Connect with us

Horoskopi

Hena e re e dates 24 Qershor sjell te reja/ Astrologia Susan Miller paralajmeron 4 shenja horoskopi

Published

on

Peshorja

Që kur u shfaq pandemia vitin e kaluar, e keni patur të vështirë të dilni nga shtëpia për të udhëtuar, qoftë vetëm për një qëndrim në fundjavë. Nëse keni arritur të bëni një udhëtim rrugor në shtëpinë e një shoku apo të afërmi, mund të keni kuptuar se në vend që t’ju shuante etjen për udhëtime, ai vetëm ju stimuloi që të dëshironi më shumë.

Afër Hënës së re të 10 qershorit te Binjakët, mund të jeni në gjendje të udhëtoni në një distancë të gjatë.

Nëse bëni një udhëtim pune, jini të qartë për atë që ju dhe klienti/bashkëpunëtori juaj po përpiqeni të arrini, sepse të dy duhet të jeni në të njëjtën faqe për një rezultat të suksesshëm. Neptuni do të jetë në një pozitë të vështirë, duke sugjeruar se secili mund të ketë supozime të ndryshme. Ju mund ta rregulloni lehtësisht situatën duke biseduar së bashku dhe duke bërë pyetje. Jupiteri po mbron aftësinë që ekni për të marrë shumë projekte dhe detyra të reja deri në korrik. Me Mërkurin në prapavijë deri më 22 qershor, kthehuni te ish klientët për fatin më të mirë – ata mund të kenë më shumë punë për t’ju ofruar.

Keni një mundësi të jashtëzakonshme për të përparuar karrierën, sepse keni pasur Marsin duke vepruar për të ndezur dritat e shkëlqyera në sektorin e reputacionit, duke paralajmëruar të tjerët për arritjet tuaja në karrierë. Nga Hëna e re muajin tjetër, më 9 korrik, ofertat do të fillojnë të vijnë te ju. Nëse nuk e arriët punën që donit në maj para se Mërkuri të shkonte në prapavijë, kjo mund të jetë sepse keni nevojë për më shumë se ndihma e Marsit – keni nevojë për Hënën e re të duhur. Do ta merrni së shpejti, deri në muajin tjetër, më 9 korrik.

Ndërkohë, eklipsi diellor i Hënës së re të këtij muaji, më 10 qershor, parashikon lajme të mira për ju në një nga fushat: udhëtime të largëta, marrëdhënie ndërkombëtare, import-eksport, çështje të imigracionit dhe ato që përfshijnë një vizë, green card ose shtetësi. Në të kundërt, mund të jeni të përqendruar në një projekt mediatik që përfshin botimin, transmetimin ose një detyrë dixhitale (aplikacione, podcast, reality shoë, realitet virtual dhe forma të reja dixhitale).

Lajmet e mira mund të vijnë nga akademia nëse jepni një provim kualifikues, diplomoheni ose mbroni tezën tuaj, si tre nga shumë shembuj të mundshëm. Një eklips te Binjakët shkrihet mirë me ju si një shenjë ajri, kështu që lajmet në këtë eklips do t’ju kënaqin. Eklipset sjellin ndryshime dhe ju duket se do t’i mirëprisni.

Saturni, planeti që thekson rëndësinë e të punuarit fort dhe formimit të një themeli të fortë për një periudhë afatgjatë, do t’i japë këtij eklipsi një hov të madh. Saturni gjithashtu do t’ju ndihmojë të bëni aleanca të qëndrueshme.

Megjithëse korriku do të jetë pika juaj më kritike në vit për përparimin në karrierë, me Afërditën në sektorin e reputacionit deri në pjesën më të madhe të qershorit. Njerëzit e rëndësishëm do të flasin mirë për ju.

Ky muaj është i mbushur me mundësi, sepse Hëna e plotë (jo eklips) në 24 qershor ka të ngjarë të fillojë një periudhë emocionuese pesë-ditore kur lajmet, ose një vendim që merrni, që përfshin jetën e shtëpisë do t’ju pëlqejë. Mund të bëheni gati të lëvizni, të zgjidhni dhe të paguani për një shtëpi me qira për pushime, ose të blini mobilje të reja, për shembull. Me këtë Hënë të plotë, planet për shtëpinë ose pronën tjetër do të realizohen. Hënat e plota i çojnë gjërat në një fund.

Kjo fushë e tabelës merret gjithashtu me prindërit dhe anëtarët e ngushtë të familjes, kështu që nëse jeni përpjekur të gjeni një zgjidhje për situatën e nënës ose babait, do të bëni një zgjedhje përfundimtare që dëshmon se është e përsosur. Nëse keni nevojë për një hapësirë të re për të lëvizur, filloni të shikoni në qershor me planin për të marrë një vendim deri më 24 qershor.

Akrepi

Organizimi i financave do të jetë përparësia kryesore në fillim të qershorit. Akrepi dihet se është i talentuar në çështjet financiare dhe këtë muaj, kjo do të provojë të jetë e vërtetë edhe një herë. Ky fokus tek paratë u realizua në fund të muajit të kaluar, kur ju duhej të siguronit një shumë të konsiderueshme parash. Ndoshta keni bërë një parapagim të madh në një shtëpi të re, keni dërguar para shkollimi në universitet, jeni martuar ose keni pasur një fëmijë. Paratë e shpenzuara duket se kanë qenë të nevojshme.

Ndryshimet kryesore të jetës pothuajse gjithmonë shkaktojnë shpenzime të mëdha. Përndryshe, mund të keni kontribuar me para në një të afërm të dashur që është në ankth, një arsye tjetër që mund t’ju ketë shkaktuar shpenzime. Eklipset në shtëpinë e dytë të pagave dhe kursimeve zakonisht paralajmërojnë një ndryshim, kështu që në vend të kësaj, mund të keni ndërruar punë. Nëse është kështu, mund të shihni se të ardhurat rrjedhin nga një burim i ri dhe “ndryshimi” mund të përfaqësojë një rritje që është rrugës.

Teksa muaji i kaluar shënoi një kulm ose përfundim të bisedimeve financiare, këtë muaj, eklipsi i dytë mund të mbushë përsëri llogarinë bankare. Eklipsi tjetër do të mbërrijë më 10 qershor si një eklips diellor i Hënës së re në shtëpinë e parave të njerëzve të tjerë. Ju mund të merrni lajme për një hua bankare të aprovuar ose një çek nga një program qeveritar. Mund t’ju ofrohet një hipotekë, ose kompania mund t’ju japë sigurim më të mirë shëndetësor dhe përfitime të tjera.

Nëse punoni në shitje ose jeni të vetëpunësuar, atëherë menjëherë pas 10 qershorit mund të sillni një ose më shumë klientë fitimprurës. Eklipset gjithmonë sjellin zhvendosje dinamike. Pandemia ka bërë që shumë njerëz të shqyrtojnë se si sigurojnë jetesën, pa marrë parasysh në cilën industri punojnë. Nëse dëshironi të bëni një punë ndryshe ose të fitoni para nga një industri e re, plani do të funksionojë jashtëzakonisht mirë.

Kur bëhet fjalë për karrierën, gjërat nuk mund të jenë më mirë. Jo vetëm që financat po ndryshojnë, por arritjet po vijnë në vëmendjen e njerëzve të rëndësishëm me ndikim. Marsi do të hyjë në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve më 10 qershor, për të qëndruar deri më 29 korrik dhe kjo përfaqëson periudhën më të mirë për shfaqjen e talenteve tek njerëzit e rangut të lartë. Sapo të fusni këmbën në derën e një personi të fuqishëm, ka të ngjarë të lini një përshtypje të mirë.

Keni një Hënë të re të vështirë që vjen në 8 gusht që mund të ndikojë në karrierë, kështu që bëni mirë t’i nënshkruani kontratat e punës tani – mos i shtyni bisedimet dhe nënshkruani deri në gusht.

Jupiteri është në shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë dhe do të arrijë deri në Hënën e plotë në Bricjap. Në të njëjtën kohë, Afërdita do të bashkëpunojë duke qenë te Gaforrja, një shenjë uji që shkrihet bukur me ju. Afërdita do t’ju bëjë të jeni të dëshiruar. Nuk përjashtohen udhëtimet. Teksa Afërdita ju favorizon jashtëzakonisht, gjeni mënyra për të përmirësuar pamjen, sepse ju presin komplimente.

Nëse jeni duke u munduar të ngelni shtatzënë, edhe kjo mund të jetë e mundur. Nëse keni provuar, por keni pasur vështirësi, një konsultë me një specialist mund të jetë e dobishme. Nëse preferoni birësimin, aplikoni në Hënën e plotë më 24 qershor.

