Connect with us

Uncategorized

Kane mbetur edhe 8 dite nga muaji Qershor/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe i hapet fati

Published

on

Qershori do të jetë një ndër muajt e parë që do të shënojë rimëkëmbjen për të gjithë të lindurit në këtë shenjë, sidomos pas datës 13. Venusi në astrologji nuk përfaqëson vetëm dashurinë, por edhe marrëdhëniet profesionale. Një ndryshim krejt i papritur në karrierën tuaj.

Do të përfundoni një projekt të nisur prej kohësh. Keni mbështetjen e Venusit, por Saturni do të hapë disa probleme këtë muaj, sidomos brenda familjes. Trashëgimitë e familjes përbëjnë gjithmonë një pengesë mes ju dhe familjarëve tuaj. Duhet të tregoheni praktikë dhe t’i thoni gjërat hapur. Shikoni me kujdes çfarë ndodh rreth jush në punë, veçanërisht në datën 18. Mbani në kontroll investimet e huaja. Ka diçka që s’shkon në marrëdhëniet sentimentale dhe këto probleme kanë nisur në fund të majit. Zemra vështirë se shërohet. Nëse kërkoni një person që vështirë se joshet, këtë periudhë vështirë se do të arrini gjë. Marsi, në fakt, do të hyjë në shenjën e Luanit, një ndryshim i rëndësishëm i energjisë, i cili do të ndikojë pozitivisht në mirëqenien tuaj psikofizike. Të mbështetur nga energjia e zjarrit, ju përsëri do të ndiheni të përqendruar, luftarakë, të etur për të shijuar më të mirën e jetës . Disa pasiguri që ju sulmuan muajin e kaluar do të shkrihen si bora në diell. Me Marsin në krah, do të ndiheni përsëri zot i vetvetes dhe do të shkoni drejt në rrugën tuaj pa shumë kushtëzim.

Tranziti është pozitiv për beqarët që mund të bëjnë takime të reja dhe të jetojnë pasione të reja. Për shkak të Venusit dhe Plutonit (23-24 qershor) dhe midis Marsit dhe Saturnit (30 qershor), megjithatë, do t’ju duhet të mbani larg format e xhelozisë, posesivitetit, manipulimit që mund të krijojnë probleme në marrëdhënie. Përfitoni nga forca e madhe e Marsit për të shprehur krijimtarinë tuaj, për të pushtuar, për të lënë hapësirë ​​për improvizim. Jeni të vetmuar, prandaj është mirë që të dilni me shumë njerëz, sepse dashuria mund të lindë aty ku s’e prisni. Këshillë. Bëni shumë kujdes gjatë këtij muaij, sepse prej kohësh po stërmundoheni të arrini diçka të pamundur. Keni pranuar një detyrë të rëndësishme që nxit fantazinë tuaj, por që ju lodh shumë fizikisht. Nëse lind nevoja, në fund të muajit ju sugjerojmë të bëni një kontroll mjekësor. Tri ditët e fundit të qershorit do të jenë kaotike për ju.

DEMI HOROSKOPI QERSHOR 2021

Qershori është i ndarë në dy pjesë, pjesa e parë e muajit flet për energji më të lehta për shenjën tuaj, e dyta është pak më e lodhshme. Le të fillojmë me aspektet e lehta: Venusi , ylli juaj udhëzues, hyn në shenjën e Gaforres, një tranzit që rezulton të jetë pozitiv për afeksionet dhe për marrëdhëniet në përgjithësi. Planeti, për një pjesë të mirë të muajit, do të nxjerrë në pah hijeshinë tuaj, sensualitetin tuaj, aftësitë tuaja të kujdesit.

Jo vetëm Venusi, por edhe Marsi deri në datën 10 qershor do të jenë në një aspekt të mirë për Diellin tuaj, duke garantuar një formë të shkëlqyer fizike dhe emocionale . Këto janë ditë pozitive që mund të jenë të dobishme për të gjithë ata që duan të kthehen në lojë me ndjenja dhe për çiftet që duan të planifikojnë diçka të rëndësishme për të ardhmen. Me Venusin tranzit, ju gjithashtu mund të dëshironi të shoqëroheni më shumë, të dilni më shumë, të hapeni më shumë për të tjerët. Jepuni kënaqësi kësaj shoqërie, veçanërisht nëse kohët e fundit keni ndjerë pak lodhje emocionale ose nëse jeni ndjerë më të shkurajuar. Mundohuni të ushqeheni me gjëra që ju bëjnë të ndiheni mirë, në pritje të një pjese të dytë pak më të komplikuar të qershorit. Dita 11, Marsi, hyn në shenjën e Luanit, duke filluar një aspekt katror në Diellin tuaj. Ky tranzit tregon mesatarisht, një tendencë për polemikë, nervozizëm dhe një farë padurimi. Sigurisht, nuk është e thënë që të gjithë të lindurit në Dem do jenë të zemëruar ose nervozë, por padyshim që do të ketë një tundim të fortë për të reaguar në një mënyrë energjike (por jo gjithmonë të dobishme) ndaj provokimeve.

Energjia e Luanit, në fakt, mund t’ju bëjë shumë egoist dhe të ngurtë, duke ju bërë të përqendroheni tek vetja dhe pak tek tjetri. Fakti që planeti i kuq marsi, për më tepër, përplaset me Uranin dhe Saturnin, i komplikon disi gjërat. Për këtë arsye, për ata që po luftojnë me probleme familjare ose të lidhura me shtëpinë, rekomandohet të mbajnë një farë qetësie: me Marsin në kuadraturë ekziston rreziku i tejkalimit të toneve dhe ekzagjerimit të disa diskutimeve. Për shumë Demë, mund të ketë gjithashtu marrëdhënie biznesi ose zgjedhje karriere të një rëndësie të caktuar në pamjet e tyre. Planetët do të nxjerrin në pah,, realizueshmërinë ose ndryshe të disa iniciativave, dhe në të njëjtën kohë cilat janë situatat në të cilat ende ia vlen të investosh kohë dhe energji, dhe të tjerat që janë në ekuilibër janë bërë humbje kohe.
Nëse vazhdoni të gjeni pengesa për iniciativat tuaja, filloni të pyesni veten nëse nuk ka rrugë alternative, njerëz të tjerë që mund t’i mbështesin ato. Cilado qoftë situata juaj aktuale, ajo që ju fton qielli këtë vit është të vlerësoni me kujdes atë që mund t’ju japin situata të caktuara (gjithashtu për sa i përket qetësisë dhe mirëqenies personale), dhe të mos ndaleni në siguritë e vjetra. Atë që rrezikoni të humbni. Sidomos ato siguri që, në ekuilibër, nuk janë më të kënaqshme, përndryshe ju as nuk do t’i vini në dyshim ato.

Me Uranin në Diell është absolutisht e ndaluar të qëndrosh akoma në zonën e rehatisë, planeti promovon ndryshimin dhe ripërtëritjen , dhe kjo do të thotë se ajo që fillon të të kufizojë ose të japë ndjesinë e kthimit, është e destinuar të transformohet, ose në disa çështjet për tu mbyllur. Sidoqoftë, për shkak të qiellit ambivalent të kësaj periudhe, do të ishte më mirë të lëvizim me pak vrojtim, me vetëdijen, megjithatë, që disa situata duhet të modifikohen dhe transformohen. Dita e 21 e Jupiterit fillon lëvizjen retrograde dhe kjo do të thotë që disa mundësi ose lajme që u shfaqën rreth mesit të majit mund të ndryshonin formën. Duke marrë parasysh që Mërkuri është gjithashtu në një pozicion retrograd deri në ditën 22, është e mundur që ju të mund të rivlerësoni disa vendime dhe të ndryshoni mendje. Eklipsi i ditës 10 do t’ju ndihmojë të merrni kontakt me botën e brendshme për të kuptuar se ka ardhur koha të kënaqeni me rrjedhën e ngjarjeve, për të lënë gjërat të ndodhin. Një udhëtim i mundshëm midis 9 dhe 10 qershorit.

BINJAKËT HOROSKOPI QERSHOR 2021

Të drejtuar nga Mërkuri ju ndikoheni fuqishëm nga frymëzimet e tij, tekat e tij, gjenialiteti, mendimet e tij të dyta. Dhe shpesh ndodh që kur planeti “ngadalësohet”, ju bëheni pak më reflektues, më pak komunikues dhe në shumë raste, varësisht nga cila shenjë është planeti, edhe më emocionues. Retrogradi i merkurit ndodh në shenjën tuaj që tregon se komunikimi në marrëdhëniet tuaja nuk mund të jetë aq efektiv. Në disa raste mund të shtrembërohet nga lëshimet ose keqinterpretimet e fakteve dhe rrethanave. Mungesa e qartësisë do të jetë një nga problemet me të cilat do të duhet të përballeni. Për të shmangur bezdisjet dhe ndërlikimet, përpiquni të jeni sa më të qartë me bashkëbiseduesit tuaj dhe prisni të njëjtën gjë. Në punë është thelbësore të rishikohen aspektet ekonomike të një marrëveshjeje, veçanërisht me njerëz që nuk i njihni mirë. Kjo këshillë vlen edhe për ata miq me të cilët keni marrëdhënie të vazhdueshme biznesi. Sidoqoftë që ta vendosni, qartësia duhet të jetë diçka që nuk duhet të mungojë kurrë në marrëdhëniet tuaja, emocionale dhe profesionale, sepse do t’ju lejojë të mos gaboni dhe të mos zhgënjeheni.

Mbani në mend se derisa Mërkuri të rifillojë lëvizjen e tij të drejtpërdrejtë, ju mund të ndiheni emocionalisht më të prekshëm dhe të etur për të fituar zemrën e dikujt. Do të jetë shkëmbimi emocional që mbizotëron në marrëdhëniet tuaja ndaj shkëmbimit intelektual, dhe kjo me siguri do të ketë një efekt pozitiv në marrëdhënien tuaj dhe do ta ngrejë atë në nivel tjetër. Për shumë Binjakë, qielli i qershorit shënon një moment të rëndësishëm reflektimi në lidhje me situatën e marrëdhënieve dhe pritjet e tyre në një periudhë afatmesme dhe afatgjatë. Çfarë prisni nga marrëdhënia juaj dhe partneri? Cilat janë qëllimet e përbashkëta dhe cilat ndryshojnë nga partneri juaj? Ju ndodh shpesh të bini në dashuri me dikë, për shkak të mënyrës se si flet, si sillet dhe sa hapësirë ju jep. Megjithatë, ka ardhur momenti të pyesni veten nëse ia keni vënë syrin personit të duhur që t’u jepni fund njëherë e mirë dyshimeve tuaja. Marsi ju favorizon shumë, Venusi shton pasionin në lidhjen tuaj. Sigurisht që nëse rrini mbyllur në shtëpi dhe prisni më kot, gaboni. Kërkojeni vetë dashurinë, qoftë edhe në rrjetet sociale. Qershori sjell shumë lajme të mira në jetën familjare. Përfitoni, sepse yjet janë të shkëlqyer. Është momenti i duhur të vazhdoni me kurat estetike apo edhe të regjistroheni në palestër. Është paksa vonë, por s’ka problem. Në datat 6 dhe 26 bëni mirë të tregoheni shumë vigjilentë.

