Connect with us

Flitet se

Flet Diona/ Nuk eshte e vertete qe une e ndava Andin nga Jasmina

Published

on

Konkurrenti i emisionit ‘Per’puthen’ Andi Artani ka qene shkaku qe kenga ‘Sheqer’ e Diona Fones eshte komentuar nga te gjithe.

Ishte pikerisht pjesemarrja e tij ne kete klip ajo qe ka shkaktuar edhe debate me Jasminen.

Jasmina ne ate kohe eshte shprehur hapur se eshte ndjer shume xheloze. Ndersa Diona teksa ishte e ftuar ne emisionin ‘Soiree’ me Jonida Shehun eshte pyetur edhe ne lidhje me kete histori. Ajo ka treguar se midis tyre ka patur vetem nje bashkepunim professional. GJithashtu Diona ka treguar se Andi i ploteson te gjitha kriteret qe ajo kerkon per mashkullin qe deshiron ne jeten e saj.

Me poshte do te lexoni disa nga pergjigjet e Diones gjate intervistes:

Diona Fona: I kam degjuar keto lajme, me kane rene ne vesh.

Jonida Shehu: Je shqetesuar per keto lajme?

Diona Fona: Jo aspak fare.

Jonida Shehu: Nuk ndihesh keq qe je bere preteks te ndahet nje çift?

Diona Fona: Çka duket ne televizion, nuk eshte e verteta. Gjithmone duhet te lesh hapesire qe te mendosh qe eshte ndryshe historia. Nuk eshte qe edhe i kam percjelle. Ata si çift nese kane vendosur qe te ndahen, kane vendosur qe te ndahen per arsyet e veta. Une nuk kam lidhje. Une kam pasur bashkepunim profesional. E kam marr si model, si aktor ne spot edhe kaq.

Jonida Shehu: Ne nje rrethane tjeter, ne nje kohe tjeter, nese nuk do kishim te benim me kete bashkepunimin profesional, mund te ishte Andi steriotipi i nje djali qe mund t’i pelqente Diones?

Diona Fona: Andi eshte shume i mire ne te gjitha aspektet dhe kam shume respekt per te. Eshte shume djale i mire. Mendoj qe e ka menaxhuar situaten shume mire. Po more, pse jo. Ka sene shume te mira te nje djali, s’i dihet. (duke qeshur).

Flitet se

Puthje dhe perqafime dhe ngacmime/ Ja si shkoi takimi i Bores dhe Donaldit ne Big Brother VIP

Published

on

Bora Zemani ka mbërritur brenda shtëpisë së ‘’Big Brother Vip’’ për të shuar njëherë e mirë zërat që se mes Donaldit dhe Semit ka një raport më shumë se sa shoqëror.

Ajo takoi Semin, shoqen e saj prej 15 vitesh duke i dhënë asaj motivim për të vazhduan përpara me forcë dhe pozitivitet.

Pak çaste më vonë, ajo pranoi të takonte edhe Donaldin, ish-partnerin e saj.

Takimi i tyre nisi me një përqafim të gjatë dhe me një trendafil të dhuruar nga Donaldi.

‘’Si je…?’’, e pyeti Bora

‘’Jam i turbullt’’,- u përgjigj Donaldi.

Bora zgjodhi që t’i jepte pak forcë dhe motivim ish-partnerit të saj për të vazhduar me entuziasëm këtë rrugëtim.

Takimi i tyre u shoqërua me shumë emocion ndërsa publiku brohoriste për një puthje romantike. Me ne fund Donaldi e puthu dhe duket se ka nje rikthim te ciftit

Continue Reading

Flitet se

Kane ngelur edhe 9 dite nga muaji Tetor/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 5 shenja horoskopi

Published

on

Tashmë prapavija e Mërkurit mbaroi, por bashkë me të pati edhe dy planete të tjerë që u kthyen në vijën e tyre të drejtë, Saturni dhe Plutoni.

Pas një periudhe të vështirë me komunikimin dhe ekuilibrat, astrologia Meri Gjini, e ftuar në “Shije Shtëpie” në Tv Klan foli edhe për fenomenin që nisi gjatë kësaj jave: kalimi i Hënës së plotë në Dash.

Ajo shpjegoi ngjarjet e rëndësishme dhe ndikimet që do të ketë kjo ndodhi në secilën shenjë të zodiakut deri në fund të muajit Tetor.Dashi-Hëna është te vetja, do të kenë vëmendje mjaftueshëm, aq sa për të vendosur kufijtë e vetvetes.

Ajo që është e sigurt, me kthimin e Mërkurit në të drejtë dhe këtë Hënë të plotë, do të mund të zgjidhin çështjet që i përkasin profesionit dhe ekonomisë për të zgjidhur dhe sheshuar ankthin e mbartur që nga muaji Shtator. Duhet të shmangin vendosjen e gjërave në mikroskop, asgjë nuk është e përsosur.

Demi

-Gjërat që do të zgjidhen apo aty ku do të duhet të fokusohen në korrigjimin e çfarë është dëmtuar nga Mërkuri në të kundërt në hyrjen e trefishtë që patëm, e para lidhet me raportet njerëzore, si në shoqërore e familjare, dhe e dyta ka të bëjë me përmbylljen e bashkëpunimeve. Urani te Demat i ka përgatitur dhe projektuar në ndryshime thelbësore. Kjo periudhë, të paktën deri në fundin e muajit, do të kenë mundësira shumë të mira për t’u qartësuar dhe për të vendosur pikat e fundit apo çfarë ka ngelur e pakositur nga muajt Shtator-Tetor. Hëna e plotë i dhuron zhvillime të mira, por që mund të vijnë nga ndikime, kontakte, takime me njerëz që kanë diçka të rëndësishme për t’iu ofruar apo që kanë potencialin e duhur.

Binjakët-Hënë e plotë e bukur, edhe pse kanë qenë goxha të tensionuar, të ngarkuar, me toleranca të vogla, me një komunikim paksa të vështirë dhe me tendencën për tonacione të larta me vend e pa vend, kjo situatë do të mbyllet dhe do të jetë e mundur të kenë një sukses apo drejtim të rëndësishëm. Kthimi i Mërkurit në vijë të drejtë do t’i sheshojë shuam gjërat, pavarësisht se do të vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes, por do të arrijnë ta menaxhojnë shumë mirë egon, sharmin që do të shpërndahet me një ritëm të shpejtë. Do t’ia dalin mbanë të realizojnë gjërat që duan më shumë nga muaji Tetor.ADVERTISEMENT

Gaforrja-Mërkuri në të kundërt, në hyrje të trefishtë, solli një luhatje të ndjeshme te emocioni dhe paqëndrueshmëri në axhendën e tyre nga detyrime të vogla, të shtëpisë, të familjes. Nuk kanë treguar entuziazmin e tyre dhe nuk kanë shijuar rutinën. Kthimi i Mërkurit në të drejtë do të bëjë të mundur që të paktën kjo rutinë të marrë ngjyra që të japë buzëqeshje te e përditshmja e tyre. Hëna e plotë bën që shumë nga impenjimet në kokën e tyre të vendosen në vijë të drejtë. Hyrja e Marsit me Plutonin, i cili ndodhet përballë, ndërsa Marsi në një pozicion shumë të rëndësishëm, bëjnë që pavarësisht se është katërkëndësh, pra që pikëpyetjet të jenë të mëdha, në fund të javës do të marrin përgjigje nëse vazhdojnë t’i kushtojnë rëndësi vetes në çfarëdolloj drejtimi e lëvizjeje.

Luani-Tendenca është goxha e fortë për të treguar dominancën në ambientet e tyre dhe kjo mund të bëjë që reagimet e tyre të jenë nervoze, por edhe përgjigja po ashtu. Duhet të përgatisin veten se çfarë janë gati të presin prej të tjerëve dhe në këtë mënyrë do të mund të kontrollojnë nervozizmin apo tonacionin e tyre. Kjo Hënë e plotë, do të bëjë të mundur që detyrimet e tyre, të gjitha format, llojet e problematikave që ka nxjerrë Mërkuri do të zgjidhen drejt fundit të muajit, nisur nga dita e sotme nisur me një telefonatë apo diskutim të rëndësishëm.

Virgjëresha-Në familje të tetë në hartën e tyre personale, hyrje shumë e rëndësishme për të trajtuar çështje jetike që mbarten në brendësi të kohës, si pronësi, shitje, blerje, firmosje që lehtësohen shumë që bëhen të sakta me Mërkurin e drejtë. Hëna e plotë do t’i ndihmojë për t’u qartësuar me pikëpyetje personale si orientimi që duan t’i japin vetes në çështje praktike, mënyra si mund të pozicionohen në lidhje të afërta, jo detyrimisht intime apo në drejtim të dashurisë, por të shoqërive dhe bashkëpunëtorëve të tyre shumë të afërt, që do t’i lehtësojë shumë. Do të jetë një periudhë shumë intensive dhe nuk do të ndikohen nga katërkëndëshi i Marsit me Plutonin.

Peshorja-Ka Marsin me vete, alkool dhe timon në fundjavë nuk ka vend. Për sa i përket shanseve të dyta lidhur me vendimet që kanë marrë në pjesën e parë duket sikur do të bëjnë kompensim shumë të mirë.

Akrepi-Me rivalitetin, ambiciet, pikëpyetjet apo gjërat e vendosura brenda vetes së vet do të kalojnë ditën e sotme dhe ditën e nesërme. Ky katërkëndësh sjell për mirë mbylljen e një detyrimi ekonomik.

Shigjetari-Të dashuruar, të domosdoshëm, të nevojshëm në çfarëdolloj ambienti. Gjithë energjia do të ketë nevojë për ndihmën tënde, me Venusin tek vetja dhe Mërkurin në të drejtë do të zgjidhin çështjet që kanë të bëjnë me jetën personale, të mbartura prej fundit të Gushtit.

Bricjapi-Një sheshim të programit, një qartësim i axhendës. Truri dhe mendja e tyre do të kthjellohet me gjërat praktike me të cilat po merren. Hëna e plotë do t’i sjellë mundësinë për t’u marrë me veten, për t’u zbukuruar dhe për të nxjerrë më të mirën.

Ujori-Dilema dhe paqartësi në zhvillimet ekonomike, për shkak të situatave të mënyrave të ndryshme që nuk janë në të njëjtën formë. Ajo që do të shenjojë hyrja Saturn me Hënën e plotë është nisje dhe vazhdimësi shumë e rëndësishme biznesi, profesioni, karriere.

Peshqit-Kjo Hënë e plotë do të nxisë financat dhe fantazinë. Gjendet forma për të zgjidhur problemet e ekonomisë. Aty ku do të duhet të shijojnë me Venusin në Shigjetar është dashuria.

Continue Reading

Flitet se

Do ju hapen portat e fatit te mire/ Astrologia Meri paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Tashmë hëna e plòtë është kríjuar mbrëmjen e djeshme ndáj dhe tani juve dùhet që në jetën tuaj të prísni ato ndrýshímet të mëdha që víjnë.

Edhe pse yjet mèndòjnë më të mirën për ju, në çdo kohë ka dísa njerëz që janë një kátegòri më lárt në lídhje me çèshtjet e fátit.

Kështu, në páráshíkímin e sotëm do të kèmi shánsín që t’i zbùlojmë se kush janë ato, duke i “skánuar” të gjítha shenjat.

Dhe kështu, ju do të máhníteni kur të zbùloni se kùjt do t’i vèjë jeta “vaj”, në çdo minutë dhe sèkondë të saj.

Femra që do të hýjë në jetën tuaj, dashè, do t’ju òfròjë ide dhe mùndèsi që ju të rríteni më shumë si fízíkisht dhe èkònòmíkisht dhe ditët më të mbárë për ju do të fíllòjnë pas 30 tetorit.

Hena e re kríjòi më shumë fùqí për dèmín, një shenjë kjo që do të gèzòjë për një kohë të gjatë një fízík që do të rríjë lárg nga tèrset dhe sèmùndjèt.

Fèmíjët janë ata që márrín më shumë bèkíme nëse kánë shenjën e bínjakëve, Çdo gjë që ju lídh me fámiljen si shèrre, hálle, bòrxhè dhe pròblème që i kíshít do të márrín udhën pas hënës së mbárë.

Kèni më shumë fát në udhëtime dhe në kríjím të një jete të re jashtë vèndit ju gáfòre dhe për këtë arsye jèni në kohë të shfrýtèzòni çdo mùndèsi èmígrími.

Data juaj me fát, luanë, është 25 tetori që një mik ose mikeshë juaj që është shènja e ujorit do të dhùròjë për ju një pròjekt që vetëm ju díní si ta çòni párá. Puna do ju kthèhèt në párá dhe fítíme.

Nga 22 deri në 30 tetor në punë ju vírgjèrèshë dùhèt të hápni sytë katër, që nga shèfát e deri tek kòlegët se një kùrth mùnd t’ju kríjòhèt nga disa zílíqárë.

Por, aspak shqètèsim se hëna e plòtè të mbròn me një fùqí që nuk thýhèt nga askush.

Trègòhuni më të gùxímshëm që të víhèni re ju peshòre sepse jeni në híje dhe kjo po ju pèngòn që t’ju shtòhèn të ardhùrát. Në punë pas dátës 28 kèrkòni një shpèrblím se në kráhë do kèni fát fínáncíar.

Akrèpí do të dùhèt që të dùròjë të paktën edhe 30 ditë sepse për të dhùrátat janë rrugës. Lajmi më i mirë është se ju mùnd të përfítoni një kòntrátë të re pune.

Nëse ju hùmbí dùrími, shènja e shígjètarít dùhèt të shènòjë në kalendar datën 30 tetor. Një dëshírë do ju rèálizohet, por për momentin vetëm 1 dhe kjo mùnd të jetë në lídhje me një dashùri.

Brícjápí të hápë mirë sytë më 23 tetor sepse nëse ka një bíznès do t’i dùhèt të përbállet me një válë flùksi, ndërsa nëse prèt disa të ardhùrá më shumë në punë, të kètë mèndjen nga data 26.

Kèni ngècùr vetëm për një ide të ártë ju ujorë, por univèrsí ju kèshíllon që ajo fèmër që ju ka për zèmèr do t’ju shèrbèjë edhe si hájmáli, pra thjèsht trègòhùni gùxímtarë për të dálë nga hállí.

Në 7 ditët e fùndít të këtij muaji ty peshk, do të të jèpèt akoma më shumë fòrcè për të përpárùar në kárríèrë. Por, mbáni mènd se në nëntor dùhèt të kùjdèsèni sa më shumë për trùpín tuaj.

Continue Reading

Trending