Connect with us

Horoskopi

Horoskopi i muajit Korrik dhe Gusht nga astrologu Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e veres

Published

on

DASHI

Për ju Dashët, pushimet ideale janë në prizmin adventurë- aksion, ndaj zgjidhni gjithnjë vënde që të përmbushin kushtet e mësipërme. Kurrë nuk përpiqeni të zgjidhni dicka më cool që nuk do mundet të ju mbajë “zgjuar”. Preferoni camping dhe shmangni të rishkoni në të njëjtin vënd që nuk ka më asnjë interes për ju. Ajo që ju ngre adrenalinën në gjakun tuaj është zbulimi vëndit ku do shkoni. Fakti se kemi verë dhe diell që djeg kudo, nuk përbën detyrimisht të nevojshme të shkoni në ishull. Mundeni më së miri të vizitoni dhe vënde të tjera brënda apo jashtë vëndit, në të cilat organizohen dhe aktivitete atletike. Kudo që të vendosni përfundimisht të shkoni mos harroni kapelen që do mbrojë c’do gjë të ndjeshme tek ju: kokën tuaj, syzet e diellit dhe c’farëdo lloj krem dielli, pasi shtyheni nga aksioni dhe harroheni poshtë diellit.

Vera e 2021 periudhën më të mirë për pushime ka periudhën nga 2/7 deri 28/7 dhe nga 16/8 deri në 23/8.

DEMI

Në mëndjen tuaj fjala pushime është e barabartë me relaksin, ushqimin cilësor, shoqërinë e mirë dhe rehatinë. Nuk jeni tip që do bëjë pushime të shpejta apo do shohë brenda një jave tre ishuj. Ju doni të relaksoheni në një vënd, ta njihni mirë dhe të zbuloni të gjitha ato pika që të tjerët ndoshta të mos i kenë zbuluar akoma. E rëndësishme në pushimet tuaja është kënaqësia e kërkesave tuaja gastronomike. Sigurohuni para se të niseni për hotelin apo dhomat ku do qëndroni, cilat janë rehatitë që ofrojnë, për të mos u zhgënjyer. Mësoni detaje për lehtësirat vëndave në restorante dhe nëse është e mundur kujdesuni pushimet tuaja të përputhen me një event muzikor që aq shumë e doni dhe të cilin mund të organizohet në vëndin ku do shkoni, një concert, ndonjë festival, etj. Në c’do rast mos harroni të merrni me vete muzikë, pasi ju nuk jetoni pa të dhe për të mos ju zënë asnjë “neps” në udhëtim merrni dhe ëmbëlsirën tuaj të preferuar!

Vera e 2021, periudha më e mira për pushime është nga 30/7 deri 16/8. Shumë i mirë është dhe treditëshi Shpirtit të Shenjtë në Qershor për një “arratisje të afërt”.

BINJAKET

Nëse doni të bëni pushime “interesante”, shkoni me siguri diku me një Binjak. Binjakëve nuk u pëlqejnë pushimet e qeta familjare që i mërzisin nga dita e parë. Qëllimi tyre kryesor është të njohin sa më shumë njerëz munden dhe të fitojnë sa më shumë eksperienca të mundshme. Përqark shtetit psh është një ide tunduese për një Binjak të ri, ndërkohë një cruisiera në mesdhe është c’farë i duhet një Binjaku të rritur. Kudo që të shkoni ama, përshkak se nuk e duroni vetminë, siguroni shoqëri të mirë. Shmangni pikat anonime të mëdha hotelerie që nuk ju përshtaten dhe mos harroni të merrni me vete vec se telefonit dhe shumë mb internet pëe të mos humbus kontaktin me personat tuaj të dashur dhe botën e internetit. Një vënd me alternatila në pika dhe në gjëra që do bëni, është destinacioni i duhur për pushimet tuaja. Dhe përshkak se së bashku me trupin tuaj doni të ushqeni dhe shpirtin tuaj, kujdesuni atje ku do shkoni të ketë dhe ndonjë interes kulturor.

Në verën e 2021 do keni shumë mundësi të mira periudhash për arratisje treditore dhe pushime. Nga 2/7 deri në 21/7 dhe nga 16 Gushti deri në 10/9 janë periudhat më të mira.

GAFORRJA

Jeni ndoshta të vetmit përfaqësues të zodiakut që kur vjen koha pushimeve, në vënd të jeni super të kënaqur, filloni grindet, pasi ndoshta ndjeni se ju prishet rehatia. Fundja, asgjë nuk është si shtëpia për një Gaforre autentike. Nëse atëher nuk shkoni në fshatin tuaj, kujdesuni të mos jeni shumë larg nga vëndet ku ndiheni në familjaritet. Preferoni pushimet në një ishull apo pranë detit në përgjithësi dhe shihni fillimisht për ndonjë studio nga zgjedhja e… hotelit që nuk ju kujton shumë shtëpinë. Në vëndet ku do shkoni, kujdesuni të gjen I dhe ndonjë interes tjetër vec se bukurisë natyrore dhe c’farëdo gjëje që është një ëvnd me histori, traditë dhe ndonjë interes kulturor. Kudo që të shkoni përfundimisht, pajisuni më një udhëzues gatimesh të specialiteteve vëndase për të bërë praktikën tuaj kur të ktheheni në shtëpi. Gjithashtu, merrni me vete aparatin fotografik dhe kamera për t’ju mbetur të paharruara pushimet tuaja dhe sigurisht mos harroni një calendar për të shënuar ndjenjat tuaja në c’do rast.

Verën e 2021 periudha më e mirë për pushime është nga 21/7 deri 16/8 dhe sigurisht rezulton më e mira për një arratisje romantike treditëshi i Shpirtit të Shenjtë në Qershor, me Afërditën në shenjën tuaj duke krijuar trekëndësh me Neptunin.

LUANI

Për ju kuptimi pushimeve është i lidhur me shplodhjen dhe relaksin në një ambjent të qetë dhe luksoz. Luksi fundja është dhe nja nga dobësitë tuaja. Kështu që kujdesuni të mos gjëndeni para surprizave, të prenotoni në ndonjë hotel që do ju ofrojë rehatitë që keni nevojë, domethënë sauna, palestër, pishinë për tu mbajtur në formë, një hotel luksoz për të kënaqur kërkesat tuaja gastronomike dhe sigurisht një dhomë luksoze me shtrat gjigand dhe të rehatshëm, pasi dobësia juaj tjetër… e vogël, është gjumi. Mos zgjidhni një vënd të vetmuar, ishujt e vegjël dhe të qetë nuk janë për ju! Ju doni të shihni njerëz dhe t’ju shohin vazhdimisht. Zonat e populluara janë të preferuarat tuaja dhe duket. Ashtu si duket se jeni Luan dhe nga rrobat trendy dhe aksesorët që do merrni me vete në pushime!

Verën e 2021 periudha më e mirë për pushime është nga 2/7 deri 21/7, megjithëse nuk do jetë e clirët nga ankthi përshkak të Marsit në shenjën tuaj dhe akoma më e qetë është nga 16/8 deri në fillim të Shtatorit.

VIRGJERESHA

Për ju organizuesit e shenjave të zodiakut, pushimet nuk janë një cështje “dali-ku të-dali”! Duhet ti planifikoni me c’do detaj që më parë. Të kërkoni ku do shkoni, me kë, ku do qëndroni, sa do paguani, me pak fjalë të programatizoni gjithcka. Ju pëlqejnë vëndet që kanë vecanti jo vetëm nga ana klimës dhe bukurisë natyrore, por edhe vënde që kanë nevojë për zbulime. Vec se të udhëtoni brenda shtetit dhe të njihni vënde të ndryshme që është më e mira juaj, adhuroni dhe udhëtimet jashtë shtëtit tuaj në vënde të cuditshme që do kënaqin zbuluesin e vogël që fshihni brenda vetes. Sigurisht, ju josh idea të shkoni në ndonjë spa ku gjithë ditën do merren me shëndetin dhe situatën tuaj fizike. Kudo që të zgjidhni përfundimisht të shkoni, mos harroni të merrni me vete të nevojshmet për të mos i kërkuar në vëndin e pushimeve tuaja: vitamina për energji, ilac insektesh për të mos u grindur se vetëm ju ju preferojnë mishkonjat dhe disa ilace pastrues, pasi si ju askush nuk mundet të pastrojë banjon!

Verën e 2021 periudha më e mirë për pushime është nga 21 deri në 30 Korrik, kjo periudhë është më e qarta. E mirë është dhe periudha 31 Korrik deri 15 Gusht me Afërditën në shenjën tuaj, por mund të keni disa strese në lidhje me punën. I bukur treditëshi Shpirtit të Shenjtë në Korrik për një arratisje me shokë.

PESHORJA

C’farë ka lidhje me camping, eskursione, tenda, etj, ju shkakton të paktën alergji, ndaj dhe i shmangni kur vendosni pushimet. Të kaloni mirë dhe luksi janë dy gjëra që shkojnë së bashku kur bie fjala për cështjen e lejes dhe pushimeve. Jeni nga të paktët e shenjave që do kërkojnë akoma dhe në ishullin e fundit dicka për të blerë. Adhuroni të blerni jo vetëm gjëra për vete, por edhe për të tjerët! E rëndësishme gjithashtu në pushimet tuaja është ushqimi mirë dhe cilësor dhe në këtë fushë nuk bëni tolerime. Mos e lini për moment të fundit të kërkoni ku do qëndroni dhe mos ju zënë të pavendosur kur keni për të zgjedhur midis dy vëndesh, pasi kështu corjentoni dhe shoqërinë tuaj. Preferoni fundja pushimet me partnerin tuaj sesa si shoqëri meshkujsh apo femrash, për të jetuar dhe disa caste romantike. Kështu që rregulloni gjithcka në kohë, merrni me vete dhe rroba fermata që janë must për një Peshore dhe mos harroni kartën tuaj të kreditit, mjafton të ketë gjëndje të mjaftueshme.

Verën e 2021 periudha më e mirë për pushime është nga 2/7 deri 21/7 dhe nga 16/8 deri 10 Shtator.

AKREPI

Pushimet për ju Akrepët janë dicka realisht e shenjtë. Nuk doni të keni asnjë kontakt me punën apo shokët e mërzitshëm dhe të afërm dhe preferoni të vecoheni vetëm apo me shoqëri diku ku pak mundësi do shfaqen për tu hasur me ndonjë koleg të padëshiruar! Për ti thënë gjërat ashtu sic janë, do donit të iknit me shoqërinë me pushime, por të keni dhe mundësinë ti shihni saherë ju dëshironi. Mund të dëgjohet pak egoiste, por është në natyrën tuaj. Nuk interesoheni aq shumë ku do qëndroni sesa c’farë ka për t’ju ofruar vëndi specifik i pushimeve. C’farë lëkundjesh erotikesh do mundeshit të hasnit. Për shkak se gjithnjë ju josh misteri, ndaj mos harroni të merrni me vete një libër misterjoz, fundja do ju bëjë shoqëri kur të jeni në ditë jo të mira. Ushtrohuni në astrologji dhe mos harroni prezervativët tuaj në c’do lloj rasti.

Verën e 2021 periudha më e mirë për pushime është nga 31/7 deri 16/8. I bukur dhe dreditëshi i Shpirtit të Shenjtë në Qershor, me Afërditën në trekëndësh me Neptunin duke i dhënë një dimension romantik.

SHIGJETARI

Pushimet, udhëtimet, zbulimet, janë kuptimet që ju joshin, ju enthusiazmojnë dhe ju tundojnë. As ju sigurisht pëlqeheni me pushimet dembelosëse, ku gjithë ditën nuk bën asgjë tjetër vec se të hash dhe të flesh. Për ju këto nuk janë pushime është dita juaj kur keni grip të rëndë. Jeni tip qef + aksion dhe duhet gjithë ditën dhe natën të bëni dicka vazhdimisht për të qënë të zënë dhe të depozitoni të gjithë energjinë që keni. Kështu që preferoni vënde që ju japin mundësinë të bëni shumë gjëra të ndryshme dhe që do kënaqin c’do dëshirë dhe kryesisht atletike, por edhe clubbing. Si Shigjetarë autentik sportet dhe lojrat janë dicka që nuk i braktisni as në pushime, ndaj kujdesuni të merrni me vete këpucët e nevojshme atletike, vitamin për orët e pafundme që do vërdalliseni, një hartë orjentuese dhe dis arroba sportive dhe të rehatshme.

Verën e 2021 periudha më e mirë për pushime është nga 2/7 me 21/7 dhe nga 16/8 deri 23/8.

BRICJAPI

Edhe pse preferoni të punoni (ju jep arsyje të jeni të kënaqur me veten tuaj) nuk u thoni jo dhe pushimeve. Ndërkohë sigurisht do duhej të mbyllnit telefonin, të mos merrni me vete asnjë document nga puna, ju nuk doni të humbisni kontaktin me zhvillimet, duke patur frikë se dicka mund të ndodhë dhe të mos e dini. Kështu që lëreni me një anë stresin, zgjidhni një vënd që ju duket interesant dhe prenotoni dhomë në një hotel tradicional apo në ndonjë pension me ngjyra të forta. Zakonisht Bricjapët zgjedhin vënde me lokacion të lartë, pasi zakoni tyre i dashur është hecja e pafundme dhe ngjitja. Kështu që nuk ju intereson të shkoni me patjetër në ishull dhe gjithnjë ju tërheqin vëndet jashtë shtetit dhe kryesisht me histori të thellë. Për të mos u ndjerë në siklet në pushime, merrni me vete punën gjysëm të përfunduar për ti hedhur një sy me qetësinë tuaj, të keni dhe laptopin mos ndodh ndonjë e papritur dhe mos harroni këpucët tuaja të ngjitjes.

Verën e 2021 periudha më e mirë për pushimë është nga 21/7 deri 16/8. I bukur dhe treditëshi i Shpirtit të Shenjtë në Qershor për një arratisje romantike.

UJORI

Ju super komunikuesit Ujorë bëni pjesë në shenjën, për të cilën shprehja “iki pushime” do të thotë se shkëputeni nga ambjenti që ju krijon pakënaqësi, strs dhe ju vendos në një rutinë. Preferoni të shkoni diku ku të bisedoni nga mëngjesi deri në mbrëmje qetësisht cështje të ndryshme “filozofike” me shokët tuaj dhe persona të rinj të ndryshëm që njihni, të luani me ta dhe ndonjë lojë për të kaluar kohën dhe të shijoni ama dhe mundësinë të jeni disa caste vetëm me vetën tuaj dhe të bëni planet dhe meditimet tuaja. Për të kaluar akoma më mirë, doni gjithnjë të lini dikë në punë që t’ju informojë vazhdimisht për zhvillimet dhe që ku nuk do ju gjejë ai sa herë të dojë, por do e gjeni ju. Pushimet në grup apo të organizuara në agjenci turistike nuk janë të tipit tuaj, pasi kurrë nuk duroni kufizimet. Kudo që të shkoni fundja mos harroni të merrni me vete ndonjë libër interesant për teknologjinë apo politikën, por dhe muzikën tuaj të preferuar për tu relaksuar dhe të krijoni atmosferë.

Verën e 2021 periudha më e mirë për pushime është nga 16/8 deri 10/9.

PESHQIT

Ambjenti juaj natyror është deti, ndaj nëse keni planifikuar të shkoni pushime në ndonjë ishull apo vënd eksotik, keni bërë zgjedhjen më të mirë që do mundeshit të bëni. Mos kërkoni ndonjë pikë gjigande hotelerie, preferoni një vënd romantik dhe të rehatshëm për të qëndruar dhe kujdesuni më shumë të keni pamje të shkëlqyer nga ballkoni juaj. Për shkak se imagjinata luan rol shumë të rëndësishëm për ju, zgjdihni një vënd që ju tërheq dhe ju krijon ndjesi ëndërrimtare. Ju pëlqen të zbuloni një zonë dhe funksiononi dhe në pushime sigurisht më intuitë. Nëse ndonjë vënd ju pëlqen shumë, nuk hezitoni të telefononi në punë dhe të luteni për disa ditë leje akoma për të zgjatur pushimet tuaja. Në nevojë gjeni dhe disa justifikime për t’ja dalë! Mos u ndikoni nga eksperiencat e shokëve për të zgjedhur arsyje apo aktivitete dhe mos harroni të merrni me vete të nevojshmet: maska dhe tub frymmarrjeje!

Verën e 2021 periudha më e mirë për pushime është nga 21/7 deri 16/8. I bukur dhe treditëshi Shpirtit të Shenjtë tani në Qershor me Trekëndëshin e Afërditës- Neptunit për të dhënë dhe një dimension romantik në arratisjen tuaj!

Horoskopi

Mbani shenim daten 23 dhe 26 Qershor/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe i hapen portat e fatit te mire

Published

on

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Kjo është një kohë e mirë për të investuar paratë tuaja në diçka të rëndësishme – diçka që do t’ju ndihmojë. Qëndroni të qetë dhe vigjilentë, në mënyrë që të njihni ofertat dhe mundësitë e duhura dhe të filloni biznese fitimprurëse në planin afatgjatë. Gjithçka që filloni në këtë periudhë do t’ju sjellë njohje dhe fitime.

Dashuria: Vetëm me durim do të arrini të stabilizoni atë që keni arritur deri tani. Marrëdhëniet e mira me të tjerët janë katalizatori për suksesin tuaj të përgjithshëm. Ndjenjat e fuqishme përshkojnë jetën tuaj emocionale – dhe veçanërisht në marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj – falë energjive qiellore që janë aktualisht në fuqi. Udhëtimi me një të dashur do t’ju sjellë një humor të mirë dhe relaksim. Jeni të mbushur me shpresa dhe plane, shumica e të cilave janë të realizueshme dhe kjo është arsye e mjaftueshme për të mos u ndjerë në siklet. Deshët e lirë – kini kujdes nga njerëzit e pabesueshëm që keni provokuar nga veprimet tuaja dhe obsesionet tuaja me përmasat që shpesh ju lëndojnë. Analizoni me kujdes veprimet tuaja. Padurimi dhe sjellja shpërthyese ju lëndojnë.

Shëndeti: Për të ruajtur stabilitetin emocional dhe shëndetin fizik, gjeni kohë për veten dhe aktivitetet që ju plotësojnë dhe ju qetësojnë. Mundohuni të prezantoni disa zakone më të shëndetshme.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Prosperiteti është i garantuar nëse shikoni me kujdes atë që po ndodh rreth jush. Në këtë pikë, është shumë e rëndësishme që sugjerimet që ju janë dhënë të vlerësohen siç duhet. Nëse keni lënë pas dore gjërat e rëndësishme që lidhen me financat, atëherë do të përfitoni nëse merreni me këto çështje pa vonesë.

Dashuria: Mund të luani të gjitha llojet e lojërave për të provuar të mashtroni dikë për ndjenjat tuaja, por kjo nuk do t’ju ndihmojë. Veprimet tuaja të papritura janë shkaku i komplikimeve në marrëdhëniet me të dashurit. Mundohuni të mos grindeni me ata që doni. Ju nuk dëshironi të lëndoni partnerin tuaj sepse aktualisht jeni të pakënaqur me veten. Flisni me të dhe bëjini të ditur mendimet tuaja më intime – në këtë mënyrë ai do të dijë saktësisht se çfarë dëshironi, gjë që mund ta ndihmojë shumë marrëdhënien tuaj. Demat e lirë – tregoni vetëkontroll dhe mos u përfshini në aktivitete të reja, edhe nëse dikush ju tundon. Një udhëtim tani do të jetë i mirë për ju. Së shpejti do të ketë një ndjenjë të madhe harmonie, sepse mund të ketë ndryshime befasuese dhe ngjarje të reja. Do t’ju duhet të merrni vendime të rëndësishme për planet tuaja të ardhshme.

Shëndeti: Jeta emocionale është vendimtare në këtë moment, në kuptimin e njohjes së ndjenjave dhe komunikimit me veten. Shëndeti juaj është i ndjeshëm, ndaj kujdesuni më shumë se zakonisht.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: Për të qenë i suksesshëm, duhet të jeni më agresiv në qasjen tuaj. Rinovoni marrëdhëniet fitimprurëse me partnerët e biznesit me të cilët keni punuar më parë, veçanërisht kur mund të keni vepruar me nxitim dhe pamatur. Kjo periudhë nuk është e përshtatshme për shpenzime.

Dashuria: Mundohuni të sillni ndjenja pozitive në atmosferën e shtëpisë. Energjia që buron nga planeti ju sjell në kontakt me ndjenjat tuaja më intime. Përfitoni nga kjo, pastaj bisedoni me partnerin tuaj dhe njerëzit e dashur, tregojuni atyre vëmendjen tuaj, bëni një gjest të këndshëm – pa arsye apo pritshmëri për asgjë në këmbim. Ndryshimet pozitive janë të mundshme nëse anatomizoni veprimet tuaja dhe bëni kujdes me fjalët tuaja. Jeni gati të udhëtoni me partnerin, do të jeni të lumtur dhe kënaqësinë do ta ndani me të tjerët. Megjithatë, kini kujdes, mund t’ju duhet të riorganizoni papritur agjendën tuaj për shkak të lajmeve të pakëndshme. Binjakët e lirë – së shpejti mund t’ju duhet të rishikoni dhe ndryshoni planet tuaja për të ardhmen. Kapërcimi i vështirësive është në favorin tuaj.

Shëndeti: Gjeni kohë për veten tuaj dhe kaloni mirë – me veten tuaj. Vetë-analiza do t’ju ndihmojë të ekuilibroni dhe të shmangni problemet shëndetësore.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Ju keni fuqinë të korrigjoni një situatë biznesi që po shuhet dhe ta ktheni atë në një histori të plotë suksesi. Veprimet tuaja janë shënuar me sukses dhe ju sjellin kthime të mira financiare. Përfitoni nga kjo periudhë në të cilën do të keni mjaft durim për të përfunduar detyrat që përndryshe ju lodhin dhe acarojnë.

Dashuria: Do t’ju duhet durim për t’u marrë me dikë që nuk është aq i vëmendshëm sa ju. Ndjenjat ndaj partnerit janë intensive, e cila është e ndërsjellët, ndaj përpiquni të kaloni sa më shumë kohë së bashku gjatë kësaj periudhe. Nëse mendoni se ekziston një lloj pengese për të shprehur ndjenjat tuaja të vërteta, mund t’ju duhet ta hetoni atë më në detaje përmes vetë-analizës. Stabilizoni atë që është arritur deri tani dhe normalizoni marrëdhëniet me të tjerët. Gaforret e lira – do të zemëroheni me të dashurit tuaj, sepse ata mund të injorojnë idetë dhe planet tuaja, të cilat duhet t’i merrni parasysh. Edhe pse keni nevojë të dilni dhe të argëtoheni, yjet ju këshillojnë të mos udhëtoni jashtë vendit.

Shëndeti: Ndryshoni mjedisin, të paktën për një kohë të shkurtër – një ditë në një udhëtim, një shëtitje në pyll – do t’ju mbushë bateritë dhe do t’ju qetësojë nervat.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Mundohuni të shmangni humbjet financiare. Rishikoni kontratat që keni nënshkruar dhe analizoni marrëveshjet që keni lidhur tashmë, këtu do të gjeni përgjigjen e pyetjes se si t’i drejtoni veprimet tuaja. Duke vepruar me mençuri, ju vendosni themelet për planet dhe aktivitetet e ardhshme.

Dashuria: Në një marrëdhënie me partnerin do të përballeni me vështirësi dhe dështime që i keni shkaktuar vetë. Rrethanat aktuale mund t’ju detyrojnë të debatoni dhe të përkrahni pikëpamjet dhe bindjet tuaja, por mos jini kokëfortë, por dëgjoni palën tjetër. Vononi marrjen e vendimeve të rëndësishme sepse jeni të hutuar, të padurueshëm dhe mund të mos keni të drejtë. Konfigurimi qiellor ju fton përzemërsisht të uleni dhe të analizoni jetën tuaj nga sa më shumë këndvështrime të ndryshme që mundeni. Ndryshimet që mund të ndodhin me konfigurimin aktual qiellor mund të jenë shumë të thella. Luanët e lirë – ju mungon vetëbesimi. Mos u nervozoni nëse shihni se gjërat e planifikuara po ndodhin më ngadalë se sa pritej. Mendoni më shumë për veprimet tuaja për të shmangur zhgënjimin. Udhëtimi tani është në favorin tuaj.

Shëndeti: Ballafaqimi me problemet sjell ndryshime dhe zhvillim të brendshëm. Gjeni një mënyrë për të tejkaluar tensionet – më së miri përmes shëtisë në natyrë.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Mendja juaj tani është shumë më e përqendruar dhe e fokusuar, ju ndihmon të përqendroni energjinë tuaj në një gjë në vend të parave dhe ky është sekreti i suksesit tuaj. Veprimet tuaja janë të suksesshme dhe do t’ju sjellin njohje të reja dhe të ardhura të mëdha. Mos refuzoni ndihmën.

Dashuria: Mos lejoni që emocionet tuaja të dominojnë nëse doni të merrni njohjen që meritoni nga partneri juaj. Në këtë pikë, keni nevojë për mbështetje dhe besueshmëri – në çdo mënyrë. Energjia që rrezaton nga planeti mund të nxisë disa ndjenja shumë të thella të dalin në sipërfaqe, prandaj përqafoni dhe shprehni ato – kjo do t’ju sjellë paqen, stabilitetin dhe relaksimin. Mos nxitoni në asnjë vendim; por jini të durueshëm dhe dëgjoni zemrën tuaj. Një mendim i thellë dhe i zhytur për një temë që ju shqetëson tani mund të jetë me vlerë të madhe. Virgjëreshat e lira – ndikimet qiellore ju inkurajojnë të krijoni të gjitha llojet e planeve dhe skemave për të tërhequr vëmendjen e dikujt. Lajmet e mira do të inkurajojnë zhvillimin e përvojave interesante.

Shëndeti: Mundni tensionet dhe nervozizmin tuaj të përditshëm përmes aktiviteteve qetësuese dhe relaksuese të mbrëmjes ose në rrethin më të ngushtë të njerëzve të afërt. Lëvizni më shumë, transmeton Telegrafi.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Duhet të jeni më sistematik dhe të bazuar për të qenë të suksesshëm. Do ta gjeni veten të rrethuar nga njerëz interesantë dhe me ndikim që duan të jenë të dobishëm për ju, të mbështesin planet dhe projektet tuaja. Merrni parasysh arritjet tuaja dhe filloni detyra të reja, të paramenduara. Jeni duke u marrë me probleme që kërkojnë një zgjidhje urgjente.

Dashuria: Jeni nervoz, ndaj mos u kushtoni vëmendje vërejtjeve të të tjerëve. Ekziston mundësia e komplikimeve në marrëdhëniet në familje nëse jeni të pakujdesshëm. Shtrirja aktuale planetare mund të vë në provë durimin tuaj. Ndërsa mund të tundoheni për të bërë diçka drastike, shanset janë të larta që të përvetësoni një qasje të arsyeshme dhe të bëni ndryshime gradualisht – si për veten tuaj ashtu edhe për të tjerët. Ka mundësi që partneri t’ju kënaqë në këtë periudhë me një surprizë që ju ka përgatitur prej kohësh. Peshoret e lira presin një thirrje simpatie.

Shëndeti: Përpiquni të mundni stresin dhe largoni zemërimin – stresi gjithmonë ju lodh dhe ju trishton. Qëndrimi në natyrë, lëvizja e moderuar dhe pushimi i mjaftueshëm do t’ju ofrojnë ekuilibër dhe shëndet të mirë.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Ndoshta duhet të konsideroni të investoni të paktën një pjesë të parave tuaja për stabilitet në të ardhmen. Rrugët tuaja janë të hapura nëse nuk jeni të ngarkuar me premtime që nuk mund t’i përmbushni dhe nëse qëndroni të qëndrueshëm me veten. Mos lejoni që t’ju kufizojnë dhe qëndroni në parimet tuaja.

Dashuria: Atmosfera planetare mund të krijojë parakushtet për turbulenca emocionale. Ndaloni vetes të ndërhyni në grindje që nuk ju shqetësojnë. Për shkak të kësaj, mund të hasni në vështirësi, por qëndroni të qetë dhe tolerantë. Mund të përballeni me gënjeshtrat e partnerit tuaj që shkatërrojnë shpresat tuaja, por mos u pikëlloni – gjithçka është e zgjidhshme. Komunikimi i hapur është çelësi i çdo zgjidhjeje. Nga ana tjetër, ngjarje të lumtura dhe lajme të mira ju shoqërojnë në këtë periudhë, dhe ju takon të jeni të vetëdijshëm për çdo moment dhe të mos përpiqeni të analizoni dhe rishikoni gjithçka – thjesht ndjeni. Akrepat të lirë – kjo është një kohë shumë analitike për ju. Konfigurimi qiellor do të përfshijë perspektivat për ndryshim. Kaosi dhe joefikasiteti janë dy situata që duhet të përpiqeni t’i shmangni me çdo kusht.

Shëndeti: Njohuritë dhe njohuritë janë të forta këtë javë – ndiqni anët tuaja të brendshme, dëgjoni intuitën tuaj dhe jini të durueshëm. Kurseni energji, mos e teproni me asgjë dhe mos u lodhni.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Mos kini frikë të investoni paratë tuaja në një investim që mendoni se ia vlen. Do të përballeni me disa situata që kërkojnë ndërhyrjen dhe gjakftohtësinë tuaj – nëse përpiqeni t’ia kaloni atë punë dikujt tjetër, do të ketë një rrëmujë dhe pasoja që do t’ju duhet t’i rregulloni sërish.

Dashuria: Qëndroni larg mosmarrëveshjeve dhe konflikteve të panevojshme me partnerin. Nëse e bëni këtë, dashuria do të lulëzojë. Aktualisht jeni duke luftuar me ndjenjat e pakënaqësisë, e cila është shkaku i nervozizmit dhe prirjes tuaj për grindje, ndaj bisedoni së bashku me partnerin. Konfigurimi astral do të thotë që do t’ju duhet të kaloni pak kohë duke analizuar veprimet tuaja të mëparshme. Organizoni rutinën tuaj të përditshme ndryshe, sepse ju duhet patjetër një ndryshim. Nëse është e mundur, shkoni në një udhëtim me partnerin tuaj që keni ëndërruar dhe përpiquni të përzieni atë që është e dobishme me të këndshmen. Shigjetarët e lirë – vështirësitë do t’ju çojnë në mënyrë të papritur të ndryshoni planet tuaja aktuale tani për tani. Mos bëni kompromis me veten për të mos humbur miqtë besnikë.

Shëndeti: Për një humor të mirë ju duhet një ambient miqësor dhe shoqërim. Mundohuni të relaksoheni, do të dëshironit një detoksifikimi të plotë.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Idetë e reja do t’ju ndjekin dhe çdo lloj stuhie idesh do t’ju sjellë sukses të jashtëzakonshëm. Gjeni kohë dhe mendoni përsëri për qëllimet dhe planet tuaja. Kujdes me kontaktet e reja të biznesit, sepse nuk mund t’i vlerësoni saktë. Mos u mundoni t’i shpejtoni gjërat, por pranoni vonesat dhe vonesat.

Dashuria: Gjatë kësaj periudhe, mund të jeni të zemëruar dhe nervoz për problemet në marrëdhëniet tuaja personale që ju ndjekin mendimet. Kini kujdes të mos bëni ndonjë lëvizje që do t’ju lëndojë si ju ashtu edhe partnerin tuaj. Kujdes mos ia impononi mendimin tuaj, gjë që ua keni bërë së fundmi të gjithë njerëzve tuaj të dashur. Rreshtimi planetar ju jep shumë hapësirë për ndryshim dhe transformim. Bricjapët e lirë – mund të ndiheni shumë të tërhequr nga një person i caktuar, por nuk jeni të sigurt se si duhet t’i përgjigjeni sinjaleve të saj. Guxoni të konsideroni të gjitha opsionet e mundshme që janë të hapura për ju. Bëni një investim të rëndësishëm sot – investoni në veten tuaj.

Shëndeti: Qëndroni larg njerëzve dhe situatave toksike dhe kërkoni burime të energjisë pozitive, kështu do të kurseni nervat dhe shëndetin tuaj.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Përparimi drejt prosperitetit është në duart tuaja dhe do të keni gjithashtu mundësinë të zgjeroni horizontet tuaja. Prisni telashe për shkak të suksesit financiar që ka mërzitur kolegët tuaj. Mos u mundoni t’i shpejtoni gjërat, por pranoni vonesat dhe vonesat.

Dashuria: Keni tendencë të fshihni emocionet tuaja të vërteta, por së shpejti do të dëshironi të zbuloni mënyrën se si jeni. Partneri juaj po përgatit një surprizë për ju dhe ky mund të jetë një moment ideal për t’i treguar atij emocionet tuaja të vërteta që keni frikë t’i shprehni. Në përgjithësi, ju kënaqeni me suksesin në jetë, por është mirë të vlerësoni realisht situatën në të cilën ndodheni. Mendoni të bëni diçka të improvizuar – bëni të lumtur familjen dhe miqtë tuaj me një gjest që e dini se do t’i kënaqë ata. Ujorët e lirë – në këtë periudhë mund të keni një përvojë të pazakontë me një person – të bini në dashuri, konflikt, zhgënjim dhe ndarje në vetëm pak ditë (që zakonisht zgjat muaj dhe madje vite në një marrëdhënie).

Shëndeti: Ka mundësi që të përballeni me çrregullime të tretjes, për shkak të gjithçkaje që do të duhet të “gëlltisni”, sepse nuk jeni mësuar të heshtni dhe të abstenoni.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Jeni shumë afër synimeve të vendosura, por mjegulla ju fsheh nga sytë suksesin tuaj të afërt. Planet e bëra gjatë këtij cikli do të jenë jashtëzakonisht të dobishme. Dëgjoni intuitën tuaj dhe do të keni sukses. Ju jepet mundësia për të realizuar ëndrrat tuaja. Nëse kohët e fundit i keni dhënë para hua dikujt, një pjesë e tyre mund t’ju kthehet së shpejti.

Dashuria: Mos hezitoni dhe kërkoni falje partnerit tuaj për gabimet tuaja. Është më mirë të tregoheni të qetë tani dhe të merrni një vendim të rëndësishëm më vonë. Kjo është një kohë e mirë për të rishqyrtuar disa nga idetë dhe bindjet tuaja në lidhje me situatën tuaj aktuale emocionale, kjo është arsyeja pse ju shprehni zhgënjimin me të dashurit tuaj. Dijeni se keni çdo shans për të bërë sa më shumë ndryshime që dëshironi. Yjet sugjerojnë të udhëtoni me një partner në një vend të pazakontë që keni dashur gjithmonë ta vizitoni. Jini të përgjegjshëm, të moderuar dhe të përmbajtur. Peshqit e lirë – duhet të vazhdojnë interesimet, nëse personi që ju intereson nuk ua kthen të njëjtën mënyrë. Ju nuk mund të fitoni dikë nga inati.

Shëndeti: Jeni të qëndrueshëm dhe ndiheni mirë. Mbani një ritëm normal të jetës, zvogëloni konsumin e kafesë, alkoolit, cigareve dhe flini mjaftueshëm.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 20-26 Qershor sipas astrologut Paolo Fox/ Keto 3 shenja do kene 1 kthese te madhe

Published

on

Dashi

Vëmendja juaj mund të angazhohet me një ofertë të re pune. Këtë javë, shumë prej jush janë gati të mblidhen në një vend publik ose të mirëpresni mysafirë në shtëpi. Kjo javë do të sjellë përfitime materiale ose financiare. Kjo mund të ndodhë falë të afërmve tuaj, përmes burimeve të ndryshme të pritura ose të papritura, ose falë jush. Në përgjithësi, kjo javë do të jetë shumë e favorshme në aspektin material dhe financiar. Jini të gatshëm të realizoni sa më shpejt të jetë e mundur qëllimet e reja. Nuk duhet humbur kohë. Detyrat ose shqetësimet që lidhen me një person të sëmurë ka të ngjarë të lindin gjatë javës. Të afërmit e afërt do të kenë nevojë për vëmendjen tuaj. Burrat do të angazhohen seriozisht në përmirësime ose riparime brenda shtëpisë. Gratë do ecin para me një projekt.

Demi

Këtë javë do të takoni njerëz që do t’ju bëjnë të ndjeni mosbesim. Sidoqoftë, për arsye të ndryshme, do t’ju duhet të mbani një marrëdhënie të mirë me ta. Mos harroni se këto njohje do të jenë vërtet të rëndësishme për ju, kështu që balancojini mirë emocionet dhe ndjenjat. Kjo javë nuk sjell ndonjë sukses të madh financiar nga puna, por kjo nuk duhet të bëjë që të neglizhoni përgjegjësitë dhe detyrimet tuaja. Puna e lodhshme këtë javë do të përcaktojë sukseset ose dështimet tuaja gjatë 2-3 muajve të ardhshëm. Problemet që do të përjetoni këtë javë me një person nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve nuk do t’ju habisin. Dashuria këtë javë do të jetë bujare sidomos për përfaqësuesit e rinj të kësaj shenje të zodiakut. Marrëdhëniet tuaja romantike me do të kenë një zhvillim interesant. Gratë do të jenë të kënaqura me disa para ose blerje të mira. Burrat do të duhet të zgjidhin problemet që vetë provokuan javën e kaluar.

Binjakët

Këtë javë do të duhet të shpenzoni më shumë para për gjëra që janë të rëndësishme për fëmijët ose familjen tuaj. Ato mund të jenë të lidhura me arsimin, udhëtimin studimor, pushimet verore. Shmangni stresin emocional, konfliktet dhe mosmarrëveshjet, sepse ato do të jenë humbje energjie, force dhe mbi të gjitha kohe. Mendërisht, mund të jeni shumë të rraskapitur para fundit të javës. Një udhëtim i papritur mund t`ju kërkohet këtë javë. Do të jetë i lidhur me angazhimet tuaja personale. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni surpriza të këndshme në lidhje me njerëzit që jetojnë larg. Mund të prisni një vizitë në shtëpinë tuaj nga miq ose të ftuar specialë. Nuk ka pse të ketë një arsye specifike për këtë. Do të ngarkoheni emocionalisht nga një lajm i pakëndshëm që lidhet me veprime të gabuara të miqve ose të afërmve tuaj. Gratë do të përjetojnë një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një burrë të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Burrat duhet të mbrohen nga humbja ose vjedhja e sendeve personale.

Gaforrja

Do t’ju kërkohet të mendoni dhe veproni shpejt këtë javë. Vetëm kështu do të keni mundësi të përfitoni nga mundësitë e reja që do të shfaqen. Fatkeqësisht, shumë do të kenë frikë të ndërmarrin rreziqe. Ju mund të keni nevojë për më shumë kohë për të menduar në situata specifike. Gjatë javës do të keni një pritshmëri për të përmbushur një premtim ose marrëveshje me miqtë. Miqësia do të zhvillohet sipas planeve tuaja. Një miqësi e re do t’ju sjellë përvoja interesante ose njohuri të reja në fusha të caktuara. Gjatë javës do të keni vizita në shtëpinë tuaj, nga njerëz që dëshirojnë të merren me thashetheme. Kini kujdes që të mos përfshiheni në ndonjë histori të pakëndshme. Konflikti në familje mund të zhvillohet në një drejtim të padëshirueshëm dhe të krijojë tensione në marrëdhëniet tuaja familjare. Ju e dini shumë mirë se çdo problem mund të zgjidhet me takt, diplomaci dhe mbi të gjitha, durim. Kjo javë do të jetë e favorshme për planifikimin ose realizimin e një udhëtimi. Burrat do të duhet të jenë të kujdesshëm me sëmundjet. Gratë nuk duhet të përpiqen të ndryshojnë fatin.

Luani

Marrëdhëniet komplekse ose konfliktuale nga e kaluara juaj do të krijojnë përsëri tension. Do të dalin në pah grindjet e vjetra personale ose familjare, të cilat mund t’ju përfshijnë në situata të padëshiruara. Gjatë javës mund të merrni para, një dokument të një natyre financiare ose ngjarje të tjera të favorshme. Mund të merrni një lloj përfitimi falë marrëdhënies suaj miqësore. Gjatë javës do të shqetësoheni për një problem shëndetësor të një personi nga shtëpia juaj. Mund të ndodhë një problem i papritur shtëpiak që do të kërkojë zgjidhje të shpejtë. Në jetën tuaj të dashurisë do të jeni nën ndikimin e kujtimeve speciale nga një marrëdhënie aktuale ose e kaluar. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos u mbështetni në sukseset e kaluara, por vazhdoni të investoni energji dhe ndjenja në marrëdhënien tuaj. Mund të udhëtoni për punë. Burrat Leo do të kenë një periudhë shumë të mirë për mundësi të reja profesionale. Gratë do të kenë marrëdhënie stresuese me njerëz të lindur nën shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luanit.

Virgjëresha

Këtë javë do të ketë mundësi të favorshme për stabilizimin financiar. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të zgjidhur problemet që lidhen me paratë, detyrimet monetare, etj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, njohja ose miqësia juaj e re do të ketë një zhvillim interesant. Do të keni përvoja emocionale ose do të pësoni disa befasi. Disa nga ngjarjet e papritura këtë javë do të lidhen me një dashuri të vjetër. Gjatë këtyre shtatë ditëve, kini kujdes me komentet tuaja negative ndaj njerëzve me të cilët keni pasur përvoja të pakëndshme në të kaluarën. Shmangni debatet ose konfliktet me njerëzit që e dini se mund t’ju drejtohen në mënyrë të pakëndshme. Gjatë javës do të përjetoni ngjarje dhe situata të papritura në punë ose në biznesin tuaj. Kontaktet dhe angazhimet tuaja sociale ose politike do të kenë një zhvillim interesant. Këtë javë pritni njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg. Burrat do të angazhohen për zgjidhjen e një problemi të rëndësishëm familjar. Gratë do të kenë mundësinë për të ardhura shtesë, për sa kohë që kanë ambicie të sigurojnë një standard më të mirë jetese.

Peshorja

Këtë javë do të keni pritshmëri të larta për zhvillimin e planeve tuaja, nga të cilat do të prisni përfitime financiare, sukses profesional ose familjar dhe më tepër. Dashuria do të jetë një faktor i rëndësishëm në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve, pavarësisht nëse jeni beqar apo i martuar. Përfaqësuesit e rinj të kësaj shenje të zodiakut do të kenë një kohë të favorshme për të filluar një marrëdhënie të re romantike. Profesionalisht, java do të kërkojë që të jeni gati për më shumë kontakte dhe biseda që do të jenë të rëndësishme për punën tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësinë për të rënë dakord mbi pagën reale për punën tuaj ose do të jeni të gatshëm të merrni më shumë përgjegjësi. Java sjell mundësi që lidhen me një propozim për një punë të re, më premtuese. Këtë javë do të përjetoni disa situata të shkurtra stresuese që do t’ju mësojnë diçka. Surprizat këtë javë mund të lidhen me njohje të reja që do të krijoni në botën reale dhe virtuale. Ato do të kenë kuptimin e tyre dhe nuk do të jenë aksidentale. Gjatë javës, mund të jeni të ngarkuar emocionalisht nga një lajm i pakëndshëm që lidhet me një burrë. Gratë do të kenë një javë të mbarë për dashuri dhe përvoja intime. Burrat duhet të kenë kujdes nga veprimet dinake të njerëzve që kanë arritur të fitojnë besimin e tyre.

Akrepi

Këtë javë do të përjetoni një ngjarje në lidhje me disa ndryshime në punën tuaj. Do të jetë interesante për shkak të ngjarjeve që do t’ju mbushin me pritshmëri dhe humor. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të kërkoni dhe gjeni një mënyrë për të lumturuar veten dhe të dashurit tuaj. Do të keni sukses. Këtë javë do të përjetoni shqetësime të shkurtra për miqtë, fqinjët ose kolegët. Vëmendja juaj do të përqendrohet në një ngjarje të lidhur me jetën personale të një gruaje: një mike apo të afërme. Gjatë javës do të ketë mundësinë e një mbledhjeje që lidhet me një fëmijë ose një të ri. Gjatë javës do të dëshironi të kaloni më shumë kohë jashtë me miqtë. Disa do të konsiderojnë një ndryshim në shtëpi. Java sjell lajme që lidhen me një fejesë ose martesë. Gratë duhet të mendojnë me kujdes për fjalët e tyre gjatë javës, sepse lehtësisht mund të ofendojnë ose lëndojnë dikë. Burrat do të kenë një periudhë të rëndësishme për zhvillimin personal dhe kjo do të kërkojë më shumë përgjegjësi në marrjen e vendimeve.

Shigjetari

Jini të gatshëm të merrni vendime të rëndësishme dhe të veproni shpejt. Gjatë javës mund t’ju duhet të kërkoni ndihmë nga një i afërm ose një mik. Flirtimi ose një aventurë e shkurtër mund ta bëjnë jetën tuaj të përditshme më interesante, por jo të gjithë miqtë tuaj do ta pranojnë atë me miratim. Nëse jeni i martuar, mos krijoni probleme shtesë në këtë kohë të vështirë. Këtë javë, disa nga planet tuaja të rëndësishme do të lidhen me fëmijët. Do të keni marrëdhënie më të vështira me gra mbi 35 vjeç, të cilat do ta kenë të vështirë të ndryshojnë mendimin dhe të pranojnë këshillat ose sugjerimet e njerëzve të tjerë. Disa nga surprizat gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me një kontratë ose një dokument. Gjatë javës mund t’ju duhet të ndryshoni planet tuaja për një udhëtim. Burrat do të jenë më optimistë për zhvillimin e punëve të tyre personale dhe profesionale gjatë këtyre shtatë ditëve. Gratë do të kenë më shumë angazhime në shtëpi.

Bricjapi

Angazhime interesante me fëmijët mund të lindin këtë javë. Është e mundur të bëni një blerje për ta ose t’i ndihmoni në përpjekjet e tyre personale. Kjo javë mund të tërheqë vëmendjen tuaj me angazhime të humbura ose të pazgjidhura. Kini kujdes kur punoni me para ose dokumente financiare. Mos bini pre e mërzisë. Këtë javë do të keni një rast për një ngjarje të veçantë ose feste personale. Në dashuri, një takim ose bisedë mund të shkaktojë tension për shkak të veprimeve të pamatura. Burrat do të ndikohen shumë nga fjalët dhe veprimet e një gruaje nga mjedisi i tyre i afërt. Kjo do të ndihet veçanërisht në punën tuaj. Gratë do të kenë shkak për një gëzim.

Ujori

Keni përpara vetes një javë gjatë së cilës do të përjetoni një gamë të gjerë emocionesh në familjen tuaj. Në disa raste, ato mund të kenë lidhje me të afërmit tuaj nga afër dhe larg. Gjatë javës mund të merrni një larmi lajmesh nga të afërmit me të cilët keni kontakte të rralla. Fatkeqësisht, kjo javë mund t’ju ??shqetësojë me një lajm të pakëndshëm për një grua që njihni. Ju ndoshta keni një marrëdhënie të rrallë por të veçantë, personale ose profesionale me të. Gjatë javës, planet dhe veprimet tuaja në lidhje me fëmijët dhe të rinjtë do të kenë një zhvillim të mirë. Planet e udhëtimit tuaj do të kenë një zhvillim të mirë këtë javë. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të kaluar në një qytet apo vend tjetër për shkak të fillimit të një karriere të re. Disa nga momentet e pakëndshme të kësaj jave do të lidhen me marrëdhëniet e tensionuara me njerëzit jashtë familjes. Shëndeti juaj nuk duhet të nënvlerësohet, veçanërisht kur ndodhin probleme specifike shëndetësore. Ndiqni recetat e mjekut tuaj dhe shmangni vetë-mjekimin.

Peshqit

Do të jetë e rëndësishme për ju të gjeni një rrugëdalje nga problemet. Tensionet do të lindin në ato marrëdhënie romantike në të cilat nuk ka më besim midis partnerëve. Përdorni këtë javë për të zgjidhur problemet shtëpiake. Java do të jetë e favorshme për të filluar një lidhje të re dashurie, por mos nxitoni të dilni në përfundime. Jepini vetes kohë për të njohur më mirë këtë person. Lajmi i mirë këtë javë do të lidhet me trajtimin e favorshëm të një të dashuri pas operacionit ose një aksidenti. Gratë do të kenë konflikt në familje në lidhje me një situatë që duan të kontrollojnë. Burrat do të kenë një angazhim delikat me një grua, e cila do t’u kërkojë një favor. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të befasoheni nga një telefonatë ose një mesazh nga një grua.

Continue Reading

Horoskopi

Parandjenjat tuaja do dalin te verteta/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Keshilla e dt 19 Qershor 2022

Hena ne Peshk ju forcon parandjenjat dhe forcen parashikuese !Nje ceshtje ekonomike ju shkakton ankth dhe pasiguri !Romantizmi do jete ne lartesite ne te medha te mundshme

Dashi-Rreshtim i shkëlqyer i planetëve me një kthese të papritur të fatit, veçanërisht nëse festoni ditëlindjen tuaj në dhjetëditëshin e parë. Jupiteri në shenjën tuaj dhe Merkuri e Dielli të bashkuar te Binjakët, ju ngjallin emocione, kënaqësinë për të rrezikuar, një vrull të veçantë fizik, i cili thyen çdo vonesë.

Demi-Një horizont shumë pozitiv astrologjik që ju ndihmon sot, duke lejuar që shumë nga synimet tuaja të arrijnë në destinacionin e zgjedhur, veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e parë dhe të dytë. Indikacione të mira në mjedisin familjar dhe gjithashtu mjaft të dobishme në marrëdhëniet prindër fëmijë.

Binjakët-Ndjeni sot ajrin e ri të ndryshimit dhe mundësitë tuaja për lëvizje fizike dhe mendore. Mërkuri është në shenjën tuaj dhe zemra bëhet më e lehtë e ambienti përreth ju favorizon humorin. Forma juaj fizike është përmirësuar gjithashtu.

Gaforrja-Profili shumë pozitiv i tranziteve planetare. Urani është në një kënd harmonik me shenjën miqësore të Demit dhe sot i shtohet një Venusi shkëlqyer, që kalon gjithmonë në këtë shenjë. Forma fizike është e shkëlqyer dhe duket e rifreskuar. Pavarësisht nëse jeni çift apo në kërkim të dashurisë, Neptuni, Venusi e Urani hapin rrugën sentimentale.

Luani-Skena planetare ju shtyn sot të dilni dhe të guxoni. Në fakt, ju mund të keni sukses aty ku shumë të tjerë kanë dështuar dhe nëse nuk arrini vërtet Olimpin, të paktën mund të arrini majën! Urani, në një kënd shumë provokues, nuk ju ndalon për asnjë moment dhe ju stimulon të luftoni dhe të lëvizni pa pushim: të përmirësoni gjithçka rreth jush.

Virgjëresha-Kjo ditë e re qershori hapet me shpresa të mëdha dhe buzëqeshjen e një ambienti mikpritës familjar, baza thelbësore e ekuilibrit tuaj. Kjo situatë ideale do të plasaritet pak nga intoleranca ndaj rregullave, një kontestim ndaj autoritetit, që mund të ndikojë si në mjedisin e punës ashtu edhe marrëdhëniet familjare.

Peshorja-Një Mërkur i bukur është në Binjakët, shenjë mike në timonin e Zodiakut dhe në shoqërinë e Diellit. Prej saj do të merrni plot ndikime pozitive. Ekipi Jupiter – Mars, në pozicion të papërshtatshëm megjithatë, shkakton një shqetësim të lehtë në shtëpi, një vend ku do të duhet të përballeni me një humor disi të keq.

Akrepi-Plutoni dhe Neptuni janë pranë dhe ju ndihmojnë për të revolucionarizuar jetën. Dëshirat rinovohen dhe njëfarë shqetësimi e gjallëron natyrën tuaj si eksplorues. Kultivoni me përkushtim të veçantë disa pasione artistike ose intelektuale, koncerte, kinema a tatër. Kaloni më shumë kohë në familje.

Shigjetari-Dyshja Diell – Mërkur ju kundërshton, por ju zotëroni atë besim të qetë në mundësitë tuaja që shpesh ju bën të aftë për të lëvizur malet. Sot jeni përballë testit të përshtatjes. Për ju nuk është e lehtë të ndryshoni, pasi ndryshimet jo gjithmonë ju kënaqin dhe ju performoni më mirë në rrugët tashmë të rrahura.

Bricjapi-Zodiaku ju rezervon një renditje të shkëlqyer planetare me një energji që rinovon dhe që mund të jetë një pikë kthese. Ndryshime po kaloni në çdo fushë: nga familja në punë, nga gjendja ekonomike te ajo shpirtërore. Afërdita ju mbush me dritë besimi e aftë për të transmetuar dhe për t’u dhënë të tjerëve një optimizëm të guximshëm.

Ujori-Të ndikuar nga një Hënë dashamirëse dhe një Saturn racional në shenjën tuaj, me Merkurin e Diellin tek Binjakët ju kënaqeni nga gjithçka që ju rrethon, veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e parë. Humori i mirë me Hënën në krah rritet edhe më shumë dhe nuk ju pengon të niseni drejt rrugëve të reja.

Peshqit-Hëna, Venusi, Jupiteri dhe Neptuni janë dashamirës për shenjën tuaj, duke vazhduar sot t’ju mbështesin me gjithë vrullin e tyre, duke ngritur nivelin e krijimtarisë, intuitës së frytshme, ndjeshmërisë njerëzore, por edhe estetike. Marrëdhëniet familjare ushqehen nga dashuria dhe ndarja e interesave të përbashkëta

Continue Reading

Trending