GAFORRJA HOROSKOPI QERSHOR 2021

I bukur ky muaj qershor, i cili hapet me ardhjen e Venusit në shenjën tuaj. Një tranzit që do të ketë një ndikim pozitiv në marrëdhëniet dhe relacioneve tuaja. Njohjet e reja, hijeshia e shtuar personale dhe në disa raste lindja e një dashurie të re janë premtimet e Venusit. Vetëm kini kujdes që të mos jeni shumë pretendues, t’i shikoni gjërat vetëm nga këndvështrimi juaj. Përplasja e Marsit me Plutonin, në javën e parë të qershorit, mund të tregojë konflikte me partnerin, tensione të një natyre seksuale dhe energjike. Sigurisht nuk është një tranzicion i lehtë për ju që, edhe nëse në sipërfaqe mund të tregoni një karakter të fortë, në të vërtetë jeni të ndjeshëm, emocional, të prekshëm. Ky tranzit do të përfshijë mbi të gjitha ata që kanë lindur në dekadën e tretë , të cilët do të duhet të merren me ato procese të pavetëdijshme që janë të lidhura fort me të kaluarën. Edhe pse tranziti është pak i vështirë, ai përfaqëson një mundësi që ju të bëheni të vetëdijshëm për frikën tuaj, në mënyrë që të mos ndikoheni më prej sai. Tani për tani ju keni mundësinë të njihni veten më mirë dhe gjithashtu të zbuloni ato aspekte të natyrës tuaj për të cilat nuk keni qenë plotësisht të vetëdijshëm ose që nuk keni dashur t’i adresoni. Besojeni, pra, guximit që Marsi ju mbush dhe do të shihni se nëse dëshironi, ju mund të braktisni modelet e vjetra të së kaluarës dhe të rinovoni thellësisht lidhjet tuaja më të ngushta. Eklipsi diellor i 10 qershorit mund t’ju ndihmojë të bëheni të vetëdijshëm për atë që po ndodh brenda jush, përmes një ëndrre ose një ngjarjeje që do t’ju ndihmojë të kuptoni se si edhe ju kontribuoni për të shkaktuar disa probleme në marrëdhëniet tuaja.

Në këtë kuptim, qershori për ju mund të konsiderohet një muaj “dicka”. Prandaj, asnjëherë si tani nuk është thelbësore që të dëgjoni zemrën dhe shpirtin tuaj për të pranuar në një mënyrë “të arsyeshme” sugjerimet e Neptunit, i cili në këtë moment është në rregull për Diellin tuaj, megjithatë, janë ato të lindura në qershor, të cilat falë trinës së Jupiterit në Peshqit, në këtë moment, që më në fund po kalojnë një kohë më të qetë. Për shumë Gaforre, disa situata emocionale dhe profesionale po pësojnë përmirësime, edhe nëse për një pikë kthese të vërtetë do të duhet të presim fillimin e vitit të ardhshëm. Aspekti ekonomik, përveç disa përjashtimeve, ende paraqet disa ulje dhe ngritje, por vetëm për ata që kanë biznesin e tyre dhe u duhet të merren me shpenzime shtesë, borxhe të akumuluara ose forma të reja investimesh.

Dhe nëse vendosim një farë lodhje mendore dhe mungesë përqendrimi, rezultat i Merkurit retrograd, është e mundur që në këtë periudhë të mos jesh shumë i vëmendshëm, pak i paqartë, në lidhje me çështjet praktike. Tani kemi mbërritur në periudhën e verës: ka një dëshirë për detin, për muzikën, për ëndrrat, për pushimin, për ngadalësinë dhe jo për ritmet shumë të shpejta që, objektivisht, në këtë moment mund t’i menaxhonit me vështirësi. Por ka edhe një dëshirë për ndryshim, një ndryshim që duket se vjen me vështirësi për shkak të kuadratit të Saturnit me Uranin. Por Saturni është retrograd tani, dhe është e pashmangshme që presioni për të ndryshuar ushtruar nga Urani do të jetë shumë më i fortë se freni i ushtruar nga Saturni. Prandaj, ndryshime dhe revolucione të rëndësishme për të gjithë, për sa kohë që zgjidhni me zgjuarsi.

Uncategorized

Në dashuri do të jetë ditë speciale/Astrologia Susan Miller parashikon keto 6 shenja per nje sukses dhe FAT te madh

Published

on

Dashi

Forca juaj sot duhet të jetë ajo që të përballoni çdo gjë me qetësi dhe durim. Nëse në dashuri diçka nuk shkon në drejtimin e duhur, përballojeni me durim dhe…do të merrni një surprizë.

Demi

Sinqeriteti duhet të jetë fjala e ditës sot për të mbajtur në “këmbë” raportin tuaj në çift. Për disa sot është dita e kthimeve të mëdha, do të jenë të papritura të cilat do të ndodhin në mbrëmje.

Binjakët

Mund të keni mundësi të mira për të pasur një punë me kohë të limituar ose një punë të dytë, e cila do t’ju ndihmonte shumë në financat tuaja familjare. Ndaj mos i refuzoni rastet.

Gaforrja

Sot ju leverdis të dëgjoni më shumë sesa të dëgjoheni. Marrja e një borxhi kohë më parë mund t’ju vërë në vështirësi të mëdha. Bëni llogaritë përpara se të shpenzoni. Do të kini të bëni me persona jo të besuar.

Luani

E sotmja do të jetë një ditë e qetë. Vetëm se disa do të kenë pak probleme me ekuilibrin e jetës në çift. Disa do të fillojnë të përjetojnë një lidhje të dytë në mënyrë të fshehtë.

Virgjëresha

Përpiquni të jeni më besnik dhe më pak nevrik, sepse me kalimin e kohës mund të jepni idenë e një njeriu të gabuar te personat që ju rrethojnë. Në dashuri do të jetë ditë speciale.

Peshorja

“Re” në familje dhe në dashuri, por mos u shqetësoni, sepse gjithçka do të kalojë shpejt. Vështirësi mund të hasni në realizimin e ndonjë projekti që për ju është kryesor. Përdorni gjithmonë arsyet.

Akrepi

Marsi do të jetë burimi juaj i nervozizmit sot. “Kundërshtojeni” duke kaluar momente në të cilat mund të qëndroni vetëm me veten tuaj. Para se të bëni hapa të tjerë në marrëdhënien tuaj çift, duhet të prisni më parë që ai të mbajë premtimet.

Shigjetari

Mos krijoni përshtypje të gabuara për partnerin tuaj. Përkundrazi ju duhet të jeni më të afrueshme me partnerin. Nëse dëshironi që gjithçka të shkojë mirë në këtë aspekt atëherë shmangni mëritë dhe xhelozitë.

Bricjapi

Do të konkretizoni shumë shpejt objektivat tuaja. Mos u besoni më miqve falsë dhe atyre që ju takojnë pa sinqeritet dhe pa ndershmëri. Sot dikush do t’ju refuzojë që t’ju dëgjojë. Duhet të dini se partneri po bën çmos që t’ju lumturojë përgjithmonë.

Ujori

Kohët e fundit jeni përfshirë nga një ndjenjë e keqe zilie për të tjerët dhe do të ishte mirë t’i bënit vetes një autokritikë. Një njohje e thellë do të jetë baza e një dashurie solide. Megjithatë, duhet të merrni patjetër një vendim, sepse ka ardhur koha.

Peshqit

Në shtëpi do të mbizotërojë harmonia dhe qetësia. Momente romantike në dashuri. Sot duhet të veproni më shumë sesa të mendoni, madje edhe shpejt, sepse përndryshe nuk do të mund të merrni vendime për ju të rëndësishme.

Continue Reading

Uncategorized

Sikur te keni pak kujdes per partnerin nuk do te ishte keq/Paolo Fox,astrologu parashikon qartazi se si do veje jeta ne cift kete muaj

Published

on

Dashi

Kujdesi i paktë i partnerit ka ngjallur shumë dyshime te ju. Por mos u alarmoni, është vetëm një periudhë kalimtare. Planetët ju duan më fleksibël dhe mbi të gjitha më pak të papajtueshëm. Në këtë periudhë mund të zbuloni se keni larguar shumë persona me mënyrën tuaj të të bërit të gjërave.

Demi

Mundohuni që në mesin e të njohurve tuaj të veçoni dikë, që në heshtje ju pëlqen. Nëse ju intereson, përpiquni ta stimuloni. Duhet të impenjoheni seriozisht nëse dëshironi të arrini qëllimin e shpresuar. Nëse jeni nga ata që ndiheni vetëm atëherë ndryshoni ndonjë zakon të përditshëm.

Binjakët

Tregohuni të vendosur. Vishuni në mënyrë elegante dhe do të ndiheni më të sigurt. Në punë do ia dilni me forcë dhe vendosmëri. Qetësohuni më shumë. Sot kini kujdes edhe për gjërat më të vogla dhe dedikohuni të tjerëve, duke i ndihmuar të zgjidhin problemet.

Gaforrja

Raste të mira për tju dedikuar një leximi të mirë apo të shikoni një film që keni dashur prej kohësh ta shihni. Në familje ka disa diskutime. Përpiquni ti kaloni, për aq sa është e mundur. Mos u bëni agresive.

Luani

Përfitoni nga shoqëria e gatshme e një mikeshe për të hequr pak mendjen. Nuk është momenti që të stresoheni. Për ju do të jetë një ditë e zymtë sot, me ngritje e ulje humori prej ndonjë shqetësimi të vogël. Limitoni ushqimin dhe mbi të gjitha duhanin, nëse e pini atë.

Virgjeresha

Mbajini për vete mendimet tuaja sot që veçanërisht të tjerëve do tu duken jo aq të përshtatshme për tu marrë në konsideratë. Keni ide të mira për sa i përket një projekti që keni në mendje. Jeni shumë të shqetësuar në këtë periudhë. Përpiquni të kaloni momente qetësie, përpara se tju “mbërthejë” stresi.

Peshorja

Mundësi të pakta, por të mira për të njohur njerëz të rinj dhe interesantë. Ndonjë takim i sotëm mund të jetë shumë i dobishëm për të ardhmen. Marsi do tju bëjë aktivë, por edhe pak prepotentë. Jini më shumë diplomatikë. Ndërsa Hëna do tju bëjë më alegro, simpatikë dhe plot entuziazëm.

Akrepi

Nuk mund të dëshironi më të mirën në dashuri nëse keni lindur të enjten ose të shtunën. Beqarët mund të gjejnë ngushëllim në një dashuri të re. Tani po mendoni për një person që keni për zemër, mos i largoni mendimet. Përpiquni të mendoni pozitivisht, sepse asnjëherë nuk i dihet.

Shigjetari

Sot nuk do të ndiheni mirë. Mes stresit, mërzisë, miqve të padurueshëm dhe shumë shqetësimeve të tjera të përkohshme, do të donit që “bota të shuhej”! Për disa sot do të jetë një ditë vërtet jo e këndshme. Por të lindurit në ditën e martë, të enjte dhe të shtunë, do të marrin lajme të reja… të gjitha pozitive.

Bricjapi

Dinamizëm, komunikim i zellshëm dhe shumë bukuri. Dëshironi të blini gjëra të reja. Në mbrëmje, dashuria do të jetë drithëruese. Do tju shkojë gjithçka mirë edhe në çështjet ligjore apo burokratike. Mbahuni me impulsivitetin dhe mendohuni përpara se të flisni.

Ujori

Përpiquni të studioni botën në të cilën mund të zgjidhni problemin që ju shqetëson. Efektivisht me pak sakrificë dhe shumë këmbëngulje mund tia dilni mbanë. Mos i lini që të presin shumë personat që i detyroheni një përgjigje. Ofertat ekonomike nuk janë gjithmonë ato më të sigurtat.

Peshqit

Nëse bujaria juaj nuk vlerësohet, mos u mundoni shumë. Ndiqni rrugën tuaj dhe mos prisni mirënjohje. Kujtohuni dhe mos e humbni shpresën se kush bën mirë herët a vonë gjen mirë. Mund të njihni një lajkatar që do të mundohet tju fitojë besimin. Por bëni kujdes!

Continue Reading

Uncategorized

Dashi me 5 yje, Binjaket me 3 yje/Jeta ne cift do te rregullohet,beqaret do te kene shume te mira, surpriza nga Meri Gjini

Published

on

Dashi

Ju duhet ti kurseni energjitë për një projekt të madh pune, ndaj përpiquni të mos shpenzoni shumë energji në çështje të parëndësishme. Kushtojini rëndësi familjes, pasi ndihen të lënë pas dore në këto çaste. Nëse do të jeni më elastik, jeta në çift do rregullohet.

Demi

Kur një ndryshim është i nevojshëm, nuk mund ta shmangni. Sot, e vërteta do të bëhet shumë e dukshme dhe do tju duhet të bëni një ndryshim të madh në jetën tuaj. Trajtimi i gjërave në heshtje nuk funksionon. Tregohuni të sinqertë me veten dhe të tjerët.

Binjakët

Sot do të jeni me fat dhe duket se problemet me buxhetin do ti lini pas. Një erë e re optimizmi do tju përshkojë duke ju bërë të harroni problemet që keni pasur deri më tani. Përdorini paratë për gjëra të dobishme dhe kujdes nga konfliktet e papritura.

Gaforrja

E vërteta është diçka e fuqishme, sepse askush nuk mund ta mohojë atë. Nëse keni dëshirë ti rrëfeheni dikujt, sot është dita e duhur. Jo vetëm që do të çliroheni, por do të jetë një mënyrë e mirë për të bërë fillime të reja. Bëhuni gati për sinqeritetin!

Luani

Rrethanat e sotme mund të ndikojnë jo shumë pozitivisht për ju. Përpara se të ktheheni në një këndvështrim idealist të botës, duhet të kuptoni se bëni mirë të anoni nga realiteti. Tregoni kujdes në çështjet e punës, pasi po i neglizhoni shumë.

Virgjëresha

Jeni distancuar shumë nga miqtë dhe kjo po ju bën të ndiheni keq. E vetmja mënyrë për ti rregulluar gjërat është ti përkushtoheni 100 për qind miqve dhe personit tuaj më të dashur. Keni nevojë për argëtim dhe gjëra që ju bëjnë të lumtur.

Peshorja

Në një situatë të ndërlikuar që do të hasni sot, bëni mirë të sprapseni dhe ti lini ata që janë më të arsyeshëm, të merren me problemet. Nuk është dita e duhur për të hyrë në konflikte, ndaj përpiquni të ruani sa të mundni qetësinë dhe të jeni paqësorë.

Akrepi

Po kërkoni relaksimin që ju ka munguar prej kohësh, por do ta gjeni vetëm brenda vetes. Në vend që të merreni me çështje pune, bëni gjëra që ju japin lumturi. Përdorni më tepër komunikimin real sesa atë virtual. Dëgjoni zemrën tuaj!

Shigjetari

Sigurohuni që të përqendroheni në një gjë të vetme: arritjen e qëllimeve tuaja. Kjo nuk do të jetë e thjeshtë, edhe pse ju duket se jeni mjaft afër. Nëse nuk jeni sa duhet produktiv, gjërat për ju do të ndërlikohen shumë. Mbani pranë njerëz pozitivë.

Bricjapi

Bëni mirë të mos prisni shumë nga të tjerët sot. Do të kuptoni se njerëzit që ju rrethojnë nuk kanë të njëjtat qëllime si ju, ndaj mund të mos ju ndihmojnë. Mos e lini përtacinë, xhelozinë apo inatin tju ngadalësojnë në gjërat që planifikoni të bëni.

Ujori

Jeni të etur për sfida të reja dhe për emocione që do tjua bëjnë zemrën tju rrahë fort. Për këtë arsye do të jeni në lëvizje të vazhdueshme dhe do të njihni shumë persona të rinj. Optimizmi juaj do tju nxjerrë nga çdo situatë.

Peshqit

Po mbani shpresa të mëdha se gjërat që ju kanë dalë jashtë kontrollit, do të rregullohen vetë. Mos harroni se kur mbyllet një derë, hapet një dritare. Suksesi që po kërkoni është i fshehur shumë pranë jush, duhet vetëm të gjeni mundësinë ta arrini.

Continue Reading

Trending