Mërkuri do të jetë në prapavijë vetëm deri më 22 qershor, kështu që deri në këtë Hënë të plotë të 24 qershorit, do të jeni të lirë dhe të qartë për të ecur përpara në një plan. Gjërat e sigurt do të shkojnë mirë këtë herë.

Nëse keni qenë duke negociuar për një marrëveshje, kontrata ka të ngjarë të nënshkruhet në këtë kohë, gjithashtu më 24 qershor. Koha e nënshkrimit është spektakolare, duke sugjeruar se fitime mbresëlënëse janë në rrugë e sipër.

Binjakët

Keni kaluar një kohë veçanërisht të shtrenjtë gjatë majit. Lajmi i mirë është se fluksi i parave nga jashtë nuk do të jetë gati aq ekstrem pasi Marsi largohet nga Gaforrja në 11 qershor. Për më tepër, karriera po shkëlqen tani që Jupiteri me fat ka hyrë përkohësisht në shtëpinë e dhjetë të famës dhe nderit për herë të parë në 12 vjet – Jupiteri ka përveshur mëngët dhe do të punojë shumë për t’ju treguar mënyra të reja se si të fitoni të ardhura.

Mërkuri, sundimtari juaj, do të jetë prapavijë këtë muaj, një trend që filloi më 29 maj dhe do të vazhdojë deri më 22 qershor. Prapavija e Mërkurit fajësohet për një mori vështirësish. Ka mënyra për të punuar me Mërkurin në prapavijë në avantazhin tuaj. Për shembull, në karrierë, kthehuni te klientët dhe të rriturit më me përvojë me të cilët keni punuar në të kaluarën dhe kërkoni mënyra për të punuar përsëri me këta klientë. Ata besuan te ju dhe ju mbështetën një herë dhe dikush mund të dëshirojë ta bëjë sërish. Është gjithashtu një kohë e shkëlqyeshme për t’u marrë me një projekt që duhej lënë mënjanë për shkak të mungesës së kohës, parave ose njohurive teknike. Idetë e kaluara që nuk kanë ndodhur për arsye të ndryshme mund të kenë një shans shumë më të mirë tani.

Tani jemi midis dy eklipseve dhe këto ngjarje kozmike janë disa nga aspektet më të fuqishme që universi përdor për të krijuar ndryshime dhe për të siguruar që ne të ecim përpara dhe ato vijnë gjithmonë si një eklips me Hënë të plotë dhe një eklips diellor me Hënë të re. E kemi pasur muajin e kaluar më 26 maj në Shigjetar dhe tani do të kemi një Hënë të re më të lumtur, eklipsin diellor te Binjakët më 10 qershor.

Eklipsi i muajit të kaluar më 26 maj mund t’ju ketë paraqitur nevojën për të zgjedhur drejtimin e një marrëdhënie të ngushtë romantike ose biznesi. Mund t’ju jetë dashur të vendosni nëse do ta bëni partneritetin zyrtar ose të ndani punët. Ose një partner mund të jetë larguar. Nëse u refuzuat profesionalisht nga një agjent, mos u sikletosni – ishte humbja e tij. Eklipset mund të jenë të vështira. Nëse nga ana tjetër, keni qenë të pakënaqur dhe jeni përpjekur të rregulloni marrëdhënien për disa kohë, eklipsi mund t’ju kërkojë të shkoni në terapi çiftesh për të vlerësuar gjërat dhe më në fund mund të hiqni dorë dhe të largoheni.

Nëse dëshironi që marrëdhënia të vazhdojë, fakti që Saturni dhe Urani janë në mosmarrëveshje sugjeron që rolet që të dy keni marrë në marrëdhënie mund të kenë nevojë të ndryshojnë, ndoshta rrënjësisht. Ai eklips i 26 majit ishte një Hënë e plotë dhe eklipset e Hënës së plotë zakonisht shënojnë një kohë tepër emocionuese, por këtë herë jo. Nëse u fejuat, jeni të lumtur. Shtëpia e shtatë, e cila rregullon bashkëshortin ose lidhjet personale të qëndrueshme gjithashtu rregullon partnerët e biznesit, agjentët, publicistët dhe bashkëpunëtorët e tjerë të ngushtë të biznesit.

Eklipset vijnë në çifte, kështu që tjetri që pritet është më 10 qershor te Binjakët. Saturni do të jetë shumë i dobishëm për ju. Kjo do të thotë që do t’ju jepen dy mundësi -dhe njëri duhet të ketë stabilitet dhe një shans për fitim afatgjatë. Me siguri do të ndiheni të sigurt dhe të gatshëm për të filluar diçka të re.

Hëna e plotë (jo një eklips) më 24 qershor do të mbërrijë në Bricjap dhe mund të kulmojë në një marrëveshje që do t’ju japë një shumë të madhe financiare. Kjo Hënë e plotë do t’ju ndihmojë, veçanërisht nëse bisedat janë në qendër të çështjeve të biznesit si komisionet, honoraret, përfitimet e kompanisë ose shpërblimet. Me Jupiterin, aktualisht në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve – mos kini frikë të kërkoni atë që dëshironi.

Lëvizja e Marsit në Luan më 11 qershor paralajmëron udhëtime argëtuese. Ju pëlqen të udhëtoni dhe do të gjeni opsione të shkëlqyera midis 11 qershorit dhe 29 korrikut. Me Mërkurin në prapavijë, mund të dëshironi të rishikoni një vend ku keni shkuar si fëmijë. Planifikoni një ose më shumë udhëtime.

Gaforrja

Ndryshimet që po ndodhin në punë janë në mendjen tuaj teksa hyni në qershor dhe lajmet ka të ngjarë të vijnë menjëherë pas eklipsit të Hënës së plotë në Shigjetar, 26 maj. Në pjesën e parë të muajit do të jeni në pozicionin më të fortë për t’u dëgjuar dhe për të marrë miratime.

Me shumë energji planetare në shtëpinë e dymbëdhjetë, mund të jeni në kontakt me personelin mjekësor këtë muaj, më shpesh se zakonisht.

Nëse jeni ndjerë të shqetësuar, për shkak të presioneve të sjella nga pandemia, eklipsi diellor i 10 qershorit do të ishte koha e duhur për të kërkuar ndihmë nga një terapist profesionist. Këto ditë, mjeku mund të rekomandojë dikë që bën seanca online, duke e bërë më të lehtë për ju që të merrni këshillat që dëshironi dhe të ndiheni më mirë.

Këtë muaj, me theksin e fortë në shtëpinë e dymbëdhjetë diellore, do t’ju duhet më shumë kohë për të menduar, krijuar, hulumtuar, ose për të shkruar. Nëse punoni në reklama ose marketing, mund të keni për detyrë të krijoni një strategji fituese për një produkt të ri. Do ta bëni vetë punën më të mirë, duke shqyrtuar kakofoninë e zërave përreth. Të tjerët mund të supozojnë se keni nevojë për këshillën e tyre të pakërkuar. Këto ditë, intuita po funksionon në nivelet kulmore, prandaj kini kujdes për ndarjen e kontributit tuaj.

Marsi do të zhvendoset në shtëpinë e dytë me të ardhura të fituara nga 11 qershori deri më 29 korrik, duke sugjeruar se do të jeni të motivuar për të rritur të ardhurat. Shpenzimet do të jenë të larta gjatë kësaj periudhe, por kjo vetëm do t’ju motivojë për të gjetur burime të reja të të ardhurave. Nëse planifikoni të merrni pushim, bëjeni në gusht – do të jeni shumë të zënë në punë në korrik.

Hëna e plotë më 24 qershor do të jetë mjaft spektakolare për ju. Kjo Hënë e plotë bie në Bricjap dhe Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, do të jetë përkohësisht te Peshqit këtë muaj në një kënd ideal me Hënën e plotë. Ky është pushimi me fat që mund të keni pritur të shihni të ndodhë, sepse do të sjellë përfitime nga drejtuesit e huaj, tregjet ndërkombëtare dhe çdo lloj import-eksporti, si dhe në media, përfshirë botimin dhe transmetimin. Gjithashtu do të favorizoheni sa i përket çështjeve akademike dhe universitare.

Në Hënën e plotë të 24 qershorit, një marrëdhënie e ngushtë do të arrijë një pikë kulmore – mund të fejoheni ose të martoheni, për shembull, sepse kjo Hënë e plotë është kaq e ëmbël. Në çdo rast, do të duhet të vendosni nëse do të vazhdoni lidhjen ose do ta përfundoni atë. Lidhja mund të jetë me një partner romantik ose me një partner / bashkëpunëtor në punë. Ka shumë të ngjarë që të keni një rezultat pozitiv. Shanset për të marrë më shumë para nga dikush në këtë pikë të muajit do të jenë shumë të mëdha.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending