Connect with us

Horoskopi

Luani i pari Bricjapi i fundit/ Astrologia Meri zbulon renditjen e shenjave me FAT per muajin KORRIK

Published

on

Në emisionin “Rudina” në Tv Klan, astrologjia Meri Shehu zbuloi renditjen e shenjave më me fat për muajin Korrik. Në përgjithësi, ky muaj do të konsistojë në ndjesi të mira dhe pozitive, si edhe do të jetë një muaj shumë erotik, i zjarrtë, i mbushur me dashuri, xhelozi, ndarje e pasion për shkak të Marsit dhe Afërditës në shenjën e Luanit.

12. Bricjapi

Shumë planetë që shkojnë me shenjën e Luanit nuk para shkojnë me Bricjapin. Bricjapi është shenjë toke, shenjë e qëndrueshme, që do prakticitet, konkrete, kurse Luani ka zjarr, ka shpërthim, ka erotizëm, ka më shumë optimizëm, ka më shumë iniciativë sesa do të kërkonte Bricjapi dhe në të njëjtën kohë është një shenjë që për Bricjapët ka të bëjë me çështjet ekonomike.

Mesa duket, disa situata ekonomike do të jenë më të forta se zakonisht ose edhe disa situata personale në jetën e tyre erotike do të jenë më të forta, kështu që ata do t’i mbajnë pak më për vete, më të fshehta dhe do të kërkojnë thellësisht një përputhje shumë shpirtërore, të cilën edhe po ta gjejnë, nuk do të mundin dot ta deklarojnë. Pra, pamundësia për të deklaruar dhe për të bërë bujë, për të marrë atë që pretendojnë, e sjell në këtë pozicion.

Por,do të kenë edhe shumë ndarje Bricjapët këtë Verë, do të jenë nga shenjat që do të ndahen më shumë në çifte sepse pikërisht do të kërkojnë një erotizëm më të madh, pra rrezikojnë të ndahen në ato marrëdhënie që nuk kanë qenë kaq të qeta dhe të stabilizuara.

11. Demi

Shenjat e tokës për muajin Korrik nuk marrin shumë avantazh sepse Luani bërtet shumë dhe Demët do të kenë më shumë interes për t’u marrë me çështje shtëpie, trashëgimie, marrëdhënie familjare, bashkëjetesa të reja të cilat në disa raste mund të kenë problematika, shpenzime ose debate.

Por nuk do të jenë akoma aq të qetë sa të arrijnë të qetësojnë këto problemet e tyre familjare, megjithatë Hëna e re në Gaforre do të sjellë disa plane, udhëtime të shkurtra, plane, argëtime dhe do të jetë një moment i mirë për t’u takuar me të afërmit dhe familjarët, si dhe për udhëtime të shkurtra e njohje të reja.

Çështjet familjare do të jenë disi në kontrast, kurse karriera fillon pas datës 23 të japë një vulë më të rëndësishme, ose përfundojnë një cikël më të rëndësishëm pune dhe kërkojnë për një punë të re ose do të kenë debat me një epror, një njeri të rëndësishëm apo një ndarje në çift.

10. Peshorja

Peshoret janë në një pozicion komod deri diku megjithëse kërkojnë shumë ekuilibrin dhe Peshoret do ta kërkojnë shumë ekuilibrin gjatë muajit Korrik, por do të ketë edhe një lajm të mirë për Peshoret sepse kanë martesa, hapje të reja, celebrime, të cilat janë vërtet të mira, por janë shumë të shpejta, prandaj ndodhen në këtë pozicion.

Është një vendim që merret me furi, që mund të ndodhë brenda një muaji njohja, fejesa e martesa dhe përmbysja e jetës ekzistuese do të jetë e shpejtë. Pikërisht ky nxitim mund të jetë problematik në të ardhmen sepse për momentin do të jetë si një fishekzjarr, festë e bukur apo çlirim, si një mundësi e madhe, vetëm se duhet parë e ardhmja.

Megjithatë, janë në këtë pozicion vetëm për të gjetur njeriun, ekuilibrin e duhur dhe për të mos marrë vendime shumë të nxituara, por do të kalojnë mirë, do të dalin, do të argëtohen, megjithëse edhe do të kenë grindje xhelozie të mëdha në disa raste.

9. Ujori

Është periudhë Vere dhe Ujorët janë tipat model që duan të shijojnë, të dalin, ndoshta nuk iu pëlqen shumë deti dhe dielli, janë kundër kësaj, por kanë mënyra të tjera për t’u argëtuar.

Ujorët do të merren me punë në një moment që duhet të dalin, të argëtohen, të bëjnë njohje të reja, të udhëtojnë e të frekuentojnë vende ku ndihen mirë sepse e kanë më shumë me psikologjinë sesa me Diellin, iu del një variant pune dhe duhet të fillojnë një punë të re që mund të jetë një biznes familjar.

Pra, nuk do të jetë një punë që do të ishin intelektualë ose nëpunës zyre, pro mund të jetë një biznes familjar që mund ta kthejë jetën e tyre si rutinë që Ujorët ndoshta nuk do të ndihen kaq shumë në formë , por momentet këtë sjellin dhe një fillim i punës së re ndoshta nuk do t’i gëzojë aq shumë. Megjithatë, në datën 23 Korrik do të kemi Hënë e plotë në shenjën e tyre dhe kjo do të jetë një mrekulli për sa i përket shkëlqimit, rënies në sy dhe plotësimit të një dëshire të rëndësishme.

8. Binjakët

Binjakët kanë pasur Afërditën në shenjën e tyre, kanë pasur shumë mundësi, Korriku do të jetë muaj shumë i mirë, çllirues. Deri tani, Mërkuri në shenjën e tyre ka qenë i kundërt, shumë kthime prapa, shumë debate, shumë rrugë dhe mundësi të përmbysura janë çliruar tashmë nga fundi i Qershorit dhe Korriku i gjen më të çliruar.

Do të kenë ndikimet e forta të Luanit dhe njohjet Binjak-Luan do të jenë shumë frytdhënëse, bashkëpunuese, erotike, do të përparojnë marrëdhëniet e tyre dhe vetë Binjakët do të jenë shumë më intensivë. Njohjet e reja , erotizma, komunikime dhe xhelozi të mëdha, por në përgjithësi, konfliktet do të eliminohen dhe do të kenë jashtë mase mundësi në jetën e tyre argëtuese, erotike dhe flirtuese.

Binjakët lidhur me çështjet ekonomike, rreth datës 9 mund të shohin mundësinë për të përfituar diçka dhe në datën 23, kontaktet me jashtë do të jenë më të fuqishme, pro do të ketë një problem ligjor që duhet ta shohin me qetësi.

7. Dashi

Dashët do të jenë shenja më erotike, janë në vendin e shtatë për ekuilibër sepse kanë kaluar vështirësi, kanë patur probleme, keqkuptime, kthime pas në plane e projekte, mesazhe të gabuara që ndonjëherë nuk i kanë qetësuar nervat e tyre ose kanë përkeqësuar rutinën e tyre dhe vjen Korriku për t’i bërë një nga shenjat më erotike.

Njihen, dashurohen, fejohen, martohen, zihen, xhelozojnë, kanë grindje, gjithçka mund të ndodhë për Dashët. Blerje të fuqishme, riskime në lojëra fati të cilat, për hir të së vërtetës nuk duhet t’i marrin shumë parasysh, nuk është momenti për të riskuar dhe aty-këtu mund të kenë përplasje, antagonizma, shpërthime, më të mëdha se ç’duhet, por edhe për ta do të ketë ndarje të çuditshme.

6. Virgjëresha

Nuk i ndahen mesit të artë, Hëna e re në Gaforre do të jetë shumë e mirë për Virgjëreshën, për planet, projektet, takimet, miqësitë dhe jetën sociale. Do të evidentohet shumë, do të dalë në pah, do të ketë njohje të reja dhe do ta shijojë Korrikun. Priten bashkëpunime të reja ose biseda të mira bashkëpunimesh, por edhe bizneset familjare do të marrin një drejtim shumë të mirë për shenjën e Virgjëreshës.

Duhet të ketë parasysh çështjet e punëve rreth datës 23 që marrin një kurbë shumë të madhe pasi plotësohet një ikonë e bukur, arrin një madhështi që e kërkon vetë, por nuk duhet të marrë vendime shumë të rëndësishme, duhet të shijojë këtë moment potent dhe t’i japë kohë vetes për në muajt e Gushtit dhe Shtatorit për të marrë vendime të tjera.

Është një moment më shumë për t’u qetësuar me çfarë do të ketë arritur, me Hënën e plotë në shenjën e punës, të plotësimit të një cikli shumë të rëndësishëm dhe të mos avancojë me projekte të tjera për momentin. Korriku do të jetë një muaj njohjesh, avancimesh, diskutimesh dhe kontaktesh të reja, të cilat do të stabilizojnë disi nervat e Virgjëreshës që janë disi të dobëta për sa i përket punës dhe do të shohë që ka mundësi të reja që do t’i shohë dhe shijojë brenda Verës, nuk do të mbetet pa veprimtari të rëndësishme dhe të konsiderueshme për ta shfrytëzuar.

Rreth datës 9 fillon një projekt i ri ose një takim i rëndësishëm që lajmëron diçka të re që josh dhe merr një lloj qetësie shumë të madhe për të arritur në kurbën e madhështisë më 23 Korrik me Hënën e plotë në Ujor që është shtëpia e punës për Virgjëreshën. Verë me punë që vjen me një vlerësim ose dekorim të punëve, por nuk duhet të bëjë që të jetë menjëherë në veprimtari pasi duhet t’i japë vetes kohë për ta shijuar madhështinë e Hënës së plotë, të bëhet romantike dhe të shohë si të avancojë hapat e rinj më mirë dhe më shumë në muajt e ardhshëm.

5. Akrepi

Akrepët kanë kontakte me jashtë, udhëtime sepse Hëna e re ndodh në një shenjë që ka të bëjë me këtë ose një shans të dytë në jetën e tyre personale, ata që kanë pasur një martesë mund të rregullojnë sërish marrëdhëniet e tyre në një që e mendonin të humbur ose që nuk i kishte thënë fjalën e fundit.

Shanse të dyta në martesë, punë, çështje ligjore të vështirësuar ose në një mundësi jetese jashtë vendit, udhëtim për në vende që nuk i kanë parë, por që i kanë pasur si ëndërr dhe si destinacione për jetën e tyre. Hëna e plotë në datën 23 do të merret shumë me një çështje familjare, të vendosë përfundimisht dhënien e shansit e dytë që ndodh rreth datës 9.

Ky shans i dytë do të vendosë për prioritetet, punën, por që duhet të ketë kujdes sepse mund të jetë një ndjenjë kalimtare e fortë që plotësohet rreth datës 23 dhe më pas përfundon dhe hiqet dorë.

4. Shigjetari

Shenjë e zjarrit, shkëlqim që do të jetë në kulmin e vet dhe me Luanin do të bëjë një trekëndësh të bukur zjarri që do të sjellë argëtime, flirte, dalje, riskime, erotizma, aventura, shkrime, mund të nxjerrë në pah talentet e tyre të rëndësishme, mund të kërkojë fëmijë, krijimin e një biznesi të rëndësishëm, janë jashtë mase në ovacion të mirë.

Rreth datës 9, ana ekonomike merr një përmirësim, detyrimet që të tjerët iu kanë Shigjetarëve do të paguhen, do të cilësohen dhe do të ndjehen më mirë, do të çlirohen nga një marrëdhënie e vështirë që mund të kenë pasur.

3. Peshqit

Hëna e re në Gaforre i bën që erotizmi i tyre dhe Jupiteri në Peshk merr një formë të cilësuar, të mirë dhe është një nga shenjat që do të adaptohet më mirë në periudhën e Verës me mundësitë e reja që do i krijohen.

Peshqit janë në një fazë të mirë, do të arrijnë në një çlirim shpirtëror në datën 23, të gjithë ata që kanë pasur një bllokim shëndetësor, në lidhje me punën, ndonjë angazhim të madh personal do ta kapërcejnë dhe do t’i vihet vula një të ardhmeje jo shumë të largët që paralajmërohet në vitin 2022 dhe do të jetë një e ardhme më e sigurt për ta.

Gjërat që etiketohen si mundësistë e para për Peshqit për të vepruar në 2022 që ëshët viti më me fat për ta, ndodh tani në Korrik. Do të jetë një nga shenjat që do ta shijojë më mirë daljen në det, në natyrë, shenjë e pushimeve të mira.

2. Gaforrja

Hëna e re do të jetë në shenjën e tyre, kanë qenë të lodhura, janë shenjë delikate, por ky është muaji i tyre dhe i femrave të kësaj shenje. Meshkujt Gaforre do të kenë prioritete, por femrat do të jenë më të favorizuara, ato që do të duan të fillojnë një punë, veprimtari, të bëjnë një fëmijë, të hapin një biznes, të futen në një shoqëri të re, në një rutinë të re, të blejnë një shtëpi të re ose të arredojnë diçka, e kanë gjithë energjinë e mundur për ta bërë këtë gjatë muajit Korrik dhe kryesisht rreth datës 9.

Në këtë datë do të mund të investojnë, kryesisht femrat, por edhe meshkujt, sidomos nëse janë të dy Gaforre, mund të bjënë punë shumë të mira në këtë periudhë. Ana ekonomike do të jetë shumë e rëndësishme, do të marrin dhe japin shumë, do të jenë në të njëjtin ekuilibër në këtë pjesë pa mundur të kursejnë.

1. Luani

Dielli hyn në shenjën e tyre pas datës 21, por Afërdita dhe Marsi ndodhen në shenjën e tyre. Marsi i jep energji të plotë për të vepruar dhe Afërdita e dashurisë e gatshme për t’u lidhur me Marsin, pra energjia mashkull-femër do të mblidhet në shenjën e Luanit për të bërë çudira dhe mrekullira të atyre që nuk kanë qenë mirë ose duan të vendosin diçka në jetën e tyre.

Do të gjendet diku gjysma e tyre e dytë më e mirë dhe do ta falin nëse kanë pasur probleme, ose do të ndahen pasi pasioni, dashuria dhe xhelozia do të bëjnë gjëra të mëdha. Por, nuk janë ndarje të këqija këto që ndodhin në këtë periudhë. Në datën 23, Hëna e plotë ndodhet përballë shenjës së tyre në Ujor dhe do të errësohet pak ndriçimi i Luanit nga Ujori, megjithatë këshillohet që nëse kanë bashkëpunime me ta në Korrik, të shkojnë mirë. Një Ujor aleat do të ishte më i mirë për Luanin se sa një kundërshtar./

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending