Connect with us

Horoskopi

Eklipsi i diellit do ju jap 1 mundesi te re/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Qershori sjell eklipsi e fundit të periudhës veriore, rrugëtimi kundërt i Merkurit, përsëritjen e katrorit Uran- Saturn, por edhe disa shkëndija këndesh pozitive, ashtu si është trekëndëshi Afërditës me Jupiterin dhe Diellit me Jupiterin që shumfishojnë mundësitë të kemi zhvillime më pozitive në cështjes e zemrës. Kështu le të kemi sesa shumë do lulëzojë dashuria në terrenin shpërthyes dhe paralelisht disi shqetësues për c’do shenjë në vecanti.

DASHI

Gjithnjë treguesit e rëndësshëm që shohim astrologët për cështjet e zemrës janë pozicionet e Afërditës dhe Marsit dhe lëvizshmëria planetare në shtëpinë e 5 dhe 7 Diellore që shprehin lidhjet erotike. Pozicioni Afërditës tek Gaforrja deri në 27/6 nuk ndihmon vecanërisht të shfaqen lidhje të reja brenda muajit ashtu si doni. Afërdita në fushën e familjes dhe shtëpisë ndihmon më shumë në lidhjet tashmë ekzistente dhe mbështet dëshirën mundësisht të bashkjetoni me partnerin tuaj. Fusha e dashurisë për beqarët fillon të ketë interes pas datës 11/6 kur kalon Marsi tek Luani brenda fushës së flirteve, njohjeve. Me udhëheqësin tuaj në këtë shenjë, do përcillni vetbesim të vecantë, magnetizëm dhe shikimet do kthehn pas shumë përpjekje. Pas 11/6 vishuni, zbukurohuni dhe dilni sa më shumë mundeni, pasi keni shumë mundësi me anën tuaj. Gjërat bëhen akoma më të theksuara në fund të muajit në 27/6 kur kalon dhe Afërdita tek Luani. Në c’farëdo faze që të jeni ju në lidhje, atjë fillon realisht festa e dashurisë dhe vera e vërtet për ju dhe lidhjet tuaja që zgjerohet deri në fund të Korrikut.

DEMI

Hyrja e Afërditës tek Gaforrja në 2/6, ku dhe do qëdnrojë deri në 27/6, aktivizon më shumë fushën e komunikimit, dhe nxjerr anën tuaj më erotike në flirte dhe në kontaktet tuaja me të tjerët. Nëse për shembull, mund të flisnit me dikë nëpërmjet ndonjë platform rrjeti social, mundet tani përtej interesin të shfaqen një dimension më erotik. Afërdita që është dhe udhëheqësi juaj, nxjerr për jashtë anën tuaj më të ëmbël, ngrohtë dhe clirët, kur bëni njohuri, që mund të impresionojë dhe të tjerët. Nëse keni tashmë një lidhje, përpiquni të shfrytëzoni ndikimin e Afërditës për të bëni disa aktivitete të dashura me partnerin tuaj, të dilni më shumë, të bëni një eskursion nëse jua lejon dhe koha juaj e lirë, të organizoni një mbrëmje romantike në restorantin tuaj të preferuar. Pas 11/6 Marsi merr vëndit lutjeje ndaj shenjës tuaj dhe nevojitet të jeni më të kujdesshëm kryesisht në lidhjet tashmë ekzistente, pasi mund të ekzistojë klimë tensioni në shtëpi dhe nëse qëndroni bashkë. Nga ana tjetër, do jetë një periudhë me më shumë stress, kështu që kini kujdes sesi do e menaxhoni dhe sesi e transferoni tek partneri juaj.

BINJAKET

 Energjia e Qershor është mjaft e paqëndrueshme aq sa me eklipsin e shenjës tuaj aq edhe me udhëheqësin tuaj në vijë të kundërt, Merkurin. Eklipsi në 10/6 mund të krijojë në  një lidhje tashmë ekzistonte ndonjë krize, nëse kuptoni ndoshta se me personin që jeni bashkë nuk ju lidhin tashmë shumë gjëra. Nga ana tjetër, me Afërditën tek Gaforrja ndoshta nuk doni të bëni lidhje impulsive dhe njohje në këtë fazë dhe preferoni një person më të vlefshëm përkrah jush që të ofrojë ndjesinë e sigurisë sentimentale. Me Merkurin në vijë të kundërt ka mundësi të ekzistojnë kthime të disa ish-partnerësh, por do duhet ta mendoni shumë mirë nëse doni të jepni një mundësi të dytë. Ndoshta duhet të kontrolloni në thellësi nëse personi ka ndryshuar elementët e sjelljes që në të kaluarën ju dërguan në fund të kësaj lidhjeje. Pas 11/6 Marsi duke kaluar tek Luani do ndihmojë beqarët të bëheni pak më të hapur në njohje. Dicka mund të shfaqet me një person që keni ndoshta një kontakt në internet apo mundet akoma dhe në një dalje. Pas datës 27/6 fillon një periudhë më erotike për ju që zgjeron brenda Korrikut.

