një vështrim objektiv në të gjitha marrëdhëniet që keni krijuar, miqësore, personale dhe profesionale. Mundohuni ti përmbushni keto pritje, qëllimet dhe nevojat tuaja jan ne anen tuaj me te mir? Apo po e humbni kohën tuaj me njerëz dhe marrëdhënie që nuk kanë asgjë për t’ju thënë? Kjo Hënë është shansi juaj për të ndërprerë lidhjet me cilindo dhe këdo që nuk ju përshtatet dhe për të ndjekur marrëdhëniet më kuptimplota. Zjeroni  rrethin tuaj shoqëror, dilni dhe pranoni ofertat qe mund te keni apo doni te realizoni. Ju mund të merrni pjesë në një takim te rendesishem dhe të takoni një person të shkëlqyeshëm që mund të ndryshojë rrjedhën e jetës tuaj për mirë. Thjesht duhet të jeni  më te hapur për ndihmën që i jepni personave të tjerë.

DEMI

Ju do të keni zhvillime, dhe ndryshime në karrierë me Hënën e Plotë më 24/7 Demi te dashur, veçanërisht nëse keni lindur – ditët e para të shenjës tuaj. Nervat dhe durimi juaj mund të testohen gjatë kësaj periudhe, veçanërisht në punë dhe kjo mund të sjellë debate  edhe në shtëpi. Mundohuni sa më shumë që të mos mund ta transferoni psikologjinë tuaj të stresuar nga zyra te familja dhe partneri juaj dhe mbani qetësinë tuaj në mënyrë që të mund të merrni vendimet e duhura kur jeni nën presion. Kjo Hënë e Plotë dhe shume strikte  ne shenjen e Ujorit, do të aktivizojë shtëpinë tuaj të 10-të diellore në lidhje me statusin tuaj, imazhin tuaj shoqëror, martesën tuaj dhe karrierën tuaj, dhe ju mund të dëshironi të mbyllni një ceshtje te madhe te veshtire që filloi këtë vit. Mos kini frikë të ndryshoni qëllimet dhe përparësitë tuaja nëse dëshironi. Ky vendim mund t’ju drejtoj në rrug  të reja  më të bukura për ju. Një karrierë e re, një pozicion më i vlefshëm, një jetë më e lumtur mund t’ju presë.

BINJAKET

Planet për të ardhmen janë shume te sigurta per juve me te ndriçuar nga Hëna e Plotë e dates  24/7 dhe kërkon që ju t’i shihni të gjithë nga një lente me kënd të gjerë dhe një këndvështrim më mendjehapur. Disa fakte mund t’ju bëjnë të rishikoni disa nga besimet tuaja që mund të shkaktojnë probleme në zhvillimin tuaj apo keni pasur dhe me par keqkuptime . Nuk është keq t’i përshtateni zhvillimeve dhe të ndryshoni nga momenti kur gjithçka lëviz rreth jush. Lini mënjanë çdo pasiguri dhe mos lejoni që të tjerët t’ju drejtojnë në ëndrrat dhe qëllimet e tyre. Ndiqni intuiten tuaj jo te tjereve . Dhe mbase tani Hëna e Plotë do t’ju japë mundësinë të shpalosni kreativitetin tuaj dhe të prisni frytet e se ardhmes . Mund të paraqitet edhe një ofertë për një vend pune jashtë vendit ose në një kompani shumëkombëshe. Ju mund të hapni krahët dhe të largoheni për studime ose trajnime në një vend ose qytet tjetër. eshtë mundësia juaj për zgjerimin tuaj shpirtëror, hapni horizontet tuaja.

GAFORRJA

Hëna e plotë në shenjën revolucionare të Ujorit ndriçon shtëpinë tuaj erotike të 8-të Diellore që ka të bëjë me dashurin, burimet e të ardhurave të përbashkëta, pasuritë tuaja, por edhe atë që fshihni në shpirtin tuaj. Ndoshta bëni një zhytje në mënyrë që të zbuloni nëse ndjenjat që merrni nga partneri/e juaj janë të mjaftueshme për ju dhe nëse janë në përputhje me atë që ju ofroni. Kjo procedurë mund të jetë e dhimbshme dhe të hap disa plagë, por njekohesisht  do të hapë sytë tuaj per nje te ardhme te sigurt . Hëna e Plotë do t’ju ​​vërë në një fazë ndryshimesh dhe do të kërkoni atë që meritoni, ndërsa do t’ju ​​mbushi me guxim për të marrë vendime për të ardhmen tuaj. Në të njëjtën kohë, do të ndiheni më të stabilizuar , kështu që praktikisht mund të rregulloni shpenzimet dhe të ardhurat tuaja, veçanërisht nëse keni një portofol të përbashkët me partnerin tuaj. Ndërsa mund të jeni në gjendje të bëni një marrëveshje fitimprurëse, të merrni një hua ose ndihmë financiare, të shlyeni një borxh të vjetër që ju ka munduar ose të investoni siç duhet në pasuritë tuaja të patundshme. Pas kësaj Hëne të Plotë do të ndjeni se jeni më të pjekur dhe se më në fund keni vendosur kufijtë e duhur per nje te ardhme te ndritur .

LUANI

Hëna e plotë në 24/7 do të jetë veçanërisht zbuluese në lidhje me marrëdhëniet tuaja të qëndrueshme, martesën dhe bashkëpunimet. Bëhuni gati për ndryshime të rëndësishme në mënyrën e lidhjes, mënyrën e bashkëpunimit dhe  te jetës tuaj në përgjithësi. Nëse jeni beqarë mund te krijoni ndonje njohje per lidhje serioze , nëse jeni në një lidhje dhe jeni të mërzitur mund të bëni hapa te rendesishme per jeten tuaj ne nje te ardhme te afert,  partneri juaj i kupton nevojat tuaja për të dhënë përfundimisht puthjen e jetës dhe të ndiheni përsëri të lumtur në marrëdhënie. Por gjithashtu do t’i jepni një shans  tjetër bashkëpunimeve tuaja, pasi do të dëshironi të bashkëjetoni me njerëz që u besoni dhe që flisin të njëjtën gjuhë. Në përgjithësi, ju do të hyni në procesin e ekzaminimit se si e shihni veten në marrëdhëniet tuaja dhe të bëni një fillim të ri duke vendosur kufij dhe duke vendosur kushte specifike që dëshironi të përmbushni. Ndani përparësitë tuaja, mbajini afër njerëzit tuaj dhe hiqni ata që krijojnë situata negative .

VIRGJERESHA

Keni kaluar shumë nga koha juaj duke u kujdesur për të tjerët dhe duke përmbushur nevojat e tyre. Hëna e plotë në Ujor ju kujton se edhe ju keni të drejtë të pushoni dhe të kujdeseni per veten tuaj . Dhe nëse të tjerët nuk kujdesen per juve apo nuk merni ate qe meritoni , atëherë është koha ta duash veten dhe te realizosh gjerat e tua te mbetuar pezull me pare , t’i kushtosh vëmendje shëndetit tuaj duke bere nje palester nje diet ne te miren e shendetit tuaj . Mundohuni të përmirësoni kushtet e jetës suaj të përditshme, shikoni se cilat gjera ju kan lodhur me teper si ne pune dhe ne shoqeri  eshte koha te  ndryshoni perspektivën tuaj. Mos merrni përsipër të gjitha përgjegjësitë dhe nuk keni pse të jepni gjithçka kur te tjeret nuk japing minimumin. Nëse nuk i merrni vendimet vetë, atëherë universi do t’ju japi nje shenje per  t’ju motivuar të bëni këto ndryshime që do t’ju ndihmojnë të keni një jetë dhe shëndet më të mirë ne perditeshmerin tuaj.

PESHORJA

Hëna e plotë në 24/7 do te përqendroj vëmendjen tuaj në jetën tuaj të dashurisë, çështjet e fëmijëve te familjes ku do te keni shume momente te këndshme. Do t’ju bëjë jashtëzakonisht krijues me ide novatore, duke rritur imagjinatën dhe idealizmin tuaj. Entuziazmi juaj do të rritet, do të ndiheni plot energji dhe do të dëshironi të dilni, të argëtoheni, të shoqëroheni dhe të afroheni me njerëzit e tjerë që doni dhe që ju ngrenë shpirtin kjo  eshte Hena e plot qe ju ofron dhe shum supriza. Nëse jeni në një njohje  do të dëshironi të afroheni me personin  tuaj dhe të përjetoni disa momente pasioni, per juve qe jeni ne kerkim ten je shtazanije dhe  dëshironi të keni një pasardhës mbase kjo është një kohë e mirë për ta provuar, ndërsa nëse jeni vetëm mund ta mirëpresni dashurinë në jetën tuaj . Dashuria, romanca dhe pozitiviteti do të vërshojnë në zemrën tuaj, kështu që dilni jashtë, udhëtoni dhe gjeni mënyra për të shijuar këto momente.

AKREPI

Hëna e plotë në 24/7 prek ata që kanë lindur në ditët e para të shenjës suaj dhe mbase keni një ndryshim në punë ose në shtëpi. Nëse nuk mund të beni biseda te rendesishme , mos shpenzoni energji dhe mos bisedoni gjera te rendesishme me persona qe shum pak I njihni. Por për shkak se edhe ju mund të jeni nën presion që mund të çojë në situata te veshtira me mirea eshte heshtja, është më mirë të qëndroni larg njerëzve dhe bisedave që kanë erë baruti. Zonat e nxehta me të prekura nga Hëna  e plote kanë të bëjnë me shtëpinë, familjen, pasuritë e paluajtshme, prindërit tuaj dhe fëmijërinë tuaj. Meqenëse do të ngarkoheni emocionalisht, shmangni takimet dhe bisedat që kan  të bëjnë me fushat e mësipërme, sepse gjërat mund të dalin jashtë kontrollit dhe të mbyllin shumë dyer prapa jush dhe veshtir se happen me vone . Ju duhet kohë që të ndiheni të sigurt përsëri, sepse tani mendoni se ndjenja e stabilitetit ka humbur. Por frika nuk është kurrë udhëzuesi i duhur, mos harroni se kur diçka mbaron, fillon diçka tjetër. Me guxim dhe ambicie do të bëheni edhe një herë udhëheqës të jetës tuaj dhe me te fort akoma  I drejti zhytet por asnjehere nuk mbytet.

SHIGJETARI

Kjo Hënë e Plotë në Ujori harmonizohet me impulsin tuaj dhe ju bën të dilni përpara me pasion dhe të komunikoni idetë tuaja, vizionin tuaj, të vërtetën tuaj. Dëgjoni intuitën tuaj dhe bëjeni atë te jet e ardhmja juaj , por gjithmonë me zjuarsin  dhe jo me tension dhe debate , sepse të gjithë do të jenë në fushe  dhe disa mund të mos jenë të gatshëm të ju dëgjojnë se çfarë doni t’u thoni atyre. Kështu që ju mund të humbisni një mundësi, jo sepse ideja juaj ishte e gabuar, por sepse mënyra juaj nuk ishte e duhura. Përndryshe ju do të keni një frymëzim, besim dhe energji të pabesueshme për t’i bërë qëllimet tuaja realitet dhe për t’u afruar pak me ëndrrën tuaj. Për shkak se sundimtari juaj Jupiter, planeti i fatit dhe I zgjerimit, do të formohet në kundërshtim me Aferditen , eshte ne te miren tuaj  të  jeni sa me te kujdesshëm ndaj dy gjërave, nga njëra anë mos u nxitoni dhe nga ana tjetër beni kujdes me financat tuaja. Gjithashtu, kjo Hënë e plot ne Ujor  do të rrisë nevojën tuaj për udhëtime, por edhe për të zhvilluar intuiten  tuaj dhe ndoshta për të filluar procese për disa fusha të reja të punes tuaj ne nje te ardhme te afert .

BRICJAPI

Hëna e Plotë në 24/7 përqendron vëmendjen tuaj në përfitimet tuaja financiare dhe emocionale dhe ju ndihmon t’i vendosni ato në rregull. Stabiliteti është qëllimi juaj dhe kjo në mendjen tuaj arrihet vetëm përmes planifikimit dhe kontrollit financiar. Ju keni Saturnin në shenjën tuaj të zodiakut për disa vjet dhe kjo ju mësoi durimin e kërkuar për të marrë atë që dëshironi, tani ky planet është në shtëpinë e financave dhe Hëna e plotë ndikon në këtë zonë. Ndoshta kjo Hën e plot  do të shkaktojë një veshtiresi nese nuk jeni te kujdesshem  ne  marrëdhënien tuaj me paratë dhe që ju duhet të mësoni të vlerësoni gjëra të tjera në jetë. Nga ana tjetër, kjo mund t’ju sjellë një mundësi dhe të bëni një marrëveshje fitimprurëse financiare ose të merrni një rritje ose ngritje në detyrë. Ndryshimi ekonomik është në ballë dhe është koha të fillojmë një kapitull të ri dhe të konsiderojmë gjenerimin e të ardhurave nga talentet e pashfrytëzuara.

UJORI

Per juve te kesaj shenje kjo  Hënë e plotë e dates  24/7 (por edhe thena tjeter e  Gushtin ) dhe duhet të jeni gati për ndryshime të lundrimit, por edhe zbulime në një marrëdhënie apo bashkëpunim. Ju do të jeni në qendër të  vemendjes dhe te zhvillimeve sepse pikerisht  tani mund të merrni disa përgjigje për pyetjet që kanë qenë në mendjen tuaj dhe këto përgjigje mund të jene vendimtare per te ardhmen tuaj, të cilat në sytë e disave do të duken te pamundura . Por ju do t’i besoni intuitës tuaj dhe me besim te vetja juaj do të bëni lëvizje që do të shihni qe do te mbyllni shume shtigje qe me pare nuk ishte e mundur dhe tani gjithcka e keni ne dor juve , ndërsa në të njëjtën kohë disa dyer happen dhe mundesi te reja ju vijne . Me besim dhe këmbëngulje në vizionin tuaj do të jeni në gjendje të arrini sukses, por sigurisht që duhet punë e përkushtim ndaj vlerave tuaja. Hëna e plotë do t’ju ndihmojë të rilindni, të besoni në veten tuaj dhe të kujtoni ata rreth jush se keni vullnet  dhe shanse që ju plotësohen dhe  e drejta shpërblehet.

PESHQIT

Më 24/7 Hëna e plotë në Ujor prek ata që kanë lindur në ditët e para të shenjës së tyre dhe mund të nxjerrë në dritë disa sekrete ose pakenaqesi të ndryshme ne punen tuaj kujdes duhet te beni ne prapaskena  mos jepni informacione  qe nuk duhet ti tregoni se mund ti prishni pune vetes suaj . Enderrimet  tuaja gjatë kësaj periudhe do të jenë intensive, si dhe intuita juaj. Shëndeti dhe psikologjia juaj do të jenë më të prekshme, prandaj bëni më të mirën tuaj dhe kaloni ca kohë relaks  për veten tuaj dhe gjeni një ekuilibër midis punës dhe pushimit. Përdoreni këtë kohë për të pushuar në mënyrë që të përqendroheni në qëllimet tuaja për të ardhmen. Ju mund të ndiheni të stresuar emocionalisht dhe kjo do të nxjerrë në sipërfaqe lodhjen ,stresin e akumuluar ne muajet e fundit . Gjithashtu  Hëna e plot ne Ujor  mund të krijojë kushtet për të zbuluar sekrete të mëdha, të cilat do t’ju sjellin më afër disa njerëzve tuaj te dashur  dhe përveç kësaj ju do të ndjeni “pastrimin” në shpirtin tuaj. Gjithashtu, Hëna e plotë mund të tregojë një sfond të fortë ose në kendveshtrimin tuaj mund të jeni duke punuar fshehurazi në një projekt për të cilin nuk dëshironi që dikush ta dijë ende. Mbani mend mos tregoni forcen dhe sekretet tuaja keto dit  megjithatë, nuk i keni borxh askujt përveç vetes dhe kjo është një mundësi për të liruar mendjen tuaj dhe për të pastruar shpirtin tuaj.

Continue Reading

Trending