Connect with us

Horoskopi

Parate do fillojne te burojne per shenjen tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I DT 11 QERSHOR 2021

VLERA TE REJA. E Premte dt 11 dhe jemi nen ndikimin e Eklipsit te Diellit ne Binjak

Por Sot Urani ne Dem takohet me asteroidin Ceres 1. Urani ne Dem tregon ndryshimin e vlrerave dhe prioriteteve. Kurse Dhimitra ne Dem tregon perparimin e zhvillimin e mbjelljeve dhe anen materiale e shpirterore. Instikti i pjellorise do dominoj fuqishem Kerkohet vetem stabilitet ne lidhjet erotike si prove per te perparuar. Estetika do jete e nevojshme ne cdo aspekt te jetes

Ne kombinimin e sotem duam te na njohin vlerat e sistemit tone prodhues dhe riprodhues Pra Pjellorise ne shume aspekte Ndryshimet ne ceshtjet ekonomike e presonale do jene shume te rendesishme

Dashi

Ceshtjet tuaja ekonomike e personale do marrin nje kthese te papritur Nese jeni persona krijues do keni avantazhin e dyfishimit te te ardhurave ne te kundert do caktivizoheni komplet

Demi

Jeta juaj shperbehet ne menyren se si po e jetonit deri tani Ne nje analize konkrete nuk po gjeni asnje vleresim maksimal Keshtu qe do beni ndryshime te papritura ne investime personale e ekonomike

Binjaket

Brenda jush jeni shume te paqarte se cfarre rruge duhet te zgjidhni Kekroni nje snjal te qendrueshem shpirteror qe te beni nje kthese te madhe ne pune dhe ne jete duke bere ndryshim partneri apo partneriteti

Gaforrja

Miqte apo perkrahesit tuaj papritur do ndryshojne drejtim dhe filozofi ne lidhje me ju Do kene kerkesa me interesante dhe do duan prova konkrete qe tju mbeshtesin Te gjithe do vene doren ne zemer ose do fusin doren ne xhep Cfarre do kuptojne apo do gjejne kjo do percaktoj marredhenein me ju

Luani

Do jeni ne nje faze ku do kerkoni nje pozicion me krijues apo me produktiv ne karrieren tuaj Kjo do duket nga vendimet qe do merrni sot per nje ndryshim te papritur Por pjelloria juaj do kete rendesi tek te tjeret per te vazhduar nje pune apo nje marredhenie

Virgjeresha

E ardhmja e afert duket premtuese dhe ndihmuese nga Dhimitra nena e pjellorise ne lidhje me shenjen tuaj Ju hap nje rruge te re per tju futur ne nje faze me pjellore large sterilitetit

Peshorja

Parate do fillojne te burrojne per shenjen tuaj por kjo pas nje ndryshimi te rendesihem i cili vjen si energji per tju ndihmuar sidomos ne planin material Kujdes ne ceshtjet psikologjike mund tju prishin pune

Akrepi

Duhet paptjeter te beni nje ndryshim te madh ne menyren si po perparoni ne planin e partneriteteve dhe ne planin ekonomik Ka ardh koha e nje kthese te rendesishme Por sot do fillojne ndihmesat

Shigjtari

Puna juaj do jete ne fokus te ketyre diteve Nese nuk e gjeni pjellorine apo pozitivitetin qe kerkoni duhet edhe ju te beni nje ndryshim apo bashkepunim Mund te gjeni token e premtuar

Bricjapi

Do perpiqeni te siguroheni me pare per pjellorine e lidhjes suaj Se sa e mundshme eshte te shkoni perpara duke perparuar punet ekonomine apo trashegimtaret pastaj te vendosni per ecurine

Ujori

Nese po gjeni begati ne shtepine qe keni do kerkoni te gjeni akoma me begati ne ate qe doni te keni Prandaj per ju ndryshimi vazhdon por edhe lidhja me natyren apo fashatin

Peshqit

Me bekimin e nje plani ne dukje fitmiprures do perparoni ne shkembime tregtetare apo ne bashkepunime me njerez te afert Por edhe mund te gjeni nje mbeshtetje te sigurt

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending