Connect with us

Horoskopi

Hena e plote vjen me ndryshime drastike/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Hëna e Plotë e “luleshtrydhes” apo “mjaltit”, ashtu si mund të quhet ndryshe hëna e parë e verës, ka hyrë në 24 qershor 2021 në shenjën e Bricjapit dhe specifikisht në gradën e 3 27’.

 Është një Hënë e Plotë që lidhet me artin, bujarinë dhe mirnjohjen e matur, për shkak të gjashtkëndëshit që krijon me Jupiterin, i cili sigurisht është në vijë të kundërt tek Peshqit shkruan astrologu.al.

Le të shohim ndikimin e saj në 12 shenjat

DASHI

Hëna e Plotë tek Bricjapi karekterizon fushat e karrierës, qëllimeve, por edhe të familjes dhe këto cështje do shqetësojnë vecanërisht ju që keni lindur në Mars dhe do duhet të jeni të gatshëm për zhvillimet. Thamë, kjo hënë thekson aspiratat tona dhe ju keni shumë. Bëni një prollogaritje se ku filluar dhe ku keni arritur, c’farë keni arritur dhe ku synoni dhe më pas vendosni në zbatim planet tuaja afatgjata, pasi Hëna e Plotë krijon kënd pozitiv me Jupiterin dhe ndoshta sjell mbarësi në karrierë dhe jetën tuaj profesionale. Nëse jeni në procedurë gjetjeje një pune të re apo doni të bëni një fillim të ri dhe të shfaqen dhe disa probleme në një situatë, por të mbani mend se keni dhe fuqinë ti zgjidhni. Të lindurit në dhjetditëshin e tretë mund të përballen me presion ose në financat tuaja ose në cështje familjare, pasi ju ndikon më shumë kontrasti Afërdita- Plutoni.

Hëna e Plotë që do realizohet të enjten në 24/06 në boshtin Gaforrja- Bricjapi, do ndikojë vecanërisht aq sa fushën e karrierës aq edhe fushën e familjes. Me ndonjë mënyrë sikur të ekzistojnë dicka e ndërlidhur në ndikimin e saj. Sigurisht, nuk do ndikohen të gjithë Dashët njësoj dhe me siguri në të njëjtën mënyrë presionuese. Ata që ndikohen më shumë janë ata që keni Diell (shenja juaj) apo horoskop tek Dashi nga grada 0 deri në të 6. Për disa anga ju mund të kuptojë dhe një ndryshim gjigand në drejtimin tuaj profesional. Ndaj të jeni të hapur në mundësi të reja që mund të prezantohen brenda dy javëve të ardhshme. Pavarsisht këtyre, mos nënvlersoni punën që keni tashmë, akoma dhe nëse mundeni të kaloni këtë moment më vështirë. Përkushtohuni tek qëllimet dhe aspiratat tuaja, por mos jinni indiferent dhe për nevojat familjare. Mundet ndonjë person nga familja të kalojë në një fazë të vështirë. Nëse Dielli apo horoskopi juaj ndodhet nga grada e 24 deri në të 28 të Dashit atëher ndikoheni nga kontrasti Afërditës – Plutonit. Kini kujdes lojrat e pushtetit, ngarkesat sentimentale dhe veprimet, pasi jeni të prirur aq sa ti respektoni dhe të bëni jut ë tjerve. Në këtë rast asnjëri ama nuk del i fituar, akoma dhe nëse përkohësisht ndjen se ka dorën e sipërme. Një ndryshim në sistemim pë rata që ndikon më shumë është një skenar i mundshëm me këtë Hënë të Plotë, si të lidhet me një transferim, apo një ndryshim të hapësirës së punës apo shtëpisë.

DEMI

Hëna e Plotë tek Bricjapi në 24/06 ndoshta ju “ndan”. Nga njëra anë hëna do ju bëjë më ambicioz, do doni të merrni rrezikun dhe të ndryshoni disa të dhëna në jetën tuaj për të përparuar përpara dhe të zhvilloheni. Por nga ana tjetër, kontrasti Afërditës, që është dhe udhëheqësi juaj, me Plutonin do ju problematizojë dhe do mendoni vazhdimisht nëse ia vlen të vendosni në rrezik “sigurinë” dhe rutinën tuaj. Ndoshta nëse besoni më shumë tek vetja juaj do kuptoni se ia vleni më shumë dhe se kufizimet që keni vendosur tek vetja janë vetëm nga pasiguria. Shihni të ardhmen me vetbesim dhe ndiqni qëllimet tuaja. Fundja, kjo hënë këtë do nga ju, domethënë të kuptoni se nëse keni arritur në një pikë ngopjeje nuk duhet të heshtni. Keni mundësinë të hapni krahët dhe shpirtin tuaj dhe të bëni lëvizje për të pasuruar dijet tuaja, të përparoni në karrierën tuaj dhe të arrini qëllimet tuaja. Ndoshta ju zë një tendencë ikjeje dhe të doni të udhëtoni apo mundet tani të filloni të merreni me sesi të fitoni më shumë dije në ndonjë objekt apo më të rinjtë të programatizojnë studimet e tyre. Por, kini kujdes pasi kontrasti Afërditës – Plutonit ndoshta funksionon si “spirancë” në ëndrrat tuaja.

BINJAKET

Cështjet tuaja erotike, ndjenjat, por edhe financat tuaja zgjon Hëna e Plotë që krijohet në boshtin Bricjapi- Gaforrja dhe ju fton të gjeni komentet negative që ekzistojnë në këto fusha, ti menaxhoni dhe të zgjidhni problemet. Të gjitha këto do duhet ti bëni në një nivel të brendshëm dhe të pyesni veten thellë për brenda c’farë dhe nëse ju kënaq. Jeni të lumtur në lidhjen tuaj, personi që keni zgjedhur ju ndjen, ju zhvillon apo qëndroni nga zakoni me të? Cilat janë cështjet dhe veprimet e gabuara që krijojnë probleme në menaxhimin tuaj ekonomik? Mos bëni një punë që nuk ju kënaq dhe kjo ju lodh më shumë? Vendosini të gjitha poshtë dhe me qetësi gjeni përgjigjet. Hëna e Plotë ju shtyn të kuptoni dhe të reagoni për të tu zhvilluar. Mos lini zgjedhjet e gabuara, situatat toksike dhe menaxhime të gabuara që trashen. Tërhiqni frenat, shtrydhuni, gjeni vetbesimin tuaj dhe më pas jepini gaz… Mundësitë për të investuar saktë talentet tuaja, por dhe zemrën juaj janë të shumta dhe të mbani mend se nuk nevojitet të qëndroni në situata që ju cliroheni, atje jashtë ekzistojnë ekzistojnë shumë persona që mund të bëhen aleatët tuaj dhe profesionalisht dhe personalisht.

GAFORRJA

Zhytje në ndjenjat tuaja do bëni me këtë Hënë të Plotë që krijohet në boshtin tuaj. Jeni mësuar t’ju ndikojnë të gjitha hënat, pasi udhëheqësi juaj është Hëna, por tani përgatituni për më shumë ndjeshmëri, prekje dhe lëkundje humori, pasi kjo Hënë e Plotë do krijohet përballë jush, brenda fushës së lidhjeve të rëndësishme dhe bashkpunimeve në jetën tuaj. Kjo do të thotë se do ekzistojnë zhvillome në këto fusha dhe nëse do jenë pozitive apo negative varet nga faza ku ndodhet secili për jush. Nëse jeni në një lidhje od ju mbushë dhe ju bëjë të lumtur, tani do ndjeni akoma më të fortë lidhjen tuaj dhe mund të vendosni të shkoni një hap më poshtë me partnerin tuaj dhe ta zyrtarizoni. Por nëse lidhja juaj ka ngecur dhe ju lodh, me Hënën e Plotë do ndjeni jashtëzakonisht presion, ndjenjat tuaja do përmbysin mendimet tuaja dhe ndoshta vendosni një fund, nëse shihni madhe se partneri juaj nuk bën asgjë për të korigjuar situatën. E njëjta vlen dhe për bashkpunimet tuaja, që ndoshta arrijnë dhe ato në pika përfundimtare, nëse nuk kundërpërgjigjen tashmë në aspiratat tuaja dhe nuk ndiheni se mundeni të funksiononi me disa persona. Në përgjithë, me këtë hënë do theksohen pluset dhe minuset e c’do lidhje tuajën, personale dhe profesionale, që do ju drejtojnë në rikompromentime me rezultate pozitive apo negative. Thjesht, para se të merrni c’farë do vendimi, sigurohuni me c’do mënyrë nëse të ghënat që keni mbështeten në realitet dhe nuk i zmadhon mëndja juaj për shkak të ngarkesës sentimentale.

Hëna e Plotë që do realizohet të Enjten në boshtin e shenjës tuaj me Bricjapin do ndikojë lidhjet tuaja të rëndësishme dhe profesionale. Nën dritën e kësaj Hëne që realizohet në ditëlindjen tuaj dhe ndikon vitin tuaj të ditëlindjes, mund të bëni verifikime për natyrën e kësaj lidhjeje, ose negative ose akoma dhe pozitive. Rëndësi ka se me ndonjë mënyrë mund të sqarohet një situatë në cështjet tuaja erotike apo në një bashkpunim. Sigurisht, ata që ndikohen më shumë janë sa keni Diellin (shenja juaj) apo horoskop tek Gaforrja nga grada e 0 deri në të 6. Njëkohësisht me Hënën e Plotë krijohet dhe kontrasti Afërditës me Plutonin që ndikon sa keni Diell apo horoskop nga grada e 24 deri në të 28. Për disa kjo Hënë e Plotë mund të jetë shkak për të festuar një sukses profesional, të bëni një bashkpunim të ri apo marrëveshje, të zyrtarizoni një lidhje. Të lindurit në dhjetditëshin e tretë, por, ndoshta duhet të cliroheni nga një situatë e vështirë personale apo profesionale që është e mbushur me lojra fuqie dhe pushteti. Qëndroni të përqendruar në qëllimet tuaja dhe rrugëtomo jetës tuaj dhe mos u merrni në lojrat e tjerve.

LUANI

  Fushat e punës dhe shëndetit ndricon kjo hënë dhe ndoshta sjell më shumë presion në përditshmërinë tuaj, për shkak dhe të kontrastit të Afërditës me Plutonin, por ju duhet të gjeni pikën e artë midis të dyjave. Nuk mundeni të lini pas dore shëndetin tuaj dhe të vendosni në rradhë të dytë situatën tuaj fizike, pasi keni shumë detyrime dhe vraponi vazhdimisht në punë. Duhet të doni trupin tuaj dhe mos harroni se përshkak se Dielli ndodhet në shenjën e kaluar nga e juaja, domethënë tek Gaforrja, është periudhë ku duhet të shplodheni më shumë dhe të keni kujdes mos gjunjëzoheni. Gjithashtu, me këtë hënë do hyni në procedurë të bëni një prollogaritje se c’farë keni arritur dhe nëse ia vlen mundi të gjithë këtë lodhje në punë. Jeni të pasionuar me punën tuaj dhe produktiv apo thjesht ndiqni praktikat toksike dhe keni kolegë që ju hanë kohën dhe ju ngarkojnë fizikisht dhe psikisht. Hëna e Ploitë do ju ndihmojë të vendosni prioritetet e sakta në punën tuaj, në shëndetin tuaj dhe të merrni vendimet e duhura që do ju drejtojnë në një mënyrë më të shëndetshme jete dhe në një ambjent më produktiv pune.

VIRGJERESHA

Hëna e Plotë mund t’ju ndihmojë të bëheni më të njohur në hapësirën ku qëndron dhe përhapet fama juaj. Me këtë hënë do ndiheni më të fortë dhe me më shumë vetbesim për të flirtuar, të dashuroheni, të frymzoheni, të krijoni, të argëtoheni. Do vendosni qëllime më të lartë dhe do ndjeni se mundeni ti arrini të gjitha dhe se erdhi ora të vendosni baza të reja në jetën tuaj, në martesën tuaj, në karrierën tuaj. Por, bëni pak zgjat, pasi kjo ndjesi e plotfuqisë ndoshta ju drejton në vendime të gabuara. Mund të filloni të bëheni presionues dhe të kërkoni papritmas nga partneri apo kolegët tuaj përgjigje dhe ndryshime që nuk janë të gatshëm ti bëjnë dhe kanë nevojë për kohë. Apo mundet ju të pranoni disa presione apo dhe kategori nga disa persona të ambjentit tuaj dhe të mos mundeni ti pranoni dhe ti zhdukni të gjitha dhe të ikni pasi tashmë jeni mbushur plot. Nuk ju them të këmbngulni në sjellje që nuk i meritoni, por do duhet vendimet tuaja të mos i merrni në moment presioni, ngarkese sentimentale apo duke menduar se mundeni të arrini të gjitha vetëm. Qetësi!

PESHORJA

Presion në cështje familjare apo profesionale sjell Hëna e Plotë, e cila krijohet të njëjtën ditë me kontrastin e Afërditës, që është udhëheqësi juaj, me Plutonin. Ruani qetësinë tuaj dhe bëni c’farë nevojitet për të kapërcyer vështirësitë sentimentale që do krijohen. Mundet një situatë në shtëpi të lartësohet dhe të doni të largoheni nga persona me të cilët bashkjetoni apo të cliroheni përfundimisht nga bashkjetues të besdisshëm apo komshinj që ju bëjnë jetën të vështirë dhe ju presionojnë. Apo mundet në punë të pranoni shumë presione nga kolegët që ju cajnë nervat dhe ndoshta kërkojnë nga ju gjëra që nuk keni rënë dakort dhe ju xhindosin. Për shkak se situata do jetë e tendosur dhe ju do keni tendencën të lini pas ajrin e vjetër dhe të sëmurë dhe të merrni frymë të re të pastër, para se ti bëni të gjitha lëmsh dhe lini pas tokë të djegur, jepini kohë vetes tuaj të qetësohet për të marrë dhe vendimet e duhura. Ndaj më e  mira që keni për të bërë është të largoheni me ndonjë mënyrë nga c’farë ju shkakton toksitet dhe ju presionon, por pa vepruar impulsivisht dhe grindeni. Merrni leje nga puna, gjeni pak kohë për veten tuaj dhe kontaktoni vetëm me ata që munden të kujdesen për ju, t’ju kuptojnë dhe t’ju qetësojnë. Për ndryshe vecohuni dhe relaksohuni vetëm, meditoni, bëni një shëtitje, vizitoni një museum që do ju bëjë mirë dhe do ju ndihmojë të gjeni përsëri qëndrën e qetësisë tuaj të brendshme dhe më pas shpallni vendimet.

Hëna e Plotë që realizohet në 24/06 në boshtin Gaforrja- Bricjapi ju jep mundësia të ndryshoni shumë në jetën tuaj. Më e rëndësishmja, ama është të lini pas të kaluarën dhe kuptoj ndoshta një të kaluar taksike që mund të ndikojë dhe në ambjentin tuaj familjar apo familja që mund të kishit krijuar në të kaluarën dhe ndoshta të mos ketë dalë si dëshironit. Kjo lidhet kryesisht të lindurit në dhjetditëshin e tretë apo të gjithë sa kaeni Diell apo horoskopin tuaj tek Peshorja nga grada e 24 deri 28. Këndi që realizohet njëkohësisht me Hëna e pLotë është kontrasti Afërditës që është udhëheqësi shenjës tuaj dhe Plutonit. Nga Hëna e Plotë ndikohen më shumë sa keni Diellin (shenja juaj) apo horoskop tek Peshorja nga grada e 0 deri 6. Ju mundeni të përjetoni më shumë shqetësime dhe brenda në hapësirën e shtëpisë dhe familjes. Përpiquni të mos transferoni nga njëra anë në tjetrën ankthin tuaj dhe merreni më shumë me cështjet tuaja personale. Ndonjë cështje që lidhet me një send të paluajtshëm apo një cështje familjare apo profesionale mund të ketë një zhvillim të këndshëm.

AKREPI

Në fushën e komunikimit, të bashkpunimeve, të marrveshjeve, të zhvendosjeve, të udhëtimeve, fokusohet Hëna e Plotë dhe duhet të jeni të gatshëm për shumë sfida. Për dy javët e ardhshme do mbizotërojë një delirim komunikues dhe do keni bisedime, propozime dhe kompromentime që do ju lodhin dhe do ju rraskapisin nga ana mendore. Përkatësisht dhe me fazën e jetës së secilit, të tjerët munden të kontrollojnë kufinjë e një bashkpunimi, të kompromentohen një zhvendosje dhe të tjerë të kenë biseda për hyrje në ndonjë universitet apo për pas edukimin e tyre. Mundësitë që do ju jepen janë të shumta, por do presionoheni shumë psikologjikisht, pasi ankthi juaj për faktin c’farë duhet të bëni dhe c’farë të zgjidhni do jetë e madhe. Nga ana tjetër, mundet disa t’ju kërkojnë mendimin tuaj për cështjet e tyre dhe të stresoheni apo ju të drejtoheni në disa persona që besoni dhe konsideroni mentorët tuaj, për t’ju drejtuar në rrugëtimin e duhur. Por para se të merrni vendime dhe angazhoheni në dicka, do duhet të jeni të sigurt se janë sqaruar të gjitha, pasi djalli fshihet në detaje dhe ndoshta ekzistojnë disa hamendësime që mund ti gjeni përpara jush. Gjithashtu, përshkak se të njëjtën ditë të Hënës së Plotë krijohet kontrasti udhëheqësit tuaj Plutonit me Afërditën, kini kujdes vecanërisht lidhjet shoqërore, erotike dhe profesionale, për të mos u përballur me vështirësi dhe vini në kontraste dhe zënka. Të jeni të kujdesshëm dhe në udhëtime dhe zhvendosjet tuaja, por dhe në lojra të fshehta që mund të luhen në punë, por dhe në lojra pushteti dhe menaxhimi në lidhjet tuaja.

SHIGJETARI

Me vetvlersimin në maja ju gjen Hëna e Plotë dhe ju jep fuqi të përballeni me sfida të reja dhe të zgjeroni horizontet tuaja. Mundet eklipsi fundit t’ju ketë tronditur pak në fushën e lidhjeve, por Hëna e Plotë ju jep mundësinë të gjeni përsëri hapat tuaja, të lini pas dramat dhe sigurisht të jepni më shumë rëndësi asaj që ju djeg… financat tuaja. Tani është momenti përshtatshëm për të bërë programatizimin tuaj, të filloni kursimimin, të kontrolloni propozime të reja, por edhe të vjetra profesionale dhe ekonomike dhe të ruani vetëm interesantet. Mundet në të kaluarën nga pasiguria juaj të duronit bashkpunime që ama thelbësisht nuk kishin shumë për t’ju ofruar. Tashmë, duhet të kuptoni vlerën tuaj dhe të kërkoni vetëm c’farë ju përket. Për sa do vraponi dhe do investoni kohën tuaj në punë dhe bashkpunime që nuk ju ofrojnë fryte. Kjo hënë do ju ndihmojë të vlersoni talented tuaja dhe të rrisni të ardhurat tuaja me bashkpunime fitimprurëse dhe marrëveshje, ndërkohë në të tjerat që thjesht ju shfrytëzojunë do shkëputeni. Paralelisht, kini kujdes, ama, pasi mund të shfaqen shumë shpenzime apo të hyni në tundim të bëni një blerje të madhe për të lartësuar veten tuaj. Thjesht, synoni të bëni një investim që do durojë në kohë dhe jot ë shpenzoni një kosto të madhe në dicka që do ju japë kënaqësi të përkohshme. Gjithashtu, për të lindurit në ditët e fundit të shenjës, mund të shfaqet më shumë tension në një lidhje apo një bashkpunim. Qetësi!

BRICJAPI

Në shenjën tuaj krijohet Hëna e Plotë e “luleshtrydhes” dhe lëkundjet tuaja sentimentale do jenë të forta. Por, është momenti juaj për të bërë autokritikë, të rivlersoni jetën tuaj dhe të përshkoni ndryshime të mëdha. Kështu që kushtojini pak kohë për të sqaruar në mëndjen tuaj cilat janë arritjet tuaja që ju bëjnë krenarë dhe c’farë është ajo që s’ju pëlqen dhe duhet ta ndryshoni.

Mendoni gabimet tuaja, mësimet që morët nga Saturni që kishit në të kaluarën në shenjën tuaj dhe vendosni qëllimet tuaja. Si doni të jetë e ardhmja juaj, cila doni të jetë imazhi juaj, të jeni të lumtur, keni persona pranë jush që ia vlejnë, jeni të gatshëm të bëni lëvizje për të stabilizuar cështjet tuaja profesionale? Pyetjet që keni për t’ju përgjigjur janë të shumta, ashtu di dhe bastet personale që duhet të fitoni për të bërë ndryshime që do ju drejtojnë në veten tuaj më të mirë. Të jeni të sinqertë ama me veten tuaj, pasi nëse ledhatoni veshët tuaj nuk do drejtoheni askund. Nëse arsyetoni të gjitha gabimet dhe hidhni përgjegjësitë tek të tjerët nuk do gjeni zgjidhje, vec se do recikloni të njëjtat sjellje dhe do keni të njëjtat rezultate. Nuk nevojitet të vet-dënoheni, i morët mësimet tuaja dhe tashmë thjesht duhet të lini pas vetes zakonet toksike, personat e gabuar dhe taktikat vetë-shkatërruese dhe të investoni në talente dhe prioritetet tuaja. Lërini djajtë në të kaluarën dhe shihni dritën. Nëse dicka rezultoi në Hënën e Re të Janarit, me këtë Hënë të Plotë mund të dalë përsëri në sipërfaqje. Gjithashtu do duhet të jeni të kujdesshëm dhe në lidhjet personale por edhe profesionale, pasi mund të ekzistojnë devijime.

Hëna e Plotë do realizohet në shenjën tuaj në 24/06 dhe ju Bricjapët do ndjeni gjithcka në një anë më personale dhe me një mënyrë më të fortë. Sigurisht, ata që ndikohen më shumë janë sa keni Diell (shenaj juaj) apo horoskop tek Bricjapi nga grada 0 deri në 6. Njëkohësisht me Hënën e Plotë krijohet këndi kontrastit me Afërditës dhe Plutonit që ndikon sa keni Diell apo horoskop nga grada e 24 deri në 28. Me ndonjë mnëyrë të dashur Bricjapë duket se mbyllet një rreth në jetën tuaj, ose në një lidhje personale ose në një profesionale. Udhëheqësi Hënës së Plotë është udhëheqësi juaj Saturni, që këtë moment ndodhet në vijë të kundërt tek Ujori. Kështu është koha të bëni vlersimet tuaja për periudhën e kaluar dhe kryesisht për gjashtmujorin e fundit. C’farë mësuar deri tani? Ekziston dicka që ndoshta të mundeni të ndryshoni për të funksionuar më mirë? Mos ndoshta një lidhje apo një bashkpunim nuk ia vlen tashmë? Nëse përgjigja është po dhe mbyllet tani një rreth, nuk nevojitet të mërziteni shumë. Më pozitivja është se Hëna e Plotë vjen në një kënd harmonik me Jupiterin dhe kjo do të thotë se mund të pranoni një propozim më të mirë këto ditë nga ana profesionale, ndaj të jeni pranues. Eshtë momenti të “riprezantoheni” profesionalisht në hapësirën ku aktivizoheni. Akoma dhe nëse nuk pranoni propozime, mundeni gjithnjë të vet-ftoheni. Fati favorizon të guximshmit. Mos hezitoni. Në cështjet e lidhjeve erotike të lindurit e dhjetditëshit të tretë nëse nuk bëni tami një sqarim të mirë në një lidhje toksike, do detyroheni vec gjërave ta bëni në fund të vitit me Afërditën në vijë të kundërt në shenjën tuaj në takim me Plutonin.

UJORI

Intuita juaj do jetë e fortë me këtë Hënë të Plotë dhe ndaj do duhet ti kushtoni rëndësi në mendime të papritura dhe ëndrra që mund të keni. Besoni instiktin tuaj dhe nëse dicka apo dikush ju krijon një presion apo ndjenja të këqia, mirë është të vraponi larg. Hëna e Plotë ndikon shtëpinë e 12 të horoskopit tuaj Diellon që lidhet me fundin e një situate, prapaskenën, por edhe psikologjinë tuaj. Ndoshta tani dalin disa frikëra në sipërfaqje apo keni pasiguri për të ardhmen tuaj dhe ndjeni se humbisni qëndrueshmërinë tuaj. Për shkak se do jeni më sentimentalë dhe të ndjeshëm mos presiononi veten tuaj dhe mos kontaktoni me persona që janë toksikë dhe ju mbysin. Preferoni të qëndroni sa më të vecuar mundeni apo me persona që interesohen, ju kuptojnë dhe ju duan. Gjithashtu, mundeni të shfrytëzoni dy javët e ardhshme për të bërë shkëputjen nga ushqime të dëmshme dhe zakone. Kjo Hënë e Plotë tregon dhe disa situata të fshehta që mund të rëndojnë mbi ju apo mundet ju të veproni fshehurazi dhe të përgatisni dicka në cështjet tuaja profesionale që nuk bëhet ta zbuloni akoma.

PESHQIT

Hëna e Plotë tek Bricjapi krijon gjashtkëndësh me Jupiterin në shenjën tuaj dhe sjell zhvillime pozitive në plane dhe qëllimet që keni. Ju bën më social, të vendosur dhe të lumtur. Mund të gjëndeni me shokë dhe persona të dashur dhe të afroheni më pranë, të dilni me kolegë për të festuar një suksesin tuaj apo për ti kënaqur se ju mbështetën në caste të vështira. Në përgjithësi, do përpiqeni të ngushtoni lidhjet tuaja me ata që doni dhe do largoni ata që ju tradhëtuan, ju sollën në mënyrë të padrejtë dhe ata që janë shumë larg nga mënyra juaj e të menduarit dhe komunikimit. Do keni më shumë oreks për krijimtari dhe argëtim dhe do hapni rrethin e njohjeve tuaja me persona që keni interesa dhe mendime të përbashkta. Do gjeni aleatë të rinj dhe mbështetës në planet tuaja dhe humori juaj do jetë i lartë. Mund të programatizoni dhe një eskursion me shokë apo të përfshiheni në aktivitete vullnetare në ambjentin tuaj. Por, sa keni lindur në 5 ditët e fundit apo të para të shenjës, do duhet të jeni më të kujdesshëm më lidhjet shoqërore dhe erotike, pasi të njëjtën ditë të Hënës së Plotë kemi kontrastin e Afërditës – Plutonit që mund t’ju vështirësojë më shumë dhe të nxirrni ankesa dhe grindje.

Horoskopi

Kane gjithmone mendjen e tyre gjeniale/ Keto jane 4 grate e horoskopit qe jane gjithmone te parat

Published

on

Gjithnjë e më shumë gra po përqafojnë lirinë. Kanë jetën e tyre profesionale, miqtë dhe dalin e kanë jetë sociale aktive. Nga ana tjetër shumë të tjera u binden stereotipeve gjinore për të kaluar më shumë kohë në shtëpi, tek lavamani dhe soba. Shumë mendojnë ende se burri, si kryefamiljar ka të drejtën të menaxhojë oraret e gruas dhe të kërkojë llogari për axhendën e saj. Sido që të jetë situata, 5 nga gratë e horoskopit nuk do lejojnë kurrë të kontrollohen për shkak të karakterit të tyre. Cilat janë ato?

Gruaja Dash

Jo vetëm që janë të pavarura, por shpeshherë synojnë t`u imponojnë mendimet e tyre të tjerëve.

Gruaja Akrep

Nëse provon t`i cënosh lirinë dhe pavarësinë, mund të bëhet hakmarrëse.

Gruaja Binjak

Rrallë e zbulojnë natyrën e tyre të vërtetë, domethënë atë të njerëzve shumë të pavarur dhe disi anarkikë. Kur diçka nuk u përshtatet largohen pa shumë diskutime.

Gruaja Bricjap

Edhe gratë e kësaj shenje reflektojnë karakteristikat e pavarësisë dhe krenarisë. Ato i duan partnerët me të njëjtat karakteristika dhe mbi të gjitha të aftë për t’i respektuar.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 20-26 Qershor 2022/ KEto jane 3 shenjat qe do te kene 1 kthese 180 grade

Published

on

Dashi

Duket se këtë javë do të gjeni vetveten. Duke filluar nga dita e hënë do ta ndieni shumë ndikimin e yjeve dhe do të tregoheni më të matur në fjalë dhe sjellje, sidomos kur të kritikoni punën apo gjërat që ju imponohen. Por ai do të jetë edhe momenti më i mirë për të gjykuar dhe për t’i dhënë rëndësi çdo gjëje. Gjithë ky angazhim do të bëjë që t’ju shterojnë energjitë duke filluar që nga dita e martë. Rekomandohet të tregoheni të matur edhe nga mesi javës, sepse edhe një herë sjellja juaj mund të jetë e ekzagjeruar dhe e pavend. Bëni kujdes!

Demi

Yjet nuk do ta trazojnë shumë qiellin tuaj dhe kjo nuk përbën ndonjë problem për ju. Mundet që Mërkuri t’ju vërë në provë të hënën dhe s’do ta keni shumë të qartë çfarë ju lejohet të bëni dhe çfarë ju ndalohet. Dielli, me fillimin e sezonit të gaforres, do t’ju dhurojë ngrohtësi. Me pak fjalë, do t’i transmetoni pak dritë atyre që ju shikojnë dhe dëgjojnë dhe nuk do t’ju vijë keq për këtë. Do ta mbyllni bukur javën mes pasionit që ju dhuron Plutoni dhe butësisë së Jupiterit, gjë që do t’ju bëjë të besoni se në fund të fundit ka qenë një javë e bukur.

Binjakët

Mërkuri nuk ka asnjë qëllim që java juaj të fillojë në heshtje. Kjo gjë do të duket qartë pikërisht të hënën, atëherë kur do të kalojë në pozicion të kundërt me Saturnin dhe do t’ju detyrojë të rebeloheni ndaj rregullave dhe anarkisë së fjalëve dhe ideve. Ju duket e vështirë? Mbase. Ndërkohë, hëna e plotë ju bën të merrni në konsideratë raportet personale, por sigurohuni më parë që të jeni mjaftueshëm objektivë për ta bërë këtë. Dhe nëse të mërkurën Jupiteri dhe Mërkuri nuk do të ndikojnë për mirë në fushën e ndjenjave, në fundjavë do të gjendeni përballë njerëzve dhe një partneri pasionant. Si t’ia bëni?

Gaforrja

Këtë javë duhet të përpiqeni të jeni energjikë, të bëni gjëra cilësore dhe të kujdeseni për mirëqenien tuaj. Vërjani veshin hënës ditën e hënë, sepse do të dijë t’ju sugjerojë për çfarë keni nevojë. Më pas, të martën me kalimin e diellit në shenjën e gaforres, përfitoni nga fillimi i sezonit që të kërkoni maksimumin nga fiziku, të mos duroni limitet dhe të kaloni në veprim. Të dielën do të mund të çlironi pasionin edhe në praninë e personave që i doni pranë. Mos kërkoni me çdo kusht të bëni dialog me partnerin, sepse tani pak gjasa ka të ndodhë.

Luani

Me siguri ju mendoni se mund të kërkoni maksimumin nga qielli gjatë sezonit të verës. Ndoshta, nën ndikimin e Hënës së plotë do të pretendoni shumë nga yjet dhe gjërat përreth edhe atëherë kur logjika ju këshillën të bëni të kundërtën. Në ditët në vazhdim, të lindurit e shenjës së Luanit do të jenë të etur për gjërat e bukura dhe argëtimet në mënyrë që të harrojnë rregullat e mërzitshme. Të mërkurën, pavarësisht se e kërkoni optimizmin me çdo kusht, do të përballeni me realitetin. Në fundjavë, do të jeni të bindur se mund t’ia dilni mbanë dhe se ju lejohet gjithçka. Ky është një mendim optimist, por që duhet ta shqyrtoni me maturi.

Virgjëresha

Të hënën do të përballeni me disa ndryshime dhe duhet të përpiqeni t’ia lehtësoni punën vetes në ditët në vazhdim. Hëna e plotë në fillim të javës do t’ju detyrojë të bëni llogaritë me atë pjesë tuajën, e cila ka nevojë të reflektojë, të mendojë dhe të kuptojë më mirë gjithçka. Do ta bëni këtë duke iu shmangur rregullave dhe kaosit që shkakton Neptuni në të tashmen tuaj. Dhe nëse të martën dielli do t’ju çlirojë nga angazhimet tuaja duke ju lehtësuar edhe ritmin e ditëve, të mërkurën do të duhet t’i kushtoni vëmendje raporteve më të rëndësishme. Pritet që të keni një fundjavë të nxehtë dhe të mbushur me pasion.

Peshorja

Mërkuri do t’ju ofrojë një rast të rrallë që të provoni t’i kuptoni më mirë gjërat. Ai ushtron gjithmonë ndikim pozitiv në shenjën tuaj dhe të hënën do t’ju bëjë të mendoni nëse vërtet duhet t’i respektoni rregullat apo nëse është rasti të ndiheni më të lirë. Dhe që të kuptoni nëse kaosi është një e keqe më e madhe se skemat e kota. Vërjani veshin në mënyrë që të vendosni si është më mirë të silleni. Të martën do të bëhet kalimi i diellit në shenjën tuaj, një fenomen që do të zhvendosë energjinë tuaj në angazhimin dhe ndërtimin e së ardhmes. Por, në fund, do të jeni jashtëzakonisht të kënaqur me atë që keni arritur.

Akrepi

Ndonjëherë është e nevojshme të reflektojmë mbi aftësitë tona reale për të jetuar një të tashme që është vazhdimisht në evoluim. Yjet gjatë kësaj jave do t’ju ndihmojnë të kuptoni vërtet çfarë ju nevojitet për të bërë gjërat e nevojshme dhe nëse jeni në gjendje të kuptoni sfidat e ditëve në vazhdim apo nëse duhet të bëni diçka që disa situata të përmirësohen. Është e vështirë t’ju bindësh të hiqni dorë, sepse në fund të fundit janë sfidat ato që ju ndezin dhe ju bëjnë të ndiheni pasionalë. Duke filluar që nga e marta, dielli do t’jua bëjë më të lehta raportet me punën dhe angazhimet.

Shigjetari

Ka momente kur qielli duket se përqendrohet sidomos te një shenjë dhe këtë herë ju ka rënë ju për pjesë. Ndikimi i yjeve do të ndihet që të hënën. Të lindurit e shenjës së shigjetarit do të ndiejnë ndikimin e hënës së plotë duke përjetuar një moment të pasur me reflektime. Mërkuri në pozicion të kundërt me shenjën tuaj do të vërë në diskutim rregullat, por edhe kaosin që ndieni brenda vetes. Dhe nëse të martën dielli s’do t’i bëjë më të lodhshme raportet tuaja, të mërkurën duhet të bëni shumë kujdes të mos përballeni me njerëz apo situata të rëndësishme për hir të sfidës. Vetëm në fundjavë do të ndiheni të çliruar të shijoni gjërat që ju pëlqejnë.

Bricjapi

Të hënën do të keni të bëni me njerëz plot ide dhe të aftë për të reflektuar. Me pak fjalë, mundeni dhe duhet t’u besoni aftësive të tyre intelektuale dhe t’ua lini gjërat në dorë atyre që dinë të tregohen të logjikshëm. Edhe sepse Mërkuri jo gjithmonë ju bën të jeni objektivë dhe të kthjellët për të vlerësuar gjithçka. Të martën, dielli do të kalojë në pozicion të kundërt me shenjën tuaj duke ju bërë të sforcoheni. Më pas, java do të karakterizohet nga heshtja e yjeve, por ju ndërkohë i keni hedhur bazat për të ardhmen.

Ujori

Gjithçka varet nga fakti sa të hapur jeni ju mendërisht apo nga mënyra si i perceptoni gjërat. Mërkuri do t’ju bëjë të dyshoni për shumë gjëra të hënën dhe të provoni të kuptoni nëse vërtet limitet tuaja kanë një kuptim apo nëse duhet të veproni ndryshe. Besojini mendjes tuaj, njerëzve dhe situatave që do t’ju bëjnë të ndiheni të lirë duke ju çliruar nga lidhjet e kota klaustrofobike. Bëni kujdes të mërkurën atëherë kur nevoja juaj për t’u ndier të lirë mund t’ju bëjë ta ekzagjeroni.

Peshqit

Ka ardhur koha të bëni bilancin dhe që të kuptoni se ato që keni ndërtuar në muajt e gjatë të pranverës kanë sjellë diçka të rëndësishme. Saturni do të ndikojë në shenjën tuaj deri në shtator, kurse hëna e re e ditës së hënë do t’ju bëjë që të vlerësoni sa të kënaqur jeni vërtet dhe të kuptoni sa rrugë ju ka mbetur ende për të bërë. Shfrytëzoni entuziazmin e diellit, që tani është mik i shenjës tuaj, të mërkurën që të përballoni me sukses mosmarrëveshjet. Yjet parashikojnë pasion ditën e diel.

Continue Reading

Horoskopi

Do merrni 1 shume te mire parashe/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Horoskopi Paolo Fox Dashi: yjet ju buzëqeshin këtë të shtunë, përpiquni të përfitoni prej tyre. Puna vjen me një sasi të caktuar stresi, ndaj më mirë pushoni këtë fundjavë.

Horoskopi i Paolo Fox Demi: dashuria ka nevojë për një qëndrueshmëri të caktuar ndaj ju duhet të luftoni për këtë. Kolegët vlerësojnë punën tuaj në ekip.

Horoskopi i Binjakëve Paolo Fox: pasioni dhe ndjenjat janë bërë si në slow motion, por në fund të muajit diçka do të zhbllokohet. Bëni mirë llogaritë se do të çuditeni nga faturat tuaja në javët e ardhshme.

Horoskopi për Gaforren Paolo Fox: një pushim me partnerin është ajo që duhet për të rivendosur ekuilibrin. Për punonjësit e vetëpunësuar, ka lajme në horizont.

Horoskopi Paolo Fox Luani: jeni të pasionuar nga natyra, por ndonjëherë qëndrueshmëria është më e rëndësishme në marrëdhënie. Kujdes për ditët e ardhshme mos dilni me shpatë në punë.

Horoskopi Paolo Fox Virgjëresha: energjitë lëngojnë, edhe në dashuri. Plogështia po vazhdon. Deri në fund të muajit, ata që nuk kanë gjetur ende një punë mund të kenë mundësi.

Horoskopi i Paolo Fox Peshorja: pak tension në raportet me partnerin tuaj, shtyni diskutimet për të dielën. Është e vështirë të bësh miq në punë, por nuk ka mbaruar çdo gjë, ndaj mos nxitoni të arrini në përfundime pezmatuese.

Horoskopi i Paolo Fox Akrepi: fundjava hapet me një hënë të mirë. Jupiteri gjithashtu buzëqesh sepse fati po ju prin në biznesin tuaj.

Horoskopi i Shigjetarit Paolo Fox: gjërat po ecin mirë dhe vera dihet se ushqen pasionin. Javë e vështirë, më mirë pushoni pak duke e fjetur mendjen në ca gjëra.

Horoskopi i Paolo Fox Bricjapi: mëngjes pozitiv ky i kësaj të shtune 18, pak rënie entuziazmi do ta përjetoni pasdite. Javën e ardhshme do të ketë propozime interesante në punë.

Horoskopi i Paolo Fox Ujori: nëse ende keni dyshime për të kaluarën, ndoshta është më mirë të përpiqeni të zbërtheni problemin. Ju pëlqen të punoni në një ekip, por preferoni të vazhdoni të punoni sipas planit tuaj. Qartësohuni me veten!

Horoskopi i Paolo Fox Peshqit: dashuria e kaluar, nëse kthehet, atëherë sigurisht që nuk është më një historie që i përket të tashmes, por ka qenë gjithnjë aty. Puna hap mundësi të reja, por kjo pritet në muajt e ardhshëm.

Continue Reading

Trending