GAFORRJA

Me Afërdita në shenjën tuaj nga 2/6 vendosni kandidaturë serjoze të jeni fatlumët e Qershorit, të paktën në cështjet tuaja sentimentale! Deri në 27/6 keni një periudhë pozitive për tu kënaqur në cështjet e zemrës. Nëse periudhën e kaluar me Marsin në shenjën tuaj mund të kenë ekzistuar tensione, nerva apo të jeni larguar me partnerin tuaj, tani do keni mundësinë të ringrohni lidhjen, të afroheni më pranë, të flisni për të gjitha ato që mund t’ju kenë zemëruar apo t’ju kenë larguar nga pranë tij dhe të gjeni zgjidhje. Nëse jeni beqarë qartazi që do keni pjesën e Luanit në mundësi për njohje të reja. Me Afërditën krah jush do fitoni në shikime vëmëndjejesh krahas periudhave të tjera. Pas datës 11/6 Marsi largohet nga shenja juaj dhe kështu me ndonjë mënyrë stresi më i madh dhe presioni që ndjetë periudhën e kaluar. Tashmë takon tek Luani dhe lidhet më shumë me cështjet tuaja ekonomike. Të njëjtin pozicion do marrë dhe Afërdita pas datës 27/6. Nëse keni lindur në dhejtditëshin e tretë do duhet të jeni vecanërisht të kujdesshëm në 5/6 me kontrastin e Marsit nga shenja juaj ndaj Plutonit, pasi mund të keni më shumë tension me partnerin tuaj apo një koleg dhe në 24/6 me Hënën e Plotë dhe kontrastin e Afërditës- Plutonit. Kujdes në lojrat menaxhuese, fiksimet dhe xhelozitë.

LUANI

 Qershori fillon të ketë më shumë interes nga ana erotike pas 11/6 kur do kalojë Marsi në shenjën tuaj dhe do ndezë… zjarr në zemrën tuaj. Deri atëher të lidhurit do ia dilni për bukuri pa probleme të vecanta, ndërkohë beqarët do keni me një këmbë në të kaluarën dhe tjetrën në të ardhmen. Mundet të shfaqet ndonjë kthim nga e kaluara, por nuk konsideroj se do jetë dicka e rëndësishme. Mund t’ju jepet thjesht mundësia të mbyllni një kapitull të hapur brenda vetes. Hyrja e Marsit tek Luani do ju bëjë më tërheqës, më të fuqishëm dhe më të dëshiruar, kur të vijë njëkohësisht dhe Afërdita në shenjën tuaj në 27/6 dhe bashkon fuqitë e saj me Marsin, atëher realisht do jeni të mrekullueshëm dhe do fillojë festa e dashurisë për ju që do vazhdohet dhe do lartësohet brenda Korrikut. Të mikprisni Afërditën dhe Marsin në shenjën tuaj njëkohësisht është jashtëzakonisht e rrallë. Shfrytëzoni këtë ndikim seksi, rigjallëruese dhe të shkëlqyeshëm si të jeni në një lidhje ose nëse e kërkoni!

VIRGJERESHA

Me Afërditën tek Gaforrja në fushën e shokëve nga data 2/6 deri në 27/6 mundet në disa raste të pyesni veten nëse jeni shokë me dikë, të dashur apo dicka e mesme që nuk është qartësuar akoma. Kufinjtë janë pak të qetë nëse jeni beqarë dhe mund të qëndrojnë dhe në këtë situatë me Merkurin e kundërt që krijon një shqetësim relativ apo ngatërresa. Nga ana tjetër, ndoshta dhe ju nuk doni në këtë fazë të lidheni plotësisht, kështu që mesazhet që i dërgoni palës tjetër të jenë të ngatërruara. Në përgjithësi liria ka për t’ju thënë më shumë këtë muaj sesa lidhja. Nga ana tjetër, nëse keni ndonjë lidhje shoqërore të mire mos e prishni për dëshirën e një mbrëmjeje. Në c’do rast shokët mund të luajnë rol përcaktues dhe në jetën tuaj personale, duke ju njohur  ndoshta me ndonjë person që do ju bëjë klik erotikisht. Të lidhurit do keni mundësi të gëzoni lidhjen tuaj dhe të ndiheni shumë afër me partnerin tuaj këtë muaj. Hëna e Plotë në 24/6 për të lindurit në Gusht, pavarsisht këtyre, do mundej të sjellë ndonjë lëvizshmëri në fushën erotike. Por nëse do jetë dicka e mirë apo jo varet nga faza ku ndodheni ju. Nëse ndiheni mirë në një lidhje do e festoni më tepër, por nëse jeni vetëm mundet vetmia të marrë hapësirën më të madhe të zemrës tuaj.

PESHORJA

Me Afërditën tek Gaforrja nga 2/6 deri në 27/6 ka mundësi të pyesni veten brenda muajit se në cilin drejtim po kthehet jeta juaj erotike. Nëse keni tashmë një lidhje ndoshta të doni të flisni për të ardhmen e saj, mundësinë e krijimit të familjes apo akoma dhe më realisten ku dhe kur do shkoni pushime. Planet në përgjithësi për të ardhmen favorizohen mjaftueshëm, ashtu si favorizohet dhe një vendim për zyrtarizim qoftë për më pas. Nga ana tjetër, ndoshta doni të shihni nëse me partnerin tuaj ndani akoma ëndrra të njëjta të përbashkta dhe qëllime për jetën tuaj. Por do duhet të jeni të kujdesshëm në dy data brenda këtij muaji të mos i presiononi gjërat. Sigurisht, nuk përjashtohet të presionoheni madje nga ana tjetër në të njëjtat data. Bëhet fjalë për datën 5/6  me kontrastin e Marsit nga Plutoni që mund të sjellë shumë stres në lidhje, por edhe kontrastin e Afërditës- Plutonit në ditën e Hënës së Plotë në 24/6 që mund të presionoheni të jepni një përgjigje përfundimtare. Përpiquni të fitoni pak kohë, të clironi disi atmosferën dhe nëse mundeni lini pas datës 27/6 bisedat serjoze. Sa jeni vetëm, zgjedhjet do jenë më të kufizuara për dicka serjoze, por mund të gëzoni flirtet në një nivel më të lirë.

AKREPI

Nga data 2/6 Afërdita hecen tek Gaforrja, ku dhe do qëndrojë në këtë pozicion aq mbështetës ndaj shenjës tuaj deri në 27/6. Me këtë Afërditë dashuria vite nuk sheh dhe kufinj nuk ka! Mund të jeni një njohje me një reflktim diellor, të njihni dikë nga një nënbotë plotësisht të ndryshme dhe kulturë të ndryshme nga e juaja, mundet ama dhe nga një shtet tjetër. Distanca dhe ndryshimet me këtë Afërditë funksionojnë në mënyrë eksituese për shenjën tuaj dhe e bëjnë lidhjen më misterjoze. Nga ana tjetër, nëse jeni të lidhur me këtë Afërditë përpiquni të vendosni elementin e surprizës në lidhjen tuaj, planifikoni aktivitete me partnerin tuaj që nuk e keni bërë më parë, gjeni kohë për një eskursion apo një udhëtim që do ju sjellë humorin e të dyve ju dhe do ju rigjallërojë lidhjen. Majde, treditëshi i Shpirtit të Shenjtë me Afërditën në trekëndësh me Neptunin ofrohet. Por akoma dhe nëse jeni vetëm planifikoni me shokët tuaj, pasi ka mundësi një dashuri të fshihet në një udhëtim. Në 5/6 dhe në 24/6 pasi krijohen këndet më kërkuese me udhëheqësin tuaj Plutonin, tregohuni më të kujdesshëm në komunikim dhe mos ngreni tonet e zerit. Janë ditë që mund të japin shkaqe për debate.

SHIGJETARI

Rrugëtimi në vijë të kundërt i Merkurit tek Binjakët dhe eklipsi në 10/6 zënë vënd brenda fushës së lidhjeve në horoskopin tuaj dhe përbëjnë realisht një tronditje shumë të fortë në lidhjet tuaja. Nga njëra anë mund të ekzistojë një shqetësim shumë i madh në lidhje më zgjedhjet tuaja. Mund të ekzistojnë nëse jeni beqarë, le të themi dy persona të ndryshëm që t’ju bëjnë klik dhe të mos dini c’farë të vendosni. Nga ana tjetër, mund të jeni të lidhur, të pranoni periudhën e fundit një flirt dhe t’ju vendosë në tundime. Akoma, mund të ketë të bëjë shqetësimi dhe ngatërresa me vetën lidhjen tuaj ku mund të ekzistojnë padakortësi. Eklipsi në 10/6 mund të sjellë përceptimin e një lidhjeje të re ap fundin e një tashmë ekzistente, nëse kohën e fundit kalonit keq. Sigurisht rrugëtimet e kundërta të planeteve lidhen shpesh me të kaluarën. Kështu që disa me këtë Merkur në vijë të kundërt mund të keni një kthim që do ju shqetësojë por mund të mos mundeni të vendosni c’farë të bëni. Kur të kalojë rrugëtimi në vijë të kundërt i Merkurit në 22/6 dhe kalojë dhe Afërdita në 27/6 tek Luani, do dini tashmë me siguri ku të hecni, kështu që le të jeni optimist dhe të duruar.

BRICJAPI

Me Marsin përballë shenjës tuaj tek Gaforrja, nga java e fundit e Prillit dhe deri në 11/6 që do largohet, mund të ndjeni shumë stress në lidhjet tuaja apo të kishit stres,- nëse nuk ishte në jetën tuaj personale- në një bashkpunim që në mënyrë indirekte ama ky presion ndikoi dhe anën personale. Me hyrjen e Afërditës tek Gaforra nga 2 deri në 27 Qershor do jeni mjaft më të ndjeshëm, por do ju dalë dhe një ndikim më i ëmbël dhe ngrohtë në lidhjet tuaja. Nëse jeni të lidhur, mirë do ishte të aspironi disa aktivitete me partnerin tuaj që do ju ndihmojnë të afroheni më pranë dhe të argëtoheni pak më shumë. Nëse jeni vetëm, ky ndikim mund t’ju ndihmojë të bëni një njohje të re që mund të ketë dhe një horizont më largpamës. Por ekzistojnë ama dy data përcaktuese që kanë nevojë për më shumë menaxhim në lidhjet tuaja. Njëra lidhet me kontrastin e Marsit me Plutonin në 5/6. Nëse keni lindur në dhjetditëshin e tretë, kjo është një ditë që mund të presionoheni në maksimum në një lidhje dhe mund të drejtoheni deri dhe në dalje. Data e dytë është një Hënë e Plotë në shenjën tuaj në 24/6 që shoqërohet me kontrastin Afërdita- Plutoni dhe e cila përsëri ndikon jetën personale të lindurve në dhjetditëshin e tretë. Kini kujdes xhelozinë, fiksimet, reagimet eksagjeruese dhe fuqinë që kanë fjalët tuaja.

UJORI

Qershori sjell mundësi, por jeta juaj erotike do ketë shumë paqëndrueshmëri dhe pasiguri, pasi aq sa Merkuri në vijë të kundërt edhe eklipsi në 10/6 zënë vënd në fushën e dashurisë, flirteve dhe njohjeve. Nga momenti kur Merkuri do jetë në vijë të kundërt deri në 22/6 më e mundura është se  nuk do dini se në cilin drejtim të shkoni apo dhe sesi të filloni të menaxhoni zhvillimet në jetën tuaj erotike. Sigurisht, nuk nevojitet t’ju zënë paniku, avash avash do hynë në rregull dhe do dini c’farë ju bëhet në fund të muajit. Përsa ka lidhje me lidhjet, përtej ndikimeve të mësipërme, do keni dhe ndikimin e Marsit nga Luani pas 11/6 dhe nga 27/6 dhe të Afërditës. Nga Qershori do fillojë një periudhë- që do sqarohet ndoshta muajin tjetër- që sjell lidhejt tuaja të rëndësishme në plan të parë dhe mund të bëni hapa përparimtare dhe suksesi. Disa mund të vendosni për një martesë, një bashkjetesë apo të filloni një lidhje me këndvështrim afatgjatë. Do duhet të jeni të kujdesshëm pranë datës 14, 15 të muajit sa bashkjetoni apo ju që jeni të martuar, pasi mund të ekzistojë një situatë e pakëndshme.

PESHQIT

Afërdita kalon në 2/6 tek Gaforrja brenda fushës së dashurisë, të flirteve, të lidhjeve dhe hap humorin tuaj nëse jeni beqarë, për njohje, apo nëse jeni të lidhur për të ringrohur ndjenjat tuaja për partnerin. Në c’do rast ky pozicion i Afërditës është jastiku i sigurisë në një muaj të vështirë në nivele të tjera. Shihni se ekziston Merkuri në vijë të kundërt tek Binjakët dhe eklipsi në 10/6 që ju bën më të shqetësuar dhe ndoshta më të stresuar në përditshmërinë tuaj me disa vendime që duhet të merrni, ose në lidhen me fushën e shtëpisë , ose të punës. Sigurisht, do duhet të jeni pak më të kujdesshëm në lidhjet tuaja erotike të Shtunën 5/6, nëse keni lindur në dhjetditëshin e tretë, pasi Marsi do bëje kontrastin me Plutonin dhe mund të gjëndeni në rrethana tensionuese në një lidhje me debate, tendenca për zenka dhe përplasje fjalësh.  Njësoj të kujdesshëm duhet të jeni në 24/6 me kontrastin e Afërditës me Plutonin. Të lindurit në dhjetditëshin e parë do jeni më me fat pasi, ju ndikon trekëndëshi Afërditës me Jupiterin në shenjën tuaj në 4/6 dhe trekëdnëshi Diellit me Jupiterin në 23/6.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending